Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem meg inkább még tovább fokozza a várakozásom :)
Az viszont valószínűtlennek tűnik, hogy 12 részen keresztül adnak előzetest, aztán meg nem.
Amúgy ez az első és eddig egyetlen sorozat, aminél mindíg végignézem az openinget/endinget.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Fura mód engem is annyira megragadott az op/end, hogy minden résznél nézem. Pedig ilyet nagyon kevés animénél teszek. De itt muszáj, mert hát... most magyarázzam?
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Én meg mindig áttekerem... most magyarázzam?
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

14. epizód... Többször is kapaszkodnom kellett a székbe, hogy ne essek le!

L mit mond Lightnak?!?! :D Misa hozza a formáját :D Nem rossz Light kommentje amikor ráugrik az utcán.
De a végén REM!!! Na ő hihetetlen! ERRE tényleg nem számítottam!
Spoiler írta:Tehát nem csak az életét kell meghosszabbítania valakinek, hanem szeretetből kell ezt tennie, különben nem számít. Azt viszont nem értem, hogy ha Light megöli Misát és erre Rem megöli Lightot akkor miért is hal meg őkelme. Nem hosszabbította meg senkinek az életét, hiszen Misa már halott akkorra.
És megint egy hét a 15-ig. Addig rághatom a lábamat.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szóval zajlanak a dolgok, mi? Na akkor én is behozom magam. :)
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

No én most lemaradásokkal küzdök elég rendesen, mert a 12. részt is csak ma néztem meg, de az a fotelből kiborulós jelenet L hangeffektjeivel valóban egészen lenyűgöző volt, kapásból vissza is tekertem vagy 5x :lol: Kappei-san sem lehet egy mindennapi seiyuu, épp nézem az Eyeshield 21-et, amiben az egyik állandó szereplő hangját adja (aki egy hadarós és hiperaktív majom XD) és ha nem látom meg a nevét véletlenül ANN-en a seiyuu-listában, máig nem tudnám elhinni, hogy a kettő ugyanaz a hang. Igen sokoldalú a szentem. :D
Nagyon OFF: az Eyeshield 21-ben Raito seiyuuja is szerepel, a fentebbi képen azzal a karakterrel üvöltözik a "majom", akinek a hangját adja. ^^

Szerintetek 13-tól fölfelé akkor most melyik csapat a legjobb? Tényleg az Animanda? Más tapasztalat? Leszedtem a Death God verzióját és az OP alapján elég jónak tűnt, de aztán beletekertem és mégsem az igazi...
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Feliratokról annyit, hogy most, hogy licenszelték a cuccot sok noname subbercsapat úgy érezte, hogy "itt a nagy lehetőség" és földobtak az első kezükbe akadó rawra egy 1óra alatt összehozott feliratot. Ezeknek a felét már meg se lehet találni a neten, mert futótűznél is gyorsabban terjedt a ratyi minőségünkek a híre.

Persze a csapatok között azért akadnak tűrhetőbbek, pl az Animenoobs. Ők is igaz, hogy igénytelen quicksubot csinálnak, aminek nincs semmi designja, nyelvtanilag nem valami nagy szám, de úgy tűnik legalább, hogy tudnak japánul valamennyire (mértékkel), és a felirat legalábbis hasonlít jelentésében az elhangzottakhoz.

Egy fokkal (sokkal) jobb a DN ami úgy tűnik, hogy csak a licenszes Death Note kedvéért jött létre, valószinűleg valamelyik nagyonbb csapat adja ki inkognitóban :D, ha megnézitek az elején a crew tagjainak a nevét, olyanokat találtok csak, hogy Ryuk, Yagami Light, MisaMisa, stb.. kicsit meglepő lenne, ha ezek lennének a valódi nickjeik... (Ha valaki tudja hogy melyik csapat ők valójában az akár meg is mondhatná). A DN munkája elég profi. Tudnak angolul, japánul, a feliratok olvashatóak és figyelnek arra is, hogy a japán kiírásokat is feliratozzák. Még dizájnolni is van idejük egy kicsit. Ők viszot már lassabbak mint az Animenoobs és a többiek.

Talán a legtöbbet az Animanda dolgozik a feliratokon. Bár az intró kicsit riasztó (nem értem miért választották ezt a hülye fekete betűt a viszonylag sötét szinekkel operáló intróra...) a többi már kifejezetten jó. Ők is vágják mindkét érintett nyelvet, erre nem lehet panasz. Ami különösen tetszik, az az, hogy az onscreen kiírásokat különös igényességgel írják ki, gondoljunk itt pl arra, hogy amikor valaki piros szemekkel nézi a többieket akkor a Japán nevek felett szerepel azoknak angol átírásuk pont ugyanolyan betűtípussal, úgy mintha eleve így lett volna megrajzolva. Ez nem kicsi munka! Vagy amikor valaki japán szöveget olvas, akkor úgy írják oda ugyanazt angolul, hogy rendesen "tapad" a papírra (jó mondjuk pont egy ilyen hiba miatt csináltak 13v2-t). Amikor még a TW és az LE is dolgozott a projékten, az animanda simán tartotta velük a szintet, egyetlen igazi baj az, hogy 1 hetet, ismétlem egy egész hetet képesek eltökölődni egy epizódon, szóval egyszerre jön ki kb a jövőheti RAW-val. Ezt meg senkinek sincs igazán kedve kivárni...

Van még ilyen, hogy C1, láttam a munkájukat és le a kalappal. Ők is profik. Mondjuk kicsit zavar, hogy egy nagy rakat projekten dolgoznak egyszerre, így nem hogy egy hét alatt nem készülnek el, de most csütörtökön adták ki a 10-es epizódot, pedig ők is kezdettől fogva hozzák ki az animét (4-en kezdték el: a Toriyama's World, a Live-EviL, az Animanda és a C1. Persze voltak ilyenek is, mint SoySubs (tőlük töltöttem le az 1. részt) akik 1-2 epizód után kihullottak).

Huh. Bocsi kicsit elnyúlt a post... remélem azért olvasható és valamennyire segít eligazodni a feliratok között. Nah én az animandát ajánlom, bár nem tudtam kivárni és meg kellett néznem az [anfs] 14-et.

EDIT: Még lenne egy kérdésem az okosokhoz: Az [AnP] nevű spanyol subbercsapat kiadta az első 3 részt DVD minőségben. Honnan volt RAW? Most októberben indult a sorozat. Már kiadták DVD-n? Vagy csak nagyon jó HDTVjük van és hazudnak.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

SoonDead írta:Már kiadták DVD-n? Vagy csak nagyon jó HDTVjük van és hazudnak.
Igen, már kiadták DVD-n.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

SoonDead írta:Még lenne egy kérdésem az okosokhoz: Az [AnP] nevű spanyol subbercsapat kiadta az első 3 részt DVD minőségben. Honnan volt RAW? Most októberben indult a sorozat. Már kiadták DVD-n? Vagy csak nagyon jó HDTVjük van és hazudnak.
Az első korong már kint van. A másodikat jövő hétre harangozták be.

http://www.ntv.co.jp/deathnote/goods/index.html
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is megvagyok a 12. résszel és igen, L székből kiborulós jelenete nagyon jó volt. Kappei nagyon jó seiyuu, szinte bármilyen szerepet el tud játszani. Pont ezért jó L-nek is, mint hang. Mellékesen hol lehet leszedni a részeket? Mármint ami nem usteam, mert az Japánban le van tiltva. Nézném TV-ben is, csak hát egy tv van a panzióban és vagyunk rá vagy 40-en. Meg elég későn is van, meg tanulnom is kell, szóval jól jönne a segítség. Youtube-on csak 12-ig van fenn eddig.
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

SoonDead: Köszönöm szépen a felhomályosítást! :) Lehet, hogy majd átállok a C1-re, őket szoktam szeretni.
A Death God-ról azt olvastam már többször is, hogy ők valójában a Toriyama World csapata és azért is azt kaptam le, mert előtte a TW-t gyűjtöttem. Hogy ez mennyire igaz, azt nem tudom...
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Animanda még mindíg képtelen volt kihozni a 14.ep-t. A végén még átpártolok valamelyik másik csapathoz. :(
Általában türelmes egyén vagyok, de nehéz megállni, ha másik 4-5 csapat már kész van vele.

Edit:
Megérte várni az Animandára. Nagyon durván hazavágott ez a rész! (is)
És végre volt előzetes is! :D
Viszont feltűnt (főleg az endingnél), hogy a karaoke-nak más az olvasata :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Na, végre! :D

Eddig nem mertem ide benézni a spoiler veszély miatt, de végre behoztam magam és most tűkön ülve várom a folytatást :D

Miyano Mamoru x Hirano Aya ::jthrill::
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A 15. rész ismét hihetetlen volt, jelentem, le vagyok nyűgözve.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Én is mindenkinek mondanám - mihamarább nézze meg az ep15-t... Elég durva...
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Lehet, hogy hiába mondják többen nem lesz jobban igaz, de a 15. epizód hihetetlenűl jó. Nem lehet kibírni mennyire. Nézze meg mindenki.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

15. epizód akkora pózörség volt hogy öröm volt nézni XD oki... váratlan fordulatok a manga után nem voltak, de igen... Death Note jó... nagyon is jó. És ha bárki bármi rosszat mond erre a sorozatra, annak a nevét megkérdezem a barátnőmtöl és beírom a noteszembe.
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Én egyelőre még csak a 14.-et töltöm, de igyekszem^^ Majd ma este megnézem..
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy tűnik, nem fogom tudni kivárni az Animandás változatot, annyira ajnározzátok a 15. részt. :D
Amúgy a 14. rész után ismét eszembe jutott, amit már majdnem elfelejtettem, hogy miért is útálom annyira Light-ot.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Én a www.deathnote.tv -ről szedem a részeket.^^
Meg is néztem így edzés előtt a 14-15. részt. Hát, Light eddig se volt a kedvencem, most meg főleg nem. ^^'
L-en meg nagyokat nevettem, őt úgy bírom. :3
spoiler-chan írta: viszont asszem télleg közeledik a halála..o_o
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Nemtom, én bírom Lightot nagyonis :kira-fan: :) Btw szerintem L sem volt ám a legszimpatikusabb úgy a rész felétől... :?
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

Cruel Angel írta:15. epizód akkora pózörség volt hogy öröm volt nézni XD oki... váratlan fordulatok a manga után nem voltak, de igen... Death Note jó... nagyon is jó. És ha bárki bármi rosszat mond erre a sorozatra, annak a nevét megkérdezem a barátnőmtöl és beírom a noteszembe.
azt hittem, te vagy L... ozt meg itt lebuktatsz, hogy én ki vagyok... ^^''' >.<

---

én amúgy ezt az oldalt szoktam nézni: http://deathnote7.com/

15-ös rész? Raito még mindig csúnya és gonosz >.< (ne részletezzem, igaz?)

15-ös rész? Misa nagyon édes volt, amikor először láttam/látjuk az animében, nem ilyen helyes... "jáááá!" ^^

15-ös rész? L még mindig nagyon a szívem csücske <3 (De CA jobban ^^ :P)
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Najó, Kirát én sem utálom, de vannak csúnya húzásai. >_<
Misa bejön^^
L meg akkora poén volt amikor a telefont így elővette és bámulta (lásd: Lione sigje :D ) ..mint amikor a kisgyerek vmi cukorkát kap. xD
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat a 15.resz oltas.. :dirr: es nagyon jooo!!
Es en vagyok lassu feltehetoleg, de azt nem ertem h honnan tdta L hogy Misa a 2. Kira..azt mondta neki a Reito h semmisitsen meg mindent, akkor h talalhattak ott a cuccokat?
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

IloveRenji jó kérdés!
Spoiler írta:Nekem is elkerülhette a figyelmemet valami, mert sehogy sem tudom hogyan sikerült Misát becserkészni. Remélem megmagyarázzák, mert nem szeretném, hogy elintézzék a dolgot azzal, hogy megtalálták a hajszálát a kazettán és DNS vizsgálatot végeztek és szerencsére PONT a kezük ügyében volt Amane Misa géntérképe és észrevették, hogy höhö ugyanaz a kettő...
Más téma: Valahogy az a gyanúm, hogy L homokos. Legalábbis nem lennék meglepve. Azért még mindig neki drukkolok. Light végülis egy tömeggyilkos aki megérdemelné, hogy őt is becsomózzák Misa mellé :D
Amúgy a Light "japánosan" írva nem Reito, hanem Raito (ha jól tudom). (Már olyan sokszor írtad Reitonak, hogy nem hiszem, hogy gépelési hiba...)
Kép
Válasz küldése