Jigoku Shoujo

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Végignéztem....és mint azt már egy ideje sejtettem, ezt is el kell könyvelnem egy "fantasztikus kezdés, gyenge megvalósítás" sorozatnak. Hangulatilag nagyon ottvan, viszont az egyes részek már nem igazán állnak meg. Elöttem többen leírták, hogy pár bosszú sztereotíp/erőltetett/még a sorozat mércéjével mérve is értelmetlen. Engem viszont jobban zavar, hogy az egész sorozatban volt 4 rész amiben törént bármi, ami a cselekményt előre vitte. A maradák részek teljesen egy kaptafára épültek, csak más szereplőkkel/helyzetekkel. A bosszúk közül volt kb 6 amire azt mondtam hogy húúú, ezen most gondolkozzunk el mert üt. Szal úgy gondolom ebből csinálhattak volna inkább egy 13 részes sorozatot, de még akár egy 2+ órás filmbe is belefért volna minden.
Nem rossz, csak azért vagyok rá dühös mert sokkal igéretesebbnek tűnt annál ami végül lett, többet vártam tőle.
Belenéztem az élőszereplős változatba, de még j-drámákhoz szokott szemmel is igénytelennek tűnik. Azért a Futakkomorira kiváncsi leszek, már csak a hangulat miatt is, mert az tényleg kiváló volt.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Megnéztem az első 3 részt, és ez alapján már valószínű, hogy a sorozat végig a következő sémát utánozza minden részben:
Minden részben egy új karakter, akit zaklat egy új pszihopata karakter. Minden részben valahogy megjelenik a 3 pletyka lány, aki az éjféli honlapot említik, majd kuncogva elszaladnak. Mindig az éppeni főhős a zaklatójának a nevét felírja a honlapra, amit megtalált. Mindig eladja a lelkét a főhős, hogy megszabaduljon a zaklatójától (eddig az első 3 részben nem mutattak olyan esetet, ami egy lelket megért volna). Aztán mindig jön a lány, a zaklató mindig a legrosszabb rémálmaiban szenved, Enma elviszi hajón a zaklatót a pokolba, a főhős boldog, bár kicsit zavarja a jel a mellkasán,a mi jelzi, hogy mikor vége az életének, örökké szenvedni fog.
Ha valaki tud egy jó okot, hogy ez mitől jó, akkor szóljon.
Legrosszabb a második rész volt. Inkább hagytam volna, hogy megöljön, így automatikusan a menyországba kerülnék, de a csaj másképp gondolt...
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Amcsi, én kizárólag a hangulata miatt néztem, az nagyon megfogott. "Érteleme" nem sokkal több van mint egy átlagos ijesztegetős filmnek. Ja, meg néztem azért is mert vártam hogy majd lesz benne történet, de nem lett. A deskripciód tökéletesen lefedi a részek 8 százalékát. (ha akarod, megkeresem neked azokat a részeket amikben valami érdekes is történik, még viszonylag friss az élmény, és nézd meg csak azokat)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A vége felé kialakul a történet, de a séma nagyáltalában tényleg ugyanaz: Valaki pokolra kíván valamiért egy másikat és ezért felkeresi Emma Ai oldalát... majd szenved h vajon megtegye, vagy ne tegye... aztán végül megteszi s kínosan elhalálozik az illető.

Egykét kivétel persze akad.

A Hangulat (amire főleg a zene tesz egy lapáttal) nagyon jó tud lenni, engem is kifejezetten ez fogott meg, és ahogy Sephiroth is írta, akadnak kivételes részek, amit NAGYON jók...

Bár most sztem Futakomori nem éppen a legjobb... első széria jobbvolt, bár itt is akadnak olyan "pillanatok" amik maitt továbbra is emgéri nézni a sorozatot.

SPOILER FUTAKOMORI 5:
Spec a végén nagyon mélyre zuhant az állam, mikor megláttam hogy a gyerek nézi a kést a kirakatban...

és nemtudom hanyadik rész volt, de ahol a motoros gyereket a végén elüti az autó... az egy oszonyat pocsék rész volt, de a vége mindent "jóvá" tett. Ott ütött a vége.
Kép
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Most töltögetem, le, de amiket mondtatok azok elbizonytalanítanak. Mégis csak 26 rész... a nagybetűs HANGULAT miatt érdemes megnézzni?
Olyan Kör féle a cucc?
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én azt mondom h kezd el nézni, és ha egyszer rákapsz úgysem hagyod abba... :) Ha pedig 5 rész után ráunsz, akkor oké, utána már nemfog tetszeni úgysem.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A hangulata önmagában olyan, amiért érdemes megnézni, ami sokban köszönhető a zenének. Az pedig, hogy a szereplők elmennek az oldalra, nem tudják eldönteni, mit tegyenek... lehet, hogy sablonos, de az, hogy a többségük tétovázik az szerintem bizonyítja, hogy nem őrültek, hanem normális emberek, akik tisztában vannak azzal, mivel jár, ha meghúzzák a zsinórt. Nem minden esetben van így, de többnyire. Arra is érdemes gondolni, hogy a történet régebbi egy kicsit, mint egy kísértet web-site, és bár vannak benne meredek dolgok, attól még nagyon jó.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Hát elkezdtem és szerintem végig nézzem majd. Szerintem azzal h minden részben ugyanúgy folynak az események, csak azt akarják h jobban megismerjük Ai-t és rá figyeljünk inkább (szerintem) bár még az elején vagyok nagyon :mrgreen:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
centurion
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.01. 17:04
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: centurion »

Tényleg hangulat kell hozzá, hogy az ember a sorozat első két harmadát szépen végignézze, volt már, hogy leültem egy egész délutáni tervvel, de aztán két rész után abbahagytam. Ha viszont megvan hozzá a hangulat, sztem óriási élmény. Amire talán egy kicsit nagyobb hangsúlyt fektethettek volna, bár nagyon jól fűszerezi a zériát, az a gndolat, milyen lehetne egy Enma Aihoz hasonló ember helyzetéban lenni. A Pokolra küldött és küldő emberek is nagyon elgondolkoztatóak, viszont a végrehajtó is. Én nem tudom, hogy többszáz éven át tudtam volna-e csinálni. Szerintem jó eséllyel elvesztettem volna mindent, ami miatt embernek nevezhetem magam. Vagy pedig olyan mélyen temetődött volna el, ami már egyenlő a megszűnéssel. Az emberség megőrzésénak is van egy tűréshatára, ami után elvész.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Jaja én is valami ilyet gondoltam, még nem értem a végére, de egy kevés biztos kiderül :mrgreen:
Jó viszont az újságíró és a Pokol Lány közötti látszólagos ellentét: a fotós, nem akarja, hogy, az emberek meghúzzák a zsinort, és szerintem Enma Ai se, de végül mégis a pokolban kötnek ki, s a fotós azt hiszi, hogy a Pokol Lánynak kell ez, pedig Ai csak élni akar, vagy inkább csak nyugalmat...
(de tudom, hogy nem lesz nyugta mert van 2. évad is :dirr: )
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
KazeKami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.07.19. 19:29

Hozzászólás Szerző: KazeKami »

Szerintem is jobb lett volna ha rövidebbre csinálják a sorozatot, egy idő után elég egyhangúvá vált. Persze belenézni azért mindenképpen érdemes! Maga az alaptörténet nagyon tetszett, és Enma Ai karaktere is jól ki volt dolgozva.
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Az anime kicsit egysíkú, de a zenéje nagyon megfogott. Szerintem lehetne benne egy kicsit több horrorjelenet. Vannak olyan részek, amikben a végén a legfontosabb "horrorjelentek" számomra egyáltalán nem hatnak annak. Lehetett volna durvább is.
Mondjuk az nekem kimondottan tetszik, hogy az egész anime rendszerezve van. Ez alatt azt értem, hogy pl az összes rész végén Enma viszi a pokolba a csónakkal az áldozatot. Sztem jó ötlet volt, még ha egysíkúvá teszi is az egészet.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Szerintem Enma segédei lehetnének kissé tevékenyebbek, roluk nem tudni túl sokat. Például nem értem, hogy a nagyanyónak és a másik két férfinak mi köze Enma feladatához! Van aki tudja?
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

a nagyanyó sztem csak úgy van. Az ő feladata, hogy kimossa Enma kimonóját. :D XD
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Yayoi írta:Nem értem, hogy a nagyanyónak és a másik két férfinak mi köze Enma feladatához! Van aki tudja?
A Futakomoriban elég sokat meg lehet tudni róluk.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hát az első évadot megnéztem, nem rossz, bár szerintem a befejezés lehetett volna jobb is. Mmint kicsit izgalmasabb. Ami a 2. évadot illeti, azt hallottam róla, hogy a 26 részből kb 20 filler lett...Nem tudom, nekem ezzel egy kicsit elvették a kedvem..
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

http://blog9.fc2.com/w/waine/file/hell.html -pont éjfélkor nyílik meg, és ahogy nézem, nem is záródik be 1 perccel utána

http://roffel.at/jigoku/ -állandóan nyitva
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

úúú dejó! De én nem merek semmit se beleírni. XD
*****
Télleg, akkor mi lenne ha valaki Enma Ait írna be?
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Ha ez a történet létezne, akkor gondolom hibát jelezne. A Pokolra nem lehet a Pokol lányt küldeni. De érdekes felvetés. Valahol azt olvastam, hogy a lány beírta az ellensége nevét, és eljött Enma Ai a szalmabábúval. Na jó vicc.
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Ez most komoly? De, hát ez csak egy kitalált történet, nem? :weh:
Kép
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

XD biztos túl sok pokoli lányt nézett, és elkezdett fantáziálni. Vagy csak álmodta, vagy csak valaki elkezdte ezt terjeszteni hülyékedésből.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

De tényleg ez most komoly vagy mi a szösz :lol:
Nagyon poén :lol: :lol: :lol:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Tudjátok ez vicces. :lol: :lol: :lol:
A Pokol Forró Drótja, amely rengeteg linken megtalálható nem lel sok felhasználóra. Valaki attól fél, hogy a történet valóra válhat. :roll: Mások egyszerűen nem merik beírni az ellenségük nevét puszta félelemből. De végül is mit okozhatna egy honlap? :osnani:
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Érdekes dolog ez, lenne mit elgondolkodni rajta. Igaz, magam sem mertem kipróbálni. De ez az oldal ami csak éjfélkor jön be...nagyon komoly, egyszer megnézem. ^^
A sorozattal kapcsolatban pedig szinte pálfordulatot vettem. Az első pár rész alapján legyintettem hogy ááá, nem nézem, nem is érdekes. XY gyűlöl valakit, beírja a nevét kap egy babát XY-tól, cserébe a lelkéért...und so weiter... aztán valamikor belekukkantottam újra és azóta mindig megnézem. Sőt, be kell vallanom, megtetszett...
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Az igazság az, hogy nem tudom kiverni a fejemből azt az oldalt!
Kíváncsiság hajt, hogy beírjak valakit, bár nincs ellenségem, de mégis a vicc kedvéért. De ott van bennem a félsz, hogy mi van, ha...
Persze, tudom, hogy nem valóság és biztos nem történne semmit, de a fülembe ültettétek a bogarat!
Fura, nem?
Néha a valótlan dolgok, amik "megijesztenek" beindítják a vészcsengőt!
Vagy csak én vagyok így ezzel? :roll:
Kép
Válasz küldése