Paranoia Agent

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Paranoia Agent

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Remélem, erről még nincsen létező topic...
Engem az érdkelne elsősorban, hogy jogos-e a Paranoia Agent-re a "japán Twin Peaks" elnevezés. Én úgy gondolom, teljes mértékben, nagyon szellemes módon mutat ugyanis rá a frusztrált japán társadalom problémáira.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Zamorano
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.02.22. 18:52
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zamorano »

Jó, hogy lett erről is topic, zseniális anime, egyszerűen imádom. Remek történet, ötletes megoldások, nagyon-nagyon erős társadalomkritika. Filmben is az ilyeneket kedvelem, animében meg igazi felüdülés volt ilyet látni.

Egyik kedvenc ötletem az üzenetrögzítős skizofrénia, nagyon ügyes megoldás.
Kis piros sárkányok Súrolják a gondolatom Tündérország, Paradicsom, Hozzád száll a mozdulatom
Jisze Szivoj
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.11.28. 20:12

Hozzászólás Szerző: Jisze Szivoj »

Hello!

Hallottam már erről az animeről, és ismertető alapján nagyon ütősnek tűnik :cool: csak az a baj, hogy az animeaddicst-on csak az első három résznek van meg a felirata...:S Szóval, valaki valamilyen más magyar animefelirat-letöltőhelyet nem ismer? :roll:

Angol szinkronnal nem nagyon merek belekezdeni, mert annyira azért nem nagy az angoltudásom... tehát egy vígjátékot biztos meg tudnék nézni sima angol felirattal, de egy ilyen pszichológiai animet...?
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Próbáld ki nyugodtan, a szövege nem nehéz. Vizuálisan megemészteni, az már valami... Párszor kipróbáltam, hogy egy-egy animét felirat nélkül néztem eredtei szinkronnal (nem tudok japánul), és szinte az egész átjött, miről szólt.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Jisze Szivoj
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.11.28. 20:12

Hozzászólás Szerző: Jisze Szivoj »

sergyu írta:Próbáld ki nyugodtan, a szövege nem nehéz. Vizuálisan megemészteni, az már valami... Párszor kipróbáltam, hogy egy-egy animét felirat nélkül néztem eredtei szinkronnal (nem tudok japánul), és szinte az egész átjött, miről szólt.
Hm... akkor oké ;)
Még holnapra más animet tervezek, de jövő héten akkor elkezdem... max. ha valamit nem tudok, akkor itt majd kérdezek :P :cool:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Paranoia Agent

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szépen haladok a sorozattal. Az elsô 4-5 rész még teljesen tiszta volt, míg be nem jött az mmo-vonal, azóta minden résszel egyre nagyobb a :wtf: . Reménykedhetem benne, hogy a végére valamelyest kitisztul a kép?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Paranoia Agent

Hozzászólás Szerző: scineram »

Igen, lesz rendes feloldás. Akkor majd arra mondod, hogy :wtf:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Paranoia Agent

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végigértem. Igazából nem volt teljesen wtf a vége, egy idô után érzékelhetô volt, hogy köze van Saginak az esethez.
Egyelôre még nagyon friss az élmény, nem is nagyon tudom hova tenni a sorozatot, de elsô érzetre úgy 8 pontot megér. Újranézésre érdemes lenne, mert sokszor lesokkoltak a hírtelen változások, de biztos, hogy nem a közeljövôben fogok rá sort keríteni.
Érzetre mintha az idôsíkokkal is lett volna némi kavarás, de ebben jelen pillanatban nem vagyok biztos. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Paranoia Agent

Hozzászólás Szerző: scineram »

Amennyire én megértettem, idősíkokkal nem volt kavarás, csak némi flashback, illetve a közepe táján szép csendben, alig észrevehetően eltelt asszem egy-két-pár év.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Paranoia Agent

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igen, az évek csúszása nekem is feltûnt, viszont furcsa volt, hogy Sagit a fônöke már a sorozat elején kapacitálta, hogy alkosson meg egy új kabala-figurát, ehhez képest évekkel késôbb még mindig ugyan ez volt a téma. Valamint az sem volt világos, hogy Maniwa mibe kattant bele? Ugyanis a végén és az utolsó Dream Gazingnél már ôt láthattuk az "elder" szerepében.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése