Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Junchi írta: 2019.05.07. 12:15 Majd a SAO okozta traumáidat nyugodtan kiadhatod itt, ha a végére értél, mert mi megértőek leszünk. :))
Vissza kell, hogy fogjam magam, mert barátnőm felnyársal :vigyor:
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Sheev Palpatine írta: 2019.05.07. 10:52 Szoktam olvasgatni a fórumot, amióta pár hónapja megismertem (köszi Junchi! :D ) bár még sose kommenteltem sehova :) Viszont most szeretném az elmúlt pár hónap hozzászólásaihoz kifejteni a véleményem, illetve néhány kiegészítést hozzáfűzni.
OFF: Én kb 4 éve járok föl rendszeresen ide is, de mégis a múltkori szösszenet volt az első amit a fórumra írtam.
Sheev Palpatine írta: 2019.05.07. 10:52 Csakhogy a Zero VN minden, csak nem kerek, és nem egész. A 0 animével együtt már kerekebb. A 0 anime meséli el a végső route-ot, ami közvetlen a true endinghez vezet. Míg a VN-ben a true ending csak egyetlen fejezet, amelynek semmilyen közvetlen köze nincs a játék többi route-jához.
Szerintem félreértetted amit írta én mondatom lényege az volt h az origi vn + a zero vn együtt kerek, egész, nem külön a zero.
Persze, hogy a true end chapter nem közvetlenül kapcsolódik a többi route-hoz, de attól még sejted, hogy milyen események történhettek meg az anime nélkül is. Ha pedig maradunk annál, hogy az anime a true end-es eseményeket mutatja be (nem értek 100%-ig egyet), akkor kb azt kaptad amit sejthettél lévén csak mixelte a dolgokat.
ChrchBrnr69 írta:Bizonyos szempontból a R;N is a S;G világában játszódik, DE
Nem tudom vn vagy anime-ről beszélsz, de az anime adaptáció első részének első snittje az, hogy megmutatja a 1.048596 div. numbert, ami ugye a steins gate. Amúgy van olyan R;N sztori ami nem az sg-n játszódik, méghozzá a Robotics;Notes: Revival Legacy manga által bemutatottban, ott ugyanis a div. numb: 1.048599
Mellesleg az Amadeus technológia a sg world line-on is létezik, nem kell ahhoz a bétában lenni.
Sheev Palpatine írta:Jómagam nem láttam, és nem olvastam a Chaos; illetve Robotics; szériákat, de az általános vélekedés az, hogy azok anime adaptációihoz nem érdemes nyúlni. A VN-eket pedig a megjelenési sorrendben érdemes kijátszani, ami a következő (jómagam is ezt fogom követni, amikor majd újra akarom játszani a két Steins;Gate-et)
Én is úgy olvastam, hogy a többi ;-nél az anime adaptációk elhanyagolhatóak. Bár én láttam a C;H-t ami eléggé felejtős volt, meg az R;N-t ami egynek elment, igaz inkább kihagyott ziccernek érződött.
Kép
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

ZeroProcess írta: 2019.05.07. 19:03 Szerintem félreértetted amit írta én mondatom lényege az volt h az origi vn + a zero vn együtt kerek, egész, nem külön a zero.
Igen, bocsi, így korrekt!
ZeroProcess írta: 2019.05.07. 19:03 Persze, hogy a true end chapter nem közvetlenül kapcsolódik a többi route-hoz, de attól még sejted, hogy milyen események történhettek meg az anime nélkül is. Ha pedig maradunk annál, hogy az anime a true end-es eseményeket mutatja be (nem értek 100%-ig egyet), akkor kb azt kaptad amit sejthettél lévén csak mixelte a dolgokat.
Persze, nem is official az, amit írtam, inkább csak teória, de lényegében megmagyaráz pár dolgot a 0 animéből:
SPOILER
1) A 4. rész elejét, ahol Okabe nem kerül át szovjetes világvonalra, hanem a worldline shift előtt és után is a tetőn van. A szovjetes világvonal emlékei meg amolyan random álomszerű emlékek, mint ahogy Mayuri is álmodik a haláláról. Amiből következik, hogy az anime a VN eseményei "után" játszódik.
2) Az anime végére beleerőltett D-Rine-t. Anélkül is működött volna a sztori, mégis beletették.
3) Másak div. numberek, mint a VN-ben
4) Okabe nem november végén, hanem december elején találkozik Amadeussal.
A teóriára ráerősít Chiyomaru kijelentése is az anime előttről, miszerint ez nem lesz teljesen önálló alkotás.

Én úgy vagyok vele, hogy tetszik ez így, hogy az anime az utolsó route, és az utolsó Okabe története.

Amúgy a 10 projekttel kapcsolatban ugyan még nincs fejlemény, de valószínűleg a két legfontosabb bejelentés július 28-án és október 15-én lesz. Szerintem max 1 nagy projektre kell számítani, a többi manga/light novel/drama CD/egyéb merchandise termék lesz majd szerintem. Az 1 nagy projekt pedig valamelyik a következők közül:
- új animefilm
- új OVA/OVA-sorozat
- élőszereplős feldolgozás
- új VN, bár ez néz ki a legkevésbé valószínűnek. Ebből amit szívesen vennék, az egy Gamma VN, vagy egy kibővített Distant Valhalla feldolgozás. Utóbbinak örülnék a legjobban. A Gamma VN-t könnyebben el lehet szúrni.
ChrchBrnr69
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.05.05. 21:01
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: ChrchBrnr69 »

Sheev Palpatine írta: 2019.05.07. 10:52 Szoktam olvasgatni a fórumot, amióta pár hónapja megismertem (köszi Junchi! :D ) bár még sose kommenteltem sehova :) Viszont most szeretném az elmúlt pár hónap hozzászólásaihoz kifejteni a véleményem, illetve néhány kiegészítést hozzáfűzni.
Junchi írta: 2019.03.27. 17:32A csillagok brutálisan szerencsés állása okozta, hogy egy megfelelő, a forráshoz érzéssel és alázattal nyúló csapathoz került végül a projekt, máskülönben könnyen arra a sorsra jutott volna, mint az az égetnivaló 0 tavalyról.
Itt a Zero készítőinek védelmében 2 dolgot emelnék ki. Egyrészt, azt nem gondolom, hogy az alázat nem lett volna meg a projekt felé, hiszen a készítők bizonyították, hogy nemcsak az alapművet ismerik, hanem mellette számos mellékművet (Epigraph Trilogy, Arc-light of the Sky manga/drama CD) amelyeket egész ügyesen implantáltak a Zero-ba.
Másrészt, a készítőknek nehezebb dolga volt, mint az előző széria esetében, ugyanis a 0 VN a szerkezete miatt sokkal nehezebben adaptálható sorozat formátumra, és végülis nem is egészen adaptáció lett a dologból, hanem a VN lett kiegészítve az anime által egy plusz route-tal.
ZeroProcess írta: 2019.03.27. 23:15 Pedig sajnálhatpd, hogy kihagytad a Zero-t, már ami a visual novelt illeti. Az alap történet egésznek mondható és sokáig úgy gondoltam, hogy nem is lehet ezt hova bővíteni, viszont ma már tudom, hogy igazán kerek egésznek csak a Zero vn-nel együtt lehet tekinteni.
Csakhogy a Zero VN minden, csak nem kerek, és nem egész. A 0 animével együtt már kerekebb. A 0 anime meséli el a végső route-ot, ami közvetlen a true endinghez vezet. Míg a VN-ben a true ending csak egyetlen fejezet, amelynek semmilyen közvetlen köze nincs a játék többi route-jához.
SPOILER
A Steins;Gate 0 VN iterációkról szól. Kijátszhatunk 7 különböző route-ot, azaz 7 különböző iterációt a Béta világból. Ezeket iterálgatjuk szépen sorban, mire eljutunk az anime elejéhez. Az anime pedig elvezet minket a true endinges chapterhez a VN-ben.
ChrchBrnr69 írta: 2019.05.05. 21:39 ...
Jómagam nem láttam, és nem olvastam a Chaos; illetve Robotics; szériákat, de az általános vélekedés az, hogy azok anime adaptációihoz nem érdemes nyúlni. A VN-eket pedig a megjelenési sorrendben érdemes kijátszani, ami a következő (jómagam is ezt fogom követni, amikor majd újra akarom játszani a két Steins;Gate-et)

Chaos;Head
Steins;Gate
Robotics;Notes
Chaos;Child
Steins;Gate 0
Robotics;Notes DaSH

Sajna a két R;N VN nem elérhető angolul :(

Amúgy ez tisztára Marveles világépítés :D adná magát egy Avengers szerű VN a SciADV világában, egy utolsó fight a Comittee of 300 ellen, amelyben mindenki benne van!

A spoileres megjegyzésekhez a következőt fűzném hozzá:
SPOILER
A Steins;Gate-ben kerek-perec ki van kötve, hogy egyszerre csak 1 világvonal létezik, se több, se kevesebb. Nincs olyan, hogy egyes szereplők "alternatív utakon" jutnak el a Steins;Gate-be. Mihelyst Okabe elérte azt, az egész világ elérte azt. Mellesleg állításoddal ellentétben ("R;N divergencia aránya nem egyezik a Steins Gate világ divergenciájával"), de, a kettő világ divergenciája megegyezik: mindkettőé 1.048596. Ez látható az R;N elején, illetve a Steins;Gate VN végén.
Igen, erre később rájöttem (a divergencia különbségekre). Sőt olvastam azóta, hogy a Robotics;Notes és az Occultic;Nine elvileg nem is kapcsolódik a Steins;Gate univerzumhoz... ennek ellenére az anime (O;N) vetítése utána az alkotó azt mondta, hogy talán mégis van valami kapcsolat, amire egyelőre nem fog kitérni. Sajnos még mindig csak az animék történetére tudok alapozni, mivel a VN-ek jelenleg angolul hiányosak, így meg nem látom értelmét annak, hogy nekiessek a szériának játék formájában.
SPOILER
Én azt gondolom, hogy az O;N felteszi a pontot az i-re. Pontosabban két karakter van benne, akik kulcsfontosságúak a S;G univerzum szempontjából. Az egyikük Shun Moritsuka, a másik a meg nem nevezett Igazgató (talán a Comittee of 300 vezetője?). Ugyan Shun Moritsuka "El Psy Kongroo"-ja jelentéktelen, de elejt olyan mondatokat, amikről akarva-akaratlanul is az jutott eszembe, hogy Shun bizony mozgott különféle világvonalak között. Az egyik ilyen mondata ugye az ominózus Okabe mottó. A másik az, amikor telefonon beszél valakivel és azt mondja "amit keresünk talán nem is ebben a világban van". Miiii? Mit keresnek? Ki keresi? Mert, hogy nincs kapcsolatban azzal a bizonyos vezetővel, az FIX. Akkor ki keres és mit? Erre kaptunk valami választ a VN-ben? Kicsit úgy érzem, hogy túlgondolom és lehet, hogy a válasz itt van előttem, csak nem veszem észre...
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

ChrchBrnr69 írta: 2019.05.16. 19:35 ...
Hát az R;N pedig része a SciADV-nak, hiszen két Steins;Gate karakter is feltűnik bennük
SPOILER
Daru és Nae személyében
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Na, nyugaton is teljessé válik a SciADV-széria, épp az imént jelentették be a két Robotics;Notes VN lokalizációját :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nem... NEEEEEEEEEEM!!!!!44

Oké, most tegyük félre, hogy biztos, hogy valami SJW-fos lesz (mert az lesz), de kérdezem én, mit akarnak ezek pont ezzel a címmel? I mean nem azt mondom, hogy ne lehetne magát a sztorit élőszereplős változatba átültetni, viszont ebben annyi kimondottan japános dolog van, hogy azokat elhagyni bűn lenne, beleerőltetni őket az amcsi kultúrába (vagy egyenesen a helyére) meg egyenesen lehetetlen.

Na mindegy, max ezen is röhögünk egy jót.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Junchi írta: 2020.01.26. 16:47 Nem... NEEEEEEEEEEM!!!!!44

Oké, most tegyük félre, hogy biztos, hogy valami SJW-fos lesz (mert az lesz), de kérdezem én, mit akarnak ezek pont ezzel a címmel? I mean nem azt mondom, hogy ne lehetne magát a sztorit élőszereplős változatba átültetni, viszont ebben annyi kimondottan japános dolog van, hogy azokat elhagyni bűn lenne, beleerőltetni őket az amcsi kultúrába (vagy egyenesen a helyére) meg egyenesen lehetetlen.

Na mindegy, max ezen is röhögünk egy jót.
Én veled nagyon ritkán értek egyet, de most minden szavadat adom :lol: Ha már élőszereplőst csinálnak, miért nem lehetett japánoknak adni, akik át is érzik az egésznek kultúráját. Amúgy színdarab formában létezik már japán verzió, szerintem az egész pofás darab, ezen a yt-listán meg is lehet nézni belőle pár részt angol felirattal, ha érdekel valakit: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... RwP9C3gKiN

Az új hírek közül amúgy a Steins;Gate 0 Elite-nek örülök. Az anime nem váltotta be teljesen a hozzáfűzött reményeim (én mondjuk nem utálom), így viszont van esély rá, hogy egyes nem animált részeket újraolvashassak animált változatban. Ha jó lesz, akkor az anime adaptáció fiaskóját nálam kijavították ezzel a húzással :D

Az élőszereplős változatban meg készüljünk a női Okabéra, a néger Mayurira, meg a kínai Kurisu-ra... vagy éppen más felosztásban :-P
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Igazából nem tudom, hogy effektíve hogyan akarnak bármit összetákolni, ami Steins;Gate és nem Akihabarában lesz (mert biztos nem ott lesz). Szóval addig, amíg egy Death Note-nál igazából teljesen mindegy volt a helyszín maga (a történet szempontjából nem szorzott vagy osztott), itt nagyon nem az, a többi japánságról már nem is beszélve.
Sheev Palpatine írta: 2020.01.26. 20:40 Az élőszereplős változatban meg készüljünk a női Okabéra, a néger Mayurira, meg a kínai Kurisu-ra... vagy éppen más felosztásban
Azt kifelejtetted, hogy valamelyik szereplő biztos homoszexuális lesz majd (jó, Luka mondjuk alapból... az?), mert ugye az az SJW-pandering alapköve, de egyébként jah, már látom is magam előtt, hogy a gárda fele afroamerikai színészekből áll majd. Mmmmm~, igazi csemege lesz, szinte várom.

Btw közben ránéztem, hogyan áll a 10. évfordulós projekt, és azért az a mad scientist pózos Kurisu figura ellensúlyoz kicsit a dolgokon. Az S;G 0-s dolgoknak meg örüljön, aki akar, részemről az továbbra is felejtős.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Junchi írta: 2020.01.26. 22:18 Azt kifelejtetted, hogy valamelyik szereplő biztos homoszexuális lesz majd (jó, Luka mondjuk alapból... az?), mert ugye az az SJW-pandering alapköve, de egyébként jah, már látom is magam előtt, hogy a gárda fele afroamerikai színészekből áll majd. Mmmmm~, igazi csemege lesz, szinte várom.
Igen, Luka meleg, de már látom magam előtt, hogy az amcsi változatban transznemű lesz :vigyor:

A 0-val meg azért vagy ilyen szigorú, mert nem ismered az alapművet :-P mondjuk ha a VN-ek nem a te zsánered, akkor kb mindegy. A figura tényleg nagyon tetszetős, meg másik merch cucc, a póló sem fest rosszul... (a 3-as projekt)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A TV-szervízes Mr. Braunt szépen átírják Mr. Brownra, és a szerepbe tesznek egy afroamcsit. (ld. Policenauts játék angol rajongói patch-e, ahol Ed Brown a sci-fisített Halálos fegyver párosának sötétbőrű szereplője.)

Az S;G0 idővonala meg eleve egy áthúzott 0-t mutat. Mondjuk maga a teljes flow chart is elég durva.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sheev Palpatine írta: 2020.01.26. 22:35 A 0-val meg azért vagy ilyen szigorú, mert nem ismered az alapművet :-P
Azért azt továbbra sem tartom valószínűnek, hogy érdemben bármit változna a véleményem a 0-ról, még ha ismerném is a VN-t mellé, mert ha ki is húzzuk az anime-exkluzív hibákat a képletből (vérpocsék rendezés, sokszor bűnronda rajzolás, egyenletlen forgatókönyv), még akkor is ott maradnak az új karakterek, a rémes Kagari-szál, Okabe egy-dimenzióssá degradálása, meg úgy általában a teljes fölöslegességérzet, ami nagyban meghatározta az egész cucc mibenlétét.

És akkor itt le is zárom ezt. Nem szeretném újra felvenni ezt a 0-s fonalat - pont elégszer táncoltuk ezt már le.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Junchi nem fog örülni :D

Új Steins;Gate VN lett bejelentve, Steins;"Valami" címmel, az alcímet egyelőre nem árulták el. Amit tudni lehet róla, hogy olyasmi lesz, mint a Chaos;Child a Chaos;Head-nek. Steins;God volt a munkacíme, de a végső címe valami más lesz.

Logó: https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Inkább csak immunis lettem. Részemről ez a széria az első VN-nel/animével véget ért, igazából minden más már csak fanfic-tier tehénfejés.

Ez az új cucc egyetlen egy esetben érdekelne, de mivel azt úgysem fogják meglépni, ezért valsz passzolni fogom.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Junchi írta: 2020.10.25. 14:27 ^Inkább csak immunis lettem. Részemről ez a széria az első VN-nel/animével véget ért, igazából minden más már csak fanfic-tier tehénfejés.

Ez az új cucc egyetlen egy esetben érdekelne, de mivel azt úgysem fogják meglépni, ezért valsz passzolni fogom.
Na mi lenne az? Distant Valhalla? Vagy a Zero teljes rebootolása? :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sheev Palpatine írta: 2020.10.25. 14:39 Vagy a Zero teljes rebootolása? :D
Viccelsz? Bolondozol? :D

A Distant Valhalla jobban ínyemre lenne, bár arra nyilván nem lehet egy egész VN-t felhúzni, ellenben filmben működött volna, én pont ennek szorítottam anno, mikor kiderült, hogy lesz S;G film.

Nem, én valami olyasmire gondoltam, hogy lehetne egy kiadósabb time jump (mittomén, 4-5 év) az S;G idővonalon, Okabe és Kurisu már házasok, mindenki nagyon happy/jól megy sora, míg nem... míg nem... és itt vagyok gondban, hogy hogyan lehetne az időutazást ismét behozni a képbe, elvégre pont ez ennek az idővonalnak a lényege, hogy effektíve nem létezik, mint fenomén, és mindenki egy ismeretlen jövő felé halad. Persze némi kreativitással biztos megoldható és kellene is, mert ez a sorozat mindig is erről szólt és nem holmi AI-okról, meg a többi baromságról, csak hát így is ott lesz az örök kérdés, hogy mennyi szükség volt egyáltalán erre.

Egyébként volt valami fest, amin ez be lett jelentve? Megmondom őszintén, régóta nem követem a pontosvesszős híreket, szóval max azokról tudok, amiket ti is megszoktatok itt osztani ZeroProcess-szel. A csodálatos amcsi élőszereplős sorozatról nincs például semmi hír? :dirr:
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Junchi írta: 2020.10.25. 14:50
Sheev Palpatine írta: 2020.10.25. 14:39 Vagy a Zero teljes rebootolása? :D
Viccelsz? Bolondozol? :D

A Distant Valhalla jobban ínyemre lenne, bár arra nyilván nem lehet egy egész VN-t felhúzni, ellenben filmben működött volna, én pont ennek szorítottam anno, mikor kiderült, hogy lesz S;G film.

Nem, én valami olyasmire gondoltam, hogy lehetne egy kiadósabb time jump (mittomén, 4-5 év) az S;G idővonalon, Okabe és Kurisu már házasok, mindenki nagyon happy/jól megy sora, míg nem... míg nem... és itt vagyok gondban, hogy hogyan lehetne az időutazást ismét behozni a képbe, elvégre pont ez ennek az idővonalnak a lényege, hogy effektíve nem létezik, mint fenomén, és mindenki egy ismeretlen jövő felé halad. Persze némi kreativitással biztos megoldható és kellene is, mert ez a sorozat mindig is erről szólt és nem holmi AI-okról, meg a többi baromságról, csak hát így is ott lesz az örök kérdés, hogy mennyi szükség volt egyáltalán erre.

Egyébként volt valami fest, amin ez be lett jelentve? Megmondom őszintén, régóta nem követem a pontosvesszős híreket, szóval max azokról tudok, amiket ti is megszoktatok itt osztani ZeroProcess-szel. A csodálatos amcsi élőszereplős sorozatról nincs például semmi hír? :dirr:
Igen, ma volt 2 livestream. Az elsőn a Mages pénzügyi dolgairól és a jövőbeli terveiről volt szó. Itt volt pár szó az Anonymous;Code-ról, ami már vagy 5 éve nem akar elkészülni, de elvileg most már tényleg jönni fog jövő ősszel + kapott egy előzetest, amiben még Kurisu-t is felvillantották, de ismerve őket, ez is valamilyen bait lesz, hogy megvegyék az emberek :D Aztán kapott egy trailert a 0 Elite, de sok mindent nem tudtunk meg róla. Majd volt pár szó a csodálatos hollywoodi adaptációról, amin annyi derült ki, hogy egyelőre nem hozzák még a castingot nyilvánosságra, valamint, hogy nyugatiasítják a szereplők neveit. Szóval az a vágyálom, hogy japán setting-el megcsinálják az amcsik az kb. elúszott. (mondjuk lehet felesleges volt ebben reménykednem xD) A végén pedig bejelentették ezt az új cuccot. A második stream meg csak szimplán trashtalk volt a seiyuu-gárdával, semmi érdemleges.

A Robotics;Notes DaSH-ből kiderült amúgy, hogy
SPOILER
Okabe újra megépítette a Divergencia Métert a biztonság kedvéért a Steins Gate világvonalon, és az utolsó számjegye ingadozik
Szóval azt már tudjuk, hogy valami nem kóser a Steins Gate világvonallal. Persze nem állítom, hogy ez az új cucc ezzel fog foglalkozni.

Ez volt egyébként az utolsónak bejelentett 10. évfordulós "project". Tulajdonképpen valódi project-nek csak az egy nevezhető a 10-ből, az előszereplős cuccot azt inkább ignorálom
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sheev Palpatine írta: 2020.10.25. 15:05 Ez volt egyébként az utolsónak bejelentett 10. évfordulós "project". Tulajdonképpen valódi project-nek csak az egy nevezhető a 10-ből, az előszereplős cuccot azt inkább ignorálom
Az élőszereplős sorozat kapcsán szépen befog igazolódni minden spekulációnk: Amerikanizálják a neveket? Vagyis akkor a szereplőket, a helyszínt, de még a kulturális hátteret IS, szóval jó eséllyel semmi köze nem lesz az eredetihez, kábé mint a Death Note-nak. Nem mintha meg lennék lepődve, bár kicsit fáj, hogy egy számomra fontos címből készítenek egy kvázi "Netflix-adaptáció" színvonalú gagyingerséget. :roll:

Más: MAL-on láttam, hogy linkelted már párszor ezt a Holy Day of Scourge novelt(?), ami elvileg a hivatalos kánon after story. Ez milyen? Most megtaláltam, beleolvasgattam, de szerintem ez még nem fordult meg a "kezeim" között.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

^Hát az a nagy helyzet van, hogy azt még én sem olvastam, mert a szinopszisa nem valami érdekes, szóval úgy gondoltam ráér az még. Na meg elvileg machine translated, szóval lehet az angol fordítás kicsit olyan csálé, és ezzel nem akarom az élményt elrontani, várok még mindig, hogy lefordítsa végre valaki. Szóval nem tudom, hogy jó-e, ad-e hozzá bármit a sztorihoz. Az egész amúgy kb. olyasmi lehet, mint az OVA, szóval tipikus SoL. Nincs benne semmiféle időutazás tudtommal.

Szóval lehet kicsit érdekesnek tűnhet, hogy úgy ajánlgatom, hogy nem olvastam el, de ez van :lol: egyelőre a C;H-t olvasom, gondoltam most már megismerem a pontosvessző franchise-t teljesen, ha már kijött nyugaton is az összes. Az animéikhez a Steins;Gate-en kívül nem nyúlok.

https://steins-gate.fandom.com/wiki/Holy_Day_of_Scourge
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta: 2020.10.25. 14:50 Nem, én valami olyasmire gondoltam, hogy lehetne egy kiadósabb time jump (mittomén, 4-5 év) az S;G idővonalon, Okabe és Kurisu már házasok, mindenki nagyon happy/jól megy sora, míg nem... míg nem... és itt vagyok gondban, hogy hogyan lehetne az időutazást ismét behozni a képbe, elvégre pont ez ennek az idővonalnak a lényege, hogy effektíve nem létezik, mint fenomén, és mindenki egy ismeretlen jövő felé halad. Persze némi kreativitással biztos megoldható és kellene is, mert ez a sorozat mindig is erről szólt és nem holmi AI-okról, meg a többi baromságról, csak hát így is ott lesz az örök kérdés, hogy mennyi szükség volt egyáltalán erre.
<3 XDD Igen, úgy kb. ez az egy fanservice menet érdekelne engem is, deee megvagyok nélküle, és ki tudja, hogy oldanák meg. Viszont erről eszembe jutott, hogy még anno volt is vmi regény bejelentve, ami hasonlóan később játszódott volna a Steins;Gate vonalon. Aztán elkaszálták (a nulla és a vacak ötletek miatt??XD). Fogalmam sincs azóta van-e bármi hasonló kezdeményezés, de a jelenlegi hírek nem csigáztak fel (kivéve ezt a Holy Day regényt, azért majd belenézek, ha lesz jó fordítás... ilyesmihez jöjjön inkább OVA).
Catrin írta: 2014.12.28. 00:20 ON: Nem is tudom, hogy igazán örüljek-e. Egy kicsit azért beleéltem/készítettem magam az újabb rókabőr anailázálására, mégha reménytelennek is látszott. Azért jöhetnének félkész fanservice képek (mégha ez a fura dizi nem is tetszett). XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ebbe muszáj lesz belekötnöm:
Ricz a 2010-es threadből írta: 2020.11.06. 04:55 Csak azért ne feledjük, hogy a heti egy rész rohadtul nem állt jól a sorozatnak semmilyen szín alatt.
Ohohó, dehogyisnem, sőt! A sorozat humorát, amivel nagyban dominált az első pár részben, nem számolom ide most, mert az már többször bebizonyosodott, hogy az erősen hit or miss (nálam pont hit volt ez is, bár azért szokni kellett), viszont minden más szempontból csudijól állt neki a heti kiosztás. Építkezett, karaktereket hozott be és el is töltött velük némi időt, mielőtt elkezdte volna gyúrni őket (ellentétben például az S;G zéróval, ahol a semmiből hoztak be mindenkit...), szabályokat fektetett le és egyre nagyobb kakiba tenyereltette a szereplőket, miközben tolta a suspense-t "some weird shit goin' on" mód. Az első rész baromi wtf volt, hogy kábé lövésed sincs, mi miért történik, de utána szépen alakult, bár az igaz, hogy megkövetelte a nézőtől a figyelmet. (Illetve muszáj ezúttal pozitív színben feltüntetnem AA-t, de az ottani threadet is jó volt követni, ahogy össze-vissza találgattunk, hogy mi jön legközelebb, mire lesz hatással az éppen aktuális rész egy-egy D-mailje, stuff, ráadásul pont a fórum értelmesebbik fele követte a sorozatot, és nem az ilyen Uchiha Dungeon félék.)

Egyébként nálam is pont ez volt az a szezon, mikor 11, azaz tizenegy szezonos címet követtem, te magasságos szenthabakuk! Ez éppen tizenegyszer annyi, mint amennyit manapság hajlandó vagyok egy szezonra áldozni. Mondjuk nekem azért is volt maradandó az a tavasz, mert együtt futott a Kaiji második évadával és az először visszatérő, akkor még rajongásom tárgyát képző Gintama második sorozatával. Such good times.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2020.11.06. 19:19 Ohohó, dehogyisnem, sőt! A sorozat humorát, amivel nagyban dominált az első pár részben, nem számolom ide most, mert az már többször bebizonyosodott, hogy az erősen hit or miss (nálam pont hit volt ez is, bár azért szokni kellett), viszont minden más szempontból csudijól állt neki a heti kiosztás. Építkezett, karaktereket hozott be és el is töltött velük némi időt, mielőtt elkezdte volna gyúrni őket (ellentétben például az S;G zéróval, ahol a semmiből hoztak be mindenkit...), szabályokat fektetett le és egyre nagyobb kakiba tenyereltette a szereplőket, miközben tolta a suspense-t "some weird shit goin' on" mód. Az első rész baromi wtf volt, hogy kábé lövésed sincs, mi miért történik, de utána szépen alakult, bár az igaz, hogy megkövetelte a nézőtől a figyelmet. (Illetve muszáj ezúttal pozitív színben feltüntetnem AA-t, de az ottani threadet is jó volt követni, ahogy össze-vissza találgattunk, hogy mi jön legközelebb, mire lesz hatással az éppen aktuális rész egy-egy D-mailje, stuff, ráadásul pont a fórum értelmesebbik fele követte a sorozatot, és nem az ilyen Uchiha Dungeon félék.)
Öm, vedd hozzá, hogy az epizódkibeszélésekben milyen aktív vagyok most alapjáraton. Úgy bármiben. Na ugyanez a szintű és mértékű aktivitás volt rám jellemző akkor is, sőt még kevesebb. És ez mint aktív folyamat folyamatosan revitalizálja a látottakat. Ha ezt a lépést kihagyod, csak akkor vagy jó, ha szivacsot hordasz agy helyett, egyébiránt hosszabb távon felejtődik.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Letudtam a C;H-t és az R;N-t. Mármint a VN-eket, az animékbe bele-belenéztem, de annyi elég is volt belőlük. VN-t nem tudnak adaptálni a japánok, a Steins;Gate csak egy szabályt erősítő kivétel :D

Ha kizárólag a VN-eket nézem, amúgy simán megközelítik a Steins;Gate szintjét. Nem érik el, de közel vannak :) Nagyon tetszik amúgy ahogy építkeznek a pontosvesszős VN-ek egymásra, tisztára multiverzum feeling.

Jöhet a második felvonás a C;C-vel és az R;N DaSH-sel. Aztán várhatok éveket az új Anonymous;Code-ra meg a Steins;???-re, mire nyugaton is megjelennek.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Junchi írta: 2020.10.25. 19:40 Más: MAL-on láttam, hogy linkelted már párszor ezt a Holy Day of Scourge novelt(?), ami elvileg a hivatalos kánon after story. Ez milyen? Most megtaláltam, beleolvasgattam, de szerintem ez még nem fordult meg a "kezeim" között.
No! Elolvastam! Szerintem kizárólag anime-onlyk az OVA-t jobban preferálnák, mint ezt. Van benne nem kevés reference VN-exklúzív tartalomra, meg a C;H ill. R;N VN-ekre is. Igazából a sztori annyi, hogy Braunnak és Moekának dolga akad karácsonykor (SERN? :D ) és Okabe-ékra bízza Nae-t, és sikerül elhagyniuk a gyereket a városban, ebből lesz a bonyodalom. Nem túl izgi sztori, viszont az események Okabéből előhoznak kellemes, és kellemetlen emlékeket is, és jó olvasni a belső gondolatait (ez amúgy a VN-ben is nagyon jól működik, ebben is felülmúlja pl. az animét). Illetve az is kiderül, hogy mi történik közvetlenül azután, hogy Okabe és a Kurisu újra összefutnak az utcán a VN/anime legvégén.

Más: A napokban a C;C VN-t is kivégeztem, és ezen lehet sokan megrökönyödnek majd itt, de az a sztori simán hozta a S;G szintjét. Ne az anime alapján ítéljétek meg, eleve az elgondolást nem is értem a stúdió részéről, hogy egy 70 órás VN-t 13 részben k*rnak össze. Összehasonlításképpen a S;G true route-ja, amit adaptáltak 24 részben, 35 óra volt az én olvasási sebességemmel, szóval egy normális C;C adaptációhoz kellett volna két 24 részes évad.

Szóval aki a VN műfajtól nem ódzkodik, bátran ajánlom a pontosvessző franchise bármelyik tagját megjelenési sorrendben olvasva.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Gondoltam, aminek van topicja, ahhoz bemásolom a kihívásos írásomat (amúgy sem emlékszem, hogy korábban írtam volna róluk hosszabban is):

Catrin írta: 2020.08.31. 10:27 5. Steins;Gate (2011)

Nehéz szülés volt ez a döntés. Mármint elég hamar tudtam, hogy az 5. helyre fogom rakni, de már hónapok óta azon filózom, hogy fel kéne cserélnem a 4.-kel... (igen, az első hármat könnyebben el tudom különíteniXD), de akárhányszor erre rászántam magam, végül frusztrált, hogy előrébb van.XD Ahh, hogy miért, arra most még nem adok teljes választ, majd a 4. helyezettnél. De az biztos, hogy a Steins, akárcsak a Shiki, 10/10-es kedvencem, sőt mondhatni a DB-s nagy fangirl hullámomig ez volt a No.1 minden tekintetben! (Na jó, ez sem 100%-osan igaz, mert közben a nagy Okabe-Kurisu szerelem mellé bekúszott a Jenius házaspár, majd Benedict és Fiona, akiket azóta is nagyobb impakttal imádok, és az MaxMilia esetében enyhe kifejezés.) De ezek "csak" a kedvenc párjaimat érintő kérdések, nyilván a Steins;Gate ennél jóval több, komplexebb, cselekményorientáltabb, és minden egyes szegmensét IMÁDOM!!

Negatívumok: szögezzük le, nincsenek. XDXD JÓH, nem kezdek bele majdnem 10 év távlatából (jah, igen, kb. szezonosként követtem, és azóta még 4-szer láttamXD) az elvakult fangirl nyáladzásba, de az igazság az, hogy néha, olvasgatva az egyre több negatív véleményt a cuccal kapcsolatban, mindig megállapítom, hogy engem ezek a dolgok sem akkor, sem most nem zavarnak. Az egy dolog, hogy valakinek a sci-fi blablája és időutazós menete nem fekszik... vagy, hogy nem érzi át a drámáját. De ilyen kérdésekben, hogy nem szimpatikusak a karakterek vagy, hogy borzasztó, ahogy a seiyuuk a megszokottól eltérő, talán mesterkéltebb hangon (ugye Tomokazu és Mamoru kifejezetten) játsszák a szerepüket... nah ezek olyan dolgok, amik engem már a legelején odaszegeztek a cucc elé, és már-már csak emiatt is vártam a részeket! Hogy halljam, Okarin idiotizmusát, és Daru otaku poénjait, emellé pedig Kurisu és Mayuri nagyon-nagyon szerethetőek voltak. Sőt, külön tetszett az egész hárem setting is, mert sikerült olyan adagolásban, összefüggésben, és ami az egyik legfontosabb: HANGULATBAN tálalni a többi (fiút-)lányt, hogy az semennyire sem zavart. Tulajdonképpen mindenkit kevdeltem valamiért, és máig az egyik kedvenc jelentem belőle, ahogy Okabe kénytelen Moekát leverni és hárítani. Egy nagyon szépen bevállalt és totálisan működő jelenet. Ahogy minden másik is, szóval... szerettem még a Steinsben:

Avagy további pozitívumok:
- TÖRTÉNET - OMFG nem sok ennyire jól felépített és megkomponált sztorit láttam, végig nagyon szépen adagolja a karakterek próbálkozásait, Okabe döntéseinek súlyát, az időutazás mechanizmusát, közben pedig kapkodhatjuk a fejünket, a szálak és az események összefüggésein, fordulatain, egymásra való hatásain. Gyönyörű és logikus az egész. Még úgy is veszettül izgalmas, hogy az első 12 részben egy jóval lassabb építkezés zajlik, de minden szegmense szükséges és fontos ahhoz, hogy a későbbiekben minden érthető és átérezhető legyen. A zárása pedig döbbenetes és tökéletes, hatásos keretet adva az első részével. IMÁDOM
- HANGULAT - van a szürkeségében, a kabócáiban, a nyári hőség érzetében, és a valamilyen szempontból szűk, kis zárt, otaku világában egy hatalmas életérzés, egy más animéhez nem hasonlítható, teljesen egyedi hangulat. Mindig jó, ha egy sorozatból árad ez a tipikusan csak rá jellemző légkör, ami itt tényleg maximálisan megvan. Ráadásul számomra valamiért nagyon vonzó és szimpatikus is, mert bár se a nagy szürkeség, se a nagy meleg fanja nem vagyok, itt mégis kvázi azt érzem, hogy kellemesen magával ragad, átölel ez az atmoszféra. (Nagyon érdekes volt jó pár évvel később a nyári Akihabara utcáit és épületeit személyesen megtapasztalni, valahol teljesen más a nyüzsgés és az élmény miatt, valahol pedig felfedezhető és az otaku függésünkhöz is nagyon jól társítható volt ez a Steinstől kapott tapasztalat, ami Tokió más -betondzsungel?-, nyugodtabb övezeteiből is áradt. Fanoskodtam is ezerrel, bár már közel sem úgy, mint az évtized első felébenXD, de volt saját S;G felfedezésben és élményben részünk.<3)
- Kivitelezés: a seiyuuk munkája nekem tényleg tetszik, semennyire sem irritál, sőt egyedinek és mókásnak találom. De emellett a zene és a látvány az, ami baromi jól sikerült, megadta a már agyondicsért, egyedi hangulatot, és nagyon színvonalas sorozattá emeli az egészet. (Külön érdekes, hogy néhány évig inkább ismeretlen, réteg anime volt itthon/nyugaton, aztán népszerű kultcucc lett ebből is, nem meglepően.)
- A karaktereket is emlegettem már, hogy mindenki szerethető és hozzátesz az egészhez, de Okabe és Kurisu párosa, játékossága, együttműködése és érzelmei azok, amik leginkább magukkal ragadtak. Átéreztem én a többiek drámáját is, pedig ritkán hatnak rám az ilyesmik, itt mégis működött, kezdve Mayurival, de a Kurisu körüli érzelmek és hatások, valamint az a hatalmas út és nehézség, amin Okabe keresztülment értük, az unikális. És emellett a sok okos és hatásos megoldás mellett még mókásak is a karakterek, amiért szintén nagyon szeretem őket.

A végére tényleg említek pár apró-cseprő negatívumot, amikkel úgy vagyok, hogy nem zavarnak, sőt, ezekkel együtt igazán steinsgatesek. A szereplők tini-zsenik. Már megint tizenévesek... érettebbek a koruknál... de... csak a "klubjukban" látjuk őket, majdnem MINDIG UGYANABBAN A RUHÁBAN A NYÁRI MELEGBEN... De mindez valahol hozzájárul ahhoz az elvont térhez, amiben ez az időutazós sztori működhet. Úgy értem, a sztori szempontjából elég volt pl. a családjukról, múltjukról annyit tudnunk, amennyit...
Továbbá a főszereplő párosból is szerettem volna még többet kapni, de ez csak fangirl hiszti, így is elégedett vagyok. Aztán persze a kis kiegészítők és a movie is azért találtak be, mert még tovább nézhettem őket... A 0 viszont már szinte semmilyen téren nem hozza azt, amit ez az alapsorozat. Igazából én szívesen nézek bármit, ami S;G (még a visual novellel is próbálkoztam... de szumma nem jön be nekem ez a fajta olvasós-játék), így a 0-nak is megvoltak a maga tetszetős pillanatai, de meglettem volna nélküle is. A fent leírt hangulatot és kivitelezést pedig szerintem csak nyomokban sikerült átültetnie... fakó, sötét színek és zene ide vagy oda... persze még drámaibb hangulatot akartak, de nálam ez már kevésbé működött...

Persze önmagában ezek a kiegészítések nem rondítanak az összképen, de szeretem a franchise-okat egyben is figyelni, így lehet picit hozzájárult, hogy a 2011-es sorozatot sem tettem a 4. helyre. De erre más, lényegesebb okom van, amire majd szeptemberben visszatérek. Az biztos hogy ez is, ahogy pl. még a Genshiken is, úgy tálalták nekem az otakukról, élményeikről szóló műfajt (/műfajszeletet), hogy rá kellett jönnöm, engem nagyon könnyű megvenni ezzel, a saját függésemre és barátikörömre, élményeimre is emlékeztető közeggel. EPICWIN
Válasz küldése