Code Geass

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Cruel !

"nem normális" alatt azt érted, hogy hülyék, ostobák ? A randomness pedig kell. Na meg milyen érdekes, ogy nem tudják, hogy egy óriás pizza sütését előirányzó fesztivállal könnyebb előcsalogatni CC-t, mint Luluval, ugye majd egy évig vártak az alkalomra, hogy lecsaphassanak, míg a pizzasütésre önként odamászott CC. ^^

Suzakual együtt visszatért a sok galibát okozó fekete kandúr is.

Hogy mi a terve Lulunak Vilettával, szvsz egyértelmű, most aztán tényleg a Black knights beépített ügynöke lesz.

Nunaly-ra meg persze, hogy grimasszol egyet, madj felteszi a pókrearcot, és eljátsza, hogy nem ismeri, ám mégis mekora megtiszteltetés, hogy beszélhetett vele.

Kururugi Suzaku meg egyértelműen elásta magát nálam már az első szezonban, mikor kiderült, hogy megölte a saját apját. Ez a Nunaly ügy csak hab a tortán. De azért ügyes húzás, bár lényegében ugyanazzal próbálja kihúzni a széket Lulu/Zero alól, amivel a volt hercegnő is próbálkozott.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Keshik írta:"nem normális" alatt azt érted, hogy hülyék, ostobák ?
Igen. Szóval nem értem, hogy Leluch miért van még életben, vagy legalább miért nem zárták el, mikor lett egy új Zero. Ez lenne a legbiztosabb tesztje annak, hogy ő-e az, vagy sem.
És igen, ugyanúgy buta szeretett CC-nk is.
Keshik írta:A randomness pedig kell.
Azzal nincs is semmi bajom. XD (Bár néha talán sokallom a fanszervízt, de legyen ez az én problémám.)
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Azt hogy miért nem ölték meg szeretett anorexiás Lulunkat tényleg nem tiszta. És én nem hiszem el, hogy csak azért nem mert C.C.t akartak vele halászni, szerintem van valami ok/indíték amiről még nem tudunk.

Btw, Lulu most igazán sh1t helyzetben van, mert ugye végre a hőn áhított hugicájával beszélhet, miközben nem ismerheti fel, hugi meg majd ott bőg neki hogy "Oniii-chan".... Mindenesetre, ezután bármit tesz ott lesz a tudat, hogy a hugi a gonosz britteknél van, szóval szerintem a napirendjén elsőhelyen szerepel majd a hugi elrablása.

Igazándiból, ami engem érdekelne, az az előző sorozatban lezáratlanúl maradt dolgok. Lulu anyjáék halála, V.V., illetve konkrétan szeretnék egy visszaemlékezést onnan hogy a lövések eldördültek, odáig hogy lulut a király elé löki. Mivel ha Zero hatástalanítása után Suzy nem rontott be Nunalyn segíteni akkor tényleg egy patkány.

Egyébként, azon gondolkoztam, hogy mi van a Suzy nem is akkora patkány, és nem akarja Lelouch halálát. Hisz a tetőn is azt mondta, hogy "nincs szükség zerora", ami kb. annyit is tehetett hogy "hé dude, igazán nem akarlak megölni, inkább állj le". :D

na, leért a 6os rész rawja. mindjárt kiderül.

Háhh, erre nem számítottam:
SPOILER - A fake-bro' jött és segített - SPOILER
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nézem újra az első sorozatot, és most fejeztem be a 11. részt. ... Megint elgondolkodtam rajta, de továbbra sem jutottam semmire. Van valakinek valami tippje arra, hogy mi CC igazi neve?

Amennyire én láttam a következők derültek ki ebben a részben:
1. random visszaemlékezés szerint középkori Európában is már élt
2. Lulu elrakná a CC vérével rendelkező kendőt, hogy majd késöbb megvizsgálja, de aztán van, hogy félig éber állapotban CC mondja, hogy "végre a nevemen szólítottál". Ezekután látjuk, hogy a véres zsepi a patakban süllyed alá, tehát úgy tűnik Lulu eldobta, nem kell neki a vérminta, elég információ volt róla a neve. (Ergo CC elég "neves" kell, hogy legyen ahhoz, hogy fölösleges legyen kivizsgálni bármit is róla, mert csupán a neve alapján már mindent tud róla Lulu.)
3. Bár a vízcseppenés itt elsősorban csak arra hivatott, hogy ne halljuk a nevét, mégis esetleg lehet köze a nevéhez vagy a személlyéhez a vizcseppnek, mint szimbólumnak.

(Igen... nekem is sok szabad időm van, hogy ilyeneken gondolkozom. dirr: )

========

Na végig néztem újra az első sorozatot. Találtam még egy ömm.. "hiányosságot". Shirley és az ő emlékei. Ugye előző sorozat végére úgy nagyjából ráébredt az igazságra Luluval kapcsolatban. Ez egy tök jó kis konfliktushoz vezethetett volna. De tekintve, hogy most mindenki emlékeit törölték és újra írták, nem lesz belőle semmi. Tök jó. Csak akkor eleve miért került bele ez a szál? (Vagy legalábbis miért volt folytatva a Maos epizódok után?)


========

Mai rész:
1. Lulu emo, Lulu emo and even more Lulu emo
2. Lulu észrevette, hogy Kalen nőnemű
Kép
Avatar
Kate
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.10.12. 12:19
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kate »

C.C. neve engem is érdekel.. amikor én agyaltam.. kb addig jutottam el, h vagy a vizcsepegéshez van köze a nevének.. vagy későbbiekben nagy jelentősége lesz, így nem tudhatjuk meg még. Egen.. csak akkor még nem tudtam, hogy 2 szériás lesz.. és az első szériában semmit se mondanak el róla. :dirr:

C.C. és V.V. közt van vmilyen kapcsolat? :weh: Vagy ezt a második szezonba meg lehet tudni majd?

Most elkezdtem a második szezont.. (csak ne mászna el lejátszáskor a szöveg és a hang *grrr* idegesítő.. :neutral: :neutral: ) és basszus rájöttem.. hogy totál nem emléxek az előzőre, a fontosabb eseményekre :? .. szal vagy meg kell néznem ujra.. vagy.. vagy így jártam. XD
Juuka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.10.04. 01:55
Tartózkodási hely: Bp
Kapcsolat:

csúszás

Hozzászólás Szerző: Juuka »

Használj Mplayer -t. Abba van valami ami kilövi a csúszást a gyengébb gépeken is.

üdv
juuka
Avatar
Kate
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.10.12. 12:19
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kate »

Hátt.. kiprobáltam.. de ebben jobban elmászik.. mármint Mplayerben. :S
Én Zoom Playerrel néztem az elsö szezont.. ott nem votl gond.. de z totál elmászik. :S
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Nekem az új bsplayerrel ment, minden mással (zoom, mediaplayer classic, mplayer, stb.) csúszott.
Túl dúrva a minőség?
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Juuka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.10.04. 01:55
Tartózkodási hely: Bp
Kapcsolat:

csúszás

Hozzászólás Szerző: Juuka »

Mplayer
Optionbe be kell állítani valami hülyeséget (talán frame drop, benne van hogy H264 meg hogy not recommended)

Nekem korábban nem mentek mkv-ék, mer szar a gépem, most mennek faszán. Anno valahol halottam h egyedül ebben a lejátszóban van ilyen opció.

nem kampány, csak gondoltam segítség:D (mer együt érzek)

üdv
Juuka
Avatar
Kate
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.10.12. 12:19
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kate »

Na akkor majd kiprobálom az uj BSPlayerrel.. meg amit te is irtál Juuka.. és majd lesz ami lesz!
Addig ismétlem az első részeket. :D *Lulu *____* <3*

Thx a Helpeket. :lol:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

r2:10 : ... legvége: WTF? O.O" Pedig a rész első fele alapján kezdtem volna a tök érdektelen mecha villantós kategóriába tenni.
nyílván valahol az öcsike kavar, de szerintem ennél picit több lesz
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Szerintem egyre unalmasabb, és egyre értékelhetetlenebb, részről részre. (most tegye fel a kezét, akit meglepett a rész vége. És tegye fel az is, aki szerint a következő részben Xingke kénytelen lesz ideiglenesen szövetségre lépni Zeroval, aki meggyőzi arról, hogy az eunuchok és Britannia mindketten a Tian Zi ellen törnek, és neki meg kell mentenie. Bleh.)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

*mindkét ok miatt felteszi a kezét*
Igen, mint látható volt feljebb és meg voltam lepve. Ugyanakkor persze XingKe meggyőzése valóban a várható forgatókönyv.
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Az utóbbi két rész valóban nem volt olyan jó. Amikor Zero a kiscsaj fejéhez odaszegezte a pisztolyt, szinte láttam a feliratot: "ez is jön a háremembe, MWAHAHAHA!!!1". Remek, még egy loli Kaguya mellé, grat. És vhogy tényleg nem volt izgalmas.

Pozitív viszont, hogy Karen végre több szerephez jut, kedvelem azt a karaktert =)
Kép
do the impossible, see the invisible
Juuka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.10.04. 01:55
Tartózkodási hely: Bp
Kapcsolat:

wtf

Hozzászólás Szerző: Juuka »

Nekem az utóbbi rész vége olyan WTF volt hogy már nem is volt az:D
Most tényleg leült egy picit a sorozat, remélem a folytatás jobb lesz.
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Szerintem a 10. rész után még nem kell temetni az egészet...:) Még egy rakás kérdés nyitva van hagyva az első évadból.

Kitartás!:D
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Most nem tudom mit háborogtok, az első sorozatot sem a váratlan fordulatok miatt néztük, a szokásos stílust hozza. Engem inkább az zavar, hgy számomra ismeretlen okok miatt a forgatókönyvírók átírták elouch karakterét és most már világuralomra tör. Na ez az, ami igazán lame ... meh ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Juuka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.10.04. 01:55
Tartózkodási hely: Bp
Kapcsolat:

bla

Hozzászólás Szerző: Juuka »

Senki nem háborog, nyilván lesz ez még jó:D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re:

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Cruel Angel írta:Na végig néztem újra az első sorozatot. Találtam még egy ömm.. "hiányosságot". Shirley és az ő emlékei. Ugye előző sorozat végére úgy nagyjából ráébredt az igazságra Luluval kapcsolatban. Ez egy tök jó kis konfliktushoz vezethetett volna. De tekintve, hogy most mindenki emlékeit törölték és újra írták, nem lesz belőle semmi. Tök jó. Csak akkor eleve miért került bele ez a szál? (Vagy legalábbis miért volt folytatva a Maos epizódok után?)
Hát csak 12 részt kellett rá várni :dirr:
Kép
magnoka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.07.31. 06:22
Nem:

R2 - episode 16

Hozzászólás Szerző: magnoka »

Tudja valaki hogy támadt fel Ougi, és hova lett Villetta?
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: DDv »

Egyelőre még nem derült ki. Gondolom, majd később megmutatják.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: R2 - episode 16

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

magnoka írta:Tudja valaki hogy támadt fel Ougi, és hova lett Villetta?
Jé, fel sem tűnt, hogy az a száll nyitva maradt, pedig még mutatták is az opening elején a zuhanásukat. XD
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Hát, ennek is végre vége lett.

A második szezon kétségtelenül támadható, de számomra valahogy mégis végig 100%osan bejött, az anime szinte minden szempontból kielégítő tudott számomra lenni.
- Szép Grafika (na jó, R2ben TÖBBNYIRE szép :D)
- Megfogó karakter design (kicsit túl sok anorexia XD)
- Menő mechák
- Kegytelen jó story
- Fordulatok
- Nagyon szimpatikusan (általában emberi viselkedésű) főszereplő

Tehát: Code Geass R2: 9/10

Vagyis, összeségében:
Code Geass S1: 10/10
Code Geass R2: 9/10
Befejezés: 10/10

10/10, ez kis jó indulattal. ::^_^::
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Első sorozat, kész most haladok az R2-vel. SPOILER Nunally életben maradása azért nem lepett meg, ugye nem mutatták egyértelműen, hogy mi lett vele az első sorozat végén, ráadásul Zerot ezzel alaposan sakkban lehet tartani. Remélem azért azt nem játszák el, hogy az első sorozatban "megboldogult" szereplőket sorra feltámasszák. :? SPOILER Részemről azért elég sok váratlan forulat volt az első sorozatban, SPOILER Euphie halálának körülményei, illetve az előtte lejátsazódó dráma elég meglepetés volt. SPOILER
Első sorozat 10/10,
R": eddig 10/10, de nagyban függ a továbbiaktól. :)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Az első sorozatot megnéztem, hát mit mondjak nagyon bejött. Ahogy vége lett egy résznek egyből nyomtam be a következőt. Kb egy fél hét alatt végeztem vele. 10/10-et adnék rá. Eleinte úgy voltam, hogy nem csíptem a mechákat, de eddig ahány mechás animét néztem az mint nagyon király volt: EVA, Gurren Lagann, FLCL, Gankutsuo
A második sorozat is jó csak egyre több apró dolog van ami zavar:
-Nunnaly nem veszi észre, hogy Zero valójában Lelouch amikor a kertben beszélgetnek...pedig szegény van és csak a hallására támaszkodhat
-miért nem végezték ki egyszerűen LElouch-t amikor tudták, hogy ő Zéró. És a brittek miért nem csinálják azt, hogy amikor Zero akcióba lép akkor elmennek a suliba vagy a koliba és megnézik, hogy ott van-e Lulu... ilyenekre gondolok
Ja és:
karakter dizájn nagyon tetszik, bár egyre több a bishi...:P Roló...
mechák is nagyon vagányak, kedvencem a Guren, utána Lancelot... a második sorozat új mechái viszont már nem jönnek be annyira
Story Line nagyszerű
Harcjelenetek gyönyörűek bár elég rövidek
R2-re még nem adok pontot, majd ha megnéztem
Válasz küldése