Puella Magi Madoka Magica

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Junchi írta: In b4 ep5-6: Őszintén nem értettem, miért utálják annyian QB-t... After ep5-6: Most már van róla sejtésem.
Megnyugodhatsz: ez csak a kezdet.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bár még csak a harmadik részen vagyok túl (btw, most azért nem írom, hogy "HOLYSHIT, I DIDN'T SEE THAT COMING! O__O", mivel már előtte is ötven helyen lelőtték azt a bizonyos eseményt XD), de jelenleg QB az abszolút kedvenc szereplőm. :D Persze ez a végéig még megváltozhat. :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Befejezve!

Nincsilyennagyszám/10.

Ment a kedvencek közé.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Junchi írta:Nincsilyennagyszám/10.
Én 9-et adtam neki 10-ből, ezzel holtversenyben az első az összes közül, amit valaha láttam :vigyor:

Szeretném tudni, milyen a 10.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

alvaro írta:Szeretném tudni, milyen a 10.
Ilyen. :3
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

Új játék Bullet Magica. Kicsit nehezebb mint az előző volt.

Irányítás: Z, X, Shift, nyilak.

(Aki nem ismerné, ez a ma nagyon népszerű "bullet hell" játékok egy darabja. A lényege az, hogy a szereplődben van összesen 1 pixel a közepén ahol sérülhet, cserébe telerakják az egész képernyőt annyi golyóval hogy folyamatosan kerülgetni kell. Látod azt a "graze" mutatót a jobb oldalon? Na az azt mutatja hogy mennyivel sikerült elkerülni a golyókat a pixelednek, és pontokat gyűjtesz vele ha nem csak kikerülöd de még közel is engeded magadhoz őket. :D)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vree 2011.06.03. 02:53-kor.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Vree írta:Új játék Bullet Magica. Kicsit nehezebb mint az előző volt.
Neked sikerült unlockolni Walpurgist?
Végigvertem az összes boszorkányt normálban, anélkül, hogy egyáltalán eltaláltak volna, de semmi :weh:
Ráadásul Homuval, hogy nehogy az legyen, hogy más nem kaphat... pedig vele rohadt nehéz volt Octavia...
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Találtam két, relatíve spoilermentes fasza AMVt, bár ezt Junchi utálni fogja. A másik alapja viszont mindnyájunk nagy kedvence!
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Találtam két, relatíve spoilermentes fasza AMVt, bár ezt Junchi utálni fogja. A másik alapja viszont mindnyájunk nagy kedvence!
Ha pedig valaki netán filmekre vágyna... :D

Eredet

Álomháború
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

És egy kis rap:

http://www.youtube.com/watch?v=G88uVsX7bvg

Szerintem óriási :LOL:
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

Mellesleg aki akar tobzódni videókban/játékokban, a puella-magi.net elég igényesen gyűjti őket.
alvaro írta:Neked sikerült unlockolni Walpurgist?
Hmm...Nem nagyon...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jesszus, látom, Madoka sokakat inspirált. Tény, hogy jó lett, sőt a 10. résztől kezdve egészen kiváló, de így sem kap tőlem 10 pontot. (Az nagyon ritka jelenség. :D )
Az azért érdekelni fog, miként fogja a stúdió meglovagolni ezt az elképesztő népszerűséget. Ugyanis gondolom, hogy nem fogja kiaknázatlanul hagyni...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Lord.Kamina
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.02. 16:32
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Lord.Kamina »

Szasztok valaki tudna nekem egy spoileres ismertető nyomatni? Tudom fura kérés de biztosra akarok menni h megnézzem e. ::jsmile::
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

Miért ne? Rögtön fel is lehetne dobni a főoldalra.

Bocs, azt mondtad, hogy spoileres vagy hogy spoilermentes?
Én szerkesztek neked egy poéngyilkos leírást, de magaddal tolsz ki. :p Ez az anime inkább a meglepetésekről szól mint az összefüggő történetről.
Avatar
Lord.Kamina
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.02. 16:32
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Lord.Kamina »

Nemtalálok seholse magyar ismertetőt, angolul nem tudok sry, szal jó lenne ha valaki leírná a történet lényegét h mire megy ki, mi az értelme stb. ::jsmile::
Fehérbetűsen v priviben is jó lenne. Nemzavarnak a spoilerek rám pont ellenkezően hatnak. ::hehe::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nagyon rövid a sorozat és épp elég intenzív, szóval szerintem érdemes végignézni, és ez esetben (sem) jó a spoiler.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Maradjunk annyiban, hogy ez valami olyasmi a mahou shoujo műfajhoz, mint a watchmen (mármint a képregény, 1986ban) a szuperhős műfajhoz. Fogja a kliséit, szétszedi, megcsócsálja, kiköpi, majd újra összerakja valami egészen mássá.
Kép
Avatar
Lord.Kamina
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.02. 16:32
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Lord.Kamina »

MSNen 1 illető elmonta a lényegét. ::jsmile::
Azt mondta h az a fehér kisállat lesz benne a ludas, mert h valami idegen aki manipulálja a dolgokat. Igaz így ez?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nézd meg az avatarom. Szerinted? :lol:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Lord.Kamina írta:Azt mondta h az a fehér kisállat lesz benne a ludas, mert h valami idegen aki manipulálja a dolgokat. Igaz így ez?
Lolmár... Töltsd le, nézd meg és döntsd el te, hogy milyen. Ha ennyire érdekel, mi tart vissza? 12 rész az egész...
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Péter »

Lord.Kamina írta:Azt mondta h az a fehér kisállat lesz benne a ludas, mert h valami idegen aki manipulálja a dolgokat. Igaz így ez?
Ugyan még nem láttam végig, de Kyubey nekem már a második epizód óta gyanús, és a gyanúm minden epizóddal egyre csak nő, szóval igen. Hogy idegen akármi e, azt még nem tudom megmondani, de elképzelhető.

Eddig amúgy nem rossz, 6 epizódon vagyok túl, továbbra sem vágott a földhöz, de érdekes.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lord.Kamina írta:MSNen 1 illető elmonta a lényegét. ::jsmile::
Azt mondta h az a fehér kisállat lesz benne a ludas, mert h valami idegen aki manipulálja a dolgokat. Igaz így ez?
Egyrészt spoiler, másrészt ennek így nem sok értelmét látom, de te tudod...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lord.Kamina, ha végigolvasod a topic mind az öt oldalát az elejétől kezdve, úgy, hogy a spoilereket sem hagyod ki, akkor szerintem bőven el tudod majd dönteni, hogy érdekel-e olyan szinten, hogy belekezdj. Nekem is voltak kétségeim, de pont a fenti dolgot csináltam, és a postok meggyőztek. :) (Btw, én azóta sem haladtam vele, a harmadik rész erős zárása után most nagyon félek a negyedik résztől. :dirr: Szinte látom magam előtt. Madoka: "MAMI WHY???? SHE WAS MY SOULMATE!!! MY MENTOR!!! MY IDEAL!!!! OHHH WHYYY???" :dirr: Jó, bevallom, így a vizsgaidőszak közepén időm sem nagyon van most animézni, de ígérem, hogy végignézem, ha addig élek is, aztán majd véleményezem. :))
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

A következő a lényeg:
----
Kaname Madoka egy átlagos iskoláslány, aki boldogan él a családjával, de akinek minden álma hogy egyszer majd nagy dolgokat vigyen véghez. Erre úgy tűnik esélye is nyílik amikor megment egy aranyos kis szőrös állathoz hasonló lényt, aki közli vele hogy ő a kiválasztott, és arra kéri hogy legyen belőle mágikus lány aki az emberiséget védelmezi a rájuk leselkedő (ebben a mesében "boszorkány" névre hallgató) szörnyektől.

Csakhogy a dolgok nem azok amiknek látszanak, és Madokának hamar rá kell döbbennie hogy a mágikus lányok világának kegyetlen valósága nem éppen az a romantikus álom mint amire számított.
----
Részletesebb cselekmény:

Az első néhány rész tulajdonképpen felvezetés: megismerkedünk Madoka családjával és barátnőivel, illetve két másik főszereplővel: a titokzatos Akemi Homurával és a "veterán" mágikus lány Tomoe Mamival. Mami rögtön a szárnyai alá is veszi a hősünket és magával invitálja (a legjobb barátnőjével, Miki Sayakával együtt), hogy kísérjék el kötelezettség nélkül egy bemutatóra, hogy lássák hogy is megy ez a boszorkányvadászat.
videó

Minden nagyon boldogan alakul, és úgy tűnik Madoka is beszáll a mágikus lány bizniszbe amikor a harmadik részben váratlanul ez történik:
!spoiler

Innentől aztán már csőstül jönnek a meglepetések, ahogy lassan világossá válik, hogy a mágikus lányok, a boszorkányok, Kyubee, semmi nem az aminek látszik, és már nem az a kérdés hogy hogyan lesz valakiből hős, hanem hogy hogyan lehetne ebből az egészből kiszállni?...
---
A megszokottnál sötétebb hangvétel ellenére rendkívül pozitív sokszor a sorozat, szerethető szereplőkkel. A tragikus fordulatok sem a gyilkolásra vagy a sokkolásra alapoznak, sokkal inkább a szereplők személyes kudarca a lényeg. (Egyébként szinte teljesen erőszakmentes a show, már ha valaki a boszorkányvadászatot nem veszi annak.)

Amire a sorozat rámegy igazából az a mahou sjoujo klisék kifordítása. Gondolj csak bele: megjelenik a semmiből valami fura lény akiről azt sem tudod kicsoda-micsoda, és arra kér hogy tett kockára az életedet valami titkos háborúban, amiről senkinek nem szabad beszélned - elég sötéten hangzik, em? Csak éppen megszoktuk hogy az átlagos magical girl animében az ilyesminek nincs igazán nagy tétje, max annyi hogy a főhős boldogul-e a suliban vagy a kapcsolatai (barátok, család, szerelem...) jól alakulnak-e.
A PMMM-ben viszont minden fordítva van: a harc a szörnyekkel nem veszélytelen, hanem véresen komoly dolog; a sorstársaid nem egy összetartó csapat, hanem kényszerszövetségesek vagy vetélytársak; a kabalaállatka nem barát hanem ellenség és még sorolhatnám. (Pl. imádtam Sayakában hogy míg először Madoka barátnői látszólag "a nem hétköznapi hős mugli barátai" klisékre épülnek, erre az egyikük hirtelen főszereplő lesz, sőt előbb száll be a játékba mint a címszereplő maga. Egyáltalán, hol láthatsz olyan magical girl vagy szuperhős sorozatot, ahol eljuthatsz a sorozat feléig úgy hogy a hős még mindig nem öltötte magára a jelmezt, és azon vacilál hogy vajon megtegye-e? xD)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vree 2011.06.09. 22:08-kor.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Péter »

Kamina a story nyers lényegét akár így is össze lehet foglalni:
Kyubey: Teljesítem egy kívánságod ha belemész a kis játékomba (aminek a végén úgyis én nyerek).
Madoka: *hosszú gondolkodási idő* Oké! (de nem te nyersz)


Kevés karaktert gyűlöltem meg ennyire mint QB-t, must die! kategóriás lett nálam Lucy és Haruhi mellett. :vigyor:
Kép
Válasz küldése