Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Vree »

Catrin írta:Szóval:
"Miről szól ez?"
Egy középsulis srácról, aki ahhoz, hogy ki tudjon látni a haja mögül folyton hátra kell csesznie a fejét a nyaktörés határáig
stb.
10/10es összefoglaló kösz
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Szivs.^^

Amúgy kicsit még reagálva Titkos és Péter problémájára: engem sokszor nem zavart a "semmiről pofázás", sőt néha szórakoztatóak voltak ezek a tök random párbeszédek, persze hosszútávon és nem a legkedveltebb lányok szájából már unalmasak. De alapvetően sose bántam, hogy a monogatari ilyen dumaszéria. Nekem azzal van a legnagyobb bajom, hogy végső soron ez is csak a közkedvenc (japán férfi) fétist szolgálja ki: szex az általános iskolással, szex a tesvérekkel, szex a suli legjobb nőjével, szex a suli legokosabb nőjével (a haver csajjal), szex egy leszbikussal, leszbikus szex, szex nem e világival, szex még több lolival (és még több beképzelt ribanccal), stb. Szinte már kár, hogy Araragi még nem szexelt a muterral is. Bár a szex&szülők szál is sajnos beköszön szerencsétlen Hitagi szektás múltjára gondolva. Jó erre mondjuk nincs konkrétum, de még ez is befigyelhetett. Persze szeretünk erről a "szép üzenetéről" megfeledkezni a cuccnak és mondjuk azért is örültem legutóbb az Owarinak, mert abba ezt már nem igen erőltették bele, de ha valami miatt nem szeretem a cuccot, akkor az ez. Hogy többnek mutatja magát ennél, de még sem az. Pedig lehetne sokkal több/jobb, van amikor kimondottan szeretem. De csak ha kellően kívülről figyelem és nem mászom bele a szexébe.

Hm, mivel én ilyen fura viszonyban vagyok a cuccal kezdem nem túl fairnek érezni, hogy Cruelnek így elvettük az egésztől a kedvét, ahelyett, hogy javítottunk volna a helyzetén és esélyt adtunk volna másnak, aki sorolta volna az erényeit. XD Hehehe, szegény monogatari. Megérdemli ezt a sok bántást? Pedig még a Koyomiát is olyan nyugisan nézegetem.

Erről jut eszembe, tudjátok van az a "minden amit épp nézek háttérkép rendszerem", ami miatt mostanság itt figyel egy Koyomis kép is, most megmutatom melyik is az, csak még egy utolsó "S(z)haftos" példának (hát nem édesek? egyszerűen nem tudtam ennek a képnek ellenállniXD):

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azzal, hogy az egész egy "otakufantázia", nekem lehet azért nem volt soha gondom, mert valahogy nem is néztem ki belőle többet, illetve a különböző képek, fanvélemények, stb.-k azért erősen sejtették velem, hogy mi lesz itt a "lényeg". XD Oké, az tényleg baromi epic lett volna, ha jobban rámennek a természetfeletti szálra és tényleg arról szólt volna a cucc gerince, nem pedig a már említett fétiskielégítésekről, de emlékszem, hogy nekem már úgy a negyedik rész környékén leesett, hogy jobbára csak egy "alibi" lesz ez az egész "szörnyek szállják meg a csajokat" dolog. Persze lehet, hogy az is bőven belejátszott a személyes csalódásomba, hogy a fanjai rendre úgy reklámozták, hogy "ez ilyen természetfeletti, misztikus sorozat!!!!444", ami annyiból igaz, hogy van benne rák, majom, macsek, stb., viszont ezen túl olyan szinten nem aknázza ki az ezekben rejlő lehetőségeket, hogy az így belegondolva végképp szomorú. De egyébként én többek között pont emiatt pártolom jobban az LN-t: az kevésbé próbálja többnek mutatni magát, mint ami, sima sulis hárem, kb. annyira kell komolyan venni, mint teszem azt a Suzumiya Haruhit. Csak a Shaft próbál itt "kamuzni", hogy ez ilyen deep és elvont stuff, pedig rohadtul nem. XD

A fanservice-el kapcsolatban igazad van, tényleg túltolták. A Bake-ben ugye még csak a szokásos szerelmi háromszög volt (Araragi - Senjougahara - Hanekawa), az ilyesmik, mint hogy Nadeko is bele van zúgva hősünkbe, vagy hogy Kanbaru is érezne iránta valamit egyáltalán, nem igazán hozták elő. Aztán a későbbiekben őket is jól belekeverték a "szex fantáziákba", jöttek az ilyen jelenetek, mint a "megfogkefélem a húgomat", "Kanbaru lefog és jól megrapel", "együtt fürdök a házi vámpírlolimmal", hogy Mayoi sokadik pedó-zaklatását már ne is említsem... stb-stb. Ráadásul ezek nem is mindig találnak be, szóval az még a jobbik eset, ha csak fárasztó a poén, de én pl. ezen speciel nem tudtam röhögni, inkább sajnáltam szegényt.

Btw, a fanok száját senki nem fogta be, bármikor lehetőségük van megvédeni a cuccot. :D
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^ Áh, a fanjaival kapcsolatban csak viccelek. :) Mivel erre a franchise-ra nagyon is igaz, hogy ugyanazért szeretik az emberek, mint amiért nem: pont az otakufétis és a shaftart. A lényeg tényleg csak annyi, mint amennyit Junchi is írt Cruelnek: kell ez az egész háremesdi neki ebben a formában vagy nem? A hárem fanoknak általában kelleni szokott; a monogatari viszont szerintem, ha valamiben jó, akkor abban biztosan, hogy a háremet nem kedvelőknek is el tudta magát úgy adni, hogy egy élvezhető, végignézhető cucc legyen. Mármint a Shaft-fogékonyak számára. Túltárgyaltuk. XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Eh...

Az egész Monogatari dolog erősen hit-or-miss kategória, ráadásul épkézláb ellenérvek lettek itt felsorakoztatva, kimondott dolgok alátámasztva, úgyhogy nincs itt mit megvédeni.

Azt max akkor tenném meg, ha valaki valótlanságokat állítana, mint mondjuk, hogy nem Hitagi a best girl. :D Jó, mondjuk az utóbbi években Kanbaru nagyon erősen betámadta nálam a trónját, ahogy Hanekawa is szépen felzárkózott, úgyhogy még akár magammal is vitába szállnék egy bizonyos ponton. A Nadeko-Yotsugi-Mayoi-Shinobu kvartettel sincs amúgy különösebb bajom - szimplán csak nem érdekelnek. Egyedül a két imoutót sütném meg lassú nyárson, szal őket egyszerűen képtelen vagyok normális keretek közt tolerálni, olyan szinten taszító a viselkedésük, a karakterük és még a fanservice is náluk a legnagyobb szánalom. A Nise alapból is elég gyengus volt, amire nagyban rájátszott ez a két csoda.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Péter »

Catrin írta:Nekem azzal van a legnagyobb bajom, hogy végső soron ez is csak a közkedvenc (japán férfi) fétist szolgálja ki: szex az általános iskolással, szex a tesvérekkel, szex a suli legjobb nőjével, szex a suli legokosabb nőjével (a haver csajjal), szex egy leszbikussal, leszbikus szex, szex nem e világival, szex még több lolival (és még több beképzelt ribanccal), stb.
Na igen, csak abból kiindulva, hogy mennyit látunk amúgy ezekből, és hogy azok, milyen színvonalon vannak előadva, joggal tehető fel a kérdés, hogy aki ilyesmire vágyik, ilyen célból nézi, az miért nem / miért ne nézzen inkább hentait? :D Most minek húzzuk az időt, ha 2X30 percben is meg lehet kapni a lényeget, és ott még látni is lehet mindent? :D
Catrin írta:Hm, mivel én ilyen fura viszonyban vagyok a cuccal kezdem nem túl fairnek érezni, hogy Cruelnek így elvettük az egésztől a kedvét, ahelyett, hogy javítottunk volna a helyzetén és esélyt adtunk volna másnak, aki sorolta volna az erényeit. XD Hehehe, szegény monogatari. Megérdemli ezt a sok bántást?
Meg! :twisted: Amilyen brutálisan túl van értékelve (ez is), nem árt neki, némi "kiegyenlítés". :D
Titkos írta:Azzal, hogy az egész egy "otakufantázia", nekem lehet azért nem volt soha gondom, mert valahogy nem is néztem ki belőle többet illetve a különböző képek, fanvélemények, stb.-k azért erősen sejtették velem, hogy mi lesz itt a "lényeg". XD
Végül is ha azt nézzük, hogy majd minden hárem, fanservicera építő cucc erre megy ki, hogy lehetőleg minél több fétist elégítsen ki, akkor ez önmagában, nem különösebben meglepő. Inkább az a probléma, ahogy teszi, mert fanservice szempontjából, egy To Love Ru, vagy egy High School DxD azért, simán jobb ennél.
Titkos írta:Oké, az tényleg baromi epic lett volna, ha jobban rámennek a természetfeletti szálra és tényleg arról szólt volna a cucc gerince, nem pedig a már említett fétiskielégítésekről, de emlékszem, hogy nekem már úgy a negyedik rész környékén leesett, hogy jobbára csak egy "alibi" lesz ez az egész "szörnyek szállják meg a csajokat" dolog.
Valóban, csak akkor ugye érdemben foglalkozni kellett volna a történettel, a cselekménnyel, és a karakterekkel, amihez meg láthatóan, se tehetségük, se kedvük nem volt. Helyette maradtak a kamuművészkedésnél, fanservicekodásnál, ami végül, be is jött nekik, hisz ez is már a kitudja hányadik folytatást(?) kapja.
Junchi írta:ha valaki valótlanságokat állítana, mint mondjuk, hogy nem Hitagi a best girl. :D
Kihívás elfogadva! :cool: Mert hogy a Hanekawa macskán kívül, értékelhető csaj, nem igazán van ebben az animuban. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Surci »

Pár napja befejeztem a Monogatarikat, viszont a múltkor már jó sokminden elhangzott itt összesítve az egészet, inkább csak a személyes benyomásaimat írnám le.

Mivel kb. 10 nap alatt végeztem az egy híján 90 epizódból álló frencsájzzal, ez alapján leszűrhető, hogy túlzottan vacak azért nem lehetett. De volt itt minden, jó is, rossz is, középszerű és unalmas szintén, és kifejezetten jó pillanatai is akadtak. Lesz ebben az irományban egy rakat SPOILER, nem vészesek, de azért szólok előre - nagy poénokat azért igyekszem nem lelőni, de olyanok nem is nagyon vannak benne.

A vizuális megvalósítás minden esetben perdöntő lesz annak aki újonnan ugrik bele ebbe az egészbe, de szvsz az első néhány epizód alatt simán meg lehet szokni, és aki már látott Shaft animét, azért nagyjából tudja mire számíthat. Bár nem bántam volna, ha a túl közeli kameraállásokat hanyagolják, ugyanis az egyébként tetszetős karakterdizájnok ilyenkor meglehetősen idétlenül vették ki magukat, pl. túlzottan ajkakra ráközelítés, vagy a kamera felnyomása az orrba :D - de olyan sokszor azért nem alkalmazták ezeket, sőt az első pár rész után végleg el is hagyták. Látvány szempontjából nekem bőven bejött a Szaftos stilizált látványvilág, animációval szintén nem akadtak gondjaim. Viszont: fogalmam nincs, miért mondják erre a látványra, hogy művészi/álművészi? Mert egy kissé formabontó a szokott tucatdizájnhoz képest? LOL. Semmi köze a művészethez, ez nem művészi, hanem Shaftos, teljesen felesleges emiatt bármi mélyebbet belelátni.

A tartalmi része már bőven neccesebb, elsősorban amiatt, hogy akik mindenféle fórumkommentek, netes ismertetők, blogpostok alapján valami elvont természetfeletti animére, misztikus okkult krimire, komolyabb lélektani drámára vagy hasonlóra számítanak, azok jól pofára is esnek vele. Kb. egy hete említettem is, hogyha nem az itteni vélemények alapján kezdtem volna bele, akkor nekem is csalódás lenne, így viszont már kíváncsi voltam hogy az általam egyébként finoman szólva nem kedvelt háremkoncepciót le tudja-e valamelyest gyömöszölni a torkomon.

A pozitívumai közé sorolnám, hogy ez végül sikerült, de ebben nagy szerepe van a Shaftartnak, az egy-két karakternél azért valóban működő pszichológiai vonalnak, a nem túl mély, de valahol az egésznek mégis kissé keretet adó természetfeletti alibiplotnak, és annak, hogy egyáltalán nem akarja magát komolyan vetetni. Ez utóbbit soha, egyetlen pillantig nem éreztem, mert már az első pár epizód kiderül, hogy itt az egésznek a világon semmi tétje nincs. Nagy spoilert nem írok le azzal, hogy Ara vámpírképességének is pont ez a lényege: soha nem kaphat halálos sérülést, így a fájtoknak sincs nagy jelentőségük, csak az eyecandy miatt kerültek bele. És amit még nagyon nagyra értékeltem: mentes mindenféle melodrámától, szal pl. a Key-féle hárem kép- és fényregények gerincét képező csöpögős nyál-és könnyáradat is kimaradt szerencsére, nem kellett epizódokon keresztül a rinyálást hallgatni. Szintén itt említeném még, hogy ennél pózerebb animét már jó régóta nem láttam, viszont ez még jól is áll neki, Senjou írószerarzenáljától kezdve az idióta nyakkitörős jeleneteken keresztül a túlvérezett fájtokig, amikről úgyis tudja az ember hogy nem lesz különösebb következményük. Le is cseréltem a már lassan egy éve Madokás hátteremet erre, annyira kakkoi, hogy nem tudtam kihagyni :cool: Ja és tetszett hogy váltogatják a szereplők frizuráit (már akinél). Madokáról jut eszembe, értékeltem az ilyen kiszólásokat :D

Viszont amúgy egy nagy fluff, és itt jön elő az a része, hogy nem tud és főleg nem is akar a háremtől, mint alapkoncepciótól elszakadni. Nem is feltétlenül az epizodikusságra gondolok (egy csaj-probléma/arc), hanem hogy legtöbbször minden az adott csaj(ok) Arararagihoz fűződő viszonyának van alárendelve. És igen, a másik negatívuma számomra a fő-főszereplő Arararararagi... Nem utálom, nem is idegesít, csak egyszerűen nem érdekes annyira a gyerek, hogy 80 epizódon keresztül le tudjon kötni (a maradék 9-ben nem ő az MC, sokkal élvezhetőbbek is azok az ívek). Talán ezért is van az, hogy egy idő után már elég kiszámítható és uncsi lesz a sokadik Ara+bármelyik csaj dialóg-jelenet témától függetlenül, mert új módon úgysem tudja előadni magát a huszonpáradik rész után, a reakcióit meg már az első pár arc után úgyis fejből vágja mindenki. Egyébként engem legtöbb esetben nem zavart a hosszú litániákon keresztül semmiről dumálás, mert bár tudtam hogy egy mondatban el lehetett volna intézni az egészet, valahogy érdekelt hogyan fűzik tovább a gondolatmeneteket egy fél, vagy akár egy teljes epizódon keresztül is a szereplők. Ez olyan Nisio-Monogataris feeling, és tökre megértem hogy van akit untat vagy csak simán az egyes témák nem érdekelnek. Például a sokat szidott kanjis jelenetek nekem kifejezetten tetszettek, bár nem kizárt hogy azért mert ismerek jópár holdrúnát és a gyököket is, amikből felépülnek, és érdekes volt eljátszogatni azzal hogy egy adott gyök elhagyása vagy cseréje mennyiben módosítja a kanji és ezáltal az adott név jelentését - de ez nyilván egy japánnak máshogy jön le mint egy nyugati nézőnek, úgyhogy ezért nem is kárhoztatok senkit, csak pontosan ezért az elsősorban belpiacra készült Monogatarikat is felesleges csesztetni. Meg persze jogos a kritika, hogy sokszor ellövik ugyanazokat a poénokat, lásd. a legtöbb csajnak megvan a maga poénos(nak szánt), csak rá jellemző mondata vagy kifejezése, csak én meg olyan vagyok, hogyha egyszer bejön akkor elvigyorgok rajta ötödjére is, sőt hiányozna is, ha nem lőnék el a védjegyeiket, akárhányszor megjelennek :D

És még valami, ami a sorozat háremjellegéből adódik, ez pedig a sokszor explicit eccsifanservice, mert ezt nagyon utálom, szal az ilyen pantyshotok, csöcsreesések, szoknyafelhúzgálások meg hasonlók MINDEN létező aminuban irritálnak: szexinek nem szexi, viccesnek nem vicces, csak baromira elcsépelt és szánalmas legtöbbször (nemcsak itt, de minden más animében is). Ami meg nem ilyen, az leginkább csak rohadtul felhúzott, mint a fogkefélős jelenet és a Shinobu-bath scene a Nisében vagy a szintén incest fürdőszobás szarság az Owariban, de Tsukihi-t is minden alkalommal lepofoztam volna amikor ott tekergett onyíííícsan előtt mini-yukatában -___-"""" Szal ha valakinek nem lett volna világos mire is fut ki ez az egész, és esetleg valami komolyabbat várna tőle, azt már az egyik első jelenet helyreteszi: a Bake 1st ep ugyanis akkora ordas bugyifanszervízzel indít, hogy ebből mindenkinek teljesen világos kell hogy legyen a szitu, főleg ha 10nél több animut látott már életében... Úgyhogy ezt hanyagolhatták volna. Voltak azért ilyen téren jó dobásai is, pl. az a Senjou-Hanekawa "leszbishow" (meg a kis körítése) kifejezetten azért tetszett, mert nem az a "beleapofádba"-szintű izé volt, hanem csak sziluetteket mutatták, az meg ebből elég is, ha több kell, majd nézek valami hentait. -_-" De ha már ennyire expliciten nyomták ezt a részét, akkor már megrajzolhatták volna a mellbimbókat az ominózus csöcsjeleneteknél vagy valami, mert így ennek nem sok értelme volt... Amúgyis éjfél körüli időpontban adták, de a DVD-rip verziókon sincsenek rajta. Na nem mintha nagyon hiányozna, csak akkor meg mi értelme volt egyáltalán ÍGY beletenni? Eh, mindegy, ezt a részét inkább igyekszem elfelejteni.

A karakterekre is kitérnék még kicsit, elsősorban Oni-no-oníííícsanra, mert mint az ilyen cuccoknál általában, megint egy tipikus jófiút kapunk, aki annyiban ugyan eltér az átlag háremhősöktől, hogy nem annyira töketlen, viszont sokszor már túlzottan flegma, ezenkívül a perverzitása még érdekessé is tehetné, ha nem olyan személyek volnának ezen tulajdonságának célpontjai, akikhez finoman szólva is nem ilyen kapcsolat kellene hogy fűzze, gondolok itt a hugi-loli vonalakra... Meg vannak azért olyan húzásai, amik rendesen felnyomtak a siscest-szarokon túl is,
SPOILER
pl. amikor Hanekawa a KuroNeko arc elején sebes arccal jön iskolába, aztán elmondja hogy mi is a szitu, se anyja-se apja, nem szeretik, pofonvágják, stb... és arra kéri hogy ne adja ezt tovább senkinek, Ara meg benyögi, hogy oké, de cserébe NYALOGATNI AKAROM A SEBEDET anyádat. Bezzeg Senjouval már nem mer kekeckedni, se Kanbaruval, aki felnyomhatná Senjounál, de egy kis Mayoi-szadizás mindig belefér... Ja és a hugis vonalat komolyan gondolja, lásd a beszélgetését Kanbaruval a Hana végén :osbleh:
Annyit mindenképpen a javára írok, hogy mindig kiáll a csajok mellett, sosem fut a küzdelemtől, bár ebben azért nagy szerepe van annak is, hogy igazából nincs vesztenivalója, de ez már ez elején nyilvánvaló lesz a nézőnek. Eh... Szal nem haragszom én rá, csak ezeket a baromságait rühellem, meg úgy overall sok volt belőle a 80 ep alatt - talán ha nem egyszerre tolom le az egészet, akkor nem ilyen tömény, de úúúúgy elnéznék még 80 rész Araragi- (és Shinobu-, és Ougi-, és Ononki-, és Kagenui-)mentes Monogatarit....

Na de lássuk a nőket (LOL ebből is látszik mi az egész anime lényege):

Senjou: hát róla nem tudom mit gondoljak. Nekem a kissé egyedibben előadott tsun-és kuuderék be szoktak jönni, de nála ez az egész annyira túl van tolva, hogy már nem szexi, hanem nagyképű és taszító a legtöbbször - már ami az Ararararagihoz való viszonyát illeti. Mert én szeretem az egymás agyát húzó párokat, lásd KrisztiXOkarin, SorataXArashi, LuluXC.C. (vagy az örök nagy kedvencem MaddieXDavid a Simlis és a Szendéből) csak épp itt nem erről van szó, hanem hogy Senjou elég gyökér módon oltja szíve választottját, az meg nem mer neki visszaszólni, mert parázik tőle. Csakhogy ez így nem jópofa vagy szórakoztató, hanem uncsi és néha azért elég szánalmas is, főleg hogy a vámpírizé miatt úgyse tudna kárt tenni Arában. Nem is értem ezt hogy rakták össze ezt a párost, mert annak a fényében hogy MC-nk mekkora perverz, szinte bárki reálisabb lehetne - talán épp ez vezette Nishio-t és a készítőket, mert akkor már az elején átmenne az egész nettó hentaiba, és nem lehetne még cirka 100 részen keresztül húzni a sok hülyeséget :D Igazából Senjounál még azt se tudom belőni hogy ő valójában milyen dere, mert dere-oldala nem is nagyon van... Valami szado-domina cimke inkább illene rá. Viszont másokkal sokkal normálisabb, sőt nagylelkű is tud lenni, lásd ő az egyetlen aki egész éjjel keresi Hanekawát, kibukik amikor megtudja hogy nincs kihez fordulnia, majd befogadja, mindezt úgy, hogy igazából riválisa és ezt ő is tudja. De a Kaiki-vel közös jeleneteit is bírom,
SPOILER
főleg hogy ekkor egy felnőtt férfival kerül kapcsolatba, aki rögtön átlát a megjátszott keménykedős stílusán (nagyot nevettem amikor a reptéri kávézóban nagy flegmán odavágja hogy úgy is összeszedi a pénzt Kaikinek, ha a testét kell árulnia, erre az leoltja, hogy "gondolkozzál már miket beszélsz hülyegyerek" utána persze rögtön jön a szemforgatás és pirulás :D ) de azé nem (volt) szerelmes belé, dehogy
:D Sokkal jobb ez a néhány jelenet, mint az összes Senjou-Ara interakció, mert végre valaki be mer szólni őfelségének, onnantól meg mindjárt érdekesebb a dolog mint az egyoldalú csesztetést hallgatni. És Saito Homerun Chiwa, yesss!!! De miért vágatta le a haját????!?!?!?444 RAGE

Hanekawa: LEGJOBBGRILL.webm Most a neko-énjére nem is nagyon térnék ki, mert az vegytiszta fanszervíz (és bár engem nagyon idegelni szoktak a nyáááááávogva beszélő nekocsajok, nála még ez is bejött, sőt!) hanem hogy anno Titkos említette valahol, hogy ha nem lenne Black (aki White XDDD), akkor a fandomban talán az utolsó helyen állna a megítélése. Nekem viszont ő tetszett a leginkább, és nemcsak azért, mert a szomorú háttere ellenére is milyen erős és intelligens karakter volt, hanem mert tényleg egy kötelességtudó és kedves teremtés, akinek jobb járna az élettől, mint ami kijutott neki, viszont sosem rinyál vagy szívózik senkivel, a problémáit igyekszik semmiféle formában nem ráterhelni a környezetére - végül ebből adódik a fő konfliktus is, nála található a frencsájz egyik értékelhető pszichológiai vonala. Annak meg különösen örültem, hogy a végén a neko nem tűnik el, hanem összeolvad vele, bár nem bántam volna ha ezek után a későbbiekben némi sawari-viselkedést is belevisznek a jellemébe a hajszínén kívül. Igazából nem tudom hogy sajnáljam-e, mert hát nem neki jutott a "főnyeremény" Ararararagi -_-" és az ilyen viszonzatlan szerelem mindig nagyon szar, én simán dobnám Senjout érte... De talán jobb is így, mert Ara nem érdemli meg Hanekawát. Btw ha most lenne a challenge, sztem beválasztanám a waifuk közé is. És Horie Yui OMFG!!!! Harmadik waifumnak adja a hangját Eri és Naru után, némi sorsszerűséget vélek felfedezni ezekben a szereposztásokban.... :D De miért vágatta le a haját????!?!?!?444 RAGE Ráadásul imádnivalóan ütötte ki a nyeregből Ougit a Sodachi-arcban, már csak ezért is jár neki minden elismerésem.

Kanbaru: Hehe, simán a legpoénabb csajszi, aki úgy leszbi hogy nem is az :D Talán ő lett volna a legjobb parti Ara szempontjából, mert talán még nála is perverzebb, ami azért elég nagy szó. Az ő párosuk sztem pont ezért működött, hogy volt valaki, aki még hentájboyt is képes volt kikészíteni. eleve szeretem az ilyen sportoscsaj-tomboy-karikat, nála pedig ezt szvsz ugyanolyan jól eltalálták mint Hanekawa Neko-énjét, full klisé de csak a fun részeit vették bele. Örültem is, amikor a saját arc-jain kívül is feltűnt, pl. a kis balhéja Shinobuval az Owariban, mert tele van élettel az egész csaj, a seiyuu-ja pedig Sawashiro "Celty-Shion-Iwasawa" Miyuki. És a végén megnövesztette a haját, YAYYYYYY!!4

A többiekről rövidebben fogok értekezni, mert a fentiek érdekeltek a leginkább.

Shinobu: vele kicsit úgy vagyok mint DuArarararararararagival, hogy nincs nagy problémám, csak már kicsit unom. Elvégre kvázi össze vanak nőve, ráadásul az egyik meghatározó lollerfanszőrvíz-elem is a showban. Aminek szintén nem örültem túlzottan, hogy megint behozták a "loli a legerősebb"-klisét. Mondjuk a Kizura kíváncsi leszek, mert akkor a fullos szöszi-formájában fogja nyomni... De most egyszinten van nálam a többi lolival, csak többet szerepelt.

Mayoi: szerencsére nem lett olyan szinten lolifanszervíz mint amitől féltem, sőt voltak kifejezetten jó dolgai, főleg amikor húzza Ara agyát, vagy megpróbálja némi agresszióval megbosszulni a perverz húzásait. Viszont amit sajnáltam, hogy az időutazós arcban nem tudták a rendes timeline-on is megmenteni, mert az a Tomb Raideres 20+ éves énje nagyon menő volt, ráadásul be is lehetett volna hozni a sztoriba mint oppai onee-san kari, loliból úgyis van egy rakat, nem lett volna baj ha eggyel kevesebb.

Nadeko: Huh, az alap Bakéban őt untam a leginkább, míg az S2-ben mindkét arc-ja a kedvenceim közt van. Megint előjött az, hogy sokkal érdekesebb egy-egy karakter, ha nem épp az Arararararagival való ezredik love-vonalát boncolgatják, hanem némiképp más megközelítésben, vagy más karakterekkel történő interakciókon keresztül próbálják meg bemutatni az aktuális problémáját. Bevallom én marhára élveztem mind a kígyóistennel való beszélgetéseit, a végére önmagából teljesen kiforduló elborulását, és a Kaiki-féle megtévesztőshow-t is. Eh, Ara nélkül jobb lenne a Monogatari...

Yotsugi: A maga módján ez a csaj is poén, mert olyan kibaszottul unott hangnemben tudja nyomni az életteliségét bizonyítandóan mondogatott baromságait, hogy az kész: "Yay", "Peace","Boku wa kimegao de sou itta" (eleve boku-t használ magára, lövése nincs mikor mit kell mondani), hogy az sokadjára is szórakoztatott, de amikor a DEEP baromságokba kellett belemenni, akkor már inkább fárasztó volt egy idő után.

Kagenui: Simán ingerel a beképzelt picsa.
Gaen: Simán ingerel a beképzelt picsa.
Sodachi: Lehetett volna belőle több, jobb, de elég feledhetőre sikerült az ő íve, ráadásul olyan plot device-okkal operál, hogy az agyam ledobtam (Ara emlékezetkiesései WTF??? 5 éve történt ember!)
Ougi: ha annyi ötforintosom lenne ahányszor agyon akartam verni a rohadékot, akkor Bill Gates és a Világbank hozzám járna kölcsönért. Goddess-Hanekawa a nevemben is törlesztett.
Imouto-k: nyakleves mind a kettőnek, meg a hülye bátyjuknak is, aztán mindent elköpni anyuéknak, videófelvételt, fényképeket csatolva.

Végül pedig Kaiki, akiből nem gondoltam hogy ennyi mindent ki tudnak hozni. Egy baromira életunt, megcsömörlött, pénzéhes pofa, de talán az egyetlen tényleg felnőtt karakter az egészben, ami akkor mutetkozik meg a legszignifikánsabban, amikor kapcsolatba kerül a szereplőgárda többi részét alkotó hülyegyerekekkel, pl. Senjou-val vagy Nadeko-val. Ellenben nem egy végletekig romlott gazember, gondolok itt a Kanbaruval való kapcsolatára, vagy az Arával való beszélgetéseire. Csak nem úgy jött össze az élet, ahogy szerette volna, aztán ez nyomot hagyott rajta. Másik kedvencem Hanekawa mellett.

Konklúzió: baromira hullámzó ez az egész, vannak arcok amik átlagosak, kapásból az egész Bake, vannak borzasztóak (A Nise 2. felére nincs bocsánat, ráadásul az egyébként még érdekesnek is induló főnixes alapszitu is elsikkadt, (fog)kefélésre persze volt elég idő hogy basznák meg), és olyanok is amik kiemelkedőek: ide tenném az összes Neko-arcot, valamint az Otori-és Koimonogatarit, meg egy pár wasted potential is ezekhez képest, pl. a Hanában Kanbaru lezárását nagyon kevésnek éreztem, de az időutazós arc is lehetett volna jobb Lara-Mayoi megmentésével. Úgy összességében, ha az egészet egynek venném akkor egy 7-est dobnék azért rá, és nézni fogom a kövi részeit, de az SS-el érzésem szerint lezárták azon karaktereket, akik igazából érdekeltek az egészből. Ja és leszedtem a Bake fényregényt, megnézem milyen az eredeti. A Neko arcok is végig lettek fordítva időközben, itt meg lehet nézni, hogy áll a többi, ha esetleg érdekel valakit. Kizu BD release júli. 27-én, linket nem találom hirtelen, de pontosan emléxem hogy akkor jön.

Bake: 6/10
Nise: 4/10
, anyátokat.
KuroNeko: 7/10
SS a ShiroNeko arc és a Koi nélkül: 6/10, együtt 7/10.
ShiroNeko és Koi: 8/10.
Owari: 6/10
Tsuki: 5/10
Hana: 6/10
Koyomi: 6/10


Cruelnek pedig, ha végigolvasta ezt a sok szófosást, magam is azt javaslom mint a cuccal újonan megismerkedett jóenber, hogy a Bakemonogatarit érdemes elkezdeni, nem is hosszú, csak 15 rész, abból tudni fogod, hogy mennyire jön be ez az egész, meg hogy mire számíts a későbbiekben. Ha tetszik, akkor a Second Series lesz majd az igazi csemege.

Néztem még mást is, de azokról majd holnap, most mennem kell sörözni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Viszont: fogalmam nincs, miért mondják erre a látványra, hogy művészi/álművészi? Mert egy kissé formabontó a szokott tucatdizájnhoz képest? LOL. Semmi köze a művészethez, ez nem művészi, hanem Shaftos, teljesen felesleges emiatt bármi mélyebbet belelátni.
Hát, hogy a fanok honnan veszik, hogy ez valami DEEP, pszichológiai/filozófiai anime, azt én sem értettem soha, azonban amikor én hozom fel, hogy "álművészkedik" a cucc, azt meg tudom magyarázni: itt az olyan "önmaszturbációs" (mert elnézést, de erre tényleg nem látok más értelmes indokot, mint hogy a Shaft veri magát rá, hogy "hö, mi aztán ilyet is tudunk, nem ám holmi KyoAni vagyunk mi, kérem!") megoldásokra gondolok, mint a minden rész elején villódzó vörös-fekete képek és szavak, a light novelből bevágott random, egész képernyőt "teleíró" szövegek (amit aztán biztos mindenki végig tud olvasni 3mp alatt, pláne, ha valóban Japánban, a TV-n keresztül nézi...), vagy pl. az olyan "apróságok", amikor Shinobu egyetlen jelenet erejéig Powerpuff Girls-é változik, vagy Araragiból lesz Doraemonos Nobita. Meg úgy általában véve az ilyen húzások, amik nálam csak arra voltak jók, hogy elvonják a figyelmem a lényegtől, ami pont a párbeszéd lett volna. Szal érted, ezeknek mind semmi köze ahhoz, hogy amúgy milyen a sorozat átlag animációja/karakterdizájnja és nem is arról van szó, hogy Gankutsuou, Panty & Stocking, Katanagatari, stb. mintára eleve kitaláltak egy szándékosan az átlagtól elütő látványvilágot és végig azt használták. Nem, ezek szimplán ilyen random izék, amik kb. céltalanok és a fanok szerint "hangulatfestő elemek", de számomra pont, hogy inkább csak megakasztották a történet menetét, "kirántottak" a sztoriból. Na én ezektől mentem a falnak, maga a látvány/dizájn amúgy még bejövős is lenne, amikor épp nem "marhulnak" Shafték. (Pl. a fény-árnyék hatásokkal nem egy gyönyörű háttérképet sikerült összehozniuk a sorozat folyamán, elég csak a Bake utolsó epizódjaira gondolni, ahol ugye az árnyéknak még lényege is volt...) Szal ezt gondoltam azért tisztázom, nem az újfajta megoldások ellen vagyok, csak itt sokszor éreztem öncélúnak és randomnak ezt az egészet. (Megjegyzem, engem messze ezek idegeltek fel leginkább az egész sorozatban, szal a semmiről való 10 perces beszélgetések, vagy a nem ritkán csigalassan döcögő cselekmény csak bőven ezek után a random képi rémálmok után következtek. XD)
Surci írta:A tartalmi része már bőven neccesebb, elsősorban amiatt, hogy akik mindenféle fórumkommentek, netes ismertetők, blogpostok alapján valami elvont természetfeletti animére, misztikus okkult krimire, komolyabb lélektani drámára vagy hasonlóra számítanak, azok jól pofára is esnek vele. Kb. egy hete említettem is, hogyha nem az itteni vélemények alapján kezdtem volna bele, akkor nekem is csalódás lenne, így viszont már kíváncsi voltam hogy az általam egyébként finoman szólva nem kedvelt háremkoncepciót le tudja-e valamelyest gyömöszölni a torkomon.
De akkor érted már, hogy anno a haterek miért ragasztották rá a "Twilight for boys" gúnynevet? XDDD
Surci írta:Voltak azért ilyen téren jó dobásai is, pl. az a Senjou-Hanekawa "leszbishow" (meg a kis körítése) kifejezetten azért tetszett, mert nem az a "beleapofádba"-szintű izé volt, hanem csak sziluetteket mutatták, az meg ebből elég is, ha több kell, majd nézek valami hentait. -_-" De ha már ennyire expliciten nyomták ezt a részét, akkor már megrajzolhatták volna a mellbimbókat az ominózus csöcsjeleneteknél vagy valami, mert így ennek nem sok értelme volt... Amúgyis éjfél körüli időpontban adták, de a DVD-rip verziókon sincsenek rajta. Na nem mintha nagyon hiányozna, csak akkor meg mi értelme volt egyáltalán ÍGY beletenni? Eh, mindegy, ezt a részét inkább igyekszem elfelejteni.
Épp akartam is mondani, hogy szerintem nem azért lett annyira "szolid" és "nem-beleapofádba" ez az egész, mert a Shaft ilyen viráglelkű stúdió, hanem csak szimplán beszariak. XD Legalábbis ha fanservice-ről van szó, messze talál az ember jobb cuccokat a Monogatari franchise-nál és itt most nem arra gondolok, hogy minden sorozat legyen egy Queen's Blade, vagy Seikon no Qwaser, hanem arra, amit te is írsz, hogy ha kivételesen tényleg olyan jelenet van, akkor az nézzen már ki úgy, ne szépítsék meg "cenzúrázgassák" a dolgokat. Persze senki nem mondta, hogy a Monogatarinak muszáj valami fanservice-királynak lennie, csak mindig eszembe jut, hogy amikor a Bake-fanboyok nem a cucc "deep értékeit" méltatták, akkor elővették a másik "reklámszöveget", nevezetesen azt, hogy ebben aztán olyan csajok vannak és olyan helyzetekben, hogy az bizony instant gatyába durranás. :D Szóval így aztán végképp lol, hogy az ilyen "bimbónélküli" és hasonló jelenetektől lett náluk tejturmixos az alsó. XDDD (Megjegyzem, ezt azért sem értem, mert a fanservice pont, hogy durvult az "én időm" óta. XD Szal a mai fanok már ilyen Higschool DxD-ken "nőnek fel", nem tudom, hogy azok után a Monogatari, mint olyan, egyáltalán hogy tudott nekik erekciót okozni, pláne instant orgazmust... XDDDD)
Surci írta:A karakterekre is kitérnék még kicsit, elsősorban Oni-no-oníííícsanra, mert mint az ilyen cuccoknál általában, megint egy tipikus jófiút kapunk, aki annyiban ugyan eltér az átlag háremhősöktől, hogy nem annyira töketlen, viszont sokszor már túlzottan flegma, ezenkívül a perverzitása még érdekessé is tehetné, ha nem olyan személyek volnának ezen tulajdonságának célpontjai, akikhez finoman szólva is nem ilyen kapcsolat kellene hogy fűzze, gondolok itt a hugi-loli vonalakra... Meg vannak azért olyan húzásai, amik rendesen felnyomtak a siscest-szarokon túl is,
SPOILER
pl. amikor Hanekawa a KuroNeko arc elején sebes arccal jön iskolába, aztán elmondja hogy mi is a szitu, se anyja-se apja, nem szeretik, pofonvágják, stb... és arra kéri hogy ne adja ezt tovább senkinek, Ara meg benyögi, hogy oké, de cserébe NYALOGATNI AKAROM A SEBEDET anyádat. Bezzeg Senjouval már nem mer kekeckedni, se Kanbaruval, aki felnyomhatná Senjounál, de egy kis Mayoi-szadizás mindig belefér... Ja és a hugis vonalat komolyan gondolja, lásd a beszélgetését Kanbaruval a Hana végén :osbleh:
Annyit mindenképpen a javára írok, hogy mindig kiáll a csajok mellett, sosem fut a küzdelemtől, bár ebben azért nagy szerepe van annak is, hogy igazából nincs vesztenivalója, de ez már ez elején nyilvánvaló lesz a nézőnek. Eh... Szal nem haragszom én rá, csak ezeket a baromságait rühellem, meg úgy overall sok volt belőle a 80 ep alatt - talán ha nem egyszerre tolom le az egészet, akkor nem ilyen tömény, de úúúúgy elnéznék még 80 rész Araragi- (és Shinobu-, és Ougi-, és Ononki-, és Kagenui-)mentes Monogatarit....
Igen, igazából én is valahogy így voltam vele. Nem utáltam, úgy alapjáraton még ellenszenves sem volt (mondjuk ilyen erős mezőnyben, mint "Kirito-sama", vagy "Manly Makoto", Araragi az összes ferde hajlamával együtt még szinte ártatlannak is mondható... XD), viszont sokszor tényleg túlzásba vitte a perverziót, vagy legalábbis olyan alkalmakkor is hagyta, hogy a farka eluralkodjon rajta, amikor rohadtul nem volt olyan a helyzet. Szal pl. az, hogy Senjouval egy random beszélgetés közben húzzák egymás agyát, az oké (bár ahogy írtad, ott pont, hogy "bepuncult" a legtöbbször és Senjou verbálisan jól elverte XD), de pl. az említett Hanekawás jelenetnél rohadtul nem olyan volt a légkör, hogy azt a relatíve komolyabb témát egy ilyen perverz húzással "tromfolja" meg.
SPOILER
Igen, vágom, hogy a gyógyító vámpírnyálat akarta csak a csaj arcára kenni, mert attól hamarabb gyógyul a sebe, de könyörgöm, ez egyszerűen egy olyan szitu, amit nem lehet nem creepyn előadni. Inkább vett volna neki valami hámosító kenőcsöt, ha annyira segíteni akar rajta... XD
Vagy ha már Hanekawa, ott volt a past-Hanekawás jelenet: kit érdekel, hogy épp valami fontos múltbéli küldetésben járunk, ha felbukkan a crushom loli változata, nincs az az isten, hogy ne kezdjem el zaklatni... -___- (És ehhez még asszisztál is a sorozat, ilyen vicceskedő zenét, meg poénos, Tom & Jerry-re hajazó szaladgálós animációt rak be alá, de közben nem tudtam nem arra gondolni, hogy itt most azon kéne röhögni, hogy egy 8-10 év körüli kislány épp halálra van rémülve, mert egy baromállat fogdosni kezdte azt iskolába menet. Igazából ha ez tényleg egy komoly pszichológiai cucc lenne, valami olyasmi csavart hoztak volna ki ebből, hogy Araragi kanossága olyan Vissza a jövőbés alternatív jelent hozott létre és amikor Shinobuval visszatérnek, arra kell rádöbbenniük, hogy present-Hanekawa valami pszichológushoz járkáló fél-idegroncs, mert nem elég, hogy ott vannak neki a barom szülei, de még valami gimis srác is letámadta nyolc évesen az utcán és ettől már végképp megkattant szegény... Na ez mekkora plot-twist lett volna! XD Az más kérdés, hogy sosem akarnám látni, de így lenne logikusabb, nem elhülyéskedni az egészet.)

Illetve, amit te is írsz, hogy az egy dolog, hogy helyből mászik nőkre, meg próbálja hol erőszakkal, hol rádumálással rávenni őket 1-1 tapizásra, vagy egyéb dolgokra, de jellemzően ezt ilyen beszari formában teszi, hiszen mindig csak akkor mer eleve előhozakodni ilyesmivel, ha vagy testi, vagy egyéb fölényben van a csajjal szemben. (Nem úgy, mint az én No. #1 háremhősöm, az Urusei Yatsurás Ataru, aki akkor is két kézzel öleli a csajt, akit életében először lát és pluszba még próbálja meg is csókolni, ha tudja, hogy mindjárt kapja érte a maflást, vagy Lumtól az elektrosokkot. XD Igen, ez volt a reklám helye. XDDD) Valamint ezért sem értem, hogy miért nyert ő a fanboyok között ilyen "legjobb háremhős", meg hasonló díjakat, amikor önmagában, mint karakter, azért annyira nem nagy szám, a csajokkal való interakcióiban pedig amúgy is csak azokat tudja "ledominálni"', akik eleve hátrányból indultak vele szemben, ez így meg nem igazán "cool", inkább szánalmas.

Persze mondom, mindezzel együtt azért én sem utáltam meg, vagy ilyesmi, csak ahogy a sorozat egyéb más elemeit, úgy őt is mintha rendesen túlhypolta volna a fandom.
Surci írta:Na de lássuk a nőket (LOL ebből is látszik mi az egész anime lényege):
De még előtte térjünk ki a legnagyobb szívfájdalmamra (kb. kétszer futottam át a teljes postot, hogy tényleg nem tévedek-e): hogy-hogy egyetlen betűre sem méltattad Oshino Memét, az animetörténelem legkirályabb hajléktalanját? :D (Mert az, az animében ezt talán annyira nem hangsúlyozták ki, de az LN-ből eléggé lejön, hogy azért lakik egy lebontásra ítélt, elhagyatott iskolában, mert nincs saját lakása. Egy aluljáró is lehetne a "bázisa", csak ott nehezebb lenne feltűnésmentesen "ördögöt űzni", vámpírlolit tartani házi kedvencként, stb-stb. XDDD) De komolyan, ha már pont Araragit ekéztem picit az előző bekezdésben, akkor én inkább így képzelek el egy laza, tökös, cool, stb. férfi főszereplőt, mint amilyen Meme stílusa volt. Ja és "be a homeless in style", avagy persze, hogy ha valakinek egyetlen ruhája van, akkor az egy hawaii-i rövidujjú ing. XDDDD Ehhez még adjunk hozzá némi lefelé álló keresztes fülbevaló/nyaklánc mixet (elvégre milyen poén már, hogy a kvázi "tisztító pap" szerepében tetszelgő, vámpírral élő pasason sátánista jelkép legyen... XD), majd végül koronázzuk meg az egészet azzal a szokásával, hogy bár mindig ott figyel a szájában a cigi, sosem gyújtja meg. XD (Bár mintha halványan derengene, hogy ez még ilyen visszatérő poén is volt a Bake során, hogy akárkivel találkozik, megkérdezi tőlük, hogy nincs-e tüzük, mert gyufát/öngyújtót nem sikerült a cigi mellé guberálnia. XDDD) Na, de tényleg, ez a fazon egyszerűen egy arc, oké, hogy nem szerepel végig az összes szezonban, de azért a sok "Team Araragi" meg "Team Kaiki" mellett csodálom, hogy ő sokszor még említés szintjén sem kerül elő. Női nézőként pl. simán a fangirlje lennék. XDDD

Na és MOST rátérhetünk a nőkre... XD
Surci írta:Senjou: [...]nagyképű és taszító
Én szimplán tajparasztnak szoktam hívni. :dirr: Oké, valóban tud normális is lenni, de az a ritkábbik eset, ráadásul miután az első két részben neki pont elmúlik a gond, ami a lelkét nyomta, végképp fura, hogy afféle "csakazértis" módon tovább nyomja a köcsög stílust.
Surci írta:Nem is értem ezt hogy rakták össze ezt a párost, mert annak a fényében hogy MC-nk mekkora perverz, szinte bárki reálisabb lehetne - talán épp ez vezette Nishio-t és a készítőket, mert akkor már az elején átmenne az egész nettó hentaiba, és nem lehetne még cirka 100 részen keresztül húzni a sok hülyeséget
Amúgy történetileg/karakterileg ez a páros van a leghülyébben felvezetve szvsz. Emlékszem, anno ment a nagy reklámozás a fanboyok részéről, hogy végre egy hárem, aminek nem ott van vége, hogy a főhős kiválaszt egy csajt, hanem szinte onnantól indul be a sztori. Engem viszont az első arc során végig az foglalkoztatott, hogy "hogy fognak ezek ilyen hamar összejönni, ha Senjou itt még ennyire paraszt és elutasító?" Aztán kiderült, hogy sehogy, kb. az történt, hogy:

Senjou: Ha már kigyógyítottál a rákból (bocs... XD), arra gondoltam, mi lenne, ha járnánk?

Araragi: Oké, úgyis baromi kanos vagyok 24/7-ben, a cuki meganekko class rap-et pedig már buktam.

Titkos: MI_A_F---???

De tényleg, szal ennél "belemagyarázottabb" kapcsolatot nem tudom, hogy láttam-e valaha animében. Még a háremekben gyakran ellőtt "megmentettél, ezért mostantól örökké a waifud maradok!" húzás sem működött nagyon, mivel egyrészt Senjout ugye marhára nem ilyen ragaszkodó, akárkibe egyből belezúgó csajnak ismertük meg, másrészt meg egyszerűen függetlenül attól, hogy valóban segített rajta Araragi, szerintem messze túl kevés időt töltöttek együtt ahhoz, hogy itt bármiféle komolyabb érzelem kialakuljon. (Mennyi idő is telt el a "beléd vágom a körzőt, ha a közelembe jössz!" találkozásuktól a sikeres "kemoterápiáig"? Két nap?)
Surci írta:Valami szado-domina cimke inkább illene rá.
+1 XDDDD
Surci írta:Viszont másokkal sokkal normálisabb, sőt nagylelkű is tud lenni, lásd ő az egyetlen aki egész éjjel keresi Hanekawát, kibukik amikor megtudja hogy nincs kihez fordulnia, majd befogadja, mindezt úgy, hogy igazából riválisa és ezt ő is tudja.
...ami nekem szintén furán jött le, elvégre ha ő ilyen "jégkirálynő", akkor mik ezek a random ragaszkodós kirohanásai? Meg mióta lettek ők Hanekawával "öri barik"? (Btw, ezt sem igazán bírtam ebben a cuccban, hogy sokszor ilyen "time jump" módon, az egyes arcok között történnek karakter interakciók, vagy jellemfejlődések, nem pedig a néző szeme előtt. Lásd ahogy szinte mindenki totál "átdizájnolódott" a Bake és a Nise között, pedig tudjuk, hogy egy japán animekarakter még hajat vágatni sem megy el, hacsak nem valami nagy lelki pálfordulás van a háttérben. XD)
Surci írta:De a Kaiki-vel közös jeleneteit is bírom,
SPOILER
főleg hogy ekkor egy felnőtt férfival kerül kapcsolatba, aki rögtön átlát a megjátszott keménykedős stílusán (nagyot nevettem amikor a reptéri kávézóban nagy flegmán odavágja hogy úgy is összeszedi a pénzt Kaikinek, ha a testét kell árulnia, erre az leoltja, hogy "gondolkozzál már miket beszélsz hülyegyerek" utána persze rögtön jön a szemforgatás és pirulás :D ) de azé nem (volt) szerelmes belé, dehogy
Sokkal jobb ez a néhány jelenet, mint az összes Senjou-Ara interakció, mert végre valaki be mer szólni őfelségének, onnantól meg mindjárt érdekesebb a dolog mint az egyoldalú csesztetést hallgatni.
Látszik, hogy Kaiki szerepléséig én már nem igazán jutottam el, mert nálam ilyen "mindenkit helyretevő, mindenkinél okosabb, taking no shit" felnőtt kari Meme volt ebben a cuccban és bizony neki is volt ám mindenre valami válasza, ha a "kezelt beteg" úgy gondolta, hogy márpedig ő jobban tudja nála, hogy mi a gond. :3 *jó, lassan leakadok róla... XD*
Surci írta:Hanekawa: LEGJOBBGRILL.webm
"God's in his heaven; all's right with the world" :lol:
Surci írta:Most a neko-énjére nem is nagyon térnék ki, mert az vegytiszta fanszervíz (és bár engem nagyon idegelni szoktak a nyáááááávogva beszélő nekocsajok, nála még ez is bejött, sőt!)...
Ő meg "BESTNEKOGRILL!!!444", rajta sincs nagyon mit ragozni. :3 XD
Surci írta:...hanem hogy anno Titkos említette valahol, hogy ha nem lenne Black (aki White XDDD), akkor a fandomban talán az utolsó helyen állna a megítélése.
Mármint érted, nem domina, nem leszbi, nem loli és nem is a főhős valamelyik zaklatni való húga. A "rendes lány" sajnos amúgy sem nagyon szokott nyerni az otakuk körében, akkor meg végképp nem, ha ilyen "erős vetélytársai" vannak. :(
Surci írta:Nekem viszont ő tetszett a leginkább, és nemcsak azért, mert a szomorú háttere ellenére is milyen erős és intelligens karakter volt, hanem mert tényleg egy kötelességtudó és kedves teremtés, akinek jobb járna az élettől, mint ami kijutott neki, viszont sosem rinyál vagy szívózik senkivel, a problémáit igyekszik semmiféle formában nem ráterhelni a környezetére - végül ebből adódik a fő konfliktus is, nála található a frencsájz egyik értékelhető pszichológiai vonala.
Igen, ahogy írtam a kihívásos játékban is, én alapból bírom az ilyen "önfeláldozó" karikat, számomra ők az igazi hősök, szóval ő emiatt pont komoly előnnyel indult nálam az összes többi lánnyal szemben.
Surci írta:Annak meg különösen örültem, hogy a végén a neko nem tűnik el, hanem összeolvad vele, bár nem bántam volna ha ezek után a későbbiekben némi sawari-viselkedést is belevisznek a jellemébe a hajszínén kívül.
Én azt annyira nem hiányoltam, az is bőven elég volt, hogy ahogy túllépett azon, hogy Ara visszautasította, egyesült a nekóval. :3 (*HanexNekoyuritrueendconfirmed*)
Surci írta:Igazából nem tudom hogy sajnáljam-e, mert hát nem neki jutott a "főnyeremény" Ararararagi -_-" és az ilyen viszonzatlan szerelem mindig nagyon szar, én simán dobnám Senjout érte... De talán jobb is így, mert Ara nem érdemli meg Hanekawát.
Leginkább az utolsó mondatra jutottam én is, amikor ugyanezen gondolkodtam. XD Ettől persze még az a sírás, amit a visszautasításkor láthatunk tőle, simán a franchise talán legszomorúbb jelenete számomra, de hosszútávon szvsz jobban járt. Most így a fenti yuri vicceskedést félretéve, én remélem, hogy talál valamilyen normális srácot, aki nem próbál poén szinten is folyton mellfogdosást, vagy bármi hasonlót kicsikarni belőle.
Surci írta:De miért vágatta le a haját????!?!?!?444 RAGE
Én amennyire néztem rajta a Nise első promóképein, annyira nem zavart a tényleges sorozatban. XD Plusz kiderült, amit végig sejtettem: ha ezt a nerdy "könvytárosszemüveg + slamposan hosszú haj" kombót lecseréli, simán szebb csaj, mint a sorozat és a fanok által "megababe"-nek beállított Senjou. :3 (Na persze nem mintha a "nerdy könyvmollyal" bármi gondom lett volna, úgy is cuki volt. :3)
Surci írta:Ráadásul imádnivalóan ütötte ki a nyeregből Ougit a Sodachi-arcban, már csak ezért is jár neki minden elismerésem.
Ilyenkor néha elgondolkodom, hogy lehet egyszer még végig kéne néznem, de attól tartok, még Hanekawa sem akkora húzóerő, hogy a Shaft baromságaitól ne kapjak agyvérzést. (Valahogy úgy kéne, mint a Detective Conannál: egyik barátomat megkértem, hogy ha már ő úgyis rendszeresen követi, szóljon, ha Black Organization-ös részek vannak, mert a "filler nyomozás" nem izgat, csak a main plot. XD Na, itt is valami hasonló "összeállítás Hanekawa szerepléseiből" metódust kellene követnem. XD)
Surci írta:Kanbaru: Hehe, simán a legpoénabb csajszi, aki úgy leszbi hogy nem is az Talán ő lett volna a legjobb parti Ara szempontjából, mert talán még nála is perverzebb, ami azért elég nagy szó. Az ő párosuk sztem pont ezért működött, hogy volt valaki, aki még hentájboyt is képes volt kikészíteni. eleve szeretem az ilyen sportoscsaj-tomboy-karikat, nála pedig ezt szvsz ugyanolyan jól eltalálták mint Hanekawa Neko-énjét, full klisé de csak a fun részeit vették bele. Örültem is, amikor a saját arc-jain kívül is feltűnt, pl. a kis balhéja Shinobuval az Owariban, mert tele van élettel az egész csaj, a seiyuu-ja pedig Sawashiro "Celty-Shion-Iwasawa" Miyuki. És a végén megnövesztette a haját, YAYYYYYY!!4
Jaja, teljesen jó volt, Hanekawa után igazából a második kedvenc karim a csajok közül, bár talán pont a tomboyista-pervezül poénkodós jelleme miatt én valahogy a "potenciális waifujelöltet" sosem voltam képes meglátni benne, ellenben talán az egyik legjobb "havercsaj" karakter lehetett volna, már csak azért is, mert ha a sztori szerint leszbi, akkor eleve úgy sem fog hősünkre mászni. XD (Azért csak "volna", mert persze Nisio nála sem bírta ki, hogy ne legyen full hárem a cucc, ezért naná, hogy vele is belekerültek ilyen jelenetek, mint a Nise elején Araragi "megerőszakolása" és hasonló izék, amik nélkül én pl. tök jól meg lettem volna az ő esetében...-____-) Btw, ez a haj-téma nálam ennyire sosem osztott-szorzott, de ha már itt tartunk, neki szerintem jobban is állt a rövid, meg hát logikusabb is, hogy ha a karakter egy ilyen sportos-kosárlabdázós csaj, akkor ezekben a tevékenységekben a "rockersörény" eléggé akadályozná, de ebből is látszik, hogy ebben a sorozatban azért a logika keményen alá van rendelve a fanservice-nek. XD (Senjou hajhossza meg aztán végképp nem érdekelt, egyik verzióban sem tetszett, max azon gondolkodtam el, hogy az LN-ben eredetileg barna hajú Senjout lilára színezni majdnem akkora fail, mint a YGO első animéjében a neonzöld hajú Kaiba... XD)
Surci írta:Shinobu: vele kicsit úgy vagyok mint DuArarararararararagival, hogy nincs nagy problémám, csak már kicsit unom. Elvégre kvázi össze vanak nőve, ráadásul az egyik meghatározó lollerfanszőrvíz-elem is a showban. Aminek szintén nem örültem túlzottan, hogy megint behozták a "loli a legerősebb"-klisét. Mondjuk a Kizura kíváncsi leszek, mert akkor a fullos szöszi-formájában fogja nyomni... De most egyszinten van nálam a többi lolival, csak többet szerepelt.
Jobb lett volna fullos, szöszi, milfnek meghagyni, amit vele csinált Nisio, az igazi "karakter-ledegradálás", fizikai és jellembeli értelemben is. Szal kezdett ilyen "női Alucardként", majd lett belőle egy Mina Tepes, aki csak hogy még kevésbé lehessen komolyan venni, megkapja a csokis fánkot egyfajta "trademarknak", mint amilyen CC-nek a pizza, vagy Ryuknak az alma volt. Kár érte. (Ráadásul nélküle is lenne épp elég loli a sorozatban, szóval pont, hogy "javított volna az arányon", ha úgy marad.)
Surci írta:Mayoi: szerencsére nem lett olyan szinten lolifanszervíz mint amitől féltem, sőt voltak kifejezetten jó dolgai, főleg amikor húzza Ara agyát, vagy megpróbálja némi agresszióval megbosszulni a perverz húzásait. Viszont amit sajnáltam, hogy az időutazós arcban nem tudták a rendes timeline-on is megmenteni, mert az a Tomb Raideres 20+ éves énje nagyon menő volt, ráadásul be is lehetett volna hozni a sztoriba mint oppai onee-san kari, loliból úgyis van egy rakat, nem lett volna baj ha eggyel kevesebb.
Ez meg kb. ilyen "só a sebbe" pillanat volt. Ugyanis future-Mayoi volt a második csaj Hanekawa után ebből a sorozatból, akibe "beleszerettem", leginkább az jött be, hogy ahhoz képest, hogy kvázi egy "zombi apokalipszis" közepén él, ő is milyen jól viseli a megpróbáltatásokat és nem lett belőle valami befordult, emós, kiégett valaki. (Meg azért a "miből lesz a cserebogár"-hatás is befigyelt, szal ha valaki azt mondta volna nekem, hogy "ezt az ugráló, vinnyogó, moemoe lolit te egy 10-15 éves time jump után imádni fogod", hát lehet szemberöhögtem volna. XD) De persze a felbukkanása óta tudtam, hogy meg fog semmisülni, mert azt a kis gyökeret kívánja vissza a célközönség. -___- Úgyhogy ez itt Kiss-shot után már a második olyan karakter volt, ahol Nisiónak meg lett volna a lehetősége, hogy a "lolik vs oppai onee-sanok" versenyét kicsit egyenlőbbre hozza ki, de nem merte. Nem gond, foglaljuk neki a Pokolban a helyet... :twisted: XD
Surci írta:Nadeko: Huh, az alap Bakéban őt untam a leginkább, míg az S2-ben mindkét arc-ja a kedvenceim közt van. Megint előjött az, hogy sokkal érdekesebb egy-egy karakter, ha nem épp az Arararararagival való ezredik love-vonalát boncolgatják, hanem némiképp más megközelítésben, vagy más karakterekkel történő interakciókon keresztül próbálják meg bemutatni az aktuális problémáját. Bevallom én marhára élveztem mind a kígyóistennel való beszélgetéseit, a végére önmagából teljesen kiforduló elborulását, és a Kaiki-féle megtévesztőshow-t is. Eh, Ara nélkül jobb lenne a Monogatari...
Na ő vicces lesz, mert a Bakében kb. totál hidegen hagyott, a Nise-ben pedig kifejezetten taszítani kezdett ezzel a Twisteres, meg hasonló húzásaival. Oké, itt arra játszottak rá, hogy "milyen érzés főhősünknek, ha ugyan már "foglalt", de attól még megkapja a félrekettyintés lehetőségét?", de ez nem igazán vonzott, egyik haverunk ugrott be a csajról, ahol fordítva volt ugyanez: úgy találkozgatott a barátja háta mögött "privát randikon" egy csajjal, hogy a csaj történetesen ennek a barátnak a csaja volt, akinek meg szintén eljárogatott a bulijaira, szóval olyan igazi "a szemed előtt cseszek ki veled" húzás volt. Na most amit Nadeko próbált meg, az majdnem ugyanez, hiszen tudta, hogy Ara Senjouval jár, az meg egy kissé még fel is dühített, hogy miközben Hanekawa kvázi ettől "csavarodott be" a Bake végén (hogy Arát szereti, de közben nincs pofája belerondítani a kapcsolatukba, mert ő ahhoz túl jó lány), addig ez a kis szarkavaró még "jön az erdő felől". -___- (Jó, most kissé túljátszom, de közben beugrott, hogy ez miért van: ugyanilyen sunyi kis dög volt a To Love Ru Darkness-es Momo, csak ő még durvábban nyomta ennél, de mondjuk úgy, hogy a Nisés Nadekóban sikerült felfedeznem a Momo-féle "Sötét Oldal" kezdő vonásait...) Meg ezek a húzások is, hogy Twisterrel, meg nem tudom már milyen hülyeséggel csalja át magához... XD Kb. mint a "klasszus pornós kezdés", amikor jön a pizzás, vagy a vízvezetékszerelő, de öt perc múlva már nagyon nem azon dolgoznak, amiért elvileg ki lett hívva... XD Na, ez hasonló volt, ahogy harisnyában fetrengett előtte, meg ilyenek és lehet, hogy ezzel most rácáfolok a fentebb leírt dolgokra, de komolyan már úgy voltam vele, hogy "oké, tudod mit? Dugd meg, aztán rettegj, hogy Senjou mit csinál veled, ha rájön!" XDDD Érdekes fordulat lett volna... XDDD Odáig meg már nem láttam, amikor "full kígyó" módban nyomja, meg Kaivel társalog, szal ez megint a "ha egyszer ráveszem magam, majd kiderül" esete, de nem igazán tervezem jelenleg. XD

*itt most ugrunk egy nagyot, mert a többit vagy totál nem ismerem, vagy tényleg annyira keveset láttam belőlük, hogy érdemben nem tudnék írni róluk*
Surci írta:Imouto-k: nyakleves mind a kettőnek, meg a hülye bátyjuknak is, aztán mindent elköpni anyuéknak, videófelvételt, fényképeket csatolva.
Legyen! XDDDDDDDDD Ezt is megnézném. XD Mondjuk engem idegesíteni nem idegesítettek annyira, túlságosan el voltam foglalva azzal, hogy "jesszus, micsoda egy defektes család..." XDDD Szal a Niséig még legalább a remény élt az emberben, hogy hátha csak Araragi van a családból szexuálisan súlyosan frusztrálva, de aztán a húgik bemutatták, hogy ők sem próbálják azért túlzottan elkerülni, hogy onii-chan agya nehogy elboruljon egy nap és letépje róluk a ruhát. ^^" XD

Btw, mindig azon agyalok, amikor végiggondolom Araragi szexuális fétiseit, hogy egyáltalán van olyan ember, akit ennyiféle dolog felizgat? XD Szal volt itt nekogirl (Black Hanekawa), Senjou domina stílusa, a saját húgai révén az incest is befigyelt, de persze a lolikat akkor is komálja, ha nem a saját rokonai (Nadeko, Mayoi, Shinobu) és persze a D-cupos "barátnőit" sem zavarja el (Hanekawa, Kiss-shot), plusz még egzotikumként a biszex, sportos tomboyjal is kavar (Kanbaru). Szal ez így mind? XD Nem rossz, a legtöbb háremben az szokott lenni, hogy ha mondjuk van is 4-5 nő, a főhősnél érződik, hogy melyiket választaná, általában azt, aki a "fétiseivel" is egybevág, illetve emberileg is megkedveli, de úgy látszik, Arának tényleg mindenki jöhet, aki XX kromoszómás... XD
Surci írta:(fog)kefélésre persze volt elég idő hogy basznák meg)
Hát pont ez az, hogy azt akarták volna mindketten, de helyette csak ilyen fogápolós allegóriáig merészkedtek...XDDDDD (Bocs. XD) De amúgy viccen kívül, poén látni, hogy ez a jelenet kivétel nélkül minden nézőnek megfeküdte a gyomrát (amúgy nem véletlenül XD), kb. ez a Monogatari franchise Nice Boat-ja. XDDD
Surci írta:Ja és leszedtem a Bake fényregényt, megnézem milyen az eredeti.
Yay. :3

Hopsza, majd' elfelejtettem: mi a helyzet a zenékkel? Azokról sem mondtál semmit, se a háttérzenékről, se az OP/ED-ekről (vagy én nem figyeltem nagyon, most nem fogom újra átolvasni XD), pedig ha valamiben még szerintem is hibátlan a cucc, azok a jól összeválogatott dalai.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2016.05.05. 11:59-kor.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Titkos

Valahol kicsit igazságtalannak érzem ezt a 143. "ekézzük a Monogatarikat ott, ahol csak lehet" kört, ahogy ezt a kissé elitista felhangú "a fanboyok ezt+azt látják csak bele" szöveget is. Félreértés ne essék, nem tartom magam HC Monogatari fanboynak (az valahol a Bake után le is csengett), ahogy azzal is tisztában vagyok (hogyne lennék, 9000 hype cuccon vagyok túl), hogy a fanok rengeteg hülyeséget össze tudnak hordani, legyen szó BÁRMIRŐL, de itt valahogy - szerinted - kvázi mindent csak a fanok képzelnek oda/bele, és "az én véleményem az egyetlen TRUE vélemény széles e vidéken". Ráadásul ez már az n+1. ilyen összegzésed, épp csak kicsit máshogy megfogalmazva. To'od, a túlzott fanolás legalább olyan kontra-produktív tud lenni, mint a masszív hating, ráadásul voltak olyan szakaszai a posztodnak, mikor majdhogynem kívülről fújtam a jól bejáratott Monogatari-loathe frázisaidat. Nem szeretnék (ennél is) nagyobb galacsint csinálni a már meglévőből, de bezzeg mikor én szóltam be egyszer vagy max kétszer a Shingeki no Kyojinnak, ott válogatott módon kaptam is az ívet emiatt.

Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, szerintem például kimondottan jól átjön az egyes karakterek kurrens viselkedése és a kibontakozó háttereik közti koherens kapcsolat, ahogy pont a dialógusokból és elejtett félmondatokból formálódnak igazán a karakterek ebben a cuccban. Én sem tartom egy mélylélektani mindfucknak a Monogatarikat, mert távolról sem azok, de azért messze nem csak egy random hárem a maga Shaftságaival. Maga a stílus valahol a Nise közepén/végén megdöglött, és az már csak védjegyként maradt fenn, ahogy az egyes címek is meglehetősen hullámzó színvonalúak (pölö nekem a Hana, és amit Kanbaruval műveltek benne, az kimondottan fájt), de egyszerűen az van, hogy 89 epizód után is még mindig van ennek a cuccnak lelke. Ez pedig nagy szó.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Bár én már a Hana után feladtam az egész Monogatari cuccot, Junchival értek egyet, néha át lehet esni a ló túloldalára is. Persze, vannak ennek a cuccnak hibái és hajlamosak többet belelátni, mint ami, de lassan úgy érzem, hogy több fikázást kap, mint egy School Days vagy Elfen Lied. (Ezt most nem csak erre a fórumra értem, hanem úgy általánosságban.)

Egyébként vicces, hogy nekem Nadeko pont a Bakéban volt még tűrhető, utána utáltam meg,
SPOILER
különösen a medúza verzióját.


Amúgy lehet már korábban kérdeztem, de így hirtelen nem rémlik: Tsukihi yandere?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Valahol kicsit igazságtalannak érzem ezt a 143. "ekézzük a Monogatarikat ott, ahol csak lehet" kört, ahogy ezt a kissé elitista felhangú "a fanboyok ezt+azt látják csak bele" szöveget is. Félreértés ne essék, nem tartom magam HC Monogatari fanboynak (az valahol a Bake után le is csengett), ahogy azzal is tisztában vagyok (hogyne lennék, 9000 hype cuccon vagyok túl), hogy a fanok rengeteg hülyeséget össze tudnak hordani, legyen szó BÁRMIRŐL, de itt valahogy - szerinted - kvázi mindent csak a fanok képzelnek oda/bele, és "az én véleményem az egyetlen TRUE vélemény széles e vidéken". Ráadásul ez már az n+1. ilyen összegzésed, épp csak kicsit máshogy megfogalmazva. To'od, a túlzott fanolás legalább olyan kontra-produktív tud lenni, mint a masszív hating, ráadásul voltak olyan szakaszai a posztodnak, mikor majdhogynem kívülről fújtam a jól bejáratott Monogatari-loathe frázisaidat. Nem szeretnék (ennél is) nagyobb galacsint csinálni a már meglévőből, de bezzeg mikor én szóltam be egyszer vagy max kétszer a Shingeki no Kyojinnak, ott válogatott módon kaptam is az ívet emiatt.
Értelek, plusz ha scineram nem olyan régi offtopicos hasonló "kiakadását", meg most Rui egyetértését beleszámolom, akkor már hárman vagytok, akik azt mondják, hogy "oké, értjük, neked ez nem jött be túlzottan, de most már elég lesz", szóval igyekszem majd visszafogni magam, sőt, teljesen leállni ezen franchise fikázásával. (Meg persze én sem vagyok hülye, tudom, hogy messze nem ez az első eset, hogy lehúzom a cuccot. XD) Itt most leginkább arról volt szó, hogy ha már Surci is ennyire belement, illetve kitért a fanboy-hozzállásra (fanboyok belelátják, hogy DEEP, fanboyok hogyan rangsorolják a csajokat, fanboyok szerint ez műfajilag ilyen thriller/misztikus cucc, közben meg nem is annyira, stb-stb.), akkor már én is úgy voltam vele, hogy: "oké, még egyszer utoljára rágjuk át ezt, aztán már úgy sem lesz rá lehetőség". (Tekintve, hogy itt kis túlzással Surci az utolsó olyan fórumozó, akit érdekelt ez a franchise és mégis idáig halogatta, vagy ha pl. Cruel később meg is nézné, ő általában nem ír olyan stílusban, hogy nekem is kedvem legyen "beszállni a mókába", ha értitek... XD) Viszont én arra nem emlékszem, hogy a ShinKyo miatt annyira "kaptad volna az ívet", legalábbis tőlem nem valami durván, vagy akkor tényleg nagyon lyukas az agyam. :) (Sőt, igazából arra sem nagyon emlékszem, hogy annyira beszóltál volna a sorozatnak, kb. annyi rémlik, hogy amikor lement végig, leírtad, hogy neked ez egy 5/10-es, minden szempontból közepes darab, amire én személy szerint nem is reagáltam semmit, mert ha így gondolod, hát ez van, mit mondjak rá? XD Most is max csak annyit tudnék, hogy "bár minden anime csak ennyire lenne "közepes" egy adott szezonban", valami hasonlót lehet, hogy akkor is beírtam, de ennyi. XD)

Ruira is reagálva: persze, egy School Days, vagy Elfen objektíven nézve sokkal-sokkal rosszabb, mint akármelyik -monogatari darab, csak sajnos ez nekem nem is annyira rossz, inkább csalódás volt. Szal így belegondolva lassan azon a ponton vagyok, hogy lehet jobban jártam volna, ha nem ilyen..."sajátosan Shaftos", hanem mondjuk egy Mayoigásan elcseszett adaptációt kaptam volna, mert akkor legalább elmondhatnám, hogy "annyira rossz, hogy az már jó" és mondhatnám, hogy semmi köze nem volt ugyan az LN-hez, de legalább végigröhögtem. XD Így viszont először egyike voltam a Surci által is emlegetett "behülyített" nézőknek, akiknek úgy tálalták a cuccot, hogy ez ilyen "X-akták hárem köntösben" és hát ehhez képest elég sovány volt, amit kaptam, másrészt utána voltam olyan hülye, hogy bele is olvassak az eredeti LN-be (ilyet 90%-ban nem szoktam tenni, de itt nem akartam elhinni, hogy ebből lett ekkora kultuszsorozat...), aztán utána meg az kezdett zavarni, hogy "Istenem, mi lehetett volna ebből, ha nem a Shaft karmai közé kerül...." Persze annyit mindenképp tanultam az esetből, hogy ezek után már ha a Shaft adaptál valamit és akár csak a jelét is meglátom annak, hogy a jól ismert stílusukat hozzák, egyből fordulok is a másik irányba. Ez történt pl. a Nisekoi animénél is, vagy pl. a készülő "buttcrack-es" Fate szériájuktól is igyekszem majd olyan távol maradni, amennyire csak lehetséges. (Jó, nyilván valami rövid videót azért megnézek majd belőle, hogy mégis mit műveltek a Fate univerzummal, de ahogy a Nisekoinál is, úgy 4-5 perc ebből is elég lesz valszeg... XD) A Bakének annyiból volt "peche", hogy azelőtt lövésem nem volt a Shaft stílusáról, szal ezzel a cuccal lettem bedobva a mély vízbe.

Szal leginkább emiatt az erős csalódás miatt ekéztem eddig is ennyit ezt a franchiset, mint ahogy pl. az sem véletlen, hogy a másik rengeteget osztott darabom meg a Naruto, mert ott is arról volt szó, hogy egy általam kedvelt műfaj és egy elég sok lehetőséget magában rejtő világ találkozásából kihoztak egy idegesítő, lopásoktól hemzsegő gagyiságot. Ezek nekem sokkal jobban szoktak fájni, mint egy szimplán szar anime, mert azt megnézi az ember, leírja egyszer, hogy mennyit szenvedett vele, aztán szépen el is felejti. Az ilyen csalódásokat viszont jóval nehezebb feldolgozni, pláne, ha valami felkapottabb címről van szó, ami kis túlzással lépten-nyomon szembejön. (Az Isekai volt még egy hasonlóan nagy blama, ahol nem akartam elhinni, hogy mekkora ziccerből mennyire nem lett semmi, de arról pl. pont azért nincsenek tl;dr sírásaim minden második topicban, mert Mordályoson, paTKanyon és rajtam kívül nem is látta szerintem innen senki, előbbivel azonos véleményen voltunk, sőt, őt még jobban ki is akasztotta, Pati meg nem az a tl;dr-es, naponta öt postot megíró fajta, így ez a dolog maradt is ennyiben. XD)

Na, de akkor a lényeg, hogy megpróbálok lekattanni a témáról a jövőben, illetve bármilyen animénél kerülni, hogy a fandomjával érveljek, mert úgy látom, ez már többször visszaütött. :)
Rui-chan írta:...de lassan úgy érzem, hogy több fikázást kap, mint egy School Days vagy Elfen Lied. (Ezt most nem csak erre a fórumra értem, hanem úgy általánosságban.)
Nocsak, időközben most már utálni lett divat? XD
Rui-chan írta:Amúgy lehet már korábban kérdeztem, de így hirtelen nem rémlik: Tsukihi yandere?
Hát volt egy olyan jelenet (ha jól emlékszem, a Nisében), hogy Araragi és Shinobu együtt fürdenek, közben beszélgetnek, amit meghall kintről Tsukihi, aztán ilyen enyhén pszicho hangsúllyal és fejjel, kezében a bazi nagy konyhakéssel benyitva a fürdőbe kérdez valami olyasmit, hogy "Onii-chan, csak nincs itt veled egy lány? Női hangot hallottam..." :dirr: (Legalábbis szerintem valahonnan innen indulhatott a "Tsukihi egy yandere" trope. XD)

Edit: Na, nem hagyott nyugodni ez a dolog, amit Junchi emlegetett, hogy ő hogy megkapta a magáét anno Shingeki témában, még kissé bűntudatom is volt, hogy "basszus, lehet, hogy tényleg jól lecsesztem, csak valahogy nem emlékszem rá? O_O", szóval átnéztem mind a tíz oldalát a megfelelő topicnak. Ha jól sejtem, az ekörül kialakult beszélgetésre céloz Junchi (oké, igazából ennek is volt egy pár postos előzménye, elsőként Jim írta, hogy neki kezd eléggé csalódás lenni a cucc), majd aztán erre valóban részben személyeskedve reagáltam, viszont utána ezt elég jól meg is beszéltük vele is, meg kb. mindenkivel, aki még beszállt, szóval nem gondoltam, hogy neki ez még ennyire megmaradt. ^^" (Sőt, egy nem sokkal későbbi postomban még elnézést is kértem a hisztisebb hangnememért és magyarázgattam, hogy miért szóltam vissza olyan erősen.) Mondjuk ettől függetlenül tényleg lyukas az agyam, mivel nekem ez az egész kiesett és kb. csak ennyi maradt meg Junchi Shingekis pályafutásából. XD Esetleg annyit tudok erre így mondani még utólag, hogy nem érzem úgy, hogy ez arról szólna, hogy "bezzeg a más kedvencét halálra rugdosom, de az enyémnek aztán senki ne merjen beszólni!" (mert Junchi mintha erre való utalásként említette volna most ezt a vitát... XD), inkább csak annyi történt, hogy a Shingeki témában a "fordított csapatban" játszottunk, vagyis ott Junchi volt a "fikázó", én meg a "védő". XD (És ennyi erővel úgy már nála is ugyanúgy előjött az "elitista, egy-igazságos kinyilatkoztatás", pl., hogy: "Ez egy dara-shounen, senki ne mondja, hogy a sztori benne a lényeg!", vagy a sorozat fanjainak viselkedésére való hivatkozás, stb-stb., szóval úgy látszik, ez ilyen "szerepköri sajátosság", mindig a támadó félnél jön elő... XD) Úgy tűnik, ez meg már a vérmérsékletemből adódik, hogy az egyik cuccot vehemensen szidom, a másikat vehemensen védem. ^^" (De azért a Shingekinél elég jó "Aoi - Civil War" alakult ki, szóval akkor lehetett valami a levegőben, mert nem csak nekem "gurult el a gyógyszerem"... XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Senjou: Én szimplán tajparasztnak szoktam hívni.
Az Haruko az FLCL-ből. Btw azért is sokkal jobb amikor nem Arával van együtt, mert akkor rögtön normálisabb - csak sajnos főleg vele kapjuk. Ezért is zsenilisan jó a Koi, mert Kaiki egyből átlát rajta. Amúgy Senjou is csak egy dumagép, pont mint a többi hülyegyerek: "így kinyírlak-úgy kinyírak", de amikor komoly gebasz van, akkor egyből szalad a nagy "ősellenségéhez" segítségért, akinek meg ott pirul ezerrel, és úgy már sokkal viccesebb :D Amúgy látom hogy nem a szíved csücske a csajszi, és igen, vannak zavaró szarságai, de azért valahol kompenzálni is tudják ezt - csak azt te már nem láttad (bár ki tudja, lehet hogy nem segítene - nekem viszont onnantól jóval érthetőbb és kicsit szimpatikusabb is lett). És hosszú LILA hajjal volt a lekjopp. :P

A SenjouXAra WTF-re +1, ez így nekem is elég gyors és levegőben lógó valami volt, de aztán elintéztem annyival, mint a SenjouXHanekawa öribarit is, hogy ennyi plot device belefér. Azért nem egy olyan hűűűdeDEEP valami ez.
Titkos írta:
Surci írta:Ráadásul imádnivalóan ütötte ki a nyeregből Ougit a Sodachi-arcban, már csak ezért is jár neki minden elismerésem.
Ilyenkor néha elgondolkodom, hogy lehet egyszer még végig kéne néznem, de attól tartok, még Hanekawa sem akkora húzóerő, hogy a Shaft baromságaitól ne kapjak agyvérzést.
Hát amilyen a viszonyod ezzel a cuccal a leírtak alapján, szerintem nem éri meg. Főleg hogy ez már az Owarimonogatariban van, ráadásul Hanekawa ott csak supporter úgy másfél rész erejéig a 6 epizódos Sodachi-arcban, ott is csak a közepén jelenik meg (bár az a dumapárbaj nagyon jópofa, és a végén a slusszpoén ÜT, Ougi meg elszáll mint a győzelmi zászló XDDDDD). Amit talán érdemes lenne, az a Second Series, abból is csak a Koimonogatarit tudom még javasolni, mert abban jelenik meg az ominózus Senjou-Kaiki vonal (ha jól sejtem, az SS-t a Lara-Mayoi Arc-ig láttad), a Koihoz viszont kellene az Otori, mert az a felvezetés, csak ott pont Nadeko a szinte egyedüli szereplő. Ez összesen 10 ep, nekem simán a legjobban bejövő 2 ív a Neko mellett - de én bírom annyira Kaikit és Senjou-t, és tetszett Nadeko tényleg működő pszichológiai vonala, míg téged a fentiek alapján nem hiszem hogy nagyon izgatna ez a része... Szal van egy olyan érzésem hogy talán a Kizut leszámítva végső búcsút vettél ettől a frencsájztól - de annyira sztem ne sajnáld, mert az általad fanolt dolgok már lezárultak benne, a többit meg jobban unnád mint élveznéd.
Titkos írta:ez a haj-téma nálam ennyire sosem osztott-szorzott, de ha már itt tartunk, neki szerintem jobban is állt a rövid, meg hát logikusabb is, hogy ha a karakter egy ilyen sportos-kosárlabdázós csaj, akkor ezekben a tevékenységekben a "rockersörény" eléggé akadályozná
Kanbaru: Hát hosszabb hajjal már akkor szerepel, amikor a háttérbe szorul a sporttevékenysége - na nem végleg adja fel, és meg is marad sportoscsajnak, csak már kiszáll a versenyekből. Leszbinek meg semennyire nem leszbi, se a sztori szerint, se sehogy, max annyira mint Senjou meg Hanekawa :D Egy leszbi nem mászik férfiakra, egyre se, épp ezért leszbi. Ez is csak egy hülyegyerek, mint az összes többi ebben a cuccban, de lagalább ő jópofa. :D
Titkos írta:Jobb lett volna fullos, szöszi, milfnek meghagyni, amit vele csinált Nisio, az igazi "karakter-ledegradálás", fizikai és jellembeli értelemben is.
Shinobu: Ezért is érdekel a Kizu. Nincs bajom a loli-énjével sem, sőt, mérsékelten kedvelem is, csak akkora sablon mint a ház, és már egy kicsit sok is volt belőle. És NEM úgy viselkedik kinézettől függetlenül sem, mint egy 600 éves vámpír, hanem mint egy - ki nem találjátok - hülyegyerek. :P Ez inkább zavart, mint a loli-dizájn. Remélem az előzményben valamit csavarnak majd rajta. Meglátjuk.
Titkos írta:Nadeko: egyoldalas elemzés a Nisés fasságról
Én ezt a Nisés hülyeséget letudtam azzal hogy kell a lolifanszervíz is -_-"""" aztán ugorjunk. Ő engem egészen az Otori-ig (SS közepe) teljesen hidegen hagyott, és amikor jött az ő ívének első openingje, már szívtam a fogam, hogy "na de jó, megint a nyííííícsankomplexusos loli a porondon kitudja hány részig *ásít* ", erre olyat fordítottak rajta hogy csak néztem. Persze ez neked már nem mond semmit, mert ezt már nem láttad, de Hanekawán kívül az egyetlen szereplő akinél tényleg működik ez a pszichológiai szál, és ahogy Kaiki-vel összerakták, az marhajól sikerült (olyasmi tartalmilag, mint a Neko arc-ok). És itt nem volt Araragi, ami szintén pluszpont.
Titkos írta:Hát pont ez az, hogy azt akarták volna mindketten, de helyette csak ilyen fogápolós allegóriáig merészkedtek...XDDDDD (Bocs. XD) De amúgy viccen kívül, poén látni, hogy ez a jelenet kivétel nélkül minden nézőnek megfeküdte a gyomrát (amúgy nem véletlenül XD)
Yah, és még van egy másik is a Tsuki-ban is, hogy basznák meg, az még betegebb -_-""", csak a másik kispicsával imoutoval. Az ha lehet még kívánósabb -___-''''''''''''''' De engem az zavart a leginkább, hogy erre volt idő, viszont a tényleges főnix-szálat normálisan végigvinni csesztek, mert 4 epizódból 2 elment a fanszervizes hülyeségre, ami elhiszem hogy az otakuknak gatyanedvesítő csodamozi, de engem irritál, és hidegen is hagy. A Nise a leggyengébb láncszem, pedig az első fele még vállaható is.
Titkos írta:Hopsza, majd' elfelejtettem: mi a helyzet a zenékkel? Azokról sem mondtál semmit, se a háttérzenékről, se az OP/ED-ekről
A BGM-ek szvsz elég feledhetőre sikerültek, volt amelyik kifejezetten zavart is, viszont az openingek zseniálisak. Nagyon ritka, de itt sikerült elérni, hogy MINDIG megnézzem őket. A kedvenceim Senjou, Nadeko SS (HanaKana OMG!!!), és természetesen Hanekawa openingje (Horie Yui YESSSS imádom a hangját, az összes Love Hinás száma benn van a playlistben). De a legjobb a Koi-féle SenjouXKaiki OP, a retro-stílusváltásai marhára bejönnek.
Titkos írta:hogy-hogy egyetlen betűre sem méltattad Oshino Memét, az animetörténelem legkirályabb hajléktalanját?
Mert túl mély nyomot nem hagyott bennem, lévén az első 20 epizódban szerepelt csupán, és ott sem volt túl cselekvő szereplő, inkább amolyan sensei-szerű bölcs tanácsadó, aztán jött még 70, maiből már totál kimaradt. Ami viszont inkább érdekel, az a Kizus szála lesz, és az hogy mit művelt Shinobuval - ennek alapján fogom értékelni a tevékenységét, mert ha elég DURVA fájtot nyom a 600 éves vámpírral és sikerül is hazavágnia, akkor tuti nőni fog a szememben. De ki tudja, nincs semmi infóm a Kizu plotjáról azon kívül, hogy fontos szereplő lesz és nem csak supporter. Meglátjuk.
Rui-chan írta:Egyébként vicces, hogy nekem Nadeko pont a Bakéban volt még tűrhető, utána utáltam meg
Hát nekem ott csak iszonyatosan unalmas és helyenként idegesítő volt a full klisés bátyókomplexusos loliságával és nyíííííííí-szanozásával.
SPOILER
Ellenben a pszicho medúza-énje már sokkal érdekesebb, pl. az a monológ ott az osztályteremben. Vagy ahogy Kaiki a végén bepörgeti a kiscsajt, az szerintem zseniális, mert tudja, hogy hiába játssza itt a nagy istenséget, valójában ő is csak egy hülyegyerek, aki szenved a féltékenységtől, céltalanságtól, magánytól és önbizalomhiánytól. Szal érted, mindenki elvárja hogy ő legyen a jókislány, mindenre helyeseljen akkor is ha egy csomó mindenben nem akar részt venni, vagy nem ért vele egyet, nincsenek nagyon barátai, a szerelme mást választ, az hobbiját szégyenli, meg úgy egyáltalán elég labilis személyiség... Aztán ahogy Kaiki ráolvassa a hibáit és a hazugságait a kígyótenger közepén, ő meg akárhogy dühöng, nem tud mást tenni mint igazat adni neki és belátni, hogy változnia kell, és nem egy elérhetetlen álmot üldözni... Sokkal jobban tetszett, hogy belemásztak a személyiségébe és hogy a végén egy korrekt jellemfejlődést is kapott (mint Hanekawa), mintha valami alibiplottal elfanszervizelik (mint szegény Mayoit), aztán megmaradt volna a sokadik uncsi loli-háremtagnak - de ehhez kellett az elborulása is. De nekem egyébként is bejönnek a pszichopaták, mert érdekesebbek mint a jófiúk-lányok :D

Junchi írta:Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, szerintem például kimondottan jól átjön az egyes karakterek kurrens viselkedése és a kibontakozó háttereik közti koherens kapcsolat, ahogy pont a dialógusokból és elejtett félmondatokból formálódnak igazán a karakterek ebben a cuccban. Én sem tartom egy mélylélektani mindfucknak a Monogatarikat, mert távolról sem azok, de azért messze nem csak egy random hárem a maga Shaftságaival. Maga a stílus valahol a Nise közepén/végén megdöglött, és az már csak védjegyként maradt fenn, ahogy az egyes címek is meglehetősen hullámzó színvonalúak
Az a gond ezzel a szériával, hogy tényleg több egy random háremnél - de minden másnál meg kevesebb. Itt most szigorúan a teljes frencsájzról beszélek, mert ahogy Dodgers a másik topicban mondta, a Bake csak a felszínt kapargatja meg, a Nise meg inkább fanszervíz mint bármi más, viszont a szebb és jobb dolgai utána következnek - már ameddig. Mert az SS után már szvsz lejtmenetbe kerül az egész. Azt felesleges eltagadni tőle hogy hárem, mert az alapkoncepció igenis az: ha nem tudnám hogy fényregény, simán rámondanám hogy valami Key-szerű VN a forrás. Lássuk mit ad:

- animáció, seiyuuk, art, zenék, stb... - a technikai oldalával nincs gond, sőt.
- ShaftArt & Shaft-randomkodások: ez teljesen szubjektív, mert ha valakinek bejön, mint neked vagy nekem, annál +1, de akit irritál, annál bizony eléggé le tudja vinni az anime élvezeti értékét
- természetfeletti: csak keret, és annak is elég lightos.
- (ecchi)fanservice: ennek is kevés (hálistennek)
- humor: dettó kevés, én élvezem a poénjait, és még metahumort is tartalmaz nyomokban, de azt tudni kell dekódolni, főleg hogy leginkább belsős (japán) fogyasztásra szánták, de comedynek önmagában szintén gyenge
- romantika: ennek megintcsak kevés mert van ugyan egy darab MC meg egy darab Senjou, akiknek olyan a "romantikus" kapocsolatuk, amilyen, meg ezer másik csaj, akikkel nem ilyen a viszony
- dráma: szintén gyenge, mert egyszerűen nem lehet vérkomolyan venni a túltolt tiniproblémákat - pluszpont azonban hogy nem is akarják komolyanvetetni. Vannak jobb pillanatai, de összességében megint csak nem lehet ezzel promózni, mert nem erről szól.
- pszichológia: ugyanaz mint a drámánál: van néhány ív és karakter aminél maximálisan eltalálták, a többinél viszont nem, vagy nem is ez a fő szál.
- karakterinterakciók: ez a része a legerősebb - már ha valakit nem untat a sok (és sokszor valóban random vagy túlhúzott) duma.

Az a legzavaróbb, hogy a néhány legjobban sikerült részt tekintve megvolt/van benne a potenciál, hogy sokkal több legyen - de összességében nem akar több lenni. Talán éppen ezért is jönnek be annyira azok a részek, mert a sokadik középszert várja az ember, aztán jön a meglepetés - és utána újra jön egy középszerű arc, amit persze végignézel, mert rá vagy már állva, de tulajdonképpen értékelhetőt nem nyújt. Nem rossz, mert a megszokott színvonalat hozza, és vizuálisan is elvagy vele ha bejön a Shaft, de jónak sem jó, mert hiányzik az a plusz, ami többé tenné egy dumálós, néha akciózós, néha poénkodós, néhol kicsit misztikusabb, de valójában sekélyes izénél.
Junchi írta:de egyszerűen az van, hogy 89 epizód után is még mindig van ennek a cuccnak lelke. Ez pedig nagy szó.
Volt ennek a cuccnak lelke, legalábbis az SS végéig, utána pedig elkezdett rétestésztásodni. Én a Koi után végig ezt éreztem, talán azért mert ezek az új csajszik már inkább irritálnak mint érdekelnek, ráadásul úgy látom Nishio el akarja mélyíteni a plot-vonalat és a természetfeletti szálat, de ez nem igazán megy neki, pedig már lement még 22 epizód (a Koyomi utolsó 2 részét is idevéve), ami testvérek között is egy full szezon, és ezalatt már illett volna villantani valamit, de nem nagyon akar sikerülni.

Ez a fenti tiráda úgy hangzott mintha le akarnám húzni, pedig amúgy nem... Fene tudja, olyan összevissza viszonyban vagyok én ezzel. Van amikor nagyon jó, akkor imádom, viszont ez kb. 20-25 ep a 89-ből, és ez azért elég gyér arány. Ha a legtöbb íve hozni tudná mondjuk a Neko-Otori-Koi színvonalat, akkor egy kiemelkedő cucc is lehetne, de egy kezdőbb animésnek (100 cím alatt) nem is ajánlanám hogy ehhez bármi köze legyen, és nem azért mert olyan érthetetlen vagy bonyolult, mert nem az, hanem mert all-in-all nem egy good & deep anime. Jobb mint egy random VN-melodráma, ezerszer jobb mint egy hárem-fanszervíz, de nem egy Haibane, nem egy Kőkapu, nem egy GiTS, nem egy Mushishi. Túl szubjektív, túl ízlésfüggő és túl hullámzó összességében minden erénye ellenére, "hit or miss", hogy a te szavaiddal éljek. Mert nekem ugyan bejött, viszont a "miss"-frakció ellenérveit objektívan is maximálisan meg tudom érteni.
Titkos írta:Itt most leginkább arról volt szó, hogy ha már Surci is ennyire belement, illetve kitért a fanboy-hozzállásra (fanboyok belelátják, hogy DEEP, fanboyok hogyan rangsorolják a csajokat, fanboyok szerint ez műfajilag ilyen thriller/misztikus cucc, közben meg nem is annyira, stb-stb.), akkor már én is úgy voltam vele, hogy: "oké, még egyszer utoljára rágjuk át ezt, aztán már úgy sem lesz rá lehetőség".
Annyira azért nem tértem én ki rájuk, csak mivel ez mai napig egy hájp-cucc, nehéz kikerülni ezeket a finoman szólva nem megalapozott, viszon úton-útfélen promóanyagként hangoztatott véleményeket, aztán vicces (vagy esetedben csalódást okozó) szembesülni a valósággal. Egyébként megértelek, mert én meg a Fate-szériába szaladtam így bele, írtam róla eleget... Btw a magam részéről marhára nem izgat a fandom általános hozzáállása, és jó ideje nem adok egyetlen hájpra sem. Van összesen 6-7 ember akinek a véleményére adok, az összes többi pedig egyszerűen nem érdekel, vagy max csak röhögök rajta, mert a fandom általános állapota olyan, amilyen, de ezt felróni nem különösebben lehet - ti. hogy nem 25-30 év körüli-feletti veteránok adják a rajongói bázis 99%-át - csak innentől kezdve mi a fenét kezdjek a többi, finoman szólva is legtöbb esetben a valóságtól igencsak elrugaszkodott fanvéleménnyel? Tudom, hogy ez már megint a szokott vénbuzi duma volt, de elég benézni egy random populáris animés fórumra, legyen az AA, Sankaku, AnimeSuki vagy a MAL - innentől kezdve pedig szerintem világos, miért invalid a fandommal való bármiféle érvelés (kivéve a "Viccek" rovatban, oda bőven lehet postolni a röhögésre alkalmas fankommenteket :D ).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Esetleg annyit tudok erre így mondani még utólag, hogy nem érzem úgy, hogy ez arról szólna, hogy "bezzeg a más kedvencét halálra rugdosom, de az enyémnek aztán senki ne merjen beszólni!" (mert Junchi mintha erre való utalásként említette volna most ezt a vitát... XD), inkább csak annyi történt, hogy a Shingeki témában a "fordított csapatban" játszottunk, vagyis ott Junchi volt a "fikázó", én meg a "védő". XD (És ennyi erővel úgy már nála is ugyanúgy előjött az "elitista, egy-igazságos kinyilatkoztatás", pl., hogy: "Ez egy dara-shounen, senki ne mondja, hogy a sztori benne a lényeg!", vagy a sorozat fanjainak viselkedésére való hivatkozás, stb-stb., szóval úgy látszik, ez ilyen "szerepköri sajátosság", mindig a támadó félnél jön elő... XD)
Öööö, jó, ezzel most tényleg megfogtál, kicsit valóban önmagam ellen is játszottam az előző posztomban, max annyi "előnyöm" van, hogy én azért nem ismételgettem el számtalanszor gyak ugyanazt. :3
Surci írta:Az a gond ezzel a szériával, hogy tényleg több egy random háremnél - de minden másnál meg kevesebb. Itt most szigorúan a teljes frencsájzról beszélek, mert ahogy Dodgers a másik topicban mondta, a Bake csak a felszínt kapargatja meg
Vicces egyébként, hogy nekem a mai napig a Bake A franchise legjobbja, egyszerűen azért, mert ez volt ennek a stílusnak a megteremtője. (Jó, mondjuk ez a fajta vizuális sztorimesélés sem egy never ever seen before dolog, lévén Ikuhara már '98-ban hardcore nyomta ezt az Utenával, amiből NAGYON sokat átvettek a Monogatarik, de azért így is kitudott jönni egy meglehetősen egyedi végeredmény, függetlenül attól, hogy most kinek mennyire jön ez a stílus úgy en bloc be.) Itt ismertük meg a szereplőket, itt kezdett el alakulgatni a kapcsolatuk és én a mai napig ezt tartom a Monogatarik etalonjának, adjon hozzá BÁRMENNYIT is később az SS vagy az Owari (mert azért ilyen szempontból ez utóbbi sem egy elhanyagolgató kör).

A Nise is csak azért úszta meg, hogy ne húzzam le a sárga földig a pontozással, mert ott még egész jól tetten érhető ez a zsonglőrködés a kreatív cinematográfiával és magával a stílussal. Később már inkább másabb vágányokra terelődött a hangsúly, még ha az előbb említettek azért nagy vonalakban meg is maradtak.

Ami a természetfeletti szálat illeti: Na, ez az a pont, ahol abszolút az elvakult, szemellenzős fanbogyókat tudom csak hibáztatni, ugyanis tőlük eredeztethető ez a "Monogatari = OMG supernatural magnum opus" hülyeség. Ők emelték és magasztalták a cucc ezen vonalát az egekbe, holott ez az egész csak egy keret. IMHO sosem úgy akarta ez a cucc eladni magát, mint egy elsősorban természetfeletti+misztérium cucc, hanem pont, hogy a karaktereken és az interakciókon volt a nagyobb hangsúly. Keretnek pedig (újabb IMHO) nagyon is megállja a helyét a supernat vonal, legalábbis sosem éreztem, hogy a cucc egésze szempontjából valaha is visszaütött volna ennek a szegmensnek a megléte. A fanservice valami hasonló, bár ott azért beismerem, hogy már jobban rezeg a léc.

-ETA-

Egyébként én tökre bírtam Ougit. :3
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Utólag is megköszönném Surcinak, hogy belefeccöltte két hetét, és átrágta magát az egész sorozaton (egyes "kritikusokkal" ellentétben :dirr:)! Valamint a fair kritikáért is tisztelet.
Titkos írta:
Junchi írta:Valahol kicsit igazságtalannak érzem ezt a 143. "ekézzük a Monogatarikat ott, ahol csak lehet" kört, ahogy ezt a kissé elitista felhangú "a fanboyok ezt+azt látják csak bele" szöveget is.
Értelek, plusz ha scineram nem olyan régi offtopicos hasonló "kiakadását", meg most Rui egyetértését beleszámolom, akkor már hárman vagytok, akik azt mondják, hogy "oké, értjük, neked ez nem jött be túlzottan, de most már elég lesz", szóval igyekszem majd visszafogni magam, sőt, teljesen leállni ezen franchise fikázásával. (Meg persze én sem vagyok hülye, tudom, hogy messze nem ez az első eset, hogy lehúzom a cuccot. XD)
Nyugodjatok meg, mint rezidens Monogatari Fan(atikus) a Surci írását követő diszkusszióra ezennel áldásomat adom!
Surci írta:Nise: 4/10, anyátokat.
Kép
Titkos írta:
Surci írta:(fog)kefélésre persze volt elég idő hogy basznák meg)
Hát pont ez az, hogy azt akarták volna mindketten, de helyette csak ilyen fogápolós allegóriáig merészkedtek...XDDDDD (Bocs. XD) De amúgy viccen kívül, poén látni, hogy ez a jelenet kivétel nélkül minden nézőnek megfeküdte a gyomrát (amúgy nem véletlenül XD), kb. ez a Monogatari franchise Nice Boat-ja. XDDD
Csak óvatosan az általánosításokkal, mindig lehetnek kivételek! ::jumph::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:(egyes "kritikusokkal" ellentétben :dirr:)
Mondjuk ha ez nekem szólt, én végig láttam a Bakét, Neko Black & White-ot, a Nise első két részét is megnéztem (ami után valóban dobtam, de tekintve, hogy ez még Surci fair értékelésénél is csak egy 4/10-re volt jó, nem hiszem, hogy sokat vesztettem XD), sőt, ugye még az LN-be is belekóstoltam (valamint azért a két Kizu filmet még tervezem majd letolni, már csak a rend kedvéért, mert kb. a Nise óta annak az animált adaptálását vártam), szóval azért mielőtt erről is elterjedne, hogy "Titkos látatlanban fikázza", azért azt szögezzük le, hogy itt nagyon nem ez volt a helyzet, meg szerintem ahhoz képest, hogy milyen agyrohasztó (Surci után szabadon XD) hatást gyakorolt rám a franchise, szvsz így is bőven elég időt töltöttem vele. :dirr: Persze bele lehetne kötni abba, hogy a jelenlegi kb. 90 (vagy hol jár ez már... XD) részhez képest ez még a cucc fele sincs, de nem hinném, hogy mondjuk a történet háromnegyedénél hirtelen valami End of Eva-s, vagy Madokás fordulat következne be és én is megvilágosodnék a sorozat zsenialitását látva, szóval ez már így marad, ez van. XD Volt, aki anno szimplán a normál Bakét tolta csak le, aztán máris bekategorizálta az egész franchise-t, illetve az alapján döntötte el, hogy fogja-e még folytatni. (Az sem véletlen amúgy, hogy az alap Bake után én is csak azokat a részeket nézegettem leginkább, amikben Hanekawa is prominens szerepet kapott, szóval ez az a ritka eset, amikor az amúgy elég szutyok sorozatnál egyetlen kari miatt néztem meg kb. kétszer annyi epizódot, mint amennyit eredetileg terveztem. Nekem ő egy olyan szinten eltalálta kari volt, mint a Surci-alvaro párosnak Homura. :3 Meg olyan, mint Junchinak Lum, hogy "ez a kari bizonyos értelemben egy wasted potential ebben a cuccban". XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hello scineram, el voltál tűnve az elmúlt hónapokban. Üdv újra a fórumon!

Amúgy nem volt olyan vészes, még csak 2 hétbe se tellett, 10 nap elég volt hozzá, és bőven találtam benne tetszetős dolgokat, szal azt mondom hogy megérte (már azon túl is hogy így legalább tisztában vagyok az elmúlt évek újabb nagy hype-univerzumával is). Btw én is elolvastam a Bake és Nekomonogatarikat fényregény-formátumban, de tartalmilag nem voltak sokkal másabbak mint az anime, csak itt a vizuális shaftkodás helyett volt egy rakat Arararararagi-féle belső monológ, viszont volt pár jelenet ahol kissé máson van a hangsúly az LN-ben. És megtaláltam a múltkor említett linket a júliusi Kizu-BD release-ről.

Titkit bevédeném most, mert csak azokra a részekre reagált, amiket látott is. BTW gondolkodtam hogy linkeljem-e azt a bizonyos Ougi vs. Hanekawa meccset, ami Hane utolsó emlékezetes megmozdulása, és nem kell végignézni hozzá az Owarit... Na de beteszem, ha akarod megnézed, ha nem akarod nem, 5:30-tól indul majdnem a végéig, 19:45-ig, de nem érdemes beletekerni, hanem végig kell nézni, mert úgy nem üt akkorát :D Hogy Sodachi kicsoda és hogy miért akarnak elmenni hozzá az most nem számít, a duma a lényeg.
Junchi írta:Egyébként én tökre bírtam Ougit. :3
Napalmot neki!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Titkit bevédeném most, mert csak azokra a részekre reagált, amiket látott is.
Köszi. XD Szal ja, vannak azért olyan pillanataim, amikor ilyen "láttam belőle 5-10 percet, elég is volt..." módon húzok le cuccokat, de a Monogatari franchise messze nem tartozik ezek közé.
Surci írta:BTW gondolkodtam hogy linkeljem-e azt a bizonyos Ougi vs. Hanekawa meccset, ami Hane utolsó emlékezetes megmozdulása, és nem kell végignézni hozzá az Owarit... Na de beteszem, ha akarod megnézed, ha nem akarod nem, 5:30-tól indul majdnem a végéig, 19:45-ig, de nem érdemes beletekerni, hanem végig kell nézni, mert úgy nem üt akkorát Hogy Sodachi kicsoda és hogy miért akarnak elmenni hozzá az most nem számít, a duma a lényeg.
Köszi, végig is néztem a teljes videót és az a csattanó végén rendesen ütött. XDDD Illetve ami még tetszett, hogy Hane a sztori ezen pontján mintha már sokkal magabiztosabb, "tökösebb" lenne. :) Lehet csak én látom bele, de azért főleg az első pár sorozatban még eléggé érződött, hogy amellett, hogy adja a mindenttudó, folyton nyugodt és kedves class rep csajt, még tele van lelki sebekkel. Ehhez képest itt olyan lazán lenyomta Ougit, miközben simán ignorálta az ilyen "én jobban ismerem Araragi-kunt nálad" provokációit, hogy azt öröm volt nézni. :D Btw, ez dettó igaz az Araragival való kapcsolatára. Korábban azért érződtek rajta ezek a "finoman, de be-bepróbálkozom nála, hátha..." friendzone-olt érzelmek, meg hogy mikor nyomja el magában őket, viszont mivel a Neko White végén végre túllépett mindezen, itt már Arához is sokkal lazábban, stresszmentesebben áll hozzá, tényleg úgy oltogatja, hogy "régen szerettem, de mikor volt az már, most már csak haverok vagyunk". XD Pl. amikor a legvégén odaszól neki, hogy "mondja ezt az, aki azért választotta, hogy velem jön ide, mert hátha megfoghatja a mellem". XDDD És hozzá az a fej... XD Amúgy kinézem belőle, hogy igazából persze ismeri már annyira Arát, hogy tudja, hogy nem (csak XD) ezért esett rá a választása, de azért kissé beoltja... XDDD

Az más kérdés viszont, hogy jól mondtad, hogy ha eddig nem jött be, inkább tényleg hagyjam, mert én ezt végignézni ma már még annyira sem tudnám, mint anno, szal megint az első öt perc elment nyelvtankodásra, aztán meg egy egész epizódot építettek fel egyetlen punchline-ra a rész legvégén, szóval tényleg jobb is, ha most már hagyom ezt a cuccot a jövőben. ^^" (Kivéve a Kizu két moziját, mert Hane, mert Meme, mert Kiss-shot, mert Vámpíragi... XD)
Surci írta:
Junchi írta:Egyébként én tökre bírtam Ougit. :3
Napalmot neki!
Én meg így egy rész után nem tudom, hogy mennyire szólhatok bele, de számomra leginkább baromi creepy volt. Olyan igazi "NEEE, VIGYÉTEK INNEN!" szereplő. Falfehér arc, fekete szemek, hozzá ilyen nem is tudom milyen mozgáskultúra (de még az is creepy :dirr:) és ezen még csak pluszba dob a beszédstílusa, meg az, hogy még a kezeit sem látjuk. Hogy utálnám-e, ahhoz persze több részt kénem megnéznem vele, de így egyenlőre tényleg az "ijesztő" az a szó, ami a leginkább az eszembe jut róla.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Mondjuk ha ez nekem szólt, én végig láttam a Bakét, Neko Black & White-ot, a Nise első két részét is megnéztem (ami után valóban dobtam, de tekintve, hogy ez még Surci fair értékelésénél is csak egy 4/10-re volt jó, nem hiszem, hogy sokat vesztettem XD), sőt, ugye még az LN-be is belekóstoltam (valamint azért a két Kizu filmet még tervezem majd letolni, már csak a rend kedvéért, mert kb. a Nise óta annak az animált adaptálását vártam), szóval azért mielőtt erről is elterjedne, hogy "Titkos látatlanban fikázza", azért azt szögezzük le, hogy itt nagyon nem ez volt a helyzet, meg szerintem ahhoz képest, hogy milyen agyrohasztó (Surci után szabadon XD) hatást gyakorolt rám a franchise, szvsz így is bőven elég időt töltöttem vele. :dirr:
Tudom, hogy számottevő mennyiséget láttál belőle, akárcsak a téged érdeklő részekkel, nem is utaltam látatlanból fikázásra. Látszott mindig, hogy a tényleges tapasztalataidból beszélsz, a csapodból meg amúgyis folyton a vizuális rendezés folyik, ami meg nagyjából állandó.
Igazából ezt inkább poénból szívatásnak szántam, bár nem csodálom, ha ebben a témában már mindannyian vérszagra ugrunk. (Kizu 3 film lesz.)
Titkos írta:Persze bele lehetne kötni abba, hogy a jelenlegi kb. 90 (vagy hol jár ez már... XD) részhez képest ez még a cucc fele sincs, de nem hinném, hogy mondjuk a történet háromnegyedénél hirtelen valami End of Eva-s, vagy Madokás fordulat következne be és én is megvilágosodnék a sorozat zsenialitását látva, szóval ez már így marad, ez van. XD Volt, aki anno szimplán a normál Bakét tolta csak le, aztán máris bekategorizálta az egész franchise-t, illetve az alapján döntötte el, hogy fogja-e még folytatni.
Egyébként szerintem akár ez utóbbi is legitim választás. Eléggé utálom, mikor elvakult fanatikusok nyomatják kedvenceiket olyanokra, akiknek láthatóan nincsen affinitásuk hozzá, hogy így változik a stílusa, meg olyan lesz a hangulata, meg amarra megy majd a történet. Nem vagyok híve az ilyen N epizódos szabályoknak, de ha valakiknek tényleg nem jön be valami, minek erőltetni? (Hányan emlékszünk még, mikor mondogatták nekünk 25 részen át, hogy a Blood+ így felpörög, meg úgy beindul? Ez a sorozat fele.)
Titkos írta:Illetve ami még tetszett, hogy Hane a sztori ezen pontján mintha már sokkal magabiztosabb, "tökösebb" lenne. :) Lehet csak én látom bele, de azért főleg az első pár sorozatban még eléggé érződött, hogy amellett, hogy adja a mindenttudó, folyton nyugodt és kedves class rep csajt, még tele van lelki sebekkel. Ehhez képest itt olyan lazán lenyomta Ougit, miközben simán ignorálta az ilyen "én jobban ismerem Araragi-kunt nálad" provokációit, hogy azt öröm volt nézni. :D Btw, ez dettó igaz az Araragival való kapcsolatára. Korábban azért érződtek rajta ezek a "finoman, de be-bepróbálkozom nála, hátha..." friendzone-olt érzelmek, meg hogy mikor nyomja el magában őket, viszont mivel a Neko White végén végre túllépett mindezen, itt már Arához is sokkal lazábban, stresszmentesebben áll hozzá, tényleg úgy oltogatja, hogy "régen szerettem, de mikor volt az már, most már csak haverok vagyunk". XD Pl. amikor a legvégén odaszól neki, hogy "mondja ezt az, aki azért választotta, hogy velem jön ide, mert hátha megfoghatja a mellem". XDDD És hozzá az a fej... XD Amúgy kinézem belőle, hogy igazából persze ismeri már annyira Arát, hogy tudja, hogy nem (csak XD) ezért esett rá a választása, de azért kissé beoltja... XDDD
Szerintem nem csak te látod bele, itt már tényleg teljesen más a kiállása, és úgy ismeri Koyomint, mint a tenyerét. Egyébként épp jobb oldalt ajánlja a Youtube az Owari másik nagy ütős jelentét, a jóval drámaibb hangvételű Shinobu vs Kanbaru vitát. Csak épp spanyolul. :knife:
Titkos írta:(Kivéve a Kizu két moziját, mert Hane, mert Meme, mert Kiss-shot, mert Vámpíragi... XD)
Három film lesz. :thumb:
Titkos írta:Én meg így egy rész után nem tudom, hogy mennyire szólhatok bele, de számomra leginkább baromi creepy volt. Olyan igazi "NEEE, VIGYÉTEK INNEN!" szereplő. Falfehér arc, fekete szemek, hozzá ilyen nem is tudom milyen mozgáskultúra (de még az is creepy :dirr:) és ezen még csak pluszba dob a beszédstílusa, meg az, hogy még a kezeit sem látjuk. Hogy utálnám-e, ahhoz persze több részt kénem megnéznem vele, de így egyenlőre tényleg az "ijesztő" az a szó, ami a leginkább az eszembe jut róla.
Ez egyébként azért is ütős rész, mert Tsubasa Ougiban emberére(?) talált. Bár te nem ismered őt, de ebből is látszik, mennyire tenyérbemászóan alázatos, mégis félelmetesen nyomta le Oni-chant nem először, amíg Tsubasa fel nem bukkant. Különösen hatásos Mizuhashi Kaori zseniális alakítása miatt is. Kicsit máshogy hozta itt a kouhait, mint anno Mami-senpait.
Surci írta:
Junchi írta:Egyébként én tökre bírtam Ougit. :3
Napalmot neki!
Hmmmmmmmmmm.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kizumonogatari I

Ambivalens. Minden tekintetben.

Roppant erős képsorokkal nyit. Semmi szöveg, csak a nagy üresség, ahol Araragi kolbászol, miközben nem érti, mi a fakk van. Örvendetes, hogy ismét próbál művészkedni, mégis most egy kicsit máshogy. Valamelyest enyhébb szürrealizmussal, a Monogatarikra egyáltalán nem jellemző némasággal, in medias res-szel és kissé komorabb színvilággal próbál hangulatot teremteni. Sikeresen.

Váltás, majd jönnek a már ismerős Monogataris jegyek, mégis kissé más a stílus. A CG-elemek erősen dominálnak, a narancssárga rendkívül meghatározó szín. Felbukkan Hanekawa, jön az ominózus "szél fújta bugyi" snitt, majd a már ismerős dialógok az emberi kapcsolatokat, a kanjik fortélyosságát és társait illetően. Ami feltűnt, hogy a környezet lényegesen élőbb és "impresszionistább", mégsem felejti el az ember, hogy Monogatarit néz.

Következő jelenet, jön a film csúcspontja: Araragi és Kiss-shot találkozása a metrólejáróban. Valami eszméletlen, ami itt zajlik. Zaklatott hangulat és képsorok, az őrület kvázi kézzelfogható, a nézőt is nagy mértékben bevonja, kellően vérbő látvány és abszolút libabőr, miközben Kiss-shot haldoklik és könyörög Araraginak az életéért. Sokk, merengések és döntés. Araragi rábólint, miközben megismerjük az akkori karakterének egy újabb apró szeletét. Jön a már ismert vámpírrá válás és annak első kellemetlenségei a Nap égető hatásai révén.

Eddig zseniális, viszont utána mintha kirántották volna az egész film alól a talajt. Rettenetesen leül, átcsap félelmetesen érdektelenbe, az addigi stíluszsonglőrködés az enyészeté. Nem gondoltam volna, hogy pont Oshino felbukkanása vágja haza az egész cuccot, de így volt. Kár érte. Az első fele még 9 pontot is megért, de a végére ez egészen 6-ig lemászott.

Legyen nagyobb szerencsénk a következővel.
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Kb. nálam is ez van, jó kezdés, a közepe nagyon jó, a végén meg már néztem, hogy még mennyi van belőle. :S
Beleolvasgattam a novellába egy pár éve, és szerintem a találkozás volt a novella csúcspontja. Szóval én nem remélek túl sokat a második résztől, esetleg a harmadiknak a vége még jó lesz. Persze, az én véleményem nem mérvadó: nem vagyok monogatari fan. Még a Bakemonogatari tetszett, aztán elegem lett a sok pofázásból. A mitológiájára, misztikumára voltam kíváncsi, de nem arról szól, az csak körítés. Szóval nem nekem van kitalálva.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Végül vettem erőt a Kizu 1-re, gondoltam jobb lesz adagonként, mint egyben... Hát, nem biztos, hogy jól döntöttem, attól függ mennyire lesznek a következők unalmasak, de ez a film összességében jobban tetszett, mint vártam, a zuhanórepülése és az időnként túltolt csöcsméretek ellenére is.

A már említett jelenetek nálam is betaláltak, meg is lepődtem mennyire függök rajtuk: rögtön a kezdés, VARJAK, nézekkiafejemből Araragi és az égés... OMG az ÉGÉS, az egész jelenetsor, rohadt jó! Később ehhez hozzátársul Shinobu mentőakciós égése is, ami szintén tetszett. WTF, egy monogatari, ahol Shini még nem kezdett el fárasztani, ilyen szempontból kellemes csalódás ez a film, plusz olyan szempontból is, hogy szumma érdektelenebbre számítottam. Második best jelenet Kiss-shot és Araragi metrós interakciója. Koyominak az a remegő hangja, ahogy mentőt szeretne hívni, ahogy realizálja a dolgokat, aztán szőkeség (basszus egy-két jelenetben milyen gyönyörű volt) sírása és könyörgése, ütött na (a szándékosan túlzó, röhejesen kétségbeesett hangulatával együtt).

A movie többi része a szokásos monogatarisan hatott rám: hullámzóan. A kimért shaftart pedig valóban elfogyott a végére... És megint le kellett akadnom rajta, hogy Memét Sakurai Takahiro szinkronizálja, bahh, már el is felejtettem, annyira furiii.

Amúgy eddig vállat vonogattam, de most már bosszant a tény, hogy ezt a filmet 3 részre vágták. Lemerem fogadni, hogy egy maximum 1,5-2 órás movie bőven elég lett volna.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na a tegnapi AMV-zés után én is megvaccsoltam a Kizut, kellett már egy kis Szaft. Azt maximálisan dettózom hogy az első 6 perc, valamint Shinobu ugrása és Ara megmentése valami zseniálisra sikerült: iszonyatnagy feeling és brutál cinematográfia, amire ezen jeleneteknél az alap shaftkodás is rátesz egy lapáttal... Ehhez hozzájön még a lépcsős-mozgólépcsős jelenetsor, mint felvezetés Kiss-Shot és Ara nagyjelenetéhez, csak ezekért simán megéri megnézni.

Az Ara-K-S főjelenet viszont nem igazán talált be, köszönhetően az egész alá bevágott idétlen babasírásnak, ami értem én hogy mit akart érzékeltetni, csak épp nem azt a hatást érte el vele a té rendezőúr, amit szeretett volna. Meg volt még itt más is ami zavart, pl. hogy a francba tudott K-S Ara nyakába ugrani - lábak nélkül? Mindegy, nem szeretem amikor Shinbou mívésznek képzeli magát. -_-

A többi meg... a szokásos monogatariság. Orbitális csöcsök - mi a fenének? Hogy nézett ki bestgrill Hanekawa melle? K-S dettó, + lolisegg-fanszervíz -_- Az ominózus pantyshotnál eléggé nevettem, a nagyonjókislány Hane micsoda szettet választott a könyvtárba :D Mondjuk van egy olyan érzésem hogy nem véletlenül vette fel, és nem véletlenül találkozott Arával :D Btw érdekes volt látni ezt a balfaszabb Arararagit, eléggé megszoktam már a flegma énjét. Meg az is csak úgy beugrott hogy ha Arára épp nem jön rá az esti kangörcs, akkor Kiss-Shot nagyon szarul járt volna, lévén senki más nem lakik a városban, így nem lett volna kit szárazra szívni. Ja és még egy, ha jól emléxem Arararararara...gi szülei rendőrök. Jól fizethet a közalkalmazotti munkakör Japánban, ha ilyen kecóban tengetik mindennapjaikat. A sorozatokban ezekszerint már elköltöztek, akkor a város közepén áll a házuk. Jó, persze, csak sima Shaftkodás ez is :)

Meme érkezésével sztem nem volt gond egyáltalán, viszont az nekem is feltűnt hogy a második felére mennyire visszavettek a kreatív képi megoldásokból, csak a hátterek maradtak. A CG meg néhol túl sok, van ahol zavaró, de legtöbbször nem. Azért csak várom a többi részét, pont az ilyen Shaftkodások miatt, de a csöcsből visszavehetnének. Amerikában már megy a 2. része, BD majd valamikor január környékén.

6-7 között ingadoztam, előbbire hajlottam a hullámzása és a szarságai miatt, és Shinobu már kezdi a fárasztást... Lehet hogy megy még lejjebb, de azért Monogatari-mércével nem volt ez rosszul sikerült darab, vannak ennél jóval gyengébbek is. És az a két-három jelenet azért ütött.

7(alá)/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kizu II

No, ez már lényegesen jobbra sikeredett, mint az első felvonás, az arányokat is jobban eltalálták, de még mindig nem az igazi. Kezdetnek például visszább foghatták volna a boing-boingot Hanekawa részéről, szal az egy dolog, hogy a melleinek növekedése "egyenesen arányos" az újabb és újabb Monogatari inkarnációk megjelenésével, de mikor az utcán, sétálás közben(!) is erre megy ki a játék, az már nekem ciki.

Aztán "érdemes" még kitérni a három cardboard cutout ellenfélre, akiknek az ÉG VILÁGON SEMMILYEN szerepük nem volt, csak ott lenni és harcolni egy jót Arararararagival, ráadásul még gerinctelenek is, szal amint érződött, hogy kicsit is fordult a kocka az ő rovásukra, egyből feladták, maguk alá csináltak, összezavarodtak, bepánikoltak. Azt az Episode nevűt meg a korábbi Monogatarikban sem tudtam komolyan venni ezzel a túlméretezett edgy kereszttel, meg a hülye fejével.

Illetőleg a háttérzenék semmilyenségével még mindig nem vagyok kibékülve.

Ami viszont jó volt: A vizualitás újfent kimagasló. Már a korábbi részben is nagyon szerettem a narancssárga, mint szín egyeduralkodását, ahogy azok a látványos túlexponálások is egész jó hangulatot teremtettek. A harcokba még jobban beletudtam magam élni, mint előtte, jóvalta dinamikusabbra és durvábbra sikeredtek (még ha Araragi szupermenségét túlzásnak és röhejesnek is éreztem helyenként).

A film csúcspontja viszont ettől függetlenül is a második Araragi-Hanekawa dialóg volt (a búzamezős). Nagyon sok volt abban a diskurzusban, ráadásul ilyen tényleg mély párbeszéd nem nagyon volt eddig ebben a sorozatban, úgyhogy nekem eddig ők ketten + a látványos összecsapások jelentik a Kizut, vámpírlolira (mármint most nénire) ugyanúgy tojok nagy ívben, ahogy eddig is, a többi komponense meg ahogy éppen jön vagy megy.

7 (fölé?)/10

Most már nagyon kíváncsi leszek az utolsó részre és az végre másfél órás lesz, úgyhogy beleférhet minden, ami még vissza van.

-ETA-

Majd elfelejtem, de volt még Űrodüsszeia paródia is, csak itt az evolúciót sürgető tárgy egy bugyi volt. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kizu II

Hát én ezen szétröhögtem magam :D Tele volt poénokkal, kretén magyarázkodások XDDD és Ara harcai is inkább viccesek mint komolyanvehetőek, bár
SPOILER
Hanekawa kizsigerelésén azért néztem egy nagyot O.O
Vizualitásra +1, a felhős hátterek talán a legjobbak, viszont nem volt olyan ikonikus jelenet, mint Ara égése a múltkoriban. A gagyi ellenfelek vagy a szuperképességek nem zavartak túlzottan, elvégre Monogatariban vagyunk, mikor lehetett itt bármit is komolyan venni? Párbeszédekben csakis Ara és Hane, de nekem az elején lévő összebalhézásuk is bejött.

Ellenben gondjaim akadtak itt is: a felesleges csöcs-és lolisegg-fanszervíz az egyik, ráadásul ezeket az új karadizájnokat egyszerűen képtelen vagyok megszokni. Minek ezek a moe pírok minden arcon, elnáspágolt piros seggek, piros térdek, satöbbi?

De ennél is fontosabb: ki ez a magát Hanekawának kiadó csaj? Most végre rájöttem mi zavart már az elsőnél is: javítsatok ki ha tévedek, de az összes eddigi Monogatariban nem úgy volt, hogy Hanekawa és Ara csak osztálytársak, és a Kizu eseménysora előtt nem volt köztük a világon semmi, max egymás nevét ismerték? Aztán jött a mostani sztori, ahol Ara megmenti Hanekawát, és EMIATT kezd majd el a lány konkrétabb érzéseket táplálni irányában. Erre most itt van ez a StalkerKawa, aki csak úgy a semmiből bele van zúgva MC-kunba, ráadásul csak úgy mutogatja neki a pantyját. Hanekawa ilyesmit nem csinál. Max. ha VÉLETLENÜL fellibbenti a szél a szoknyáját, akkor nem fogja le azonnal, hanem hagyja hogy perverz love interestje, akit ismer már eléggé, pár másodpercig kiélvezkedje magát, de ezt is szigorúan a Bakemonogatari UTÁN, és nem most. Baromi nagy OOC.

Na de ettől függetlenül tényleg jobb volt mint a múlkori, csak épp ez eléggé zavar, úgyhogy most én is egy 7(fölé)/10-el jutalmaznám. És bár a poénok kárpótoltak, nagyon hiányzott egy aláírásomhoz hasonló jelenet.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kizu III

Ebben a pillanatban fejeztem be, szinte még látom, ahogy gőzölög, úgyhogy frissében írnék róla pár sort.

A hosszasan várt, mindenféle produkciós késleltetések és halasztások tengerén vergődő trilógia végre teljes, örömünk határtalan, bakancslistáink tételeinek a száma rövidült egyel, a Shaft is szusszanhatott egyet, mert elkészült a nagy mű, nincs már többé mögöttük a rajongók türelmetlenségtől vegyes morgolódása, nincs már meg ez a béklyó, ami addig gúzsba fogta őket. Yey. Milyen kár, hogy én, mint individual person, ezúttal sem vagyok túlzottan elragadtatva.

Alapvetően három+egy jól elkülöníthető részre tudnám szétvágni a harmadik Kizumotyót. Az első az eleje, ami nagyjából kimerül az "OMG, a vámpírok nem csak a mesékben léteznek, és ezek szerint nem almával, meg körtével, hanem húsból, meg vérből készült emberekkel táplálkoznak. Döbbenet, aztán Araragi-féle önmarcangolás, ORE NO SEI DA!!! és még több ORE NO SEI DA!!!!!!44" szakaszból.
A második a D-kategóriás hentaikat idéző D-kategóriás kvázi-hentai. Hálát adok a jó égnek, hogy nincs negyedik rész, ellenben Hanekawa tömegközéppontját ott már nem a köldöke környékén kéne keresni, hanem az exponenciálisan növekvő tőgyek valamelyik stratégiai pontjában. Ezen a részen majdnem véget is vetettem a közös mókának, de azt megmentette a tény, hogy ilyen elegánsan nem alibiztek még össze egyetlen ecchi-jelenetet sem eleddig. ("Hadd fogjam meg a kosarakat, mert úgyis hozzá kell szokjak a mellekhez, ha Kiss-Shottal szándékozok harcolni, elvégre a csata közben sok lesz majd a boing-boing és elvonhatja a figyelmemet." "Mattaku, Araragi-kun!" Persze Araragiban azért maradt annyi gerinc, hogy ne tegye végül meg. Ja, meg volt itt egy rakat freudi szimbólum. :D) MC-nk gyors döntése itt Kiss-Shot kapcsán - a korábbi heves moralizálások ellenére - rendkívül életszerűtlen és a korábbiakhoz képest nagyon inkoherens, ráadásul a Shaft-féle nonszensz pszeudo-művészkedéssel is eléggé túllőttek a célon, mintha már tényleg csak arra ment volna ki a játék, hogy... legyenek ezek is. Nehogy véletlenül elfelejtsük, melyik animét is nézzük, ezért gondosan a pofánkba vágják minden kulcsjelenet előtt és közben a NOIR szót, egyem a zúzájukat.
A harmadik az edgy-derpy harc Kissz-sótlannal, ami legalább annyira edgy, mint derpy (röhögni fogunk számos ponton), és legalább annyira derpy, mint edgy. Nem is emelnék innen ki semmit külön, ezt egyszerűen látni kell. Mozgásban, animálva, hangokkal.
A +1-edik pedig a klimax és az epilógus, avagy megkapjuk a pre-Bakemonogatarit, látjuk, ahogy Oshino igazságot tesz (persze úgy, hogy senki ne legyen elégedett a végeredménnyel, de legalább egyenlően jön ki végül mindenki), megszületik az Araragihoz láncolt Shinobu és végre teljes ez a történeti ív is.

Szóval jah, a Kizu III legjobb pillanataiban karcolgatta a 8-ast, legrosszabb húzásaiban pedig a kettőalá környékén vert tanyát, és bár elégedett nem vagyok (sem ezzel, sem a trilógiával úgy zusammen), azért azt sem mondanám, hogy vesztegette volna az időmet. Adjunk a végéhez hozzá még +0,75 pontot azért, mert sikerült Kiss-Shotot egyetlen "epizód" alatt egész megkedvelnem, amire az összes többi Monogatari együttesen nem volt képes és most, hogy látok mögötte végre karaktert is, már nem csak egy szánalmasan underwhelming otaku-pandering vázlatnak látom. Sakamto Maaya mondjuk így is, úgy is win. Ja, és legyen még +0,25 a CG-hulláért. Hatalmasat röhögtem. xD

6/10
Válasz küldése