Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Azért vicces húzás volt Lighttól egy köztemetőben, ahol bárki megfordulhat, rámászni L sírjára és közben ordibálni.
Mekkora lett volna, ha a nagy ordibálás közepette megjelenik a temetőcsősz, és közli vele, h ezt abba lehet hagyni. :vigyor:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igen, és némileg reálisabbá is tette volna a jelenetet. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ma sikerült elkapni az utolsó részt a tévében, és azt azért mégis muszáj újra meg újra megnézni. :lol:

Spoilers

Öcsém is nézi, kicsit magyaráztam neki, hogy miért élvezkedem ennyire, aztán megjegyezte, hogy a végén elég fürge a srác ahhoz képest, hogy meglehetősen lyukas. Mondom:
"Na igen, a mangában itt már csak fetrengett, és ott helyben érte Ryuk igérete, de itt még úgy látszik, fut egy kört. Tudod, a hosszú élet titka a rendszeres testmozgás." :vigyor:
Avatar
Player~
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.02.04. 11:41
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Player~ »

Na az egyszer biztos :D mondjuk egy kicsit nekem is furcsa volt hogy azért még futkozik egyet.. :D
~> http://www.freeforum.hu/animeone <~ nézz be a fórumra ;) nagyon jó most alakult.
AZ ELSŐ PÁR REGISZTRÁLÓ MODERÁTORI 'POSZTOT' KAP :] ;)

"*"++. Hell Edition~'
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

OMG IT'S REAL! http://www.youtube.com/watch?v=mtODX-055g8

Nagyon szép szülinapi ajándék volt Smosh, köszi! *__*
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Mariko »

LOL, az anyja! XD És Voldemort meg a Sátán neve is szerepelt a füzetben! :vigyor:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:Ma sikerült elkapni az utolsó részt a tévében, és azt azért mégis muszáj újra meg újra megnézni. :lol:

Spoilers

Öcsém is nézi, kicsit magyaráztam neki, hogy miért élvezkedem ennyire, aztán megjegyezte, hogy a végén elég fürge a srác ahhoz képest, hogy meglehetősen lyukas. Mondom:
"Na igen, a mangában itt már csak fetrengett, és ott helyben érte Ryuk igérete, de itt még úgy látszik, fut egy kört. Tudod, a hosszú élet titka a rendszeres testmozgás." :vigyor:
Istenem na, strapabíró a gyerek. ::hehe::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:OMG IT'S REAL! http://www.youtube.com/watch?v=mtODX-055g8

Nagyon szép szülinapi ajándék volt Smosh, köszi! *__*

1000000000000/100000000000 Minden! A színészi játék, a legendás Life Note, a Jersey Shore kivégzése, és persze a végső tanulság is. Elnézném ugyanezt két órás filmben. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Mondjuk nem irigységből mondom, tényleg, de azért én szerintem bőven elégedett lennék egy olyan munkával, ahol elméletileg dolgozom, gyakorlatilag meg ha jól értem végiganimézhetem a fél napom és még fizetnek is érte. XD
Olyannal énis :D
Titkos írta:Na, a Light "vs" Lulu témát meg igyekszem most már személy szerint rövidre fogni, mert ez aztán igazi "neverending" vita, ahol úgyis addig nyomnád róla a dumát, amíg mind át nem térünk az "Egy Igaz Istenhitre"
Észrevettem az idézőjelet a "vs"-nél, és értékelem hogy ilyen kreatívan tudsz belerúgni abba akit utálsz :D De szerintem sincs sok értelme sokkal tovább ragozni már ezt. Btw én ugyan nem akarok áttéríteni kiraizmusra senkit, sőt azt is tudomásul veszem hogy rühelled, csak ettől nem feltétlenül kéne olyasmiket belemagyarázni a személyiségébe (vagy esetedben "ki"magyarázni belőle), amik nincsenek benne. Mintha szándékosan nem akarnád érteni amit mondunk. A Mordályos válaszaira adott kommentjeidnél pedig már direkt szándékos kötekedést vélek felfedezni, aminek nem tudom mi értelme van. Namindegy. Mordályosnak egyből lejött.

Először is: amit Light karizmájáról írtál, azt magam is aláírom, csakhogy: neki nem volt erre olyan módon szüksége mint pl. Griffnek vagy Lulunak, nem politikus vagy hadvezér volt, hanem egy háttérből irányító manipulátor. Egyedül a Gróf volt az, akinek valóban csak a saját környezetében kellett úgymond "lenyűgöznie az embereket", de ott meg a közeg volt teljesen más, egy arisztokrata környezetbe egy ilyen szintű fullgazdag és stílusos figura kell, ha vinni akarja valaki a pálmát, egy nyomozócsoportba meg egy olyasfajta logikai zseni mint Fény, így nem csoda hogy bedőltek az álcájának. Griffel kapcsolatban szerintem egyforma hosszú wall-of-texteket tudnánk írkálni, úgy nagyjából hasonló tartalommal, csak az én tl;dr-em végén szerepelne +1 mondat, mégpedig hogy "mindezek ellenére egy patkány árulónak tartom, úgyhogy menjen az anyjába". De ettől nem vitatnám el a manipulációs képességeit, a hadvezéri tehetségét, az ambícióját, a társaival való kapcsolatainak milyenségét meg hasonlókat. A másik pedig, hogy a mindenféle plot-device-okról mondtál, na az tény és való, pl. Misora Naomi esetében, ezekről viszont Ohbát kell megkérdezni. Nem hibátlan ez a cucc, de azért csináljunk már úgy, mintha értenénk, mit akart kifejezni az alkotó, már csak a hangulat végett is.

Igazából az a bajom ezekkel a non-canon dolgokkal, hogy itt már mindenki a saját szájíze szerint értelmezi a cuccot/karaktereket/sztorit/bármit, és mivel nincsenek információk, vagy maximum utalások formájában, így két eltérő értelmezés esetén nem lehetséges a szintézis. Mert most ti mit is kértek számon Lighton (és rajtam)? Hogy miért nem csinált ezt meg azt meg amazt, amit SZERINTETEK csinálnia kellett volna. Erre én nem tudok olyan módon válaszolni, hogy "15 évesen azért nem lett Kudo Shinichi vagy Tony Stark 2.0, mert azt is unta vagy az apja nem engedte neki, vagy nem érdekelték a robotpáncélok, stb..., tessék itt a manga ikszedik oldala, ahol erről van szó". ami meg ezen túl van, az head-canon, de azt nem fogadod el érvként. Amit a nyomozói-apja nyomába lépő ambícióiról írtam/írt Mordályos, az neked "nem elég magyarázat" lesz gondolom, mert egy ilyen zseni, akit ez ennyire érdekel, ménem alapított nyomozóirodát a szobájában... Az pedig szintén megnehezíti a "párbeszédet", amikor egy direkt pszichopatának megírt karakterről kijelented, hogy hát az nem érv a viselkedése mellett, hogy pszichopata. És ezt nem én találom ki vagy látom bele, ezek ennek a típusnak a jellemzői, ebből elég egyértelmű, hogy miért csinálta úgy a dolgokat, ahogyan. Azon pedig végképp nagyot nevettem amikor pontosan ugyanazokat az érveket hozzátok fel Light ellen, mint Lulu mellett :D

Mondjuk arra is rájöttem hogy igazából a sztori vagy úgy önmagában Light/Kira személyiségének és ambícióinak szempontjából felesleges dologról vitatkozunk, hiszen miről is van szó? Nem teljesen mindegy hogy akkor kristályosodott-e ki az ambíciója amikor megkapta a füzetet, vagy már előtte is megvolt benne, csak épp konkretizálni nem tudta, esetleg kora/behatárolt lehetőségei miatt nem akart-tudott úgy elmélyülni benne mint egy felnőtt/profi/L/akárki? Miután megkapta, a DN-t, elkezde? El. Első körben még az idealizmusa vezette? Igen. Meddig? Lind L. Taylor kivégzéséig. Utána meg fokozatosan belekattant a megalomániába? Igen. Ezért érzem én feleslegesnek ezen kattogni. Lulu esetében annyival könnyebb a helyzet, hogy ott konkrétan kapunk flashbackeket, és konkrétan ki is mondja hogy a birodalom elpusztítása a célja, már azelőtt is az volt hogy megkapta a Geasst.

De még azt sem tartom kizártnak, hogy én látok bele olyasmit a DN megszerzése előtti karakterébe, ami valóban nincs benne. Mivel kedvenc karaktereim egyike, többet agyaltam rajta mint a többin, és nekem ettől kerek a személyisége, így a head-canonommal próbálom kitölteni a konkrét információk hiánya okozta űrt. Én mindig igyekszem tárgyilagos maradni, meg úgy általában ragaszkodni az official kánonos dolgokhoz, mert nem szeretem a belemagyarázást, de nyilván még én is eltérhetek ettől úgy, hogy észre se veszem, főleg kedvenc sztorik, karik, stb.. esetében amiken eleget pörgött már az agyam (kivéve a CG official endingjét, azt pont emiatt nem tudják beadni nekem :vigyor: ). Ez van, az ember racionalizáló lény - homo sum, humani nihil a me alienum puto. Nem kizárt hogy alvaro Homurája is ezért nem teljesen ugyanaz mint az enyém, pedig elvileg ugyanazt a karaktert elemezzük. :D Azért abban remélem megegyezhetünk, hogy a DN megszerzése UTÁN már elég tiszta volt a cél, amit el akart érni.

Amit az ambíció-pótcselekvés témakörről írtam, az nem tudom mennyire érthető, vagy érezhető át a fenti két karira vonatkoztatva. Értsd: pótcselekvés nem egyenlő az ambícióval. Félreértés ne essék, nem akarok én semmi Kira=Steve Jobs meg hasonló hülyeség irányába elvinni ezt a sztorit, csupán amikor ilyeneket látok, hogy
Titkos írta:Ha a könyv szerint "nagy küldetést látván eltűnik az unalom", akkor rajta, jelölje ki a maga "nagy küldetését", vagy legalább keresgéljen! Vagy erre már nincs ötlete, mert minél nagyobb az IQ, annál kisebb a fantázia, vagy mi? ^^"
akkor olyan érzésem van hogy mintha nem értenéd vagy akarnád érteni, hogy ez nem olyan dolog, hogy "annyira nem tudok mit kezdeni magammal hogy keresgélek, és akkor holnaptól rálelek a WoWra vagy eldöntöm hogy rákkutató leszek vagy űrhajós és csak azt csinálom". Ez nem így működik, hogy "eldöntöm" mert ha valamihez nincs az embernek indíttatása, abba nem fog túl nagy energiát fektetni akkor sem, ha amúgy sikereket érhetne el benne. Millió, milliárd ember van, aki akár egész életében nem jön rá hogy mit is akar kezdeni magával, vagy rájön hogy nem is akar semmit, aztán elvegetál képességeitől függetlenül, max amelyik intelligensebb az könnyebben boldogul, de az ambíció az nem olyan, hogy valamire csak úgy rábökök és onnantól arra teszem fel az életemet. Ehhez kell érdeklődés, indíttatás, motiváció, meg hasonlók, de ezekről írtam már. Amúgy meg Mordályos hasonlata a pötyivel elég találó volt, mert kb. erről van szó (meg arról, hogy miért itt nyomjuk a wall of texteket, és miért nem mondjuk MAL-on vagy Us-on, amikor ott is animések vannak - ja, hogy a közeg olyan, amilyen, meg a reakció is olyan lenne aztán ez nem igazán az, amit a magunkfajta elvár?).

Na így is túlhúztam már, Mordályos válasza kissé bővebben majd érdekelne, mert neki úgylátom lejött amit mondani akartam, bár nemtom hogyan áll hozzá Fényhez :D LOL így visszaolvasva olyan lett mintha Dr. Veér István írta volna valamelyik idegbeteg fanoldalon :D Evvan.

Amúgy meg az OFF-témákkal kapcsolatban egyetértek Titkossal, annyi minden van itt ömlesztve, amit 2-3 kör alatt lefutunk, hogy ami nem konkrét meglévő topic témája, annak erre a 2-3 kommentre felesleges újat nyitni. Szerintem. Ami pedig konkrét, az eddig is a topicjába ment, lásd OMP, Bake, fordítás, stb... Vagy ha Hikari/Pati vállalja hogy szétpakolja akkor minden oké, de mivel egy kommenten belül öt-hat téma is feljön sokszor, nem igazán tudom hogy melyiket hová lehetne, szétvagdosással meg nemigen fognak bajlódni, azt viszont sztem senki nem szeretné ha törölve lenne. De ha bárkinek nem tetszik ez, nyugodtan írhat konkrét topicba innen átlinkelve a válaszokat, aztán ott folytatjuk.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na átlinkelem már ide a Light vs. Lelouch-féle vitát, egyrészt hogy a tematikus topicban is meglegyen, másrészt meg azért ide, mert javarészt Light/Kira karakteréről folyt a polémia a második részében.

Előzmények, sorrendben:
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 00#p159509
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 25#p159562 - középső bekezdés
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 25#p159596 - első bekezdés "Unalom"
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 25#p159612 - első bekezdés
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 50#p159655 - komment 2. fele "Lulu-Kira téma"
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 50#p159665 - komment 2. fele
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 50#p159666
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 50#p159671 - komment első fele
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 50#p159678
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 20#p159686
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 50#p159695 - komment első fele
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 50#p159701
http://aoianime.hu/forum/viewtopic.php? ... 75#p159704


Akinek még van hozzáfűznivalója, kérem ide pötyögje, iskariotes-ét és Mordályosét várom is. Rui, neked meg csak annyit üzenek hogy semmi gond, nem kötelező szeretni Lightot, elvégre mindenkinek más ízlése-értékrendje.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, részben az Offtopicban említett pozőr jelenetekről, részben a Surci által írt Light belevigyorog a halott L képébe mai válaszról jutott eszembe, hogy csak én érzem úgy, hogy Light sokszor majdnem amiatt bukhatott volna le, mert egyszerűen nem bírt magával, illetve a szemétkedési hajlamával? Ez most nem megint Light-basztatós post (mint amilyen kissé a múlt heti volt az Offban... XD), csak tényleg eszembe jutott. Szal egyrészt ott van a Surci által is említett jelenet, ahol oké, hogy nyilván mindenki a teremben elsősorban a székről leforduló L-re néz megdöbbent arccal, de képzeljük el, mi lett volna, ha akárki a rendőrök közül akár csak véletlenül is Light-ra sandított volna és azt látja, hogy a kölyök arcán olyan kéjes öröm látható, mintha minimum egy Nintendo64-et kapott volna Karácsonyra. Aztán ott van a Naomis sztori, ahol ismét nem bírt magával és még az utolsó másodpercekben, amíg a csaj tudatánál volt, lazán bemondta neki, hogy "Ja és még valamit...én vagyok Kira!" Itt megint mázlija volt, hogy a nő annyira megdöbbent, hogy letelt az idő, de képzeljük el, mi történt volna, ha mondjuk azt az utolsó pár másodpercet arra használja fel, hogy elüvölti magát, hogy "YAGAMI LIGHT KIRA!" (Pláne, hogy ha emlékezetem nem csal, épp a rendőrőrs előtt álltak...) Illetve ez már lehet, hogy némileg egy "un-canon" példa (mivel nem hogy a mangában, de még az anime sorozatban sem volt benne, csak egy extra epizódban), de talán az egyik legfeltűnőbb, a "Light "megerőszakolja" L sírját" jelenet, amikor lemegy kutyába, szinte ráfekszik a temetőben a sírra és közben két centiről ordibál a halott L "arcba", hogy "UGYE MEGMONDTAM??? MONDTAM, HOGY ÉN NYEREK!!! ÍGY VAN L??? ISMERD EL (L)!" XDD Biztos volt benne, hogy tök üres a temető? Hogy nincs egy rendőr mondjuk a mögötte lévő fa mögé bújva, aki kicsit még a helyszínen maradt? Vagy bármi? Mert ennél nagyobb "nyilvános vallomást" nehezen tudott volna elkövetni. (Amúgy tudom, hogy a DN nem vígjáték, de én úgy csináltam volna, hogy Light ezt előadja, majd a kamera egy temetőben söprögető helyi munkást mutat úgy 10 méterre, aki ránéz, sóhajt egyet és csak ennyit mond: "Gyogyós..." XDDD) Nektek mi erről a véleményetek? (Főleg Surcira lennék kíváncsi, de persze bárki más is hozzászólhat. XD)

Edit: Mivel ez az utóbbi jelenet nem a TV sorozatban volt, kikerestem, mert hátha nem mindenki látta, úgy meg bajosan fogunk róla beszélni. XD
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2016.01.19. 18:59-kor.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Vree »

^ez a része nekem simán el van könyvelve "acceptable break from reality" alatt: nem lehet egy történetet úgy megcsinálni, hogy a szereplő végig fapofát vág, akkor sem, ha a valódi mestergyilkos esetében ez lenne a logikus. Amit egy szereplő mond vagy arcjátékként csinál, azt nem mindig kell úgy értelmezni, hogy a valóságban is megtörténik, egyszerűen csak nem lehet valakinek a belső életét máshogyan (az unalmas narrációt leszámítva) érzékletesen megjeleníteni.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Surci »

:goodpost:

Igazából Vree megválaszolta helyettem is a kérdést. Egyébként pedig fel se tűnt, őszintén szólva mondjuk a temetős jelenetnél eszembe nem jutott hogy valami ismeretlen sírásó arra kóborolhat, inkább a Light agyát totál elöntő istenkomplexus és megalománia volt, ami lekötötte a figyelmemet. Annál a bizonyos "rohadék" jelenetnél pedig mindenki Light háta mögött állt, egyedül az apja állt úgy, hogy talán oldalról ráláthatott volna az arcára, de azt haja így is eltakarta. És azért nem valami széles Joker- vagy Millenium Earl-féle vigyor volt az, csak annyi hogy L érezze a törődést. Inkább a szemével együtt kontrasztos.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése