Katekyō Hitman Reborn!

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ciaossu!


észrevettem, hogy ez az anime még nemkapott topikot. Jó néhány percig azon gondolkoztam hogy ide vagy a mangákhoz nyissak témát...merthogy:

állítólag az anime egyáltalán nem olyan jó mint a manga. Hát én ettől függetlenül, beindulva pár fanarttól az animének kezdtem neki (miután hónapokig mondták hogy milyen jó). Namármost egy ideje nézem, túl vagyok 12 részen és néha csöppet elbóbiskolok. Erre jönnek a hírek hogy hagyjam a francba , mert a manga a jóóó.
Viszont azt is olvastam, neten, hogy a 25-ik résztől már nem alsógatyában ugrál a kissrác.

Érdekesnek találom ezt az egész maffiás témáját az animének. Főleg a ciaossu ütött eddig, meg Reborn -nak a legváratlanab helyekről való felbukkanása.

Érdekel az itteniek véleménye erről az animéről/mangáról. És, ha a manga olyan jó akkor győzzetek meg, hogy olvassam, kérek linket :D

Mindenkinek jó fórumozást!

amúgy meg szerintemmehet ide a mangadumcsi is. Az Inuyashás topikban is az van = P, de ezt a moderátotokra bízom ::^_^::
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: anubys »

Érdekes, hogy végül ez is majdnem pont annyit élt meg, mint a Gintama, ugyanis most szombaton véget ért a sorozat.
Eddig ugyan egy részt sem láttam, de mindig szívesebben kezdek bele egy "végtelenített" sorozatba, ha mégis véget ér.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A manga csak alig egy fél évvel indult később mint a Gintama, és egy héttel előbb vagy késöbb mint a D.Gray-man. (A Death Note meg a Gintama elött indult egy héttel, jó év volt az a Jumpnak. :cool:)
És ha bár nem értem hogyan :twisted:, de népszerűségben is kicsit felette van. Mondjuk a mangák és animék között lehet van egy kis külömség. :D

Most hallottam először, hogy véget ért. És ahogy nézem ott ért véget ahol év elején eltettem jegelni a mangát egy félévre. A szivárvány szárnyak nem állnak jól egy boss karakteren. :/

A manga első 60 része nagyrészt agyatlankodás, ami a kedvencem. Azt hiszem ebből egy keveset kihagytak az animeben. Aztán viszont átvált főállású shonen, fightba, ami nem is olyan rossz.
Viszont az animet záró arc nekem annyira nem jött be, de lehet hogy az animebe fel pörgették kicsit, mivel nem kellett már időt húzni.

Egy próbát szerintem megér, a karakterek nem semmik. :vigyor:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lehet, hogy majd isôvel teszek vele egy próbát, de pont ma néztem meg, hogy majd 1000 résznyi anime van most betárazva a gépemen nézésre, úgyhogy bele fog telni nem kevés idôbe, míg ezeknek a végére érek...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Én csak az animet nézem, már töb mint 1 éve. o_o Sajnos nem jó az angolom. Nekem az első 19 epizód nagyon, de nagyon nem tetszett. Emiatt majdnem dobtam a sorozatot, de amikor feltűnt Mukuro, végre nem az unalmas sablon, hanem egy jó harc kezdődött. Hála isten onnantól nagyon kevés a hülye, értelmetlen epizód. Csak ne lenne az elején az a sok sablonepizód, akkor valószínű többen is megnéznék az animét.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Csak az első részt láttam és nagyon nem tetszett. A főszereplő egy béna, az a bérgyilkos kisbaba meg egy FAIL. :wwall:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én még nem láttam, de lehet érdemes lesz belenéznem.
Kép
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Goofy írta:Csak az első részt láttam és nagyon nem tetszett. A főszereplő egy béna, az a bérgyilkos kisbaba meg egy FAIL. :wwall:
Az első 19 epizód maga egy borzalom ^^ Én se akartam adni neki esélyt, végül jó egy fél év után eljutottam oda ahonnan szinte jó a sorozat. Érdemes vele egy próbát tenni. Aki belekezd, az valahogy élje túl az első 19-et. Maximum megnézi 10-ig, aztán átugrik a 19-re.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: anubys »

_Anime Wynter_ írta: Maximum megnézi 10-ig, aztán átugrik a 19-re.
Miért? Olyan korán belekezdtek a fillerezésbe?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

19-ig az egész egy sablon. Mindig ugyanaz történik, csak más helyszínen. Fejbelövik a tüsihajút, lemegy róla a ruha, aztán rohangászik mint egy őrült. Nem történik semmi érdekes.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Péter »

A cím alapján valami komolyabbra számítottam, kemény 2 részig bírtam. Amit addig láttam, az alapján nem tetszett se a story, sem a karakterek, úgy éreztem nagyon kicsi annak az esélye, hogy később jobb lesz.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tény, hogy elég nagy kitartás kell ahhoz, hogy az ember végigszenvedjen majd 20 részt, hogy utána jó legyen.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Andro »

_Anime Wynter_ írta:19-ig az egész egy sablon. Mindig ugyanaz történik, csak más helyszínen. Fejbelövik a tüsihajút, lemegy róla a ruha, aztán rohangászik mint egy őrült. Nem történik semmi érdekes.
Akkor érdemes kihagyni az első 19 részt? ::hehe::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Apropó, ez az "első X rész unalmas" csak az anime sajátja, vagy a mangában is így van?
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Nem tudom én csak a mangát olvasom, és az első 50 fejezet a kedvencem, azután minden további arc egyre kevésbé jött be.
Év elején félre is tettetem egy fél évre, mostanra beértem, de erősen gondolkozom, hogy folytassam-e továbbra is.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kdanni írta:Nem tudom én csak a mangát olvasom, és az első 50 fejezet a kedvencem, azután minden további arc egyre kevésbé jött be.
Év elején félre is tettetem egy fél évre, mostanra beértem, de erősen gondolkozom, hogy folytassam-e továbbra is.
Ez valahogy ismerôsen hangzik. Ebbôl ugyan nem olvastam egyetlen fejezetet sem, de eddig az összes, általam olvasott shounenre igaz ez.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
echoCHANNEL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.06. 08:29
Nem:

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: echoCHANNEL »

Szerintem érdemes végigszenvedni az első 20 részt..de az se veszít sokat aki csak simán átugorja. Bár ebben a részben kerül bemutatásra Tsuna jövőbeli Family-je. Aki viszont egyből leírja a sorozatot, az nagy hibát követ el, mert utána badass harcok jönnek. Tsuna meg béna kissrácból átmegy menő maffiafőnökbe. :thumb:
The hero is always camping somewhere near the scene. Until the last moment to save everyone.
Kezdő fórumozó ITT. :D Ismérv: kedvtől függően akár naponta képes lecserélni az avatart, valamint reflexből írja az 'xD'-t minden sor végére - berögződés. xD
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A héten sikeresen befejeztem végre az animét.

Hmmm. A nyúzós flashbeckes részeket kivéve egész jól megvalósította a mangát... Azt sem bánom, hogy vége, pont az arc végén.

Így legalább él bennema remény, hogy a következő sorozat jobb minőségű lesz, mert valószínűleg folytatják majd a mangát. Ami amúgy nagyon jó :D :D

Mellékesen még azt is elmondanám, hogy egyre több és több goodsnek kinéző terméket lehet belőle gyártani :D :D

Hát az üzlet is meglesz!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
echoCHANNEL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.06. 08:29
Nem:

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: echoCHANNEL »

Én a múlthéten fejeztem be az animét, majd rögtön utána olvastam el a mangát. Nekem mindenféle körítés nélkül egyszerűen csak bejött ez az egész téma.
Anime: szépen végigszenvedtem a 20 részt, mert az előzetes vélemények és látott képek alapján tudtam, hogy ez sokkal jobb lesz majd a későbbiekben. Hála istennek, hogy volt bennem kitartás, mert aztán nagyon jó kis sztori kerekedett ki belőle, Tsuna semmirekellő karaktere pedig belopta magát a szívembe. Yamamotot már a kezdetektől csíptem, Gokudera néhol idegesítő karaktere pedig szerethetővé vállt az Urival eltöltött jelenetekben. A 110. résztől nekem kissé hosszúnak tűnt a Sho-chan elleni küzdelem, de a végén a nagy fordulat és Tsuna harca kárpótolt érte. :D Az utána következő Choice és a végső harc pedig nagyon bejövősen volt megoldva. Én örülök, hogy úgy döntöttek, hogy szüneteltetik az animét, bár szeretem a KHR fillereket, de mégis jobban örülnék, ha gyorsan folytatnák a következő mangabeli résszel.
Manga: Sok részt, amit megnéztem az animében csak futólag átszaladtam, de persze a kedvenc harcos vagy éppen nem harcos pillanataimat lecsekkoltam. :D A TYL utáni fejezetek és maga a történetszál nekem az eddig legtetszetősebb. Sok esély van a fordulatokra, a Shimon család érdekes számomra, főleg a Tsuna-Enma szál, valamint a párhuzam az első generációval. Kíváncsi vagyok, hogy mik voltak az okok, várom a csavarokat, de legjobban annak örülök, hogy jó sok Primo lesz terítéken és végre többet tudok meg a múltjából. Összességében a manga nekem jobban tetszett, mint az anime, a rajzolása csak fejlődött, mostanra mondjuk úgy, hogy a kezdeti bishikből mára bishi-bishi karakterek lettek. xD Na ezt jól megmondtam. xD
Összefoglalva: NÉZZETEK REBORN!-T ::jsmile::
The hero is always camping somewhere near the scene. Until the last moment to save everyone.
Kezdő fórumozó ITT. :D Ismérv: kedvtől függően akár naponta képes lecserélni az avatart, valamint reflexből írja az 'xD'-t minden sor végére - berögződés. xD
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Arra én is nagyon kíváncsi vagyok m minden lesz még kihozva az első generációs Vongolákból... igazán megnéznék róluk is egy külön animét.

De még rengeteg megoldatlan dolog van. Pl az Arcobalenok mivolta és Bianchi szerelme Reborn iránt... plusz kíváncsi vagyok eljut-e a sztori addig, ameddig Ryohei randizni kezd Hana-val :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
echoCHANNEL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.06. 08:29
Nem:

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: echoCHANNEL »

plusz kíváncsi vagyok eljut-e a sztori addig, ameddig Ryohei randizni kezd Hana-val
Én is én is :D Remélem, mert az nagyon sok vicces részt ígérne :D Meg megnézném a Tsuna - Kyoko szál kibontakozását is, bár sosem voltam nagy fan a párok terén a Reborn!-ban, de azért mégiscsak helyesek lennének együtt.
The hero is always camping somewhere near the scene. Until the last moment to save everyone.
Kezdő fórumozó ITT. :D Ismérv: kedvtől függően akár naponta képes lecserélni az avatart, valamint reflexből írja az 'xD'-t minden sor végére - berögződés. xD
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Ayla »

hát ha Reborn párok fanolásáról van szó... nos nálam ezzel kezdődött a yaoi ^^ megjegyzem, azért mert enyhén erre teremtették a sorozatot. Érdekes módon a mai napig nem tudok egy Narutoban, vagy Bleachben vagy ilyenekben yaoit lenyelni.

Szal Rebornban pl Hibari meg Dino jelenetei főleg a mangában váh XD Gokudera szerintem meg alapból Juudaime-t választaná akármilyen lány helyett XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
echoCHANNEL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.06. 08:29
Nem:

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: echoCHANNEL »

Hát be kell vallanom, hogy én kifejezetten nem szeretem a yaoit, de én is észrevettem, hogy valamiért nem zavar annyira ha KHR szereplőket látok együtt egy képen. Nem kell félreérteni, még mindig irtózom a műfajtól, de az istenért is...elég attraktívak ezek a srácok, néhány kép igazán szépen van megcsinálva. xD

chapter325: igen.igen,igen és igen. Yamamoto az a drága végre ismét rám mosolygott egy panelről. Ez volt a legjobb pillanatom a héten, nagyon hatásos volt a belépője,nem beszélve a barátságról szóló gondolatáról. Úgy érzem, hogy most nagyon sok ember lenne szívesen Yamamoto barátja, ha nem másért, hát a mosolyáért mindenképp megérné. Nekem tutira nem lenne semmi kivetésem a halállal szemben, ha tudnám, hogy előugorna valahonnan egy ilyen srác. xD Nah..most már remélem nemsokára felbukkan Enma karaktere is, valamiért nagyon megszerettem a srácot és hiányolom. Alig várom a következő fejezetet.
The hero is always camping somewhere near the scene. Until the last moment to save everyone.
Kezdő fórumozó ITT. :D Ismérv: kedvtől függően akár naponta képes lecserélni az avatart, valamint reflexből írja az 'xD'-t minden sor végére - berögződés. xD
Avatar
Bradock
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.03.04. 19:16
Nem: Férfi

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Bradock »

Szerintem nem rossz anime, tény az első 20-30 rész kicsit vontatott sablon story, de utánna már egyre érdekesebb a dolog, bár néha engem is kiábrándít a sok felesleges nyavajgásokkal. :D

Am nem hagyták abba, csak szüneteltetik mint a Gintamat, elvileg majdnem pont a Gintama kövi szériájának bemutatója után folytatják ezt is. :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Katekyō Hitman Reborn!

Hozzászólás Szerző: Ayla »

és az mikor is van? :D csakmert én nemtudom mikor lesz Gintama folytatás...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése