One Outs

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

One Outs

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Kép

One Outs (AniDB|MAL)

Genre: Baseball, Seinen, Sports

Plot/Summary
AniDB írta:The story begins when Hiromichi Kojima, the star batter of the fictional Lycaons in Japan's Pacific League, heads to the southern Japanese island of Okinawa to train and bring himself out of a slump. There, he meet Tōa Tokuchi, a 134-kmph (83 miles per hour) pitcher and the undisputed king of a gambling form of baseball called "One Out." At Kojima's urging, Tokuchi signs up with the Lycaons under an unusual contract: he gets 5,000,000 yen (about US$46,000) for every out he pitches, but loses 50,000,000 yen (US$460,000) for every point he gives up. (Source: ANN)
Ahogy észrevettem többen nézték az animet de sokaknak tervben is van egyes okokból e anime. Remélem akik nem látták és egyenlöre nem is tervezik nézni, itten sikerül nekünk valahogy meggyőzni hogy próbálják meg! :)
Az animeval tisztára megvagyok elégedve, valószinüleg a terv az volt hogy reklámoza a mangát ami sikerrel járt!
Az OP nagyon eltalálták (pay money to my pain). A plot meg Death Note fazonra van csak itten a baseball világában történik az a bizonyos IQ harc.
Most mivel a mangát nem olvastam nem tudom de kiváncsi vagyok hogy Tokuchi ráakadt e olyan valakire aki kicsit jobban megnyúzta taktikailag, de szerintem ez nagyon is valószinu mert Kaitani Shinobu bácsitól aki ez mellett a Liar Game-et hozta még nekünk elvárható még sok jó konfliktus a mangában.
Az összes trükk megvan jól magyarázva, annak ellenére is hogy néhol használtak olyasmiket is hogy a 12.5 törvény alatt bla bla ... nos szerintem még sok baseball fan se tudná mi is az, hát ezért az ilyesmik is el lettek magyarázva.
Az animet nem lehet nagyon átmesélni, durván annyi hogy baseballoznak és fogadnak!
Tokuchi terveit/taktikáit meg föleg nem is lehetne elmesélni azt megkell nézni hogy maximális legyen az élvezet.
De szerintem ha akartok egy psychological animet akkor nem fogtok tévedni ha ezt kezditek nézni!


Egy kérdés volt a MAL-on hogy mi a gyönge pontja Tokuchi-nak:
n00batanime írta:
shadowkaru15 írta:Well, I guess that has to be his stamina, and that he always smoke >.<
don`t you know? Smoking = awesome
:D
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: One Outs

Hozzászólás Szerző: zebra »

ElemenT írta:valószinüleg a terv az volt hogy reklámoza a mangát ami sikerrel járt!
Kár, h nem viszik túlzásba a manga fordítását. :roll:
ElemenT írta:Az OP nagyon eltalálták (pay money to my pain).
Nem lenne rossz, csak lassú, és túl sokszor fújdogálja a főhős sliccét a szél, és egyre kevesebb rajta a ruha (ami egy baseball pályán még hülyébben veszi ki magát). :twisted:
ElemenT írta:A plot meg Death Note fazonra van csak itten a baseball világában történik az a bizonyos IQ harc.
Aki bírta az Akagi-t, sztem ezzel is tehet egy próbát: ugyanúgy legyőzhetetlen a főhős, és egy idő után ez is eléggé mindread-be megy át - bár, feleannyira sem idegesítő módon, mint a DN Near-rel. Jó anime egyébként, az meg külön tetszett, h más megvilágításba helyezi a baseball-t. A fene sem gondolta volna, h így bele lehet vinni a pszichológiát is. :vigyor:
ElemenT írta:don`t you know? Smoking = awesome
:thumb:
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: One Outs

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

zebra írta:
ElemenT írta:Az OP nagyon eltalálták (pay money to my pain).
Nem lenne rossz, csak lassú, és túl sokszor fújdogálja a főhős sliccét a szél, és egyre kevesebb rajta a ruha (ami egy baseball pályán még hülyébben veszi ki magát). :twisted:
Valahogy a hölgyek figyelmét is elkell kaparintani :wink:
zebra írta:
ElemenT írta:A plot meg Death Note fazonra van csak itten a baseball világában történik az a bizonyos IQ harc.
Aki bírta az Akagi-t, sztem ezzel is tehet egy próbát
Igy igaz, de forditva is érvényes :D
zebra írta:Jó anime egyébként, az meg külön tetszett, h más megvilágításba helyezi a baseball-t. A fene sem gondolta volna, h így bele lehet vinni a pszichológiát is. :vigyor:
Hát igen, én nagyban követtem már a Majort, meg más baseballos animekat néztem mikora ezt elkezdtem, jó kis változás az bizots :)
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: One Outs

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mivel az Akagi, Kaiji már megvolt, így a gambling-trió harmadik darabja sem maradhat ki számomra. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: One Outs

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

^ szeretnék egy negyedik animet is hozzá csatolni a triódhoz :D

Shoubushi Densetsu Tetsuya
:wink:
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: One Outs

Hozzászólás Szerző: anubys »

Erre akkor akadtam rá, mikor az Akagi nyomán rápörögtem a Mahjong-ra. :)
De eddig még nem kerítettem rá sort, úgyhogy kösz az emlékeztetôért. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése