Code Geass

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Szerintem ide valami másik képet akartál linkelni, mert ez is az a világtérkép, ami majd csak később kerül elő a postodban. XD
Naigen, elnéztem, mert konkrétan erre a képre gondoltam.
Titkos írta:Rivalt meg PONT össze kellett volna hozni Millie-vel, aranyosak is lettek volna, meg komolyan már nekem fájt, hogy szerencsétlen srác ott pedálozik érte két szezonon keresztül, a csaj meg kb. mindenkivel flörtöl nemre való tekintet nélkül, épp csak őt nem nézi semmibe. ^^" (Amúgy csak én hittem azt ilyen névvel, mint "Rival", hogy a srácnak valami rivális szerepköre lesz a Zero elleni harcban?)"
Nekem semmi ilyesmi nem jutott eszembe. Csak annak szurkoltam, hogy hátha Millie dob neki valamit legalább a végén, amikor már Lloyd-al is felbontották az eljegyzést. Azért amikor az első évad végén a Kuro no Kishi rájuk töri az akadémia ajtaját, Rival akármennyire is nem katona meg bárhogy is fél, egyedüli férfiként ő áll elő, hogy bevédje a lányokat... főleg egy bizonyos lányt :D Dehát ez van, az élet igazságtalan. XD
Titkos írta:Narancs járt ott is a legjobban, mert Orange-kun x narancsliget = OTP. XDDDD Az a fazon aztán teljesen elfogadta a végzetét és egy gúnynévnek induló nicknév köré igazi image-et épített ki magának. XDDDD (Hogy is mondta? XD "Orange is the name of my loyalty", vagy hogy? XDDDDD)
Naja :D Amúgy amennyire idióta ez a vonal, szvsz annyira jól kezelték le Sunrise-ék, egyrészt vicces is lett az R2-ben, másrészt meg valahol GAR, szal tudnak ezek, ha akarnak :D
Titkos írta:Winryhez még annyit, hogy most ha az egész "érzelmi támaszuk" dolgot ki is vennénk a képből, még mindig ott van az a tény, hogy ki is csinálta Ednek (és tartja azóta is folyamatosan karban) az automailt? Ja, hogy pont ő? XD)
A fentit még az első FMA-sorozathoz írtam, ahol kissé másabb a szerepe mint a Brotherhoodban (vagy mondjuk úgy hogy nem tudott még kiteljesedni, mert a mangó sem tartott még ott). De ennek ellenére nagyon is fontos kari volt már az első sorozatban is. Na jó, nem itt OFF-olok, hanem az Animeajánló topicban írok erről is, mert már végeztem vele.
Titkos írta:Igazából nekem még a Suzaku x Cecile is jöhetett volna, csak akkor nem így kellett volna megírni a sztorit... XD Szal eleve Suzának Euphie halála után én már semmilyen nőt nem tudok elképzelni, aki pótolhatja, Cecile és Lloyd között pedig jóval inkább működött a kémia, mint Cecile és Suzaku között.
EZ! Szal egy ilyen Euphie-féle felvezető után mással összerajzolni, hát... Meg aztán pont egy olyannal akinek már az első perctől fogva megvan a maga "párja"... Szal ezt nem.
Titkos írta:nagyon látszott hogy a Pizza Hut az egyik szponzor, mert ha annyi lett volna, hogy csak CC kap be 1-1 háromszöget úgy 10 epizódonként, vagy sétálnak az utcán és ott a háttérben a logó, az oké, de itt frankón olyan érzésem lett nekem is, mint mondjuk A Pusztító című Stallone filmben, ahol nem is volt más étterem a világon, (vagy legalábbis Amerikában XD) csak Pizza Hut
Hát nemtom, nekem fel se tűnt... Mondom, úgy voltam vele hogy a sztori része ez is, egy amerikai (jelen esetben BRIT-amerikai) multi is jól járt a megszállással mert a gyarmatokon is terjeszkedik. Ennyi :D De látom nagyon koncentráltak a fontos dolgokra egyesek, mert amíg a Pizza Hut feltűnt, addig az egyiknek se verte ki a szemét, hogy nem a "jelen világpolitikai viszonyok" mellett történt Japán megszállása, hanem 350-400 év alternatív történelem eredményeként. Prioritások, ugye... -_-
Titkos írta:Ugyanakkor az is igaz, amit ha jól emlékszem, még Mordályos mondott egyszer, hogy igazából elég sok anime tele van japán termékelhelyezésekkel, csak ezeket az átlag néző vagy eleve nem tudja elolvasni, mert japán jelekkel vannak ott mondjuk az épületek oldalán, vagy ha latin betűs is az adott cég/termék neve, sok európai/amcsi nézőnek maga a név sem mond semmit, mert esetleg Japánon kívül nem is létezik az a láncolat.
Ezt meg tudom erősíteni, sőt nem is mai a tendencia. Én már régen is örültem ennek, nálam valahogy a komolyanvehetőséget, "valóságosságot" erősíti. Már a legelső animumban, az Evangelionban is megvolt ez, pl. Misato kedvenc söre, amit folyton iszik az egy tényleg létező és kedvelt márka, a Yebisu (és marha jó sör is, volt hozzá szerencsém ^^). Vagy Misato autója is egy valóban létező Renault modell. És ez csak az Evangelion, kismillió példát lehetne sorolni.

Ebben a Lulu vs. Kira vitában meg szvsz soha nem fogunk dűlőre jutni :D Bár nem mintha ez probléma lenne. Abban egyetértünk, hogy Lulu valóban emberibb karakter mint Kira. Viszont ettől függetlenül én mindkettőjükkel nagyon is tudok azonosulni. Kira nálam a No. 1. animekarakter, Lulu eddig az No. 2. volt, mostanában agyalok rajta hogy lehet meg fogom osztani az első helyet közöttük, mert ahogy így beleástam magam a Geassba újra, nem nagyon tudok dönteni. De azért csak tudhat valamit a "Noteszgyerek", ha ilyen reakciókat tud kiváltani a nézőkből XD Szvsz egy zseniálisan megírt pszichopata karakter.
Titkos írta:Amúgy nekem nem tud ártani, titkos a nevem. XDDD
ROFL


A végére egy kis poén: Nem tudom hogy ezek voltak-e már (múltkor végigolvastam a topicot az elejéről, de nem emléxem hogy találkoztam volna velük), én anno hülyére röhögtem magam rajtuk XDD
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Sorozat
Sokan úgy érvelnek, hogy a sorozat erőssége, hogy mindent jól tudd adagolni, így a poénokat (amik szvsz gyengék) a fanservicet (ami felesleges) a komoly és drámai jelenetekkel. De ez utóbbi kettő számomra túl kevés teret kap vagy nem olyan mélységben vannak bemutatva, ahogyan azt elvárnám így annyira nem jött be a sorozat.

Karakterek
Végig nézve a sorozatot egyetlen egy karakter sem lett, aki különösebben megfogott volna, ha lehet ilyet mondani, akkor pozitív semleges vagyok hozzájuk. Bár azért kiemelnék pár fontosabb szereplőt.
Lulu: Egy fiatal srácként láttam, akinek egy nagy óhaja volt biztonságba tudni hőn szeretet húgát és ezért képes volt bármilyen eszközt megragadni. Később ez a kör számára bővült az iskola/osztály társaira (gondolok, én itt a tűzijátékozzunk majd együtt dologra), hogy végül férfiként mind a húgát (családját) és a barátait is félretolva/dobva már csak a Nővel éljen biztonságban. Ez mennyire jellemfejlődés nem tudom, de az hogy megtalálta a boldogságát szerintem erősen pozitívum. Gondolom most már nyilvánvaló, hogy én is azt mondom, hogy Lulu túlélte a halálát, a miérteket és a hogyanokat már leírták előttem többen.
Zero: Magam részéről egy hadvezérnek/tábornoknak stb. láttam ebből, kifolyólag amit tett a harcmezőkön azt, ilyen minősítésében tette. Így a faarccal való viselkedés vagy emberek beáldozása, szükséges rossz nem több és ő ezt elfogadja, így él.
Szerintem mindösszesen kétszer volt, hogy a két én egyszerre jelent meg. Első alkalommal Euphenia lelövésénél, bár soha nem tudom eldönteni, hogy azt azért cselekedte, hogy szeretet féltestvére ne szenvedjen tovább, vagy azért mert egy ellenség kvázi vezetőjét látta benne. Remélem az első verzióm az igaz. Másodjára amikor Freya robbanás után Nunnalyt keresteti az emberivel, nehéz megmondani, hogy most Nunnalyt a kis húgát keresi vagy Nunnalyt a kormányzót.
Light vs. Lulu: Igazából nem is értem, hogy lehet ezt a két karaktert egy lapon említeni? Light nem is létezik mindösszesen egy Kira becenévre hallgató sorozatgyilkos játssza a szerepét. Célja a világuralom, mint MindenhatóAtyaÚrIsten a lehető leghosszabb ideig így maradni a világban. Lulu ezzel szemben egy jól körbeírható tervvel rendelkezett, és amikor az megvalósult vette a kalapját és odébb állt nem pedig pöffeszkedett az idővégtelenségében, mint egyeduralkodó. Másrészt, ahogyan Titkos is írta Kira bárkit és bármit képes volt odadobni a céljáért, ami nem valaki megvédése volt, hanem ő kamiságának a megvédése. Zero esetében pedig, ha nem is olyan sok, de azért létezett valahol egy vörös vonal, amit nem lépett át (gondolok itt olyanra, hogy szántszándékkal direkt nem ölt civileket meg hasonló).
C.C.: A legjobb női animekarakter egyértelműen nálam Kuszanagi Motoko, utána jönnek páran, de hogy köztük nincs CC az holtbiztos. Természetesen megértem, hogy egyesek miért szeretik, számomra annyira nem jött be a karaktere. Talán, ha kicsivel többet mutatnak belőle vagy valami (például megtudjuk az igazi nevét), de így számomra ilyen se íze se bűze karakter lett.
Lulu+CC: Egyesek szerint azért tudnak ilyen jól kijönni, mert Lulunak ez volt a legerősebb emberi kapcsolata. De hát itt nem is két ember, hanem eleinte egy halandó plusz hallhatatlan a végén pedig két Hegylakó szerelmét látjuk, amit sok mindennek lehet nevezni csak éppen emberi kapcsolatnak nem.
Suzaku: Eleinte én se nagyon kedveltem, de a Nunnaly húzása nagyon tetszett, szeretem az ilyen szintű genya karaktereket. Másrészt én egy kicsit más szemszögből vizsgálom a karakterét. Már egészen fiatalon eldöntötte, hogy ő brit lesz és már pedig ő belülről fogja megreformálni a Birodalmat és ez a célja alá rendelt mindent. Megölte az apját, barátait elhagyta, nemzetiségét eldobta és mindig azt popsit nyalta, aki legmagasabban volt. Aminek az lett a vége, hogy 0. Lovag lett és pluszban sikerült megváltoztatnia a Birodalmat is. Szerintem sikeres volt.Bár azért a rárakott Zero szerep elég kemény ő azzá tudott válni, amivé Lulu által formált Zero sohasem tudott volna: Hősé.
Kallen: A hősnő rossz helyzetben volt, végig így gondoltam rá. CC ismerte szerelmét elfogadta olyan amilyenek, Shirley ismerte Lulu-t de Zerot nem (vagy legalábbis a történet nagy részében) így ő csak Lulut választotta. Ezzel szemben Kallennek végig harcolnia kellett saját magában, hisz szeretett egy férfit, akit egyébként megvetett és ezt az ellentmondást soha nem tudta szerintem 100%-san feldolgoznia magában.
Schneizel: Én is azt hittem, hogy ő egy normális fazon lesz, erre kiderül, hogy az egyik legelborultabb elméjű fazon, aki még sakkozni sem tudd. Mint emlékezetes Lulu és ő sakkoztak egyet, amiben végül ő a királyával a másik királyütés távolságába került ergo sakkba lépett, ami a sakk szabályai tiltanak.
Rolo: Sokan nem szeretik, de nem tudom miért. Egy geass tenyészettelepről származó srác, akit még a fajtársai is selejtnek tartottak és az emberek sem bíztak benne. Szerintem teljesen érthető, hogy amikor valaki egy iciri pici kis (hamis) szeretet is mutat, iránta akkor végletekig ragaszkodik hozzá. Kicsit sajnáltam a halálát.
Euphemia: Sajnáltam, hogy meghalt, különös képen azért is, mert ebben a sorozatban rajta kívül csak még Shirly halt meg, de az összes többi fontosabb karakter simán túl élték még az 1 centiről jövő halálsugarat is.
Cornelia: Annyit jegyzek hozzá, hogy nem értem miért is hozták vissza a sorozatba? Én a magam részéről már teljesen elfelejtettem, amikor így mint a cilinderből a nyuszit hopp előkapták szerintem teljesen feleslegesen, max azért, hogy ez a száll is el legyen zárva.
Shirley: Úgy gondolom rá nagy szükség volt, ahogyan az egész iskolás szektorra, ha nem lettek volna, akkor csupán harc-harc-harc lett volna és akkor rögtön kevesebb női nézője lett volna. De szerencsére volt Shirley aki kedves és ártatlan volt és ebben a véres háborús világba jól jött az ilyen karakter. Talán az ő halála volt a legértelmetlenebb.
Nina: Azt hiszem az egyik legkreténebb és legjobban utált anime karakteré tudta magát kinőni abban a párpercben, amikor szerepelt sajnálom, hogy ilyen sokat volt képernyőn.
Orange: Bár eleinte csak szimplán idegesített, de a narancs ültetvényes bejátszással asszem elnyerte a sorozat kedvence című díjat.
Nunnaly: Róla csak az utolsó részek adnak egy kis megvilágítást, bár sokat elmond róla, hogy
kisebb szívfájdalom nélkül veti be a csodafegyvert a bátyja ellen.
Ougi: Komolyan ő az én hősöm semmit sem csinált és megcsípte a sorozat legjobb nőjét.

Geass száll
Az első sorozat alatt azt hittem, hogy CC valamilyen UFO vagy valamilyen közösség utolsó vagy egyik utolsó életben lévő példánya, aki valami igazán nagy titok tudója és minden egyes piszlicsáré infó vele kapcs az nagyon fontos. Ahogyan a második évadra kiderült közel sem, sőt ahelyett, hogy tisztult volna a kép még inkább összekuszálódott minden. Példának okáért mi is volt az a település, amit kiirtottak? Ott éltek a geass hordozók? Az egy labor volt vagy egy település? Istenek lakóhelye? Mégis mi?
Ja, igen még valami! A sorozat elején még azt hihette az ember, hogy a geass az valami nagyon ritka dolog a sorozat végére meg olyan lett, mint a bankai a Bleachben: mindenkinek van, sőt jobbaknak akár kettő is.

Mecha
Nem vagyok nagy mecha fan így ezek a masinák annyira lázba sem tudtak hozni. Bár nem hagytak annyira semleges nyomot bennem, mint az FMP gépei, de hát nem is olyan pöpecek mint a Gurren mechak.

Politikai száll
Annyival egészíteném ki a dolgokat, hogy a sakuraditét már a középkor óta ismerték a britek, sőt a CG világában meg is van említve, hogy Marco Polo Japánban elutazva hatalmas készleteket fedezett fel ebből a radioaktív és egyben szupravezetőként is szolgáló anyagból. Japán lerohanása előtt a világ 70%-t ők látták ezzel az cuccal, de mint látható a Birodalom tudta legjobban felhasználni.
A másik megjegyzésem, hogy a Charles-ék a II. Csendes-óceáni háború folyamán foglalták el Japánt. Az elsőben lett az övéké pl.: Kambodzsa is.
Harmadik és utolsó jegyzésem pedig az, hogy III. Erzsébet tette át a székhelyét Amerikában miután a Traffalgari csatában Napóleon seregei partra tudtak szállni és így megszerezték maguknak a Brit szigeteket. Mindez történt az ő időszámításuk szerint 1860 körül a mi időszámításunk szerint 1805-ben.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Csak annyi, hogy a vélemény összességében nagyon hasonlít az enyémhez (plusz nálam a két sorozat totál egyszinten mozog, hiába szeretik sokan túlkontrasztolniXD). Legnagyobb problémám vele, hogy egy karaktert sem tudtam megkedvelni, mindenki olyan érdektelen és semleges számomra, kb. mint az FSN-nél, pedig amúgy mindkét címet jónak találom.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Surci »

:banan: ÓÓÓÓÓÓÓIGENNNN!!!44 Micsoda nap gyerekek! :banan:

- Lulu a főszereplő.
SPOILER
Tudtam hogy igazam van a Requiem igazi céljával kapcsolatban, meg azt is hogy nem hülye, hogy kinyírassa magát.
- A rendező, Taniguchi is kijelentette, hogy ez nem alternatív vonal, nem reboot, nem spin-off, hanem FOLYTATÁS.

Már csak azért kell izgulni, hogy el ne csesszék. Remélem teljes egészében Taniguchi kezében lesz a project, mert ha rajta múlik, az S2 is az első széria színvonalát hozta volna, de a producerek beleugattak - feleslegesen.

Este ennek örömére még sört is bontok majd!

Ps. A LEGENDA él: /a/-n 2600 (!!!!) komment 4 óra (!!!!) alatt. :kaminaglasses:

Edit: a hír ANN-es forrásból.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én is várom, mondjuk picit aggódok, hogy kapunk egy darab mozit, aztán annyi (vagy valami hasonlóan rövid évfordulós ünnepi cuccot), de remélem, hogy tévedek és minimum egy új TV sorozat lesz. :) Az mindenesetre határozottan biztató, hogy ha jól értem, ugyanaz fogja rendezni, aki anno az S1-et is. (Mondom ezt úgy, hogy igazából számomra a második sorozatnak is volt nem egy jó húzása, pl. "Super Orange"-et nem tudom, meglépte-e volna az első sorozat rendezője. XDDD) Sunrise-ékra mindenesetre rájuk fér már a dolog, a Kereszt Angélával akkora gyalázatot követtek el, hogy minimum az Új Világ Forradalmárjának legújabb kalandjait kell műsorra tűzniük, ha bármilyen módon békülni kívánnak velem. :lol:
Kép
Válasz küldése