Jigoku Shoujo

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Szerintem furi lenne! Amúgy akkor a tanár miért nem tette ezt? Biztos van erre szabály, hogy azért saját magadat mégse "átkozhasd" meg!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Szabályok? Ha akarja, csak megteszi... szerintem nincs szabály...
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Enma sok mindenben korlátozva van! Egyáltalán nem teheti azt, amit akar! Ezért is sajnálom őt!
Talán az embereknek sem szabad mindent! Többek közt ezt sem! Bár még az anime elején tartok, mégis...
Engem inkább az érdekelne, mi van, ha valaki más húzza ki a fonalat és nem az, aki megátkozta a személyt!
Kép
Avatar
Yadana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2006.08.22. 18:57
Tartózkodási hely: Kecsó

Hozzászólás Szerző: Yadana »

Szerintem saját magadat nem átkozhatod el,mert ugye "amikor vkit elátkozunk két sír keletkezik".Ha saját magát átkozza el,akkor nincs lélek,amit Ai "fizetség" képp "megkap",mert az a lélek már a pokolban van. Bár lehet,hogy ez most hülyeség. ::reliev::
FOREVER FORNEVER

Kurama, Ichimoku Ren,Tasuki és Kyo 4ever! :D no da! :wink:
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

pl. ha egy idősebb testvér kapta a bábút de meghal, rámarad a húgára a bábú és a felelősség. Ha a húg meghúzza a madzagot, akkor a húg kerül a pokolra.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yadana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2006.08.22. 18:57
Tartózkodási hely: Kecsó

Hozzászólás Szerző: Yadana »

De sztem csak akkor,ha őt átkozta meg a nővér,és mivel a nővér már meghalt,és így a lelke a pokolra tud jutni,a hug is a pokolra kerül,ha meghúzza a fonalat.
FOREVER FORNEVER

Kurama, Ichimoku Ren,Tasuki és Kyo 4ever! :D no da! :wink:
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Hogy? Hogy?
Itt most kissé megzavarodtam! Hogy is volt ez a meghal, meg másra marad?
Azt hiszem Ai akkor visszaveszi! Ha nem használja fel az illető, akkor elviszi, mert Shiori esetében is ezt akarták (Ren), de Ai mondta, hogy hagyják még ott!
Vagy nem?
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

hát ez úgy volt, hogy egy fiú elátkozta az anyját, mert mindig óvta, féltette, ő volt a mindene, és ez az őrült megszállott gondoskodás az agyára ment. a iiú meghalt egy motorbalesetben, és a tesója mikor a szobájában volt, megtalálta a bábút. Ai megjelent, elmondta, hogy mi ez és hogyan, és azt mondta, hogy ha lehúzza a madzadot, akkor akit a bátyja elátkozott, meghal. A lány sejti, hogy az anyját átkozta el, és hosszú huza-vona után lehúzza a madzagot. Egyébként Ai azt mondja, hogy ez már az övé.... de nem emlékszem, hogy a lány is belépett e az oldalra és úgy adta neki, vagy nem. Ezt megnézem.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Így már értem! De Ai egyszer ezt, egyszer azt teszi, mégis azt mondja szabályokat követ! Nem értem, hol van itt a rendszer!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Megnéztem és nem lépett be. Megtalálta a bábút a lány, Ai megjelent, és azt mondta, hogy a szerződés úgy lép érvénybe, hogyha leszedik a madzagot. Stb... mivel még nem lépett érvénybe a szerződés, övé a bábú. El is mondja, hogy ezt a bábút eredetileg a bátyjának adta. Honlapot nem láttam, tehát ő nem lépett be a forró drótra...
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Kicsit kezd összezavarni a történet! Mire ezt kibogozom, megőszülök! Ami nem lenne jó, mert már így is van pár! Bár akkor kicsit olyan lenne a hajam, mint Hiroé! ::daisuki:: Ha már a videót nem találom!
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Mondom én hogy nem egészen érthető minden. hogy a futakomori-ban vizsgálja a helyzetet, és hogy elvállalja-e a megbízást, de amikor nem vállalja el, akkor pokolra kerül
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

ha a múltvasárnapi részt nemláttam, sokról maradtam le?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Kiváncsi lennék, aki kitalálta, érti is az egészet? Mert, hogy zavaros, az már biztos! És Enmát látják az emberek, vagy, csak aki írt neki? Mert, a F. 13. részben olyannál kezdtek dolgozni (vendéglőben), aki még nem is írt be semmit az oldalra, csak fontolgatta! Beírta, meg kitörőlte! Ennyi!Nem értem!

(Áh, ezt most találtam a fiúkról http://www.youtube.com/watch?v=Kp4Hdq3ez1o Nagyon vicces, főleg a 24. perc után! ::japhaha:: Nagyon cuki, ahogy Hiro bénázik a szoknyájával! ::daisuki:: Jókat nevettem! Aki kicsit is érti, nézze meg!)
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Igen!!! Vagyis csak az utóbbira, mert tényleg ari ahogy bénázik. Sokféle filmeszerűséget készítettek, ezt a King and the clown alapján humoros formában.
Gondolom Enmát más is láthatja. A színészes résznél például az egyik alkalmazott, aztán mikor nyomoz egy picit átvesz tőle valaki valamit.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Kár volt ennyire belebonyolódnom a Hell girlbe, mert már nem tudom élvezni! Folyton azon agyalok, mi nem stimmel a storyval! Így nem lehet élvezni!

(Megnéztem a DBSK "DANGEROUS LOVE" és tényleg rájátszanak erre a Yunho&Hiro dologra! De aranyos, ahogy Hiro mindig zavarba jön, meg mikor Yunho elkapja, mielőtt elesne! ::hehe::
Na jó, most már nem zaklatok senkit az őrültelimmel! Ez nem a Hell girl-hez tartozik! Bocsi-ka! ::jbow:: )
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Mit nem értesz? Tudom, hogy néhol értehetetlen, de azt hiszem bele kell nyugodni. Már úgysem tehetünk mást. Csak szúrkolhatunk, legyen 3. sorozat.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Hát, mást úgysem tehetek! Átírni nem tudom!
Na mindegy, izgatottan várom a folytatást és remélem jó sokat megtudok még Renről! ::hehe::
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

De nem biztos, hogy a saját nevedet is be lehet írni. Végülis..milyen az ha valaki magán áll bosszút? Ez így elég furán hangzik...
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

phűű.. ez a mai rész nemvolt semmi.... kezd egyre érdekesebb lenni.Állati kíváncsi vagyokmár arra hogy hogyan lett ez az egész pokoli kapcsolta és miért... :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Visszatértem!!!!

Szerintem elég érdekes volt a hétvégi rész! Bár meglepett Ai és a pasi kapcsolata! Nem igazán értettem! És, hogy Enma sírt miatta, meg mikor a végén (szerintem kegyeletképp) nem mondta meg, hogy nem találkozhat a barátjával, helyette csak az; hogy nagy a pokol...
Szerintem megható volt!
:sobsob:
Kép
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

én már az ijesztegetős, pokoli zenés átkozós részeket várom, ahol jól halálra ijesztik az emberkéket. Most nincs dráma hangulatom, szimplán csak valami szörnyűt kell látnom a Jigoku Shoujo-ban.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

(08.22.)
Én attól a daltól is kiborulok! Huuuu, nagyon ijesztő!
Külöben én is szerettem azokat a részeket, kéne már újra borzongani egy jót! Az eleje ilyen is volt!

-----
(08.26.)
(Azért írom külön, mert a két komment nem tartozik össze! Remélem nem csak magamnak írom... :? ) - Na, ezt a sort későn vettem észre. :dirr: Azért remélem, így "dátumozva" megfelel. (Admin)

Szóval a tegnapi részben visszatért kicsit a kezdetekben megszokott "frászt kapok" érzés! Nagyon élveztem! Az a baltás jelenet! Kellett már egy ilyen!
De sajnáltam is a lányt! A nénikéje teljesen bekattant! Egy őrülttel élni évekig! És a tudat, hogy az anyja holtteste ott van tőle pár m-re...ijesztő! Igazából évekig egy halott mellett élt! Már a gondolat is szörnyű!
Én is elmenekülnék egy ilyen nagynénitől!
Kép
Nakimo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.07.11. 17:21

Hozzászólás Szerző: Nakimo »

Sziasztok!
Én is imádom ezt az anime-t. A gépen már végignéztem az egészt, meg a második éveadot is, a Futakomori-t. A kérdésem egy kissé spoiler-jellegű - én úgy gondolom...

Mivel végignéztem az egészet, tudom, hogy mindig úgy végződik a történet, amikor valakit a pokolra küldenek, hogy az nem akar bocsánatot kérni. Mindig csak azt hajtogatja, nem az ő hibája volt, és ő erről nem is tehet, stb. De kérdem én, mi lenne mondjuk akkor, ha egyszer végre valaki elismerné, hogy igenis ez az én hibám, bocsánatot kérek attól a személytől, akit megsértettem.

Tehát, akkor mi lenne? Úgy gondolom, hogy ezt halálfélelmében az ember ezt talán megtenné, hiszen nem szeretne meghalni ez a valaki. Úgyanis, ez egy nagyon lehetséges mód, mégsem mutatja be az anime ezt a lehetséges megoldást.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Ezen tegnap én is elgondolkodtam. Mert felajánlották a kislánynak, hogy bánja meg tetteit. De ő nem élt a lehetőséggel. Bennem is felmerült a kérdés, ha valaki ténylegesen elismerné amit csinált, és bocsánatot is kérne attól akit bántott, akkor vajon megúszhatná e a dolgot. De Enma lényegében egy szerződés rá eső részét teljesíti, vagyis pokolra juttatja a célszemélyt, így nem is azon múlik hogy a bűnös hajlandó e megbánni bűneit, hanem hogy a sértett hajlandó e megbocsájtani, vagy akkora e a gyűlölete, ahol már semmi nem számít. És ha már odáig eljutott, hogy kioldozza a fonalat, akkor nem sok esélyt látok arra, hogy hajlandó megbocsátani annak, aki tönkretette az életét.
Válasz küldése