Umineko no naku koro ni

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayla írta:Ja és a pletykák: Furude Rika az Frederika Bernkastel és Furudo Erika az Uminekoban két részre bontott jellemmel. Valamint Maria az Hanyuu, ha emberi alakot kapott volna és Lambadelta meg Takano Miyo evil kibontakozása.
Vélemények?

Bernkastel: Az összes korábbi Furude Rika inkarnáció összesített felsőbb énje, aki ki tudott törni a körforgásból (csodát tett), vagy valami ilyesmi
Furudo Erika: 5. játéktól kezdve szerepel, még nincs lefordítva, animében nem lesz, de amennyire én felfogtam eddigi spoilerekből ő gyakorlatilag Bernkastel bábúja/karaktere a játéktáblán, csak némileg saját öntudattal.
Lambdadelta: Vagy Bernhez hasonlóan az összes Takano inkarnáció megtestesült tudata, vagy más elméletek szerint pont fordítva. Takano volt inkább a Higurashi világban a Lambda által választott bábú.
Maria: Amit mondasz az IMHO bullshit.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Mit szóltók a legújabb rész "anime-only" jelenetéhez? Arra gondolok, hogy itt konkrétan mutatják, mit vett észre Ange, míg a VNben ez kimaradt. Vajon mit keres ott Sakutarou?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sephiroth írta:Mit szóltók a legújabb rész "anime-only" jelenetéhez? Arra gondolok, hogy itt konkrétan mutatják, mit vett észre Ange, míg a VNben ez kimaradt. Vajon mit keres ott Sakutarou?
Én is meglepődtem, mivel a VNben csak sejteni lehetett. Hogy mit keres ott? Szerintem merő véletlen.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Cruel Angel írta:
Bernkastel: Az összes korábbi Furude Rika inkarnáció összesített felsőbb énje, aki ki tudott törni a körforgásból (csodát tett), vagy valami ilyesmi
Furudo Erika: 5. játéktól kezdve szerepel, még nincs lefordítva, animében nem lesz, de amennyire én felfogtam eddigi spoilerekből ő gyakorlatilag Bernkastel bábúja/karaktere a játéktáblán, csak némileg saját öntudattal.
Lambdadelta: Vagy Bernhez hasonlóan az összes Takano inkarnáció megtestesült tudata, vagy más elméletek szerint pont fordítva. Takano volt inkább a Higurashi világban a Lambda által választott bábú.
Maria: Amit mondasz az IMHO bullshit.
Kösz az eligazítást ;)

Új rész: nah végre van értelme a szőke csajnak is, bár George meg Jessica monológja egy bizonyos szemszögből csöpögős szappanopera XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megnéztem a 24.részt is. Most már nemhogy azt sem sejtem, mi lesz az egész vége, de úgy általában fogalmam sincs, mi történik éppen és miért. :dirr: Valahogy erősen kétlem, hogy a hátralévő három részben hirtelen minden kitisztulna, egyértelművé válna...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Valahogy erősen kétlem, hogy a hátralévő három részben hirtelen minden kitisztulna, egyértelművé válna...
Nem fog (csak egy picit.), ez csak az első felvonás volt. Persze, hogy lehet, hogy a maradék 4 játékból nem lesz anime. ^^" (Ha lesz, akkor sem lesz legalább másfél éven belül, tekintve, hogy a maradék 4 játék egyelőre maradék 1, decemberben jön a következő, aztán augusztusban, aztán végül megint decemberben.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Chiru is négy epizódból fog állni?
Érdekes a következő két epizód címe:
End of the Golden Witch
Dawn of the golden witch

Magyarán lehet, hogy végül csak elbukja a játékot, viszont valaki a helyére áll?


Az utolsó részt 24-én adják, szerintem nem nagyon várható a subos verzió az újév előtt. Hacsak valaki nem készíti el gyorsan a két ünnep között. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Igen, az is négy.
Következtetéseid helyesek. Dawn of the Golden Witch portréja (extra szpojler!):
http://d-stage.com/image_item/2900006800117_1_l.jpg
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Csak azt furcsállom, hogy az animében egy szezon alatt lenyomtak 5 szezonnyi játékot? Mert tudtommal a játék ötödik részének lett vége nem rég, ez a bizonyos kép pedig a hatodik rész spoilereként jelent meg. Nem nézem a sorozatot, de ilyen gyorsan haladnak, vagy mi történt?
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Nem 5, csak 4, szerencsére. Ha még az 5.-t is beleveszik, ennyi kibontás se fért volna bele az egyes ep-ekbe.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Csak azt furcsállom, hogy az animében egy szezon alatt lenyomtak 5 szezonnyi játékot?
Bár mint Sephiroth mondta, csak 4 "szezonyit" nyomnak le, de ha visszaemlékszel Higurashi is hasonlóan volt. Első Higurashi 6 játékból volt, a Higurashi Kai pedig 1+3-ból. (Ahol az 1 az egy 1 anime only chapter.) Nem tudom, hogy Higunál hogy volt (higurashi vn-t nem olvastam), de itt, hogy olvasom határozottan hiány érzetem van. Legfőképp Battler belső monológjai kellenének az animébe, így ugyanis erősen úgy néz ki, mint ha egy csöppet bipoláris lenne. (Badass bemozdulás és sírógörcs között animében 5-8 perc telik csak el, olvasva többnyire legalább 30-40-60, olvasási sebességtől függően.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

OMG! :shock:
Az a spoiler elég durva volt. Finoman szólva nagy lesz a változás, ha abból indult ki a játék, hogy nem hisz a mágiában/boszorkányokban. Remélem, mihamarabb lesz folytatás, bár a korábbiakban leírtak miatt ez nem várható egyhamar. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kérdés:

komolyan ott tart most az anime sztori, hogy le tudják zárni ideiglenesen megfelelően a történetet 1, hangsúlyozom, egy résszel?

elég sokminden kiderült, de rengeteg elvarratlan szál van, szerintem. Nem játszottam a játékot, csak néhány reviewt olvastam meg wikipedia...

Nem szeretnék szpojlert, csak egy kis megnyugtatást vagy eligazítást, köszi : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Nem, a 4. játék végén csak a kérdések száma nő. Illetve, 1, azaz egy embert ki fogsz tudni zárni a listáról, de ennyi...

Más: viszont 4 játék után, + az anime követése mellett (ami azért jó, mert a lényeget foglalja össze, hogy tudjuk, mire kell igazán odafigyelni). Azt hiszem van egy többé-kevésbé koherens elméletem arról, mi folyik itt, legalábbis egy részére. Most csak egy dolgot emelnék ki, mert nem akarom telegépelni az oldalt, ha valakit tényleg érdekel, PÜ-ben szívesen alátámasztom még egyebekkel is.

Szóval, elsőszámú gyanúsítottam most éppen Jessica.
Az ok, ami miatt elindultam ezen az úton, a következő: Fogadjuk el azt, hogy csak abban bízhatunk, amit Battler lát, illetve tapasztal. Ennél többet nem tehetünk, hiszen kiderült, hogy Kinzo sincsen, és ővele a fél gárda találkozott már. Ennél kevesebbnek viszont nincs értelme, mert akkor meg minek nézzük egyáltalán a sorozatot, ha semmiben sem bízhatunk. Battler pedig kap Jessica-tól egy telefognhívást a halála után a 4. játékban. Feltéve, hogy nem hiszünk a mágiában, ez ugye lehetetlen, viszont mivel Battler hallja, megtörténik. Hogyan?
1) Jessica haldoklik, de még van ereje telefonálni: ebben az esetben igazán megmondhatná, mi végzett vele, mégsem teszi. ha bármilyen sebet kapott, legalább azt be kellene tudnia azonosítania, mi sebezte meg, ha pedig megmérgezték, valszeg nem tudja még azt sem, hogy haldoklik. Tehát nincs oka ehallgaztni, miért haldoklik, mégis ezt teszi, ami nem értelmes.
2) Jessica-nak semmi baja, csak eteti Battlert. Itt még nem hal meg, később hal csak meg, mikor Battler rátalál. A dolog kicsit a higurashira hajaz, aki látta, tudni fogja miért, a többieknek no spoiler. De Jessica miért hazudott arról, mi történik vele?


Szóval, ezen a vonalon kezdtem elindulni, és töbé-kevésbé eddig meg tudtam magyarázni az eseményeket. Persze, a chiru valszeg fenekestül fel fog mindent forgatni, de addig még van idő agyalni...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Sephiroth: Nem rossz, de én ezen a vonalon haladva másra jutottam: ep4 főgyanusított: Kyrie. És akkor ez még a "kicsoda Battler" témába is vág. De ha már itt tartunk, nekem van elméletem az előző 3 gémre is. ep1: Natsuhi, ep2: Rosa, ep3: (obviously) Eva.

Extra spoiler from ep5:

tényleg spoiler:

Ne olvasd tovább:

ep1-et eltaláltam ;D
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Hm...jelenlegi tudásom nem indokolja, hogy külön-külön tetteseket sejtsek az egyes részek mögött, de ha így nézzük (és nem foglalkozunk azzal, hogy az illető ne csak arra az egy epizódra, hanem az összesre lehetséges legyen), akkor a tippjeid reprezentálják 1-3ig a legvalószínűbb egyéneket... persze, azon el se kezdek gondolkodni még az umineko kapcsán, hogy "hogyan" és "miért", egyelőre megelégszem azzal, hogy a "ki" kérdésre próbálok választ keresni...a felvetésed Kyrie kapcsán nekem is eszembe jutott, már csak azért is, mert Battler én Ange piszok módon hasonlítanak egymásra, meg ugye milyen szép véletlen, hogy akkor volt vetélése, amikor Asumunak gyereke...hátha fordítva történt?. . Ez mondjuk a bűnösséget még nem keletkeztet, de biztos hogy lesz jelentősége.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ha nem különbözőek a gyilkosok, akkor az egyes játékokban hogyhogy mások maradnak életben, míg egyesek meghaltak. Pl. Ha te teóriádat vesszük, akkor Jessica valóban lehet ep1ben gyilkos, hiszen életben marad, ugyanakkor ep2ben már igen igen korán elhalálozik (szobájában, Kanonnal, aki "eltűnik"), tehát minimum még egy gyilkosnak kell lennie. Ezzel persze nem akarom indokolni, hogy bizony az én teóriám mindenható, mert lehet, hogy egy nagyon bullshit.
Kép
moylen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.12.24. 00:53

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: moylen »

Hello, új vagyok még itt de azért gondoltam írok, mivel nekem is lenne egy teóriám. :D
Szóval ugyebár Asumu nem Battler anyja viszont azt tudjuk hogy egyszerre volt terhes Kyriével de Rudolf végül Asumut vette el mert Kyrie elvetélt. Ange és Battler tényleg hasonlítanak de mivan akkor,ha elcserélték a babákat? Igazából Kyrie Battler anyja, és nem Asumu. Asumu gyereke született halva, és nem Kyriéé. csak Asum/vagy az orvosok véletlen/ elcserélték. ezt az elméletet támasztja alá az is amit Kyrie mondott az ep3ba, és megmagyarázná azt is hogyan lehet Battler Kinzo unokája még akkoris ha nem Asumu szülte őt. A másik meg Battler bűnével kapcsolatos, mi van ha Battler bűne Asumu halálához kapcsolódik? tehát ő okozt a a halálát valahogy, vagy ilyesmi. hiszen azis pont 6 éve történt. A tettesről meg annyit, hogy szerintem alapvetően Rosa a tettes kivéve az ep3ban. Hiszen Maria valahogy mégis mindíg túl éli. Az ep1ben ugyebár lehet hamis hulla, bár ezt az Ep4ben Beato pirossal kizárja, de attól még gyanús, az ep2ben viszont már tényleg igazán gyanús főleg a"farkas és bárányos" elméletével.Ráadásul neki még motivációja is van, mert anyagilag rosszul áll a vállalata /mondjuk anyagi motivációja az van mindenkinek/ Az ep3ba ugyebár eva a tettes azt tudjuk / Az ep5ről nem nyilatkozok . :D / Egyébként gyanús hogy a szülők PONT 7-en vannak. >_<
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

moylen írta:Hello, új vagyok még itt de azért gondoltam írok, mivel nekem is lenne egy teóriám. :D
Szóval ugyebár Asumu nem Battler anyja viszont azt tudjuk hogy egyszerre volt terhes Kyriével de Rudolf végül Asumut vette el mert Kyrie elvetélt. Ange és Battler tényleg hasonlítanak de mivan akkor,ha elcserélték a babákat? Igazából Kyrie Battler anyja, és nem Asumu. Asumu gyereke született halva, és nem Kyriéé. csak Asum/vagy az orvosok véletlen/ elcserélték. ezt az elméletet támasztja alá az is amit Kyrie mondott az ep3ba, és megmagyarázná azt is hogyan lehet Battler Kinzo unokája még akkoris ha nem Asumu szülte őt.
Egen... idáig elég egyértelmű. :thumb:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Ayla »

izé... vége.

ez igazán érdekes volt. Ha meglelem .avi-ban letöltöm és újranézem és majd elkezdek ide is elmélkedni, addig nem.

De felér egy igazi kínzással az elvágás... bár nemtudom, vajon a mangát folytatják?

ja és leghamarabb a folytatás a tavaszi szezonban lehet... talán.

élveztem Bernkastel meg Lambdadelta mélyreható együttértését. ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Ayla: Jó akkor még egyszer, gyengébbek kedvéért:

Umineko no naku koro ni egy VisualNovelből készül. Ennek a fejezetei félévente jönnek ki. Per pill napokon belül fog megérkezni japánban a hatodik fejezet. Mivel a Higurashi no naku koro ni írója/fejlesztője készíti ezt is ezért itt is 4 kérdés és 4 válasz novel várható összesen.
Az anime az első négyből készült és kb. fél évvel késöbb kezdték vetíteni, mint, hogy elkészült a 4. VN. Tehát akkor ezen matek példa alapján, ha a nyolcadik, befejező játék két félév múlva, tehát jövő decemberben érkezik, akkor legkorábban a válaszfejezetekből anime 2011 nyarán lesz. Ugyanakkor ez kérdéses, mivel a most levetített anime BluRay lemezeinek a fogyása eléggé alacsony, magyarul nincs benne üzlet.

A manga szintén a VNből készül, azt nem tudom, hogy az 5. fejezetet is tervezik-e már meg mangásítani, vagy sem.

Tehát összegezve a Visual Novelt olvasni talán érdemesebb, mint az animére várni. Angol fordítást egy WitchHunt nevezetű projekt csinálja. (Érdekesség, hogy a negyedik fejezetben említett Witch Hunt erről a fordító csapatról kapta a nevét, mivel a szerző nagy tisztelője az angol fordítóknak!) Ez a projekt változó sebességgel dolgozik a fordításon, pl. az augusztusban japánul kijött ötödik fejezethez mind a mai napig nincs fordítás, bár már elvileg a végén járnak.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ami az 5. VN fordítását illeti: azt olvastam, hogy már99%ban kész, csak van egy rész, aminek nem biztosak a fordításában, és a 6. részt meg akarják várni, mert abból elvileg kiderül, hogy hogyan kellene jól fordítani. Gondolom, valami plot-related cucc lehet, japánul eddig is tudtak a srácok...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Sephiroth: Amíg nálunk szombatról vasárnapra éjjel volt, addig kiadták a fordítást. XD Boldog Karácsonyt mindenkinek.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Azt hallottam, hogy a cenzúra a DVD/BD kiadványokon is rajta maradt, úgyhogy nem nagyon érdemes rájuk várni...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

anubys írta:Azt hallottam, hogy a cenzúra a DVD/BD kiadványokon is rajta maradt, úgyhogy nem nagyon érdemes rájuk várni...
Ez most komoly? Na nee... Direkt ezért is akartam letölteni. :neutral: Mindegy, a némileg feljavított animáció miatt azért leszedem majd.

Anime vége kinek hogy tetszett? Személy szerint el tudtam volna jobbat is képzelni, bár +10 perc műsoridő tuti javított volna rajta.

Akit meg érdekel: már vannak 6. rész spoilerek, egyelőre van néhány, ami nem tűnik nagyon megbízhatónak, de vannak köztük igggggen érdekes dolgok, amik elvileg "confirmed'" kategóriában vannak. :3
Kép
Válasz küldése