Puella Magi Madoka Magica

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem nagyon értem ezt az összehasonlítgatást. Emberek úgy beszélnek, mintha ez valami guro anime lett volna. Nem is volt durvább vérontás, mint Kyubey kilyuggatása. Azután meg milyen aranyos volt, ahogy falatozott!
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta:Nem nagyon értem ezt az összehasonlítgatást. Emberek úgy beszélnek, mintha ez valami guro anime lett volna. Nem is volt durvább vérontás, mint Kyubey kilyuggatása. Azután meg milyen aranyos volt, ahogy falatozott!
Azért Mami-sant se felejtsd el ;)

Nem mintha nagyon véres lenne így az anime. De igazság szerint egyáltalán nem kell térdig belekben gázolni ahhoz, hogy hatásos legyen, sőt. Nem is ott a hangsúly egyáltalán, a történet nem attól lesz durva. Ami nekem üt benne, az a rengeteg erőfeszítés, amit Homura szívvel-lélekkel beleöl, hogy kijavítsa a végzetet. Ahogy az a Walpurgis-fightban tetőzik, azt azóta Isten tudja hányszor megnéztem már. És milyen eredménnyel... közben persze azok a kis ügyes húzások, ahogyan Kyubey operál. A 11. részben gyakorlatilag kivégzi Homurát, kedves mosollyal. Sokkal vérlázítóbb ezt nézni, mintha tényleg darabokra szednék a lányokat.

QB újrahasznosítása pedig egy fénypont :D Na annak lehet jót tett volna egy kis realizmus :LOL:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Teljesen egyetértek mindezzel, de tényleg olyanokat hallani, hogy ilyen brutális, meg olyan vérengzős, amitől valaki azt gondolhatná, hogy itt expliciten megy a hentelés.
Pedig tényleg az a nagyszerű, hogy anélkül nagyon hatásos, hogy hatásvadász lenne.

Azt nem tudom, honnan jött ez a HomuHomu mém. Valami amvből ered ez a név? Suki fórumon néztem néhány amvt, ott utaltak ilyesmire.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem a brutalitást úgy értik, hogy magical girl animéhez képest... :) Nem sűrűn láttam a műfajban olyanokat, hogy leharapják az egyik csaj fejét már a harmadik részben, meg hogy a kis "segítő" állatka valójában jól kihasználja az összeset. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A fehér nem jó rejtő szín, de az most már biztos, hogy a vizsga idő végig kivégzem a sorozatot.
Mióta erre vártam!, bár eddig nem nézegettem a spoilereket ha nem volt muszáj. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kdanni írta:A fehér nem jó rejtő szín, de az most már biztos, hogy a vizsga idő végig kivégzem a sorozatot. Mióta erre vártam!, bár eddig nem nézegettem a spoilereket ha nem volt muszáj. :D
Hasonló tervet szövögetek jómagam is.

Kíváncsi vagyok, na!
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

Nem akartam feléleszteni a topikot, de ez annyira brutál jó opening ;_;

És akkor már persze el kell küldenem a Charlottás változatot is. :D
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Charlotte odabasz, a Kokiás meg gyönyörű.

Én még mindig a jó öreg Nowhere Landbe vagyok szerelmes.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta:Charlotte odabasz, a Kokiás meg gyönyörű.

Én még mindig a jó öreg Nowhere Landbe vagyok szerelmes.
Na, ezt le is mentettem.
Borzasztó, hogy ebből a sorozatból egyszerűen képtelenség bármit csinálni, vagy akár szinte bármit mondani róla anélkül, hogy tiszta spoiler lenne valakinek, aki még nem látta...
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

alvaro írta:Borzasztó, hogy ebből a sorozatból egyszerűen képtelenség bármit csinálni, vagy akár szinte bármit mondani róla anélkül, hogy tiszta spoiler lenne valakinek, aki még nem látta...
Így vagyon, például best cosplay evar! (via ann)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta:Így vagyon, például best cosplay evar! (via ann)
Ezt nagyon eltalálták, azóta már azon is röhögök, ha a DVD-n az árcímkét Mami fejére sikerül felragasztani :twisted:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Ayla »

erről jutott eszembe, hogy én nem láttam egy Madoka cosplayert sem a conon, valaki?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:erről jutott eszembe, hogy én nem láttam egy Madoka cosplayert sem a conon, valaki?
Nemtom, sajna pont dolgoztam ezen a hétvégén, és nem is vagyok túl alkalmas őket cosplayelni (bár... Reisen megvolt :LOL:), de némi meglepetést azért szeretnék vinni legközelebbi előfordulásom alkalmából :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Így vagyon, például best cosplay evar! (via ann)
Ez baromi nagy. XDDD
Ayla írta:erről jutott eszembe, hogy én nem láttam egy Madoka cosplayert sem a conon, valaki?
Még túl friss a cucc, talán majd jövő ilyenkor.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Szokás szerint spoiler. A szöveg az üt... PMMM nagyon megy a portalhoz...

http://www.youtube.com/watch?v=DAsIKN4i ... dded#at=43
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Miért nem néztem meg a második részt, ha meg nézem ezt nézem Yumekui helyett, bár szerintem akkor azt nem pótoltam volna. :P
Hypeolt dolgokkal kapcsolatban mindig azon gondolkozom mi válthatta ki a hypot, és hogy megérdemlik-e. Itt van valami, ami bizsergést kelt valahol bennem, gondolom ebből a bizsergésből lett a hype . :D (Mondom úgy, hogy több mint 4 hónap különbséggel megnéztem az első 2 részt.)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta:
Ayla írta:erről jutott eszembe, hogy én nem láttam egy Madoka cosplayert sem a conon, valaki?
Még túl friss a cucc, talán majd jövő ilyenkor.
Az nem kifogás. Ao no Exorcist cépéző is volt :D

Amúgy ez a Kyuubey-es videó nagyond ütős XD És beteg.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Szóval...

Ep1-4

DUH, már most megértettem, mire a sok magas rating/fanart/fanboi/whatever... Addiktív cucc a javából (kár, hogy egy lehetséges maratonozásnak gátat szab a nulla időm T___T). Ami minden kétséget kizáróan _A_ legvonzóbb az egészben (számomra legalábbis), az a cucc "didn't see that coming"-faktora. Szal Mami halálára egyszerűen nem számítottam. Sem a környezet, sem az előzmények, sem semmi nem utalt arra, hogy itt ilyesféle twist várható, és igen, a Madoka mégis bejátszotta. Én meg még mindig nem tértem magamhoz... (de legalább már tudok röhögni a fenti cosplay-en. xDDD)

● ω ● (Jó, tudom, old, meg minden, de kábé ilyesmi ábrázatot vághatok most én is.)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Ayla »

/人◕ ‿‿ ◕人\ :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Vree minden bizonnyal látott előre (sok) mindent, én szerencsére nem :lol:
Anno különösen magas elvárások nélkül álltam neki, ott, ahol most tartasz, Junchi, valami olyasmi véleményem volt róla, hogy nem lesz ez rossz, de még messze nem találtam addiktívnak. Te mondjuk abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy nem kell másfél hónapot várnod a 10-11. rész között, így folytathatod az ívet a 10. rész után :D
Ami egyébként, ismétlem, az egyik legjobb dolog, amit valaha láttam. Meg a 11. is tartja a színvonalat.
Kíváncsi leszek, a vége Neked hogy jön be. Mert nem csak a közönséget, hanem engem személy szerint is megoszt ::hehe::
Én mindenesetre a hosszú 10-11. közti időben már rég fanfictiont írtam, mert totálisan belezúgtam ebbe a sorozatba (Homura-chanról nem is beszélve :lol:)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ó, szóval a java még hátra van...? Fuck yeeyz! :3

Btw egész jó mókának hangzik ez az "írd meg fanfic-ben a sorozat végét, ha már látod, úgyis szar lesz". :D
Összeszámolni sem tudnám, hány animénél jött volna kapóra egy, az én szájízemnek megfelelő lezárás... Így legalább, ha tényleg szart tolnak a képünkbe, lehet vigasztalódni a saját verziónkkal. Ezt egyszer én is kipróbálom, komolyan.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Szerintem jó, hogy nem tudod darálni, a jó sorozatokat jobban lehet úgy élvezni. A végére már semmiképp nem mondanám, hogy szar, pedig először tökre zavart, hogy nagyon mást vártam. De azóta átgondolva némileg megbékéltem vele.
Annyiban jó, hogy nem tudnám megmondani, nekem mi volt a csúcspont, mert a DO WANT faktort folyamatosan tudta emelni.
Látom, az avatáron már befigyel Charlotte.
Alvaro, el is készült az a fanfiction? Vagy úgy járt, mint nálam egyszer egy Inuyashás.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta:Szerintem jó, hogy nem tudod darálni, a jó sorozatokat jobban lehet úgy élvezni. A végére már semmiképp nem mondanám, hogy szar, pedig először tökre zavart, hogy nagyon mást vártam. De azóta átgondolva némileg megbékéltem vele.
Annyiban jó, hogy nem tudnám megmondani, nekem mi volt a csúcspont, mert a DO WANT faktort folyamatosan tudta emelni.
Látom, az avatáron már befigyel Charlotte.
Alvaro, el is készült az a fanfiction? Vagy úgy járt, mint nálam egyszer egy Inuyashás.
Elkészült, hogyne!
A 11-12. rész vetítése előtt egy nappal fejeztem be rohammunkában, hogy aztán összenézhessem a végeket :vigyor:

Itt van, 11 fejezet:
http://alvaro84.deviantart.com/gallery/30220223

Most fordítom angolra, persze hozzátenném, hogy érdemes azt is megnézni, mert közben meg is változtattam itt-ott (és meg is fogom) a közben becsorgó információk és egyéb gondolataim miatt (befolyásolta pl. Kyubey magyarázata a 11. epizód elejéről, egy nagyon Fringe-es elemet hozott az addigiak mellé!). Ha végzek vele, szerintem visszaültetem a magyar verzióba. A szép az egészben, hogy a Walpurgis-fightból pl. a harmadik tökig újraírt verziót adtam ki végül, úgyhogy amit csinálni fogok eztán, az a negyedik lesz :hammer: De gyakorlatilag nincs olyan fejezet, amibe ne nyúltam volna bele kisebb-nagyobb mértékben.

A kis képeket pedig a Kedvesem rajzolja hozzá. Azt az egy nagyobbat is. Lesz majd több :)

Ja, még fontos hozzátennem, hogy crossover. Nálam minden az. Ez egy kicsit más értelemben is crossover, végülis párhuzamos univerzunokról is szó van :vigyor: A crossover másik 49%-a a Fringe (a magyar tévében Rejtély néven fut). Hogy nehogy olyasmi legyen, amit úgy valaki keverne a Madokával :hammer: Igazából azért, mert rengeteg ponton találkoztak a fejemben. Egyszerűen nem tudtam figyelmen kívül hagyni az egybeeséseket :D

Még egy apróság: nem azért írtam meg, mert láttam volna, hogy szar lesz a vége (egyébként nem az, de nem is voltam vele elégedett). Azon a ponton egyszerűen elképzelni nem tudtam, hogyan fogja ezt Urobochi-san befejezni! Illetve pár tippem volt, de nem jöttek be.

(Remélem) utolsó szerkesztés: a kimaradt 1% a címek miatt van, na az Touhou, valamivel helyesebben ZUN művek :LOL:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: anubys »

scineram írta:Így vagyon, például best cosplay evar! (via ann)
Jesszus, ez nagyon kemény!
Végül a végére értem a sorozatnak (Mondjuk nem volt nehéz.).
A 10. résztől kezdve nálam nagyot ugrott a sorozat megítélése. Addig sem volt rossz, de nem nagyon esett le, mire a nagy felhajtás.
Eddig az év legjobbja számomra.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep5-6

In b4 ep5-6: Őszintén nem értettem, miért utálják annyian QB-t... After ep5-6: Most már van róla sejtésem.

Btw a cucc ószom-faktora egyre csak nő és nő és...

Also: http://img1.lln.crunchyroll.com/i/spire ... 7_full.jpg ~ lol'd.
Válasz küldése