Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

anubys írta:Esetleg torrent jöhetne.
Death​_Note[001]Rebirth[C-W].​avi
Ez lenne az, de annyira nem nehéz megtalálni, mert kirakják tokyotosho-ra (mint majdnem mindent), így annyira nem tartottam szükségesnek, hogy linkeljek. De ha mégis kell akkor máskor is megteszem.

shenlong: Köszi már lent is van. :D
Ayumie írta:bele fogok nézni, de ezt most ígyérted : 'sinigemi' ? XD
Nem sajnos ennyire nem durva, legalább megpróbálják ugyanazokat a hangokat kimondani (csak nem annyira sikerül).
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hál'égnek... és kösz a torrentet :wink:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Light az elején valószínűleg úgy értette, amit mondott, hogy egy új világot fog majd teremteni a saját elképzelései alapján. Persze a médiacirkusz beindulása után már változ(hat)ott a helyzet, és N megjelenése csak tovább rontott rajta, mivel utána már tényleg kezdtek eldurvulni a dolgok.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

A 10. résznél tartok de valahogy nemigazán köt le. Azértis végignézem :D Mikor L felfedte az arcát megijedtem, teljesen elvont azzal a zombi fehér fejjel aki eléggé hajlamos a depresszióra.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nekem az első 10 rész nagyon tetszett.

Komoly is, nem volt benne vicces rész, meg a gótikus zene is nagyon illik hozzá. Grafika is jó, eléggé egyedi. Meg egy résznek mindig úgy van vége, hogy egy hetet nagyon nehéz várni a köv részig.:D
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Animében a 11. részig jutottam el ^^. Érdekes, az anime engem sem kötött le annyira, viszont a mangának valahogy - legalábbis nálam - nagyobb szippantó ereje volt, és van is. Van, amikor kedvem támad, és újra olvasom, de valahogy a 7. kötet után megtorpanok, de vettem egy mély lélegzetet, és megvettem a 10. kötetet, így könnyebb haladni, és végre benne van a másik kedvencem Mikami is ^^"

Róla mi a vélemény?

A mangában, - még nagyon régen írta valaki... -, hogy nem érzett semmit a végén, valami nagyobbra számított. Akkor a mangába nézzen bele az illető ^^ Light ott még jobban elveszti emberi méltóságát, és az alkotó még annyi kedvezményt sem engedett meg neki, mint az animében, hogy "békében", L szellemének társaságában meghaljon. A manga ilyen szempontból sokkal kegyetlenebb, legalábbis engem szíven ütött (hasonlat most még találó is >.<).

Én is vágytam, (nem bírtam ki, hogy ne olvasgassam a 12. kötetet) hogy egy kicsit, csak egy kicsit bele tekintsünk a jövőbe..., milyen Light nélkül az élet? Jó, nem lett isten, de egy meghatározó személye lett a Kira fanoknak, akik megemlékeztek róla: "Lord Kira"-ként.

Amit a manga végén Matsuda elmond Near-ről, az is megdöbbentett. Ha csak egy kis jövő mustrát szeretnétek (tom, hogy nem sok), akkor, aki nem olvasta, ajánlom a 12. kötet utolsó egy fejezetét.
Avatar
kaminaga
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.10.28. 11:17
Tartózkodási hely: Konoha:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kaminaga »

Akkor ide jön az első levelem:P Ez lett a második kedvenc animem. Az első részét már jópár ideje láttam, de az nem kötött le annyira ezért sokáig félre tettem. Kb egy héttel ezelőtt vettem elő és már a 33.résznél tartok! Zseniális anime!:P Nekem Light és L lett a kedvencem. De igazából senki oldalán se állok.. inkább annak drukkolok, hogy Light belássa, hogy amit tesz az végülis sehogy sem helyes(Na jó de csak, mert elvetemült vagyok. igenis helyes és nyírjuk ki a bünösöket). Na egy kicsit átlátva végülis igaz, hogy ő a bünözőket gyilkolja meg, és hogy elakarja hozni az igazságot, de.. Nos, bele sem gondol, hogy azok a bünözők is akiket megölt végülis Emberek voltak. De azért vonz Kira pártja is, mert végülis mióta ő van azóta kevesebb lett a bünözés. Kira egyszerre jó és rossz is.:P
L olyan aranyos ahogy ül, mint egy édi-bédi kis majom:P Nagyon tetszik a karaktere. Én nem lepődtem meg a kinézetén mivel én már az anime megnézése előtt tudtam, hogy így nézz ki.:P De lehet hogyha nem így láttam volna, leborultam volna a székről. Az ember ki se nézné ebből a 'majomból' hogy ilyen zseniális azt nesze.. majdnem rájött az igazságra a Kira ügyben. Sajnáltam, hogy meghalt. Amugy azt a harangos dolgot meg tudná nekem valaki magyarázni? Mert azt nem nagyon értettem, hogy L miért lelkesedett annyira a harang hangjaiért...
,,Ez a világ vége játék nekem nem kell!"
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

A harangok játéka...

Sokat portyáztam a youtube oldalon, és ott bukkantam rá erre a részletre. Mit ne mondjak, már többször megnéztem, és L vs. Light harca mellett érdekesnek tűnt.

L valahogy sejti, hogy mi közeleg. Ezért "teljes megadásának" jeleként fejezi ki tiszteletét. A harang játék jelenet, ha jól emlékszem akkor van, mikor az esőben Light kérdezi, hogy mégis mit csinál. L válaszol, hogy hallgatja a harangokat. Ha jól emlékszem azt is mondja, hogy "lehet, hogy egy esküvőt ünnepelnek.... vagy temetés tartanak?" És szerintem itt hangsúly, valahol a két véglet között. Biztos valamilyen metaforikus értelme van. Végül beszélnek az emberi hazugságokról....

Hát nem tom, hogy tudtam -e segíteni, de a mangában nem volt ez a jelenet. ^^ Remélem, hogy én is jól értelmeztem :)
Avatar
kaminaga
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.10.28. 11:17
Tartózkodási hely: Konoha:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kaminaga »

Nagyon szépen köszönöm a választ! Hát ez viszonylag szomorú...:( mondjuk nekem eleve fura volt az eleje.. mármint a rész elején egy öreg(ha jól tippelek Watari) és egy gyermek áltak a templom előtt... azt hittem ahhoz lenne valami köze..:) de nem. akkorjó. köszike!
,,Ez a világ vége játék nekem nem kell!"
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Ahhoz is köze lehet. Habár a manga nagyon nem tért ki rá, csak megjegyezte, hogy Wammy egy Árvaházat tartott fent, az anime sokkal "részletesebb". Mikor meghal L, akkor visszapereg egy kicsit az idő. Abban a kis részletben nem tudom, hogy volt-e ez jelen. Lehet, hogy az a harang.... XD
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

mondjátok meg lécci hanyas ez a harangos rész mert csak halványan dereng és nagyon újranézném =)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Az a bizonyos 25.rész, mikor L és Light állnak az esőben.

Én most néztem újra az egész animét, és megint ugyanolyan jó volt, sőt talán méginkább élveztem mint elsőre, mert jobban el tudtam gondolkodni a dolgokon, meg jobban is értettem. Mondjuk a legvégén az a death note meg lapcserélgetős rész még mindig kusza, de majd talán harmadszorra. Light pedig méggonoszabbnak tűnt mint elsőre, viszont ennek ellenére továbbra is neki drukkoltam.

Egy kérdésem lenne a végével kapcsolatban (inkább kifehérítem):
Near embere (Giovanni) hogy tudta megszerezni a bankfiókból az igaz Death Note-ot? Úgy emlékszem hogy Mikami egy ilyen fiókban tartotta.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
thaikami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.10.17. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest

Light&L

Hozzászólás Szerző: thaikami »

Még így töbedszerre is qrva izgalmas és Light gondolkodása még most is meglep! Nagyon okos!
Sajnáltam mikor L meghalt mert utána már nem volt igazi ellenfele!
thaikami
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Ja és még egy kérdés:
Remnek volt egy saját füzete azon kívűl amit annak a Yotsubás akárkinek adott, és ami aztán L-ékhez került. Tehát miután Rem meghalt, a saját füzetével mi lett? Rémlik vmi olyasmi, hogy Light elrejt egy füzetet Rem halála után, de ezt mégse tartom valószínűnek, mert akkor 3 füzetnek kellett lennie utána (egy ami L-éknél van, egy amit Light elásott és egy amit Rem hagyott ott halála után). Lehetséges ez vagy vmit nagyon félreértettem? Szóval akkor mi lett Rem saját füzetével?
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Darken írta:Ja és még egy kérdés:
Remnek volt egy saját füzete azon kívűl amit annak a Yotsubás akárkinek adott, és ami aztán L-ékhez került. Tehát miután Rem meghalt, a saját füzetével mi lett? Rémlik vmi olyasmi, hogy Light elrejt egy füzetet Rem halála után, de ezt mégse tartom valószínűnek, mert akkor 3 füzetnek kellett lennie utána (egy ami L-éknél van, egy amit Light elásott és egy amit Rem hagyott ott halála után). Lehetséges ez vagy vmit nagyon félreértettem? Szóval akkor mi lett Rem saját füzetével?
Ajánlom a magyar Death Note oldalt, ahol a Tulajdonjogoknál - ami mellesleg nagyon bonyolult -, meg tudod nézni, hogy mi hogy van, és REMélem, hogy választ kapsz kérdésedre, én is mindjárt újra elolvasom, mert én is elveszítettem a fonalat...

Asszem, a lényeg, hogy 2 könyve van Remnek - saját ugyebár, és a szerelmes halálistené -, ami egyik Misához kerül, a másik meg az ő tulajdona marad. Lényeg, hogy a Light könyve (amit Ryuuku ledobott), és Rem könyve is az övé lesz. Abban bonyolult, hogy a két könyv megjárja a nyomozó csapatot is, meg Melloékat, de végülis mindkettő visszatér Lighthoz, de Light első könyve visszakerül Shinigami világba...., Rem könyve pedig a nyomozó csoport biztonságos széfében csücsül ^^ Így a a szerelmes halálistené kerül Mikamihoz, mivel Misa lemond Light kérésére a tulajdonjogról - felháborító, hogy Light mikkel ámítja >.<, miközben Takedával enyeleg... -, Mikami pedig szépen megbolondul, mert Istenétől, Lightól végre megkapta, amire vágyott.... ^^" És ugye tudjuk, hogy minden halálistennek van egy könyve, így Ryuuku nem kérdéses, hogy mibe írja Light nevét.

Ajánlom, hogy olvasd el, ott részletesebben megtalálod, szépen, könnyen érthetően adták közre :) REM, tudtam segíteni ^^
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

http://www.youtube.com/watch?v=CfpPLCf7HgU
Szerintem egy egészen jól sikerült DN AMV.
:)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Nem rossz.
kb a 14-16. résztől maá nem tudtam abbahagyni. De az eleje számomra még mindig nem az igazi.
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Köszi a választ Aiko, mostmár kezd tisztulni a dolog. :)
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Már a Death Note tulajdonlásából is látszik, a sorozat (és a manga) hogyan tartja fenn az érdeklődést. Egyszerűen vanmiről beszélni vele kapcsolatban, soha sem világos elsőre, mi is történt. Ügyes.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Eh.... rávettem magam, és elolvastam a 8. és 9. kötetet. Nem tudom, hogy mi van az animében, vagy ott hogyan zajlanak le a dolgok, de egyrészt a scan minősége és a nem olyan pörgős események is elkeserítettek. Habár Mello igazán érdekes figura nem tudja pótolni L-t. Near meg idegesít, Light meg egyre több hibát követ el. Jaj, milyen szép is volt, mikor még Light otthon volt, és L ellen "harcolt". Hüpp.... Bár a 10. kötet is elolvastam, most összeszedem magam, és elolvasom a 11.-est..... ^^"
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Pár hete fejeztem be ezt az animét, és így utólag visszatekintve tetszett (utólag megszépülnek a dolgok, lehet, hogy akkor kellett volna írnom, mikor az utolsó rész után bezártam a media playert :) )
Ami egyértelmű, L haláláig én is úgy gondoltam, hogy ez az évszázad animéje, és a készítők nevét aranyba kéne foglalni. Fantasztikus fordulatok, pörgős események, és állandóan meg tudtak lepni (jó, engem nem nehéz, de a későbbiekben már nem sikerült...) Eszméletlen volt, ahogy le volt vezetve egy-egy nagy terv meg akció, hogy azt ki miért, hogyan találta ki, nem győztem az államat összeszedni a padlóról. Light karaktere is tetszett, ahogy egyrészt tényleg idealista és az elején még a világot akarja megváltani, másrészt elfogadja L kihívását a "ki a jobb"- versenyben.
Az egyik kedvenc jelenetem, mikor Light újra megfogja a Note-ot, és felüvölt, ahogy tudatosul benne, hogy mit csinált eddig, és azóta meg pont ez ellen harcol. Nagyon jó volt.
Aztán L halála után olyan üres lett az egész sorozat. Már az is, hogy L túl egyszerűen halt meg, csak leírták a nevét, és kész. Túl könnyű volt, ezt még Light is megjegyezte. És onnantól nem volt igazi ellenfele, és az egész gyilkolászás is valahogy céltalanná vált. Light meg egyre szánalmasabb lett, sokat is hibázott, úgyhogy nagyjából elvesztette addigi szimpátiámat. Near meg Mello nagyon idegesített, az az érzésem volt, hogy az alkotók nem tudtak jobbat kitalálni L helyett, semmi fantáziát nem láttam a karakterükben. Mellettük még utólag L is szimpatikus volt, pedig őt se csíptem.
A végén már a logikai fordulatok sem voltak kellően megindokolva, hogy ki, miből, hogyan tudott rájönni mire. Szerintem elfáradt a készítők első részekben megvillanó briliáns elméje, és ennyire futotta... kár...
A vége aztán megint hatalmas volt (az utolsó két rész). Az a szerencse, hogy ez tetszett, különben biztos rosszabb szájízzel gondolnék vissza erre az animére. Szerintem jó volt így a befejezés, láthattuk, hogy Light is csak ember, sőt, szerintem direkt jót tett a karakterének a megalázás, meg hogy olyan szánalmassá vált. És számomra az is kiderült (bár már előbb is), hogy L több volt, mint ellenfél, valamilyen szinten barát is. Vagy talán az egyetlen ember, akit tisztelni tudott.
Szóval ha a közepét kihagyták volna, akkor nagyon gyorsan a kedvenceim közé száguldott volna, de azért így sem felejtős. A jövőben meg pályázok a mangára :wink:
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Miért is reménykedtem, hogy Light-nak normális magyar hangot adjanak...
Kép
do the impossible, see the invisible
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

lemaradtam valamiről? ez az első rész? na nemár
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Azt mondták, hogy ma kezdődik, de valamiért a második részt adják =/
Kép
do the impossible, see the invisible
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

annyira zseniálisak hogy el nem tudom mondani...
Válasz küldése