Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Death Note

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ma indul útjára Japánban a Death Note című anime.

info:
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=4563

Bár a mangár nem olvastam, mégis úgy érzem, érdemes lesz nézni...
Avatar
Sabroso
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.05.09. 07:40
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sabroso »

A [S^M]-féle RAW-t már láttam, nekem az opening nagyon tetszik, és hát persze az egésznek a rajzolása is. A legjobb pillanat az, amikor Light fölpattan az ágyról és leül az asztalhoz, az volt az előzetesben is :) Szurkolok, hogy jó sorozat legyen belőle, meg hogy korrekt angol fansub is legyen hozzá (majd meglátjuk...).

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz nyomasztó a hangulat, a mangában nekem ez nem volt annyira feltűnő, de persze animében jobban meg lehet oldani. Végül is éjfélkor adják :)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Megnéztem.

Opening, ending: képileg szuper, de a zene valami borzasztó o_O
Animáció, kivitelezés: csillagos ötös, remélem tartja is ezt a színvonalat.
Szinkronok: Raito/Light hangja tetszik, de Ryuk-nak inkább valami rikácsolósabbat tudtam volna elképzelni.

Az mekkora volt már, ahogy befalta az almákat ^___^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

TAMAKI.

Kész, asszem ez az anime nekem ennyi. xD;; (Annyira utálom időnként, hogy így imprintelek hangokra...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hát ízlések és pofonok XD

Bár nem értem, mivel szolgált rá szegény, hogy ennyire nem bírod :lol:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem az, hogy nem bírom... éppen ez az, hogy túlságosan bírom. xD;; Miyano ANNYIRA nagyon zseniális volt Tamakinak, hogy egyszerűen képtelen vagyok elvonatkoztatni tőle. Light kinyitja a száját, és lelki szemeim előtt már látom is Tamakit... Már a Wolf's Raint se tudom röhögés nélkül nézni, mert Kiba helyett folyton Tamaki hülye szöszke fejét látom. xD És így elég nehéz komolyan venni a szerepet vagy akár az animét magát.

(Ugyanez történt Shiozawa Kanetóval, akinek egyetlen zseniális szerepe, Oberstein a LoGH-ban, hasonló módon tönkretette számomra az összes többi szerepét, többek közt Iasont az Ai no kusabiban.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ja, így már értem, velem is voltak már hasonlók, de azért nem ilyen súlyosak :)

A mangáját egyébként kicsit vontatottnak találtam, remélem az anime nem lesz az.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tudja valaki, hogy melyik társaság állt neki feliratot szerkeszteni hozzá? Igen kicsi a valószínűsége, hogy a RAW-val bármire is mennék... :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sabroso
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.05.09. 07:40
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sabroso »

Live-evil pl.
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Baszottjó volt az első rész, elég pörgős is, intro/outro bejött, bár stílusra nem valami egyedi.

Toriyama-Wold Live-evil-verziónál jobb feliratot csinált szvsz... bár remélem, hogy valamelyik nagy csapat is felvállalja majd a fordítást. Ha nem (amit kizártnak tartok mellesleg), akkor legkésőbb a DVD ripjét tuti kihozza majd KickAssAnime, annál jobbat meg nem is kívánhatna az ember.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

mufurc írta:TAMAKI.

Kész, asszem ez az anime nekem ennyi. xD;; (Annyira utálom időnként, hogy így imprintelek hangokra...)
De jó,hogy én teljesen süket vagyok az ilyesmihez(kell min. húsz év,hogy én valakinek felismerjem a hangját).

Errr...azonkívül,hogy TAMAKI,milyen?
Hanatarou desu.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Biztos jó meg minden... *shrug* De annyira röhögtem, hogy nem nagyon jött át semmi. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

mufurc tegyél egy próbát a mangájával, úgy talán meg tudsz szabadulni a TAMAKI utóérzéstől. :D
Mellesleg a film zenéjét Kenji Kawaii csinálta, remélhetőleg az anime OST készítésében is részt vett.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Ezt megkaptam...ezentúl valahányszor nézni kezdem a filmet,mufurc fog az eszembe jutni,ahogy nézi a DN-t,közben eszméletlenül röhög és azt visítja,hogy TAMAKIII!,és innentől fogva én is kész leszek.

:-P
Hanatarou desu.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

>Szabi
Már próbáltam a mangáját, azért is érdekelt az anime. A mangával annyi a bajom, hogy biztosan nagyon jó és nagyon érdekes, de valahogy az istennek nem tudott megfogni, nem tudom, miért. Talán túlságosan vontatott (és még mielőtt vki felszínességgel vádol, ne feledjük, hogy a LoGH az egyik kedvenc animém), és igazából a szereplők se érdekeltek... stb. Ezért reméltem, hogy az anime talán jobban megragad majd... de hát így jártam. xD;;

>Karasu
Legalább átérzed a szenvedésemet. xDDD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én ugyan nem vigyorogtam végig, meg nekem aztán fogalmam sem volt róla, hogy Raito hangja ugyanaz lesz, mint Tamakié volt. Mindenesetre amint kinyitotta a száját, rögtön volt egy kis utó-ouran érzésem, mármint hogy "te jó ég, ez Tamaki" XD
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem tudom, van-e valaki, aki több feliratot is megnézett, de melyiket ajánlanátok?

Addict-s
TW
GTO
Animanda
Live-evil
KaT
gameufo

Ezeket találtam, mint elérhető lehetőségek, legtöbben a Live-eviles változatot seedelik...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Livel-evilt én nem ajánlom, mert fehér betűk egy bizonyos távolság után olvashatatlanok. A TW viszont korrektnek tűnik.
Kép
Kép
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A manga anno nagyon megfogott és személyszerint rettentő jónak tartom, mind a sztorit, mind a karaktereket. Az anime szintén jónak ígérkezik (madhouse).. A sub kérdésben TW..szebb jobb tisztább képe van mint a Live evil változatnak.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megnéztem a TW-s vátozatot és nagyon meg vagyok elégedve. :)
Remek az opening, csodálatos az animáció, egyszerűen le vagyok nyűgözve :D
Ugy tűnik, megváltozik a hozzáállásom az animenézéshez. Eddig az volt, hogy fejezzenek be egy sorozatot, kerültön fel FTP-re és akkor megnézem. De érzem, hogy ezt hetente fogom nézni és már most várom a következő epizódot. :D

Edit:
Már kijött a második rész, bár még nem állt módomban megnézni, de már nagyon várom, hogy sort kerítsek rá. Amúgy külön pirospont a készítőknek a Shinigamik fontjáért :cool:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megnéztem a harmadikat is.
Hát ez valami zseniális. Ha így haladnak mi marad a hátralevő 34 részre? :shock: Gondolom, azért van az openingben Light-nak piros szeme, mert végül elfogadja Ryuk-ét.
Az animációban ismét voltak parádés pillanatok (Ryuk szemére zoomolás, Light feje fölött a neve, hátralevő ideje)
Szóval nagyon úgy néz ki, éppen készülőben van az új kedvencem :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

anubys írta: Gondolom, azért van az openingben Light-nak piros szeme, mert végül elfogadja Ryuk-ét.
Ha nagyon tudni akarod... :)
Nem, épp az a pláne az egészben, hogy nem fogadja el. Ha elfogadná, akkor tényleg nem lenne értelme a 34 résznek XD
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

mufurc írta:TAMAKI.
Tökéletesen megértelek, teljesen hasonló élményeket éltem meg az első rész végignézésekor és azóta is folyamatosan XD
Raito KICSIT más karakter, mint Tama-chan, de seiyuunk tökéletesen helytáll, különösen ami a tébolyult kacagást illeti a sötétben a Death Note-ot markolászva :lol: Azt hittem, lefordulok a székről...
A Wolf's Rain még első animéim között volt és bár Toboe a kedvencem, nem esett le, hogy szintén Miyano Mamoru, csak miután ANN-t böngészve felhomályosítottam magam, mert már jó rég néztem és nem emlékeztem.

De hogy ne legyek nagyon off, én is a Toriyama subjával nézem, szerintem a legjobb, csak nehogy félbehagyják a dolgot. Az első két rész fergeteges volt, álmodni sem mertem volna róla, hogy a manga hangulatát ennyire tökéletesen visszaadhatják. Ryukuu is nagyon jó lett, az ő hangját is valahogy így képzeltem el. L teljes színrelépését várom már tűkön ülve, elvégre ő a nagy kedvenc...
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én Rem(u)-t várom.
L nekem személy szerint az idegeimre ment ^^" De egész jól passzol hozzá ez a szinkronhang.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

A mangát már befejezték? Nagyon remélem, hogy ennél nem lesznek filler részek, csak hogy folytassák. :roll: (nehezen tudám elképzelni őket)

Miyano Mamoru-val (Tamaki) szerintem nekem nem lesz gondom, ugyanis nem nézek Ourant (bár már be van tervezve), inkább lehet, hogy visszafelé lesz gondom és majd nem tudok rajta nevetni :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése