Kaichou wa Maid-sama!

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
echoCHANNEL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.06. 08:29
Nem:

Kaichou wa Maid-sama!

Hozzászólás Szerző: echoCHANNEL »

Hello.
Kétszer böngésztem végig az anime listát és nem találkoztam ezzel az animével (bár nálam már nem egyszer előfordult, hogy többszöri átnézésre se találtam meg a célpontomat egy listában), ha mégis szerepel valahol, akkor utólag is bocsi.
Aki ismeri az alkotást, annak nem kell bemutatni a művet, aki viszont még nem találkozott vele, annak csak ajánlani tudom Hiro Fujiwara mangája alapján készült animét.

A központban 2 szereplő áll: Ayuzawa Misaki és Usui Takumi - valamint Misaki kisebb baráti köre. Misaki 16 éves, független és erős lány, aki a Seika Gimi diákelnöki pozícióját tölti be. Ez nem mindennapi teljesítmény, tekintve, hogy az iskola tanulóinak 90%-a fiú. Misaki célja, hogy megvédje azt a pár lányt az iskolában a "kártékony" fiúktól, valamint, hogy egyre több lányt csalogasson a rossz hírben álló iskolába. Vaskézzel irányít, mindeközben éltanuló, s otthon is sokat segít, mivel elég nehéz körülmények között élnek. Ezért is válal részmunkaidős állást, azonban ezt senkinek sem árulná el, mivel ez a munka egy Maid Cafe pincérnői állása, ahol cosplaybe öltözve kell kiszolgálni az érkező "Mestert". Misaki 2 élete élesen ellentétben áll egymással, épp ezért, hogy ne veszítse el tekintélyét a suliban, szigorúan titokban tartja állását. A gond ott kezdődik, amikor az iskola elérhetetlen menő sráca, Usui Takumi felfedezi Misa-chan féltve őrzött titkát. Misaki pánikja azonban felesleges,mert a srác senkinek sem szól felfedezéséről, épp ellenkezőleg- egyre gyakrabban látogatja meg a Maid Cafe-t vendégként, persze csak azért, hogy Misát kikészítse. Usui jellemben nem hasonlít az átlagos menő srácokéra: nemtörődöm jellemű, a lányok kísérleteit szemrebbenés nélkül hárítja, látszólag semmivel sem foglalkozik a környezetében, mégis Misaki felkelti érdeklődését, s innen nincs megállás. A történet további részeiben Usui zavarbaejtő próbálkozásait és Misaki zavarbaejtett reakcióit figyelhetjük meg, miközben egyre jobban egymásba habarodnak a főhősök. Persze ezt szívesen kommentálják a barátok is. xD

Kíváncsi vagyok,hogy hányan ismerik az animét, valamint, hogy kinek mi a véleménye. :D
The hero is always camping somewhere near the scene. Until the last moment to save everyone.
Kezdő fórumozó ITT. :D Ismérv: kedvtől függően akár naponta képes lecserélni az avatart, valamint reflexből írja az 'xD'-t minden sor végére - berögződés. xD
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Kaichou wa Maid-sama!

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én belekezdtem annak idején, de nem tetszett annyira, hogy a gyakori első epizódon túljussak. Persze lehet, hogy hiba volt, nálam elég sok sorozat végezte így, amiről aztán kiderült, hogy mekkora epic cucc...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Bius35
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.01.19. 14:43
Nem:

Re: Kaichou wa Maid-sama!

Hozzászólás Szerző: Bius35 »

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem nagyon tetszett. :D
Engem inkább Usui ragadott meg (olyan aranyos:3), de maga a történet is, de ez talán azért lehet, mert én is így viselkedek a fiúkkal, na de mindegy.
Én ajánlom olyanoknak, akik szeretik szerelmesebb animéket. :D
4 Life or Death+ebnevelde+CSJ
Avatar
Michiyo1188
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010.08.12. 15:00
Nem:
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Kaichou wa Maid-sama!

Hozzászólás Szerző: Michiyo1188 »

Én pont tegnap nézegettem belőle részleteket a youtube-on. Szerencsére van bőven belőle. :) Már régebben láttam, de azóta is kedvenc, szóval jól szórakoztam tegnap. ^^
Aki látta, kedvenc jelenet?
"Az anime is egy egyfajta drog...könnyű rászokni de nehéz leszokni"
nagy igazság. :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Kaichou wa Maid-sama!

Hozzászólás Szerző: Ayla »

lol, ennek van topikja...

Megnéztem, így 12 évvel a megjelenése után :dirr:
Nem bántam meg.

Nagyon nosztalgikus volt, abból a szempontból, hogy mekkorát fejlődött a romcom szféra mióta ez az anime megjelent. Ez az anime 2011-ben jelent meg, de számomra annyira régimódi volt, mintha a Sailor Moon első részeit nézném. Amivel nincsen semmi baj, de ezen már régen túl vagyunk (Horimiyaaaaaaaaa) :D

Misaki-chan igazából még ma is helyt állna, sőt minden szereplő, csak éppen a történet nem. Szerethető és szórakoztató anime volt, könnyű kis jóság a nehéz napokra. Abszolút ajánlani tudom, aki ilyesmit keres.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése