Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ez egy 6 részes romantikus anime, ami arról szól, hogy egy Yuuichi nevű 17 éves fiú, aki Hepatitis A-ban szenved - amiből hónapokon keresztüli pihenéssel ki lehet gyógyulni - egy korházban, majd megjelenik egy Rika nevű 17 éves csaj szívproblémákkal.
Arról szól az anime, hogy ezek beleszeretnek egymásba, főként a fiú szempontjából mutatják, ahogy segíteni próbál a lányon, meg ahogy a lány csomószor megsértődik, mert érzékeny (és a lánynak van komolyabb betegsége).
Karakterekből van még Yuuichi nővére (korházi nővér), aki ilyen fiús és kemény, de nagyon jófej és jóindulatú, meg Rika orvosa (aki már nagyon régóta foglalkozik Rikával), meg néhány barátja Yuuichinek, akik néha meglátogatják, segítik meg ilyenek (kedvencem Tsukasa a Zebra Mask akcióival :D).
A stílusa az animének komoly, érzelmes, de nem elvont, viszont pont olyan szinten van benne humor, hogy miután komoly drámai jelenetek történtek, mosolyt varázsoljanak a szádra. A vége félig pozitív, ahogy aoin írták az ismertetőn :/ nem lövök le semmit, de nézzétek meg, akit érdekel, mert nagyon megfogott ez az anime, és senki sem fog csalódni szerintem, aki szereti a romantikus animéket.

Aki meg látta/nézi, attól kérek véleményt^^

http://www.aoianime.hu/?anime=285
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Sekai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.05.01. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sekai »

Én láttam, nagyon szép anime volt. Nekem Rika volt a kedvencem. Az opening/ending nem tetszett annyira, de a szereplők szépen meg vannak rajzolva.

Először nem tudtam, megnézzem-e, de egyik barátnőm készített egy AMV-t, ami olyan gyönyörű volt, hogy muszáj volt megnéznem. Ez most be is linkelem, nézzétek meg: http://www.youtube.com/watch?v=y19dNS9vm-A
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

*fanol* :dirr:

...amúgy biztos nagyon jó anime lehet :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Én pont a múlt hétvégén néztem meg. Szerintem mindenképp érdemes időt szakítani rá - bár tele van drámai jelenetekkel, nekem mégsem marad dráma, nem tudom, miért....a befejezést pedig nem vagyok hajlandó csak félpozitívnak elfogadni, hiszek a csodákban. :)
Nekem tetszettek a zenéi és az anime rajzolása is.
Összeségében pozitív. :)
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Én is ezt mondtam, hogy félig pozitív. Olvastam fórumokan, hogy mi történne az anime után (mert az anime egy regényszerűség alapján van, aminek a története tovább van víve) és... inkább nem spoilerezek^^ De nézzétek meg (aki nem látta) az animát, mert tényleg nagyon jó! Nálam top5!
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Én is a minap néztem meg és egyet értek azzal, hogy az ismertetővel ellentétben ez nem csupán atlagos anime, hanem egy kiemelkedően jó alkotás. Bár van egy két poén, amit furcsálottam benne (főleg a zebra-maskos részek), de igazából a derűs pillanatok csak erősítik a történet tragikus voltát.
SPOILER:Tragikus, mert én valahol a doktort is megértem, hiszen minél több időt vannak együtt annál fájdalmasabb lesz. amikor elveszíti Rikát. Ugyanakkor persze vigasztaló valahol a tudat, hogy legalább addig boldogok, de a befejezés szerintem legjobb esetben is csak félig pozitív...

Amúgy szerintem a zene nagyon jó, tökéletesen passzol a jelenetekhez, a rajzolás meg az erős közepes kategória (szép karakterek, néha igénytelen háttér előtt), viszont itt a belsőn vana hangsúly, a történet pedig nagyon rendben van.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Lehet kövezni, de nekem csak a 4-ik részig sikerült elszenvednem magam... A legnagyobb bajom az emberekkel, vagyis a személyiségükkel volt, nem tudom pontosan kifejteni, de valahogy nem stimmeltek. Mivel nincs idő hozzájuk szokni és megismerni őket így a sztorijuk sem ütött meg. Meg a cselekmények kibontakozása is lassú. :neutral:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Nekem valahogy nem tetszett a befejezés /nem a félpozitív miatt/, de ettől függetlenül helyes anime, azért jó volt ^^ Zebramaszkot mondjuk nem tudom miért tették bele..XD
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Pont múlt héten láttam. Nem bántam meg, hogy megnéztem. (Bár néha fogtam a fejem, hogy Rika mennyire sértődékeny, Yuuichi pedig mekkora papucs. XD) Az opening nem rossz, az ending kifejezetten tetszik. A végéről pedig mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy most akkor happy end-e vagy sem. Attól függ, hogy egyetértünk-e Yuuichi döntésével.
Válasz küldése