Code Geass

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Amellett hogy nagyon tetszett a sorozat, a sok megválaszolatlan kérdésből egy van, amit a második rész óta várok, hogy kiderüljön, és nem derült.

Ki mondta be a "tüzet szüntess, ne bántsatok senkit" beszédet a második rész végén (első szezon)?. Clovis kellett volna, hogy legyen, de ő magától miért mondta volna ezt be (arra utal a későbbi mondata, hogy Lulu kérte rá, de nem értem miért tenné meg), Geass pedig azért nem lehetett, mert 1 emberen csak 1x használható, és Clovison használja később Lulu. Lulu meg azért nem mondhatta be, mert ezt Clovis meg miért hagyta volna... És ezt nem magyarázzák meg később sem. Egyszerű baki?
A sorozat nagy erőssége szerintem (a fordulatos történet és a jó karakterek mellett) abban is rejlik, hogy egy normális befejezést adott, ahol tényleg az összes karakter hű maradt önmagához, és nem találkozhatunk a műfajban szokásos pálfordulás-hegyekkel. És aki akarja, annak még az is meg lett magyarázva, miért "R2" a második sorozat neve....

A végére egy agyzsibbasztó.

http://www.youtube.com/watch?v=nlgQ5h2ySJ0

"Minna, issho ni NIPPON-PON!" :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sephiroth írta:Ki mondta be a "tüzet szüntess, ne bántsatok senkit" beszédet a második rész végén (első szezon)?.
Bár ősszel volt újra nézve a sorozat, de így úgy rémlik szerintem bárki lehetett. Oké, hogy nem Clovis, de rajta kívül még elég katonai fejes volt (akiken ráadásul át is kellett Lulunak jutnia) arrafele, szóval máson nyugodtan használhatta főhősünk a geast.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ez nekem is eszembe jutott, (annak ellenére hogy a hang kicsit Clovisra ÉS Lulu Zero-s hangjára emlékeztet) DE utána Clovis mond valami olyasmit az előlépő Lulunak, hogy "ez így elég lesz, vagy akarsz még valamit?". Ezért nem tudom összerakni...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Igazad van... akkor B-terv. Lulu Clovisra szegez egy pisztolyt. Szerintem az elég ok arra, hogy bármit is elcsicseregjen valaki egy hangosbemondóba. :hammer:
Kép
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

Egy barátommal kezdtem el nézni a sorozatot,de annyira nehezen tudtuk összeegyeztetni az időpontokat,hogy marha lassan értünk a sorozat végére ::hoo::
De a végső befejezés valami kegyetlen!!Mindenkinek ajánlom,frenetikus!Az utolsó részeknél már lemerevedett a fél arcom,annyiszor esett le szó szerint az állam,egy pár szereplőről már rég meg lehetett állapítani,hogy mi is lesz a sorsuk,de azért így is volt döbbenet bőven.Nem tudom létezik-e még sok ilyen csavarokkal teletömött anime,de ez most mindent visz nálam az tuti ::hehe::
Viszont V.V. ,Tianzi és Rolo karaktere engem őrülten idegesített néha,mondjátok,hogy nem vagyok vele egyedül:))(na jó Rolot végül kicsit megszerettem,de Tianzi és főleg V.V. nagyon zavart:) )
Spoiler,ne nagyítsd ki,ha még nem láttad:)

Nunnally 2. visszatérése valami iszonyatosan döbbenetes volt,és ami Suzakuval és Luluval történt...tudtam,hogy Lulu meg fog halni,de azért ennyire látványos halálra nem számítottam..
Meg nem igazán értem azt az über kavarást a királyi párral,kissé már túl őrültek voltak,de valahogy azt a szálat is el kellett varrni..
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Tianzi sztem tök aranyos volt :D Rolóval meg úgy voltam, hogy azt vártam, hogy LElouch mikor nyírja már ki, de sosem jött össze sajnos. A végén meg megkedveltem amikor megmentette Lulut. V. V. meg tényleg egy nyomorult karakter...
Én is kiakadtam párszor ezen az animén, annyi áll-leesés meg fordulat meg tragédia volt benne...
Számomra a legütősebb jelenetek: Euphie kis "akciója" élete utolsó szakaszában...őőő próbálom spoiler mentesen írni. A másik Shirley (Sári) balszerencsés esete Rolóval. Még volt jópár ilyen eset, de nem nagyon akarom megerőltetni az agyamat most. A Befejezés viszont nem volt akkora durranás, sztem lehetettt rá számítani, hogy ez lesz, meg ugye igy volt logikusan lekerekítve a történet.
FAvorit szereplők sorrendben:
1.Kouzuki Karen és a Gurren! :oops:
2.Lulu
3.Jeremiah "Orange" Gottwald
4.C.C.
5.Euphie
6.Tohdoh Kyoshiro
7.Shirley
8.Li Xingke
Legvisszataszítóbb karakterek:
Schneizel a p*cs, Charles a hadnemondjamhogyki..., Diethard...., Nunally a Szent aki saját kezüleg inditja az atomrakétákat..., Nina a kis okostojás aki atomrakétát tervez utána meg szomorkodik, mert meghalt párezer ember miatta. Ohgi? aki olyan egyszerű karakter mintha ott sem lenne, ráadásul az egész sorozatban annyit csinált, hogy összejött a legjobb nővel. Gino a tipikus "hűdejókedvem van mindig" meg "hűdejóarcvagyok" karakter aki a végén rádöbben, hogy azt sem tudja, hogy miért harcol. Bradley: nagyon beteg volt meg minden, kár, hogy 10 perc volt a szerepe az egész sorozatban.
Na szóval a Code Geass ritka jó anime, kötelező megnézni! :cool:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Junchi »

(először az animeajánló thread-be akartam írni, de ha már van saját topikja...)

Nyah, most, hogy sikerült ismét felkaparásznom magam a padlóról, írnék egy-két gondolatot arról, hogy hogyan is látom az egész Code Geass univerzumot...

Az, amit az első szériáról írtam még anno (nem erre a fórumra ^^"), az tovbbra is fennáll (ctrl+c; ctrl+v powaa)--> tl;dr következik, csakis nagyon sok szabadidővel és türelemmel megáldott létformáknak ajánlott az átrágása ^^

Annak ellenére, hogy anno milyen nagyon szidtam ezt a szériát, úgy sikerült megkedvelnem a végére. A grafikával mondjuk továbbra is hadilábon állok (hjajj, Clamp kari design egy ilyen műanyag stuffban… ahemm), de azért jelentősen kárpótolva lettem úgy zusammen minden más egyéb designbeli megoldással (kivéve a mechákkal). Karakterek közül Kallen és C.C. lett a két fav, akikről már el is kezdtem szorgalmasan hawt yuri doujinokat gyűjteni :D; Btw, ha kettejük közül is kéne még választani, akkor egyértelműen Kallenre voksolnék. Annnnyira nagyon MOE~~ >.<; Ja, és Orange koma (yeey, Ken Narita :D) volt még az, aki rulzott;; remélem az R2-ben ennél több szerepe lesz... A többi karakterről nagyon nincs véleményem, Lulu és Cornelia semleges, Suzakut és Shirleyt ki nem állhatom, Euphie sem különösebben érdekelt, ahogy a Fekete Lovagok többi tagja sem (bááár, az újságíró fazont, azért bírtam, mármint JOUJI NAKATA? Szétdrúlkodtam az agyam, ahányszor csak megszólalt… ^^). Karakterek tehát annyira nem voltak kiemelkedőek, de tény és való, hogy egészen egyedi volt jónéhány arc.

Essen pár szó kicsit magáról az animéről… Szóval adva van egy meglehetősen weirdo alapszituáció, mely szerint a Brit népség lerohanja és igen rövid idő alatt a birodalomba olvassza Japánt. Itt jön képbe Lelouch a.k.a bishounen-főmuki, aki a CC-vel kötött egyesség révén hozzájut a geasshez és eme meglehetősen hasznos skill segítségével bosszút szeretne állni a Brit Birodalmon és a trónszékben porosodó uralkodón, aki nem más, mint a saját apja. Lulu állítása szerint ugyanis az oyaji felelős anyuci haláláért és azért, hogy húga elvesztette a szeme világát. Okéé, szal itt már éreztem, hogy Sunrise-ék kissé a fellegekben járnak, mármint WTF plot? Szal, itt egy Light-kópi, aki egy új világot szeretne teremteni bal szemének és egy maréknyi japán felkelőkből álló csapatnak a segítségével? Kissé meredek, meg minden, de egy idő után már nem veri a fejét a falba az ember; bár Lulu így is egy piszkos mázlista (és az is marad btw)! Haladjunk. Szóval haladt a sztori előre annak rendje és módja szerint, menet közben volt jónéhány fatal error, de Luluék bejátszottak mindent. Aztán jött a sorozat közepe (13.-17. részek, asszem), ahol a rendező bácsit mintha bezárták volna a ruhásszekrénybe és valami random fickót ültettek volna a helyére, akit az utcáról hívtak be a stúdióba. Szal, WTF, Mao arc? WTF, Lulu reakciója, mikor megtudta, hogy
OMG, Spoilerz:
osananajimi-Suzaku ül a fehér mechában? Mehh… A rendezés valami kegyetlen ócska lett és nemcsak a „hirtelen visszatértünk, mikor előbb még nagyban harcoltunk” jelenetre gondolok, hanem egyes karakterek kiborító viselkedésére. Lulu OOC és Shirley OOC még hagyján, de Mao (meg ez az egész közös múlt CC-vel)… o_O; Aztán ott volt az a szánalmasan röhejes jelenet a bombával, meg a sakkal, Suzaku „leveluppoltam 10-et minimum” szupermeni cselekedetei, meg etc. Maa, ők rendezik (mmint a stúdió), ők alkotnak, de Shirleyt a totális feledés homályába lökni IMO gáz (nagyon gáz) lépés volt. Mármint Lulu részéről… *headdesk*; Mao arc után szerencsére visszakerült rendező bácsi a helyére és IIRC a 17. résztől ismét talpra állt a stuff. A végére meg nagyon bedurvult az egész, bár itt éreztem azt a legjobban, hogy az anime kezdi kissé elveszíteni a fonalat. Ott van a Euphie – Lulu beszélgetés, ami megint bökte a csőrömet. Szal, nem tudom ki hogy van vele, de annyira érződött az egész jeleneten, hogy nekik nem erről kéne beszélni, amiről, hanem egészen másról (hard feelings, anyone?). Aztán Lulu meg egyetlen mondattal hazavágott mindent, de mikor a geass hatott Euphira, nem hogy utána szaladt volna vagy valami, hogy megállítsa, hanem „mit tettem”, blabla, manly angst esatöbbi… A vége meg… Suzaku reakciója a helyén volt, ahogy Kallené is, de lehetett volna egy fokkal kevésbé hatásvadász befejezése is…

All in all, nem volt rossz húzás a Sunrise részéről a Code Geass. Ugyan a gráfon és a mechákon nem tudtam túltenni magam a végére se, de azért az egyik frontról kárpótolt a kellemesen egyedi kara design, a másik oldalról meg a Gurren Mk II, ami (a többi robotkához képest) rohadtul designos lett és még a képessége is rulzott. A sztorit sok helyen éreztem úgy, hogy nagyon random módon történnek az események és féltem is, hogy egy giga plot hole marad a végére, de azért szerencsére nem lett olyan nagy az a bizonyos lyuk. Gondolom az R2 igyekszik majd betömni, meg helyreállítani a dolgokat, szal reménykedek.

All in all, rendezésbeli bugok/egyéb hibák ide, vagy oda, CG S1-> 9,5/10.

Nézzük az R2-t, avagy hogyan kell egy bazi fanservice kupacot lenyomni a néző torkán úgy, hogy élvezetes legyen úgy overall.

Tehát, az R2 onnan folytatta a sztorit, ahol anno az első sorozat abbahagyta. Termésetesen ez így nem teljesen igaz, ugyanis a meglehetősen in medias res liek kezdet után visszaáll minden a megfelelő kerékvágásba, mikor Lulu visszakapja az emlékezetét, tehát folytatódhat a war Britannia ellen. Ok, az indítás abszolút helyén volt;; igaz, hogy Rolo képe borzalmasan irritál, no de c'est la vie, ezt kell szeretni :3; A többi (jól ismert) karakter is lassan-lassan bekapcsolódik a sztoriba és hamarosan kezdetét is veszi a WTF-fest. Első lépésben fag-Suzaku tűnik fel apuci oldalán, mint anti Lulu-fanboy, majd szépen-lassan előkerül vagy félmázsa új karakter is a semmiből... o.O; Ehh, számomra igencsak fájó élmény volt ez a lépés, ugyanis 1) nem lehetett megfelelően kiaknázni az időt arra, hogy mindenki kaphasson megfelelő mennyiségben rivaldafényt, 2) a jellemfejlődésnek sikerült lekoncentrálódnia summa két karakterre. Hiba (maah, számomra legalábbis az). A másik, hogy az, amiért megszerettem ezt az animét az első sorozatban, az a második sorozaból teljesen kiveszett... Igen, a harcok felépítésére és megvalósítására gondolok. S1-ben baromira szerettem, mikor kellő tervezgetés és gondolkodás után ugrottak fejest egy-egy összecsapásba és ekkor még mindenki mechája közel egyforma volt. R2-ben meg mi is volt? Kallen bepakolta formás kis popsiját egy-egy fémlovagba, megnyomta a "detroy all humans" feliratú gombot és leradírozott mindenkit a radarról 3,5 sec alatt. WTFMÁR?? Ami a váratlan fordulatokat és plot twisteket illeti: Nos, a vége felé kicsit sok volt már a "jóból", viszont a befejezésre így sincs egyetlen rossz szavam se; az úgy rulz, ahogy.

Összegezve tehát, az R2 számomra: 7,5/10. A CG pedig úgy ánblokk egy erős 9-es.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2011.12.23. 08:55-kor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Titkos írta:Nocsak. :)
Egyik szemem sír, a másik üveg.
Egyrészt mindig örülök, ha folytatják valami kedvenc sorozatom, és a Code Geass tényleg állat.
Ha véget ért a Darker Than Black 2, megint lesz mit várni péntekenként.:D

Másrészt viszont nem tudom, mit lehetne már azon a sztorin csavarni... új szereplőkből meg nem kérek, az mindig kiábrándító. ::are::
(Mittudomén, nem anime, hanem játék, de milyen szar volt a Chrono Cross a Trigger után?)
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A lehetőségek száma végtelen. :)

1. Folytatják az R2 sztoriját, ez esetben remélhetőleg megtudjuk, hogy Lulu él-e vagy hal, illetve, hogy Suzaku hogy érzi magát Zéróbőrben.

2. Teljesen úgy sztori, ez lehet alternatív világ, x évvel a jövőben/múltban játszódó valami, stb.

3. Úgyis a "megcsináljuk, ahogy az eredeti sztori szól" folytatások korát éljük, talán sikerült megegyezni az első széria rendezőjével, hogy animálja meg a saját folytatását. (Mert ahogy már írtam pár helyen, az R2-t ő eredetileg nagyon nem ilyenre akarta... Mondjuk ez a legvalószínűtlenebb, de a remény hal meg utoljára. :D)

Amúgy egyenlőre amit megerősítettek, hogy lesz egy Edo-korban játszódó manga, értelemszerűen egy másik sráccal, azonban vele is C.C. köti a szerződést, szóval eddig a kettes pont érvényesült, de ez még csak az első manga, elvileg lesz itt "manga trilógia", új zenék, és ugyan azt szó szerint még nem mondták, hogy anime, de a "visual works" legalábbis ilyesmire utal szerintem. :) Valamint "new products under development". Az mindenesetre biztató, hogy ennek az új mangának a scriptjét is az anime rendezője írja. :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Egyértelműen lehet tudni, hogy TV anime lesz? Mert ha nem akkor én meg merném kockáztatni, hogy ez egy egy vagy két részes compilation OVA vagy movie lesz, pár új jelenettel.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Még konkrétan nem mondták ki, hogy TV anime lesz, de ekkora beharangozás, meg "baromi nagy új project" reklámozás után hatalmas pofátlanságnak tartanám, ha tényleg valami "felújított" baromság lenne az egész, kemény 5 pernyi új jelenettel. (Egy ilyet a Gainax fél év alatt összedob fele ekkora reklámmal, szóval csalódnék a Sunrise-ban. :dirr:)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Esetleg egy movie remake-et el tudnék képzelni, de tőlem egy folytatás is jöhetne, amíg szerepelnek benne az első két széria szereplői. Egy teljesen új sztorira, új karakterekkel nem biztos, hogy vevő lennék, főleg ha csak C.C. lenne az összekötő kapocs.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Én már régóta mondom, hogy csináljanak valamit a Code Geass-szel, Fukuyama Jun annyira eltalálta a figurát, hogy én még akkor se emelnék szót, ha pl egy "Lelouch karácsonya" OVA lenne.

Na most van az, hogy csak nehogy igazam legyen :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lelouch Karácsonya...Mikulásjelmezes Karen és C.C....tőlem jöhetne. :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy látszik, én vagyok az egyetlen, aki nem nézte meg a sorozatot...
Kb hanyadik rész, ahol beindul a történet, ugyanis az első epizód után én sírva menekültem előle annak idején.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@anubys: Őszintén szólva szerintem az első ^^" Az már más kérdés, hogy ami beindul az nem az évszázad története.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kösz, akkor azt hiszem, számomra továbbra is ki fog maradni. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: anubys »

No mivel akkora kult a széria, így mégis rávettem magam, hogy végignézzem, de az a helyzet, hogy jó volt egyetlen rész után a megérzésem, hogy ez nem az én sorozatom. Sőt igazából egyáltalán nem értem, mire fel a kult-státusz.
Számomra egy totálisan átlagos mecha-sorozat volt, néhány jobb pillanattal. Sőt, a végén hiába a cliffhanger, a legkevésbé sem érzem a késztetést, hogy a második szériát is megnézzem.
Jöhetnek a kövek. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Pont a második szezont akarod kihagyni? Pedig csak ott durvulnak be igazán a dolgok! :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Sőt igazából egyáltalán nem értem, mire fel a kult-státusz.
Van ez a gyerek, egy biszbasszal a szemében, és bárkit tud irányítani. Közben a Pizza Hutból rendelnek, feszülős ruhában mászkálnak a nők, a srácok meg szinte mind úgy néznek ki, mintha egy japán fiúbanda tagjai lennének. Endless fun. :3 XD Ja, és a Narancs legyen veled! (Btw, a második szezon megosztja a nézőket, egyesek azt már soknak találták, nekem meg pont úgy volt teljes. XDDD) Amúgy ne értsétek félre, nekem tetszett, 8-9 körülre pontoztam. XD
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nyugodtan, itt még úgysem igen olvasták. :) Egyébként kicsit komolyabban válaszolva anubys kérdésére: A sorozat kb. minden réteget megfogott valamivel:

-mecha a gépmániásoknak (különböző nevekkel, és technoblablával fűszerezve)

-bishounenek/bishoujók

-poénok (jó, ez nem az a "belehalok, úgy röhögök" fajta, de azért volt pár kellemes pillanat, és most nem csak a fanservice részekre gondolok XD)

-fanservice XD

-természetfeletti szál (Geass, és ami ahhoz tartozik)

-történet (hogy mennyire épkézláb/logikus, azon persze lehet vitatkozni, de szvsz nálam bőven az "elfogadható" kategórián belül volt, főleg, ha összehasonlítjuk a manapság kijövő animék jelentős hányadával, ahol már annak örülni kell, ha bármilyen sztori van, az meg már a mennyország, ha az a sztori még jó is)

-háttérben megbújó, vagy épp kevésbé burkolt komoly témák (elnyomás, rasszizmus, háború, bosszúállás, stb. Nem gondolom fanboyságnak, hogy ezek igenis benne voltak a sorozatban, persze az kérdéses, hogy mennyire sikerült őket előadni, vagy jól kifejteni.)

-dráma (igenis volt pár szívszorító jelenet, pl. az a bizonyos gépfegyveres az első szezon vége felé, ami még úgy is durva volt, hogy hamarabb láttam a paródiáit)

-school life (amikor épp nem a harcmezőn vannak, mintha egy másik animében lennénk, ugyanakkor ez jó okot adott a készítőknek arra, hogy ellőjék ezeknél a részeknél az olyan eseményeket, amiket egyébként nem rakhatnának bele, pl. a minden animében kötelező jellegű iskolai fesztivál XD)

Szóval a népszerűsége szerintem abban keresendő, hogy mindenki talált benne 1-2, vagy akár több olyan dolgot is, ami megfogta. Valljuk be, sokszor fele ennyiért is hajlandóak vagyunk végignézni egy sorozatot. :D Btw, a Star Driver véleményem szerint hasonlóval próbálkozott volna, szintén ilyen uniszex fanservice + school life + mecha + vígjáték kombó akart lenni, csak sajnos a sztori/dráma maradt ki olyan csúnyán, hogy kb. mintha az utolsó 2-3 részben jutott volna eszükbe, hogy "Te, azért valami lezárást csak írnunk kéne neki, ha már egész idáig lazsáltunk." És a slusszpoén, hogy még így is hányan végignézték, én is! XD (És akkor most nem kezdem el sorolni azokat a címeket, amik szerintem a Geass sarkáig sem érnek fel, mégis sokak szerint istenek panteonjába valók.)

A CG meg lehet, hogy egyik elemével sem tűnik ki annyira az átlagból, de úgy néz ki, hogy azt a rengeteg elemet sikeresen vegyítették benne úgy, hogy kifejezetten szórakoztató legyen. :) Nem mondom, hogy tökéletes, az meg kifejezetten érződik, hogy a két szezon közt kirúgták a főmuftit, aki az eredeti koncepciót kidolgozta, meg hogy időközben eléggé másfelé ment a sztori, mint eredetileg tervezték volna, és 1-2 dolgot már én is elcsépeltnek éreztem (pl. a kétszer-háromszor is agymosott karakterek, vagy Lulu és Suzaku sokadik "ÁÁÁÁRRRGGGHHHH!!" pillanata), de még így is azt mondom, hogy ez bőven a felsőbb kategóriás sorozatok között van nálam, ha már értékelni kell. :)

Elnézést, lehet kissé mégis fanboykodósabbra sikerült ez a post a kelleténél, de speciel ennél, meg a Death Note-nál tapasztaltam, hogy rengetegen csípőből, vagy csupán egyetlen rész megnézése után ítélik el rögtön, és legtöbbször kizárólag azért, mert rohadt nagy a hype körülöttük. (Most itt persze nem anubysra vagy SB-re gondolok, akik végignézték, csak eszembe jutott ez a dolog is.) Szóval a hype egy dolog, de az nevetséges, amikor pusztán azért húznak le valamit, mert az az aktuális fankedvenc. A DN-t most nem ecsetelem, egyrészt, mert miután nálunk is behozták, mi is tapasztaltuk, hogy hányan utálták meg pusztán azért, mert sok lett a fangirlje, másrészt, mert ez nem annak a sorozatnak a topicja, viszont arra már talán kevesen emlékeznek, hogy amikor a CG indult, ugyanez játszódott le. Egyesek a csúnya termékelhelyezés miatt támadták, hogy micsoda undorító reklám (miközben ez más sorozatoknál is jelen van, pont a múltkor Toradora nézés közben mesélte Mordályos, hogy dumálnak a srácok az iskolai italautomata előtt, és nem egy olyan lötty volt benne, ami a valóságban is létező márka... ja, hogy azt a nyugati ember nem ismeri annyira, mint a Pizza Hutot, így nem habzik tőle reflexből a szája, értem...), mások azzal jöttek, hogy az egész alapfelállás nevetséges, mert (most figyelj!) "a jelenlegi politikai helyzetben lehetetlen lenne, hogy Nagy-Britannia elfoglalja Japánt!". Fú bazz, nem mondod! XDDD Az nem zavart, hogy mechákkal nyomulnak, meg valami "mágikus" kőzet miatt támadják a japcsikat? :D Vagy az teljesen hihető és reális? :lol: Komolyan, attól, hogy mondjuk létező országok nevei szerepelnek egy rajzfilmben, még talán nem kéne az egészet készpénznek venni. XD Valószínűleg ha annyira a reális Japán-elfoglalásról szerettek volna mesélni a készítők, akkor minimum legalább az első szezon arról szólna, a második meg mondjuk a szabadságharcról, de nem intéznék el három mondatban az opening előtti intróban. Mellesleg nem emlékszem már, hogy melyik szezonban mutatják a világtérképet, de ott egyértelműen látszik, hogy az angolok "fészke" már nem a brit szigetek, hanem Észak-Amerika, szóval ebből is sejthető, hogy a valósághoz képest eléggé eltolódtak az erőviszonyok a sorozatban, ha a brittek Japán előtt már az USA-t is bekebelezték, vagy legalábbis "összeolvadtak" velük. XD És ha annyira aktuálpolitikát akarunk keresni benne, akkor valószínű, hogy ez megint csak a szokásos japán - amcsi ellentét egy újabb megnyilvánulása (amire nem egy példát tudnánk még mondani más animékből is XD), csak a "gonoszokat" most amerikai helyett angolnak hívják, de ahogy már írtam, szerintem eleve felesleges túllihegés "propagandafilmet", nacionalista kitörést, vagy bármi egyebet belelátni ebbe. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nálam az első szezon jelenti a Code Geass franchise-t, azt tényleg imádtam (olyan 9,5/10 körül lőném be). A második már csak... áh, úgyis ismeri mindenki a véleményemet róla; jó szívvel esetleg 7,5, de, ha épp rosszabb hangulatban vagyok, akkor még kevesebb. :3 (Ez a készülő spin-off meg olyannyira nem érdekel, hogy nagyon.)
Titkos írta:Elnézést, lehet kissé mégis fanboykodósabbra sikerült ez a post a kelleténél, de speciel ennél, meg a Death Note-nál tapasztaltam, hogy rengetegen csípőből, vagy csupán egyetlen rész megnézése után ítélik el rögtön, és legtöbbször kizárólag azért, mert rohadt nagy a hype körülöttük.
Ez mondjuk a hype animék bő 90%-ára igaz imho, de én azt mondom, ez még mindig a "jobbik" eset. A legalja már tényleg az, hogy "hőő~, HYPE, láttam belőle két AMV-t, meg négy screenshotot, kill id wid faia". Sajnos vannak ilyenek, MAL-on pölö elég gyakran belefutok egy-kettőbe, akiket persze gyors úton és közösen el is küldünk melegebb éghajlatra, sűrű STFU-k és GTFO-k társaságában.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Code Geass

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kicsit beleoffolok: ha valamit hype-olnak, és nem tetszik, akkor keresek egy indokot, miért nem jön be... de csakis kizárólag első blikkre (például ha valami háremnek tűnik, akkor fanyalgok egy sort, és hagyom a fenébe). Igyekszem elhatárolódni, és nem alkotni úgy véleményt, hogy nem láttam volna. Plö tessék, a Gayasst láttam, van véleményem, igazából azért is néztem meg, hogy legyen véleményem.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése