D.Gray-man

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Az anime és a manga is épp elég hangsúlyozással él, amikor Allenről és küldetéseiről van szó. Különös gondoskodással viselkednek az irányába. Habár most egyfolytában a 8. kötettel tudok pedálozni, ebben többször is szerepel, hogy Lenalee és Lavi mennyire aggódnak barátjuk miatt. Az animében is általában ezzel a két szereplővel beszélget, és a beszélgetéseikből merít erőt, míg Allen, ösztönzi Mirandát és Crowley-t a harcra. Tehát ez egy körkörös folyamat. Érdekes, hogy Kanda ridegen viselkedik minden újjonan érkezőhöz, nem érdekli, hogy épp hányan vannak, persze csak látszólag. A manga is azt mutatja, hogy képes az összjátékra a közös cél érdekében. Mindenki változik. Így bár eddig Kandát nem igazán jelenítették meg, hogy Allen neve hallatára rögtön barátaira néz, mégis csak elfogadta társát... Hiszen mindenki tudja, hogy mennyire fontos láncszem a harcban, és 15 évesen már képes olyanokra, mint Tiedoll vagy Cross, vagy a többi marshall.

Lavival nem teljesen értek egyet. Habár úgy tűnik, hogy lavírozik a mangában vagy animében (a poénok szolgáltatása mellett) egy fontos lelkitámasza barátainak, és egy fórumon olvastam - aki Lavit szereti és jellemezte -, hogy a Bookman-es dolgaival szemben állandó harcot vív. Érdekes, és egyben különös is. Habár a mangában kitértek rá, még sem tudtunk meg semmi konkrét információt (mint a szeme elvesztése) a Bookmanségéről, és lehet, hogy a mangaka valóban nem akar a múltra nagy hangsúlyt fektetni, vagy csak késleltetni kívánja.

Viszont, tudtommal Hoshina nő, így szerintem árnyalati hangsúllyal, de megjelennek a szerelmi szálak idővel a manga haladtával, így szerintem jó esély van Lenalee és Allen kapcsolatának kibontakoztatására, még akkor is, ha ez szemmel láthatólag nem is konkretizálódik.... Lehet, hogy csak naivságom, vagy shoujos énem szólal meg, de nekem ezt súgja a szívem. ^^
Avatar
Szilva
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.02. 14:02
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szilva »

Itt most olyan dolgokat taglalunk tulképp ami minden embernek lejöhet másképpen. Nem szeretek mangákat magyarázni, én úgy állok egyes karakterekhez, ahogy érzek irántuk. A történet előrehaladtával változhat a vélenényem is.
Lavi vívódásait már korábban említettem, a manga 110+ köteteiben jön elő azonban igazán (ha jól emléxem O_o), mennyi kétsége van a kötelességével és a barátaival való kapcsolataival. Igazság szerint az anime nem adja annyira vissza szerintem mindazon érzéseket és jellemfejlődéseket, mint a képregény. Lehet ezt csak én látom így O_o És lehet ezért éreztem az animében Lavit olyan .. laposnak... :S
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Csak örülök, hogy valaki véleményezi a topicot.

Persze, csak a véleményedre voltam kíváncsi, nem többre, nem kevesebbre. ;) Nincsen általános jellemzés egy karakterhez, és nem is ezt kértem, de továbbra sem írtad le a sejtésedet Kandáról. Remélem, hogy előző írásomat nem érezted sértőnek ^^". Valamint ha van más témád, szívesen meghallgatjuk ^^ Bár nem tudom, hogy jelen pillanatban ki az, aki még olvassa a topicot.

A mangát a saját nézőpontom szerint jellemeztem, persze, ez nagyon szubjektív, és mivel olyan kérdéseket feszegettünk, amelyek már bennem megfogalmazódtak, gondoltam, leírom. Na de nem fogok akkor magyarázni. ;) Én így látom.
Avatar
Szilva
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.02. 14:02
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szilva »

Dehogyis éreztem sértőnek O_o

Kandáról mit gondoltam? Őszintén nem tudok róla mit mondani, hiába láttam foszlányokat a múltjából, nekem ez kevés T_T. Az irritáción és szarkazmuson kívül mikor lesz képes normális érzéseket mutatni másoknak ?:3 Nagyon szimpatikus kari mindezek ellenére, egyetlen dolgot nem állhattam benne. Hogy lenézte a supportereket. >_< Akkor mérges voltam rá.
A sejtésem arról a nézésről... Inkább beképzelés, mivel Lenalee nem tartozik a kedvenc karijaim közé. Abban a fejezetben ért véget a harc a lvl 4-es ellen, és rengetegen meghaltak/megsebesültek. Lenalee pedig... Allen-kun?! (az animében mellesleg ezen kivűl nem sokat mondd mostanság :P)
Nekem ez a nézés kb annyit tett, hogy : Mindenki félholt, az otthonunk romokban hever, és ő megint csak... ALLEN-KUN ?!
Legalábbis nekem biztos ez jutott volna eszembe...^^ ehehe :P
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yeah, fellendült a topic. :D Én is hozzószólok. :)
Először is: A mangakától egyszer kérdezték egy iterjúban, hogy "Mi a szerelem?" és visszaírt, hogy "Remélem lehetőségem lesz bemutatni ezt ebben a mangában." :wink: Szóval a romantikus szálat nem mi magyarázzuk bele, benne van. :) (Meg úgy általában a nők által írt/rajzolt shounen mangákban meg is szokott ez jelenni valamilyen szinten, aminek én nagyon örülök, mert rettenetesen idegesíteni szokott, hogy pl. a férfiak által írt cuccokban a szeretet érzését is csak harcon át tudják szinte átadni, ergo azt is hülyére verik, aki amúgy a barátjuk. :-P )
Aztán picit megvédeném Lenalee-t és az animét. Én pl. nem olvastam még a mangát (anime vége után tervezem), ennek ellenére tökéletesen átjött szinte mindenki indíttatása és céljai. Pl. úgy sajnáltam Lavit, amikor ott a hajón búsult, és mondta, hogy "Egy Bookman-nek nincs szüksége szívre." :( Ebből már sejtettem, hogy lesz itt még baj abból, meg az öreg Bookman többször is rászólt, amikor "túllépte a hatáskörét", hogy ő csak megfigyelő lenne, és érzelmileg ne follyon bele Allenék dolgaiba. Szóval remélem ebből semmi gond nem lesz, mert nekem is Lavi a kedvencem. :( Allen, Lanelee és a többiek dolgai legalább olyan jól átjöttek, szóval én nem éreztem a karaktereket laposnak az animében, sőt, néhány fillerrel vagy kiegészítéssel még mélyebben is a lelkükbe láthattunk. :) Aztán Lenalee... Speciel a mostani részekben nem tudom mi idegesít benne. ^^" Alig mond pár mondatot, mivel az előző 3 rész a Kanda vs. Skin harcról szólt, amiben Lenalee-nek nem volt semmi szerepe, a legutóbbi részben pedig valóban volt pár "Allen-kun..." mondata, de mivel Jasdebiék épp Allenre fenik a fogukat, ez talán nem csoda. :wink: De én cáfolnám, hogy csak Allenért aggódik. Pl. pont a Skines harc előtt, amikor már mindenki otthagyta Kandát, mert "mekkora egy bunkó" (mondjuk az durva is volt, hogy rájuk engedte az alvilág lényeit, vagy mik azok XD), akkor pont Lenalee volt az, aki még odament hozzá, és megígértette vele, hogy igenis visszatér a harc után, és nem hal meg. Aztán amikor végül mégsem jött, akkor is ő jegyezte meg, hogy "Kanda megígérte, de mégsincs itt." Persze nem tagadom, hogy Allenért jobban aggódik, mint bármelyik más barátjáért, de ilyen a szerelem. :wink: Szerintem is jobban kibontakozik majd a kapcsolatuk, bár pl. az a jelenet, amikor Allen hosszú idő után visszatér, és ott sírnak egymás karjaiban, az szerintem mindent elmondott... :) Amúgy nekem nincs is semmi bajom az Allen x Lenalee párossal, talán annyi, hogy szegény Lavinál vettem észre arra utaló jeleket, mintha ő is érezne valamit Lenalee iránt, és akkor neki ez biztos fájni fog, de ha mondjuk összejönne egy másik női szereplővel, és boldog lehetne, akkor már ez sem probléma. XD Viszont ha már Kanda is bele lenne zúgva, azt picit túlzásnak érezném. XD (Amúgy is zavaró kicsit, hogy ott van Miranda vagy Lou Fa, és mindenki inkább Lenalee-hoz húz. XD) Egyébként hallottam, hogy a mangaka hajlamos ilyenekre, hogy 1-1 karit nagyon kiemel a sztoriból, és csak vele foglalkozik egy darabig, de pl. a Lenalee-s részek előtt meg Allennel volt tele a padlás, és volt, akit meg az zavart. :wink: Én még nem járok ezeknél a részeknél, szóval majd meglátom mennyire zavaró, de speciel szerintem nem lenne baj vele, csak akkor úgy csinálja, hogy mindenkivel foglalkozzon egyformán. :) Pl. milyen jó lenne egy full Lavi "elemzés", esetleg egy Kandás, amiben végre kiderülnek róla is a dolgok. :) Ja igen, Kanda... Rá én is kíváncsi leszek, de sajnos eddig még nem derült ki róla sokminden. ^^" Amúgy tényleg a mangaka mondta, hogy az egyik leghülyébb kari, de azért voltak jó pillanatai, pl. amit a Mugen-darabjaival csinált a végén, hogy legyőzze Skint, az nem volt semmi. :D Végre gondolkodott. XD Amúgy bajom nincs vele, egyrészt imádom, amikor pl. Allen-el vitakoznak, másrészt bunkónak bunkó, de ezt néha mesterfokon űzi, annyira, hogy már vicces. XD (Megint csak azt tudom mondani, hogy amikor pl. rájuk engedte az alvilági lényeket, akkor úgy reagáltam, hogy "Kész, ez egy állat! XDD", de pozitívan. XD)
Ja, és a mártírkodás. Végülis ők foglalkozásukat tekintve "harcos papok" lennének, még ha hülyén is hangzik, szóval valamennyire munkaköri kötelességük ilyennek lenni, másrészt ne feledjük, hogy a legtöbbjüknek nincs senkije a Renden kívül, és lehet, hogy csak Lenalee mondta ki, de biztos sok más szereplő is úgy gondolja, hogy a Rend a "családja". Allennél tudjuk, hogy miután Mana meghalt, végig a Rendnek dolgozott, mert először Cross-al volt, utána meg elment a főhadiszállásra. :) Lenalee elmondta, hogy a bátyja is oda köti, és tényleg nincs a Renden kívül senkije. Miranda és Krory a régi életüket hagyták ott, de nekik sincs miért visszamenni. Kandáról nem tudjuk, hogy lett -e volna valakije, és hogy lett ördögűző, de reméljük ez majd kiderül. :) Lavi pedig elvileg megfigyelőjük lenne, mint Bookman, de mivel jószívű srác, ezért nem bírta megállni, hogy érzelmileg ne kezdjen kötődni hozzájuk, vagy hogy ne harcoljon azért, hogy őket segítse. ^^ (Amúgy speciel ez is tök jól lejött nekem az animében, hogy míg kezdetben "vicces fiú", aki inkább csak akkor segít be nekik, ha máskülönben meghalnának, vagy ha Bookman erre kötelezi, a későbbi részekben már sokszor Bookman-nek is ellent mondva menti meg őket. :)) Neki egyelőre nem tudni a múltját, bár akik olvasták a mangát, azt mondták, hogy lesz egy olyan története, amin kb. minden Lavi-fan elsírja magát. ^^"
Ja, és hogy rétestészta lesz -e a sztori? :) Úgy néz ki, hogy nem fejeződik be egyhamar, de ezzel nekem semmi bajom, amíg tartja a színvonalat, és eddig nagyon tetszik. :D
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Na most darabokra szedlek, Titkos XD (*csemege-csemete*) Ahhoz képest, hogy a szünetben kezdtem el tovább folytatni az animét, szépen haladok, és már a 63. rész fejeztem be, azt hiszem. :lol:
Titkos írta:Először is: A mangakától egyszer kérdezték egy iterjúban, hogy "Mi a szerelem?" és visszaírt, hogy "Remélem lehetőségem lesz bemutatni ezt ebben a mangában." :wink: Szóval a romantikus szálat nem mi magyarázzuk bele, benne van. :)

Ó, emiatt nincs nagy motivációm tovább folytatni a Bleachet, mert bár - bocsánat a fangirl of art style-jért - nagyon jól megrajzolt karakterek vannak, és merem állítani, hogy nem véletlenül fejlődött ennyit Kubonak a technikája, hiszen a női szíveket is valahogy el kell nyerni - hiszen lassan több női olvasója van, mint férfi -, és ezt szép kockázott hasakkal meg mi egyebekkel éri el. No de, itt van Hoshina, aki amellett, hogy nő létére shounent készített, még szerelmet is visz az egész be. Ettől olyan szép a D.Gray-man, és már nekem is egyre inkább olyan benyomásom lesz, hogy Allen és Lenalee között elrendeltetett kapcsolat van. (Nem is Komui az első, aki érzékeli, hogy Lenalee egy 3 level -ű akumával harcol, hanem Allen, és az a különös yume..)
Titkos írta:Aztán picit megvédeném Lenalee-t és az animét. Én pl. nem olvastam még a mangát (anime vége után tervezem), ennek ellenére tökéletesen átjött szinte mindenki indíttatása és céljai. Aztán Lenalee... Speciel a mostani részekben nem tudom mi idegesít benne. ^^" Alig mond pár mondatot, mivel az előző 3 rész a Kanda vs. Skin harcról szólt, amiben Lenalee-nek nem volt semmi szerepe, a legutóbbi részben pedig valóban volt pár "Allen-kun..." mondata, de mivel Jasdebiék épp Allenre fenik a fogukat, ez talán nem csoda. :wink: De én cáfolnám, hogy csak Allenért aggódik. Persze nem tagadom, hogy Allenért jobban aggódik, mint bármelyik más barátjáért, de ilyen a szerelem.

Na a lényeget kiszedtem XD Szóval, először is, Titkos, mindenképpen ajánlom a manga sürgős elolvasását, (nekem fogyasztását) mert akkor meg tudod, hogy mi a hiba. Ahogy említetted, az anime - egyrészt rá is volt szerintem kényszerítve a fillerekre, de nagyon jó minőségűeket készítettek, nem ezzel van a probléma - nagyon jól bemutatja a szereplőket, és nagyon sok olyan lépés is van, ami a mangában nincs. Egyrészt, olyanok, amelyek egyes ördögűzűk, mint Barry vagy General Yeegar vagy Miranda, életét, hétköznapjait szemléltetik nagyon ügyesen. Így áthidalnak egy problémát: a túlzott szereplő ismételgetést. Habár mangás vagyok, nagyon megtetszett az anime ötletessége, fordulata, és információ dússága, így a folytonos vátozatosság. Ez egy mangában nehezen megoldható, mert akkor egy nagy krisszkrassz lesz az egészből, vagy egy bonyolult, követhetetlen alkotás. Lenalee-vel nem lenne bajom, és érzékeltettem is, hogy a mangaka fektet rá nagy hangsúlyt ugyebár a mangában - megértem, crystal type, esetleges Heart jelölt, Allen-kun legnagyobb támasza ;) - így sok lett belőle. Bár most, hogy így animében láttam a level 3-vel való harcát, szinte már sikítoztam - persze a szomszédok miatt nem tehetem meg :lol: -, annyira átéltem a harcot, ahogy mondani szoktad überrulz XD vagy valami ilyesmi :D. Szóval remélem, hogy lesz egy kis változatosság a mangában is - most lecsendesült egy pöppet a tenger, ideje, hogy Kuro-chan és Miranda is visszatérjen XD!. Jam, és gondolom nem kell leírnom, én mind ez idáig a mangáról beszéltem (Lenalee-ról), mert alapvetően nem volt még akkor forrásom az animét illetően ;)
Titkos írta:Amúgy nekem nincs is semmi bajom az Allen x Lenalee párossal, talán annyi, hogy szegény Lavinál vettem észre arra utaló jeleket, mintha ő is érezne valamit Lenalee iránt, és akkor neki ez biztos fájni fog, de ha mondjuk összejönne egy másik női szereplővel, és boldog lehetne, akkor már ez sem probléma. XD Viszont ha már Kanda is bele lenne zúgva, azt picit túlzásnak érezném. XD (Amúgy is zavaró kicsit, hogy ott van Miranda vagy Lou Fa, és mindenki inkább Lenalee-hoz húz. XD)

Ne is legyen! Nekem sincs, főleg, hogy az anime egy különös atmoszférát teremtett körájük, és az állandó, apokalipszises álom... hát megértem, hogy miért támaszkodik Allenre ennyire Lenalee. Viszont STOP! XD Lavit nem tudnám elképzelni mellette, mivel még önmagával is küzd, és először még Lavinak még önmagát kell meglelnie - meg is fogja (hm, ez lenne a sokat átrágott "lavis rész?" XD). Szóval egyértelmű, hogy Bak Chan vagy inkább Bak-chan (Komui, azaz állat, sapkás nyuszi) szerelmes Lenalee-ba, és Lou fa pedig Allenbe. Tehát ez tiszta, de most - na jó Lenalee és Allen párosát már nem vesézem ki XD - jöjjön Lavi. A fanservices szívem majd megszakadt, mikor Mirandával ölelkeztek :oops: Miranda mondjuk mindenkéért aggódik, de észrevettem, hogy Lavira nagyon vigyázott. És a mangában kicsit másként van, mint az animében. Lavi ezt mondja Mirandának: "Sajnálom, hogy nem tudtalak jobban megvédeni" Nem pedig ezt "Sajnálom, hogy nem tudtam jobban megvédeni a hajót" Azért érezzük, hogy hol a hangsúly... Olvastam egy angol kommentet, hogy ugyebár Lavi mindig azt mondja: "Strike!", amikor meglát egy bombabébit (kivételt képez Lenalee, aki komoly vasszűz bilincsei alatt van rabságban XD), de Mirandával nem így tesz. Mondjuk Mirandának hatásos volt a belépője (lezuhant a hajóról XD), és Lavinak kellett megmentenie: "Miért éppen én? Eláztak a sérüléseim!" "Elnézést, elnézést" (Azt hitte Miranda, hogy nem tudta megjavítani a hajót, ó, a kedvenc esetlen kis karim XD)
Szóval én nekik drukkolok ;)

Titkos írta: Pl. milyen jó lenne egy full Lavi "elemzés", esetleg egy Kandás, amiben végre kiderülnek róla is a dolgok. :) Ja igen, Kanda... Rá én is kíváncsi leszek, de sajnos eddig még nem derült ki róla sokminden. ^^" Amúgy tényleg a mangaka mondta, hogy az egyik leghülyébb kari, de azért voltak jó pillanatai, pl. amit a Mugen-darabjaival csinált a végén, hogy legyőzze Skint, az nem volt semmi. :D Végre gondolkodott. XD Amúgy bajom nincs vele, egyrészt imádom, amikor pl. Allen-el vitakoznak, másrészt bunkónak bunkó, de ezt néha mesterfokon űzi, annyira, hogy már vicces. XD (Megint csak azt tudom mondani, hogy amikor pl. rájuk engedte az alvilági lényeket, akkor úgy reagáltam, hogy "Kész, ez egy állat! XDD", de pozitívan. XD)

Kanda valóban egy állat: hosszabb vélemény az előző oldalt XD. Jam, jam, érzéseit kb. megismerjük Lavinak, de annál többet... nem igazán. Lavinál az a baj, hogy kiaknázatlan ereje van, amit nem tud használni. Általában nem kell figyelmeztetni, hogy mit használjon, de néha muszáj Bookmannek besegítenie... (Wood seal pl.) Na, azért Kanda gondolkodik, különben nem élte volna túl a támadásokat. Azért nézzük ennyire sötétnek :lol:
Titkos írta:Ja, és a mártírkodás. Végülis ők foglalkozásukat tekintve "harcos papok" lennének, még ha hülyén is hangzik, szóval valamennyire munkaköri kötelességük ilyennek lenni, másrészt ne feledjük, hogy a legtöbbjüknek nincs senkije a Renden kívül

Nam, akkor rossz szóhasználattal éltem, látom, ilyet nem teszek. Csak a későbbiekben tudtam jól megfogalmazni, hogy mit értettem ez alatt. A szereplők hangsúlyozása közben éreztem ezt. (Bleachnél is volt ilyen érzésem) Szerintem ez a shounen művek egy kis fűszere. Most már értem, hogy ti mit gondoltok. ^^ Eh, de Szilvivel is egyetértek. Ez mind nézőpont kérdése. De az érvek nagyon jók, és ezek mellett már nem tűnik olyan üresnek az életre halálra harc, ami néhai shounen művek élvezésekor elveszett az éterbe.

Titkos írta:Ja, és hogy rétestészta lesz -e a sztori? :) Úgy néz ki, hogy nem fejeződik be egyhamar, de ezzel nekem semmi bajom, amíg tartja a színvonalat, és eddig nagyon tetszik. :D
Aham, még szerintem 20-30 epizód biztos lesz, ugyanis ha most tartanak Jasdebinél, akkor kb. még a százas fejezetek elején tarthatunk. ^^ (Még nem járok ott, de elemi erővel falom az animét XD). Ebben egyetértek, és képes voltam végignézni a fillereket, mert átlagon felülien jók, persze az eredeti műhöz semmi sem fogható, de tényleg nagyon jók, szóval nem bánom, ha beérik a mangát. Legalább két alternatívát fogunk látni, az meg sohasem baj, mert beindítja az agykerekeket, és a motivációt a műélvezéshez. :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mondjuk a Lenalee-s dolgokat én inkább Szilvának írtam, ő ellenezte nagyon az Allen x Lanelee dolgot, meg úgy vettem észre, mintha baja lenne szegény csajjal. ^^" (Mondjuk Mirandát vagy Lou Fa-t én is jobban bírom, de az nem azt jelenti, hogy Lenalee unszimpi. :))
Miranda x Lavi tőlem jöhet. XD Mondjuk én pont a "Strike!" miatt gondoltam, hogy milyen poén lenne egy Lavi x Lou Fa (egyedül ők ketten használták ezt a kifejezést, bár sajnos nem egymásra XD). Persze ennek semmi alapja, még nem is találkoztak, legalábbis animében. ^^"
A rétestészta dolgot a mangára értve is mondtam, az anime nem tudom meddig megy (mármint addig ameddig sikeres, de...), mert most tartanak Jasdebinél, de olyan 20-30 rész múlva valszeg beérik a mangát, és akkor vagy fillerek, vagy nem tudom mi lesz, de én azért reménykedek. :) ("Hitlerre" leszek majd kíváncsi. Mindenki utálja, érdekel már, hogy milyen szemétségeket csinálhat.) Esetleg ahogy mondod, kitalálnak valami alternatív befejezést. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

na megint elkezdtem nézni az animét- legalábbis a 70.résztől- hát van ami nem túl pontos a mangához képest, de a gyönyörű grafikáért cserébe meg tudom bocsátani... :3 + jó pontot kaptak azért is, mert azt a bizonyos Allen x Lenalee jelenetet hagyták kicsit lecsengeni mielött Relo megjelenik
Hoshino-t szidnám picit: részint mert múlt héten nem volt ch... aztán meg a már említett 2 szereplő központúságért... a manga hátsó részében Mirandáék szinte egyáltalán nem szerepelnek- Krory-t meg jóég tudja mióta nem láttuk... bár az jó hogy most kicsit a Noah-kal foglalkozik megint- jájj ezek bármi disznóságot tesznek nem tudom őket nem szeretni xD annyira idióták a maguk pszichopata módján XD.. és ha jól érzékeltem mintha Sennen Hakushaku is alakot váltott volna...*__*
baKandát továbbra se bírtam megkedvelni- és egyre kissebb a valószínűsége hogy ez változzon, illetve hogy bármi is kiderüljön róla...
Lavi x Miranda érdekes elképzelés... akár még be is jöhet ha Hoshino elég romantikus alkat és nem csak egy szálat akar beletenni a történetbe.. hacsak Lavinak nem kell otthagynia a csapatot
a befejezést illetően- inkább ne legyen alternatív- abból mindíg csak a baj van- a manga jóval előrébb tart, úgyhogy még egy darabig fillerekre se kell számítani ( max az Ark harcok vagy level 4 akuma után)
mangára viszont marha kíváncsi vagyok hogy lesz ezután- menniy idő lesz a HQ helyreállítására és egyálétalán mi lesz a következő lépés :3
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Ó, az a manga, annyi érdekes kérdést vetett fel ^^ Most, hogy mondod, kedves Grófunk emberi alakja rémesen hasonlít valakijére, akit eddig sok titokzatosság övezett.

Allen x Lenalee páros felbukkanásával nincs bajom, csak ha Lena külön van. Persze mondom, nem tehet róla, de néha rém idegesítő. Viszont édekes, Miranda és Kuro-chan eltűnt az éterbe, és most otthagyta a mangaka a levegőben azt az érdekes kérdést, hogy vajon most milyen képességgel rendelkezik Allen, és mi történt vele és Manával? Kapunk helyette egy másik idióta Noah-t, aki Sherill névre hallgat és Tikky "testvére"? Persze szeressük a Noahkat, de nem ilyenkor, amikor Allenről kiderülhetnének a dolgok. XD
Viszont kérünk szépen Miranda és Kuro-chanes részeket! (No meg Lavisokat) De nekem az is jó, ha a generalokat jobban megismerteti. (Cloud és Marian ((LOL)))

Lavi szerintem addig nem hagyja ott a csapatot, amíg Bookmannel nem történik semmi. Bár nem tudom, hogy mikor jön el az a pillanat, amikor Lavi már nem lesz többé "Lavi".
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

szerk: nyomokban SPOILER-t tartalmazhat! (nehogy mégvalaki úgy járjon mint Titkos ^^")
Lavi csapatelhagyásánál arra gondoltam, hogy ugye eleve nem lenne szabad neki túlzottan belefolynia a harcokba- mivel ő csak megfigyelő és nem kellene nagyon a többiekkel se mélyebb kapcsolatot kialakítania... és most még bejött a képbe az is, hogy az ami Lenaleevel megtörtént, hogy az innocence típust váltott és már crystal típus, bármelyikükkel megtörténhet- és ha ez így van és Lavi bármi jelét érzi hogy átalakul az innocence, el kell hagyniuk a HQ-t.
az meg elég tipikus shounen vonás, h amikor végre kezd kiderülni valami, akkor egy huszárvágással jópár hétig egy tökmás helyszínen történnek az események- amit csak azért sem bánok most kivételesen, mert újabb képet kapunk a Noah-k eszközeiről- pl milyen eszközöket vetnek be az akuma gyártáshoz- sztem nagyon durva: politikai konfliktus- háború- sok halott- sok gyászoló elkeseredett ember akik mindent megtennének azért hogy halottaikat viszontlássák... ki van ez találva
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miyume 2008.05.14. 06:44-kor.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Így már értem, azonban Lavi mindig is sokat viaskodott az érzelmeivel, illetve hogyan ne mutassa ki őket, ami szerintem -emberileg - lehetetlen. Bookman más tészta, nem tudom, hogy az idő elteltével vagy a látottak miatt lett-e ilyen (vagy mert ez a foglalkozása, és magán tapasztalta meg az emberi kötöttségekkel járó hátrányokat..), minden esetre különös. Kívülállók, akik felveszik a történelem eseményeit... és ennyi? Emberi kapcsolatok kialakítása túl veszélyes lenne a feladataik véghezviteléhez? Lavi azonban nem ilyen. Nem tudom megmondani, hogy kezdő-e vagy csak emberileg nem tudja magát megnyugtatni, lényeg, hogy bármennyire jó képességei vannak, nem tudnám elképzelni Bookmannek. És bár csak az én fanservices lelkemben él, hogy Lavi is megtalálja a szerelmet (most, hogy így ezt leírtam, van rá esély?), bizakodom.

Háború már csak ilyen. "Ember embernek" farkasa. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz a Noahk következő lépése....
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Aiko írta:És bár csak az én fanservices lelkemben él, hogy Lavi is megtalálja a szerelmet (most, hogy így ezt leírtam, van rá esély?), bizakodom.
most kiabáltad el xD amúgy sztem mindenki szeretné ha a szimpatikus karakterek boldogan élnének míg meg nem halnának a sztori végén (bár sajnos jópár esetben nem jön össze)... no majd kiderül, reméljük a mangaka gondol a rajongókra és nem ríkatja meg őket a végén- bár legalább egy főszereplőnek meg kellene halnia márcsak a statisztika kedvéért is :dirr:
visszatérve Lavira- sztem erősen pályát tévesztett a drága- és sokat dobna a helyzeten ha tudnánk hogy miért állt be Bookman tanoncnak amikor elég nyilvánvalóan nem megy neki a "csak megfigyelés"... gyerünk Hoshino! kellenek azok a háttér infók!!!
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Pszt, akkor visszaszívom! :lol:

Hasonlóan Lavihoz, van egy pár szereplő, akinek előéletéről jó lenne valamit tudni, éppen ezért, mert a karaktert nem lehet teljesen értelmezni. Lavival is úgy vagyok, hogy ha azt az infot, miként akart Bookmanné válni, megtudnám, egyszerűbb lenne elhelyeznem valahova. (Így vagyok Kanda jó barátunkkal és bizonyos tekintetben Allennel is, de már csak Mana miatt érdekel ;)) Ahogy mondtad, remélem, hogy megismerhetjük még őket, de azért élvezem a Noah-k idiótaságait, és az új szereplőt ^^.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, Lavi szerintem sem lenne jó Bookman, jellemileg nem passzol ehhez a szakmához, ami persze nem baj, sőt! :) Amúgy ez az egész Bookman dolog kb. olyan, mint a Hegylakó TV sorozatban a Figyelők, akik szintén csak megfigyelnek, és ott is volt balhé olyanból, hogy XY túllépte a hatáskörét. Mondjuk nem tudom mi számít ennek, pl. Lavi a hajón lévő harcoknál eléggé besegített, de azért mégsem kapott letolást az öregtől, max amikor Lenalee miatt nagyon elragadtatta magát. Meg ez hülyeség, elvégre ha velük utazik, akkor őt is akuma-támadások fogják érni rendszeresen, és akkor mi számít önvédelemnek, és mi számít segítségnek? (Meg már amikor legelőször megjelent, akkor is segített Allennek lenyomni Krory-t, az rendben volt? XD) Szóval eléggé érdekes ez. XD

Más: Miután a Crystal-type Innocence, és az ember formájú Millenium Earl után újabb spoilereket kapnék, úgy döntöttem, hogy inkább mégis elkezdem a mangát az elejéről, mégis jobb onnan megtudni a dolgokat, mint fórumról. :dirr: Mondjuk még az ötödik fejezetnél tartok, és vizsgák mellett nem hiszem, hogy sok időm lesz rá, viszont el kell mondanom, hogy ennek a mangának már az elején is gyönyörű a rajzolása, akkor hová fog ez fejlődni később... :D (Korábban valahogy csúnyábbnak találtam, legalábbis az animéhez képest, aztán kiderült, hogy valszeg a szken volt rossz, mert most másodjára nézve egy másik helyen sokkal szebb volt. :))
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

gomen Titkos- elfelejtettük kitenni a nagy spoiler táblát ^^" ne aggódj, mire ezek aktuálisak lesznek remélhetőleg már el is felejtetted a manga menete miatt xD
amúgy a Bookman dologhoz: a vén panda is nem egyszer beszáll a harcba szal ő igazán nem szólhatna semmit
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Nem baj, a csepegtetett információk hallatára elkezdeni egy mangát a legjobb - hehe :lol: - szóval, amint végeztél az a vizsgával, olyan szigorúsággal, mint a suliban, tessék leülni a gép elé, és meg se állj a 158 részig ^^

Valóban, pedig ki szoktam írni, hogy spoilert tartalmaz az írásom O.o Eh... de olyan kis hangulatos társaságunk lett XD. <off>

Panda-chan! Nem semmi az öreg, én még csodálom, hogy honnan szerzi az erejét... hihetetlen.. Miranda esetében is segített, bár akkor mindenkit védelmezni próbált. (Mikor az órára tette a védelmező burokját) Eh... Miranda hiányom van... ezért nem ajánlatos nem a főszereplőbe beleszeretni, mert különben hónapokat kell várni arra, hogy megjelenjen egy másik karakter, akit te szeretsz... Oh, -1 pont, shounen mangák! XD
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

woow!!! ch 159!!! ennyire összetett és ütős fejezet is rég volt! de úgy minden téren SPOILER kezdve ugye rég nem látott Kuro-chanunkal- mia fene volt ez? aztán szépen hagyták is a témát és jött az ökörködés mesterfokon XD Allen :3 fangirl szívem örül- hű de kakkoi hosszú hajjal- nameg a chibi- Kanda és Lavi és nyuszifüles Bookman XDDD aztán meg Mirandának hála nyávogó Lenalee... és az áramszünetes horrorjelenet befejezésül ez a manga egyre jobb és jobb lesz!
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

SPOILER

Most csak nekem tűnt úgy, hogy Allen haja kicsit hasonlít Edwardéra? De nagyon óóóóó XD :oops:
MIRANDA! Imádom, imádom ;) Egyszerűen nem tehetek róla, de annyira kis esetlenke és éppen ezért édes ^^ Remélem, hogy a harcban sok segítséget fog nyújtani a többieknek, mert nagyon úgy tűnik, hogy megint fel kell készülniük....... VOAH!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, így fehérített spoilerekkel mindjárt jobb, köszi. ^^

Btw, most akkor nagyon ütős minden fronton a sorozat, mert épp most néztem meg a 82-es részt, és valami szuper volt. :D Ütős animáció, a poénok is ott voltak, coolos Lavi, Krory, Allen, sőt Lenalee, a végén pedig Jasdebi összeolvadása, és ezzel lett vége. :) (Ilyenkor utálok 1-2 hetet várni a következő részre. XD)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

83... hát ez is zseniális volt... szegény Kuro-chan.... Allen fiam: méghogy Nee-san!
Akio: spoiler! hasonlít bezony... kúlos erősen- csak kár, hogy nem marad így Timmel együtt XDDD milyen már azokkal a copfokkal?! XD( bár az elég paraszt egy dolog lenne ha Lenalee nyávogna a hétralévő részekben, baKanda és Lavi meg chibi maradna... Bookmanról nem is beszélve xD)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Napi hülye kérdés: Honnan töltötted le a 83-ast, miyume? ^^" XD (Csak mert az amcsik pár napja licenszelték, és Shinshen subs le is szedte, ahogy arra számítani lehetett. :()
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Youtube és Veoh fan ;) A legjobb online video nézegetős portál... Én itt szoktam... 83 rész ^^ "Micsoda szörnyeteg..."

Szegény Miranda... "Elnézést, elnézést... " XD
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta:Napi hülye kérdés: Honnan töltötted le a 83-ast, miyume? ^^" XD (Csak mert az amcsik pár napja licenszelték, és Shinshen subs le is szedte, ahogy arra számítani lehetett. :()
http://isohunt.com/torrent_details/4299 ... ab=summary
innen ^^... olvastam én is hogy megvették az amcsik.. de szerencsére maradtak még "lelkiismeretes" sub csapatok akiknek a rajongók fontosabbak xD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi miyume, meg is néztem, jó rész volt. :D
Más: Most kivételesen én fogok spoilerezni, ugyanis beértem a mangát, és most arról fogok írni, szóval előre szólok, akit nem érdekel, az innentől ne olvassa, mert csupa mangás dolog jön! (Kérés szerint kifehéríthetem, de egyenlőre nem látom értelmét fél oldalnyi szöveg "eltűntetésének". :dirr:)
Szóval a Bárkás részekig szuper. :D Egyszerűen tök jók lettek a harcok, és mellette a szereplők érzelmei sem lettek elhanyagolva. :D A Krory-s harc mondjuk engem picit már untatott, hosszúra lett nyújtva (meg szerintem Jasdebiék ötletesebben harcoltak, amikor a bombáikat cserélgették, mint összeolvadva, amikor csak a hajukkal döfködtek ^^"), viszont amikor már Krory vére harcolt, az nagyon ott volt. :D (Főleg, hogy tippelgettek, hogy mi lesz a harmadik üvegnyi akuma vér sorsa, pláne, hogy a Narutóban volt egy dettó ilyen rész, de a mangaka megint jól kivágta magát a végére, és meglepett. ^^) Krory után jött a BEST EVER FIGHT. :D LAVI. XD (Mondjuk azon is röhögtem, amikor Road rögtön úgy üdvözölte Allent, hogy lesmárolta. XDD) De Lavira visszatérve: Baromi jól megcsinálta Hoshino, igaz ez a rész még nincs meg animében, de a háttérzenét, meg a dinamikus mozgást simán oda tudtam képzelni, és tetszett, hogy végülis Lavi egyszerre harcolt Road, meg a saját "gonosz énje" ellen, és közben a való világban Allent is csapkodta. XD (Mondjuk a spoilerek itt sem jöttek jól, mert olyanokat meséltek, hogy "Lavi szomorú múltja", meg "Azokon a részeken simán sírni lehet", és ehhez képest szerintem annyira nem vágott oda, hiszen a vívódását Bookmanként már ismertük, legfeljebb most még mélyebben belement a mangaka. ^^") De ne értsétek félre, mondom, kedvenc részem volt, talán a Sumanos részek jöttek be ennyire utoljára. :D Aztán jött az Allen vs. Tyki fight, amiben leginkább a 100%-os szinkronérték tetszett, amikor Allen már előhívja az Earl kardját. :D A Bárka összeomlása rész megint jó volt, feltűnt Cross, és az Earl, akiknek a beszélgetését végigiröhögtem. XD ("-Rég találkoztunk... -Ez most úgy mondod, mintha olyan gyakran látnánk egymást... -Húzz el! -Dehát te vagy az én Bárkámon! -Már úgyis ki akartad dobni, nem mindegy?" XDDDDD) Illetve ezután derült ki sok fontos infó pl. a 14. Noah-ról. :) (Amúgy Cross akkora arc. XDDD Az anime még nem tart itt, ezért ott simán annyi derült ki róla, hogy egy léhütő csajozós, viszont a mangában később haláli szövegeket nyom, harc közben meg cool is. :D) Mondjuk itt jelenet meg az egyetlen olyan rész, amit erőltetettnek éreztem, ez pedig a "berserker" Tyki volt, 100%-os Noah módban. Meg sem volt magyarázva (hiszen elvileg Allen pont "kivágta" belőle a Noah énjét), meg a harc is csak annyi volt, hogy menekülnek előle, kb. azért rakhatta be Hoshino, hogy utána Cross még coolabbnak tűnjön, ahogy lenyomja. De mondom, a bárkás részek ezzel együtt is nagyon jók. :)
Viszont az utána következők már nem tetszettek annyira, valahogy nekem az egész HQ-támadás nem jött be. ^^" Egyedüli jó része talán az volt, hogy láthattuk a 4 generálist egyszerre harcolni, de nem jött be a vérfürdő, meg "Hitler" szemétkedései sem. Mondjuk legalább Lenalee-t jobban megismerhettük, de az ő Innocence-e sem lett annyira jó, a level 4-es akuma meg úgy néz ki, mint valami pszichopata játékbaba. :dirr: (Szvsz a level 3-asok sokkal jobb dizájnúak.) Szóval valahogy nem jött be a tömeghent ennyi oldalon keresztül. Ja, egyébként Lulubell szerintem nem lett elcseszve a fillerekben, a itt is alig harcolt, a piszkos munkát az akukám, meg a "koponyafejek" rendezték le, ő a tojást próbálta visszavinni az Earl-höz. Ami érdekes volt ebben a részben, az Hevlaska és Hitler beszélgetése. Mintha arra célzott volna, hogy ő a nővére, vagy legalábbis ember volt. O_O (Ezt értette valaki?)
Aztán a most kezdődő új arc-al meg az a bajom, hogy a mangaka átesett a ló másik oldalára: volt úgy 20-30 vérkomoly rész, ahol a harcok mellett szinte egy csöppnyi poén nem volt, a legújabb fejezetben, meg mint egy drogos. :dirr: Chibi Kanda és Lavi, nyúl Bookman, macska Lenalee stb... :dirr: (Amúgy szóljon aki értette, hogy mitől változtak át.) Amúgy félreértés ne essék, még mindig jó a sorozat, csak a Bárka óta mintha leesett volna kicsit a színvonal, meg az az idegesítő, hogy elég lassan derülnek ki a dolgok, és egy fejezetben is legalább kétszer ennyi dolognak kellene történnie. Mondjuk ezt kb. az összes híresebb Shounen Jumpban futó magára el lehetne mondani (ahogy néztem a Bleach és Naruto is kb. ilyen sebességgel halad), de attól még idegesítő. Ami még zavart, az az, amit miyume is írt: nincs elég háttérinfó, meg egy csomó dolgot nem ért az ember, csak nagy sokára. Pl. Road hogy élte túl? Mi lett pontosan Tykivel? Jasdebiék most túlélték? És ezek csak a Noah-k...
Illetve amit Aiko írt, azzal nagyon egyetértek:
Aiko írta:Szerintem a D.Gray-man legnagyobb hibája, hogy bármennyire is jó a történet, és szereplők kialakítása, ha nem foglalkozik eleget egy figurával, vagy egy helyszínnel, akkor az már végtelen történetre nyúlik. (Gondolok itt Kandára, aki most kezd megint szerepelni). És ha a történet így halad, akkor mire megjelenik az utolsó Noah is, lehet, hogy elveszíti már a mondani valóját. Csak én érzem így...? ^^"
Mellesleg ebben egy kicsit a Bleachre hasonlít.
Én sajnálom, a sok szereplőt felmutató mű nem tér ki eléggé az egyes karakterekre, vagy épp elhanyagolja azokat. (A mangaka megtehette volna már a 140 rész alatt, hogy több múltat idézzen, de remélem, hogy ezt még orvosolja, és nem csak Allent teszi a középpontba ^^").
Nem csak te érzed így, tényleg ez van sajnos, és igen, így szokott végül 1-1 manga odáig jutni, hogy csak jönnek az újabb és újabb szereplők, a sztori meg nyúllik mint a rétes, miközben kulcsfontosságú dolgokat még mindig nem tud az olvasó. :? (Remélem azért Naruto szintre nem jutunk, ahol jelenleg hemzsegnek a plothole-ok, és az számít újdonságnak, ha megjelenik egy sokadik "WTF???" kategóriájú szereplő.) Szóval eddig még egész jó, de remélem, hogy az új arc-ban most felmutat valamit Hoshino, és a harcok mellett azért a történet is haladni fog. (Krory már legalább magához tért elvileg. :D)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

manga spoiler folytatása!
szal.
nekem nem volt különösebb gondom a level 4 akuma elleni harccal- egyrészt mer végig az volt bennem, hogy na ezt meg hogy fogják kicsinálni amikor már mindenkivel feltörölte a padlót többször is... fontos volt Lenalee inocence-e miatt is, bár az it tény hogy egy pici humor se volt benne... Lulubell karaktere sztem akkor is le lett amortizálva az animében jóelőre.. nem tehetek róla ^^"...
aztán, nekem marhára tetszett a legújabb idióta ch..költöztetik a főhadiszállást.... amitől átváltoztak: először ugye Allen amikor elaludt felborította Komui egyik stócát amin volt egy lötty amit Komui szánt Bak-nak... ettől szép sellőhaja nőtt neki is meg Timnek is, Kandáékból meg chibi lett ( valszeg valami mást is felboríthatott)... aztán amikor Miranda is bénázott egyet és eltaknyolt egy doboznyi cuccal- Lenaleeék nyávogni kezdtek- szintén volt benne valami "játékszer"... Laviék ki is akadnak hogy a főhadiszálláson nem csinálnak semmi értelmeset csak szórakoznak ilyen hülyeségekkel xD
az meg hogy Kuro-chan magáhoztért.. nade hol? nameg persze elég sok kérdést vetnek fel a Noah-k is.... ha Road kinyiffant volna annak nagyon örülnék, de sajna nincs szerencsém ( Allen üdvözlése... grrr)
Válasz küldése