Ayashi no Ceres

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Ayashi no Ceres

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Huhh, nem kell megijedni, nálam sem lesz mánia hogy mindig új topikot
nyitok, de ezt most egyszerűen muszály! (remélem jól láttam, hogy nem láttam ilyen témát) Csak nem rég néztem meg ezt az animét és most /pill. a mangáját olvasom. Mind a kettő nagyon teccik!

A történet (nagyon) röviden:

Aya és Aki Mikage (egy ikerpár) holnap lesznek 16 évesek. Előtte lévő nap, elmennek egy karaoke bárba, majd a hazafelé úton (egy felüljárón) egy férfi ellopja egy nő táskáját. Aya elállja az útját, mire a férfi elejti a táskát. Aya utána veti magát és el is kapja, csak éppen a feüljáró korlátján már egy kicsit túlhajolt.... így leesik. Érdekes körülmények között, de gond nélkül leér a földe, csak az újabb probléma, hogy az egy autóút kellős közepe. Viszont egy ismeretlen, helyes bishounen megmenti az életét, majd ahogy jött, el is tűnik.
Másnap az ikreknek, a barátaikkal megbeszélt találkozó helyett a nagyapjuk házába kell menniük, hogy a családdal együtt ünnepeljenek. Minden szép és jó, ott vannak az unokatestvérek, nagynénik, nagybácsik...stb.., csak egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy Aya-nak meg kell halnia........

Ez az első rész rövid összefoglalása. Aki nem ismeri sz animét, vagy a mangát, az ne egy vidám történetre gondoljon, hanem egy olyanra, ami tele van érzelmekkel, szomorúsággal, szerelemmel és könnyekkel.
Ajánlott mellé három napi hidegélelem, ugyanígy víz és kb. 1000 db zsebkendő. (Igaz nekem két napi is elég volt.)

Nagyon ajánlom mindenkinek!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Imádom ezt az animét. Ez volt az első amit japánul láttam és beleszerettem. XD
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Volt ilyen téma a fórumon, csak érdeklődés hiányában törölték. :(

Egyébként nekem is az egyik nagy kedvencem, és ez az egyetlen anime, aminek még a mangáját is elolvastam, és jelen esetben a manga jobb, mint az anime. De mind a kettő gyönyörű szép...

Az animének én leginkább a zenéjét szeretem, nálam örök kedvenc marad.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Nagyon szeretem ezt az animét... az a legjobb benne, hogy a teljesen fiktív szál - a tennyo ősi legendája - hogyan szövődik bele a modern világba. Hogy egyesek mindent elkövetnek, hogy kísérletekkel megszerezzék a hatalmát... sajnos nagyon is elképzelhető emberi reakció. Hátborzongató... Az Ayashi No Cerest sokkal jobban bírom, mint a Fushigi Yuugit. Sokkal kerekebb, több és jobban kidolgozott karakter van benne szerintem. Az ikerpár kapcsolatának változása meg telitalálat, mindent eljátszik benne Watase, ami lehetséges.
::jbow:: Hála érte Watasénak...
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Narumi írta: Egyébként nekem is az egyik nagy kedvencem, és ez az egyetlen anime, aminek még a mangáját is elolvastam, és jelen esetben a manga jobb, mint az anime.
nemtom nekem eddíg az a tapasztalat hogy a manga mindíg jobb :D
amúgy szeressük az animét is merthogy telleg szép, és elég kegyetlen is... ha a végét nézzük is, nameg maga a tény hogy Aki testében mit űvelt az az állat (mondjuk az eléggé bosszantott a végén Ceresék részéről hogy "szeretlek, mindíg is szerettelek- én is téged!" hüpp-hüpp... valahogy így volt emlékeim szerint- bár elég régen láttam- akkor mire volt jó ez az egész? már bocs)
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Miyume: Hogy mire volt jó ez az egész...
Ceres és Mikage szerették egymást. Mikage nem mindennapi férfi volt, különben nem férhetett volna egy tennyo közelébe. Amikor veszélyben volt az élete, Ceres adott neki a saját hatalmából, hogy ne haljon meg - ez az a "jel" a mellkasán. Csakhogy Mikagét megőrjítette újkeletű hatalma, kifordult önmagából, hiszen olyan erők birtokába jutott, amelyek messze felette álltak. Ezért lesz belőle "állat", ahogyan írtad. De az igazi Mikage szerette Cerest, és nyilvánvaló, hogy Ceres is őt, különben nem akarta volna megmenteni. Egyébként az, ami Mikagéban végbement, ugyanaz történik Kagamiékkal is: a hatalomvágy motiválja őket, ez sarkallja őket embertelen tettekre.
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ezzel én is egyetértek. Sajnos az emberek mindenre képesek a hatalomért, és ezt a valódi világban is látni lehet. A mangát mellesleg én még nem fejeztem be, de ha időm lesz sort kerítek rá.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ezt én mind értem, de nekem akkor is erős volt ez a végkifejlet. tudom hogy a hatalomvágy mit hoz ki az emberből, de akkor is. túl kegyetlen volt amin Ayáék keresztülmentek ahhoz hogy ez legyen a vége :neutral:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én még csak most nézem, még szerencse, hogy nem zavar a spoiler, mert mégis az egyik kedvencemről írtatok.

Anime idáig tetszik, csak ne lenne benne vicces rész.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

A mangában sokkal több a vicces rész, mint az animében - azt valahogy jobban eltalálták. Engem nagyon zavart az FY-ben a dráma meg a humor hirtelen váltakozása... tisztára hideg-meleg zuhany. Az AnC ebből a szempontból is egységesebb anime. Ami meg a végét illeti... azért nem teljesen kegyetlen szvsz. sőt...
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem pont jól van elosztva a poén és a dráma. Ha több lenne benne a poén már nem lenne ugyanaz. Hmmm... talán lassan hozzá kéne fognom a mangához is.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

mindenképp olvasd el a mangát, mert sokkal de sokkal jobb. részletesebb, komolyabb, sok szereplő is kimaradt az animéből vagy csak felszínes szerepe volt... szóval mindenképp olvasd el ha az animét szereted
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nekem az anime jobb lenne ha Q asszony kimaradt volna, meg néha Yuuhi is zavart.

Gépen sajnos nincs időm mangára, Ayashit is vagy 4 hónapja nézem.
Meg nem hiszem, hogy van magyar fordítás a mangához.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Nekem is a mangája sokkal többet nyújt mint maga az anime. Egy kissé jobban is megértem belőle a történéseket és az érzések is jobban ki vannak fejtve benne. (nem mintha az animéból hiányoznának)
A humor szerintem egészen jól el van találva. Nincs benne túl sok, de nem is hiányzik belőle. Egyébként a mangájában tényleg több vicces rész van.
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Köszi. Már csak idő kell hozzá. Meg sajnos gépen a szemem miatt sem olvashatok sokat. Régen olvastam egy mangát 1 kötet volt, 3 oldal után már fájt tőle a szemem.:(
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

egész jo kis anime az ayashi no ceres. nekem tetszett, csak kár h Touya nem él túl sokáig. amugy nem unalmas, sok ideig a gép előtt tartott: )) (mármint ahaány részig tartott :P )
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Ayashi No ceres vélemény

Történet hamar megtetszett, drámai hangulata miatt hamar bekerült a
Top 10be. Vígjáték része viszont nagyon zavart. Anime kisebb
negatívuma még az, hogy kimaradt pár fontosabb jelenet, ami a
mangában benne volt.

Történet jelenben játszódik, de a fantasys jelenetek miatt nem zavart.
Harcok jók voltak, szerencsére nem csak lőfegyver volt benne. Pl Tooya
tőrrel harcolt. Anime vége jól lezárt mindent, nem maradtak
megválaszolatlan kérdések. De megnéztem volna mi lett Ayával pár év
múlva(Akik látták az animét tudják miért)

Kedvencem Tooya, Wei, Aya és Aki lett.
Q asszonyt viszont kihagytam volna mert ő az aki nagyon ellenszenves
volt a komolytalansága miatt.

Szinkron jól sikerült.

Shinichiro Miki = Mikagi
( Jó volt újra hallani, főleg most gonosz szerepben)

Katsuyuki Konishi = Tooya

Tomokazu Seki = Alexander Howell

Zenék is kiválóak. Opening és Ending (utóbbiból főleg az első) bekerült
a kedvenc anime zenéim közé. Animét többször megtudnám nézni, de
azért a legjobbaktól picit elmarad. 9 pontot adok rá.

Dráma és romantika kedvelőknek mindenképp ajánlom.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jaj, most pont ezt kezdem el újranézni. (Éljen a nosztalgia! :D) Szerintem a vígjáték része is kellett bele, anélkül nem lenne az igazi. (Watase Yu csodálatosan tudja keverni a drámát és a vígjátékot. :)) A poénok feszültségoldásnak nagyon is jók. Lehet, hogy anélkül még drámaibb lenne a hatása, de ennek az animének nem az a lényege, hogy kiüssön téged napokra, hanem inkább az elgondolkodtatás.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Én mindig is szerettem és fogom is szeretni az Ayashi-t. Nagyon szép grafika, hihetetlen jó történet, és bishounen-ek... ::tenshii::
Csináltam belőle AMV-t, ha érdekel titeket nézzétek meg:
http://youtube.com/watch?v=0kAGPzB8lpM
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Narumi írta:Jaj, most pont ezt kezdem el újranézni. (Éljen a nosztalgia! :D)
tesó! én is! XD
felvátva nézem a FY-val - kész Watase mérgezésem lesz a végére XD
és bezony- kell bele a humor is, sőt, a mangához képest marha kevés van benne- FY jobb ebből a szempontból, ott a dráma nem ment a poénok rovására - én is a vegyesset szeressem XD
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én nem szeretem a vicces részeket semilyen animében, én inkább dráma párti vagyok.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

igen ez feltűnt :D
mondjuk Q-san telleg elég idegesítő- de a többi poén nagyon tetszik, a tömény dráma rám nincs jó hatással
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

A barátnőm mindig azzal nyaggat, h ilyen + olyan vicces animéket nézzek meg, de én nem szeretném, mert én is inkább az a dráma párti vagyok. :hammer: Mindezek mellett, szerintem a poénokat akkor is jól eltalálták az ANC-ben. De drámából kétség kívül akkor is több van benne. ::gome::
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Én szerettem Q sant :D

Mondjuk én idióta anime párti (is) vagyok, és szeretem a drámát megszakítjuk lüke részekkel dolgokat (is) :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Válasz küldése