High School of the Dead

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Miért? A részben is benne volt.
De én ezt nem nézem rendszeresen, szóval speciel akkor láttam először az említett jelenetet, amikor belinkelted a gifeket. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Lol, öcsémnek kezdtem el mesélni a sorozatról, mert épp nagyban fanolta a Left4Dead-et, és hadd mondjak már én is valamit.
-Van ez az anime, Highschool of the Dead, és arról szól hogy...
-... hogy Zac Efron meghalt.
:LOL:

Utálja a Highschool Musicalt
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Az elmúlt napokban látom érkeztek még szép kommentek a sorozattal kapcsolatban és szinte a gif-eken már meg sem lepődtem!!! :D
De azért van pozitív része is a sorozatnak!!!Még mielőtt bárki is elkezdene hurrogni ",hogy nagyon a sorozat mellett vagyok pedig az egy kalap sz@r!" Nos azt ki kell ábrándítsam nem azt fogom mondani hogy következőekben felhozott érveim kihúznák a veremből és a top-ra viszik majd a sorozatot!!!
Szóval a következő észrevételeim a sorozattal kapcsolatban csak hogy a pozitív részére is kerüljön valami a mérlegnek!

1)Maga a dagadt karaktere nem sok olyan animét láttam ahol a aktív pozitív hősök között van túlsúlyos személy a legtöbb animében az ilyen karakterek kigyúrt bisi mókusok, szóval szerintem kimondottan jó ötlet volt a Hellsing alkotójáról mintázott Cubby Sniper szerepeltetése! :thumb:

2)Fegyverek tudom e téren egy kicsit érzékenyebb vagyok az átlagnál de ebben a sorozatban teljesen meg voltam elégedve a kidolgozottsággal és a markingokkal!Mert sok animében olyan fegyvereket rajzolnak ami enyhén egy bunkósbotra hajaz kidolgozottság tekintetében csak hogy érzékeltetésképpen!!
http://www.imfdb.org/images/b/be/Hotdopar10.JPG (Animében ábrázolt AR10-es feliratok)
http://www.spartanimports.com/IMAGES/AEG/ar10sneak2.jpg (Eredeti marking egy airsoft variánson)
http://www.biggerhammer.net/stoner/sr25 ... ftside.jpg (bár ez lenne a 100%-an autentikus ábrázolás!)

Tudom nem számít sokat mert a sorozat nem erről szól de szerintem sok múlik a részleteken is!!!Akárhogy is legyen de a japánok mindig jók voltak az apró részletek kidolgozottsága szempontjából és szeretem ha ezt szemléltetik is!!! ::^_^::
Ú.I:Bárcsak a csöcsöket tudnák ilyen részletgazdagon és reálisan ábrázolni mint a sorozatban felvonultatott fegyvereket!!! :hammer:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

L4D 1-2 vel én sokat játszottam de nem sok köze van ehhez a sorozathoz.

1. a zombik itt nem tudnak futni és még csak nem is látnak.
2. Fertőzés ott elöszőr a levegőben terjedt el.
3. Hiányoznak teljesen a spec mutánsok.
4.Karakterek közötti különdségről meg hát hagyne mondjak véleményt.
5.Ennek ellenére a fertőzés mégis lassabban terjedt el mint itt.

Ha hangulat terén kéne hasonlítgatni akkor inkább Zombieland utánérzést hagy maga után.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nekem kb mindegy: "zombivárosban" kell túlélnie egy csapat embernek. :P
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

8. rész:
Örülök, hogy mostantól már a pedofilokat is igyekszik kielégíteni a HotD. :twisted:
A fellációra célzó fanservice-jelenet nekem már kicsit sok volt, azért a jó ízlésnek is van határa. Csodálom, hogy kihagyták azt a félreértésből adódó lehetőséget, amikor a dagi a fegyver helyett a női mellek használatáról kezd el mesélni a srácnak. Amúgy feszülős, terepszínű topot és miniszoknyát nem találtak? Az sokkal szexibb lett volna. :oops: (Enyhe militaristalány-fétis befigyel.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dark-san írta:Örülök, hogy mostantól már a pedofilokat is igyekszik kielégíteni a HotD. :twisted:
Lassan tényleg csak a nekrofília marad ki (mondjuk egyik csaj zombivá változik, és azzal "fanservice-elnek" valamit XD), vagy a guro (megcsonkítanak valakit a zombik, és... XD). Bár ki tudja, a manga még fut... XD
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Dark-san írta:8. rész:
Örülök, hogy mostantól már a pedofilokat is igyekszik kielégíteni a HotD.
Pontosan melyik résznél akadtál ki sötét testvérem várj kitalálom a folyami átkelésnél amikor a loli a dagadt ölében ül az volt az ugye vagy tévednék :?:
Amúgy mintha más animékben nem lenne pedofil jelenet példának okárét említeném a Higurashi 3. évadjának az első részét amiben a strandra mennek és ott a gyerek elkezdi elemezni a lolik fürdőruháját na az szerintem jobban oda.@szott mint ez! :wwall:
Titkos írta:Lassan tényleg csak a nekrofília marad ki
Most mond meg ki lenne erre a célközönség mert ez még a betegek között is ritkaságszámba megy!

Annyi sok fanservice helyett inkább a vírus megjelenésének okára adnának végre magyarázatot bár van egy olyan sanda gyanum hogy a jó örég Resident Evil-ös megfejtés lesz a nyerő!!!
Amúgy a szerintetek japánon belül melyik régióban játszódik a történet?Én körülbelül a gizda mesterlövészcsaj tartózkodási helyét lőttem be úgy ahogy mivel tudtommal két olyan műrepülőtér sziget létezik az egyik a Kobe Airport a másik meg a Kansai International Airport mindkettő Osaka-hoz nagyon közel vannak!De mondjuk én inkább a Kansai-ra tippelnék!
Hát ti?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kashim írta:Amúgy mintha más animékben nem lenne pedofil jelenet példának okárét említeném a Higurashi 3. évadjának az első részét amiben a strandra mennek és ott a gyerek elkezdi elemezni a lolik fürdőruháját na az szerintem jobban oda.@szott mint ez! :wwall:
Mondjuk az már annyira túl volt játszva (vagy inkább épp, hogy reálisan mutatta be az otakukat? :twisted: ), hogy röhögtem rajta. XD
Kashim írta:Most mond meg ki lenne erre a célközönség mert ez még a betegek között is ritkaságszámba megy!
Hogy konkrétan ki, azt passzolom, de ha valamit megtanultam az ilyen közösségi oldalakon járva (2chan, 4chan, Live Journal, stb.), az az, hogy mindenre van igény. ^^" XD Amúgy a címe most nem ugrik be, de konkrétan láttam már olyan hentai mangát, amiben egy zombi kislány volt az egyik szereplő...:dirr: Meg speciel pont a High School of the Dead 1-2 hivatalos képét látva fordult meg a fejemben, hogy "valakinek bejön ez a "hiányos öltözetben vérben tocsognak a csajok, és közben zombikezek nyúlkálnak feléjük" képsor?". A válasz valszeg az, hogy igen, különben nem adnának ki ilyeneket.
Kashim írta:Annyi sok fanservice helyett inkább a vírus megjelenésének okára adnának végre magyarázatot bár van egy olyan sanda gyanum hogy a jó örég Resident Evil-ös megfejtés lesz a nyerő!!!
Bár az lenne, sőt, én lassan bármiben kiegyeznék, csak derüljön már ki valami. Emlékszem, amikor PC-re kijött az RE 2 még jó régen, már a leírás megfogott. Igen, tudom, hogy a játék kezdetén már hasonlóan irtjuk a zombikat, mint a High School-ban, viszont a felvezető sztori nagyon bejött. Eleinte nem a zombik rohanják meg őket, hanem furcsa állatokat látnak az erdőben, az Umbrella persze tagad, stb-stb., sok olyan elem, amik a hangulathoz hozzátesznek. Itt sajnos még ilyesmi sem volt, kb. tényleg mint egy rohadt gyenge lövöldözős játék, kap mindenki egy fegyvert, és lehet irtani, közben vehetsz fel új fegyvereket, meg töltényt. XDD A harmincadik fejezetnél tartunk lassan (ráadásul havimanga, szóval egy chapter van vagy 35 oldal), és még semmit nem tudunk a vírusról, illetve miket is beszélek, azt sem tudjuk, hogy vírus-e. Lehet lesz valami hülyeség, mint a Shyamalay-féle Happening-ben. XD
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Kashim írta: Pontosan melyik résznél akadtál ki
Konkrétan egyiknél sem, de a kiscsaj megjelenésekor már valami ilyesmire gondoltam. Alapjában véve nincs abban semmi, ha egy kislány szerepel, de mint tudjuk ez alapból beteg cucc, így nem kellett túl sok az asszociációhoz. :idea:

És ki lenne rá vevő? Gyanítom sokan. A monszta hentaiok és bugyiautomata országában bármi elképzelhető. Bár gyanítom, nem csak a szigetországban gerjednének. :?

De látom, már a hét háttérképe is eme opuszból való. :vigyor:
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Dark-san írta:De látom, már a hét háttérképe is eme opuszból való. :vigyor:
Jól látod annyira kitölti az időnket a sorozat fikázása hogy erre még a fórum adminok is felfigyeltek!!! :D
Mondjuk nekem nincs semmi bajom vele, hogy ez a heti vagy havi tapéta!
Titkos írta:tényleg mint egy rohadt gyenge lövöldözős játék, kap mindenki egy fegyvert, és lehet irtani, közben vehetsz fel új fegyvereket, meg töltényt. XDD
Mondjuk ja de ha a Saeko-t nézed (tudod a kardos bringa) ő eddig a leggazdaságosabb zombi irtó a sorozatban egyszer sem használt fegyvert eddig csak azt a fakardot és a manga folyamán is csak egy lábszárvédőt meg már egy végre minőségi katana-t újít majd be!
Abban 100% igazad van ,hogy kellett volna valami előzmény amin elindulnak én ezt az általad említett erdős részt sem bántam volna.
Titkos írta:Amúgy a címe most nem ugrik be, de konkrétan láttam már olyan hentai mangát, amiben egy zombi kislány volt az egyik szereplő...:dirr:
Uhhh keményen tolod ember!!! :knife: :vigyor:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

És már itt is 9. rész
Hogy röpül az idő :D

Csökkent modban ment a írisz masszázs ebben részben.
Ejnye mintha fogyna a szufla a sorozat alkotóiból.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

9.

Szóval, a zombik le nem tudnak menni a lépcsőn, csak fel... :roll:
Vmint azt is megtudhattuk, h h Saeko a zombiöléstől nedvesedik. :wwall:
JimRaynor írta:Ejnye mintha fogyna a szufla a sorozat alkotóiból.
Nem kicsit...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Vmint azt is megtudhattuk, h h Saeko a zombiöléstől nedvesedik. :wwall:
A fürdős epizód óta nem néztem bele, de azt hiszem, eljött az ideje egy újabb betekintésnek, ezt látnom kell. XDDD
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:A fürdős epizód óta nem néztem bele, de azt hiszem, eljött az ideje egy újabb betekintésnek, ezt látnom kell.
Csak mondja, nem mutatják. :twisted:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

látom van mit bepótolnom!
pedofilia: huh, nálam abszurd, de itt szerintem nem erről van szó (vagy ha mégis akkor naiv lennék?)
a többihez majd a 9.rész után írok véleményt.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

zebra írta: Szóval, a zombik le nem tudnak menni a lépcsőn, csak fel... :roll:
Akkor a legvalószínűbb, hogy a város határában volt egy kísérleti telep, ahol mutáns tehenekkel* kísérleteztek, de azok megdöglöttek, és úgy próbálták meg tussolni az ügyet, hogy eladták a húst élelmiszer-célokra.
Aki nem evett a húsból, az nem változott lépcsőn lejönni nem tudó zombivá, csak a mellméretük emlékeztet a tehenekére.


*A tehenekről van olyan városi legenda, hogy nem tudnak lefelé menni a lépcsőn.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

A mordályos nyul írta:Aki nem evett a húsból, az nem változott lépcsőn lejönni nem tudó zombivá, csak a mellméretük emlékeztet a tehenekére.
Pure win. :thumb: :LOL:

Mivel úgy sem kaptunk magyarázatot a zombik eredetére, ezt a magam részéről el is fogadom. :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:
Titkos írta:A fürdős epizód óta nem néztem bele, de azt hiszem, eljött az ideje egy újabb betekintésnek, ezt látnom kell.
Csak mondja, nem mutatják. :twisted:
Eredetileg nem is a látvány, hanem a "for the lulz!" faktor miatt akartam látni, de....ez még vicces sem volt. :( Egyedül az az említett mondat tetszett, de csak mert Needless-stílusban bevágták a képernyő közepébe a bazi feliratot, hogy "I'M WET!" XDDDDDD Amúgy ez mindig ilyen? Úgy értem, normális egy olyan jelenet, hogy elkezdi egy sereg zombi között szorongatni a csaj mellét, de olyan erővel, mint aki narancsot facsar, és közben üvölt, hogy "MAJD ÉN ADOK NEKED CÉLT!!!"?
zebra írta:Mivel úgy sem kaptunk magyarázatot a zombik eredetére, ezt a magam részéről el is fogadom. :vigyor:
Én is, a történtek alapján még ez a leghihetőbb magyarázat. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Péter »

Volt anno egy zombiirtós akció játék, melyet úgy hívtak House of the Dead, és volt egyszer egy fanservice hegy anime, amit úgy hívtak Battle Vixens... rakd össze a kettőt és kész is a Highschool of the Dead.

Another shameless anime... :roll:
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Látom a fikázás még mindig megy ezerrel!!!
Asszem csak inkább a következő rész premierjénél jövök majd vissza akkor úgyis izzani fognak a komment vonalak és legalább röhögök egyet az újabb kiakadt emberkék hozzászólásain!!! :roll:

De azért felmerül bennem a kérdés miért is nézzük ha ennyire nem tetszik és fikázzuk?
Én személy szerint hogy röhögjek a módosított fizikán!
Hát ti :?:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kashim írta:De azért felmerül bennem a kérdés miért is nézzük ha ennyire nem tetszik és fikázzuk?
Ha simán lapos lenne és rossz, akkor dobtam volna az első rész után, de ez szórakoztatóan rossz. :D Konkrétan nem azért nézem, h fikázhassam, én a magam módján azért bírom - pont úgy, mint a zs kategóriás horrorokat például. :vigyor: Ugyanúgy szénné röhögöm magam egy emberevő, óriási mutáns birkaemberen, mint a HoTD-ben prezentált mellszörnyeken. Ennyi. ::^_^::
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ezen a téren én is Zebra pártját fogom olyanyira hogy a legelső jútyubos vidit szoktam megnézni hétfőn hogy, gyönyörködjek eme mellbevágó sorozaton...

Amúgy nekem semmi bajom HOTD ha rossz is az aranyosan rossz amit már fel se veszek. :)
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Gondolkoztam hogyan kapcsolódjak be a beszélgetésbe, mert mégis csak 8 pontot adtam neki.
Ami nálam annyit tesz, hogy hangulatomtól függetlenül jól szórakozom rajta.

De én csak az tudom mondani pszichológiai-dráma :vesző: echi műfajban nincsen párja. :)

Amúgy azt jól értetettem, hogy legutóbb Komuro a rész lezárásaként ezeket a mélyen szántó gondolatot próbálta megosztani velünk: Felcsinálta Saekot a túlélés érdekében.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: High School of the Dead

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Volt anno egy zombiirtós akció játék, melyet úgy hívtak House of the Dead
Ne tudd meg, hányszor kellett visszatörölnöm írás közben, mert "Highschool" helyett majdnem "House"-t írtam. XD
Kashim írta:De azért felmerül bennem a kérdés miért is nézzük ha ennyire nem tetszik és fikázzuk?
Már aki nézi... XD Én megnéztem a fürdős részt, meg most a kilencest. XD A mangából olvastam több chaptert, de sajnos a történet nagyon nem megy semerre, annyira meg nem jó, hogy rendszeresen kövessem.
JimRaynor írta:eme mellbevágó sorozaton...
Ez a tökéletes jellemzés. :D
Kdanni írta:pszichológiai-dráma
Ugyanarról a sorozatról beszélünk? XD

Na, de hogy beszéljünk is a sorozatról:
Kdanni írta:Amúgy azt jól értetettem, hogy legutóbb Komuro a rész lezárásaként ezeket a mélyen szántó gondolatot próbálta megosztani velünk: Felcsinálta Saekot a túlélés érdekében.
Akkor most itt kérném azok segítségét, akik rendszeresen követik a sorozatot az első résztől kezdve, mert több dolog sem volt világos.

1. Ha Komurónak a "barnahajú szőke" (egyik postoló találó megfogalmazása :D) jött be (legalábbis én így értelmeztem a dolgot, főleg, amikor azon emóztak a fürdős epizódban, hogy az első részben megölte a zombivá változó havert, akibe a barna volt szerelmes), akkor most mi volt ez a hirtelen pálfordulás a katanás csaj felé?

2. Katana akkor kibe szerelmes? Többször is említette, hogy "van egy férfi, akit szeretek", na most az vagy Komuro (így elég hülyén jönne ki a dolog szvsz), vagy egy számomra ismeretlen karakter. Az epizód végén mindenesetre már úgy vonultak ketten, mint akiket az ég is egymásnak teremtett. (És a végén még az egészet megfejelték azzal, hogy a szemüveges is pofákat vágott, amikor meglátta őket, csak tudnám miért, amikor elvileg ő Kohtához vonzódik.)

3. Mi történt a templomban? Csók valószínűleg volt, utána nem mutattak semmit, de az egész reggeli viselkedésük, meg az "Ugye vállalod a felelősséget?" mondat eléggé arra utalt, hogy volt valami az éjjel. XD Kérdés, hogy mennyire növeli a túlélési esélyeiket egy terhes nő a csapatban. (Én azért várnék a "benépesítéssel" addig, amíg már kellően megritkultak a zombik. :D)
Kép
Válasz küldése