Puella Magi Madoka Magica

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nem annyira.... ha lenne mivel és miből énis biztosan elmennék, mert most googleztam agyon a dolgot és rohadtul látványos meg érdekes.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:Nem annyira.... ha lenne mivel és miből énis biztosan elmennék, mert most googleztam agyon a dolgot és rohadtul látványos meg érdekes.
Hát, majdnem fölajánlottam, hogy elviszünk, aztán megláttam, hol is laksz :shock:
Akkor Neked még akkor se lenne kis út, mert istenuccse feldobnálak hátulra, ha legalább Budapestig eljönnél (vittem már havert Pécsre is conozni)... ja, meg a fejedre hoznál rávalót. Esőruha is ajánlott a hétvégi kilátások miatt.
De ha így is megéri Neked...

Ja, és a szállásról halvány segédfogalmam sincs egylőre :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most nézem, hogy mennyire pörög ez a topic. Még csak az első részen vagyok túl, az alapján határozottan érdekel. Ennyire nagy lesz benne az epic faktor, vagy pont, hogy a hangulatos kezdést fogják hazavágni?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Számomra mindenképpen az első.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

Miért nem nézed meg és döntöd el te magad? :D

Én kihirdettem az én ítéletemet és kiállok mellette. :p

Amúgy nem is pörög annyira...A külfórumok többszáz oldalához képest ez semmi.

-----------------------------

Drama CD lefordítva (CC-t a YouTube-on benyomni a szöveghez).
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Szerintem maximálisan megéri megnézni, ep11-ig az egyik legjobb dolog, amit valaha láttam.
Befejezést meg inkább írtam hozzá másikat :vigyor: Már akkor, mikor még sehol nem volt a vége. Nagyon ráértünk a 10-11. rész között... :knife:

Ja, élve visszajöttünk Walpurgisnachtról, de azért jó megjegyezni, hogy nem jó vele kötekedni, főleg, ha nem is hozzánk látogat :hammer:
Majd írok bővebben, csak most rendezgetem a trófeákat :vigyor:

Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Ayla »

azok a motrok (motorok?) amivel mentetek? :D ronda egy napfényes idő volt....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:azok a motrok (motorok?) amivel mentetek? :D ronda egy napfényes idő volt....
Az, gyönyörű ::hehe::

http://forum.hwsw.hu/topic/21921-motoro ... try6942079

A hwsw-re írtam a beszámolót, legföljebb nem értik a motoros informatikusok, mert tele van Madokás utalásokkal :D
Ide nem szeretem, a 300-as képméretet elég korlátozónak érzem ::umh::

A motorok: bemutatom Teresát (elöl) és Ciliegiát (Teresa mögött bújik). Teresa kemény, mint egy traktoroslány, fagyban-esőben az úton :D Ezüst, nem fázik, keveset eszik, ezért is van claymore neve.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

Ááállati :D

Nem mondom, van energiátok...El is kezdtem számolgatni, hogy üzemanyagfogyás meg más költségek, hol vannak vonathoz-kocsihoz képest...Azért nem semmi az ilyen átugrom-a-hétvégére fajta mobilitás. :thumb: Akár az anyagi részt, akár a személyes flexibilitást / lelkesedést nézem.

Sajnálom kicsit hogy a Juszticcentrumról nincsenek belső képek :D
De a Hexenfestes képek nagyon ütnek :D Remélem élménynek is jó volt.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Ayla »

szóval Madoka cosplayerek nem voltak? :D nagyon menő volt. a következőre el kell menjek... :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Vree írta:Nem mondom, van energiátok...El is kezdtem számolgatni, hogy üzemanyagfogyás meg más költségek, hol vannak vonathoz-kocsihoz képest...Azért nem semmi az ilyen átugrom-a-hétvégére fajta mobilitás. :thumb: Akár az anyagi részt, akár a személyes flexibilitást / lelkesedést nézem.

Sajnálom kicsit hogy a Juszticcentrumról nincsenek belső képek :D
a Hexenfestes képek nagyon ütnek :D Remélem élménynek is jó volt.
Néha kell ilyen. Igazából Szicíliát akartunk az idén (na oda nem lehet csak úgy kiugrani...), de jobb lenne már építkezni...
Benzin: direkt úgy válogattuk a motorokat, hogy ne a zabálósabbját fogjuk meg, sőt, igazából az injektoros F650-ek egy legendát képviselnek, mert simán 250-esnek megfelelő étvággyal bírnak. Ciliegia pedig tényleg 250-es. Írtam is fogyasztási átlagot a szövegben, mindig centiliterre pontosan jegyzem őket!
El tudok képzelni olyan kocsit, ami az én kezemben határozottan kevesebbet enne, mint ők ketten persze, de azért megteszem, ami tőlem telik, és így más érzés túrázni, mint egy dobozban. Így amibe belemegyek, az tényleg az enyém, legyen az kanyar, hegy, esetleg jégeső :vigyor: Mikor szupercellát emlegettek a 11. részben, arra is csak legyinttem, hogy olyat már ettünk :vigyor: (=a szél folyamatosan azon ármánykodott, hogy begyűrjön a szembejövő kamionok alá, izomból kellett birkózni a kormánnyal, miközben felváltva kopogott rajtunk az eső meg a jég, megállni pedig nem mertünk, mert a mögöttünk jövő tuti nem látott minket, és úgyse volt hova - de túléltük! :D) Ez mind a motorozás szépsége :LOL:
Vicces adalék még, ha már a költségeket említetted, hogy igen sokat jártunk tavaly keresztül az országon muszájból. Ennek kapcsán megállapítottam, hogy a tömegközlekedés semmivel nem olcsóbb (nem csak a benzint nézve, mert akkor végképp gyászosan állnának, hanem karbantartást, adót, biztosítást, vételár arányos részét beleszámítva is...), viszont hihetetlenül rugalmatlan. Vannak bizonyos hátrányai, ha az ember egy faluban lakik, ahol jó ha 2-3 óránként előfordul egy busz, vonat pedig a 80-as évek óta egy darab se.

Tagadhatatlan viszont, hogy ez a mobilitás az olajkor elfajzott luxusa, és könnyen lehet, hogy pár éven belül szomorú véget fog érni. Hogy ebben a tekintetben vannak-e csodák, arról inkább nem Sayakát kérdezem... számomra nem tűnik biztatónak, amit helyettesítés címén eddig összeszenvedtek. Ha csak nem állok neki én is gyerekeket tankolni, hamar vége lesz a jó világnak.

(Egy nap egyébként lehet, hogy még szerzek belső képeket is. A környék ugyanis nagyon szép, megér egy bővebb bejárkálást, el lehetne valamikor tölteni ott hosszabb időt is.)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára alvaro 2011.05.02. 23:39-kor.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:szóval Madoka cosplayerek nem voltak? :D nagyon menő volt. a következőre el kell menjek... :D
Egy darabot se láttam, pedig nagyon meresztettem a szemem, nekem elhiheted :D
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

Ayla írta:Ja és az öccse Madokának! Rohadtul lehetne vele folytatni a sztorit.
Erről ez a komment jutott eszembe. :vigyor: Oldal közepén van a képregény, Spoiler/Hide-ra kell hozzá kattintani. Jó, ez csak apróság, de aranyos.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: anubys »

Vree írta:Miért nem nézed meg és döntöd el te magad? :D
Sikerült rábeszélnetek. :D Jelenleg a Sora no Otoshimono Forte, meg a Hourou Musuko, amiket nézek, utána a Bakuman és az Occult Academy volt betervezve, de előrevettem a Madokát. :)
Vree írta:Amúgy nem is pörög annyira...A külfórumok többszáz oldalához képest ez semmi.
Az lehet, de Aoin utóbbi időben ez a legaktívabb topic.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Az animéken belül? Igen. Végülis ez egy maradandó név lesz, szerintem.

Vree, a link nem megy.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

^ Reggel tényleg nem volt vmiért elérhető az oldal, de mostmár nincs vele probléma.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Külfórumon például az animesukit érted? Ott tényleg sok oldal lefojt. Magyarhonban nincs is akkora community, hogy egy ilyet kitermeljen.
anubys írta:Na igen, így tényleg nem valószínű, hogy 2013 előtt lesz lehetőségünk megnézni...
Madoka ezek szerint ekkora hit?
Első nap 22000 Blue-ray kelt el állítólag. Gondolom az jónak számít.

Edit: meg ez.

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... n-1st-week
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az elég szép eredmény. Gondolom, akkor idővel fognak valami folytatást hegeszteni hozzá. Tényleg nem is tudom, hogy mi ennek az eredete. Manga/LN vagy eredeti sztori? Közben meg is varázsoltam a videókat, így már vinni fogja őket az iPod. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: novalisk »

anubys írta:Az elég szép eredmény. Gondolom, akkor idővel fognak valami folytatást hegeszteni hozzá. Tényleg nem is tudom, hogy mi ennek az eredete. Manga/LN vagy eredeti sztori? Közben meg is varázsoltam a videókat, így már vinni fogja őket az iPod. :D
Anime-eredeti történet. =)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sikeresen végigpörgettem az első hét részt.
Elsőre erőteljesen emlékeztetett az Alien 9-ra, itt egy kawaii-design párosul a nyomasztó hangulattal, még Yuri-t is meg tudtam feleltetni Madokaval, annyi, hogy az utóbbi azért szerencsére kevésbé irritáló az angstolásaival. Annyi, hogy itt még hozájön egy kis művészi(es[kedő]) technika is.
Egyelőre nem tudom, mi lesz a "macsek" motivációja, de az elejétől fogva gyanús volt a creepy tekintetével.

Volt már így is benne, egy-két jó pillanat, de még nem nagyon látom, mitől van a nagy hype körülötte.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: paTKany »

anubys írta:nem nagyon látom, mitől van a nagy hype körülötte.
Ha ez a 3. rész végéig nem esett le, akkor már a maradékból sem fogod megérteni.
Azért megpróbálom megmagyarázni, mert szerintem abszolút világos, hogy miért akadtak rá ennyien.
Adott kvázi-Faust Madoka és Mephistopheles^2 Kyuubey, utóbbi célja, hogy a legalitás határáig elmenve, minden lehetséges eszközt bevetve szerződésre kényszerítse az előbbit(=metafórikusan nézve megszerezze az ördög számára isten kegyeltjének a lelkét). Ez a fajta "megkísértős" történet ugyan egyidős az emberiséggel, de ha jól van kivitelezve akkor garantált a siker. És a jó kivitelezés alatt, most nem csak az animációra, a zenére vagy a karakter dizájnra gondolok, hanem arra is, hogy mennyire jól sikerül kijátszani Mephistopheles karakterét. Márpedig ez az utóbbi dolog az ami berángatott olyanokat is a Madoka elé, akiknek amúgy nem mond semmit Urobuchi Gen, Shinbou Akiyuki, Aoki Ume vagy Kajiura Yuki neve. Kyuubey örökre beírta magát az animetörténelembe.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

anubys írta:nem nagyon látom, mitől van a nagy hype körülötte.
A sorozatból ugyan csak annyit láttam amennyi figyelmet a Sankaku Complex a témának szentelt, de az itthon/külföldön nyilvánosságra hozott vélemények alapján tízből cirka nyolc-kilenc eset afelé mutat, hogy részben az MG műfajhoz képes magas brutalitási és ezzel együtt darkossági faktor az, ami leginkább megfogja az embereket, ergo az "aranyos" karadesign és a véresség kettőse még most is kellően friss élménnyel bír annak ellenére hogy az Elfen Liedben speciel ugyanez a kör ment le. Persze tévedhetek (sőt, valószínű az lesz) és ettől lehet még jó sorozat, de kísértetiesen ugyanabba az irányba mutat a népszerűség oka.
Kép Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Igazából ez nem teljesen igaz. Ilyen szintű brutalitás már korábban is volt jelen magical girl animékben. Sőt láthattunk már igen nyomasztó hangulatúakat is, csak éppen általában ezek "radar alatti" projektek voltak, főként a nyugati emberek számára (elég csak egy Uta~Kata-t nézni).
Itt már a stáblista elég volt ahhoz, hogy hatalmas hype-ot produkáljon, a megvalósítás pedig nem véletlen nyerte el rengeteg ember tetszését.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Engem leginkább a világkép fogott meg az animében. Ez a ,,lépjünk ki a normálisból és tiszta fejjel mérlegeljük az életet" egy nagyon jó téma a filozofálni vágyóknak.

Amúgy én nem hasonlítanám ezt az Elfen Liedhez. Az valahogy sok szinttel nyersebb, mint ez. Az Elfen Lied is nagyon, jó, de az ehhez képest nyers vér, míg ez nemcsak nyers vérizé, hanem szimbolikus lélekvilág is.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Na, ezzel az Orikoval megint kavarnak, hogy esetleg mégse folytatás, hanem előzmény, persze ezzel rögtön bogarat ültettek a fejembe, és már kész is a fejemben Oriko és Samuel Weiss kapcsolata. Aztán majd kiderül, hogy de egész más lesz benne, mint amire most gondolnék :LOL:
De ezen a ponton tetszik pl. az az ötlet, hogy ez egy nagyon régi történet, és Walpurgis születését adja elő, aki előtte még gondoskodott arról, hogy egyszer a távoli jövőben legyenek, akik legyőzik őt (javasolva az egyszer majd megszülető Madokát QBnek). Hát, így belegondolva, (Sayakával együtt) ő az, aki az én világomban kifejezetten rosszabbul jár, mint a kánon szerint :neutral:

Ha nem jön be, legföljebb átnevezem, mert ez eredetmondának mindenképpen jó lesz :D
Jó kis kézirat is hagy hátra erről, és még pár más dologról :D

szerk. megnéztem az új részt, ez úton gratulálok a Fringe szerzőinek, megelőzték Urobochi-sant az ötletem áthúzásával, nem baj, adtak helyette másikat :thumb:

szerk2. kész az újabb verzió a Die Erste Menschen keletkezésére, szögesen semmi köze az előzőhöz, a végén kiállítom az összeset egymás mellett :LOL:
Válasz küldése