Tokyo Magnitude 8.0

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Bones legújabb sorozata. Eddig nem sokat tudni róla azon kívül, hogy katasztrófa lesz. (Reményeink szerint nem a minősége. :dirr:)

A hivatalos oldal
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hát, MAL-on már most van saját FC-je, szal akár még jól is végződhet a dolog. Egyébként a nyári szezonból ez az egyik (sőt, majdhogynem az egyetlen) anime, ami érdekel is, szal nagy reményeket fűzök hozzá. (Ha meg csalódás lesz, akkor sincs gond, max enyhítem a dolgot a Spice 'n Wolf II-vel, ami szerintem ugyanolyan uncsi lesz, mint az első szezon, de legalább Horo = CUTE. :3)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Két lehetőség van: vagy valami hiper-szuper hypeolt cucc lesz belőle, vagy nagy pofára esés. :vigyor: Most már én is kíváncsi vagyok, hogy melyik jön be a kettő közül, úgyhogy muszáj lesz megnéznem.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Érdekel a sorozat és már nem sokat kell várni az első részre, amivel kiderül, hogy milyen is lesz. :) Igazából nálam a "Lesz, ami lesz"-kategóriába tartozik. Nem gondoltam volna, hogy ilyen felhajtás lesz pont emiatt a sorozat miatt, először azt gondoltam, pont az a típusú cucc lesz, amiről csak az igazán ínyelnc fanok tudnak majd. Bár, a katasztrófa-dologgal elég sok ember figyelmét fel lehet kelteni. Bővebb vélemény az első rész után. :wink:
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az első rész szerintem elég meggyőző volt, nekem nagyon tetszett. Nem tudom mi lesz belőle, de a karakterek nekem tetszenek, a hátterek pedig nagyon szépek. Látta valaki más is?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem is megvolt ez első rész. Ez még csak bevezetés volt, úgyhogy nem vonnák le messzemenő következtetéseket belőle. Minden esetre a gráf szép, úgyhogy Tokyo romjai jól fognak mutatni az elkövetkező részekben.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én is túl vagyok az első részen, és nagyon szimpatikus, hogy egy teljes epizódot meghagytak a nyugodt felvezetésnek. :)
Eddig nagyon pozitív számomra, úgyhogy feltétlenül folytatom. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Ahogy azt a másik topikban is írtam, engem annyira nem győzőtt meg az első rész, mivel teljesen ránk zúdította a családi háttér kisebb-nagyobb problémáit. Jobban örültem volna, ha ezzel nem rontanak el egy egész részt, hanem a későbbiek során szépen, lassan adagolva mutatják be, hogy mi is a helyzet ezen a fronton. De lehet, hogy ez csak az én bajom.
Grafika: a hátterek, épületek animációja szép, de a karaktertektől nem vagyok elájulva. Amúgy a főszereplő kiscsajból már az első részben elegem lett.
Majd tovább nézem, de sokat most még nem várok tőle.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Megnéztem közben a második részt is, és megvolt a kötelező földrengés, de aztán rögtön le is nyugodtak a dolgok. Gondolom a későbbiekben az lesz, hogy a két gyerek megpróbál majd hazajutni a romos városban. Igazából még mindig nem látszik, hogy merre is tart a sorozat, az minden esetre már biztos, hogy nem tipikus katasztrófafilm lesz.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Így három rész után azt sejtem, hogy a sorozat arról fog szólni, hogy Mari, meg a gyerkőcök átverekedik magukat Tokión és mindehol szembesülnek a földrengés okozta pusztítással. Egyelőre nem úgy tűnik, hogy pörgős lesz a sorozat.
Amúgy feltűnt, hogy az emberek még ilyen katasztrófa idején is milyen tahók. Azt még megértem, hogy haza akarnak jutni, de azért a menekítés közben műveltek néhány bunkó dologot Mirai-val is. Nem tudom, hogy a japánoknál hogy van ez, de azért az emberek jobban figyelnek ilyenkor egymásra, lásd 09/11. :(
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ja, az engem is kiakasztott kicsit, hogy egyesek hogy viselkedtek a gyerekekkel, löködték őket meg ordibáltak velük, csoda hogy nem taposták szegényeket agyon.
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Márpedig ez magyarországon is így van, még a leg pitiánerebb helyzeteknél sem törődnek sokan másokkal, pl gyerekekkel, lásd: strandon eleredt a jégeső, és mindenki lökdösött mindenkit, hogy mihamarabb be tudja vinni a cuccait meg magát fedett helyre ><

Értem én, hogy az animében komolyabb katasztrófa történik, de szerintem teljesen valóságos ez a viselkedésforma, sajnos :\
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Na végre bepótoltam a tavaszi lemaradásomat, úgyhogy én is bekapcsolódtam a nyári szezonba, és a Tokyo Magnitude 8.0-val kezdtem.

A karakterdizájn hiányosságait és Mirai egyes megnyilvánulásait leszámítva nekem nagyon tetszik. Izgalmas kalandfilm, és egyben vérbeli slice of life is, amolyan városon belüli road movie. Alig várom a következő részt.

A pörgés szerintem nem hiányzik, pont így jó a tempó, ahogy van.
Az emberek viselkedése pedig reális, pánikhelyzetekben sajnos hajlamosak megkattanni (bár a ramenes csaj igazán elnézést kérhetett volna).

Szerk.:
SPOILER
egyébként én meglepődtem, amikor kiderült, hogy Mari férje meghalt, én azt hittem, hogy elváltak. Mellesleg nagyon szimpi a csaj.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Yuriko-chan ajánlására én is elkezdtem nézni, 2 részen vagyok túl.

Igazság szerint én hiányoltam már egy olyan animét, amiben a földrengés a téma, hiszen Japánban ez minden napos jelenség, ugye, ennek ellenére még nem találkoztam olyan animével, ami ezt a témát dolgozza fel. (Vagy csak én nem néztem körül, és van már ilyen.) Szóval számomra ez hiánypótló volt.

A sztori eddig nagyon tetszik, teljesen reálisnak érzem az emberek viselkedését, a földrengés pusztítását, szóval engem meggyőzött.
Nagyon durva motívum volt, amikor a lány pontot tesz annak az sms-nek a végére, amiben azt kívánja, bár összetörne a világ, erre kipattan a földrengés. Megható volt, ahogy utána kereste az öccsét, és meg is találta, szép volt. :)

Kíváncsian nézem és várom a további részeket.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A bunkó emberek mellett viszont meglepően segítőkészek is akadtak. Pl. a fejsérüléses a plázában meg a katona a térképnél. Én mindkettőről azt hittem, hogy el fogja küldeni Mari-t a francba, ehelyett készségesen válaszoltak, és még bocsánatot is kértek, amiért nem tudtak használható információval szolgálni.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Az elég csúnya lett volna, ha a katona elküldi őt a fenébe, elvileg neki az a dolga ilyenkor, hogy segítsen, és ha tud, megossza az információt az emberekkel.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ezt (spoiler!) tegnap linkelték egy másik fórumra - nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. ^^'

Őszintén bevallom, először nekem sem tűnt fel a dolog, de a MyAnimeList-es kommentek elolvasása után megnéztem újra az epizód második felét, és akkor már minden egyértelmű volt...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem is feltűntek ezek az apróságok. Ha ezt szánják a készítők a "nagy csavarnak" a sztori végére, akkor az eléggé gáz.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Miért, beharangoztak valami nagy csavart?

SPOILER
Azért én is furcsálltam Mari viselkedését, de mondom, á, biztos csak aggódik a családjáért. Az első álomjelenetnél meg se fordult a fejemben, hogy az valóság lenne. A másodiknál már megijedtem, de amikor Yuuki előkerült, a készítőket szidtam, hogy mit szórakoznak már a nézőkkel. Aztán persze jól megszívtam, amikor kiderült, hogy én voltam figyelmetlen. Szerintem hatásos trükk volt, közel sem én vagyok az egyetlen, aki bedőlt neki. Persze, mert az ember azt hiszi, hogy úgyis biztos happy end lesz, minden kritikus helyzet csak izgalomfokozás és ijesztgetés. Hát nem.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem harangoztak be semmilyen csavart, de gondolom ezt annak szánják. Sajnos nekem elég hamar gyanús lett a dolog, így elvesztette a hatását.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Megnéztem a 9. részt.

SPOILER
Az már biztos, hogy Yuuki csak Mirai képzeletében van jelen.
Na, Mari családja is odalett. Legalább az azonosítást várná meg Mirai, mielőtt megint elmászkál.
Hopp, Hina él. *megható jelenet, Yuriko-chan megkönnyezi* Isten nyugosztalja a nagymamát.
Vissza az egész, nagymami vígan cseveg az ágyszomszédjával. *újabb örömkönnyek*
De akkor mennyi esély volt arra, hogy ugyanabban a körzetben, egymás mellett találják meg egy idős nő és egy olyan óvodáskorú kislány holttestét, akinek a hajviselete szinte teljesen megegyezik Hináéval, csupán a hajgumija más színű?
Mirai meg teljesen megzakkant, ebből még nagy szívás lesz.
Ráadásul egy csomóan írják, hogy biztos a szüleik is meghaltak, és Mari adoptálni fogja Mirai-t. Persze, meg toronyórát lánccal, mi? Nem lehetetlen a dolog, de ennél jobban már ne gyötörjék meg szegény kiscsajt. Legalább az apja maradjon életben, és vegye feleségül Mari-t. :dirr: Na jó, nem baromkodom, Mirai szülei, mukodjetek!
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Hát igen, ez várható volt, ami a 10. részben történt. (Azért megkönnyebbültem, amikor kiderült, hogy a szüleik jól vannak - már ha tényleg jól vannak... Nem tetszett, hogy Mirai és az anyukája elkerülték egymást. Mari anyját is pont akkor érte baleset, amikor váltásruháért ment, nem?)
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Igazából nekem is elég gyanús, hogy nem találkoztak, bár lehet, hogy csak húzni akarják az agyunkat, meg csak maradjon már valami az utolsó részre.
A végén még kihozzák, hogy minden jóhírt csak haluzott a csaj és igazából mindenki meghalt (na jó ez már egy kicsit extrém húzás lenne :D)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nagyjából meg voltam elégedve az utolsó résszel.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Tokyo Magnitude 8.0

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végre tudtam ezzel is haladni egy kicsit. Most a nyolcadik rész fog következni, de szerintem csak akkor fogom folytatni, ha a Frostii elkészíti a záró epizódot is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése