Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Jaaku írta:Bár én még mindig nagyon hálás lennék, ha mondanátok epizód számot, vagy manga fejezetet, amelyben egy egyszerű autó tolvajjal végzett Kira, mert szerintem ilyen nem volt...
Ártatlanokat és ismeretleneket biztosan ölt, nekem ez is bőven elég. Akinek a neve elhangzott a médiában, azt kortól - nemtől függetlenül kíméletlenül beírta a noteszbe. A média pedig enyhén szólva sem az igazságot közvetíti; ráadásul a tényeket igenis LEHET úgy manipulálni, hogy egy 18 éves japán srác ne vegye észre a ferdítést.
Jaaku írta:aki szántszándékkal kioltja egy embertársa életét (vagy egy életre tönkreteszi), az maga sem érdemli meg az életet.
Nekem úgy tűnik, Light nem osztotta ezt az elméletet; különben hogy maradhatott életben az első gyilkosság után? :roll:

Sz'al... ne értsetek félre, a DN nálam is benne van a Top 10-ben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shisou 2008.02.22. 20:14-kor.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Shisou írta:

Ártatlanokat és ismeretleneket biztosan ölt, nekem ez is bőven elég. Akinek a neve elhangzott a médiában, azt kortól - nemtől függetlenül kíméletlenül beírta a noteszbe. A média pedig enyhén szólva sem az igazságot közvetíti; ráadásul a tényeket igenis LEHET úgy manipulálni, hogy egy 18 éves japán srác ne vegye észre a ferdítést.
De ti mindig azzal jöttök, hogy konkrétan, tudatosan ölt bolti meg autó tolvajt, én ezt akarom látni a saját szemmel.
Shisou írta:
Jaaku írta: aki szántszándékkal kioltja egy embertársa életét (vagy egy életre tönkreteszi), az maga sem érdemli meg az életet.
Nekem úgy tűnik, Light nem osztotta ezt az elméletet; különben hogy maradhatott életben az első gyilkosság után? Jah, hogy ő az új világ istene? Én kérek elnézést, igazság rulz
Már írtam, Raito eleinte nem gyilkos hanem HÓHÉR, nyilván valakinek a gyilkosokat is megkell ölnie.

Shisou írta: Sz'al... ne értsetek félre, a DN nálam is benne van a Top 10-ben.
Nálam nincs. (Raito viszont benne van a top5 favorit karakterben)

Egyébként úgy döntöttem, hogy mégsem húzhatom le az egész Death Notet a vége miatt, így hát arra jutottam hogy:
A Death Notet én két szezonosnak számítom mostantól, tehát:
Első szezon: 1-25 - 10/10
Második szezon: 25-37 - 10/6

:D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Jaaku 2007.08.25. 01:15-kor.
Kép
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Jaaku írta:A Death Notet én két szezonosnak számítom mostantól, tehát:
Első szezon: 1-25 - 10/10
Második szezon: 25-37 - 10/6
Igen ezzel valahogy én is így vagyok, én abbahagytam a 25.résznél az animét 1 hónapra. Kb 4 nap alatt néztem végig a 25 epizódot és utána megállt a tudomány nem tudom miért de már nem mondtam azt éjjel 2kor magamnak hogy na jó akkor még 1 részt és utána megyek aludni. De most így 1 hónap után végignéztem de az előző postomban már említettem hogy szerintem milyen lett a vége. :-P
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Raito (egyszerűen nem megy ki a fordítás a fejemből, amiben Light van, és a mozifilm szempontjából is rémes) nos a híveit is vágóhídra küldte. Milyen isten ez, kérdem én, ha az őt vakon imádókat is halálra ítéli?
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Milyen isten az aki hagyja meghalni a fiát?
Milyen isten az aki megcsalja a feleségét, és megöli a fiait?
Milyen isten az aki ember áldozatot követel?
Milyen isten borít lángba falvakat, csak mert más istent imádtak, és más szokásaik voltak?
MIlyen isten az...

és sorolhatnám, lássuk be, az istenek nem a legkedvesebb fickók. :wink:

"Csak hódolat illet meg, nem bírálat"
- Az úr
/Madách: Az Ember tragédiája/
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Na jó... túl sok a vallás, és túl sok a hit.
De az én véleményem:
1. Milyen isten az, aki a Bibliában azt kéri a hívétől, hogy ölje meg a fiát? Furcsa, hogy minden oldalon az van, öld meg, öld meg.
2. most nem tudom görög-római mitológia? Ott sok isten volt csalfa. Zeusz... enyje-bejnye!
3.Hmmm...azték emberáldozat, és maja. Most ennyire otthon vagy a vallásokban, vagy csak olyan jól írtad meg a posztod, hogy én mindenben a tudást látom?
4.Lángbaborítósdi... ez melyik vallás lenne? Azt hittem Szodoma és Gomorra az erkölcstelenség miatt borult lángba, de most hogy mondod, bálványokat is imádtak.

Persze nem vita jelleggel! Most tényleg. Újra megnéztem az utolsó részt.... Mikami amilyen jól indult még a sorozat közepe felé, itt kész őrült... ez az arc emberek... rémálmaim lesznek. Raito is elvesztette a fejét. Jobb lett volna méltóságban meghalnia... de azt mondják méltóságban meghalni nem lehet csak élni... azért jó stratéga lett volna belőle.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Ellie17: Zseniális vagy :wink:
Az összeset eltaláltad. Nyereményed egy: :rozsaszintancoloelefant:
(Egyébként, nem értem hogy a te véleményed, miben tér el ebben a témában az enyémtől?)

//Elnézést, a moderátortól az OFFért//
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Köszönöm!
Na a vallásokat is behatóan ismered! Ez szép! Jó pont :) . Ebben is vitapartner lehetnél, persze csak jó értelemben. És gondolom nemcsak ilyen tekintetben nagy a tudásod, hanem tudsz válaszolni egy kérdésemre is a DN-nel kapcsolatban, amit nem értettem.
Kira elkötelezett híve volt a riporternő, akivel később szoros kapcsolatot épített ki, ő lett a szóvivője. Ám a nőt elrabolták, Mello édipofa. Mellot megölte, ahogy a Kira által adott papírdarabra ráírta a férfi nevét. Raito telefonált neki, és elmondta, hogy a lánynak egy dolga van még. Felhívni Mikamit, hogy továbbra is ítélje el az embereket. Light-kun elővette az órájába rejtett papírt, és ráírta a nő nevét. De Mikami is leírta vele egyidejűleg. Mikor erre fényt derítettek, elmagyarázták az esettel kapcsolatban mi az észrevételük. Merthogy megtalálták a nő nevét Mikami könyvében...

Oh és a véleményeltérés... ööö nem tartom helyesnek hogy Ratio ítélkezik. A jobbik felem mindig is L-nek és csapatának szurkolt.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Ellie17 írta:Köszönöm!
Na a vallásokat is behatóan ismered!
Szerintem ezek olyan információk, amelyek az emberre tapadnak akarva/akaratlanul (tv,szerepjáték,könyv, iskola...stb.).

A kérdésedre a választ pedig sajnos nem tudom, még nem volt időm/kedvem megnézni a 26. fölötti epizódokat.

L-t én is szerettem, de hát ki nem? :wink:
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Near-t viszont nem kedvelem kisgyerek még. Ne érts félre, 4 év fölött már nagyon cukik, de ő a bő ingében és a kis figuráivel... még a mangában sem szerettem. Viszont L... ő zseniális volt. Sajnos ilyen szintű nyomozó sosem leszek... bár néha olyan jó meglátásaim vannak, hogy azt gondolom, a nyomába eredhetnék...
Light is aranyos volt az elején... nem tudom milyen animék készültek, amelyekben a gonosz szemszögéből láthattuk a dolgokat, de azt hiszem nekem ez volt az első ilyen... és igen, végre egy ilyenre vártam hosszú éveken át, ahol a gonosz kap központi szerepet... vagy inkább nevezzük negatív szereplőnek.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Jaaku írta: De ti mindig azzal jöttök, hogy konkrétan, tudatosan ölt bolti meg autó tolvajt, én ezt akarom látni a saját szemmel. :neutral:
Nemt'om ki az a "ti", én egyszer példaként említettem autótolvajt, de mondhattam volna bandatagot vagy kocsmai verekedőt is, édesmindegy (nyilván nem az autón van a hangsúly, azt akartam érzékeltetni, hogy Light a későbbiekben nem csak halálos bűnökért öl, hanem kisebb vétségekért is - nézz utána, elhangzik a sorozatban).
És nem kell mindenbe belekötni, azégszerelmére :roll:
Shisou írta:Már írtam, Raito eleinte nem gyilkos hanem HÓHÉR, nyilván valakinek a gyilkosokat is megkell ölnie.
Nagyon kedves Lighttól, hogy magára vállalta ezt a nemes feladatot, de 1) senki sem kérte rá, ahogy azt már írtam 2) nemt'om meddig tart nálad az "eleinte" és az "azután" de a 6./7. részt követően (Ray Penbar és felesége meggyilkolása) elég gyorsan baromira messzire elhajítja a nemes eszméit, és össze-vissza legyilkol mindenkit, aki az útjába áll. Aki igazságról papol, és közben "szántszándékkal kioltja egy embertársa életét", ahogy te azt nagyon helyesen megjegyezted, "nem érdemli meg az életet".
Ellie17 írta:egyszerűen nem megy ki a fordítás a fejemből, amiben Light van, és a mozifilm szempontjából is rémes
Miért is? O.o
Ha nem "Light", hanem "Raito", akkor nem jön ki a szójáték a vezetéknevével.

Nem emlékszem, hogy Light bármit is feláldozott volna egy jobb világért, a legkevésbé a saját testi épségét és életét. Ha valóban elkötelezte magát a Föld megtisztítása mellett, miért nem cserélte el Ryukkal a szemét? Akkor elmegy L-hez, simán megöli, nem derülnek ki részletek a notesszel kapcsolatban, és onnantól kezdve tényleg senki sem áll az útjába. Megmondom: mert nem akarta megkurtítani a saját "isteni" ámokfutását. Azok, akik valóban nagyon akartak valamit és képesek voltak az önfeláldozásra, rögtön megtették: Misa Lightért, Yagami papa meg Kira elfogásáért dobták el az életük felét.

Milyen isten az, aki fél a haláltól?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Shisou 2008.02.22. 20:17-kor.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Light nem volt Isten csak mindenkivel ezt akarta elhitetni és persze magának is azt mesélte be hogy "én leszek az új világ istene" ez csak hatalom mánia.Egy egyetemista aki unta az életét, ezért gondolt egyet hogy majd ő megtisztítja a világot a gonoszságtól ám közbe nem vette észre hogy ártatlanokat is megölt. Már nem is élt másért csak azért hogy mindenkit aki az útjába áll és szerinte gonosz azt megöljön. Egy Istennek nem az a dolga hogy pusztítson hanem hogy megbocsájtson. Persze ezt most nem olyan értelemben írom hogy sorozatgyilkos megöl 20embert és akkor azt mondja neki hogy jól van most az egszer megbocsájtok.

Így remélem itt sokan egyetértenek azzal hogy Light nem Isten , csak az akart lenni

Persze akkor is ez marad az egyik kedvenc animém.
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Még jó hogy lefekvés előtt felnéztem. :vigyor:
Shisou írta:
Jaaku írta: De ti mindig azzal jöttök, hogy konkrétan, tudatosan ölt bolti meg autó tolvajt, én ezt akarom látni a saját szemmel. :neutral:
Nemt'om ki az a "ti", én egyszer példaként említettem autótolvajt, de mondhattam volna bandatagot vagy kocsmai verekedőt is, édesmindegy (nyilván nem az autón van a hangsúly, azt akartam érzékeltetni, hogy Light a későbbiekben nem csak halálos bűnökért öl, hanem kisebb vétségekért is - nézz utána, elhangzik a sorozatban).
És nem kell mindenbe belekötni, azégszerelmére :roll:
Én meg csak annyit kértem már régebben hogy mutassatok ilyet. Nem azautón van a hangsúly...De mindegy, nincs jelentősége. Én arra próbáltam még pár hsz-el előbb célozni, hogy Raito eleinte nem ölt volna pitibűnözőket, hogy később ölt-e, azt én nem tudom, már megmondtam: 26ig láttam.
nem kell mindent teljes mértékben magadra venni :roll:

Shisou írta:
Jaaku írta:Már írtam, Raito eleinte nem gyilkos hanem HÓHÉR, nyilván valakinek a gyilkosokat is megkell ölnie.
LOL, és a hóhér nem öl? :dirr:
Hóhér:
Pallasz nagy lexikona írta:...a biróság által kimondott halálbüntetésnek végrehajtója...
Raito maga volt a bíróság, és a hóhér is.
Abban viszont igazad van hogy gyilkosságokat követ el, "előre megfontolva elkövetett szándékos emberölés"eket, de nem mint egyszerű gyilkos hanem mint "hóhér".

Bár az csak a 6.-7.részig igaz, aztán tényleg megkattant.
Shisou írta:Btw, nyilván nagyon kedves Lighttól, hogy magára vállalta ezt a nemes feladatot, de 1) senki sem kérte rá, ahogy azt már írtam 2) nemt'om meddig tart nálad az "eleinte" és az "azután" de a 6./7. részt követően (Ray Penbar és felesége meggyilkolása) elég gyorsan baromira messzire elhajítja a nemes eszméit ("megmentem az ártatlanokat és megölöm a bűnözőket"),
Raito látott maga előtt egy szent célt (igen, megint csak magamat kell ismételnem: nem volt normális), az útjába álltak, ő pedig szorgosan írkált, ebben nincs semmi különös.
Shisou írta: a sorozat első pár epizódja után hatalommániás, magát istennek képzelő, számító figurává válik
Egyetértek, szerintem is nagyon jó karakter :D
Shisou írta: aki csak pajzsként használja az ideáit azért, hogy a saját vágyait kielégítse.
Utált veszíteni, csak magát szerette, őrült volt - valóban. De kétlem hogy az egészet azért csinálta volna mert szeret ölni...
Shisou írta:….teológiai rész…
Amit leírtál az mind igaz, de erre csak azt tudom válaszolni amit végül te is megjegyeztél:
Minden csak nézőpont kérdése. (És én nem véletlenül a sötétebb nézőpontot vetettem fel, hiszen én arra válaszóltam hogy:
Ellie17 írta: „Milyen isten ez, kérdem én, ha az őt vakon imádókat is halálra ítéli?”
....
Shisou írta: Milyen isten az, aki fél a haláltól?
Gondolom az antropomorf istenek. :dirr:

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Dakota írta:Light nem volt Isten csak mindenkivel ezt akarta elhitetni és persze magának is azt mesélte be hogy "én leszek az új világ istene" ez csak hatalom mánia. .
Tegye föl a kezét aki nem zakkanna bele ekkora hatalomba. :D
Dakota írta:Egy egyetemista aki unta az életét, ezért gondolt egyet hogy majd ő megtisztítja a világot a gonoszságtól ám közbe nem vette észre hogy ártatlanokat is megölt.
.
Ez így kb még igaz is, csak egy dolgot hagytál ki, az egész gondolat menetből. Az unatkozó halálistent, aki a földre „ejtette” a jegyzetfüzetét. Ha Raito nem találja meg, nem kezd el igazságot osztani.

Dakota írta:Már nem is élt másért csak azért hogy mindenkit aki az útjába áll és szerinte gonosz azt megöljön.

Ez sem igaz. Kétlem hogy azt akarta volna,hogy "ejj bárcsak valaki az utamba állna". XD
Dakota írta: Így remélem itt sokan egyetértenek azzal hogy Light nem Isten , csak az akart lenni
És végül, valamilyen szinten az is lett.
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Jaaku írta:Tegye föl a kezét aki nem zakkanna bele ekkora hatalomba. :D
már nagyon nyújtózkodom. :) De ha jobban belegondolunk, most eltekintve ettől nagy szégyen, hogy egy becsületes családba született, az apja rendőrkapitány, és ő volt a hóhér (hogy Jaaku véleményét is összuk) Valóban gyerekes volt, és Lind L. Taylor meggyilkolása a tévén keresztül nem lehetséges... egy bűnöző volt igaz? Ez volt volna az igazi neve annak a férfinak a tévében?
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ellie17 írta:
Jaaku írta: Ez volt volna az igazi neve annak a férfinak a tévében?
Nyílván különben nem működött volna XD
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Ezért is néztem. Mert ha nem, akkor baki!
L nevét úgy látszik soha nem tudom meg. Persze Near-ét igen.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ellie17 írta:L nevét úgy látszik soha nem tudom meg
SPOILER WARNING
Spoiler-chan írta:Lawliet [ローライト - ro~raito :p]
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Jaaku írta:hogy később ölt-e, azt én nem tudom, már megmondtam: 26ig láttam.
Ööö... igen, később ölt :dirr: (bár nem vagyok teljesen tisztában az epizódokkal, tul.képpen 3-4 részletben néztem végig az egész sorozatot - de valahol elhangzik, hogy kevésbé súlyos bűnökért is ugyanúgy igazságot oszt)
Jaaku írta:nem kell mindent teljes mértékben magadra venni :roll:
Már csak azért is nehéz nem magamra vennem, mert a megjegyzéseiddel nyilvánvalóan az én példámra reagáltál... :dirr:
Jaaku írta:Raito maga volt a bíróság, és a hóhér is.
Abban viszont igazad van hogy gyilkosságokat követ el, "előre megfontolva elkövetett szándékos emberölés"eket, de nem mint egyszerű gyilkos hanem mint "hóhér".
Akkor lenne igazad, ha valakinek a megbízásából x emberen végrehajtotta volna a halálos ítéletet, de (ahogy írtad) ő a saját erkölcsi kódexe szerint ítélte el a bűnözőket, majd sajátkezűleg kivégezte őket. Hóhér = végrehajtó, gyilkos = tervező és végrehajtó, tehát Light gyilkos, pont. Nem hiszem, hogy érdemes lenne erről tovább vitatkozni :neutral:
Jaaku írta:Raito látott maga előtt egy szent célt, az útjába álltak, ő pedig szorgosan írkált, ebben nincs semmi különös.
Idézem Ryukot (:dirr:): "... és ha már kivégeztél minden gonosztevőt, te maradsz az egyetlen bűnöző a világon."
Light ezt nem tudta, vagy nem akarta megérteni, de szvsz ez a lényeg. Light szerint nem érdemli meg az életet, aki öl - pedig ő az a személy, aki a legtöbbet ölt, így valóban elbukott, tehát a saját ideáinak áldozata lett. Ebből is látszik, mennyire kétszínű és álszent ez az értékrend: az egyetlen személy, aki következmények nélkül áthághatja (legalábbis eleinte) nem más, mint az "ötletgazda". Pfuj.
Jaaku írta:Egyetértek, szerintem is nagyon jó karakter :D
Hát, Griffith papát akkor sem übereli :3
Shisou írta: De kétlem hogy az egészet azért csinálta volna mert szeret ölni...
O.o

Nem emlékszem, hogy ilyet mondtam volna - ha mégis, akkor idézd be légyszi. Azt állítottam, hogy a "hulljon a férgese, mert nem érdemli meg az életet" - cucc csak azért volt érdekes, hogy a saját isteni hatalmának létjogosultságát megideologizálja vele (huh, milyen mondat lett ez...). Egyébként figyelmedbe ajánlom Light véleményét a dologgal kapcsolatban: "Tök jó, hogy itt ez a könyv, úgyis unatkoztam." (~ 2. rész)

Egyébként nem reagáltál az ULTIMATE PROOF-ra, ami Light kisszerűségét bizonyítja: a Shinigami-szemre ::box::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shisou 2008.02.22. 20:20-kor.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Shisou írta: tehát Light gyilkos, pont.
Gyilkos, igen ha gyilkos "letisztított" jelentését nézzük: ember aki gyilkol.
Viszont ma a gyilkos szó, szerintem már azért kicsit többet is hordoz magában (persze lehet hogy csak én érzem így..)...ezért írtam azt hogy Kira hóhér, mert gyilkos - de nem olyan értelemben mint egy átlag gyilkos, ő valami magasabb célért kezdtett el gyilkolni. De ezen már tényleg hülyeség vitatkozni, pro és kontra lehetne ezt még egy hónapig folytatni, amire nekem se kedvem, se időm lesz holnaptól. Elfogadom az álláspontotad, viszont kérlek, te is próbált meg megérteni, hogy én másképp gondolom.
Shisou írta:Light szerint nem érdemli meg az életet, aki öl - pedig ő az a személy, aki a legtöbbet ölt
Unom már mindig felhozni: Light először azért ölt, mert a gyilkosokat vadászta. Aztán azért mert az útjában álltak. De ő ezt érezte a "szent" céljának, és hogy miért? Azt már vagy tucatszor leírtam, szóval inkább szerintem ezt a témát is hagyjuk, itt sem fogunk közös nevezőre jutni. :neutral:

Shisou írta:Nem emlékszem, hogy ilyet mondtam volna - ha mégis, akkor idézd be légyszi.
Ha te nem mondtál ilyet, bocsánat. (más viszot mondta, bennem meg megösszefolytak az gondolatok, hibáztam.)

...a vallásos részbe én sem kívánkozom belemártózni ennél jobban...:dirr:
Shisou írta:
Jaaku írta: És végül, valamilyen szinten az is lett.


Nah, milyen szinten? Erre kiváncsi vagyok.

http://kepfeltoltes.hu/070825/DN_19_www ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/070825/DN_20_www ... es.hu_.jpg

Shisou írta:Egyébként nem reagáltál az ULTIMATE PROOF-ra, ami Light kisszerűségét bizonyítja: a Shinigami-szemre ::box::
Ha nem is konkrétan, de reagáltam, leírtam már hogy Raito egoita volt, és hogy mindennél jobban imádta magát (nekem ebből nyílvánvaló hogyha felhasználhat másokat is, akkor nem fog magának ártani.).
Kép
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Akik itt elkezdték boncolgatni Light-ot szerintem egyetértenek abban hogy valamilyen szinten bűnös (ha nem íg van akkor tévedtem és nagyot koppanok :-P ) Ezt is fel lehetne két részre osztani mert ez elején nem ölt ártatlanokat akkor még ténleg azon dolgozott hogy jobbá tegye a a világot (tudom hogy a gyilkolás nem vezet sehova..) . Aztán a vége felé azaz a Ray Penbar és menyasszonyos ügy után mindenkit megölt aki az útjába állt. Tehát Lightban volt jó és rosz is egyszerre. Jó amiért a világot jobbá akarta tenni és rosz amiért a vége felé már nem tudta valójában mi a célja és mindenkit elítélt.
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Rage köszönöm! De mikor derül ki, hogy ez volt a neve? ::japtoun:: Régen láttam már az animét és nem emlékszem rá.

Egyébként Light akárhogy is akarta megjobbítani a világot, a bűnözés mindig új utat tör. Ha ő meghalt volna ki folytatta volna? A kis Light? De azért csodálatraméltó, hogy ennyi embert tudott megölni mosolyogva. Csak fogta a tollat, és írta a neveket. Értem én, hogy jobbítani akart, de nem egy tizenéves fiúnak kell döntenie a világ kérdéseiről. Ülnie kell a fenekén, és tanulnia. Ehelyett ő gyilkolt, akárhogy nézzük a bűnözők is emberek, az ő haláluk is gyilkosság, ha a törvény ereje súlyt le rájuk, ha egy hóhér bárdja, vagy egy KIRA. A nyomozócsapathoz csatlakozni enyhén pofátlanság volt... és még valami. L a vége felé furcsán kezdett viselkedni, állt az esőben, úgy tett, mintha nem hallaná Light-ot. Aztán együtt bementek az épületbe, L pedig mintha el próbálta volna csábítani Light-ot! Megtörölgette a lábát is! Grrrr ::jcrazy:: Most tudta, hogy mi fog történni, mit tervez Light? Vagy elvetette a light kira elvet, és barátja akart lenni? mintha az esőben állva mondta is volna, hogy Light majd megérti miért csinálta ezt. Mi a véleményetek?
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Szerintem azért kezdett a vége felé L furcsán viselkedni mert tudta hogy ezt az ügyet nem éli túl. Már az animében is említette hogy Light az első barátja nem tudom hogy ez csak csel volt e. Talán barátkozni akart volna vele a vége felé? :shock: Számomra rejtély marad ez a "barátság".
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Jaaku: OK, utolsó komment ebben a témában (nekem sincs túl sok kedvem folytatni az értelmetlen huzavonát, ráadásul értem, mit akarsz mondani - csak nem értek vele egyet).

1. Attól még önmagában nem lesz vki. több gyilkosnál, ha "magasabb célokért" gyilkol. Hadd ne említsek történelmi példákat.

2. a) Nem biztos h jó ötlet a mangát felhozni az állításod bizonyítására - a manga végén ugyanis Light olyan szinten szánalmassá válik, hogy az több mint taszító. Belinkelhetném a halálának körülményeit, de nem teszem, mert nyilván te is épp eléggé tisztában vagy velük... :dirr: Az a jelenet, amit ott levág, szvsz 100%-ig bizonyítja, hogy köze nincs az istenekhez.

b) Az, hogy akadnak hódolói/hívői, semmit sem bizonyít. Ismét csak hadd ne hivatkozzak bizonyos történelmi figurákra, akik őrült elméleteikkel több ezer fanatikust mozgattak meg, mégsem hiszem, hogy isteni hatalmat értek volna el.

3. Házasságtörő, bosszúálló, pusztító istenekről már hallottam... önimádókról még nem :wink:

L-el kapcsolatban: Asszem. írtam már vhol, hogy szerintem L tudta: kettejük közül vki. meg fog halni. Vagy őt ölik meg, vagy ő öli meg Lightot 13 nap elmúltával. Arról persze sejtelme sem volt, hogy ilyen hamar vége lesz...
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Shisou: Sok dologban nem értek egyet, de hát ilyen az élet, az én utolsó hsz-m (egyenlőre) már megvolt a témában. :)
Ellie17 írta: L a vége felé furcsán kezdett viselkedni, állt az esőben, úgy tett, mintha nem hallaná Light-ot. Aztán együtt bementek az épületbe, L pedig mintha el próbálta volna csábítani Light-ot! Megtörölgette a lábát is! Grrrr ::jcrazy::

FANSERVICE :dirr:

A mangában (tudtommal) ilyen nem volt, ezt az anime alkotók gondolom, a népes fangirltábornak címezték.
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Soha nem értettem, hogy miért kell két fiút egymásra indítani, a fangirl-ök kedvéért. Japánban ez menő, értem én... de hogy magyarhonban is nagy méreteket ölt ennek az imádata...
Light a végén tényleg borzalamasan hal meg akár anime, akár manga tekintetében. Én emelt fővel tettem volna. Ryuk egyszer azt mondta neki, hogy ő fogja megölni Light-ot, de miért is, Volt valami az egyezségükben, hogy ha ráruházza a könyv tulajdonjogát, akkor ez lesz a vége? És az anime végén Misát szólongatta Light, mintha szerette volna...
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Válasz küldése