Ayashi no Ceres

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Tényleg, amúgy most egy komolyabb kérdés: Akiban feléledt volna magától az ős, ha Kagamiék nem piszkálják meg az agyát? Ha jól emlékszem, azelőtt csak egyszer villant fel a szeme, amikor elszökött, és az éjjel meg akarták verni az utcán. De egyébként meg azt se tudja, hogy most miért van ez az egész, és mi az a hagoromo...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Q-san engem is idegesített, pedig egyébként szoktam bírni a dráma+poén keverését (btw a legtöbb japán dráma, film is, sőt dorama is poénokkal oldja a durvább jeleneteit). Szóval a többi poén tetszett. :)

Amúgy én is sokkal jobban szeretem az FY-nél, annak a 2. felét már felesleges húzásnak éreztem, az Ayashi meg rövidebb és kerekebb valahogy. És éljen Yuuhi, azért is, Touyát nem szeretem. :D
Ja igen, és Aya sokkal szimpatikusabb, mint Miaka, sokkal talpraesettebb. ^^ A mangát meg egyszer biztosan elolvasom.. *.*
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Shin, remek az AMV-d...
dráma és humor: attól kaptam hideglelést az FY-ben, amikor jön Nakago hideg arccal, hogy "meghalsz, Miaka", felmegy benned az ütő, aztán "hihi, beugrottál", és látod, ahogy Chichiri vigyorog. Na, ez nem ér... mit kell a szívbajt hozni az emberre... amúgy én a drámát meg a humort is szeretem, és inkább a humort. De az ANC-ben nagyon jól eltalálták a kettő arányát. A mangában úgyis jobban kijönnek az sd-fejek.
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Ajánlom nektek az episode of Mikut, nagyon jól lezárja az animét.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Szerintem ennél az animénél sajnos tény, hogy a manga jobb, bár azt nem mondom, hogy az anime nem agyja át a lényeget, de akkor sem az igazi, és nem mindig igaz az, hogy a manga jobb, bár ez esetben sajnos igaz.
A grafika nem jött be annyira de ezt tudjuk be annak, hogy 2000-ben készült animéről van szó (de szerintem készült akkoriban jobb is, de ez már más téma).
A történetről csak annyit, hogy jó Aya örök harca Ceres-el majd a megegyezésük, azért a vége tényleg érdekes lett, de egy ilyen történet után végülis hogy nézne ki egy 100%-ig happy end-es sztori, kicsit érdekesen venné ki magát a rengeteg harc és misztikum után.
A mangát mindenkinek ajánlom és akkor már az animét is, mert ha valaki egy kis drámára vágyik és sok misztikumra, anime kiszerelésben akkor jól "szorakozhat". De nem lesz egy könnyű menet, mert humor csak elvétve akad benne fő hangsúly a drámai hatásokon van.
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Narumi írta: és mi az a hagoromo...
A hagoromo egy "köntös" ami Ceresé volt (az altal tudott volna haza "repülni")... azt vette el tőle a későbbi férje, hogy ne tudjon visszamenni a "mennybe". :lol:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Arysa írta:
Narumi írta: és mi az a hagoromo...
A hagoromo egy "köntös" ami Ceresé volt (az altal tudott volna haza "repülni")... azt vette el tőle a későbbi férje, hogy ne tudjon visszamenni a "mennybe". :lol:
Tudom, mi az a hagoromo. ^^ Az a mondat Akira vonatkozott. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Válasz küldése