School Days

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Makoto Itou
3
18%
Kotonoha Katsura
4
24%
Sekai Saionji
3
18%
Setsuna Kiyora
2
12%
Otome Kato
2
12%
Hikari Kuroda
0
0 szavazat
Nanami Kanroji
0
0 szavazat
Kokoro Katsura
2
12%
Taisuke Sawanaga
1
6%
 
Szavazatok száma: 17

Avatar
Sekai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.05.01. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest

School Days

Hozzászólás Szerző: Sekai »

Ismertető (Az AnimeAddicts-ról):

A főszereplő Itou Makoto, egy átlagos középiskolás srác. Minden nap vonattal megy az iskolába, s útközben egy szép lányt pillant meg, aki rögtön meg is tetszik neki. Előveszi a mobilját, és készít róla egy fényképet, amit később be is állít háttérképnek, ugyanis a mondás úgy tartja, ha azt a személyt, aki tetszik neked, kiteszed háttérnek a mobilodra, és senki nem látja meg három hétig, akkor szerelmed valóra válik. Azonban Sekai Saionji, a padtársa meglátja a fényképet, s egyből felismeri: a lány Katsura Kotonoha a 4-es osztályból.

Sekai elhatározza, hogy segíteni fog Makotonak, így gyorsan összebarátkozik Kotonohával, és meghívja, hogy ebédeljenek együtt a tetőn. Később Makoto bevallja Kotonohának, hogy szereti, a lány pedig igent mond. A következő nap Makoto meg akarja köszönni Sekainak, hogy összehozta őket, így megkérdezi, mit szeretne. Sekai válasz helyett megcsókolja a fiút, és elrohan. Így veszi kezdetét a történet, ugyanis Sekai is beleszeret Makotóba, viszont nehéz saját érzelmeivel megküzdenie, ugyanis tudja, hogy a fiú Kotonohát szereti.

Az anime egy hentai játékból készült, és 13 részesre tervezik. A grafika nagyon szép, a zenéje úgyszintén. Az openingje szép lett, minden résznek más az endingje. Leginkább a Kimi ga Nozomu Eienhez tudnám hasonlítani. Aki szereti a dráma, romantika műfajú animéket, azok feltétlenül nézzék meg, habár még mindig fut.


Nos, mit is mondjak. Szerintem nagyon szép anime. Most néztem meg a 10. részt, és nagyon imádom. Kíváncsi vagyok, melyik endinget fogják választani. (Mert ugyebár a játéknak 21 különböző endingje van). Rajtam kívül nézi még valaki az animét? ^^

Valamint szavazást is csináltam - kíváncsi vagyok kinek ki a kedvence. Nekem először Sekai volt a kedvencem, de mikor
SPOILER
összejött Makotóval, onnantól kezdve nem szerettem. Valamint azt is igazságtalannak tarottam, hogy Kotonohának nem szóltak egy szót se kettejükről.
. Ezért megszerettem Kotonohát, s szerintem rá szavazok.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Kicsit lassan indult be a sztori, de második felére igazán élvezetes lett. Jókat szoktam nevetgélni a különböző fórum és blogpostokon amelyekben különféle kínhalálokkal fenyegetik Makoto-kunt.

Eleinte én se bírtam a búráját, főleg amikor (talán?) a 3. rész végén azt mondta a Kotonohával való kapcsolatára, hogy "tsukareta", de azóta sokat fejlődött és mostmár pimp a srác. Katou és Setsuna ágynak döntésével bizonyította, hogy már nem az a lúzer aki az elején volt. A 10. részbeli Makoto már nem hagyná, hogy Kotonoha úgy ellökje magától a szexuális közeledésre, mint az elején.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ne várjon ma senki a School Days befejező részére.
Sajnálatos módón éppen ma kellett egy hülye tyúknak baltával megölnie az apját:
http://mdn.mainichi-msn.co.jp/national/ ... 6000c.html
emiatt aztán minden olyan műsort levettek ma a japán TV-k ami kicsit is emlékeztet az ilyesmire...
Kép
lokids
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006.12.22. 12:02
Tartózkodási hely: Még nem dőlt el

Hozzászólás Szerző: lokids »

Mennyen a rákba. Ennek a ribinek is most kellett gyilkolásznia?
One mind, One tought.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Úgy néz ki halálra ítélték a TV adók a befejező részt. Egy kivételével az összes úgy döntött, hogy nem adja le. Az az egy (AT-X) pedig "még gondolkodunk rajta" állásponton van.

Szóval ha 27-én nem lesz (hogy lesz-e vagy sem ez pár napon belül eldől.) az AT-X-en se belőle sugárzás akkor az utolsó részre 6 hónapot kell majd várni.
Kép
Sanity
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.07.13. 16:22

Hozzászólás Szerző: Sanity »

De legalább mindenhol a Nice Boat-ot fogják adni ugye?
lokids
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006.12.22. 12:02
Tartózkodási hely: Még nem dőlt el

Hozzászólás Szerző: lokids »

paTKany írta:Úgy néz ki halálra ítélték a TV adók a befejező részt. Egy kivételével az összes úgy döntött, hogy nem adja le. Az az egy (AT-X) pedig "még gondolkodunk rajta" állásponton van.

Szóval ha 27-én nem lesz (hogy lesz-e vagy sem ez pár napon belül eldől.) az AT-X-en se belőle sugárzás akkor az utolsó részre 6 hónapot kell majd várni.
De legalább emiatt tudjuk, hogy Bad End lesz mindenképpen. :)
Remélem leadják, mert nem akarok 6 hónapot várni, hogy megtudjam ki hal és milyen kínhalált.
One mind, One tought.
Avatar
Sekai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.05.01. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sekai »

Reméljük Makoto lesz az áldozat :D .
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Megnéztem az utolsó részt. Az ircen már kifejtettem róla a véleményemet, de beidézem ide is:

[20:01:12] <paTKany> OHFUCKINGSHITBAZMEG
Kép
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Megakadt a szemem a főoldalon az ismertetőn is hát...most komolyan te képes voltál ezt 10-re értékelni? Gyönyörű? Drámai? Hát nem mondom vígjátéknak még talán elment de amúgy FAIL (EPIC?). De azért plussz pont, hogy legalább Sekai is meghalt. :)

Ha már szavazás akkor talán Taisuke, mivel ő volt az egyetlen normális arc a sorozatban.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Hmm, meglepően érdekes stuff, még ha sick is..
Az első pár részt nehezen lehet átvészelni a karakterek gyengeségei miatt, határozottan idegesítő, hogy mennyire tudnak szenvedni, de miután tudatosul bennük, h mit szeretnének elérni, igen elvont dolgokat hoznak össze.
Legalábbis én nem számítottam arra, h így is alakulhat a helyzet. Persze kellet ehhez, az a "kis" túlzás a személyiségükbe. Miközben néztem, többször megfordult a fejemben, h nem is lenne ezzel gond, ha hentai anime lenne és miután olvastam, h eredetileg dating sim játékból van (ero?), így innentől kezdve nem mondhatom rá h rossz, max elvont/beteges (bár alapból vmi nagyon rosszra számítottam).
Ez egy worst case scenario volt, gondolom a játékból is kihozható ez az ending. Reklámnak sem utolsó, legalábbis én ezek után kipróbálnám a játékot, h milyen endigek lehetnek még.
Sajnos viszont összehasonlítási alapom nincsen, mert mind amit láttam ilyesmi témájú animét, az mind vígjáték volt, ami az ecchi/moe elemekre épül, pl Goshuushou-sama Ninomiya-kun-t próbáltam nézni mellette, de sokkal butább, 1 moe lány nem nagyon viszi el a sorozatot és a legkevésbé sem érdekel a vége, ellenben a School Daysben legalább ez megvolt, mármint érdekelt, h hogy mivel fog zárulni ez az egész. Ami még pozitívum volt, h bár volt benne ecchi bőven, még sem vitték túlzásba, ellenben az olyanokkal mint pl. a Green Green, amit csak azért nézünk mert annyira ecchi. Igaz a drámai hatás nem igazán úgy jelentkezik benne, ahogy kéne, kínomba én is néha nevettem helyenként, de ennek ellenére szvsz érdekességképpen egyszer megnézhető..
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

ak írta:...de miután tudatosul bennük, h mit szeretnének elérni, igen elvont dolgokat hoznak össze....
Ezt kifejtenéd esetleg? Kiváncsiságból kérdezem, mert az anime-nek csak az utolsó részét láttam, azt is 3 részletben (kis gondolkodás után úgy éreztem, nem éri meg a letöltést). Sokféleképp le tudnám írni, de az "elvont" valahogy nem ugrik be...

ak írta: Ez egy worst case scenario volt, gondolom a játékból is kihozható ez az ending. Reklámnak sem utolsó, legalábbis én ezek után kipróbálnám a játékot, h milyen endigek lehetnek még.
Amennyire utánaolvastam (pont ez merült fel bennem is ugyanis), nem ez a helyzet, hanem ez a játék több endingjéből lett összegyúrva. Special treatment gore fanoknak. És van vagy összesen 3 ilyen end, az összes többi heppi, esetleg átlagos.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Az egymást követő események láncolatát tekintem elvontnak. Ahogy a lightos romantikus/ismerkedős indulásból fokozatosan átcsap vmi teljesen mássá, azt vártam már, h mikor lesz az első suicide és vajon ki lesz az első, holott az elején teljesen normális/átlagos középiskolások mutatkoznak be.. Még ha valószínűtlen is, de egy maximálisan összebonyolított szitut kapunk, ahol egyesek már a szánalomig eltapossák a becsületüket, h érvényre juthassanak (mondjuk a becsület szót ezzel az animével együtt emlegetni már alap hiba..).
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Szerintem nagyon jó anime volt és nagy hibának tartom, ha valaki egy anime utolsó részéről dönti el, hogy megnézi-e azt. :P

Nekem pont az tetszett benne, hogy "más" volt a vége. A karakterek dillemáit is elég jól mutatta be.

Van itt egy egész jó leírás róla: (angol, spoilerekkel)
http://www.anime-source.com/banzai/modu ... e&pid=1058
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azt bírom ak, hogy kb. totál egy véleményen vagyunk, csak neked pont azok a dolgok jöttek be a sorozatban, amik nekem nem. XD Szóval nekem pont az eleje tetszett, aztán úgy az ötödik résztől elindul lefelé a lejtőn, a végével meg úgy voltam, hogy "Kösz szépen, hogy pár guro-fanboy miatt el kellett cseszni egy ilyen jól induló animét. -___-" Én sajna nem vártam a haláljeleneteket, kivéve Makotóét, aki egy köcsög, és maximálisan megérdemli, ami kapott. De pl. Sekait már nem kellett volna lehentelni, meg Kotonoha yandere-örjöngését is erőltetettnek éreztem, nem beszélve a végső képekről (hajókázás a levágott fejjel), ami már tényleg totál WTF, és csak annyi a jó benne, hogy elő lehetett miatta venni a "NICE BOAT!" poént. XD (Ezek ugye nem spoilerek? Végülis most a saját topicján belül vagyunk. De kifehéríthetem, ha kell.)
Bár hozzátenném, hogy én már láttam korábban egy hasonló cuccot, amit sokan ismernek, ha azt mondom, hogy Kimi ga nozomu eien, és sajna azzal is úgy voltam, hogy az első 3 rész jó, csak utána barmolták el, viszont annak legalább a vége megmaradt a normalitás talaján (nem vágják le egymást konyhakéssel meg hentesbárddal).
Ja, amúgy én is úgy kezdtem, hogy a végét néztem meg először, de attól még elkezdtem az elejétől is, csak most az ötödik rész körül tartok ott, hogy annyira eseménytelen, "újrafelhasznált", és nyögvenyelős lett, hogy nem tudom mikor leszek képes folytatni. (Főleg ilyen cuccok mellett, mint a D.Gray-man vagy a Death Note. :D) Szvsz már akkor egyedi lett volna, ha az első rész "lightos/sulis/randizós" alapfelállását viszik tovább, és bontják ki 13 részben, ugyanis ilyen témában én kevés jót láttam, ahogy ak is írta, vagy elpoénkodják a dolgot, vagy a főszereplő páros max a csókig jut, és amúgy is már az elején látszani szokott rajtuk, hogy ki kivel fog összejönni. Az SC-ben tényleg nem volt elsőre egyértelmű a dolog, de normális sztori helyett jött a felfokozott angst, az elborult elmeállapot, illetve a végén a terhességel kevert "disznóvágás". :? Kár érte. :(
Kép
Avatar
WhiteAngel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.07.01. 20:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: School Days

Hozzászólás Szerző: WhiteAngel »

Számomra jelenleg ez az anime a favorit,márcsak Kotonoha miatt is. Igaz,kissé valóban elvont és érdekes momentumok fedezhetőek fel benne,de számomra pont ez teszi érdekessé és izgalmassá. Voltak olyan epizódok amiket lelkesen néztem és voltak amiknél fogtam a fejem hogy ezt mégis hogyan csinálhatják. Viszont azt még hozzá kell tennem hogy sosem volt még olyan anime amiben különösebben utáltam volna 1 karaktert,itt megtaláltam azt 2-őt akit máig nem bámulok szívesen: Sekai és Makoto. Persze lehet hogy elfogult vagyok mert a legelső résztől fogva Kotonoha fanja voltam,de ettől függetlenül sem kedvelem őket,mert egyikük viselkedése sem volt szimpatikus az anime során. De ha összegeznem kell akkor továbbra is a kedvenc animéim közé sorolhatom függetlenül attól hogy mi minden van benne. ::jeye::
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: School Days

Hozzászólás Szerző: Péter »

WhiteAngel írta:Igaz,kissé valóban elvont és érdekes momentumok fedezhetőek fel benne
Hacsak elvont lenne, az lenne vele a legkisebb gond (elvontnak inkább az Angel's Egg szerűeket mondanám) ám sajnos ennél jóval alapvetőbb koncepciós hibák vannak benne. Valahogy kísértetiesen ugyanabban a cipőben jár, mint az Elfen Lied, és nagyjából ugyan az is a gond vele.
Kép
Válasz küldése