Maria-sama ga Miteru

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kedvenc szereplő?

Yumi
0
0 szavazat
Yoshino
2
17%
Shimako
0
0 szavazat
Sachiko
3
25%
Rei
1
8%
Shizuka
0
0 szavazat
Rosa Chinesis
0
0 szavazat
Rosa Foetida
0
0 szavazat
Rosa Gigantea
6
50%
 
Szavazatok száma: 12

Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Maria-sama ga Miteru

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Alaposan körülnéztem, és ennek a sorozatnak még nincs topic-ja, ami nem maradhat így :)
Most fejeztem be az alap sorozatot, és bizony igencsak meg vagyok elégedve vele! Nagyon egyedi hangulatú, magával ragadó sorozat, történet gyakorlatilag nincs, van helyette 110% karakterábrátolás és fejlődés. Nincsenek sablon-figurák, nincs erőltetett pszichológia-óra, csupán emberek, akik néha együtt, néha külön utakon keresik a helyüket a világban, és mindannyian egyedi válaszokat találnak.
A karakterek kinézete nagyon tetszett, az egy szem Yumi-t leszámítva, neki a szemei valahogy még anime-s mércével mérve is túl nagyok voltak...
A kedvenc szereplőm Rosa Gigantea. Hiába tűnik komolytalannak, valójában az éveit meghazudtolóan bölcs, olyan aki tudja tartani a lelket az emberekben. És nagyra értékeltem, hogy végre egy karakter, aki a depressziós múltját nem antiszoc búskomorsággal próbálja kimutatni.
Ki látta még, ki mit gondol róla?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Én láttam. Érdekes volt, maradjunk ennyiben. Egyszer mindenképpen megéri megnézni, de az biztos hogy semmivel sem lehetne rávenni, hogy újból végignézzem. De tény, hogy különleges egy anime. Valószinűleg a folytatásba is belelesek :)
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Én is láttam, sőt szeretem is (ami elég fura,általában nem nézek ilyen stílusú dolgokat).
Az egésznek talán a hangulata fogja meg az embert. Még a sok "problémát" figyelembevéve is valami kellemes hangulatot áraszt az egész. A karakterek pedig tényleg jóra sikeredtek (kedvenc szintén Rosa Gigantea egyszerre vicces és halálosan komoly, hihetelenül eltalálták a kettő arányait), bár a sztori a Spring season-ben néhol laposabb kicsit (meghát elhagynak minket páran :cry: ), de azért mindig hagy kellő teret a szereplők közti kapcsolatok bemutatására.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ha már megnyílt ez a topik akkor ide is beírom az OVA-k menetrendjét, javítva ahhoz képest amit a yuri topikban már írtam:

OVA1 - 子羊たちの休暇 2006-11-29 (Yumi és Sachiko nyári vakációja)
OVA2 - 略してOK大作戦 2007-01-31 (További nyári események és talán ide kerül be a Kanako affér is)
OVA3 - 涼風さつさつ 2007-03-28 (Hanadera fiúskolában történtek)
OVA4 - レディ、GO! 2007-05-30 (Sport fesztivál)
OVA5 - チャオソレッサ 2007-07-25 (Olaszországi osztálykirándulás)
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Kösz az infót! Az OVA-król még csak hallottam, egyelőre még a haru-t is meg akarom nézni. Milyen az OVA-k és a sorozat viszonya? teljesen függetlenűl nézhető vagy a sorozatok után jön?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Sephiroth írta: Milyen az OVA-k és a sorozat viszonya? teljesen függetlenűl nézhető vagy a sorozatok után jön?
Egyenes folytatása a sorozatoknak.
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Akkor kijött az első OVA? Nem tudsz kérdőjelek nélküli címet írni hozzá?:D
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Jé, Yumi nem kapott szavazatot... sokan mondják h nem bírják de szerintem aranyos. Csak a hang fekvése magas egy picinykét. ::neko::
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Hát meg kicsit túl sokat görcsöl, bár az aranyos amikor nyüszít mint egy kis dinoszaurusz ::japtoun::
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

ecoban írta:Akkor kijött az első OVA? Nem tudsz kérdőjelek nélküli címet írni hozzá?:D
Majd csak 29-én, egy hét múlva. :)

A kérdőjelek nélküli címek:
Kohitsujitachi no kyuuka (A bárányok vakációja)
Ryakushite OK Daisakusen (Rövidítve OK - A nagy stratégia)
Suzukaze Satsusatsu (Hideg őszi szellő)
Ready, GO!
Ciao Sorella
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Hehe, kicsit szét vagyok csúszva azt hittem már december van... ::sugoi::
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ami Yumi-t illeti, nekem személy szerint nincs ugyan vele bajom, de nem igazán illik bele a sorozat elegáns hangulatába kinézetével meg a viselkedésével....bármilyen paradox módon is hangozzon ez, de Yumi túl "Anime"-s :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

OVA 1 - Kohitsujitachi no Kyuuka

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Yumi még mindig a legjobb az arcok vágásában:
KépKépKép
KépKépKép

Csak egy kis időre látogatták meg a többiek az Ogasawara nyári lakot:
Kép

Kanako egyelőre csak az openingben szerepelt...
Kép

Sachikot megbántották azzal, hogy Yumi ellen szervezkedtek a sznobok.
Kép

*_* szunyókáló Sachiko *_*
Kép

Kashiwagi nem változott
Kép

Nem is tudom kifejezni, hogy mennyire hiányzott már a Marimite, de végre itt van, és rongyosra nézhetem. Amit meg is fogok tenni az első résszel, mert még soká lesz mire kijön a következő...
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Ha valaki tudja, hogy hol lehet (majd) subolt verziót szerezni, illetve hogy mikortól az lőjjön már fel 2-3 jelzőrakétát légyszíves, vagy írja le ide az infot ha ezt túlságosan körülményes megoldásnak tartja. (esetleg füstjelekben kiegyezhetünk, bár mostanában a ködtől nem látnám ::japtoun:: )
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

tök jó, úgy rész.. jahh, én is a legnépszerűbb szereplőre szavaztam. És szeretem amúgy Yumit is. Igazából mindegyiket szeretem.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Kijött az OVA 3. része és teljesen le vagyok nyűgözve tőle.
Amúgy is az egyik kedvencem a regényfolyamból a Touko vs. Kanako harc, és az ezzel párhuzamosan futó őszi sport/kulturális rendezvény szezon. És azt kell, mondjam, hogy anime megfelelt a felfokozzott várakozásaimnak.
A drámai és a vicces részei is egyaránt tökéletesen sikerültek és jól illeszkedtek össze. Egyszóval egy kitűnő epizódon vagyunk túl, minden Marimite rajongó, ha teheti siessen megnézni, mert ebben a részben nem fog csalódni (még Sei-sama követői sem fognak!).
Kép
Avatar
vadooc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.16. 15:56
Tartózkodási hely: hát itt

Hozzászólás Szerző: vadooc »

paTKany írta:Kijött az OVA 3. része és teljesen le vagyok nyűgözve tőle.
Amúgy is az egyik kedvencem a regényfolyamból a Touko vs. Kanako harc, és az ezzel párhuzamosan futó őszi sport/kulturális rendezvény szezon. És azt kell, mondjam, hogy anime megfelelt a felfokozzott várakozásaimnak.
A drámai és a vicces részei is egyaránt tökéletesen sikerültek és jól illeszkedtek össze. Egyszóval egy kitűnő epizódon vagyunk túl, minden Marimite rajongó, ha teheti siessen megnézni, mert ebben a részben nem fog csalódni (még Sei-sama követői sem fognak!).
honnan lehet beszerezni?
Egy magányos szív mindig a saját útját járja. Mit sem számít neki, hogy a világ ellene van.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, sikerült megnéznem az OVA 2. részét, most csorog a 3. (onnan, ahonnan MINDEN MÁS... google it, dammit!). És OMG ANIMÁCIÓ!! :D Ahhoz képest, milyen gáz volt az első rész, ez a második egész szép volt. Már csak az orrokkal kéne vmit kezdeni, mert néha eléggé belerandítanak az összhatásba.

Yumi cute mint mindig, Sachiko enyhén wtf mint mindig, de ez a rész a lúzertanácsé volt... xD Alice... xDDD Már látom, hogy a fesztiválon lánynak öltöztetik meg minden. xD

És ha nagy leszek, még mindig Kashiwagi Suguru akarok lenni. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
vadooc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.16. 15:56
Tartózkodási hely: hát itt

Hozzászólás Szerző: vadooc »

mufurc írta:Na, sikerült megnéznem az OVA 2. részét, most csorog a 3. (onnan, ahonnan MINDEN MÁS... google it, dammit!). És OMG ANIMÁCIÓ!! :D Ahhoz képest, milyen gáz volt az első rész, ez a második egész szép volt. Már csak az orrokkal kéne vmit kezdeni, mert néha eléggé belerandítanak az összhatásba.

Yumi cute mint mindig, Sachiko enyhén wtf mint mindig, de ez a rész a lúzertanácsé volt... xD Alice... xDDD Már látom, hogy a fesztiválon lánynak öltöztetik meg minden. xD

És ha nagy leszek, még mindig Kashiwagi Suguru akarok lenni. xD
hát bocsi, de én mindenhol csak az első kettő ovarészt találom. :weh:
Egy magányos szív mindig a saját útját járja. Mit sem számít neki, hogy a világ ellene van.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

LOL 3. rész.... XDDD Szegény Yamayurikai-tagok bemerészkednek a vadállatok ketrecébe.... XDDDDD Meg persze a pico stalker a papakomplexusával. :D;; Mintha csak Marikót (Oniisama he) hallottam volna. De Sachiko azért durván mimóza. Oké, hogy elkényeztetett kisasszony meg minden, de azért... ^^;; Na mindegy, cute. És Suguru még mindig überrulz. xD Remélem, még nem írják ki se őt, se Yuukit a sztoriból...

vadooc: nyilván mert a 3. rész még nincs feliratozva...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

első két OVA részt láttam, és nagyon ottvannak, a hangulat a régi...érdekes, de valahogy ez a "világ" annyira jól és természetesen van kitalálva, hogy akkor is imádom nézni a szereplőket, amikor igazából nem történik semmi/pontosan lehet tudni előre, mi fog történni, mert az összes szereplő olyannyira kedves ismerős (kivéve Touko-chan, akit nem szeretek, de ez legyen az én bajom) lett a 2 season alatt, hogy már a szereplésük is önnmagában élmény, mindenféle plot nélkül :)
A harmadik rész subját várom, a rawhoz még "kicsi" vagyok....

----------------------------------


Közben a 3. részt is megnéztem, csillagos ötös az íróknak a végéért! Végre nem érzem úgy, hogy a Yumi/Sachiko vonal nem kap elég teret, pedig elvileg kezdetben róluk szólt a marimite :) Ettől a sorozattól sose vártam váratlan fordulatot, hát itt a vége mégis dúrván ütött.... végre van rá példa, hogy nem kell egy anime-ben mészárkodni meg háborúzni ahhoz, hogy az ember álla koppanjon a meglepetéstől :)
Ó, és az ending nagyon nájsz, végre a fanservice-fanok (van ilyen szó? ) is örülhetnek.
BTW, az endingben szerintetek is totál Light-osan néz Rei az egyik képen, vagy csak én néztem túl sok Death Note-ot? :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Na végre nekiestem én is az OVA-nak (bár még várnom kellett volna, hogy az ötös is meglegyen, és akkor egyben nézhetném=). Kanako és Touko-chan fight jó, én Touko-nak drukkolok mondjuk. :) Sei-sama is volt egy jelenet erejéig... :cool: A fesztivál meg izgalmas volt, egyre jobban bírom Yumit is (az öccsével meg főleg aranyosak). Ja és Yoshino kezd lenne az új kedvenc a Yamayurikaiból. :D
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A héten megjelent új Cobalt-ban be lett jelentve, hogy nem a jövő héten megjelenő 5. OVA lesz az utolsó anime epizód a Maria-sama ga miteruból.

Elkezdték ugyanis a 4. szezon előkészítő munkáit.
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Yatta!!!! :D
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Válasz küldése