Lucky Star

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Lucky Star

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Valahogy ez a topic nem akart megnyílni magától, úgyhogy gondoltam teszek érdekében^^
Hát mit mondjak erről... 4 db 17 éves körüli lányról szól. Iskolás... Hát, az Azumanga stílusát juttatja eszembe, de más. Egy rész abból áll, hogy folyamatosan beszélnek a mindennapokról a karakterek, és ez végülis egy LOL anime, ahol a mindennapi hülyeségeken lehet nevetni :D
A grafikája egyedi, ahogy láttam. Chibien vannak megrajzolva a karik, a lányok olyan 12 évesnek néznek ki, de nem annyiak, és elsőre a felnőtt karaktereket nem lehet megkülönböztetni a fiatalkorúaktól. Az opening az kész :D az a típikus nyávogós, dallamos, semmi értelme szöveggel, sok angol szóval előbukkanó. Szerintem mindenkinek tetszene :D
Meg hát az animéről a véleményem, hogy tetszik a grafikája miatt, meg ilyen stílusú animét még nem nagyon láttam, de tök jó szerintem^^
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Motteike saigo ni warrachau no wa atashi no hazuuu ~ *táncikál*
Még csak pár részt láttam, de imádom. XD Tipikus beteges hétköznapi életről szóló anime. :D
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Megmondom őszintén, azt hittem, ez valóban valami Azumanga-szerű kis CUCC lesz, amin talán néha még nevetek is, de mégis csak a 4. részig bírtam. :dirr:
Az egész sorozat tiszta Haruhi, és ezt, ahogy elnéztem, nyíltan vállalják is - nem mintha ez az előnyére válna. Röviden összefoglalva: szerintem ennek az animének nem én vagyok a célközönsége. :p Az otakuk körében persze nyilván népszerű, de én azért egy kicsit többet vártam.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
zedpapa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.06.22. 08:47
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: zedpapa »

Nekem nagyon tetszik az anime, alig várom minden részét hogy letölthető legyen :dirr: Nekem valamilyen módon tetszenek azok a sokszor butyuta poénok, de szerintem ha valaki nem úgy nézi meg hogy "na még egy lánymese" akkor az is nevetni fog a vicceken :D A Lucky Channel-en meg hát mindig annyit röhögök hogy már fáj :D Úgyhogy szerintem jó kis anime, csak se eleje se vége jellegű, kiváncsi leszek hogy akarják befejezni :o
Avatar
Macsek04
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.12.17. 07:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Macsek04 »

Már nagyon kíváncsi vagyok az anime-re ^^. Meghallgattam a zenéket és azok nagyon tetszenek. Főleg a karaoke-k, amiket énekelnek a lányok benne ^^. Majd akkor szeretném elkezdeni nézni, ha lesz hozzá magyar felirat, de nem nagyon akaródzik lenni. Sajnos nem angolt kezdtem tanulni és japánul se állok nagyon magas szinten ^^'
Avatar
zedpapa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.06.22. 08:47
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: zedpapa »

angolul szerencsére minden héten megjelenik egy új epizód, úgyhogy azokat nézem most. már 15. rész is lejött :banan:
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

fura, hogy az első 12 részben nem jelenik meg egyik csaj se a pompomtáncos jelenetből az introból a főhőscsajokon kívül, és bevállt a sejtésem, hogy a sorozat felétől (13. résztől) jelennek meg^^
És én is kíváncsi vagyok hogy akarják majd befejezni
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
zedpapa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.06.22. 08:47
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: zedpapa »

Tényleg mikor lesz ismertető az animéről? Tudom még nincs befejezve, de aki el akarja kezdeni és utána akar nézni meg kéne adni a lehetőséget azokn ak szerintem.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Befejezetlen animéről csakis abban az esetben fogadunk el ismertetőt, ha nagyon hosszú (150+ epizód) és meg vagyunk győződve róla, hogy az írást küldő személy ebből legalább 100 részt látott (mint ahogy ez szerepelt a főoldalon is...). Persze ennek ellenére rendszeresen kapunk ismertetőt még be nem fejezett animékből (volt, hogy 5 rész után, 26 részesre tervezett sorozat esetén), de pl. a Lucky Star-ból jelen pillanatig egy sem érkezett. ;) A sorozatot körüllengő hype-ot figyelembe véve pedig szerintem nem kell attól tartani, hogy nem lesz ismertető erről a CUCCról. Csak várjátok ki, míg véget ér.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ha jól emlékszem arra, amit Hikari írt a honlapon, azt mondta, hogy 100+ részesnek kell lennie. Egyébként is addigis itt a fórum, ahol szintén lehet ismertetni. Én ismertettem egy kicsit, és várom a véleményeket^^
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

3-ik részig néztem/bírtam :dirr:, most fejeztem be viszont a Pani Poni Dasht! és omg, majdnem h übereli az Azumangát nálam, ami azért nagy szó, egy próbát mindenféleképpen megér! :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Azt hiszem, a négypaneles managa-adaptáció közül ez a legjobb. A titok csak annyi, hogy egyszerre max egy vagy két részt szabad megnézni belőlük.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ez az anime dúrvább az Excel Saganál, mert míg ott csomó ember 1 résznél tovább nem bírja, a Lucky Starban az első 7 perc után csomóan feladják :D
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Hmm, Excelt 3 részig bírtam, de próbálok erőt venni magamon :dirr:

Naszóval, Lucky Star. Attól eltekintve, hogy nem minden poén jön le egyből *nem hardcore animés T_T* egészen megtetszett. Az endingek viccesek, de az opening a legjobb :lol: "Aimai 3 senchi..." pampam, belegondolni is szörnyű, hogy ezt milyen lehetne elkaraokezni pl egyik conon :dirr:
De az a csúnya rossz fürdős jelenet...hát értem én a "direkt" fanszervíz poént, de akkor is... *nagy ecchi-hater*
Naszóval, összességében aranyos. De a karakterdizájnt nekem szoknom kellett :cool:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

amcsi írta:Ez az anime dúrvább az Excel Saganál, mert míg ott csomó ember 1 résznél tovább nem bírja, a Lucky Starban az első 7 perc után csomóan feladják :D
Ezt aláírom, sőt, én az OP-ig bírtam jelenleg, de majd máskor még nekiveselkedek, ha egyszer ennyire beteg a cucc. XD (Tényleg: ez most Escel Saga stílusú más animéket parodizáló sorozat, Azumangás hétköznapi életet parodizáló sorozat, vagy mindkettő egyszerre?)
Hanon írta:Az endingek viccesek, de az opening a legjobb :lol: "Aimai 3 senchi..." pampam, belegondolni is szörnyű, hogy ezt milyen lehetne elkaraokezni pl egyik conon :dirr:
Elvileg az egyik rész végén (talán pont az utolsónál, de azt majd valaki megírja, aki már látta a sorozatot), a 4 főszereplő csaj seiyuu-jai adják elő az openinget live-ben. :D XD
Hanon írta:De az a csúnya rossz fürdős jelenet...hát értem én a "direkt" fanszervíz poént, de akkor is... *nagy ecchi-hater*
Mondjuk ezt az aláírásodban szereplő gif alapján nem gondoltam volna. :dirr: Viszont én pont a loli-feeling miatt röhögtem már az openingen is, egyszerűen az kész, hogy a 4 csaj ritmusra villantja ki a bugyiját, vagy vág be valami "I wanna be moe!" fejet. XDD (Nem mintha én loli-fan lennék, de ha már muszáj bele loli-fanservice-t, legalább ilyen agybeteg módon legyen vicces. XD)
Kép
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Titkos írta:
Hanon írta:De az a csúnya rossz fürdős jelenet...hát értem én a "direkt" fanszervíz poént, de akkor is... *nagy ecchi-hater*
Mondjuk ezt az aláírásodban szereplő gif alapján nem gondoltam volna. :dirr: Viszont én pont a loli-feeling miatt röhögtem már az openingen is, egyszerűen az kész, hogy a 4 csaj ritmusra villantja ki a bugyiját, vagy vág be valami "I wanna be moe!" fejet. XDD (Nem mintha én loli-fan lennék, de ha már muszáj bele loli-fanservice-t, legalább ilyen agybeteg módon legyen vicces. XD)
Ez az irónia :-P Az ott kezdődött, hogy túlzottan szeretem a Higurashit ahhoz, hogy pár idióta fanszerveíz jelenet (mondjuk a Satokós injekicóbeadósnál durcás voltam, hogy még a legfontosabb pillanatokban is képesek csak arra gondolni >__<) miatt megutáljam. És ez most abszolút nem kapcsolódott a Lucky Starhoz, de illik válaszolni, gome' x33

Villantja ki a bugyiját? O.o Tehát akkor van egy censored és egy uncensored opening verzió is? O_o
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Kagami Eated Your Soul aka What the Hell Is Wrong With Me?! Lucky Star Aphex Twinre és Lucky star as The Death Note (mindkettő szerepel az Amv Hell 4-ben)

Ezek után valahogy mintha megint lenne kedvem (erőm) újrakezdeni a sorozatot, szerencsére már elfelejtettem, h mi lőtte ki nálam a biztosítékot...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Titkos: inkább az élet apró gondjai (paródia is van egy kevés azért), de szerintem ezerszer jobb, mint az Azumanga

Kagami Eated Your Soul egyébként egy AMV, aminek egy része van csak benne az AMV Hell 4-ben^^ nézz utána. Ha a Lucky Star Death Notenak is van folytatása, akkor szóljatok, must watch!

Hanon: helyes, a fanservice ne rontsa el a kedved animéktől
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hanon írta:Villantja ki a bugyiját? O.o Tehát akkor van egy censored és egy uncensored opening verzió is? O_o
Bocs, ezt én néztem el. ^^" Van az a rész, amikor fel-le ugrálnak, és látszik valami fehér, de akkor az ezek szerint nem a bugyijuk, hanem a szoknyájuk belső oldala. XD
ak írta:Kagami Eated Your Soul aka What the Hell Is Wrong With Me?! Lucky Star Aphex Twinre és Lucky star as The Death Note (mindkettő szerepel az Amv Hell 4-ben)
A legjobb szerintem akkor is az, amikor berakták alá Madonnától, hogy "You must be my lucky star!" XDDD (Főleg, hogy ott is kb. ugyanúy ritmusra ugrálnak a zenére, mint eredetiben. XD) De a DN-es is tényleg ott van. :) (Az "Eated Your Soul" amúgy mit akarna parodizálni? ^^")
amcsi írta:Titkos: inkább az élet apró gondjai (paródia is van egy kevés azért), de szerintem ezerszer jobb, mint az Azumanga
Értem, köszi. :)
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nem hiszem, h lenne különösebb jelentése, bár sosem lehet tudni, én sztem csak egyszerűen egy poén cím. Olyan tök brutális, pláne ha Kagamira gondolok... :D A Madonnásat meg el is felejtettem, az is fun! :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Az "élet apró gondjai" a Lucky Star-ra még valahogy illik. Az Azumanga Daioh-nál már elég erőltetten hangzana. Valakit nem bírnak a macskák, pedig 16 évesen csak azok érdeklik? Ki hiszi ezt el...?
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

ak írta:Kagami Eated Your Soul aka What the Hell Is Wrong With Me?! Lucky Star Aphex Twinre és Lucky star as The Death Note (mindkettő szerepel az Amv Hell 4-ben)

Ezek után valahogy mintha megint lenne kedvem (erőm) újrakezdeni a sorozatot, szerencsére már elfelejtettem, h mi lőtte ki nálam a biztosítékot...
Ezek nagyon jók. AMV Hell 4-et láttam, de ott ugye csak egy rövid klip van bent. Köszike. :) Próbálj meg mégegyszer nekifutni, egy idő után megszokod a stílusát és akkor nagyon jó lesz. ^^ Hány részt láttál, hogy abbahagytad?
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Az lesz, részleteire szétbontva nincs semmi rossz az animeben, bírom is az ilyesmit, csak ez valahogy túl tömény volt, 3 részig jutottam... :)

Azumangával szerintem egyeltalán nem lehet összehasonlítani a Lucky Start, annyi hasonlóság van benük, h a suliban játszódik és csajok a főszereplők. Az Azumangát alapműnek tartom a karakterei miatt, szvsz tipikus/referencia karaktarei vannak a hétköznapi, iskolai élet vígjátékokra nézve, de a Lucky Star alapvetően sokkal idiótább és elborultabb. Ha már össze kéne hasonlítani akkor a Pani Poni Dash-el lehetne, műfaját tekintve is közelebb áll ahhoz.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Azumangához nem tudok hozzászólni, mert még nem láttam. De már tervezem a "beszerzést". :) Majd talán utána. Pani Poni Dash-t meg az alapján amit hallottam/láttam róla nem valószínű, hogy akármikor is megnézném.
Kép
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Azumangával szerintem egyeltalán nem lehet összehasonlítani a Lucky Start, annyi hasonlóság van benük, h a suliban játszódik és csajok a főszereplők.
Nem, ennél jóval több a közös. Mindkettő eredeti mangája ugyanis 4-paneles kis képsorokból áll - ugyanúgy, mint a Garfield vagy a Kázmér és Huba. Emellett igyekeznek megtartani a manga szerkezetét. Szerintem ezért is bírnak nagyon fárasztóak lenni x részen keresztül.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Válasz küldése