Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Ellie17 írta:nos nem tudom, ki hogy van vele, de én ilyen esetben nem egy természetfeletti erővel bíró gyilkosra kenném a dolgokat. Másrészt nem tudom mit gondolt Raito, akárhogy nézzük ő is csak egy nyomorult ember volt, aki gyilkolásra adta a fejét. Értem én a nagy monológokat, hogy jobb világ, és bűnözés nélküliség, de most komolyan ezt csak magának akarta bemagyarázni
De legalább valami nevében, és valamiért cselekedett. Például emlékezzünk vissza arra a vállalati fószerra, annak elvei sem voltak. Raito a maga kedvére, de JÓRA használta.
Raito nem gyilkos akart lenni, hanem hóhér.
Ha nem kényszerítik bele, szvsz nem ölt volna "ártatlanokat"
Ellie17 írta:Halvány búntudat sem látszott a szemében.
"A cél szentesíti az eszközt"
:wink: Raito valóban mutatott Macchiavellista vonásokat.
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Jaaku írta:Ha nem kényszerítik bele, szvsz nem ölt volna "ártatlanokat"
nem kötöszködésképp, de senki sem fogott fegyvert a fejéhez.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Szerintem azért Light mutathatott volna valami bűntudatot mert ennyi embert megölni (mégha bűnösök is voltak) azért nem minden napi dolog. És egy 19 éves srác( :-P ) nem hinném hogy ilyen könnyen eltudta volna rendezni magával ezeket a gyilkosságokat. De ahogy már az előző postomban is említettem hogy a Halál Könyve tette őt ilyenné. És valószínűleg emiatt is volt az hogy nem érzett semmilyen bűntudatot.

szerk.:
Jaaku írta:Ha nem kényszerítik bele, szvsz nem ölt volna "ártatlanokat"
Mikor és ki kényszerítette? Kicsit rossz a memóriám, gomen :hammer:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

hát... érdekes elmélet... nem tudok nagyon hozzáfűzni semmit, de mondjuk akkor mindenkiből mást hoz ki. Misa kicsit bárgyú, mikami teljesen kész, már csak a fehér köpeny hiányzik. light mint a világuralomra törő démon... de az üzletemberek egyike sem tűnt ilyen kiemelkedően furcsának.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Ha van egy célod, és abban megakarnak mindenáron gátolni, és az egyetlen megoldás megölni azt aki megakar gátolni (vagy a társait, vagy bárki aki az utadba áll, egy magasabb cél érdekében) akkor az belekényszerítés.
Ha nem állnak az útjába, nem is kelett volna megölni őket.

Egyébként meg ami a legpoénabb hogy Kira-t, L-is, Near-ék is: megakarják ÖLNI. Vagyis végezni akarnak egy sorozat gyilkossal. Kicsit ismerős nem? Ki is gondolt még arra hogy megöli a gyilkosokat...? :wink:

//azt viszont tisztáznám, hogy abban egyetértek hogy Raito nem volt teljesen normális...zseni volt, és mint tudjuk "*ez itt a százszor ismételt közhely helye*"//
Kép
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Viszont hogyha senki sem akarta volna meg gátolni ebben a "gyilkolásban" akor nem sok értelme lett volna az animének és hasonlított volna valami amerikai gyilkolós sorozatra.
Persze tudom hogy nem erre akarsz célozni csak szerettem volna kiemelni :wink:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Nos kerólő út mindig létezik, nem kell mindig fejjel menni a falnak, vagy olyan szekér után menni, ami szembejön.

L-nek is Near-nak szeirntem inkább igaza van. Ők jogosan ítélkeznek egy sorozatgyilkos felett, hiszen ha ilyen bűnt követsz el, felér egy halálos ítélettel, amit ki is rónak a bíróságon. Raito pedig nemcsak bolti tolvajokat, molesztáló fiatalokat, és börtöntöltelékeket ölt meg. Rendőrök, és FBI ügynökök, rendes családapák és fleleségeik... mindezt azért, hogy ő legyen az új világ istene.
Persze ezt nem vitatkozásjellegűleg.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Semmi értelme nem lett volna, ha "egy 19 éves srác" találja meg a Death Note-ot, mert vagy poénnak hiszi, vagy nem meri kipróbálni, vagy elhajítja, vagy szívbajt kap, amikor meglátja Ryukot stb. stb. és nem lett volna sztori.
Jaaku írta:Egyébként meg ami a legpoénabb hogy Kira-t, L-is, Near-ék is: megakarják ÖLNI. Vagyis végezni akarnak egy sorozat gyilkossal. Kicsit ismerős nem? Ki is gondolt még arra hogy megöli a gyilkosokat...? :wink:
Nem ilyen egyértelmű a helyzet. L és Nearék (Mello nem) többé-kevésbé törvényes eszközöket vetnek be, és "a törvény nevében" igyekeznek megtalálni és ártalmatlanná tenni egy sorozatgyilkost. Light elfogásakor először csak megbilincselik, és Matsuda is csak akkor lő bele, amikor őrjöngeni kezd. Lightot senki az ég világon nem kérte meg rá, hogy gyilkolásszon, csakis önös érdekből cselekszik.

Misát meg nem szidni kell, hanem sajnálni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shisou 2008.02.22. 20:08-kor.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Ellie17 írta:Raito pedig nemcsak bolti tolvajokat, molesztáló fiatalokat, és börtöntöltelékeket ölt meg. Rendőrök, és FBI ügynökök, rendes családapák és fleleségeik...
Igen ebben igazad van hogy megölte az FBI ügynököket akik ártatlanok voltak. És Ray Penbert aki Light után nyomozott szintén megölte amit nem kellett volna megtennie és máris kevesebb bizonyítéka lett volna L-nek ugyanis még a buszon említette Ray hogy Light nem lehet Kira. Továbbá megölte a menyasszonyát is aki szintén ártatlan volt. Ezért nem tudom azt elfgadni hogy ezek után hogy tudta még mindig azt mondani magának hogy ő nem öl ártatlanokat :neutral:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Öööm nemrég feltettem pár kérdést, az első pszton alkalmával. Ha valaki válaszokkal örvendeztetne meg, én is örvendenék.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Susiegirlie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2007.05.15. 10:19
Tartózkodási hely: Shinigami World

Hozzászólás Szerző: Susiegirlie »

Jaaku írta:
Ellie17 írta:nos nem tudom, ki hogy van vele, de én ilyen esetben nem egy természetfeletti erővel bíró gyilkosra kenném a dolgokat. Másrészt nem tudom mit gondolt Raito, akárhogy nézzük ő is csak egy nyomorult ember volt, aki gyilkolásra adta a fejét. Értem én a nagy monológokat, hogy jobb világ, és bűnözés nélküliség, de most komolyan ezt csak magának akarta bemagyarázni
De legalább valami nevében, és valamiért cselekedett. Például emlékezzünk vissza arra a vállalati fószerra, annak elvei sem voltak. Raito a maga kedvére, de JÓRA használta.
Raito nem gyilkos akart lenni, hanem hóhér.
Ha nem kényszerítik bele, szvsz nem ölt volna "ártatlanokat"
Ellie17 írta:Halvány búntudat sem látszott a szemében.
"A cél szentesíti az eszközt"
:wink: Raito valóban mutatott Macchiavellista vonásokat.
egyszerüen talált egy okot arra hogy bűntudat nélkül gyikolhasson..1xrüen egy egoista állat...
Mikami meg hát nehéz eset...a legnagyobb probléma amiről az egész anime szol az benne megtalálhato...jogot érez magában a mások feletti ítélkezésben...
szoval a kérdésem játszhatunk-e Istent ah hatalmat kapunk?szerintetek?
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Senki sem játszhat Istent mert ha valaki hatalmat kapna vagy jobbá akarná tenni a világot vagy az ellenkezője , de mindkét esetben ahoz hogy az illető elérje a célját el kell pusztítania valamit/valakit/valakiket tehát így jön az is hogy egy átlagos embernek ha hatalma lenne csak elpusztítaná a világot. Ezért bukott el Light is mert nem tudta ezt a hatalmat kellő képpen kordában tartani. És miközben csak arra gondolt hogy megtisztítja a világot a bűnözéstől nem vette észre hogy ártatlanokat is megölt.
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Misa-t tényleg csak sajnálni lehet.

Lighto meg az elején 19 éves aztán időugrás és 20-on nemtommennyi. Az a füzet pedig tényleg megváltoztatta a használóját. Mert az ember olyan. Könnyen befolyásolható. És a Shinigami kevésbé, csakhogyha emberi érzései lesznek akkor ő is befolyásolható. Azért halt meg a másik is mert szerelmes lett -ami emberi érzés-. Szerintem abszolút nemvolt meglepő hogy Light dilis lett a végére.
Én nagyon élveztem ezt az animét. OFF anyám annyira felfigyelt rám amikor néztem hogy aztmiondta ő is megakarja nézni^^ OFF END
Az meg hogy mEllo és Near 'törvényes eszközökkel' próbálták elkapni Kira-t...olyan hagyományos volt :D Mondanom sem kell hogy nekemse tetszett annyira az anime 'úgymond második' része.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Szerk.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Shisou 2008.02.22. 20:10-kor.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Susiegirlie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2007.05.15. 10:19
Tartózkodási hely: Shinigami World

Hozzászólás Szerző: Susiegirlie »

nekem is szimpi Mikami...de az igazságérzet relatív....és tényleg Light hatalmat akar, nem jobbá tenni a dolgokat..ez csak ien jo ürügy---
Mikami a cél érdekében képes alárendeln imagát neki...Kami-nak hívja ugye...ő 1xrüen csak őrült az átlagember szerint...de akármien meghökkentő kísérteties hasonlóságot érzek a gondolkodásában a magaméval :shock: :shock: :shock: :shock:
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Én kiváncsi lennék arra hogy ki mit csinálna hogyha találna egy ilyen füzetet.
::jhihi::
Én nem próbálnám ki^^ talán méghogyha csak poénnak is venném akkor se , tartózkodok minden ilyen dologtól ^^'''
De hogy témánál maradjak Light az elején említi is a shinigaminak hogy azért használta a füzetet mert unatkozott. Tehát aki csak unatkozásból öl embereket nem lesz jobb egy gyilkosnál így jön elő ismét hogy a " világ jobbá tétele " csak egy jó ürügy volt.
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Én még a halálbüntetéssel sem értek egyet, nemhogy Light "igazságosztó" gyilkolásával, amikor nem csak a gyilkosokkal, hanem a piti bűnözőkkel is végzett. Azt pl honnan tudta megállapítani, hogy nem-e egy olyan embert öl meg, akit csak a szükség vitt rá a bűnözésre? Egyébként pedig egyetértek azzal is, hogy csak unatkozott és ez egyfajta szórakozás volt neki. Egyrészt élvezte, hogy bűntudat nélkül áldozhat föl embereket, mikor bűnözőket gyilkol, akik ugye "gonoszok", másrészt tetszett neki, hogy közben mindenkit átverhet és az egész világgal sakkozhat.

Viszont nem tudom azt mondani, hogy nem csinálta zseniálisan, amit csinált. Egyszerűen eszméletlen volt, amit L-el folytattak egymás közt. Szerintem úgy lett volna jó, ha L életben marad és ő leplezi le.

Viszont láthattuk h Light egyszerű ember. Ahogy L mondta, gyerekes és gyűlöl veszíteni. Egy ember nem lehet isten, főleg ilyen hibákkal. A nagy diktátorok is azért tettek el láb alól mindenkit, aki közel állt hozzájuk, mert féltek a bukástól, ilyen volt Light is, így ő sem lehetett volna soha isten, csak egy diktátor. A végén minden diktátor megőrül, vagy öngyilkos lesz, ha már látja a bukását. Light sem bírta elviselni a vereséget. Kicsit meg is értem, a célegyenesben veszíteni nem könnyű.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Darken írta: Azt pl honnan tudta megállapítani, hogy nem-e egy olyan embert öl meg, akit csak a szükség vitt rá a bűnözésre?

Igen ebben egyetértek , vagy hogyha olyan embert öl meg aki valójában ártatlan de elítélték? Az a nagy igazság érzete ilyenkor közbe léphetett volna hiszen lehet hogy ártatlanokat is megölt. Dehát nincs olyan háború ahol ne lennének áldozatok. De ezek nélkül unalmas lenne az anime , elvégre mi értelme lenne hogyha Light azzal töltené minden napjait hogy a füzetbe irkálna nem lennének hibái és senki sem üldözné.
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Van egy-két kérdésem, please valaki világosítson fel. Spoilernek minősül, fehérrel írom:
Kira elkötelezett híve volt a riporternő, akivel később szoros kapcsolatot épített ki, ő lett a szóvivője. Ám a nőt elrabolták, Mello édipofa. Mellot megölte, ahogy a Kira által adott papírdarabra ráírta a férfi nevét. Raito telefonált neki, és elmondta, hogy a lánynak egy dolga van még. Felhívni Mikamit, hogy továbbra is ítélje el az embereket. Light-kun elővette az órájába rejtett papírt, és ráírta a nő nevét. De Mikami is leírta vele egyidejűleg. Mikor erre fényt derítettek, elmagyarázták az esettel kapcsolatban mi az észrevételük. Merthogy megtalálták a nő nevét Mikami könyvében... mégvalami a legvégén megoldott lapcserélgetős dolog sem világos. hogy is volt ez? N-ek kicserélték, de Raito is, és így tovább, szóval nem értem, hogy ha már mindenki ide-oda cserélgette, mégis hogy hamis lapra írtak, ha Mikami még ellenőrizte is mindig az eredetiségét. Mikami is őrült.a hamis halál könyvének mi szerepe volt?
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Pff de sokat írtok, így nehéz lesz mindenkire reagálnom, de azért megpróbálom. ^^
Dakota írta:Viszont hogyha senki sem akarta volna meg gátolni ebben a "gyilkolásban" akor nem sok értelme lett volna az animének és hasonlított volna valami amerikai gyilkolós sorozatra.
Persze tudom hogy nem erre akarsz célozni csak szerettem volna kiemelni :wink:
Ez szerintem nem igaz, egyébként meg nekem sokkal jobban tetszett volna, hogyha 13.részes, és inkább társadalom-filozófikus vonalon halad. Engem alapvetően nem érdekelt volna egy nyomozós anime, én csak azért néztem mert nagyon bírtam Raitot….
Ellie17 írta: L-nek is Near-nak szeirntem inkább igaza van. Ők jogosan ítélkeznek egy sorozatgyilkos felett, hiszen ha ilyen bűnt követsz el, felér egy halálos ítélettel, amit ki is rónak a bíróságon.
Lehet hogy én emlékszem rosszul, de L mintha arról is beszélt volna hogy Kira fejét akarja…
És ők mi jogon itélnek? Ők honnan tudják megállapítani hogy mi a jó? Szerintem ők is ezt tették volna ha alapból eléjük esik le a Death Note…
Ellie17 írta: Raito pedig nemcsak bolti tolvajokat, molesztáló fiatalokat, és börtöntöltelékeket ölt meg.
Hanyas részben ölt egyszerű bolti tolvajt?
Ellie17 írta: Rendőrök, és FBI ügynökök, rendes családapák és fleleségeik... mindezt azért, hogy ő legyen az új világ istene.
Akik megakarták állítani, az ő „szent” céljában. Nem akarom magam ismételni, Raito valóban egy elvakult machiavellista volt.
Shisou írta: Lightot senki az ég világon nem kérte meg rá, hogy gyilkolásszon, csakis önös érdekből cselekszik.
A megváltókat álltalában nem kérik hogy váltasanak meg XD (értem hogy mire célzol, csak megjegyeztem.)
Shisou írta: Misát meg nem szidni kell, hanem sajnálni.
Ezzel viszont 100%-ig egyet értek, Misa egy buta kislány volt, szerelmes volt Raitoba, és istenítette Kira-t.
Susiegirlie írta:
Jaaku írta:
Ellie17 írta:Halvány búntudat sem látszott a szemében.
"A cél szentesíti az eszközt"
:wink: Raito valóban mutatott Macchiavellista vonásokat.
egyszerüen talált egy okot arra hogy bűntudat nélkül gyikolhasson..1xrüen egy egoista állat...
Egoista állat? Nos ez nem csak Raitora húzható rá. Pl. L legalább annyira egoista….
Susiegirlie írta:szoval a kérdésem játszhatunk-e Istent ah hatalmat kapunk?szerintetek?
Ha egy ember isteni hatalmat kap valószinüleg használni is fogja. (vagy öngyilkos lesz. vagy megölik féltékenységből az önjelölt "hatóságok")


Darken írta:Én még a halálbüntetéssel sem értek egyet, nemhogy Light "igazságosztó" gyilkolásával, Egyébként pedig egyetértek azzal is, hogy csak unatkozott és ez egyfajta szórakozás volt neki. Egyrészt élvezte, hogy bűntudat nélkül áldozhat föl embereket, mikor bűnözőket gyilkol, akik ugye "gonoszok", másrészt tetszett neki, hogy közben mindenkit átverhet és az egész világgal sakkozhat.
Ezzel nem értek egyet, mármint azzal hogy hogy csak azért ölt mert élvezte. Az elején szerintem igenis voltak elvei, és céljai, mikor még "normálisabb" volt.
Darken írta:amikor nem csak a gyilkosokkal, hanem a piti bűnözőkkel is végzett. Azt pl honnan tudta megállapítani, hogy nem-e egy olyan embert öl meg, akit csak a szükség vitt rá a bűnözésre?
Bár én személy szerint nem olvastam, de a mangában (ezt több ismerőstől hallottam, plussz anno a Japanimániában is volt róla szó) volt rá példa, hogy Raito nem csak ölt, hanem ítélkezett is (értsd: nem ölt meg egy elvileg gyilkost, mert az hirtelen felindulásból ölt, vagy csak véletlen...) bár én ezt tényleg nem láttam a saját szememmel...
Darken írta: Azt pl honnan tudta megállapítani, hogy nem-e egy olyan embert öl meg, akit csak a szükség vitt rá a bűnözésre?

--->
Dakota írta:Dehát nincs olyan háború ahol ne lennének áldozatok.
:wink:

Egyébként meg a Death Note kapcsán a legfontosabb hogy MESE, valószinüleg ha lenne egy Kira a valóvilágban, akkor én is ellenezném...
Viszont így anime/manga formájában én is csak isteníteni tudom Raitot. Végre valami érdekes, negatív főszereplő...
Kép
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Jaaku írta:A megváltókat álltalában nem kérik hogy váltasanak meg XD (értem hogy mire célzol, csak megjegyeztem.)
Nyilván - de én istenkomplexusos kamaszokat nem tekintek megváltónak :3 Btw, ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy nem érdemes összehasonlítani Near törvényes céljait Light öncélú gyilkolászásával.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shisou 2008.02.22. 20:12-kor.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Shisou írta:a másik egy 3700 éve fennálló társadalmi értékrendet képvisel. Van különbség.
Húú ezen a ponton, ellehet kezdeni tovább értelmezni, és elvont tartalmat keresni... :D

Például: A 3700 éve fennálló társadalmi rend, nem hagyhatja hogy a bűn kihaljon a világból, mert már szerves része. :)
Kép
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Jaaku: Lol, igaz... de te kezdted :dirr: A machiavellis hasonlatod után egy szót sem szólhatsz :dirr:

De ha már itt tartunk... szted. dönthet morális kérdésekben egy megalomániás (mert az, ez tagadhatatlan) 18 éves kamasz srác, akinek még ott a tojáshéj a fenekén? Eldöntheti ő, hogy ki méltó az életre és ki nem - 18 év (nem véletlenül hangsúlyozom ezt...) tapasztalatával, úgy, hogy a világ ezredét nem látta? Elítélhet egy kanadai autótolvajt úgy, hogy csak a médián keresztül értesült a(z állítólagos) bűncselekményről? Lehet az igazság ura úgy, hogy több vér tapad a kezéhez (többek közt ártatlanoké is), mint azoknak, akiket halálra szán (mondván h nem érdemlik meg az életet)?

Sztem. egyértelmű nem a válasz. Inkább alávetem magam a törvénynek, ami ugyan nem mindig állja meg a helyét, de legalább ismer mértéket és megpróbál szelektálni tyúktolvaj és sorozatgyilkos között.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shisou 2008.02.22. 20:13-kor.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Shisou: :dirr:

A kérdésedre a válasz: természetesen NEM.
Bár én még mindig nagyon hálás lennék, ha mondanátok epizód számot, vagy manga fejezetet, amelyben egy egyszerű autó tolvajjal végzett Kira, mert szerintem ilyen nem volt...

Egyébként Raito alap teóriájával egyetértek, mármint azzal hogy aki szántszándékkal kioltja egy embertársa életét (vagy egy életre tönkreteszi), az maga sem érdemli meg az életet. Viszont, Raito valamiért valóban nem számolt azzal hogy az igazság amit ő lát, talán nem az "igazi" igazság, s így valóban halhattak meg olyanok, akikből a média csinált bűnbakot. DE ettől függetlenül, miután egy animéről/mangáról beszélünk, én elfogadom Raitot (és a tetteit), mert mint már többször kifejtettem, kevés ilyen FŐSZEREPLŐ van az anime/manga univerzumban. Így hát rajongok minden "negatív" unikumért. :)
Kép
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Nemrég néztem végig az animét (nem volt rá időm így is rengeteg dolgom lenne) és engem megdöbbent ahogy az anime végén Light az a sziklaszilárd karakter aki majnem minden helyzetben nyugodt volt ennek az ellentétjét mutatja és a végén teljesen összeomlik. Nekem az a következtetésem hogy Light jobbá akarta tenni a világot de ahogy egyre több embert ölt meg elkezdte élvezni. Hát a hatalom vágy soha nem vezet sehova mégha azt jóra is akarta volna felhasználni. De szerintem aki embert öl (mégha bűnös is volt az áldozat ) az nem lesz nagyobb vagy jobb annál akit megölt. Teljes mértékben elítélem az ember ölést. Viszont jó volt végre egy olyan animét nézni ahol nem mindig csak boldogság van és mindenki happy. Valóságban hogyha lézetne ilyesmi persze én is elítélném , de mivel ez nem a valóság nem kell véresen komolyan venni. Egy remek anime és öröm volt nézni :wink:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Válasz küldése