Tenjou Tenge

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Tenjou Tenge

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Elkezdtem nézni ezt a sorozatot, ismertetőt is találtam róla ( http://www.aoianime.hu/?anime=343 )
Tele van gusztustalanul nagymellű nőkkel, ultravéres harcjelenetekkel (például: http://youtube.com/watch?v=ndMhqUYIsIM vagy http://youtube.com/watch?v=H7bOO8ShDJM&feature=related ), történet eddig nulla. A hetedik résznél tartok, az elején még tök jó volt az animáció, mostanra csak rosszaboddik.
Ki látta a Tenjoe Tengét és mi a véleményetek róla? Erre vagyok kiváncsi, ezért nyitottam ezt a topicot.
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Azt hogy nem minden anime célja a történet, a mélytartalom, és a világmegváltó gondolat!

Hogy miről szól a Tenjou Tenge?

Szép lányokról, jól megkoreografált harcokról, és menő fiúkról. Kb. mint egy akció film, és ehhez mérten semmivel nem rosszabb mint bármelyik fanservice cumó.

Btw, ha feltétlen értelmet akarsz, akkor tessék: a Tenjou Tenge az erősebbé válásra való vágyról/kényszerről szól. :lol:

és ha feltétlen TT-t akarsz akkor olvasd mangát, az jobb. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha jól emlékszem, anno úgy az 5-6. részig láttam (nem emlékszem pontosan, de a flashback sztori elejéig), aztán valahogy meg is untam, jött helyette pár másik sorozat, amik jobban érdekeltek. Végülis ameddig láttam, nem volt rossz, csak amikor kezdtem kapcsolni, hogy ez egy fighting, amiben kb. tényleg annyi a lényeg, amit Jaaku is írt ("I want to be stronger!!!444"), akkor inkább hagytam a francba. XD Azt mondják a manga jobb, biztosan, annyira nem fogott meg, hogy azt is elolvassam.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én az első rész után hagytam abba- annyi bőven elég volt a felismeréshez hogy nem nekem találták ki.. a fight animéket alapvetően szeretem, a fanservice-en is túl tudnék lépni- de én ezek mellett a történettel rendelkező animéket szeretem - ez meg hát nem éppen olyan
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Túltettem magam az ecchi dolgon, már a 9. résznél tartok. :)
Még az is lehet, hogy végignézem.

Aya-chan táncikálása az Openingben nagyon odabasz :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Tenjou Tenge anime ROSSZ. Én a mangának nagyon nagy rajongója vagyok, az tényleg gyönyörű, főleg a 4. kötettől felfelé. A sztori szintén élvezhető, kb. úgy a 13. kötetig. Namármost az anime ott lett elszúrva, hogy

1: Oh! Great! rajzstílusát egy az egyben próbálták meg animére átvinni, csakhogy ami jól néz ki papíron, az animációban már nem biztos.

2: Seiyuu-k. Aya és Mitsuomi rettenetesen idegesítőek, Shinnek meg 60 éves a hangja OMG!!!

Befejezés: nem spoilerezek, de látszik, hogy nem befejezett cuccból készült, ráadásul az animéhez írt befejezés szvsz rettenetes.

Olvassatok Tenjou Tenge mangát, az király.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Eddig nem mondanám rá, hogy rossz, na majd kiváncsi leszek a befejezésre.

Ha a manga tényleg hosszabb mint 13 kötet, akkor az anime csak ízelítő hozzá :D
Amúgy eddig Bunshichi a kedvencem az autó szétbarmolós jelenet után.
----------
Nah, most így a flashback részeknél kezdem úgy érezni, hogy kezd itt kibontakozni valami kis sztori, sőt még drámát is vittek bele.
------------
EGy kérdés:
a manga be van fejezve?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mangának sajnos még most sincs vége, most jár a 20. kötetnél, csak nyúlik mint a rétestészta... :( De a 13-14. kötetig a sztori is élvezhető, ráadásul az artwork gyönyörű, szal egy próbát mindenképp megér. A nagy flashback a legjobb rész szvsz az egész sztoriban. Az animében sztem azt is elcseszték...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Végignéztem és rájöttem, hogy nem csak 24 rész, van még hozzá 2 OVA ami a folytatás. AMúgy nem volt rajt semmi elcseszve szerintem. Shin hangja tényleg fura, de azon kívül nem volt semmi zavaró.
Csinálhattak volna még több részt, mert ez nagyon befejezetlen.
----------
Hányadik chaptertől olvasható a manga, ha onnan akarom folytatni ahol vége lett az animének? Tök káááár, hogy nincs több rész :(
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kb. a 8. kötettől, de sztem kezdd a 4. kötettől, mert az art nagyon szép, és elég sok részlet van a flashback-sztoriról a mangában, ami az animéből kimaradt. Yah, a manga nagyságrendekkel DURVÁBB, mint az anime :cool:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Anno mikor elkezdtem nézni, nekem az eleje nagyon tetszett.
Szóval a szituáció, mikor a kis "lúzer" srác, a szerelmi bánatban nem törik össze, hanem dühös lesz és félholtra veri a főszereplőt, nagyon megfogott, így én az egész anime alatt Takayanagit preferáltam és mivel nem igazán kapott fontos szerepet, ez is közrejátszott abban hogy az anime nem igazán tetszett.
A mangában lesznek még elborulós részei?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ezzel én is így voltam. Az elején az is tetszett, hogy ugye jön a két badass fickó, akik minden iskolában überf*szák voltak, és mindenkit megvertek. Aztán a "lúzergyerek" szépen elkeni a szőke száját, hogy kicsit értse már az erőviszonyokat. :lol: (Megjegyzem, a szőke srác stílusa az elején baromira idegesített, és később sem lett sokkal jobb, ameddig láttam. :? ) Az meg valóban lelombozó volt, hogy Aya ennek ellenére is belé van zúgva, "lúzerünk" meg kapott egy baromira klisés "szerepet": "OMG, a főgonoszok feje az ÉN BÁTYÁM!!!!444"
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Surci írta: Yah, a manga nagyságrendekkel DURVÁBB, mint az anime :cool:
Észrevettem, belepillantottam és egyből szembetűnt, hogy nincsenek cenzúrázva a meztelenkedések...
Titkos írta:Az elején az is tetszett, hogy ugye jön a két badass fickó, akik minden iskolában überf*szák voltak, és mindenkit megvertek. Aztán a "lúzergyerek" szépen elkeni a szőke száját, hogy kicsit értse már az erőviszonyokat.
Az volt a legjobb rész, az eleje tetszett a legjobban nekem is. Meg még az volt kemény amikor az első flashback után mentek vissza a suliba és rájuk, se mert nézni a többi diák és akkor sétáltak ilyen tök lassan, vágták a pofákat mindenkinek és közben ment a gitártépés. :)
A szőke srác stílusával nekem semmi bajom, sőt nagyon is bírtam. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Goofy írta:Észrevettem, belepillantottam és egyből szembetűnt, hogy nincsenek cenzúrázva a meztelenkedések...
Én spec. a fight-jelenetekre gondoltam, de fanservice-részek sem utolsók XD :vigyor: Egyébként jellemző, hogy a Tenjou Tenge manga seinen-cucc, de animében már shounenre vették a figurát az alacsonyabb életkorú célközönség miatt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Volume 16-ig "beszereztem" a mangát, az artwork tényleg szép.
Surci azt mondd meg nekem, hogy Mitsuomit kinyírják-e valaha...?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem tudom :dirr: Ameddig én olvastam (17. kötet), addig élt és virult, egyébként meg a mangában ki tudja még, milyen szerepe lesz... Meg hogy őszinte legyek, engem annyira már nem is érdekel. Rétestészta az egész, én csak a 13-14. kötetig szeretem. Innentől az art színvonalában is esés áll be. De odáig mindenképpen kedvencem.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése