Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch és Pure

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc gonoszod?

Izuru/Izul (Pitch)
0
0 szavazat
Eriru/Eril (Pitch)
0
0 szavazat
Yuri/Yuuri (Pitch)
1
25%
Maria (Pitch)
0
0 szavazat
Gaito/Gakuto (Pitch)
0
0 szavazat
Black Beauty Sisters [SheShe&MiMi] (Pitch/Pure)
3
75%
Fuku-chan (Pure)
0
0 szavazat
Lady Bat (Pure)
0
0 szavazat
Ran fa/Lanhua (Pure)
0
0 szavazat
Alala/Arara (Pure)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4

Avatar
Elephant
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.12.02. 16:25

Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch és Pure

Hozzászólás Szerző: Elephant »

Eddig még kevés animét láttam, viszont sok magical-girlből láttam epizódokat, és azt kell mondjam, hogy nekem ez tetszett a legjobban. Szerethetők a jók, szerethetőek a gonoszok, szerethetőek a mellékszereplők, kevés benne az erőszak és a monster-of-the-week effektus, és jók a dalok. Egyedül csak a Luchia-Gaito-féle szenvedést nem szeretem. :? De azon kívül minden a helyén van benne. ^^ Kíváncsi vagyok, mit gondol róla az, aki már látott belőle valamennyit. :)
Voice in the Dark!
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Oh yeah
Életem első mahou-shoujoja volt, nagyon tetszett :D Kimaradt az életemből a Sailor Moon, és gondoltam egy nőnek kötelessége életében legalább egy ilyet mengéznie, pótolni kellett x'3
Egyébként rém aranyos anime, nagyon szép grafikával és gyönyörű betétdalokkal. A Legend of Mermaiddel mondjuk már kicsit tele volt a mindenem a végére, sokat hangzott már el x'3 Kedvenc énekek: Kizuna, Kodou (ki hitte volna? x3), Return to the Sea (olyan szép hangja van *-*), Kibou no Kaneoto (Pureban van csak), Star Mero Mero Heart (szintén csak Pureban, Arara száma, annyira édes az a csaj xD), ó és persze örök fav a Yami no Baroque, imádom Sheshét és Mimit *-* Megemlítem még az Ankoku no Tsubasát, Lady Battől (aki férfi! xD), de most nem sorolom fel az összeset ^_^"
Kedvenc karakter Hanon (ismét ki hitte volna? xD), Seira, és a Black Beauty Sisters (avagy Sheshe×Mimi).
Avatar
Elephant
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.12.02. 16:25

Hozzászólás Szerző: Elephant »

Én a magam részéről Linát szeretem a legjobban, de Hanon is édes, bírom a Tarou-chan-rohamait. ^^ Alala meg új értelmed ad a kawaii fogalmának. Tulajdonképpen sajnos addig nem láttam, de már az, ahogy énekel, ahogy mosolyog, ahogy táncol...

A dalok közül a kedvenceim a Legend of Mermaid (az utolsó a legjobb, bár nekem is tele volt vele a hócipőm, de a Super Love Songs-szal még inkább...), a KIZUNA (a legjobb közös dal, szerintem), a Star Jewel (szeretünk, Lina), az Ever Blue (forever ^^'), a Return to Sea (tényleg jó a hangja), a Kuro no Kyosukyo ~concerto~ (nem is olyan rossz), a Piece of Love (hajrá, Lina!), a Mizuiro no Senritsu (tiszta Hanon), a Beautiful Wish (olyan szép), a Yami no Baroque (Best. Song. Ever. Igen, elfogult vagyok. :cool: ) Ankoku no Tsubasa (cool), Hana to Chou no Serenade (mert fun az egész, mert a chibi Ran fák édik, és mert Ran fa minden idők egyik legdekoratívabb gonosztevője), Star Mero Mero Heart (kawaii és fent említett okok) és a Tsubasa wo Daite (mert Mikeru-sama, akit csak egy dolog miatt gyűlölök, de azért nagyon).

Hú, sok kedvencem van, mi? :)
Voice in the Dark!
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Óóój, Super Love Songs, azzal vallatni lehet @_@ Star Jewel, annyira jó a refrén, Sore wa EVEEER BLUEE kagayaku...annyira ari ahogy visít x'33, Concerto csak a Yami no Baroque után, Mizuiro csak azért, mert Tarou-chaaan-tól (<3) kapta, Beaautiful Wish (óh, Eri Kitamura néni cuki orrhangja, ooow *_*) legalább jobb, mint a Birth of Love, és ennyi x'D
Alalának van egy plusz éneke, az Oh Yeah Alala (még Mero Mero előtt énekli, mint bevezető) , egyik ost cd-re nem került fel. Annyira kár, tiszta aranyos xD
Engem Mikaru irritált baromira. Aaawh, és ahogy énekel. 'Nem jött át'
Kép
Tarou-chaaan xD
Avatar
Elephant
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.12.02. 16:25

Hozzászólás Szerző: Elephant »

Ha már a rossz daloknál tartunk, én csak öt szót mondok... Aurora no Kaze ni Notte :dirr: No comment. ^^
A Beautiful Wish-hez nézd meg szerintem a Pure 18. részének végét. Az annyira szép... (Főleg, hogy én Hippo&Yuri-fan vagyok.) A Birth of Love meg tényleg nem olyan jó, de mintha csak kétszer énekelné, egyszer az utolsó részben, amikor Coco fejbevágja (^^'), egyszer meg előtte, amikor elkergeti Mikerut.
A kép meg mindent elmond Hanonról. :D

Ja, egyébként nekem két kedvenc jelenetem van. Az egyik az Evil mix, amikor a Pure-ban minden gonosz egyszerre énekel, a másik meg, amikor Hippo énekli a Legend of Mermaidet. Azok az arcok, amiket a BBS levágott. De az egész rész egy vicc, szóval... ^^
Voice in the Dark!
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Én nem mondtam, hogy rossz a Beautiful Wish, imádom azt az orrhangot. ShotaHippo×Yuri rules :cool:
Hát igen, Karen szegény megszívta csöppet. Mondjuk mikor már a LoM-ot szólózta még Luchiáék is furán néztek... :dirr:
A Birth of Love még elindul egyszer karaoke-ban háttérzeneként, mikor Seirát kiszabadítják. Vagy az nem az? x'D *memoria sux*

Evil Mix érdekes volt. Én azokat a számokat külön is imádom, de így, hogy elkezdem énekelgetni és egyből átvág egy másik számba, aztán azt énekelgetem, hát az nem tetszett x'3 Már az se volt jó, mikor BBS-ék énekelták egyszerre a Yami no Baroquet és a Concertot. Úgy bezavart :dirr:
Óh, Mimiben úgy bírom a folyamatos háromszavas válaszait "Honto dayo nee~" És ennyi szegény csaj szövege x'33

Áááh, 40. rész is milyen volt már. Mikor mindenki végigálmodja a napot. Nagyon gagya :dirr: Meg persze a rész elején is, mikor még 'normálisak' Hanon: Tarou-chaaaan! Luchia: Kaito...Kaito... és erre Lina: plazma...televii... aaaw x'DD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hanon 2008.01.05. 20:13-kor.
Avatar
Elephant
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.12.02. 16:25

Hozzászólás Szerző: Elephant »

Édes istenem, Lina és a plazma TV... Főleg abban a részben, amikor Luchia megtalálja az az álomkövet, és az álmában megjelenik Lina, mint a Tó Asszonya, és elkezd beszélni arról a tévéről... Hát az kész! :D

Karen meg... (Az a LoM szóló fájt. De nagyon...) :dirr:

Amúgy Eri Kitamuránál tartva tényleg marha jó a hangja, a Before the Moment teljesen illik a Pure-hoz. (Bár a gonoszokat hiányoltam az openingből...)
Viszont szerintem a legjobb seiyuu benne a nagyszerű és brilliáns, valamint baromi jó énekhanggal megáldott Sanae Kobayashi. Ő Maria, Fuku-chan és Lady Bat hangja, de úgy, hogy nem mondja meg az ember, hogy ugyanaz a hangjuk. ^^
Voice in the Dark!
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Épp említeni akartam az opening/endingeket. 'Zeneileg' a harmadik (Before the Moment) a legjobb, aztán az első (Taiyou no Rauken) és végül a második (Rainbow Notes), maga a video pedig szerintem mindháromnak jó. Endingeket sose hallgattam igazán, de a harmadik (Ai no Ondo) abszolút nem tetszett :/

Óóh, még az a rész tetszett, mikor jött az a kisbaba, már fogalmam sincs miért. De akkor ott odakerül a Dark Lovershez, és Izulből (Izuru) előtörnek az anyai ösztönök, heh :dirr:
Avatar
Elephant
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.12.02. 16:25

Hozzászólás Szerző: Elephant »

Ja, Maria meg lefagyasztja a fejét, amikor sír. Hát, nem mondom, a Dark Lovers marhára ért az anyasághoz. ^^

Nekem is mintha a Pure openingje tetszene legjobban, de a Rainbow Notes jobban tetszik, mint a Rakuen. Az endingek közül pedig szerintem a második a legjobb zeneileg, és talán a videót nézve is.

Most pedig eszembe jut, hogy a Pure-nak tökre más a rajztechnikája, mint a Pitchnek. Ez főleg a Pure 3. epizódján látszik, aminek bár nagyon szépek a színei és a karakterdizájn se rossz, de a mozgás kissé akadozott lett. Főleg, mikor Hanon énekli az Ever Blue-t, nos, szegény elég furán néz ki. :?
Voice in the Dark!
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Egyébként nekem fogalmam sem volt arról, hogy Maria és Lady bat hangja ugynaz Oo Fantasztikus =D
Pureban mintha Mimi haja változna kicsit. Talán hosszabb? ._. De nem rögtön a második résztől. Valahonnan közepe tájt. Nem annyira feltűnő, de mintha... :? No és a szempillák hosszabbak. Egyre ijesztőbbek a szemek *lol*

Háh, a Valentine-day special rész is milyen már :dirr: Dark Loversék vonulnak Gaitohoz a csokikkal, lol. Meg a Hippo vs. Hanon, heh x'D És amikor Hanon és Lina eléneklik a LoM-ot, és azzal indítanak, hogy Pich Pichi Valentine Special Live Start, tiszta édes :dirr:

Jut eszembe: a Mermaid Melody annyira megbukott Nipponiában, hogy még karaoke verzióra sem futotta? Mert azért minimum az opening/endingeknek kéne lenniük karaoke/instrumentalnak, az elég alap egy 2000 utáni animénél. Igaz még GBA játékot is csináltak hozzá. Olyan kis szánalmas, nevetgélős *lol*
Avatar
Elephant
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.12.02. 16:25

Hozzászólás Szerző: Elephant »

Miután vagy tízszer megnéztem három verzióban az Ankoku no Tsubasát, rájöttem, hogy imádom Lady Batet (pedig csak két részt láttam, amiben szerepelt), nekem mindegy, hogy férfi-e vagy nő. :dirr:

Ja, és a Black Beauty Sisterst is imádom, amikor MiMi pukkasztgatja a csomagolópapírt, és azt is, amikor LOL-fejeket vágnak Hippo LoM-ja alatt, és amikor az utolsó részben az egész szereplőgárdát leveszik a lábukról. ^^

Alala meg überkawaii, jó, hogy idegrohamot nem kapok annak látványától, amint szenved a Mother Symphonytól.

Ran Fa meg egyszerűen csak szép, bár a szárnyaitól ki tudok akadni néha.

Na, és végül felállítottam egy listát a közös dalokról:

1. Nanatsu no Umi no Monogatari ~Pearls of Mermaid~ (Love!)
2. KIZUNA (Hátracsúszott, de attól még tök jó.)
3. KODOU ~Perfect Harmony~ (Ez meg előrébb került, jó kis pörgős szám.)
4. Kibou no Kaneoto ~Love Goes On~ (Ezzel csak az a baj, hogy hosszú, és talán ez a legkevésbé Mermaid Melody-s)
5. Legend of Mermaid (Ezt meg túl sokszor használták.)
6. Super Love Songs (Nem elég jó...)
7. Yume no Sono Saki He (Emiatt nem bírtam örülni a Dark Loversnek a Pitch második felében, mert mindig ezt használták ellenük. Ráadásul a legutolsó résznek is ez a címe, úgyhogy üldöz engem ^^.)

Lehet, hogy a többi dalt is sorba rendezem, legalább jobban kiismerem magam. ^^
Voice in the Dark!
Válasz küldése