Ghost Hound - Shinreigari

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Ghost Hound - Shinreigari

Hozzászólás Szerző: anubys »

Október 18-án indul útnak a Production I.G új sorozata, amiről a főoldalon volt már hír. A stáb tagjai legendásak, úgyhogy azt érzem, sokat várhatunk ettől a sorozattól! :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lement az első rész, bár még csak raw-t láttam, úgyhogy kb amit megértetettem az kis túlzással a yume szó volt. :D
Elsőre nem tűnik annyira elvontnak, mint pl. Lain és a hangulata is elsőre megfogott.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Én is várom már ezt a sorozatot, mikor lesz elérhető felirattal, tudja valaki?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ureshii már nekiállt, úgyhogy szerintem legkésőbb a holnapi nap folyamán már szedhető lesz softsubos MKV-ban...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Hmm, nem nem tűnik annyira elvontnak, NEM TŰNIK ANNYIRA ELVOTNAK?! :D :D Libabőr futkosott rajtam, pedig még messze vagyunk a sűrűjétől, sztem van annyira elvont mint a Lain, csak más irányba, de a lényeg, h tetszik! Már tele van misztikummal, remélem nem kell sokat várni a részekre! :D

[Shinsen - Subs] Ghost Hound - 01
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Megnéztem én is az első részt (ezúttal kivételesen subbal), nekem is tetszett. ;) A felirat korrekt volt - az animében használt furcsa, kansai-szerű dialektus miatt nem lehetett egyszerű a fordítás, azonban nem bántam volna, ha a Share-en fellelhető, nem upscaled (!) 1080p raw-t használták volna fel (ezt aki teheti, tekintse meg, nem semmi a látvány, amiben részesít).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

TV-Japan_GHOST_HOUND_-_01_1080p

Már a 700Mb-os mérete is szépnek mondható :D,grafikailag no comment (bár a Byousoku​ 5cm HD teaserét azért nem veri oda, ami ha nem is élesebb, de színesebb), viszont helyenként van benne 'ködösítés' ami egy picit zavaró, ahol nincs ott magáért beszél a látvány, külön plusz pontot érdemel az 5.1es hang miatt, a hang hatások sokat hozzá adnak a feelinghez (rendessen dogozik a mélynyomó is, az első fél percben az egész szobát beremegtette :) ), ebben az egészbe az a legrosszabb, h náluk kábelen már így jön, míg nálunk épp h kezd(ene) belépni a digiális adás... :neutral:, na de mindegy, érdemes beletekinteni!

//Btw, nem lehet valahonnan csak sub-ot leszedni? Megérné nézni a rawot külön subbal.//
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

ak írta:Hmm, nem nem tűnik annyira elvontnak, NEM TŰNIK ANNYIRA ELVOTNAK?! :D :D Libabőr futkosott rajtam, pedig még messze vagyunk a sűrűjétől, sztem van annyira elvont mint a Lain, csak más irányba, de a lényeg, h tetszik![/url]
Nekem elsőre sokkal tisztábbnak tűnik, mondjuk hozzá kell tenni, hogy Lain-t egyben néztem meg. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na gondoltam ujitok, es vmi igenyesebbnek es komplexebbnek tuno dolgot is megnezek a Close the Last Door utan..es az elso resz alapjan bejovos..meg jo h nem raw-ban neztem, de igy legalabb ra tudom fogni a kansai-szeru dialogusra h mig a Toki wo Kakkeru Shoujo-bol szinte mindent megertettem, addig ebbol nem tul sokat :S Szoval kivancsi vagyok a 2.reszre..ja es az Op nagyon tetszik :3
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

anubys írta:Nekem elsőre sokkal tisztábbnak tűnik, mondjuk hozzá kell tenni, hogy Lain-t egyben néztem meg. :dirr:
:dirr: Akkor nem csodálom. :D


Megvolt a 2. rész is és csak még több kérdés merült fel. nem lesz ez olyan egyszerű mű. Egy kicsit Paprikás beütése volt viszont az erdő résznél, részemől nemkizárt, h 2 sík között fognak ugrálni az események (mint a Paprikában). A pszichológus is már elsőre gyanús volt (mondjuk egy olyan fej bárkit gyanússá tenne :) ), a gyerekrabló aktája befigyelt a táskájában... (lehetséges h vmi hivatalos szervtől van 'útónyomozáson' ? ) A tokiói is látszólag ok nélkül üti bele mindenbe az orrát, bár ő akár egy 'segéd karakter' is lehet, aki a sztorit kerekíti az infóival.. A templomnál lévő csajszi is éppen eléggé titokzatos, úgynézki ő képes látni a 'másik síkot' is. Igazából mindenkiben sok a titok még, csak remélem, h folyamatosan fognak jönni a részek és valahogy beindulnak az események.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem a hangeffektek tetszenek nagyon..a szoke haju gyerek meg nagyon idegesit :S (de sztem 2 resz utan meg boven semmi derult ki, ugyh kerdeseket en meg fel sem teszek..)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ha a Lainből indulok ki, akkor máris érdemes nagyon odafigyelni a kis részletekre, mindegy, h hányadik rész... :) A hangok meg tényleg jók, simán hozzák a libabőrt. :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Úgy vettem észre, az ilyen apró részleteket akkor lehet csak felfedezni, ha van vmi háttérinfód. Például, ha a sorozat egy RPG- vagy manga-adaptáció. Anélkül csak arra jók a beépített elemek, hogy még egyszer muszáj legyen visszanézned az egészet. Ez mondjuk nem akkora gond talán.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na 3.resz is "letudva"..nagyon kivancsi vagyok a kislany szerepere, remelem a kovetkezo reszbol megtudok vmit... es a hangok meg mindig nagyon utnek, nehol ijeszto -__-
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Az a baj, hogy míg kijön az új rész már elfelejtem, hogy mi volt az előzőben :D
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

IloveRenji írta:es a hangok meg mindig nagyon utnek, nehol ijeszto -__-
Amikor mesélte a kórházas rémsztorit... érezni lehet, h 2007es anime...

A 3. rész azért szinte "bővelkedett" az infókban, igaz h ha így haladnak tovább akkor 20-30+ ep kell h legyen. kiváncsi vagyok, h hogyan fognak összefonódni a szálak, de az már előre látható, h nagyon össze fognak... :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

ak írta:TV-Japan_GHOST_HOUND_-_01_1080p

Már a 700Mb-os mérete is szépnek mondható :D,grafikailag no comment (bár a Byousoku​ 5cm HD teaserét azért nem veri oda, ami ha nem is élesebb, de színesebb), viszont helyenként van benne 'ködösítés' ami egy picit zavaró, ahol nincs ott magáért beszél a látvány, külön plusz pontot érdemel az 5.1es hang miatt, a hang hatások sokat hozzá adnak a feelinghez (rendessen dogozik a mélynyomó is, az első fél percben az egész szobát beremegtette :) ), ebben az egészbe az a legrosszabb, h náluk kábelen már így jön, míg nálunk épp h kezd(ene) belépni a digiális adás... :neutral:, na de mindegy, érdemes beletekinteni!

//Btw, nem lehet valahonnan csak sub-ot leszedni? Megérné nézni a rawot külön subbal.//
Közben az Ureshii kiadta az 1080-as verziót az első 2 részből, leszedtem, nagyon szépek! Viszont azt mondjátok, jók a térhangok? Viszont most otthon hagytam a hátsó hangfalaim, ha meglesznek hátulra a hangyák meg hozzájuk valami jobbféle erősítő, újra megnézem :D

De egyébként megnézheted a raw-t is fölirattal, ha érdekel, mkvtoolnix a barátod, azzal összekombinálhatod a subos verzió föliratait a raw képével és hangjával.

Maga a történet érdekes lehet még, bár lehet hogy én vagyok túl edzett, nem tűnt már nagyon elvontnak. Jaj nekem! De a kórház ígéretes!

(...és öröm volt megtudni, hogy az idegesítő srác is fél valamitől :mrgreen:)
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Már a 2. rész végén lehetett látni, hogy fél a magasságtól :)
Kiváncsian várjuk a folytatást...

Nektek hogy tetszett a 4. részben az a testen kívüli élmény? kicsit furán néztek ki azok a nagyfejű izék, nem? :)
A hangok nagyon jók továbbra is, de a képi világot jobban is meg lehetett volna oldani szerintem, nem azt mondom, hogy rossz, hanem kicsit átlagos, nem olyan elvont. A 3d-és first person nézetes futkozás helyett valami ütősebbett beletehettek volna.
Amúgy jó anime és továbbra is követni fogom.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

SPOILER lehet:
Olyan nagyon halu ah kineznek amikor kimennek a testukbol..erdekes nagyon..es a nyavogo gyerek egyre inkabb idegesit, a kislanyt meg nem tudom h utaljam v szeressem, v hova rakjam, es ugyanugy voltam a creepy pszichiaterrel, de mostmeg o megis lehet h szimpatikus karakter lesz.. :S az meg plane furcsa lenne ha talalkozna a noverevel..
Nekem a 3d-s megoldasokbol az nem tetszett ah rohangalnak a lepcson, a hang sztem tovabbra is zsenialis..
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

kicsit kezdem úgy érezni, hogy mintha kezdene kicsúszni a rendezők lábai alól a talaj. szóval nagyon nem látom, hogy mi lesz ebből. Mit is akarunk a kölyköktől? A csaj nagybátyja (?, szal a fiatal pap, akivel együtt él) mennyire veszi komolyan a csaj látomásait és mennyire gondolja, hogy a csaj beteg? A testenkívüli megjelenése srácainknak szerintem egyszerűen komolytalan. Szóval erős wtf érzéseim vannak a művel kapcsolatban. De az openinget még mindig nagyon birom. ^-^ (Márcsak azért nézni fogom, hogy hetente egyszer meghallgathassam. XD)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Igen, megtaláltad rá a helyes szót: komolytalan volt a testen kívüli megjelenés. :P
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

IloveRenji írta:SPOILER lehet:
...a kislanyt meg nem tudom h utaljam v szeressem, v hova rakjam...
Nekem minden szempontból határozottan szimpatikus szereplő, olyan aranyos *_*
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

C: partícióm, rajta a rendszerrel sajnáltos módon elszállt, így csak újratelepítés után folytatom a blogot. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem is tudtam h van T__T
Nekem egyenlore a kislany inkabb negativ, amiatt is h indokolatlanul undok mindenkivel.. :S (es nem tetszik a haja, de az mas kerdes XD)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Végre sikerült megnéztem a a 7ik részig és sztem csak komolyodott a dolog. A másvilág épp a hülye kinézet miatt érdekes, nem véletlen és nem is ízlésficam az amit ott összedobtak. Egyrészt sztem ez a világ kontrasztot fog képezni egy másikkal (bár még nem tudom h melyikkel :)) másrészt azért is ilyen mert így még mindig megvan annak a lehetősége, h hallucinálnak tényleg, vagy vmi kísérleten mennek át de ebbe az állapotba még azt is belelehetne fűzni, h csak Taruo képzelgése az egész, de ez valószínűleg nem fog megtörténni. A pszihológus vagyis inkább a pszichiáter, meg ilyesztően otthon van a témában, emberi kísérletekről sztem életevégéig el tudna beszélgetni és semmi érdemleges infót nem mond el magáról. Részemről 99% h nagy wtf lesz amikor kiderül, h ki is ő valójában és miért van ott. Meg ugye ott van a doktor csajszi, már a sensei-e sem a kíméletes emberi vizsgálatokról híres, és ezt még meg is fejeleik azzal , h jelenleg biolaborban dolgozik...akár mennyi animet/filmet láttam a biolabor sosem jelentett 'jó' dolgot, mert ott mindig tiltott kísérleteket végeznek sutyiba. Az már csak hab a tortán h, a "pap" is jól ismeri őt (oszttársak voltak vagy mi?), akinek a lánya a feltételezések szerint skizofrén....jééééé de meglepően összefutnak a szálak. Pluszba még a polgármester is sáros mint az állat mert a gátat ÉS a biolabort is ő pénzelte, jahh és Nakajima faterja a biolabor főnöke? Afölött sem bírok szemethunyi, h a gyerek meggyógyulására ott van az a szimulációs cucc, mintha átélték volna más körülmények közt is ezt a repülök az erdő felett és jönnek a nagy izék, nem? ÁÁÁ nem WTF már most ez az egész, komolyan máris elkezdhetem nézni előről az egészet mert a 3. rész óta ömlik az info a karakterekről és a hátterükről. Ami baromira tetszik h itt is megmagyarázzák létező dolgokkal, h mi mi lehet. Értem ezalatt azt, h egy -egy eseményt/víziót/képzelgést megközelítenek szellemi és orvosi oldalról épp h minket is elbizonytalanítsanak abban, h amit láttunk az most mi is volt valójában. Kiváncsian várom a folytatást... Vajon fognak még találkozni az erdőjáró homelessel? Mit tudhat Taruo anyja, h ennyire nem bírja elviselni a dolgot? A kiscsajnak mi a háttere? Kérdés kérdés hátán, ebből a szempontból kicsit Laines eddig a sorozat, 1 válasz 2 kérdést szül mindig... :)


U.I: Ha választani kéne, h szimpatikus-e a csajszi vagy sem, akkor én inkább a szimpatikusra hajlok. Már fejre sem az a gonosz típus. :D
Let's begin, de gozaimasu!
Válasz küldése