Shigurui

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Shigurui

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Sem topikot, sem ismertetőt nem találtam az oldalon erről az animéról, így bátorkodom indítani neki egyet (valamint ha addig nem előznek meg akkor az ismerető megírásának nemes feladatát is szívesen magamra vállalom). Amennyiben volt már ilyen topik, csak érdektelenség miatt törlődött, úgy a modok nyugodtan töröljék ezt is.

Elöljáróban: nagy köszönettel tartozom Rage-nek, akinek (közvetett) ajánlása következtében elkezdtem ezt az animét. Már a 3. rész után kijelenthetem, hogy ritkán találkozik az ember ennyire mature alkotással.

Nagy vonalakban: Szamurájos anime a komolyabb fajtából. A hasonló animékhoz képest lassú történetvezetés ultrapörgős 100 vs 1 akciók nélkül. Általánosságban a szamurájok korán sem vidám életét mutatja be egy viadal köré építve fel a történetet.

Impressönz: A szamuráj fétisem kielégítése végett gyakorlatilag mindenevő vagyok ilyen téren. Eleddig a Samurai Champloo volt az egyetlen olyan, amiért a klasszikus értelemben véve rajongani tudtam, bár ez lehet, hogy az én szegénységi bizonyítványom. Nagyon sanszos viszont hogy ez az (egyébként teljesen más atmoszférával rendelkező így elég nehezen összehasonlítható) anime átveszi a vezetést a személyes toplistán. A karakterek kidolgozottsága nagyon részletes, ábrázolásuk (ruhájuk, hajuk, stb) tradicionális és nagyon élethű. Az anime sokat operál állóképekkel vagy kitartott mozgásokkal, ám ezt pattanásig feszült idegekkel éli meg a néző (én legalábbis egyáltalán nem tartom zavarónak, hogy nem olyan csatajeleneteket látunk, mint az SC-ben amikor Jin besétált a kocsmába és összecsapott Mugennel). A vér és az erőszak egyáltalán nem erőltetett (viszont elég sok) valamint 16-rated részek is vannak jószerivel, így terhes anyukáknak semmiképp sem ajánlott az alkotást.

Mindent összevetve nagyon várom a további részeket. valószínűleg még holnap befejezem, addig is viszont várom mások véleményét, tapasztalatait az animével kapcsolatban, illetve ha a leírásom torzít valahol (lévén még csak az anime 1/4-vel végeztem) akkor nyugodtan javítsatok ki.

AniDB, ANN, Offical Website
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Shigurui

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Az érdeklődés hiánya ellenére azért ideírom, hogy kikerült az oldalra az anime ismertetője. Az írással kapcsolatban is szívesen veszem az észrevételeket.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Re: Shigurui

Hozzászólás Szerző: Rage »

Jól sikerült az ismertető, gratulálok. (A 10-es osztályzatot pedig természetesen megadtam a CUCCra.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Shigurui

Hozzászólás Szerző: anubys »

Anno ezzel is elkövettem, hogy egy rész után dobtam. Bár tetszett a rajzolás, felkeltette az érdeklődésem, de az első rész végén amikor beálltak a pózokba, az túl furcsa volt számomra (főleg a "kardomalábambavágom" technika)
De mivel ennyire pozitívak róla az info-k, leszedtem egybe az egészet. Nem is túl hosszú, úgyhogy szerintem legkésőbb a jövő utáni héten neki is állok.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Shigurui

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Szerintem nagyon jó az anime, egy kisebb dolog volt ami nem tetszet az meg hogy vége nagyon nem a vége, szóval akarom mondani hogy nincs vége!

A harcok jól meg vannak csinálva, elégé véres anime lehet hogy a horror kategórija is mondtható rája. Minden esetre egy jó dráma/samurai anime!
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Shigurui

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Na mi van két éves témákat élesztetek újra mostanában? Amúgy egész jó kis egyedi anime ez, de azért tíz pontot adni valamire az már tényleg túlzás. Főleg, hogy még befejezése sincs!
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Shigurui

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Goofy írta:Na mi van két éves témákat élesztetek újra mostanában?
Nem értem, mit akartál evvel mondani?
Hogy aki nem volt tagja a fórumnak mikor lett nyitva a téma akkor nem válaszolhat/mondhatja meg a véleményét, meg hogy ha valaki még ha tagja is volt akkor de később nézte meg akkor senkinek semmi?
Hanem mindent egy témába kell zsugoritani (itten a: "Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?" témára gondolok) és totál nem átnézhető meg tisztára megöli az animekröl való beszélgetést IMO.
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Shigurui

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Pedig nem azért írtam, hogy beszóljak, de látom kicsit magadra vetted. :D
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Shigurui

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

^ Kicsit, igazán odarakhatál volna akkor legalabb egy :lol: vagy valamit :wink:
The world is my country, science is my religion.

Kép
Válasz küldése