Card Captor Sakura

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Card Captor Sakura

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nem hiszem el h még nincs topicja ennek az animénak... kb 2x átnéztem a listát de nem láttam a cimet sehol. ha mégis lenne kérem szoljon valaki..

nos ez életem egyik legjobb animéje :) egyszerűen ultra-kawaii és még bishik is vannak benne :p aki még nem látta annak pár szoban annyit rola, hogy egy 5ik osztályos kislányrol szol akinek a neve sakura. egyik nap otthon a könyvespolcon rátalál egy könyvre és kinyitja. meglepetés szerűen rakás kártya száll ki belőle, aztán megjelenik előtte egy kis repülő bolytos farku "plüss maci" a.k.a. kero-chan. :D szoval kiderül h azok Clow kártyák voltak amiket össze kell gyűjtenie, mert ha nem akkor világ vége stb..

ne ijesszen meg senkit az, h 70 részes. kb én is azért nem kezdtem neki jo ideig, de aztán csak rászántam magam. kellemesen csalodtam. már az első rész megragadott :) a szereplők mind hamar megszerethetők és nincsenek benne vérbeli gonoszok, egyszerűen mindnekinek vannak jo és rossz tulajdonságai. én a végére a pattogo kis Meilin-t is megszerettem :)

egyszoval ajánlom mindenkinek aki szereti a vicces és aranyos dolgokat.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Még mindig nagyon szeretem, bár már nagyon rég néztem meg.
A 70 rész már csak azért sem zavart, mivel akkoriban is volt elég sok szabadidőm, és egyik nap 33 rész megnézése után gondolkoztam, hogy nem kéne befejeznem még aznap :D

Sakura-chan...aranyos...nagyon *_*
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nah én egy nap alatt nem birtam csak v 20 részt megnézni : )) nagyon sajnálom h vége lett :/ de majd elolvasom a mangát is :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Én nemrég fejeztem be, igaz úgy, hogy tavaly januárban kezdtem el, de akkor nem nagyon kötött le és mindig az iskolai szünetekben néztem meg 3-5 részeket... aztán idén januárban eljutottam a 20.-ig, ahol számomra eléggé beindultak az események és onnantól kezdve már nem tudtam leállni vele. Nagyon jó kis sorozat, Kero-chan a maga falánkságával és játékfüggőségével pedig egyszerűen imédnivaló. :) De amúgy az összes karakterben van valami szerethető.
Mindemellett a két movie is szuper, ahogy az összes zenei anyag, ami a Card Captor Sakurahoz kapcsolódik (az egyes theme songok különösen jóra sikeredtek).
Nekem annyira tetszett ez az anime, hogy úgy döntöttem, a mangáját is elkezdem olvasni. ^^
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

a mangát én is elakartam kezdeni, de vmi miatt csak nem jött össze. egyszer viszont nagyon szeretném majd én is elolvasni
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Card Captor Sakura

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

matsuo-chan írta: "plüss maci" a.k.a. kero-chan.
Akarod mondani, plüss cica :lufi:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Vagy inkább oroszlán...? :weh:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hát én első látásra macinak néztem :p
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Ez most kb. olyan, minthogy Mokona micsoda? Clamp lelki világ bizarr. Kislányok, kisfiúk rohangálnak mindenféle plüssállat társaságában...jófejek. XD A Card Captor Sakura nem tartozik a kedvenceim közé, de néhány részt szórakoztatónak találtam. A Gakuen Aliceról jut eszembe leginkább, mivel abban csak rá kell nézni a két főhősre, Mikanra meg Natsumera, és megkapjuk Sakurá/Syaoran párost. Ráadásul Mikan-channak Sakura a vezetékneve. A Gakuen Alice-t csak úgy hívom, hogy X-men-HP-CCS. XD
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Nem olyan, mert Keróról azért kiderül, hogy oroszlánféle akarna lenni. Bár a plüss formájában a feje tényleg elég teddymacis :lol:

(Mokona meg félúton van egy rózsaszín nyúl és egy onigiri között, szerintem :wink: )
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

mokona egy mokona :P hözzá külön szo kell a szotárba
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kate
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.10.12. 12:19
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kate »

A CCS az az anime.. ami megszerettette velem a CLAMP stílust. :lol:
Még anno német csatornán néztem.. és nagyon imádtam.
A moviek-at meg külön imádom.. azojkatz kb 3X tuti megnéztem már.. a sorozathoz nincs lelkierőm még, hogy ujra elővegyem. XD

Nekem Kero-chan oroszlán. :lol:
Mokona meg egy nyul (amugy ha jól tom manju :dirr:) . XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Card Captor Sakura

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Thread negró...

Hát, hát, hát... az a baj, hogy sokkal többet és jobbat vártam (a kissé generikus koncepció ellenére is), lehet innen, hogy a koppanás is vele arányosan lett nagyobb a 70. epizód elfogyasztása után.

Szó se róla, a CCS egy végtelenül aranyos, bájos sorozat, MINDEN lánynak 9 és 12 év között kötelezővé tenném, mert százezerszer inkább ez elé ültetném le őket, mint a sok ifjúsági élőszereplős szennyműsor, meg sorozat (vagy épp anime) elé, számukra rengeteg értéket hordoz, irányt mutat bizonyos dolgokban és tényleg olyan kislányosan ártatlan sorozat, mentes mindenféle erőszaktól, ripacskodástól és agysejtromboló hülyeségtől (szóval nem egy Mew Mew Power, vagy mi a fene volt annak a fospermetnek a címe, amit nálunk is adtak). Ha Sakura végül a példaképükké válna, annál jobb és eredményesebb a végeredmény. Szóval jah, ebből a szempontból 8, sőt még 9 pontot is megérne. Persze a dolgok azért nem ilyen egyszerűek - nincs mese, érdemes végigszántani a terepet a kritika ekéjével is, így viszont már komoly probléma-kövekbe fogunk ütközni.

Az első és legfontosabb, hogy a CCS úgy kábé 50 résszel hosszabb, mint kellene. Helyenként szörnyen repetitív, üres és céltalan az egész cselekmény, tulajdonképpen a főszál még 10 részbe is vígan beleférne, ami azért elég ijesztő, főleg, ha belegondolunk, hogy ez egy 70 epizódos sorozat. A faék egyszerűségű alapszitu adja magát, ahogy Sakura rálel a Clow kártyákra, egy baleset folytán szétszórja őket, majd a helyi mahou shoujo szerepét magára öltve kénytelen lesz az összes lapot felkutatni. Segítségére lesz egy kabala-állatka (Kero-chan), illetve a kártyák és a saját varázsereje, van egy nála 7(?) évvel idősebb love interestje (bár inkább amolyan kislányos rajongás tárgyának mondanám Yukitót), aki véletlenül a bátyja legjobb barátja, később lesz egy riválisa is (Shaoran), aki szintén a kártyákat gyűjtögeti, úgyhogy adott a zero-to-hero, adott a comic relief animal side kick, a kissé dork, de genki és csupaszív kiscsaj, etcetc, tudjátok nagyon jól a többit. Olyan, mintha a Sailor Moon kishúga lenne, benne a 90-es évek kvázi összes dramaturgiai kliséjével, úgyhogy igazán semmi meglepetés nem éri az embert. Nincs mese, el kell fogadni, hogy a 90%-ban epizodikus és önismétlő CCS komoly türelmet igényel, amit csak tetőz a mangához képest jóval terjedelmesebb kártyaszám (a mangában 19, itt meg 52), ami lefordítva filler-epizódokat jelent. Sokat. Tulképp a sorozat fele filler: az első etapban a kártyák felkutatásával lehet szépségesen húzni az időt, a másodikban pedig az
SPOILER
átváltoztatásukkal, hogy azok végleg Sakura erejéből táplálkozzanak.
A dolog ott válik még inkább megterhelővé, hogy az anime rendszeresen sportot űz abból, hogy minden lényeges plot-kulcspont lehetőségét felvázolja, és azt utána részeken keresztül mézesmadzagmód húzza az orrunk előtt, de nem is ilyen "adagoljunk akkor kicsit többet hozzá a meglévő infókhoz" szisztéma szerint, hanem DETTÓ UGYANAZT lenyomják vagy hússzor. "Jaj, ki lehet az ott az álmomban?", "De jaj, ki az ott az álmomban?", "Vajon ki lehetett az az álmomban?" A vége felé meg Eriol "Már csak egy kicsi hiányzik", "Már nem sok hiányzik", "Már tényleg nem sok hiányzik..." baromsága vitte az ívet. Valami brutálisan frusztráló volt ez a story-telling, úgyhogy a két kezemet összetettem, mikor végre elérkeztünk a sorozat egy-egy tényleg lényegesebb pontjához, amik meg amilyen nehezen jöttek, olyan könnyen mentek.
Ettől persze voltak emlékezetesebb pillanatai is a cuccnak, a vizuális zsonglőrködés helyenként nagyon bravúrosra sikeredett, ahogy volt egy-két epizód, ahol azért messze kitettek magukért (valamiért a két Mirroros rész lett a kedvencem, azokat nagyon eltalálták, ráadásul kimondottan jót tett, hogy bekerült egy olyan kártya is, aki
SPOILER
jóval közelebb állt Sakurához és még kommunikálni is tudott vele).

Karakter-fronton már lényegesen pozitívabb az összkép. Ugyan volt itt is egy-két félresikerült próbálkozás (Meilingről már nyilatkoztam a megfelelő threadben, annál több szót nem is érdemel), de a gárda nagy része (a maga statikusságában és sekélyvíz jelelégben) azért így is kedvelhető, szerethető volt. Rögtön Sakura mondjuk egy érdekes eset, szal vele pont az van, hogy oké, aranyos, jópofa és szimpatikus, de... valahogy túlságosan is rámentek ezekre az aspektusokra. Igazság szerint nem volt semmi kihívás az ő karakterét szeretni, szal kedveli az ember, de valahol mélyen tudja, hogy ez nem egy természetes "vonzalom"; túl sok a mesterséges kellék. Éppen ezért nálam Shaoran lett a befutó végül, aki azért bőven kitudott mozdulni az első dimenzióból akár a másodikba, de ritkán még a harmadikba is. Igaz, a vége felé már nem nagyon használták semmi másra, csak arra, hogy mindig jól elpiruljon, meg zavarba jöjjön Sakura közelében, de ezt bőven betudom annak, hogy egy effektíve 10 (majd 11, majd 12) éves fiúról beszélünk, aki naná, hogy nincs tisztában bizonyos érzelmek jelentésével, vagy ha mégis, időbe telik, mire összerakja magában azokat. Az elején mondjuk nem volt valami szimpatikus, de a karakterfejlődés intézménye azért jótékonyan hatott rá.
Rajtuk kívül Tomoyo volt még az, akit az elején nagyon nem bírtam a hülye hangja, meg az állandó Sakura-mániája miatt, de aztán később valahogy megkedveltem, szóval azért látszott, hogy törődik a környezetében mindenkivel, nem csak Sakurával. Yukito (és
SPOILER
Yue)
elmentek, Kero-chan maximum FUN, a bátyust bírtam, mikor Sakurát cukkolta (ezek voltak a sorozat legjobb jelenetei, hands down), Eriol túlságosan unalmas volt, Mizuki-senseit meg amekkora misztikum övezte, úgy pukkant ki az egész méretesre fújt lufi a sorozat közepén (igazából nem használták semmire).

Érdemes még megemlíteni a sorozat tabudöntögetéseit is, szóval elég nehéz nem észrevenni, hogy aki nem pedofil, az biszex, aki nem biszex, az incestben utazik, és aki mégsem utazik abban, az egészen biztosan pedofil. xD Persze olyan nagy feneket azért nem kerítenek nekik, ráadásul olyan naivan ártatlanul kezeli ezeket az anime, hogy szinte fel sem tűnik (mintha mi sem lenne természetesebb, hogy tanárként az egyik diákodat veszed feleségül, mert az olyan enni valóan ügyetlenül tesz-vesz). Bele kell törődni, hogy itt bárki bárkibe beleeshet és valahogy mindenkit fűz valamilyen viszony a másikhoz.

Technikai oldalról a zenék, az animáció és a seiyuuk teljesen rendben vannak, a befejezés kicsit sótlan, a korábban felemlegetett dolgai meg csúnyán kesernyések, de valahogy ezektől függetlenül is képtelenség erre az animére komolyabban haragudni - mikor épp szórakoztató és bohókás, akkor azért, ha meg épp (nem epizodikus) srs bsns zajlik, akkor meg azért vedlik át egyből sármosba, de annyi bizonyos, hogy a célkorosztály számára ennél kiválóbb választás aligha akad a piacon.

6/10 (Alvaro, azt mondom, less bele, aztán meglátod majd a többit.)

És mielőtt elfelejteném, a két mozifilmet is megnéztem, bár úgy igazán semmi etwas. Az első tipikus low-tier filler, a második viszont a sorozat folytatása, főleg Sakura és Shaoran
SPOILER
kapcsolatára
fókuszál, de egy szép jelenetet leszámítva semmi extra. 4/10 és 5/10, respectively.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Az új KártyaRaptor Sakura első részét nézte innen valaki? Továbbra sem tudom, akarom-e ezt a sorozatot, tekintve, hogy a réginek sem lettem elkötelezett híve, de a Syaoran × Sakura ship - ahogy az angol mondja - grew on me, éppen miattuk még érdekelhet is a buli. Túl cute és katalizáló volt a Clear Card-hen végén az a pillanat.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Junchi írta:új KártyaRaptor Sakura első rész
*Jelentkezik*
Tele volt (már-már túlságosan is) aranyos Syaoran × Sakura pillanatokkal, szóval ebből a szempontból nyugodtan ajánlom. Ha viszont a gyűjtögetős része anno nem volt ínyedre, akkor rossz hírem van, ebben a sorozatban is lesz belőle bőven a jelek szerint. Jó volt újra hallani egy-egy jellegzetesebb régi OST-t; az új OP szép, valószínűleg hozzám is nő majd, de az új ED sem rossz, egészen tinédzseresen viselkedik benne Sakura. A régi szinkronszínésznőktől tartottam kicsit, de egyelőre nem érződik, hogy nagyon erőlködniük kellene a fiatalok megszólaltatásakor. Összességében egész becsületesen kezdett a Clear Card-hen.
Ez már csak spekuláció a részemről, de feltételezem, hogy az új sorozat kapcsolja majd össze rendesen a CCS világát a Tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE univerzumával, szóval az új "ellenfél" ránézésre az
SPOILER
vagy Sakura maga, vagy valamilyen crossover szereplő
lehet? CLAMPéktól csak a Cardcaptor Sakurát néztem, a többi művükről keveset tudok, így csak a találgatás marad...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2018.01.07. 09:57 Az új KártyaRaptor Sakura első részét nézte innen valaki? Továbbra sem tudom, akarom-e ezt a sorozatot, tekintve, hogy a réginek sem lettem elkötelezett híve, de a Syaoran × Sakura ship - ahogy az angol mondja - grew on me, éppen miattuk még érdekelhet is a buli. Túl cute és katalizáló volt a Clear Card-hen végén az a pillanat.
Na ezzel most megfogtál, ugyanis barominagy Syaoran × Sakura shipper vagyok, csak épp a TRC mangás verziójukat fanolom... Ha a későbbiekben még lesznek ilyen momentek, lehet én is belenézek, kár lenne kihagyni :D Itt pont olyan tinik mint a TRC-beli énjeik, húúú ott mennyire szurkoltam nekik ^_^"" CLAMP-mű lévén attól se kell tartani hogy telenyomnák ótvar fanszervízzel. Csak ez az újramelegített koncepció még mindig olyan nemteccős nekem, de örülnék ha nem lenne igazam. Majd pár ep után rákérdezek, érdemes-e elkezdeni.
Risa írta: 2018.01.07. 17:59 Citrus 1. rész

A japán kiejtése a címnek Shitorasu. Kb. 'nuff said. Én lemaradtam a NTR meg a Kuzu no Honkai féle műremekekről, de tekintve hogy ez elvileg jobb, most már őszintén elképzelésem sincs, milyen lehet a többi.

Uh, mondhatni "meghoztad a kedvem" a szezonos yuri-szarsághoz :dirr: Nemtom kell-e nekem még egy KuzuHon... de ha már leszbülés, hivatali kötelességem lesz végigszenvedni. :P
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Junchi írta: 2018.01.07. 09:57 Az új KártyaRaptor Sakura első részét nézte innen valaki? Továbbra sem tudom, akarom-e ezt a sorozatot, tekintve, hogy a réginek sem lettem elkötelezett híve, de a Syaoran × Sakura ship - ahogy az angol mondja - grew on me, éppen miattuk még érdekelhet is a buli. Túl cute és katalizáló volt a Clear Card-hen végén az a pillanat.
Naná, hogy nézem, nálam kötelező darab! Nagyon tetszett, örülök, hogy nem váltották le a seiyuu-gárdát, a grafika és maradt a régi. A történet ugye adott, Sakura új ereje menő, a karakterek meg nem hazutolják meg önmagukat. Sakura és Syaoran édesek, bár továbbra is Yue az abszolút kedvenc. Kíváncsi vagyok, ki ez a rejtélyes alak Sakura álmában.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Card Captor Sakura

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Még tavaly végignéztem, mert már régóta a várólistámon csücsült a kis aranyos, és nem bántam meg. Nincsenek benne hatalmas szörnyek, meg világmegváltó gondolatok, de egy nagyon aranyos, a maga módján mégis tanulságos mahou-shoujo anime. A mangát még nem olvastam, de tervben van az is. Sakura egy abszolút kedvelhető shoujo-hősnő, aki nem rinyál annyit, mint a shoujo-hősnők szoktak, de mégis egy tipikus általános iskolás kislány. A másik nagy kedvencem Yue (nem, nem Yukito!), aki sajnos nem bukkan fel túl hamar. Syaoran is szerethető, aki az elején ellenséges, de később ugye sokat változik ő is.

Szóval az anime tényleg ultra-kawaii, de ez nem baj, a fiatal korosztályt célozza meg, de nekem felnőtt fejjel is tetszett. Kerberosz meg nagy arc! IMÁDOM! ::hehe::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Card Captor Sakura

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Junchi, ha már így megszólítottál :D Ha legközelebb tradícionális Mahou Shoujo adagra lesz szükségem (vagy éppen azt hiszem), bele fogok nézni. Itt lebeg a látóterem szélén, amikor véletlenül nem paleontológia, kvantummechanika, perverzió és vérontás irányba mutatna a mágikuslány-vektorom, vagy már én magam is megelégelem az irányt, betolok egy adag ilyet is. Sajnos az eddigi nemmadoka próbálkozásaimból csak a Nanoha jött be (az se mind), de az nem nagyon térített le a magam és a körülmények összejátszása által meghatározott pályámról :drop:
Válasz küldése