Mirai Nikki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kdanni írta: Annyi sebből vérzik a sorozat, hogy ha nem pörögne ennyire elég nehéz lenne epicnek kikiáltani. :)
:goodpost: Pontosan így gondolom én is.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ez most egy nyugisabb rész volt (legalábbis az eleje-közepe), de azért így is megvoltak a maga jelenetei.

Mikor Yuno megjegyezte ott az ágyban fekve, hogy "mégsem kellett használnom a szerszámaimat", hozzá társítva azokkal a szemekkel, ott asszem sikerült belekarmolnom a fotelbe. Creepy moments are fun.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Anyu életbiztosítása a nyitott gondolkodás, valamint a komolyabb meggyőzést is megúszta. :D

Valamint örülök, hogy láttuk, hogy mi lett Minene szemével, a mangában annyi volt, hogy megint volt szemgolyó, én meg csak pislogtam, hogy azt hogyan. Így viszont rendben van a dolog.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A mordályos nyul írta:Valamint örülök, hogy láttuk, hogy mi lett Minene szemével, a mangában annyi volt, hogy megint volt szemgolyó, én meg csak pislogtam, hogy azt hogyan. Így viszont rendben van a dolog.
Ez a Mosaic-ban sem volt benne? Nem olvastam, de IIRC mintha az Minenéről szólna és a hozzá kapcsolódó mindenféle mellékszálakról, szal... :D
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ja hogy mert azt én nem olvastam! :shock: Elolvassuk! :)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Van még egy Paradox néven futó is, az meg Akise-központú. :)

Btw kivételesen örülök, hogy atm abszolút nincs időm mangát olvasni, így legalább eltudom kerülni, hogy még az anime előtt bedaráljam az egész mangát, holott baromi _nagy_ késztetést érzek, hogy megtegyem... ^^
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

És igen, eljutottunk ahhoz a részhez, aminél csak nagyon kicsi hiányzott ahhoz, hogy dobjam az egész mangát. Már Hatosnál is húztam a szám, de ez totál kész. Egy gyilkos, mérgekkel és ellenmérgekkel(!!!) operáló ÖTÉVES! 5! Nemán.
Nem azt mondom, hogy minden kicsi feltétlenül ártatlan, sőt. A gyerekek kifejezetten kegyetlenek bírnak lenni. Gondolom a nevelés is belejátszik. Rá is kerestem kicsit, és az elvétve előforduló ilyen korúak max kisebbeket, vagy nem sokkal idősebbeket öltek.
Tehát ha van is ilyen ámokfutó pszihopata óvodás, és mondjuk tudja, hogy X vegyszer (lol) mérgező, az oké, de ahhoz már vegyésznek kell lenni, hogy az ellenszérumot ismerje. Meg a zacskóból feltörő mérges gáz...
Azt meg persze tudja sok gyerek, hogy az áram+víz kombináció mihez vezet, de ebbe a mosógépet bevonni már meglepő fordulat egy kicsitől.
Lehetett volna csodagyerek is, de nem mondhatnám, hogy sütött róla az átlagnál magasabb IQ, leszámítva, hogy hol ötéves módjára viselkedett, hol meg nagyon nem.

Mondjuk gratulálok az animének, mert itt még mindig normálisabban jöttek rá Yukkiék, hogy naplósgyerek van a közelben, mint a mangában, ahol csak a fejem fogtam, hogy "most komolyan... erről jöttetek rá?" Jó, nem nagyon változtattak rajta, csak épp egy minimálisat, annyit, hogy logikus legyen, ne pedig hasraütés. (Bár... simán lehet, hogy csak a scalnator-ök voltak lusták ahhoz, hogy az összes egymás alatt lévő naplóbejegyzést átírják...)

Ja, és hogy miért olvastam tovább mégis a mangát? Yunoért, természetesen. :wink:
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

IMÁDOM!!
A 7. részben annyi debilség volt, hogy ha három sorozatba lenne szétosztva mind a 3-at dobtam volna.
De mikor Yukki csókkal adott új levegőt a fuldokló Yunonak az az egészet lenullázta. XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: scineram »

Sokat néztem ezen a részen. Mikor ragasztózott a gyerek például, vagy hogy vitte ki anyut. De ilyen APRÓSÁGOK miatt már nem fogok kiakadni erre a sorozatra. Yuno éppen szellőztethetett volna is, mielőtt vadászni megy. Hogy végül miért nem ölte meg őket a csaj, azt én nem tudom. Talán ő se.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, elolvastam a mangát ch39-ig. Yey!

De most akkor mi van? Yuno is not Yuno - ez wat? Valaki plíz help, mert vagy háromféleképp tudom ezt értelmezni.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerintem a legegyszerűbb, ha végigolvasod, mert úgyis meg lesz magyarázva, és az úgy sokkal epicebb, mintha én ezt most elmesélném neked. :wink:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ó, meglesz magyarázva rendesen? Akkor jó. :3

Ja és lol'd at zsaru megkérdezi a terroristától, hogy hozzájönne e feleségül. xDDD
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: scineram »

8. igen komoly rész volt, a horroros jelenet egész fosósra sikeredett. A nézés se volt semmi. A twist pedig tényleg jó lett. Csak egy dolgot nem értettem kurvára. Miért nem hívtak segítséget a kupolához? Nem volt náluk MOBIL?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Manga ch56-ig elolvasva, a többit holnapra félrerakva, lelkiismeret furdalás beindítva, hogy zh-felkészülés helyett ezzel foglalatoskodtam...

Egy biztos: legyen akármennyi baromság is az elején és a közepén, de így, a végére annyira EPIC lett, hogy azt szavakkal nem tudom leírni. Bérelt is magának egy helyet a top5-ömben, noha a zárástól tartok egy kicsit...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mirai Nikki új OP és új ED.

Nekem bejön mindkettő. :3 (Jó, mondjuk az új OP-nál fölösleges volt a Yuno vs Yuno-t újra belerakni, csak most kék háttérrel, de ettől függetlenül is win. Mindenki kúlos benne. :D)

DE(!), ami talán a legfontosabb: Végre kivették azt a MuruMuru-s baromságot a végéről!! Ezért nem lehetek eléggé hálás. Szal egy az, hogy értelme nem volt az egésznek, másrészt meg két percet lazán elvitt a műsoridőből, ami sok... nagyon sok.

(A részt amúgy még nem láttam, de Yuno "Yukki praised me"-jére odatekertem. ZSENIÁLIS! xDDD)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: scineram »

Junchi írta:(A részt amúgy még nem láttam, de Yuno "Yukki praised me"-jére odatekertem. ZSENIÁLIS! xDDD)
http://youtu.be/LFWxPnLSjDA

Igen, az nem akármi volt. Az sem érdekelte, hazudik-e Yukiteru! Bár a tényleges akcióban megint nem volt sok ráció, de a csavart az új naplósokkal nagyon bírtam, és a Nyolcasos kavarást is teljesen faszán megmagyarázták. Akármyennyire idióták is a szereplők néha, ezeket értékelem. Murmurtól azért remélem nem végleg búcsúztunk el, szeretném őt az összes naplóssal bohóckodni látni.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

A hetedik rész óta nem néztem ezt az animet, mivel az ötéves kisgyerek (aki mellesleg mérgekkel operáló kémikuszseni, és persze pszichopata gyilkos) egész karaktere akkora orbitális marhaság volt, hogy a sorozat azonnal elveszítette a minimális érdeklődésemet is :o_O:
De most csak behoztam végre a lemaradásomat, és el kell ismernem, ha eltekintünk a mindenféle realitás nélkülöző és teljesen komolyan vehetetlen karakterektől, akkor a cselekmény egyáltalán nem rossz. Egész fordulatos és mindent el is magyaráznak, bár a karakterek eszméletlen logikátlanul tudnak viselkedni, főleg a rendőrök :wwall:

Yuki mondjuk egy GigaLúzer, akihez képest még Ikari Shinji is a férfiasság megtestesülésének tűnhet, Yuno pedig már annyira yandere hogy az tényleg beteges - ezek a nézések :knife:



17.rész
Áááh, Marco volt a legkirályabb.
Miért nem ők ketten a főszereplők a rakás szerencsétlenség Yukiteru és a hibbant tyúk Yuno helyett? :o_O:

LOL, szép kis apuka!
DE! Ez akár még jót is tehet Yukiterunak, ha mondjuk teljesen beleőrül és nem rinyál többé annyit
:hammer:




18.rész
LOL, Yukiteru akkora naiv balfék, hogy még Micimackó is órákat vehetne tőle B) Hogy a francba képes csak úgy megbocsátani az apjának, amiért megölte az anyját, és majd boldogan élnek, ha kijött a börtönből. Még jó, hogy másnak volt annyi esze, hogy kinyírja őkelmét.

El nem tudom képzelni, Yuno mit lát benne coolnak, de persze Ő is bolond, úgyhogy mit csodálkozom rajta is? :o_O:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mirai Nikki the abridged part1

A fingásokat leszámítva: xDDDDDD
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Junchi írta:Mirai Nikki the abridged part1

A fingásokat leszámítva: xDDDDDD
Mondjuk aki nem szereti a spoilereket, azoknak nem ajánlom!
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

20.rész

Egyszer az életben még Yukiteru is tud értelmesen reagálni. Yuno az Yuno, mit számít hogy hívják? ::^_^::

Nagyon felpörögtek az események ebben az epizódban, biztos kezdi szorítani a cselekményt az időkeret.
Nishijima pedig igazán tökös lett :@ KÉP Kár, hogy ez egyértelműen egy DeathFlag volt :drop:

Miva'? Most már MurMur a nagy összeesküvő? GTFO :wtf:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ha a halottaknak annyi, akkor nagyon benézte ezt Yukki. A barátok legyilkolása nagyon durva. Fej nélküli dying message meg komoly volt. Azt nem tudom, MurMurnek mi a célja, ő szerintem nem lehetne az új isten. Végül Delicious Yaoi Kiss NYAMMM!
Kép
Avatar
sallylla
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011.04.19. 18:21
Nem:
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: sallylla »

Sajnos még csupán 17 részt sikerült belőle megtekintenem, de eddig határozottan tetszik. Jó tény, hogy csak úgy hemzseg a nagybetűs WTF?! jelenetektől és karakterektől, ám emellett roppant szórakoztató és módfelett hangulatos. Yuno-t pedig eddig nagyon bírom, mint ahogy a legtöbb zakkant karaktert, :vigyor: annak ellenére is, hogy egy két húzását/megnyilvánulását már én is kicsit sok(k)nak éreztem. A Hetedikért pedig tényleg nagy kár, főleg Marcoért, talán a sorozat legbadassebb karaktere volt (Uryuu Minene mellett persze :) ).
Kép
TumblrMAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Várj, míg eljutsz a 22. részig. Ott lesz még csak igazán elemében a csaj (meg később, de az spoiler). :3

Sajnálni fogom, ha vége lesz ennek a cuccnak. Mindig feldobta a hétfő estéimet a sok bullshit Guilty Crown-Another-Black Rock Shooter után.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nah igen... szóval kb a 10-15 résznél tartott az anime amikor nekifogtam, mert szóltak, hogy jó... nos a vegyszeres kölök után hidegre tettem. De inkább azzal a céllal, hogy ezt jobb lesz egyszerre megnézni, különben sem a legegyszerűbb..

Yuno az abszulút yandere pszihopata izé, akit csak nézel és nézel és nézel és még mindig nézel, nehogy besétáljon az ajtón... én azt a csajt nem engedném a hátam mögé. XD Yukiterut legszivesebben lehúznám a wc-n, bár volt néhány tisztafejű hozzáállása. Most ettől a : ,,de én megmentek mindenkit" dologtól meg megint a hajamat tépem.

Őszintén nagyon tetszett az egész animének ez a jövő naplója koncepje és a legyek urás (hogy ne mindig a battle royallal jöjjünk, ezt legalább láttam is, félig olvastam is háh!) kényszere.

Amire most még kíváncsi vagyok, hogy mi fog történni a jelennel, ha megváltoztatják a múltat? Nekem itt nem világos az univerzum felépítés. A különböző időutazásokat más-más világoknak nevezni. De akkor nem párhuzamos dimenziók között utaznak inkább? Mert nekem az a logikus, hogy egy világban egy idősáv van, azon utazhatsz. És ha abban megváltoztatsz valamit ugyanarra az idősávra van hatással. Akkor meg miért mondja Yukiteru hogy nemérdekli ha ezzel meg is változtatja a jövőjüket ő ezt meg azt csinál....

Valaki, aki olvasta a mangát el tudja nekem magyarázni ezt a világfelépítést akkor? Mert nekem így pl a KHR univerzuma ugrott be.... hogy az egy logikus felépítés. Reális :D Ez a mirai nikkis nem kóser.... vagy csak ne várjam el hogy megfeleljen egy ..,,reális" magyarázatnak? XD

Nemtudjátok... van olyan, hogy kinyithatós okostelefon? :dirr: Mert eddig is szétnyithatós telót akartam, de mostmár.... :D Csak egyszer legyen sok pénzem!!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az van, hogy amint időutazást teszel a múltba, és megváltoztatod, gyakorlatilag egy párhuzamos idősíkot csinálsz az eredetiről, azaz ott a két "világ" kettéágazik. Te azt nem tudod megváltoztatni, amit már egyszer átéltél, mert az már megtörtént. Szerintem elég logikusan van felépítve, sajnos az animével le vagyok maradva, szal nem tudom, abban mennyire érthetően magyarázzák el.

Te most akkor hidegre tetted, vagy végül folytattad, vagy hogy? Mert tény, hogy a mérgesgyerek a mélypont, de annál már csak jobb lesz.

És én akkor sem adok igazat azoknak, akik agyonkritizálják Yukiterut. :-P Nekem sem a szívem csücske, meg a seiyuu nyafoghatna kevesebbet is, de... talán már kifejtettem a véleményemet vele kapcsolatban.
Válasz küldése