Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Na, a film szinkronja pont olyan lett, mint vártam, gány. Nemcsak Lighthoz, de L-hez se passzolt a szinkron, valahogy a színészek kisfiús kölyökképéhez túl öregnek hatott.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: miyume »

sztem meg a szinkron pont javított valamit a színészek túljátszásán- ha korban nem is tökéletesek- ugyanazok a hangok mint az anime verzióban, érthető módon nem akartak változtatni.
az anime nem kötött le annyira hogy végignézzem, de ha már arconszúrt az animax tegnap este a filmmel akkor megnéztem. magasan ez volt a legjobb live action amit eddig láttam. a shinigami srácot sztem nagyon jól megcsinálták, L el lett találva, Misa azért egy hajfestést bevállalhatott volna, mert így kb egy a sok fekete hajú csaj közül. Lightot az eddigiek alapján csak simán nem szerettem, most már kifejezetten utálom, jól fel kellene képelni- és az őt alakító színésznek volt a legnagyobb "szüksége" a magyar szinkronra ^^" (szvsz)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:Misa azért egy hajfestést bevállalhatott volna, mert így kb egy a sok fekete hajú csaj közül.
Na igen, engem leginkább ez akasztott ki, ha az animével hasonlítjuk össze. OK, hogy direkt tér el a sztori, meg hogy a főhős nem annyira "Lightos" külsőre, de egy nyamvadt szőke hajfestékre már nem futotta a költségvetésből? Könyörgöm, legalább a szereplők hasonlítsanak önmagukra, még akkor is, ha Live Action. (És a szőke nem is olyan hajszín, mint pl. a rikító vörös, szóval nem kell azzal jönni, hogy reálisak akartak lenni.) Főleg, hogy L pl. rohadt jó lett. :)
miyume írta:Lightot az eddigiek alapján csak simán nem szerettem, most már kifejezetten utálom, jól fel kellene képelni
Na igen, ugyebár a legnagyobb eltérés a film végén van az eredetihez képest, de az a húzása tipikus Light volt, az animében is tuti megtette volna ugyanezt, ha hasonló a helyzet. :?
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én nem tudtam volna a főszereplőket más hanggal elképzelni, akkor már nem igazán lett volna Light.

Bővebb vélemény itt:

http://elhaym.wordpress.com/2009/01/26/ ... plos-film/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Luna
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.02.26. 15:34
Nem:
Tartózkodási hely: házban :D

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Luna »

Az anime nagyon tetszik ^^ pedig ezt is nemrég kezdtem el nézni (27. résznél vagyok) és olyan jó :)
De a filmben Light nem igazán volt szimpi nekem :roll: L-el nem igazán volt bajom :)
Avatar
Neko Reiame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.01.09. 12:36
Nem:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Neko Reiame »

Hali^^

Nekem ez az egyik kedvenc Animém... a kedvenc szereplőm meg Riku:D
nagyon nagyon nagy arc XD
mondjuk a film is jó volt de animébe jobban szeretem nézni:)
Nem az az igazi, akivel le tudnád élni az életedet, hanem az, aki nélkül nem.
"...semmi sem erkölcstelen, ami az ágyban történik, ha arra jó, hogy fenntartsa a szerelmet."
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Neko Reiame írta:Nekem ez az egyik kedvenc Animém... a kedvenc szereplőm meg Riku:D
nagyon nagyon nagy arc XD
Az ki volt? XD Nekem nem ugrik be. XD (Ja várj, szerintem Ryuk-ra gondolsz. :dirr:)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nem rossz sorozat, de [SPOILER:] L halála után [/SPOILER] erőteljesen hanyatló tendenciát mutat. :dirr: Ryuuk jópofa, jahh, de nekem L a nagy kedvenc. ::^_^::
Avatar
Neko Reiame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.01.09. 12:36
Nem:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Neko Reiame »

Titkos írta:
Neko Reiame írta:Nekem ez az egyik kedvenc Animém... a kedvenc szereplőm meg Riku:D
nagyon nagyon nagy arc XD
Az ki volt? XD Nekem nem ugrik be. XD (Ja várj, szerintem Ryuk-ra gondolsz. :dirr:)
jah igen csak elírtamXDD
Nem az az igazi, akivel le tudnád élni az életedet, hanem az, aki nélkül nem.
"...semmi sem erkölcstelen, ami az ágyban történik, ha arra jó, hogy fenntartsa a szerelmet."
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SPOILERS!

Na igen, ezen sokan vitáznak, olyat is hallottam, akinek L halálával együtt a sorozat is "meghalt". Nekem bejön végig, bár aláírom, hogy L-ig volt az "igazi", viszont pl. a Higuchis "gonosz üzletember arc" szerintem sokkal gázabb volt, mint mondjuk az L halála utáni részek. Én Near és Mello hülyeségeit is bírtam, meg érdekes volt látni egy olyan világot, ahol Lightnak már akkora a befolyása, hogy a nevében bárkit szétlőnek a nyílt utcán. (Matt) Ja, és persze az elmaradhatatlan befejezés, ami mindent kárpótol. :D (Főleg a mangában, ahol még szánalmasabb halált kapott az önjelölt isten. :twisted:) Ja, egyébként állítólag az L halála utáni részek a mangában jobbak, az animében az volt a fő gond, hogy L-ig normális tempóban adaptálták a cuccot, utána viszont elkezdtek loholni, és kb. 10 részbe paszírozták bele a történet teljes második felét. Ezért vannak olyan jelenetek pl. mintha Nearnek hatodik érzéke lenne, és azzal nyomozna, mert míg a mangában több szempont alapján figyeli Mikamit, addig az animében hirtelen kiszúrja az 50 képernyő közül az egyiken, és rögtön bekattan neki, hogy "Biztos ő az X-Kira!". :dirr:

Amúgy így belegondolva nekem L és Ryuk a kedvenceim. XD
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ez a loholós dolog nekem is feltünt...de ezzel együtt még érthetetlenebb, hogy ezt a 37 részt hogy hozták össze pont ennyire. Hírtelen nem is tudnék még egy olyan sorozatot mondani, ami nem 12-13/24-26/50-52/ potenciálisan végtelen részes lenne. Vajon miért nem csinálták meg 52 részesre normálisan?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, érdekes. Mondjuk még legalább 2-3 ilyen címet ismerek, amik nem pont "szabályszerű" hosszúságúak lettek (pl. Rave Master, Get Backers, Berserk), de tudtommal ezek legtöbbjénél a pénzhiány/alacsony nézettség, és hasonlók játszottak közre. A Death Note esetében ezt valahogy nem tudom elképzelni, szóval a fene tudja, bár ehhez tényleg bele kellene látni, hogy mi ment a stúdióban. (Az első IY sorozatnál hallottam olyat, hogy a nézettség csak az egyik dolog volt, de odaszóltak nekik egy nap, hogy "OK, van még pár epizódotok befejezni, mert aztán csinálnunk kell a Yakitate Japan animét." :dirr:) Esetleg csak féltek, hogy L halála után gondolom a manga sem volt annyira népszerű, és ezt animében úgy akarták elkerülni, hogy a gyengébb történetet a pörgős tempóval ellensúlyozzák, csak ugye így pont az agyalós/sakkozós jelenetekre nem volt sok idő, és kicsit olyan érzése volt a nézőnek, hogy itt már telepaták játszanak egymás ellen, akik a másik agyából olvassák ki, hogy épp mire készül, és ennek megfelelően indítanak ellentámadást. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Egyetértek, szerintem is leült a sorozat L halála után, ráadásul Near egy nagy L klón volt, sokkal jobb ötlet lett volna szvsz ha inkább Mello kap központi szerepet, ő karakteresebb jellem volt.
A Higuchis részek viszont nekem tetszettek, mármint Higuchi szánalmas alak volt, de tetszett hogy L és Light együtt dolgoztak és Matsuda is több szerepet kapott, aki L mellett a második kedvenc szereplőm a sorozatban.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Már várom, hogy mangában is elolvassam a történet másik felét, egyelőre az anime nekem végig tetszett. Kedvenc szereplőm Light, Mikami, Sayu, Naomi, Takada és Mello.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Neko Reiame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.01.09. 12:36
Nem:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Neko Reiame »

Jesszus Titkos te regényeket írsz?XD
Nem az az igazi, akivel le tudnád élni az életedet, hanem az, aki nélkül nem.
"...semmi sem erkölcstelen, ami az ágyban történik, ha arra jó, hogy fenntartsa a szerelmet."
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: zebra »

Neko Reiame írta:Jesszus Titkos te regényeket írsz?XD
Ez semmi, kérdezd a lolikról! :vigyor: :dirr:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: anubys »

Neko Reiame írta:Jesszus Titkos te regényeket írsz?XD
Ezek kifejezetten a rövidebb postjai közé tartoznak.

Ma álltam neki a Dir Cut-nak, de csak összefoglalónak jó, a teljes sorozat megtekintése nélkül kizárt, hogy összeálljon a kép.
A sorozatnak nekem csak az első harmada tetszett (amíg le nem csukják Lightot), onnantól szerintem iszonyatosan nagyot zuhan a színvonal, egyedül a legvégén tér vissza valamennyi a hangulatból, de már az sem az igaz. Ha végig tartotta volna a szintet, akkor ez lenne az örök kedvenc.
Titkos írta:Na igen, érdekes. Mondjuk még legalább 2-3 ilyen címet ismerek, amik nem pont "szabályszerű" hosszúságúak lettek (pl. Rave Master, Get Backers, Berserk), de tudtommal ezek legtöbbjénél a pénzhiány/alacsony nézettség, és hasonlók játszottak közre. A Death Note esetében ezt valahogy nem tudom elképzelni, szóval a fene tudja, bár ehhez tényleg bele kellene látni, hogy mi ment a stúdióban.
Emlékeim szerint már az első rész leadása előtt ott volt AniDB-n, hogy 37 részes lesz, úgyhogy biztosan nem a nézői reakciókra reagáltak ezzel.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Neko Reiame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.01.09. 12:36
Nem:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Neko Reiame »

zebra írta:
Neko Reiame írta:Jesszus Titkos te regényeket írsz?XD
Ez semmi, kérdezd a lolikról! :vigyor: :dirr:
a mikröl??XDD
Nem az az igazi, akivel le tudnád élni az életedet, hanem az, aki nélkül nem.
"...semmi sem erkölcstelen, ami az ágyban történik, ha arra jó, hogy fenntartsa a szerelmet."
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Egyetértek, szerintem is leült a sorozat L halála után, ráadásul Near egy nagy L klón volt, sokkal jobb ötlet lett volna szvsz ha inkább Mello kap központi szerepet, ő karakteresebb jellem volt.
Na igen, sajnáltam, hogy gyakorlatilag a második Kira elleni akciója után kiírták, azt meg főleg, hogy micsoda hülye módon. Hirtelen előjött belőle az empátia, és rajtahagyta a nőn a melltartót szolidaritásból, mikor előtte maffiózokkal is szövetkezett? Nem volt túl hihető... Meg tudom, hogy ez már L-színvonal lenne, de ha én Kira emberei ellene nyomoznék, az a minimum, hogy mindegyiknél még testnyílás-motozást is csinálnék, egy papírfecni sok helyre befér. (Itt most nem kell semmi pervezre gondolni, de értitek... XD Light is a legvégén a karórájából rántotta elő, és a vérével akarta felírni. :dirr:) Mellora visszatérve: az első akciója pl. kifejezetten tetszett, mondjuk Sayut sajnáltam, de öröm volt látni, hogy Light végre egy stílusához "méltó" fazont kapott ellenfélnek egy időre. L-nél és a rendőröknél azért fontos volt az etika, az igazság, stb. (jó, L 1-2 akciója vitatható...:dirr:), Mello meg annyira nyerni akart, hogy kb. tett minderre, Light meg is izzadt rendesen, azt a játszmát speciel el is vesztette (hiszen hozzájuk került a Note).

Matsudát én is bírtam, bár kedvenc talán a legvégén lett, mindenki tudja, hogy miért... :D
zebra írta:Ez semmi, kérdezd a lolikról! :vigyor: :dirr:
Na, még azt fogják hinni, hogy kedvelem a műfajt! :-P
anubys írta:Ezek kifejezetten a rövidebb postjai közé tartoznak.
Pontosan. XD (Nem úgy, mint ez a mostani, de ha egyszer van téma... ^^")
anubys írta:Ma álltam neki a Dir Cut-nak[...]
Ez az az összefoglaló, ami a sorozat első felét meséli el Kira hatalomra jutásáig, és csak pár új jelenet van benne a TV sorozathoz képest? (Nem biztos, mert kijött már vagy három ilyen "extra", van a sorozat második feléről is, sőt, mintha egy teljes összefoglaló is lenne, bár nem akarok hülyeséget írni.) De amúgy ha egyre gondolunk: ebben volt az, hogy Light megerőszakolós pózban üvölti L sírja fölött, hogy "ÉN NYERTEM!!! MUHAHA!!"? XDD És ezen csak én röhögtem? XD
anubys írta:Emlékeim szerint már az első rész leadása előtt ott volt AniDB-n, hogy 37 részes lesz, úgyhogy biztosan nem a nézői reakciókra reagáltak ezzel.
Akkor viszont passz.
Neko Reiame írta:a mikröl??XDD
http://hu.wikipedia.org/wiki/Lolicon
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:ebben volt az, hogy Light megerőszakolós pózban üvölti L sírja fölött, hogy "ÉN NYERTEM!!! MUHAHA!!"?
Ne már! Van ilyen?! Ezt látnom kell! XD
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Tessék, itt az ominózus jelenet. Eddig nem volt lelkierőm a rendezői változathoz, de ezt látnom kellett. :D És még a csípőmozgás is megvolt! XD
Kép
Avatar
Neko Reiame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.01.09. 12:36
Nem:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Neko Reiame »

Neko Reiame írta:a mikröl??XDD
http://hu.wikipedia.org/wiki/Lolicon[/quote]

áhááá..értem:D oké erről még nem hallotttam de legalább most már tudom^^XD
Nem az az igazi, akivel le tudnád élni az életedet, hanem az, aki nélkül nem.
"...semmi sem erkölcstelen, ami az ágyban történik, ha arra jó, hogy fenntartsa a szerelmet."
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Tessék, itt az ominózus jelenet.
Nekró yaoi? The best! :LOL:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: anubys »

Azért vicces húzás volt Lighttól egy köztemetőben, ahol bárki megfordulhat, rámászni L sírjára és közben ordibálni.
Tényleg ért hozzá, hogyan titkolja el, hogy ő Kira. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, mondjuk látszik, hogy ez ilyen "only-anime fanservice" jelenet volt, a logika rögtön eltűnt a sorozatból. :) XD
Kép
Válasz küldése