D.Gray-man

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Azta, tele írkáljátok az egész fórumot (költői túlzás), erre én meg vizsgázok ^^""""""

Na de, hogy reagáljak is a sok kommentre:
Miyume
Nekem felüdülés volt ez a rész, de komolyan. Habár kicsit fura volt a hirtelen váltás, ami Sherill felbukkanása után következett be, de kicsit elterelte a gondolataimat. Há! Hoshino oszt tudja, mit kell tenni! Nevetessük a népet XD, ráérünk még....
Végül is... hova sietünk? ^^"" (Fan-girl mode off)
Titkos:
Oh, ezek a háttérinformációk mindig szóba kerülnek, de ami késik, nem múlik, és talán a mangaka is belátja, hogy a késleltetés eszköze hosszú távon nem kifizetődő, főleg, ha mindig a legizgalmasabb résznél vágja el az egyik cselekményszálat. Viszont, ahogy így elgondolkodtam a barátnőmmel - aki szintén nagy fan ^^ -: Allen sorsa még kérdéses, kíváncsi vagyok, hogy a végső megmérettetés, már ha ilyen elképzelhető lesz a mostani cselekmény fejlődését tekintve..., hogy alakul. Azt hiszem, hogy a manga és lassan az anime követőinek is leesik/leesett a tantusz a 14. Noah személyének titokzatosságát illetően. Az sem véletlen, hogy Allen megátkozott szeme mögött ki rejlik. Végül is... Mana mindig Allennel volt, így a hordozott képessége, és a megtanított dal feljogosíthatja a bárka irányítására. Habár ez egy megátkozott szem, a mangában és az animében is úgy van megjelenítve, amikor az szintet lép, egy akuma lelke száll Allen szemébe. Nem furcsa?
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Úgy döntöttem, hogy nézném tovább a D.Gray-mant, de úgy néz ki, hogy licenszelték...
Nem tudnátok küldeni valami torrentet ? A 20. résztől kéne. (50ig volt fent a gépen, de letöröltem már régen...és most megnézném asszem.)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

itt van 65. részig bár az első 20 is rajta van, de ha ügyes a progid akkor ki tudod jelölni ami kell...
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nagyok köszi :D
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

egészségedre XD
ch 160 Spoiler!
ecsém... kicsit mintha az élőhalottak éjszakájára hajazna adolog (extra sz@r zombis horror film) ... bár a végén Allen utólsó gondolata az poén és még lehetnek érdekes dolgok xD és napersze ez is mind Komui hibája XDDDD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

160. chapter spoiler

Én ezt végigröhögtem. :D Amúgy jah, most a zombis filmektől vett kölcsön néhány elemet Hoshino, bár engem a vírus miatt inkább a Resident Evilre emlékeztetett. XDDD A sztori megint nem haladt, de legalább a szórakoztatás megvolt, én ezt speciel jobban élveztem, mint a bázis támadásának nagy részét. XD (Meg azok után a darkos fejezetek után nem is árt ez a kis hülyülés. :)) Amikor Komui ott ül mellettük, és megszólal, hogy "Tudom...mert én fejlesztettem ki.", illetve ahogy utána rátámadnak, az valami fenomenális volt. XD Meg az is, ahogy utána lazán visszaverte őket... XDD Jah, amúgy a nyávogó Lenalee kawaii, csak előjött belőlem a fanboy. ^^" XD És igen, Allen utolsó gondolata szintén rulez volt. XD
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

SPOILER:
XD és ahogy az elején azon kattognak, hogy mit csinált Allen, hogy a nővér ilyen döhös.... meg Allen feje amikor megharapja xD és a "His smile doesn't reach his eyes" arc XDDDD na és persze ez felejthetetlen XD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jah, a nyitóképen én is vigyorogtam, avagy "Allen bosszúja". XD (Itt amúgy megint olyan Edwardos feje van, ha megfigyelitek. XD)
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Jam, cegény Bakus.. :P Olyan kis törpe, bár "divatból" Lavi is mindig moyashizta Allent ^^. Nem baj, ha kicsit Edwardos (belőlem meg előtört a fangirl XD)

Viszont Komui egy állat... ezt már tudtuk :P Szolgáltatja a poénokat ezrével ^^ Miért mindig Miranda lesz a mellékszereplő? XD LOL, Marie sem volt semmi ^^" (Főleg azok a fejek... ehhh...) Komui, ezért még mit fogsz kapni, főleg, ha a két srác visszakapja az alakját, Allen a haját (maradhat *blush*), Miranda és Marie emberi mivoltát, Bookman a haját (*like a poop* XD), Lena a hangját és így tovább... Kíváncsi vagyok Reevernek mikor lesz elege és mond fel :lol:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

84-85 (*A*) még mindíg zseniális- imádom- félperces váltásokkal bőg és fetreng a röhögéstől az ember (amikor Lavi beszól Lenaleenek, hogy ha visszatértnek inkább azon kéne lennie hogy pasit szerez magának Allen meg pofán rúgja XD... és persze ott van szegény Kuro-chan akitől most elég hosszú időre búcsút veszünk...T_T és végre elkezdődött Lavi vs Road harc ( fú de meg tudnám nyúzni azt a csajt grrr...) )

ch 160.: jobb alsó sarok-ezen kifeküdtem xD.. és yeah! Kanda először volt szimpatikus xD na és a vége.. most akkor mi lett csóri Kuro-channal? nincs rendben ez a heti 1 ch....
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

84. részhez: Na igen, mitagadás, ott volt. :D Amúgy megint látszott, hogy Lavinak nem közömbös Lenalee, szegény milyen fejet vágott, amikor Lenalee visszaszólt neki, hogy a pasiügyeihez semmi köze. ^^" Utána meg mintha azt kérdezte volna, hogy Allennek mi köze hozzá (vagy Allen értette félre XD), csak aztán elvitték a témát abba az irányba, hogy akkor mit fog csinálni, ha visszatérnek a főhadiszállásra. :)
Az Allen x Road csók szerintem itt nem lett annyira jó, a mangában valahogy jobban röhögtem rajta, pedig már ott sem ért meglepetésként. XD

85-ös részt még nem láttam, most szedem. :) Apropó: Nem tudom mi okból, de a Shinshen-subs folytatta a subbolást 82. résztől felfelé. :D

Chapter: 160
Én is azon röhögtem a legobban, amikor Kanda fel akarta aprítani Komuit, Reever meg lefogja azzal a szöveggel, hogy "Nem is tudod mennyire mondanám, hogy csináld, de sajnos nem lehet." XDDD
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ep. 88- ha nem tudnám mi lesz, most tuti a padlón lennék Lavi miatt T_T továbbra is tartja a szintet az anime
manga meg most a jóég tudja mikor fog folytatódni, csak remélni lehet hogy nem lesz hosszú a szünet... :S
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én már a 87. részre is be akartam írni, hogy mindenki nézze meg, mert hiába láttam már mangában, fantasztikusan jó lett. :D (Kb. most volt először, hogy nagyon együtt tudtam érezni Tykivel.) Lavis részt majd meglátom, ha kihozza a Shinshen. Ja, a mangából 1-2 napja jött ki az új rész, és egyre érdekesebb ez a szellem-szál.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

tényleg! akkor szerencsére csak egy hét maradt ki... és marha jó, bár remélem ez után lesz pár pihenősebb rész mert most elég húzós jóideje... ismét egy Kandás jelenet vitte a pálmát: Tiedoll zombi: Let's play, Yu! XD (és Lenalee-nek már egész hosszú a haja- ez így maradhatna)
és Tyki- ezért jó ez, mert még a gonoszokkal is együtt lehet érezni (de nem a szokásos shounen negatív karakterek "megvan az oka gonosznak lenni" ürügy miatt)
szeretünk Hoshino :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem pont ez szánná Katsura a "pihenős" résznek Lulubell balhéja után. ^^" Legalábbis az első pár fejezet még full poén volt, de a legutóbbi után átmehet ez a történet is komolyabb vizekre (gondolok itt arra, hogy a szellem egy félresikerült kísérlet eredménye, talán újabb disznóságok derülnek ki az Orderről), de ha megmarad poénkodás szintjén az sem gond, csak utána tényleg rukkoljon elő valami olyasmivel, aki megüti a Bárkás részek színvonalát. :D Lenalee hosszabb haja nekem fel sem tűnt, bár Allené is csak akkor, miután szóltak. XD Mindenesetre jó lenne, ha visszanőne neki, tényleg jobban áll. :wink: Tiedoll pedig rulez, zombiként, meg normál alakban is. XDDD
A gonoszokkal kapcsolatban nagyon igazad van, Katsurát szoktam felhozni példának, hogy "elsőmangás" mangaka is tud nagyon egyedit alkotni, ha akar. Pl. én most azt várom tűkön ülve, hogy mi lett Jasdebiékkel, illetve, hogy Tyki most akkor hány százalékban Noah, és vajon Allen kardja fordítva sült volna el, vagy miért változott full Noah-vá a Bárkában? (Ez a szál sokkal jobban izgat, mint az, amit Cross készül elmesélni. XD)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

ha így kellene pihennünk (nomeg a csapatnak) akkor erősen bajban vagyunk... már attól elfáradok hogy nézem ezt az állandó hadi állapotot...
Lenalee haja nekem most tetszik a legjobban- maradhatna ilyennek- bár ezek arra jók hogy az idő múlását jobban nyomon lehessen követni
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, én a mostani fejezeteket kb. annyira tudtam komolyan venni, mint mondjuk a manga elején lévő "filler chaptert", ami arról szólt, hogy Komui robotja elszabadul, és annyi értelme volt, hogy ott láttuk Lenalee-t először harc közben. :D (Mármint a mangában, animében még ennyi értelme sem volt. XD) A mostani fejezetek a szellem felbukkanásával váltak szerintem kissé komolyabbá, bár Hoshino egyelőre még ezt is poénra vette. XD (Komui: "Meg kell beszélnem a dolgot a feletteseimmel." XDDD) Mondjuk a legújabb chapter vége tényleg durva lett, kíváncsi vagyok, innen hogy folytatják. Remélem nem az lesz, hogy a mostani fejezet végén egy szövegdobozban elintézte a dolgot úgy, hogy "Bak másnap átment, és mindenkinek beadta az ellenszérumot". :?
Amúgy poén, hogy ezek a fejezetek mennyire megosztják most az olvasótábort. :) Szerinted túl komoly, másik fórumon lévők szerint túl bugyuta, szerintem meg kellemes kis hasfalszaggató levezetés, mielőtt a Noah-k megint akcióba lépnek. XD

Animében meg a 88-as rész hozta a szokott minőséget, jöjjön már a 89.! :D (Utána meg a 90., mert akkor lesz az új ED. XD)
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hm, szerintem egyáltalán nem "bugyuta" ez a mangarész, egyszerűen csak Hoshino szerintem időt akar magának nyerni, hogy részletesen tovább tudja folytatni a mangát, valamint ahogy említetted, a minden erejükkel visszatért Noahkkal feltudják venni a harcot. Persze kellett ez a kitekintés, és most már láthatjuk, hogy Komui tisztelete minden "részlegre" kihat. Talán a fejezetnek az az egy bibije, hogy még a komoly részeket sem lehet egy könnyen "komolyan" venni, mert az ember alig bírja felfogni a szereplők hangulatváltozását és a helyzet komikumból fakadó humor tömkelegét. De akkor sem nevezném bugyutának, mert lehet, hogy ezek a fejezetek is arra szolgálnak, hogy a késleltetésből fakadó Noah's action chapterek már minden téren kielégítsék az erre szomjazókat ^^. ::japtoun::
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta: Amúgy poén, hogy ezek a fejezetek mennyire megosztják most az olvasótábort. :) Szerinted túl komoly, másik fórumon lévők szerint túl bugyuta, szerintem meg kellemes kis hasfalszaggató levezetés, mielőtt a Noah-k megint akcióba lépnek. XD
nem gondolom, hogy túl komoly- sőt nagyon is poén- hülye Komui beszólásaival meg mindennel- bár itt most kezd kicsit bekomolyodni a szellem miatt. csak annyit mondtam, hogy ez nekem nem éppen pihenős rész.. bugyutának meg nem értem miért lenne az.. de persze mint minden más, ez is szubjektív... minden esetre én annak örülnék ha tényleg lenne pár igazán marhulós ch levezetésnek mielött a Noah-k visszajönnek a képbe
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

(remélem nem számít dupla postnak- már elég sok idő eltelt)
szóval: kezdjük az animével: ep 90 - szinvonal a régi, így ezt nem is ragoznám tovább. új ending van, ami megintcsak nem rossz, viszont az is kiderül belőle, hogy folytatják a manga követését, mert ott van a level4 akuma és az összes General is- ami nekem azért furcsa, mert úgy gondoltam hogy most ha vége a bárkás fightnak akkor fillerek fognak jönni- eléggé adta volna magát a helyzet, mert ha azt is megcsinálják akkor gyakorlatilag beérték a mangát... persze annak örülök hogy megy tovább a történet rendesen, csak attól tartok hogyha nagyon utólérik a mangát akkor inkább csinálnak neki egy elfuserált befejezést- akkor már inkább a fillerek
és a chibi theater a végén marha jó volt XD

manga: feltűnt "Hitler" és újra genyózik... elég érdekesen működnek a dolgok a rendnél- egyel többször mentette meg Allen a hátsójukat ahhoz hogy ezt érdemelje... :?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akkor mondom én is sorban. :D

Az animével sajna szokás szerint le vagyok maradva, mivel Shinsenék előnye a pontos fordítás, hátrányuk viszont, hogy rohadt sok animét subbolnak egyszerre, és emiatt általában 1-2 epizóddal le vannak maradva. ^^" Konkrétan még mindig a 88. résznél tartok, viszont nem bírtam megállni, hogy YouTube-on ne nézzem meg az új endinget, ami szokás szerint gyönyörű és hozza a megszokott színvonalat. :D (Szerintem a Wish után ez a legszebb D.Gray ending, és egyébként is, nekem a Regret nem annyira jött be. ^^" Nem azt mondom, hogy rossz volt, de ez a mostani sokkal jobb.)

Az anime jövőjével kapcsolatban: Nyugi, szerintem nem lesz ott alternatív befejezés, egyszerűen csak rájöttek, hogy a level 4-es részek még simán beleférnek. :D Gondolj bele, mire az anime eljut a general harcok és a level 4-es arc végére, addigra a manga már szerintem a következő arcon is túl lesz, és ha akkor kezdenek el fillerezni, a mangában megint lesz 1-2 új arc, mire az anime visszatér a canon epizódokhoz. (Lehet nem lesznek annyira előnyben, mint anno az 50-es részek körül, de még így sem lesz rossz.) Meg szerintem a level 4 után könnyebb lesz berakni pár fillert, mint a Bárka után, amikor végre megtaláljak Crosst is, meg ilyenek. :D Mondjuk az anime "picit" mindig spoilerez, mert mire a történet eljut a level 4-ig, addigra már nem csak új ED, de új OP is lesz szerintem. XDD

Manga: Franc, Hoshino pont azt csinálta, amitől legutóbb féltem: elintézte egy szövegdobozzal a zombis arc lezárását. -___- Értem én, hogy "poén" fejezeteknek szánta, meg minden, de azért mégis... (Na többek között ide jöhetne majd az animében pár filler, amikben Bak Resident Evilt játszik az egész Orderrel, mire nagynehezen mindenkinek beadja az ellenszérumot. XDDD) Cserébe viszont az eheti fejezet nagyon feelinges volt, sikerült méltó "utódot" találni a volt bázisnak, a jelenlegi majdnem ugyanannyira ijesztő. XD Visszatértek a komolyabb történeti szálhoz is, és elég ígéretesen kezdődnek a dolgok. :) "Hitler" köcsög, de már megszoktam, Cross végre újra feltűnik, és Lavi meg Bookman is készülnek valamire. (Apropó, az igaz, hogy a mangaka kedvence is Lavi? Csak mert elég feltűnő, hogy őt valamilyen ürüggyel mindig szerepelteti, lásd mostani fejezet, Allenék után ő jelent meg először. XD) Jah, viszont ha már itt tartunk: Hogyan lett Lavi és Kanda újra nagy? Bookman-nek hová tüntek a nyuszifülei? (Lenalee is macska volt + megszállta egy szellem...) Mondom én, hogy hirtelen lett lezárva az a zombis arc. -__-
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

manga: The Truth: *miyume álla a padlón koppant* O_O nem is tudok többet hozzáfűzni

az animével kapcsolatban: a dolgok jelenlegi állása szernint már a hátam közepére se kívánom a fillereket, de mivel ez nem kívánságműsor valszeg a te verziód közelebb áll az igazsághoz Titkos.
az meg hogy a zombi harc ennyivel lett elintézve az új fejezet után már annyira mind1...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mostani fejezetről kb. én is ugyanezt tudom írni. :D Meg azt, hogy mindenki olvassa el, mert durva, méghozzá nem gyengén. :D Na jó, pár dologról bővebben: Azért a flashbackben érdekes volt, hogy Allen-t eddig mindig egy udvarias megszeppent kisfiúnak láttuk Mana közelében, most meg egy agresszív kölyöknek tűnt, aki simán visszaszólogat, és mindenért "harap". Cross szövegéhez: Hoppá, még a végén kiderül, hogy a Hitler által odarendent hadsereg és elővigyázatosság mégsem túlzás, mégiscsak egy Noah van hősünkben, mégha áruló Noah is. :D Amúgy nekem mindig sántított picit Allen sztorija, mármint, hogy csak a keze miatt az utcára tették a szülei. Nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy pl. előző életében ő volt a 14., és amikor megölték, Allenként született újjá, akit Mana magához vett.
Amúgy valóban, a múltkori és a mostani fejezet is nagyon ott volt, de attól még a zombis akkor is gázul lett befejezve. :-P Hoshino annyira elbaromkodta, hogy aztán nem tudta volna egy fejezet alatt lezárni, vagy nem is akarta. Ha már annyira "egykockás" véget akart, akkor írta volna azt, hogy Komui rémálma volt az egész, vagy hasonló. XD
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: miyume »

írhatta volna, de szerintem már annyira jött neki a Truth, hogy nem bírt magával- valahogy meg tudom érteni...
és az új ending utolsó képét de szeretem ::daisuki:: maga a zene se lenne rossz csak kicsit túl áriás az én ízlésemnek ^^"
viszont Cross belépője zseniális volt XD amikor Allennek leesik- az a fej XDDD ezért imádom- a legvéresebb helyzetbe is be tudnak tenni egy ilyet
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: D.Gray-man

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, pl. a level 4-esnél többek között ez is zavart, hogy szinte teljesen száműzte a humort, és csak vér volt. Viszont nem akarok rosszmájúnak tűnni, most a manga és az anime is epic win. :D (Amúgy a 91-es részben az volt az "áll-leesős" rész, amikor Cross kilőtte a repkedő Tykire a golyókat. Az az animáció... *__*)
Kép
Válasz küldése