Girls Und Panzer

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Gondoltam nyitok ennek is egy topic-ot, mivel még sehol sem láttam róla magyar nyelvű diskurzust. :D
Hol is kezdjem....sok furcsa animét láttam, már életemben, de ha választanom kéne top 3-at, akkor ez a sorozat mindenképp benne lenne. Mindezt az első két rész, illetve a manga 4 fejezete alapján mondom.
Mert valahogy a lolik és a tankok nem az a két dolog, amik nagyon együtt járnának. Így kételkedve néztem bele a sorozatba, azonban a tömény hülyeség és abszurd párhuzamos világ ellenére ( ahol a tank háborúsdi feminim küzdősport XD ) volt benne pár ötletes vagy inkább érdekes dolog ( manga alapján, gondolok itt stratégiákra vagy h hogyan működik egy tank stb...)

Lényeg a lényeg egy nagyon beteg sorozat, ami enyhén szólva elüt az eddigi mezőnytől. Én személy szerint úgy vagyok vele, h ha másra nem de röhögni jó lesz rajta.Mivel valahogy kétlem, h ebből mélyebb dolgokat ki lehetne hozni.

Ha valakinek lenne valami meglátása a sorozattal kapcsolatban írjon...legfeljebb együtt röhögünk a sorozaton, amit pár mangaka alighanem full-ig beszívva World Of Tanks-ozás közben agyalt ki. :vigyor:

Üdv: Kashim
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Pedig Mondón és AA-n is van topikja :wink:


1.rész

Szégyellem magam, amiért nem tudtam, hogy a tankvezetés a legelegánsabb sport egy lány számára, amitől ideális háziasszonyokká válnak lol Ez legalább akkora marhaság, mint az Upotte, ha nem nagyobb :drop:

A rajzolás viszont meglepően szép. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó minőségű karakterrajzokat készítenek egy relatíve ismeretlen sorozathoz, és még a CGI tankok is nagyon jól néztek ki a kezdeti szimulációs szakaszban

A történet kezdése nem igazán tetszett. Szerencsétlen kiscsajt belekényszeríteni valamibe, amitől már korábban elszenvedett egy traumát, nem épp dicséretes dolog, mégha a végén önszántából ment is bele :wwall:

Leginkább csak az érdekel a folytatásban, hogy miért van az egész...város(?) egy anyahajón? :o_O:


2.rész

Ezek az iskola aztán nagyon vigyáz a használaton kívüli tankjaira, jót nevettem mikor a leglehetetlenebb helyeken kellett megkeresniük, mielőtt használatba vehették volna őket.

A kiképzőjük belépője egész stílusosra sikeredett, és közben még az igazgató Ferrariját is sikeresen felborította, és még vissza is tolatott rá :LOL:

A lányok tanítása is érdekesen kezdődött ezzel a 'Menjetek és csináljátok!" a többit pedig találják ki maguktól? Ehhez képest elég gyorsan feltalálták magukat, és jól részletezték a tankok üzemeltetését. Nem is tudtam, hogy a parancsnoknak a vezető vállát kell rugdosnia, hogy merre menjenek És a tüzérnek hogy adja meg a célpont helyzetét? Rádió nincs?
Arra azért kíváncsi leszek, mi történik ha valakit telibe talál egy olyan éles lövedék :drop:

És még mindig nem tudom, miért van az egész város egy anyahajón?
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta:Ezek az iskola aztán nagyon vigyáz a használaton kívüli tankjaira, jót nevettem mikor a leglehetetlenebb helyeken kellett megkeresniük, mielőtt használatba vehették volna őket.
Na igen, de szerintem a hegyoldalban lévőt leszámítva annyira nem voltak meglepő helyen. :)
-OJ- írta:A kiképzőjük belépője egész stílusosra sikeredett, és közben még az igazgató Ferrariját is sikeresen felborította, és még vissza is tolatott rá
Ezzel szerintem sokunk iskoláskori álmát valósította meg az anime ilyen szempontból...bár az én sulimban Ford Focus-a volt a dilinek, de mondjuk azt is lapíthatta volna! XD
-OJ- írta:Rádió nincs?
De van, mert asszem az egyik kiscsaj a pimp my tank alatt épp azt tette rendbe, de mondjuk ilyen mindenki-mindenki ellen harcban kinek rádióznának? :roll:
Mondjuk érdekes, h a mangában még a régi világháborús "headset-eket" használták, az animében viszont már modern gégemikrofonokat láttam...Általában szeretem ha haladnak a korral, de ebben az esetben maradhattak volna a réginél.
-OJ- írta:És még mindig nem tudom, miért van az egész város egy anyahajón?
Szerintem ez a sorozat egyik fő kérdése lesz, egyik haverom aki hajózik is nézi a sorozatot, ő nagyon jót nevetett rajta.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Péter »

Erre felfigyeltem, amikor adni kezdték, és ugyan elég nagy f@szságnak tűnik, de inkább kivárom a végét. =) Tartok kicsit tőle, mert a hasonlóan elborult alapelképzeléssel kezdő Upotte!! is borzasztó gyorsan kifújt, úgy a 3. rész környékén.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Az már a másodikban, mert a tanár nagyon keveset szerepelt, így nem volt aki kiakadjon az őrültségeken :wwall:
Azok pedig önmagukban csak fárasztóak voltak.

Első két rész alapján már jobb lesz. Pörgősebb a cselekmény, változatosabbak a karakterek (persze azért a szokásos sztereotípiák) és szebb a rajzolás is. És a vizes pólóban történő tanksúroláson kívül eddig ecchi sem volt.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Péter »

Sztereotípiákkal nincs bajom, amíg az anime ellátja a fő feladatát, a szórakoztatást. A Strike Witches és az említett Upotte!! pont ezt bukta el anno, remélem ez a "tankos romantikus" elgondolás nem ugyan ezt a kategóriát fogja erősíteni. :vigyor:
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Meglátjuk.
De romantika biztos nem lesz benne (max az eszme) mert egy darab hím sincs a szereplők között.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ez hol akadály?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Eddig sehol, csak változatos és poénos legyen :thumb:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Péter »

-OJ- írta:csak változatos és poénos legyen :thumb:
Én már a poénossal is megelégszek. =)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: scineram »

Őszintén szólva első meglepett a grafika igen jó minősége, főleg a nagyon sima karakteranimáció. Azt hittem, ilyen olcsó, spórolós látvány lesz, mint mondjuk az Upotte.

Az első rész elég aranyos volt, a nyomulós elnök azonnal szimpi lett. Mondjuk a propagandafilm elég röhejes volt, azon meg behaltam, mikor az egyik csak kijelentette, hogy férfiak és tankok nagyon nem illenek össze. Az anyahajó a végén engem is lenyűgözött.

A második résszel már több problémám volt. Kíváncsi lennék, az évekig fürdő tankot hogy indították be például, meg a rozsdától is meglepően könnyen megszabadultak. A másik gondom azzal volt, ahogy rögtön éles lőszerrel mentek életük első útján és mindjárt csatába is. Nem halhatna itt meg valaki. Ez még ezen anime szintjén is feszítette a húrt. Ettől függetlenül funnak néz ki, úgyhogy a többi elválik.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

3.rész

Ennyit a tankos rész realizmusáról. Addig ok, hogy őket nem találták el a mazsolák, meg ami a hátsó részüket érte az a lövedék besült, dehogy ők egy közepes tankkal, egy lövéssel kilőttek egy nehéz páncélost. Meg utána álló helyzetből az összes többit, miközben az M3 elsüllyedt.
Ez egy nagyon LOL hadgyakorlat volt :drop:

Isuzu pedig teljesen ráizgult az ágyúra :oops:
Mako ágyúval történő ébresztésén viszont jót nevettem. Csodálom, hogy egy ilyen zaj nem zavarta a szomszédokat hajnali 5kor :LOL:

A tankok elég röhejesen néznek ki, főleg a rózsaszín és az agyoncsicsázott Stug. Inkább belül rendezte volna be mindenki, az kevésbé tenné őket nevetségessé. És igazán nem ártana beszerezniük nekik is egy rendes egyenruhát

Az anyahajót továbbra sem magyarázták meg, ehelyett jött egy még nagyobb. Csak arra tudok gondolni, hogy hatalmas túlnépesedéssel küszködnek a jövőben, így sokakat muszáj hajókra rakni.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta:közepes tankkal, egy lövéssel kilőttek egy nehéz páncélost. Meg utána álló helyzetből az összes többit, miközben az M3 elsüllyedt.
Hát én nem láttam ott semmiféle nehéz tankot demind1, mondjuk szerintem ebből a dream team-ből max a stug-nak lett volna esélye kilőni őket.. a többiek meg kancsalok voltak. Az M3-ban meg eluralkodott a pánikhangulat és elk.rták, h egy klasszikust idézzek. :D

Szóval azért szerintem nem volt annyira valótlan tekintve, h a PZ IV is nagyon jó tank volt. + ha ehhez még hozzáveszem a délutánjait a tankshop-os szimulátorban töltő Yukari-t, akkor egyből összejön ez a "Kill Streak" :)
-OJ- írta:Isuzu pedig teljesen ráizgult az ágyúra
Az nagyon XD volt tényleg.
-OJ- írta:A tankok elég röhejesen néznek ki, főleg a rózsaszín és az agyoncsicsázott Stug.
Azért a Pz38t-se hagyd ki a sorból, öcsém aranyszínűre festeni egy tankot.... :wwall:
-OJ- írta:És igazán nem ártana beszerezniük nekik is egy rendes egyenruhát
Az openingben van rajtuk valami olyasmi asszem.
-OJ- írta:Az anyahajót továbbra sem magyarázták meg, ehelyett jött egy még nagyobb.
Az a jelenet nekem kb. úgy jött le mint a Birodalom Visszavág-ból a szuper csillagromboló első megjelenése. :vigyor:
-OJ- írta:Csak arra tudok gondolni, hogy hatalmas túlnépesedéssel küszködnek a jövőben, így sokakat muszáj hajókra rakni.
Jobban belegondolva tényleg ez lehet az egyetlen lehetséges magyarázat.

Összefoglalva nekem a 3. részben egyedül az a jelenet nem tetszett amikor az álomszuszék csaj a mozgó tankra menet közben szemből felugrott, hát ott egy kicsit jobban előjött bennem a WTF feeling.
A vége sem volt olyan rossz legalább láttuk az első ellenfeleket, az "angolok" személyében. És ahogy az intro-t elnézem miútán őket elintézték azután jönnek az amcsik, őket követik majd a ruszkik, és végül pedig a főszereplő idősebb nővére lesz a final boss a tigris tankjával. Bár oda szerintem már kevés lesz ez a PZIV... :roll:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kashim írta:Gondoltam nyitok ennek is egy topic-ot, mivel még sehol sem láttam róla magyar nyelvű diskurzust. :D
Pedig épp egy héttel korábban borultam ki rajta a másik topicban. XD Viszont mivel ott már "kiéltem" magam a témában, ezért OJ szavaival búcsúznék is:
-OJ- írta:Ez legalább akkora marhaság, mint az Upotte, ha nem nagyobb :drop:
:goodpost:
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta: Ez legalább akkora marhaság, mint az Upotte, ha nem nagyobb
Azért így a 4. rész után szerintem kijelenthetem, h nem annyira elborult, bár lehet h hamar jelentem ki ezt, de szerintem az a fostalicska Upotte-t nem lehet überelni. Nekem elég volt belőle az elborult jelenet amikor az a elf csaj vagy mi a fene megújjazta magát mert ráizgult az ellenfélre.Na annyi bőven elég volt az Upotte-ből.

Ellenben a GUP-ban eddig nem volt eddig semmi ilyen állati ösztönökre építő állatság.

4.-rész:
Ismét volt egy két túlzás nekem a városi rész baszta ki a biztosítékot....h csak úgy száguldozhattak a városban és törhettek zúzhattak mindent. Mondjuk kíváncsi lennék a biztosítok, h mérik majd fel a károkat utánuk! XD
Kicsit túl gyors volt a számora a PZ IV
Idegesítő volt a M3 legénységének dezertálása és a hülye diáktanács baromkodása is....komolyan abból a szemüveges bringából nem néztem volna ki, h ennyire pszihó tud lenni. Kár h semmit sem talált el...

Ami tetszett:
Az nagyon XD volt számora amikor a St. Gloria csapatának a Brit Grenadiers indulóját játszották be.
http://www.youtube.com/watch?v=OIVSpY8xY9I
Legalább annyiban reális volt az egész, h nem tudtak csodát tenni a PZIV rövid 7.5-ös ágyújával. Bár azért szépen kiirtották a matildákat a chuchill mellől! :)
És végezetül ott volt még a rész végén az új ellenfél meg azok saját indulója...
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... UzE1WeMc2g#!
Mondjuk kelleni fog annyi sherman (A.K.A Tommy kukta) a német technika ellen! :roll:

Most már csak azon fogok röhögni, ha a szovjet ellenfeleiknek ezt játsszák be:
http://www.youtube.com/watch?v=AOAtz8xWM0w
Bár mondjuk én már azon is röhögök, h az egyik karakternek Katyusha lesz a neve...XD

És ha már itt tartunk akkor remélem, h ha eljutunk a final boss-ig, (Nagy valószínűséggel Miho nővéréhez, aki tigris tankkal nyomul.)
Akkor remélem ezt játszákk be:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... g8nzQ060_4#!
(Mert ezt a többi "theme" még együttesen sem tudná lenyomni.) :cool:


Ú.I.: Lesznek még Olasz csapat is, mondjuk nem tudom miért mert abszolút lúzerek voltak tankok tekintetében.Sebaj majd jönnek Vespa robogóval! XD
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

4.rész

A hadgyakorlatnak ezúttal sem volt sok értelme, a realisztikusságot pedig szintén el lehet felejteni

Pedig alapvetően nem volt rossz a kelepce ötlet, de ha már nem találtak el semmit, az nagy LOL hogy simán bevárták míg az angolok közbezárták őket két oldalról, és már rég füstölgő roncsoknak kellett volna lenniük, mire visszavonultak...egyenesen be a városba, ahol a nézők külön örültek neki, hogy rommá lövik/zúzzák a boltjaikat :drop:

A diáktanács a legidiótább csapat mind közül, és a szemüveges csaj állandó üvöltözése elég idegesítő tud lenni. Azon viszont szakadtam, hogy még egy méterről sem talált el semmit, őket viszont cserébe azonnal sz*rrá lőtték :lol:
Aztán persze az az egy árva Pz.IV simán kilőtt három tankot is, de az már tényleg túl szép lett volna, ha még a negyediket is sikerül.

De ha már családi dráma, így kell ezt csinálni! Öt perc alatt lezavarták az egészet, és Isuzu anyuka ájulásai inkább viccessé tették a helyzetet, semmint drámaivá :thumb:

És máris a nemzeti bajnokságnál tartanak!? Itt aztán nincs üresjárat a cselekményben :shock:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: scineram »

Szóval visszaértünk az első epizódhoz, és itt csak négy rész kellett hozzá. Elég lulzy volt ez a meccs, a városi üldözés csak hab a tortán. De legalább azt is poénra vették, ahogy bekiabáltak, hogy "Az én boltomat is menjetek bele!" Értékelem, hogy nem mindjárt győzelemmel kezdtek egy tapasztalt csapat ellen, de legalább megszorongatták beképzelt pofájukat. A családi dráma tényleg gyorsan le lett rendezve, de annál jobb. Mutternek meg lett mondva helyzet, azt kész, Hana elbúcsúzott és ment a dolgára. Úgy tűnik, csak én szeretem a diáktanácsot, főleg a troll elnök a nagy arc.

Az animáció továbbra is igen meggyőző. Nem nagyon szeretem az ilyen sok 3DCGt, de egész szépen illeszkedik többi animációhoz, így egyáltalán nem zavar. Sajnos ezen modern technikák nélkül az ilyen művek már megfizethetetlenek lennének.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

6.rész

Ezek a lányok aztán tényleg nem találnak el semmit. Négyen voltak egyetlen tankra, ráadásul szemből hogy lehetett elhibázni? :wwall: Az elején pedig nem vettem észre az M3-as megjegyzését, miszerint a rádiós lány tankja az Amcsi alakulat zászlós egysége (a szőke lányét gondoltam annak), így kicsit meglepődtem, mikor a csata azonnal véget ért mihelyt azt kilőtték :shock:

Azért rendes volt az Amcsiktól, hogy csak öt Shermant vetettek be a végső összecsapásban, hogy egyenlőek legyenek az esélyek. Kilenc tankkal biztosan nem bírtak volna el az Ooranosok, főleg ilyen célzással :D

Makonak is bedobtak egy kis drámát a végére, és most először Miho nővére is megmutatta a kedvesebb oldalát, mikor a rendelkezésükre bocsátotta a helikopterüket. Alig várom, hogy akció közben lássam a Tigris IV-esét

Anzio lesz a következő ellenfél, az gondolom Olaszországot takarja és M13-15ösökkel fognak majd harcba szállni :thumb:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

OVA előzetes

A December 21-én megjelenő, első Blu-Ray lemezen lesz rajta :thumb:
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Kashim »

6.részhez csak annyit fűznék még hozzá hogy szerintem azért elég jól oldották meg, mivel azért dupla annyi tank ellen tényleg nem győzhettek volna azzal a járműparkkal ami az Ooarainak van.
Szóval az elég jó volt kitalálva a zászlós tank cuccal. Bár nem sokon múlt mivel a Firefly lövésze elég jól tolta.

7.rész:
Megvolt az első drámázás is amikor meglátogatták a Mako nevű lány nagyiját a kórházban...XD
Kiderült, hogy még mindig vannak roncsok szanaszét a hajón...így a lányok újra mentek kukázni, és találtak pár dolgot.
-Egy hosszú csővet a PZ IV-re...hát jó lenne minél előbb fel is szerelni.
-Egy Char B1-et (Egy agyonpáncélozott Francia tankot elég gagyi ágyúval.)
-Plusz még találtak egy Tigris tankot is amiről sokan már azt mondják, hogy egy Tigris P változat ami elég ritka darab. Bár ez nem 100%.
Az Olaszokat gyorsan leverték aminek külön örültem mivel szerintem sem érdemeltek volna egy külön részt. :D

A következő részben jönnek az oroszok, amire azért kíváncsi leszek. Fogadni merek, hogy IS-2 és T34-85 lesz az összeállításuk.
-OJ- írta:Alig várom, hogy akció közben lássam a Tigris IV-esét
Jaja arra én is kíváncsi leszek, + halkan jegyzem meg, h felcserélted a tigrisnél a két római számot, de mondjuk ez nem akkora problem.
-OJ- írta:Anzio lesz a következő ellenfél, az gondolom Olaszországot takarja és M13-15ösökkel fognak majd harcba szállni
Hát valami olyasmivel jöttek az tuti hogy az M13 széria darabjai voltak, de komolyan röhögtem volna ha ennek egy külön részt szenteltek volna. Hála istennek kb 10 másodperc alatt el lett intézve a dolog. :thumb:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

7.rész

Mako családi drámájának is nagyobb volt a füstje, mint a lángja, mert Hanáéhoz hasonlóan ezt is 2perc alatt lerendezték. Miho múltja már érdekesebb volt, mert a korábbi rövid flashback alapján úgy tűnt, ő szenvedett el valami traumát ami megutáltatta vele a tankvezetést. Erre mint kiderült, morális szempontból még helyesen is cselekedett, hogy abban a helyzetben inkább a társait mentette.
Pedig egyszer már átestek a tankkeresési fázison, erre most rájöttek, hogy még mindig nincsenek elegen, így ismét átfésülték a hajót elveszett tankok után kutatva. Nem ártana, ha kicsit jobban vigyáznának az iskola felszerelésére ::^_^:: A Renault tankot még egy elég reális helyen találták meg, de hogy a másik Pz.IV-es tankot hogy sikerült a fedélközbe leparkolni? És hogy fogják onnan kiszedni? :drop:
És végre kiderült, miért van az összes iskola egy anyahajón. Nem egy nagy magyarázat, de több a semminél.
Kár, hogy az olaszokkal vívott ütközetet átugrották, ennél több szerepet érdemeltek volna :(



8.rész

Az angol lányt tényleg Darjeelingnek hívják? :LOL:
Újabb problémák merültek fel, ezúttal az iskolával kapcsolatban, hogy hamarosan bezárják. Gondolom kevés a tanuló, és ha megnyerik a bajnokságot akkor talán többen jelentkeznek majd hozzájuk. Azért rendes volt a diáktanácstól, hogy ezzel nem akarták leterhelni az elsős Mihot. Neki lesz elég baja, ha tényleg kitagadják otthonról.
A ruszkik nem okoztak meglepetést azzal, hogy nem túl szimpatikusak és hogy el vannak szállva az erőfölényük miatt. Főleg a kisebbségi komplexusban szenvedő pukkancs loli Katyusa, aki a teljesség kedvéért még katyusával is érkezett, sőt még el is énekeltették velük a dalt :thumb:
Ezt se hallottam már vagy az óvoda óta.

Az ütközet is érdekesen alakult. Pedig Miho alaposan tanulmányozta a stratégiájukat, éppen ezért vicces, hogy ugyanazzal a taktikával kerítették be őket, amiről már ő is tudott. Bár ez inkább a többiek hibája, amiért elővigyázatlanul utánuk hajtottak.
Azt mondjuk nem értem, hogy ezen a ponton ugyan miért adnák meg magukat, mikor nem élet-halál harcról van szó? :o_O:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

9.rész

Most legalább kiderült, miért akarta a diáktanács mindenáron bevenni Mihót a tankozásba. Elég halovány remény, hogy elsőre megnyerik a bajnokságot, és ezzel megmentik az iskolát a bezárástól :drop:
Miho is egyedi megoldást választott a morál növelésére, de még nagyobb égés, hogy az egészet közvetítették a kivetítőn :LOL:
Maga az ütközet elképesztően jó volt, végre taktikáztak is egy kicsit, mindenki tette a dolgát, és lőtték egymást ahogy a csövön kifért :cool:
Az orosz zászlóstankosoknak viszont nem sok eszük volt. Ha körbe-körbe furikáznak a faluban, akkor számíthattak volna rá, hogy az üldözőnek ez gyorsan feltűnik és szembe fordul velük.

És volt pofájuk cliffhangerre hagyni, hogy ki győzött :wwall:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: scineram »

Igen, az látszik, hogy a vezetőkön kívül mindenki idióta a tankoláshoz, vesztükbe is rohannak gyakran. De iskolás lányok lévén ezt elnézzük nekik, lévén része a settingnek. :drop: Legalább templomból kitörés eredményes volt némi stratégiával, és a tanács csapata vagy 2-3 tankot is kivett. A cliffhangerhez szerencse, hogy a 10. rész le lesz vetítve idén, csak az utolsó kettő csúszik.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

10.rész

A végeredmény nem volt kérdéses, a ruszkik viszont meglepően rendesek voltak, ahogy mindenféle felhajtás nélkül elfogadták a vereségüket.
Azon már meg sem lepődtem, hogy a parkolóban állt a Chi-Nu ami eddig senkinek nem szúrt szemet. Az automobil klub pedig birtokba vehette a Porsche Tigrist :drop:
Mako és Hana családi problémáit is gyorsan tisztázták a szokásos két percben :shock:
Az epizód második felében nem számítottam rá, hogy ilyen hamar újra a harcmezőn találják magukat és már el is kezdődik a csata :O Természetesen a Fekete Erdeiek német WWII indulóval vonultak a csatába :cool: Szegény Chu-nis csapat pedig csak golyófogónak voltak jók, és már ki is estek :(
Pedig azt hittem ez a rész még készülődéssel, edzéssel, barátkozással, valamint az új csapatok bemutatásával (ami végülis röviden megtörtént) fog eltelni. Így míg nehezebb lesz kivárni a 2-3hónap múlva esedékes befejezést :wwall:


LOL, mikor a Nyuszi osztag tagjai a Kelly hőseit nézték a TVben, és siratták a Tigris tankot, amiért mindjárt kilövik :thumb:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

10.5 rész

Igaz, hogy csak recap, de ennek ellenére jó kis rész volt. Az előzőhöz hasonlóan most is bemutatták az új csapattagokat, az új tankokat, és hogy milyen fejlesztéseket végeztek a régieken.
Most azonban nemcsak az Oaraiosokkal foglalkoztak, hanem az ellenfeleket és az ő tankjaikat is ismertették.
Valamint végre megmagyarázták a bajnokság szabályait is, hogy milyen lőszert használnak (amitől nem robbannak fel), hogyan működik a fehér zászló, maximum hányan vehetnek rész egy ütközetben, stb. Pl arra is külön kitértek, hogy a t89 miért nem támadta meg / lőtte ki a Saunders zászlós tankot, meg hasonló részletek :thumb:
Válasz küldése