Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

anubys írta:Szerencsére jóformán semmi érzékelhető köze nem volt egymáshoz a kettőnek. :)
Jóformán? :D Mondjuk úgy, semmi köze nem volt a kettőnek egymáshoz; kábé akkora a különbség, mint Fluor Tomi és *illessze be mindenki ide a maga kedvencét* között. :3
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Február 22 nem jöhet elég korán. (Mondjuk elég zagyva meg random volt ez az előzetes...)

Also: Movie PV where?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Junchi írta:Also: Movie PV where?
Én is inkább arra lennék már kíváncsi,
meg hogy egyáltalán mi lesz benne?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Arra én is kíváncsi lennék. Remélem nem csak valami remake lesz.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Végre bele kezdtem, és habár megnéztem már az első nap 4 epizódot, nem kellett hozzá 1 sem, hogy megértsem Junchi rajongását. :D
A hangulat a karakterek és minden más nagyon jó, a részek olyan gyorsan véget értek, hogy néztem. :D

Igazából egy valamin lepődtem meg, hogy mekkora egy otaku show. A maido café kicsit ki is lóg a összképből, még úgy is, hogy a karakterek nagyrészt a @chanon lógnak.
Szomorú, hogy csak ezzel lehet eladni dolgokat. :drop:

Amúgy minden nagyon szép és jó! :vigyor:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Helyes-helyes, nézd is csak tovább! :3

Btw az első négy rész még csak szimplán win - nálam az ötödik résznél volt az a bizonyos Nagy Fordulópont. Onnantól fölfelé viszont nagyjából végig tartani fogja a leírhatatlanul epic-szintet, szal hajrá! :D

Az otaku poénok meg jah, bár én az intelligens humor részét is legalább annyira szerettem, viszont az igazi csemegét egyértelműen a két főretard "házastársi civakodása" jelenti. xDDDDDDDD
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:Igazából egy valamin lepődtem meg, hogy mekkora egy otaku show.
Ha minden otaku show csak feleennyire lenne jó, szerintem senki se panaszkodna... se az otakuk, se a többiek. ::^_^::
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nemrég értem a modern Doktor Who sorozat(ok) végére, és így a Steins;Gate után ismerősként üdvözöltema 6. évad végét (The Wedding of River Song).

A megoldás egy az egyben ugyanaz, mint a SG esetében: ott sem a Doktor halála a lényeges, hanem hogy a világ elhiggye, hogy meghalt. Ott azért, mert kezdett túl nagyra nőni. És nagyon körmönfont módon jutottak el az elterelő hadműveletig. És szükségük volt egy "gyilkosra" is. Aki viszont szív emiatt. Ehh, Pondék mindig szívnak...
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Befejeztem!
Tegnap és ma megnéztem 14 részt belőle, és ha még lenne nézném tovább is. :)
Nem szoktam ilyet, de valamiért a SG-nél nagyon jól esett így egybe letudni. Így a pörgős hangulata még tovább fokozódott.

A fent említett sok moe elemen kívül, csak egy valami zavart egy kicsit, hogy "túl kicsi volt a világ". Pl. Mr. Braun volt FB. (Pedig először azt hittem a FaceBook kelt életre. :cool:)
Meg a professzor volt Kurisu apja, és ő is késelte majdnem meg.

De ezek se zavartak különösebben, nem véletlenül kapott mindenhol olyan jó pontokat.

Viszont ami miatt kiemelkedik az átlag közül, a története, azaz hogy van története. Mármint, olyan szép kerek, hogy elkezdődik és véget is ér. És a sok idővonal ellenére is konzisztens tudott, maradni önmagával.
Mert ugye Kurisu az első részben elszólta magát, hogy két Okabe volt a rádió épületében, szóval attól kezdve egyértelmű volt, hogy szimplán D-mailekkel és time leap-pel nem lehet mindent meg oldani. Ezért szinte már vártam a 22. rész végén hogy Okabe kap valami üzenet, ami szerint pont az ellenkezőjét kell majd tenniük mint eddig. Jobban is szeretem, ha valamit tudni lehet a történet végéről és a történet arról szól hogyan rázódnak a helyükre a dolgok.

A karakterek is nagyok voltak, és a velük történő drámák is jól elvoltak helyezve, nem voltak elnyújtva, túl dramatizálva. Kivéve persze a főszereplők drámája, de az is jól volt kezelve.

Kedvenc karaktert megint jól választottam első látásra: Suzuha. Jó volt, hogy még a végén vissza tért még egyszer. Bár azért minden más női karakterben is meg volt a "fetishem" kiváltó oka minimum egy idősíkban. (Szomorú szemek, amiben valami szörnyű tragikum tükröződik. (Nem szép fetish, de nem sexuálisan indít be, ezért is írtam idéző jelek közé, úgyhogy nem kell rám uszítani a rendőrséget. XD))

Pontozással és toplistába helyezéssel még várok egy kicsit, hagy ülepedjen. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

OVA
Nagyszerű epizód volt és egy kis epilógust is adott a történetnek. Az összes karakter hozta a formáját (főleg Okarin, ahogy kétszer is lekapcsolták a Mad Scientist), a párbeszédek ugyanolyan lököttek ám mégis lebilincselőek mint eddig, Kurisu pedig igazi tsundere :oops:
Azzal hogy lenullázták a kapcsolatukat, Okarin is megmutathatta, hogyan kell szerelmet vallani! Tessék róla példát venni, kedves anime-hímek, mert így kell ezt csinálni :thumb:

És végre Suzuha mamáját is megismerhettük ::^_^::

Bár minden DVD-extra epizód ilyen tartalommal bírna!
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Hú, jó hogy szólsz, ezt meg kell néznem...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Megnéztem az OVAt... hát... maradjunk annyiban, hogy vegyes érzelmekkel vagyok teli.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Részemről elégedettség vagyok, bár a sorozat vége azért jobban tetszett.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Na, megnéztem én is az OVA-t. Nekem tetszett, annak ellenére, hogy főleg csak a romantikus szállal foglalkozott, vagy lehet, hogy pont azért. :vigyor:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lassan át lehet keresztelni a topicot. :)
Június végén jön a Robotics;Notes vn, októberben pedig az anime. Szóval valószínűleg párhuzamosan készül a kettő.

VN
Anime
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Lassan át lehet keresztelni a topicot. :)
Június végén jön a Robotics;Notes vn, októberben pedig az anime. Szóval valószínűleg párhuzamosan készül a kettő.

VN
Anime
Nem jó jel. Az ilyesmi imho elbizakodottságról árulkodik. De ne legyen nekem igazam.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, akkor ide is leírom, amit kábé már mindenhol megtettem:
WAT!

Furcsállom, hogy még ki se jött a VN, de már be is jelentették az anime-adaptációt októberre. Chaos;Headdel is ugyanez volt, az is ugyanabban az évben kapott adaptációt, mint mikor a játék megjelent és... mondjuk úgy finoman, nem lett a legjobb. Ja és I.G? Biztos így akarnak vezekelni a Girly Clown miatt. :D
Mindegy, meglátjuk. A trailer alapján nincsenek nagy elvárásaim...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Engem ez a trailer inkább emlékeztet a Gulity Crownra, mint a Steins;Gate-re. ^^'

Úgy tűnik, hogy a már szinte borítékolhatóan veszteséges tavaszi és nyári sorozatok után, a noitaminA blokknak őszre megint kell egy olyan anime, amivel meg tudják fogni az otakukat. Reméljük ezen kívül mást is fel tud majd mutatni a sorozat.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én azért még bizakodom. Gondolom, a Steins;Gate sikere buzdította őket arra, hogy máris nekiálljanak az animáció előkészítésének. Guilty Crownt pedig végül kihagytam, így számomra hiányzik a negatív ómen. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cruel Angel írta:Megnéztem az OVAt... hát... maradjunk annyiban, hogy vegyes érzelmekkel vagyok teli.
Megmondom kerek perec, szerintem egy nagyon gyenge utánlövés a szépen befejezett sorozathoz (tegnap eszembe jutott megnézni az OVA-t) :( El is fogom felejteni hamar, le is törlöm, ha befejeztem a (grief) seedelést...

A sorozat viszont újranéztem előtte, na az nem okozott csalódást, bármilyen komolytalanul indul is. Jó kérdés persze, hogy mi akart lenni, mert többféle stíluselem keveredik benne, és ez nem feltétlenül előnyös ebben a formában. Lehet, hogy más teljesen poénra veszi, és bizony nem róhatom meg érte. Bennem a drámaibb/epicebb szálak viszont szerencsésen elnyomták az ökörködést, így maradt meg bennem a történet. Közben azért szórakozhatok Oka... izé, Hououin Kyouma összeesküvés-elméletein is :vigyor:
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Úgylátszik a Robotics;Notes nem a legjobb, a ennyire kihalt a téma. :D

Most néztem végig a Steins;Gatet és egyszerűen epic. Mondjuk biztos hozzátett valamit az, hogy DW fanatikus vagyok. :D
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Steins;Gate valahogy ötletdúsabb és izgalmasabb volt mint a Robotics;Notes, imho.
de mind2 jó volt, 1X mindenképp meg kell nézni.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na szóval Kőkapu, mer azt is végignéztem. Gyerekek ez egy jó animu. Először is a megvalósításról annyit, hogy olvastam mindenféle fórumokon hogy sokan nehezményezik azt hogy kevés színt használ ez az anime, de szvsz pont ez a stílus megy a hangulatához, (néhol picit Lain-utánérzetem volt), a másik meg az hogy vannak sztorik amihez nem feltétlenül megy a csillivilli színvilág - lásd a mostanában sokat emlegetett Sámánki... izé Yugi... na szóval Akame ga Kill!-t, ahol nagy részben pont emiatt komolyanvehetetlen a (mű)dráma és a vérfröcsögés. Egyébként ugyanaz a stúdió jegyzi ezt az animét is, ehhez képest az animációval és a karadesignnel a világon semmi probléma nincs - bár az utóbbi eleve adott volt, mert utólag látom hogy ez egy LOL dating simből készült adaptáció (még jó hogy utólag olvastam csak, ha ezt tudom sanszos hogy bele se kezdek, egyszerűen annyiszor estem már pofára a felhájpolt fénynovella és dating-adaptációkkal, meg a műanyag és zavaró látványvilágukkal hogy eleve idegenkedem az ilyesmitől, de ez egyéni szocprob). Szerencsére ez nem tűnik fel azon kívül, hogy megvannak benne a szokásos otaku-pandering csaj-karatípusok, de azokból sem az az idegesítő fajták, pl. Makise úgy tud tsundere, Mayushii meg moe lenni, hogy ez egyáltalán nem zavaró. Egyedül Feyrisnél húztam kicsit a számat, de nála is inkább csak azért mert alapból kikészítenek a nyaa~vogva beszélő nekocsajok, ha ezt a hülye beszédstílust elhagyjuk volna akkor vele sincs komolyabb gondom.

Az tetszett ebben az animében, hogy mind a sztori van olyan érdekes hogy az ember továbbnézze, mind a karaktereket (főleg a főszereplő zseniális idiótát és Makisét) sikerül annyira megkedveltetni a közepére, amikor elkezd elborulni a cucc, már komolyabban tudjunk értük izgulni-aggódni, meg úgy egyáltalán agyalni rajta hogy Okarinnak hogy sikerül rendbetennie ezt az egészet, mert ha kb. a közepétől jobban visszagondolunk, akkor látható, hogy már a legelső rész elején totál totál el van cseszve minden Makise halálával. A poénos részek végre tényleg viccesek, és szerencsére mellőzik a szokott és unalmas animés sablonhumort, mert egyrészt jól megírt párbeszédekre hagyatkoznak, (pl. amikor a főszereplő páros szívja egymás vérét, főleg ahogy Okarin húzza Makise agyát, annak meg megy fel a vérnyomása, de a gyereket ez nem igazán érdekli XD), másrészt meg azt vettem észre hogy amennyire először zavartak Okabe idióta magában beszélős + összeesküvéseket taglaló szónoklatai, pár résszel később már ezeken nevettem a legnagyobbakat, de Daru hülye hentai-fétises beszólásain is kaccantottam :D Aztán amilyen vicceskedés megy az első 12 részben, olyan gyorsan darkul be az egész, és lesz nagyon drámai, megintcsak főleg Okarin szemszögéből, mert ahányszor ő látta Mayurit meghalni, az azért nagyon durva. Olvastam itt fenn, hogy a többiek plot szempontjából feleslegesnek érzik a lányok problémáinak egy jó részét, és csak amolyan "egy rész-egy csaj"-fillernek veszik (mondjuk van benne valami...) viszont ha belegondolunk, azért önmagában pl. Feyris vagy Ruka problémája a saját szemszögükből azért elég durva (és igen, éreztem is hogy Feyris csak a plot miatt ment bele abba hogy kvázi "megölje" az apját, mert reálisan ezt senki nem vállalná be, de ebbe most nem fogok belekötni). Magyarul a hangulat és a karakterek szerintem mind a helyükön vannak, az OP nagyon jó, a seiyuu-k is rendben vannak, főleg Makisé-é tetszett - és utólag láttam, hogy Okarin seiyuu-ja KIRA?! o.O Komolyan nem szúrtam ki pedig nemtom hányszor láttam már a Dezsnyótot.

Viszont plothole az van benne rendesen, talán ezt érzem a cucc egyetlen gyengeségének. Eleve amikor kiderült, hogy nem a "Vissza a jövőbe-féle" lineáris időutazás jön be hanem a párhuzamos univerzumok, akkor már szívtam a fogamat, mert egyrészt magával az elmélettel nem vagyok úgy önmagában kibékülve, másrészt tudtam hogy ebből mindig kavarás van (volt is pl. egy elcseszés benne a végén, amikor az ep 23-ban szereplő Suzuhát és Okabét az ep 24-beli énjük nem látja ugyanazon a helyen). Az előző oldalon Cruel fel is sorolt ezen kívül pár olyan dolgot amik engem is zavartak, pl. MIÉRT elkerülhetetlen szükségszerűség MINDEN létező idővonalban Mayushii halála (persze, nyilván a plot miatt, hogy Okarinnak legyen mit megoldania, de nincs semmi olyasmi benne ami ezt törvényszerűvé tenné - viszont a sorozat 2. felének alapkonfliktusa pont ez az esemény...) és emiatt a sci-fi-nek a tudomános része is eléggé kérdőjeles számomra, de ezen túlléptem azzal, hogy ha minden fénynovella-dating-átiratban csak ennyi probléma lenne akkor a seggem verném a földhöz örömömben. A vége tetszett, az OVA vége meg mégjobban, mert végre nem a hülye "oh, találkoztunk, de egymás kezét se fogjuk meg, hiszen úgyis tudjuk, hogy minket egymásnak teremtett a sors, "Jitsu wa... JITSU WA...... Anata no koto ga.........."-mantra + sejtelmesen elmosódó kép stb... UNALMAS ANIME LOVE STORY ENDING" hanem végre kimondják a szinte soha el nem hangzó tételmondatot: ORE WA OMAE GA SUKI DA! . Így van, jól mondod Okarin fiam, a többi balfasznak is tanítsd már meg ezt a szöveget, mert a jelek szerint egyik se ismeri. És utána ugyan nem látjuk, de ugyanúgy megcsókolják egymást a naplementében mint a sorozatban, na EZ, EZ az ami miatt nekem kellett ez az OVA. Tudom hogy nyálas meg mittudomén, de evvan, valahol nagyon mélyen romantikus lélek vagyok. :P

Úgyhogy én 8.5/10-re értékelem ezt a sorozatot, a hangulat, a karakterábrázolás- és fejlődés nagyon rendben van, valamint a sztori is érdekes és továbbnézésre-gondolásra készteti az embert. A logikai hiányosságai miatt vonok le belőle 1 pontot, és -0.5-öt azért mert MÁR MEGINT 18 évesnek rakják be a főszereplőket, hogyne. Tényleg, hagyjuk már ezt, Makise akármilyen zseni, akkor se akarják már megetetni velem hogy ennyi idősen diplomázott (jóhogy már nem Asuka 2.0 aki 14 évesen végezte el az egyetemet -_-), meg eleve a fizimiskájuk sem tinis, hanem tipikus 21-22 éves, főleg Okariné és Darué.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: alvaro »

alvaro írta:El is fogom felejteni hamar
Ezt most olvastam... és tényleg: csodálkoztam azon, hogy láttam az OVÁt :D Fogalmam sincs, mi volt benne :vigyor:

A sorozat maga viszont jó, ezt tartom :)
Válasz küldése