Tengen Toppa Gurren Lagann

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Hozzászólás Szerző: Junchi »

anubys írta:Szeptember 6-án jön a movie...
...és hogy várom már, a fene vigye el xD

Btw, jah; az OST rulzik :D

Amúgy az egész sorozatban Dayakka járt a legjobban, ha már Yoko-val ilyen csúnyán elbánt az anime, meg úgy zusammen a szereplők apraja-nagyjával.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A movie-t én annyira nem várom. ^^" Persze meg fogom nézni, de bevalottan bőrlehúzás-szaga van. (Elvileg nem lesz más, mint a sorozat első felének újbóli elmesélése, 1-2 új animált jelenettel.)
A OST viszont valóban rulez, tegnap szedtem le, azóta hallgatom. :D
És igen, hogy Dayakka hogyan úszhatta meg, az szerintem a Lagann 8. csodája. XD
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Eddig egy részt láttam ebből a cuccból, ami alapján akár még jó is lehet, csak a mechadizájnt kell még szoknom így Gundam00 után... :)
Úgy kerültem kapcsolatba egyáltalán a sorozattal, hogy anime-s haver furán nézett rám, amikor nem tudtam, mit jelent az, hogy "gar". Ezért legközelebb elhozta a sorozat első részét azzal a commenttel, hogy "Kamina a gar definíciója". :D
Amiről egyébként leszokhatnának már az anime-gyártásban:
Első snitt: Hatalmas, intergalaktikus esemény, űberkúl harcjelenet, mozgalmas, eseménydús történések.
Második snitt: Ismerjük meg Random Jánost, aki az előzőektől térben/időben teljesen távol, teljesen érdektelen dolgokkal foglalkozik...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mondjuk a "gar" fogalmát nekem is megmagyarázhatná valaki, mert hiába néztem végig a teljes sorozatot, még most sem értem. :dirr: (Amúgy is: nem Kamina a cool/kakkoi és Viral a gar?)

Jah, a sorozat kezdéséhez: Nekem ez még viszonylag újdonságként hatott, lehet azért, mert a mechás cuccokat kerülöm. XD Viszont itt oka lesz annak is, hogy miért van ez a váltás az elején. :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Gar: The ultimate manlyness (by. 4chan.org)
többet nincs mit magyarázni rajta... (talán a "gay" szóból származik, csak "férfiasabbá" tették?)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi, így már vágom, és ez esetben tényleg van nem egy "ultragar" karakter a sorozatban. :) (Gaynek meg ott van Leeron. XD)
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Sephiroth írta:Emég jó is lehet, csak a mechadizájnt kell még szoknom így Gundam00 után... :)
A mechadizájnak is fontos szerepe van, de ha ez megnyugtat lesznek benne "rendes" mechák is. :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tényleg, a DVD kiadásról mit lehet tudni? Japánban már kijött végig? Csak mert úgy vagyok vele, hogy ha már másodjára is végig fogom nézni, akkor a DVD-t kéne, az apróbb eltérések miatt. (Sajnos Lagannál maximalista vagyok. :dirr:) Eddig mondjuk csak a hatodik rész volt vágott, meg láttam egy képet, hogy a DVD kiadásra Simonnak még GAR-abb fejet rajzoltak, de akkor is... XD Amúgy az első 6 rész van meg eddig DVD-ben. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Már kint van a 9. lemez is, szóval mind elérhető. ;)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Viral páncélban = LOL. És van Kamina, ftw!

Nah, most már én is várom eztet, szeretem az AU cuccokat (Naruto-ban is jó volt az a középsulis szösszenet) ^^
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Érdekes lesz ez a movie, az biztos. :D Nagyon örülök, hogy nem a sorozatról húznak le egy úajbb bőrt, inkább most fantasy környezetbe helyezik hőseinket. :) Nagyon remélem azért nem annyi lesz a sztori, hogy a hősies Simon-Kamina-Viral trió betörnek a várba, megmentik a rabságban tartott Nia hercegnőt, és közben összejönnek a "nekik kirendelt" csajokkal, majd a végén egy sima Giga-Drill és kész. Mármint ez alapsztorinak jó lenne, de valami plusz is kéne hozzá... XD Meg kicsit ijesztő, hogy ebben a "trailerben" szinte előtték a film főbb pontjait. Vagy nagyon magabiztosak, vagy hülyék. XD Persze ne legyen igazam... Amúgy a sorozat kiszúrós vége után pont jólesne egy movie, ahol senki nem hal meg, és mindenki boldogan él a párjával, amíg meg nem hal.
Hogy sikerül -e egy érdekes, és nem utolsó sorban szórakoztató alternatív univerzumos filmet csinálni, vagy kapunk egy gyenge fantasy-t Lagannos szereplőkkel, az szeptemberben kiderül. :)
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Nah, mostanában lelki igényem lett egy kis TTGL újranézésre, ú.h. úgy döntöttem, írok egy rövidke véleményt is a cuccról.
Sz'al, azt hiszem, nem kell bizonygatnom senkinek, hogy a Lagann mennyire EPIC. Ez a sorozat vagy magával ragad a legelején, és akkor imádni fogod; vagy nem fog meg, és akkor utálod/idegesít. A magam részéről az első táborba tartozom ^^. Talán ami a leginkább emlékezetes ebben a CUCCban, az a nagybetűs STÍLUS és a hangulat. Az is jó, hogy nem veszi magát különösebben komolyan, és dagonyázik a műfaj kliséiben, úgy, hogy egyszersmind ki is figurázza őket. A karakterek meg... húú... :dirr: Kamina... asszem ezen a ponton nem is szükséges különösebb komment :cool:. Úgyhogy a Tengen Toppa Gurren-Lagannt nagyjából remekműnek is nevezném, csak éppen...

GIGA SPOILER ALERT!

...a befejezést illetően teljes mértékben Titkos véleményét osztom, annyi különbséggel, hogy az én értékelésemben nem fél, hanem két teljes pontot vont le a tízből :(. Röviden, a 27. rész utolsó tíz perce úgy csapja agyon Shimon karakterét, mint annak is a rendje. Mármint, az egész sorozatban olyanokat nyomatnak, hogy "tedd meg a lehetetlent, rúgd félre a józan észt!" "higgy bennem, aki hiszek benned!" meg "FIGHT THE POWAAA", akkor hogy a fenébe' lehet az, hogy kedves jó főhősünk ilyen könnyen feladja az egészet és a többiek is elintézik annyival, hogy "hát igen, Shimon nem isten"?! Ehhez a sztorihoz és ehhez a hangulathoz egy dörgedelmes nagy happy end illett volna, vagy minimum annyi, hogy a legvégén Shimon egyedül (esetleg Virallal és Yooko-val) elindul megkeresni/visszaszerezni Niát - ez már csak azért is jó lett volna, mert nyitva hagyta volna egy esetleges folytatás lehetőségét :vigyor: - de neeem, törődjünk csak bele a saját lúzerségünkbe, vagy mi a franc... *facepalm*
Komolyan, ez a befejezés számomra még az NGE-nál is lehangolóbb, mert ott egy sötét hangulatú történettel állunk szemben, ami nem nyilván fejeződhet be egyértelműen boldogan (bár szerintem valahol ott is pozitív vagy legalábbis reményteljes a finálé) de egy olyan CUCCnál, amiből árad az ULTIMATE MANLINESS :dirr:, az ember nehezen éri be egy klasszikus "boldogan éltek, amíg meg nem haltak"-nál kevesebbel. Imho.
Úgyhogy a befejezés miatt nálam 8/10, továbbá a 16. rész imho teljesen kihagyható (az egyik legrosszabb recap rész volt, amit valaha láttam - ja nem, nem néztem meg a Wolf's Rain visszatekintős epizódjait ^^"). De ha ezt leszámítjuk, baromira nagy a sorozat, úgyhogy minden folytatás-gyanús dolgot várok sok szeretettel. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rossi 2008.08.01. 10:48-kor.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: amcsi »

A 16. rész a recap^^
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Köszi, javítva. ^^"
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta:Ehhez a sztorihoz és ehhez a hangulathoz egy dörgedelmes nagy happy end illett volna...
Ámen. Az egy dolog, hogy happy end-párti vagyok, de simán vannak olyan sorozatok, amiknek nem "happy-happy-joy-joy" a vége, és mégis azt mondom, hogy "ennek így kellett lennie". Ellenben a Lagannhoz egyszerűen nem illett ez a befejezés, a történet, a mondanivaló, és a karakterek megerőszakolása ment végbe az utolsó pár percben. :? Ennek kellett volna a befejezésnek lennie. (OK, Kaminának nem kell ott lennie, az ő halálának volt értelme, de amúgy Simonnak egy ilyen véget képzeltem, + Yoko is jöjjön össze egy normális pasival, mondjuk Kittannal. :D Kittan helyett felrobbantja magát a Gurran brigád többi tagja, és akkor még értelme is lesz a haláluknak.)
Viszont a recap résszel nem tudom mi bajod, nekem bejött, ahhoz képest, hogy csak egy recap, eléggé hangulatosra sikerült. :)

Más: Van itt egy ANN-es interjú, amiből kiderül pár érdekes dolog, többek között az, hogy:

1. Az első rész nyitójelenete, és a sorozat vége felé lévő űrcsata azért nincs szinkronban, mert a Gainax kezdetben máshogy képzelte el a végső harcot, mire azonban odáig jutottak, a sorozat már "túl nagyra nőtt", így az űrharcot is át kellett némileg szabniuk.

2. Az elkövetkezendő évtizedben több Gurran Lagann-os cuccot kívánnak a piacra dobni, reméljük ezek nem bőrlehúzások, hanem a sorozathoz méltó utódok lesznek, és talán még az "End of Lagann" befejezésünk is köztük lesz. :D

3. Nem csak a magyar mangakiadóknak van nehéz dolga, ha japánokkal kell tárgyalni, hanem a japánok egymás közt is eléggé szivatósak, avagy miért más a hatodik rész TV és DVD verziója. (Konkrétan a storyboard-tól kezdve mindent megmutattak a TV-seknek, akik azt mondták, hogy "persze, semmi gond, simán leadjuk", aztán amikor már a teljesen animált és kész művet mutatták, akkor meg azt a választ kapták, hogy "bocs, de ezt nem adhatjuk le". :? )

4. Érdekes, hogy a Gainax valami olyasmit magyaráz, hogy a sorozat első fele a gyermeket mutatná be, aki arról ábrándozik milyen felnőttnek lenni, a második pedig a felnőttet mutatná be, aki rájön, hogy azért felnőttként sem fenékig tejfel az élet. Persze gondolom akkor a befejezés is ezért olyan, amilyen... (A Gainax egyszer filozófálgatás helyett törekedhetne csak a sima szórakoztatásra, nem minden cuccba kell rejtett mondanivaló/szimbolika/mittoménmi.)

További érdekesség, hogy YouTube-on már fent van az angol szinkronos Lagann első két része, és meglepően jók lettek a hangok. :) Kamina, Simon, Yoko, Leeron mind eléggé el vannak találva eddig, a többi szereplő meg ugye még nem tűnt fel, de remélem őket sem szúrják el, a Lagann megérdemelne egy hozzá méltó angol szinkront. :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Van már anglisdub-os Lagann? Na, nézzünk csak bele :3

Btw, ez az ANN-es interjú most jól jött. Legalább tiszta, hogy minek is van az első rész első egy perce :D

(Az a kép meg aaaaaawwww xDD)
Avatar
Nihilus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.05.11. 17:21
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Nihilus »

Believe in yourself!Not you,who believes in me.Not me,who believes in you.Believe in you,who believes in yourself!
Kép
Blogom,mert minden random őrültnek kell egy.^^
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: anubys »

:LOL:
Ilyen az, amikor valakinek rengeteg szabadideje van. :D (És kreativitás is társul hozzá)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

EPIC WIN! XDDD Az eyecatch mindent visz. XDDDDD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A movie-ból van már letölthető subos verzió, vagy majd a DVD megjelenésekor kérdezzem? Single CD-t már találtam, illetve pár Live Journal-os infót, amiből kiderül, hogy azért jóval több lesz ez, mint egy egyszerű remake. :D
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Még egy kis kedvcsináló Gurren Lagann Parallel Works:

Lord Genome múltja

Nemsokára kint a movie! :D
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Biiru Seijin írta:Lord Genome múltja
Végre egy normális paralel works. XD Eddig csak az első és ez tetszett nekem.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: anubys »

Érdekes
AniDB szerin 6-án startolt a movie, de még nem láttam kint belőle torrentet. Anno Rebuild of EVA-ból is volt kint cam-os verzió. (máskérdés, hogy azt sem szedtem le...)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése