Shingeki no Kyojin

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Rui-chan írta:Lehet, hogy olcsó húzás, de vissza fog változni emberré, csak azért, hogy utána megint felvegye az óriás alakot. :LOL:
LOL, pont mint a Hihetetlen Hulk :LOL:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Ja tényleg: Ha eddig valakinek nem tűnt volna fel Mikasa egy yandere. Abból viszont a csendes visszahúzódó egész eredeti.
Rui-chan írta:A következő részben megismerjük, hogy miért is viselkedik így Mikasa. Lehet, hogy ettől még nem lesz szimpatikusabb a számodra, nekem mindenesetre segített a visszaemlékezés abban, hogy kicsit megkedveljem. Ahogy Kdanni is mondta, Mikasa yandere, viszont nem a szokványos fajta, inkább csendesebb. Az, hogy miként reagál Eren halálára, majd kiderül. Nem írok spoilert, vasárnap úgyis megtudod. :wink:
A flashback rész előtt azt akartam írni, hogy igen, ezt eddig is sejtettem, viszont ettől még nem lett szimpatikusabb a karaktere, sőt... ^^" Viszont most, hogy már lement a múltjáról szóló epizód is, sokkal "érthetőbb" lett az egész karakter, most már legalább nem ellenszenves. Valamint a harctéren is ő bizonyított eddig a legjobban, nem is emlékszem, hogy rajta kívül láttam-e eddig olyan újoncot (vagy úgy egyáltalán akármilyen katonát), akinek sikerült megölnie egy óriást, ráadásul ő sorban darálja őket. És az árusnál is amit levágott... XD Szóval mondhatjuk, hogy egész megkedveltem. Sőt, igazán a legutóbbi részben nőtt nagyot a szememben, ahol úgymond "legyőzte yanderizmusát". (Ugye először előjött nála a "default" yandere viselkedés, vagyis az, hogy ha az imádottja meghal, akkor egyből erőtlen lesz, mivel csak "érte él" és utána már kb. nem is ellenkezik, ha meg akarják ölni őt is, viszont képes volt ebből a gödörből elég hamar kimászni és visszatámadni az óriásra, hogy ezúttal már a saját életét védje. Ez nagyon tetszett.)
Kdanni írta:Megyjegyzés2: A korcsoport besorolás annyit tesz kinek szánják. Semmilyen műfaji megkötést vagy minőséget nem jelent. Bármi lehet rossz kategóriába sorolva, vagy időközben kinőtt az eredeti kategóriájából.
Szerintem teljesen fölösleges egyáltalán komolyabb szót ejteni ezek miatt. Nem, hogy vérre menő vitát folytatni miatta.
Persze, tudom, hogy egy anime minősége nem ezen mérhető le, csak pusztán azért kérdeztem, mert ha ez shounen, akkor meglepően véres helyenként, meg a hangulat is jóval komorabb, illetve a szereplőket is jóval "lazábban" darálják le harc közben. Érted, most hasonlíts már össze egy Shingeki-t mondjuk egy Narutóval/Bleachel/One Piece-el/Fairy Tail-el... XD Narutóban pl. nem igazán emlékszem ilyen jelenetre, hogy egyik óriás focilabdaként lerúgja a másik fejét, ami a templomtoronyba fúródik, majd utána még tovább rugdossa a véres torzót. És akkor ez még csak az anime, a manga még ennél is durvább. Meg az embereknek általában két sorozat ugrik be a Shingekiről, a Berserk és a Claymore. Az előbbi seinen, a második meg szintén eléggé arra hajaz, még ha talán hivatalosan nem is az. Persze tőlem shounen is lehet a Shingeki, de akkor nagyon odatette magát a mangaka, gratula neki. XD
Rui-chan írta:Itt ugyan nem jártattam a számat ez ügyben, de AnimeAddicts-on legalább tízszer megemlítettem, hogy meg lesznek magyarázva a dolgok. Előbbre szerintem nem illett volna a magyarázat, így visszaemlékezésként viszont elég jól szerepelt. A mangában kicsit kitértek a 3D szerkezet működési elvére is, de annyira nem hiányzott a részből ez az információ. Ne várja mindenki, hogy rögtön az első pár részben mindenre magyarázatot kap! Ha csak 12 részesre tervezték volna, akkor azt mondom, hogy jogos a felháborodás, csakhogy így még van idő kifejteni bőven a háttértörténetet. Kapunk még visszaemlékezéseket bőven, ráadásul lesz egy OVA, ami még hozzá fog adni valamit a cselekményhez.
Engem nem zavar, ha később derülnek ki dolgok, csak már kezdett ijesztő lenni, hogy a negyedik részig kellett várni, hogy egyáltalán bármit megtudjunk az óriásokról. De most már egész jól "feljött" a sztori, szóval nem panaszkodom. Amúgy speciel az egyik kedvencem a D.Gray-man, az is olyan, hogy egy in medias res a kezdése és később tudjuk meg, hogy mi merre hány méter, szóval tényleg nincs bajom az ilyen stílusú történetvezetéssel, sőt, csak tényleg nem akartam, hogy a Shingeki átmenjen HOTD 2-be, ahol úgy ment le 12 rész, hogy lóf*szt sem tudtunk meg a zombikról, már elnézést. (Ja de, vonzza őket a zaj, de az is random módon, fúha! XD)
Rui-chan írta:Nem tudom miért, de nekem van egy olyan fura érzésem, hogy anime original endinget kap. Aztán ha érdekel, hogyan folytatódik a történet, olvasd el a mangát. A Gantz-cal is jól elbántak anno, még mindig böki a csőrömet a befejezés, holott a manga akkor kezdett csak igazán beindulni. Bár ezt nem Gonzoék viszik, szóval reménykedem, hogy lezárják valami jól elvágható pontnál, aztán jöhet a következő évad, majd valamikor.
Igazából én is abban reménykedem, hogy csak elvágják egy ponton és majd lesz második szezon is, ha megint összejön annyi mangafejezet, hogy újabb 25 rész kiteljen belőle, mert szvsz ez a sorozat megér ennyit. (Az egy dolog, hogy már most tervezem, hogy ha vége az animének, azonnal rávetem majd magam a mangára, de attól még szívesen látnám a folytatást animálva, már ha tartják az első szezon színvonalát.) A Gantz-al kapcsolatban mondjuk nem értünk egyet, én annak a mangáját kezdtem el, de már az is nagyon hamar unalomba fulladt szerintem, leginkább pont azért, mert ott is felvázoltak egy alaphelyzetet (hogy bekerülnek a "játékba", illetve, hogy ölni kell a szörnyeket), de nem kezdtek vele különösebben semmit, egy apró infó nem derült ki arról, hogy mi az egésznek az értelme, ki lehet-e belőle szabadulni véglegesen, mit akar tőlük Gantz, miért pont őket választotta ki, stb-stb. Persze lehet, hogy ezek az infók már azóta kiderültek a mangából, de amikor én olvastam, akkor valami 50 fejezet után dobtam, mert annyira egyhelyben toporgós darálásnak éreztem az egészet, hogy az nekem fájt. ^^"
Rui-chan írta:Olvastam olyat, hogy Eren rosszabb, mint Shinji. Nem tudom, az illető hova tette a szemét, de eléggé mellélőtt ezzel a megállapításával.
Kb. XD Spoiler: Majd akkor beszéljen így, ha Shinji is úgy "lebokszol" két angyalt is egymás után, mint ahogy Eren tette a legutóbbi részben. XDDD
Junchi írta:Nálam Eren:

Ep 1, 2: GTFO, bitch!
Ep3: /me kinda neutral
Ep 4, 5: BROFIST!
Én végig együtt tudtam érezni vele, még a gyerek-Erennel is, mivel kb. mindig annyit láttunk mi is a világból, amennyit éppen ő. Szóval pl. elsőre nekem is fura volt, hogy az emberek látszólag beszarinak/teszetoszának/bénának tűnnek az óriásokkal szemben (ergo mondhatjuk, hogy kis mértékben, de én is ugyanúgy "fel voltam háborodva", mint Eren), de csak azért, mert akkor láttuk őket először akcióban, amikor már Erenék brigádját is bevetették, akkor pedig kiderült, hogy ezek jóval mozgékonyabbak, gyorsabbak, stb., mint amilyennek gondoltuk őket. Ezután fordult a kocka és úgy voltam vele, hogy csoda, hogy eddig kitartottak ellenük. ^^"
Junchi írta:Már csak ezt a "megölök minden óriást derp" baromságot kéne elhagynia és simán kedvelhető, karakter lenne (és még a seiyuu sem zavar kivételesen).
Már így is az szvsz. Ez a "minden óriást megölök" lehet, hogy idealista túlzás, de még mindig jobban bejön, mint a többi ember "óriás, visszavonulás!" mentalitása, mert azzal az életben nem fognak nyerni. ^^" Spoiler: Meg van rá egy ötösöm, hogy azért Eren az első "emberpárti óriás", mert ő az első áldozat, akiben annyira benne van az a "megölöm mindet!", hogy még "halála" után sem tűnt el belőle ez az érzés, ezért óriásként is megőrizte emberi mentalitását/tudását. Persze biztos nem csak ennyi lesz és apuci kísérletezgetése is hozzátesz valami tudományos magyarázatot a dologhoz, de egyelőre ezt sem zárom ki. Apropó, a seiyuu-val mi baja van mindenkinek? XD Többen írtátok, hogy "Eren seiyuuja", de most nem értem, hogy magával Yuki Kaji-val van valami bajotok (tőlem amúgy nyugodtan, azt sem tudom, hol szinkronizált még ezen kívül XD), vagy szimplán a shounen főhősök szinkronhangjait nem szoktátok bírni? XD
Junchi írta:Jó ez a cucc. Azon ritka esetek egyike, mikor az orbitális HYPE mögött tényleg van is valami.
Ez!
Rui-chan írta:Ennyire kihalt itt mindenki? :drop:
Az a vicc, hogy ez most pont egy olyan sorozat, amit szinte majdnem mindenki néz a fórumról és bőven van is róla mit beszélni, szóval én sem igazán értem. (Bezzeg a Madokánál anno még a nem-Madoka topicok is azzal voltak tele mindig.) Vagy inkább a saját blogjukra írogatnak, vagy vizsgaidőszak van...vagy tényleg nincs több ötletem. Amúgy én terveztem, hogy minden epizód után beírok valamit az adott részről, csak kb. egy hétig nekem sem volt rá sajnos időm, de most pótolom.
Rui-chan írta:Pedig a 6. rész nagyon jól sikerült, igazán visszaadták azt a hangulatot, amit vártam. Igaz, eléggé időhúzás szaga volt, de inkább ez legyen, mint anime original ending. A kérdésem azokhoz szólna (vagyis leginkább Titkoshoz), akik eddig nem kedvelték Mikasát. A 6. rész után mennyire változott a vélemény róla? Tudom, még így is elég érdekes lány, habár a visszaemlékezés után sok cselekedete értelmet nyert. Nos Eren meg... igazán nem akarok spoilert írni, szóval itt befejezem az eszmefuttatásom.
Igen, igazából én is úgy érzem, hogy kissé mintha húznák a cselekményt folyamatosan, mintha direkt vigyáznának rá, hogy egy epizódban ne történjen túl sok minden, de ha ez kell ahhoz, hogy 25 rész kiteljen belőle, akkor áldásom rá. XD Mikasáról meg ebben a postban írtam fentebb, de a lényeg, hogy most már jóval szimpatikusabb, eddig olyan semmilyen karakternek éreztem és az introvertált jelleme is inkább odadobott fanservice-nek tűnt, mint értelmes dolognak, de a legutóbbi két epizód nagyot lendített rajta.
Rui-chan írta:Az a valami, amit én elsőre ásványnak néztem, de kiderült, hogy gránátalma, egyáltalán nem volt benne a mangában. Valahogy nem éreztem oda valónak azt a gyümölcsöt, és valószínűleg a készítőknek sem lesz újabb terve ezzel a szimbólummal.
LOL, én meg milyen fanteóriát gyártottam már köré! XD Eskü azt hittem, hogy az egy óriás szerve, esetleg pont az, amitől emberből óriássá változnak át. Ugye azt láttuk, hogy Mikasa feladná a harcot, de valami hasonló formájú "izé" elkezd "lüktetni" benne, ami miatt mégis folytatja, majd ezután levágja az óriás ujjait és kiesik a húsa közül ez a "szerv". (Vagy lehet, hogy előbb vágta le és aztán kezdett benne is "lüktetni", ez most mindegy. XD) És mivel volt rá flashback, hogy Erennel csinált valamit az apja, illetve Mikasa is sokáig velük élt, ezért azt hittem, hogy az öreg mindkettőjükkel kísérletezett és esetleg 1-1 ilyen "szervet" rakott beléjük. Persze az egész elmélet borul, mert ez a "lüktető túlélőösztön" akkor jött először elő Mikasában, amikor még először találkozott Erennel és az apjához csak utána került. Na mindegy, azért jó tudni, hogy csak az anime készítői "szívattak meg" ezzel. XD
Rui-chan írta:Bárki is adja a hangját annak az új óriásnak, pokolian jó munkát végez. Az üvöltéseknél a hideg végigfutott a gerincemen. :shock: Aki már egy pici spoilerbe is belefutott, sejtheti a rendellenes óriás kilétét. Innentől beindulnak az események, az előzetes alapján a következő rész is nagyon jó lesz. Ha okosak, akkor megint egy WTF moment lezárást kap az epizód. :vigyor:
Ja igen, akkor a legutóbbi részről: EPIC VOLT! Most tartunk azon a ponton, hogy vissza kell fognom magamat, hogy ne dobjam már rá most az egész animére a 10/10-es értékelést, mert azért illik megvárni a sorozat végét, de amúgy simán megtenném. XD A rész utolsó harmada a Gurren Lagann epicségével vetekedett, ami nálam nagyon jó jel. XD Ja és az a "gyermekdal" a legvégén! *____* Így leírva gagyin hangzik, de iszonyú jól ment a jelenethez. Olyan volt, mint a harmadik (asszem...) rész végén, amikor Erenék először repülnek a 3D gear-el, oda is beraktak egy ütős számot. Remélem az OST-on ezek rajta lesznek. És akkor a rejtélyes óriásról: Két nagy spoilert lőttek le nekem még a sorozat indulásakor, az egyik az volt, hogy Lóci... vagyis Eren óriás lesz. XD (A másikat meg inkább el sem mondom, mert az anime odáig lehet el sem fog jutni.) Szóval speciel erről tudtam, de még így is hatásos volt a belépője. :D Amúgy így, hogy oda-vissza fog változni, nekem is rögtön a Hihetetlen Hulk jutott az eszembe, de lássuk be, egy saját "házi óriás" nélkül ezt a háborút nem nyerhetnék meg. XD Egyébként volt, ahol "néző-megosztó" fordulatként reklámozták ezt, szóval mintha az emberek egyik fele "na jó, menjetek a..." felszólítás kíséretében ennél a résznél hagyná ott a sorozatot, a másik felüknek viszont nagyon bejött a dolog. Egy biztos: én az utóbbiakhoz tartozom. :D És igen, az az üvöltés... *____* Nagyon várom a következő részt. :D
JimRaynor írta:Valakit emlékeztet ez a sorozat a Claymore-ra? (annyira azért nem jó de hangulat eléggé ott van)
Engem nem, mivel azt soha nem néztem/olvastam, viszont máshol hallottam, hogy az ugrott be az embereknek a Shingekiről, szóval lehet benne valami.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Én is csodálkoztam, hogy kihalt a topik. Részemről azért nem nagyon írtam, mert nincs nagyon mit írni. A cucc jó, nagyon jó. Minden alkalommal nem fogom mondani. d:

Akkor észrevételek a fentiekhez:
1. Igen, annak is egyértelmű volt a legutóbbi részbeni feltűnése a pozitív óriásnak, aki nem olvasta a spoilert. (Én olvastam, kedvesem nem, de neki is leesett.)
2. Az egy gránátalma volt? :\ ... What does it mean? O_o
3. Kedvesem, aki nagy Claymore fan már első rész nézése alatt C-re való hasonlóságokat vélt felfedezni, olyannyira, hogy megnéztük, hogy nem-e véletlen azonos-e a rajzoló. (Nem.)
4. Hű, én nagyon nem örülök, hogy ez a cucc ennyire jó, mert így az anime akárhogy is záródik le csalódás lesz. 25 rész bár elég valamilyen történet felépítéséhez, de amennyire lejött nekem, eddig nincs szignifikáns eltérés mangához képest (javítsatok ki ha tévedek), már pedig most már lassacskán azért kezdünk a középsőrészéhez érni a sorozatnak. Remélem nem fognak egy Incognito sztájl érdektelen főellent beletenni utolsó négy részre. (Sőt, nagyon remélem, hogy a manga is korrektül zár majd egyszer, ami remélhetőleg a közeljövőben történik, mert a rétestésztát csak sütve szeretem.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Végre, egy kis élet! ^^
Titkos írta:A flashback rész előtt azt akartam írni, hogy igen, ezt eddig is sejtettem, viszont ettől még nem lett szimpatikusabb a karaktere, sőt... ^^" Viszont most, hogy már lement a múltjáról szóló epizód is, sokkal "érthetőbb" lett az egész karakter, most már legalább nem ellenszenves. Valamint a harctéren is ő bizonyított eddig a legjobban, nem is emlékszem, hogy rajta kívül láttam-e eddig olyan újoncot (vagy úgy egyáltalán akármilyen katonát), akinek sikerült megölnie egy óriást, ráadásul ő sorban darálja őket. És az árusnál is amit levágott... XD Szóval mondhatjuk, hogy egész megkedveltem. Sőt, igazán a legutóbbi részben nőtt nagyot a szememben, ahol úgymond "legyőzte yanderizmusát". (Ugye először előjött nála a "default" yandere viselkedés, vagyis az, hogy ha az imádottja meghal, akkor egyből erőtlen lesz, mivel csak "érte él" és utána már kb. nem is ellenkezik, ha meg akarják ölni őt is, viszont képes volt ebből a gödörből elég hamar kimászni és visszatámadni az óriásra, hogy ezúttal már a saját életét védje. Ez nagyon tetszett.)
Ezért voltam bajban, amikor olvastam az összes negatív kritikát Mikasáról. :drop: Tudtam, hogy oka van mindennek, amit csinál és nem véletlenül ragaszkodik annyira Erenhez. Itt érzem igazán, hogy bármennyire is sablon karakterek a szereplők, valami mindig történik velük, ami miatt ki tudnak lépni a szerepükből. Szép lassan minden szereplőt megkedveltem, és jelenleg azokat se tudom utálni, akiket kéne, mert olyan dolgok derültek ki róluk. ^^"
Mikasán kívül vannak mások is, akik jól tudnak harcolni, de ők egyelőre háttérbe szorultak. Szerencsére a következő részben igazi csapatmunka lesz, amit már az előzetesben is láthattunk. :vigyor:
Titkos írta:Igazából én is abban reménykedem, hogy csak elvágják egy ponton és majd lesz második szezon is, ha megint összejön annyi mangafejezet, hogy újabb 25 rész kiteljen belőle, mert szvsz ez a sorozat megér ennyit. (Az egy dolog, hogy már most tervezem, hogy ha vége az animének, azonnal rávetem majd magam a mangára, de attól még szívesen látnám a folytatást animálva, már ha tartják az első szezon színvonalát.) A Gantz-al kapcsolatban mondjuk nem értünk egyet, én annak a mangáját kezdtem el, de már az is nagyon hamar unalomba fulladt szerintem, leginkább pont azért, mert ott is felvázoltak egy alaphelyzetet (hogy bekerülnek a "játékba", illetve, hogy ölni kell a szörnyeket), de nem kezdtek vele különösebben semmit, egy apró infó nem derült ki arról, hogy mi az egésznek az értelme, ki lehet-e belőle szabadulni véglegesen, mit akar tőlük Gantz, miért pont őket választotta ki, stb-stb. Persze lehet, hogy ezek az infók már azóta kiderültek a mangából, de amikor én olvastam, akkor valami 50 fejezet után dobtam, mert annyira egyhelyben toporgós darálásnak éreztem az egészet, hogy az nekem fájt. ^^"
Egyre jobban kezdem érezni, hogy nem véletlenül húzzák ennyire az időt, el akarják nyújtani. Igazából fogalmam sincs, hol lehetne jól lezárni a történetet, mert mindig előjönnek újabb és újabb kérdések. Valószínűleg elég idegesítő helyen lesz a vágás, a fanok pedig vérszemet fognak kapni. Remélem, hogy a mangát se tervezik túl hosszúra nyújtani. Eddig 10 kötet jelent meg, a 11. folyamatban van és most érkeztünk el a sűrűjéhez. Válaszok kellenek, de nagyon sürgősen!
Ha már szóba került a Gantz, akkor kicsit kikacsintok arra is, mivel még mindig olvasom a mangát. Azt kell mondjam, nagyon örültem a bejelentésnek, hogy nyáron végre befejeződik. Már nagyon sablonos, a legtöbb jelenetet láthattuk korábban, csak valamelyik másik szereplővel, más környezetben. Teljesen kifulladt a sorozat, pedig jól indult. Leginkább az zavar, ahogy a főszereplő sráccal elbántak. Kapott egy remek karakterfejlődést, aztán a jelleme mélyrepülésbe ment át. Egyébként nem fogalmaztam teljesen jól, mert az egyik legjobb harc még az animében is benne volt, a buddhista és hindu szobrokkal való harc. Utána a dinoszauruszos cucc is jó volt még, akkor kerültek be Reikáék a történetbe. Az oszakai harcnál majdnem dobtam a mangát, az az egy szerencséje volt, hogy viszonylag későn kezdtem el olvasni, így le tudtam darálni egy délután alatt azt a részt. Válaszokat tényleg csak elég későn kaptunk, hiszen már lehet tudni, hogy 37 kötetes lesz összesen a manga. A Gantz titka pedig 10-11 kötettel előrébb derül ki, ami azért elég sok az elejétől számítva. Az animét már sokkal jobbnak tartom, habár a végét nem tudja bevenni a gyomrom.
Titkos írta:Apropó, a seiyuu-val mi baja van mindenkinek? XD Többen írtátok, hogy "Eren seiyuuja", de most nem értem, hogy magával Yuki Kaji-val van valami bajotok (tőlem amúgy nyugodtan, azt sem tudom, hol szinkronizált még ezen kívül XD), vagy szimplán a shounen főhősök szinkronhangjait nem szoktátok bírni? XD
Konkrétan Kaji Yuki-val van bajunk. Nem tudom, volt-e "szerencséd" a Guilty Crown nevű "remek" alkotáshoz, de azóta szerencsétlen seiyuu-t mindenki a pokolba kívánja. Nem elég, hogy Ouma Shoe (egyébkén Shu, de miután OJ elkezdte cipőnek írni, valahogy rajta maradt XD), aki alapból is gagyi karakter volt, idegesítően nyávogó hangot kapott Kaji Yuki által, azóta pedig minden hasonló kaliberű szereplő megkapja magának a csávót. Talán a Magi-ban még tűrhető volt, mint Alibaba hangja, de néha ott is fogtam a fejem, illetve a fülem be, hogy ne halljam. Az Accel World malackáját, Haruyukit szintén ő szólaltatta meg, aki naná, hogy egy siránkozó főszereplő volt!
Ehhez képest Erent nagyszerűen szólaltatja meg, igazán érződik rajta a badass faktor. :cool:
Titkos írta:LOL, én meg milyen fanteóriát gyártottam már köré! XD Eskü azt hittem, hogy az egy óriás szerve, esetleg pont az, amitől emberből óriássá változnak át. Ugye azt láttuk, hogy Mikasa feladná a harcot, de valami hasonló formájú "izé" elkezd "lüktetni" benne, ami miatt mégis folytatja, majd ezután levágja az óriás ujjait és kiesik a húsa közül ez a "szerv". (Vagy lehet, hogy előbb vágta le és aztán kezdett benne is "lüktetni", ez most mindegy. XD) És mivel volt rá flashback, hogy Erennel csinált valamit az apja, illetve Mikasa is sokáig velük élt, ezért azt hittem, hogy az öreg mindkettőjükkel kísérletezett és esetleg 1-1 ilyen "szervet" rakott beléjük. Persze az egész elmélet borul, mert ez a "lüktető túlélőösztön" akkor jött először elő Mikasában, amikor még először találkozott Erennel és az apjához csak utána került. Na mindegy, azért jó tudni, hogy csak az anime készítői "szívattak meg" ezzel. XD
Akkor az ásványommal sehol se vagyok. XDDD Komolyan, ott ültem a jelenet fölött és nem tudtam rájönni, mi lehet az. Utólag visszanézve már könnyű volt, hiszen Mikasa pont egy vászon tetőre esik le, amikor elfogy az üzemanyaga. Az szerintem valami zöldséges, gyümölcsös stand lehetett és abból repült ki a gránátalma, amikor az óriás odacsapott. A mangában nem volt semmi ilyesmi, úgyhogy ez amolyan "filler", vagy némi plusz művészkedés. Annyira nem hiányzott bele, főleg a fénnyel kiemelés volt kicsit giccses, de még lenyelem, mert eddig nem sok mindent változtattak.
Titkos írta:Ja igen, akkor a legutóbbi részről: EPIC VOLT! Most tartunk azon a ponton, hogy vissza kell fognom magamat, hogy ne dobjam már rá most az egész animére a 10/10-es értékelést, mert azért illik megvárni a sorozat végét, de amúgy simán megtenném. XD A rész utolsó harmada a Gurren Lagann epicségével vetekedett, ami nálam nagyon jó jel. XD Ja és az a "gyermekdal" a legvégén! *____* Így leírva gagyin hangzik, de iszonyú jól ment a jelenethez. Olyan volt, mint a harmadik (asszem...) rész végén, amikor Erenék először repülnek a 3D gear-el, oda is beraktak egy ütős számot. Remélem az OST-on ezek rajta lesznek. És akkor a rejtélyes óriásról: Két nagy spoilert lőttek le nekem még a sorozat indulásakor, az egyik az volt, hogy Lóci... vagyis Eren óriás lesz. XD (A másikat meg inkább el sem mondom, mert az anime odáig lehet el sem fog jutni.) Szóval speciel erről tudtam, de még így is hatásos volt a belépője. :D Amúgy így, hogy oda-vissza fog változni, nekem is rögtön a Hihetetlen Hulk jutott az eszembe, de lássuk be, egy saját "házi óriás" nélkül ezt a háborút nem nyerhetnék meg. XD Egyébként volt, ahol "néző-megosztó" fordulatként reklámozták ezt, szóval mintha az emberek egyik fele "na jó, menjetek a..." felszólítás kíséretében ennél a résznél hagyná ott a sorozatot, a másik felüknek viszont nagyon bejött a dolog. Egy biztos: én az utóbbiakhoz tartozom. :D És igen, az az üvöltés... *____* Nagyon várom a következő részt. :D
A zene eszméletlenül jó, tökéletesen passzol a jelenetekhez, ami alá rakják. Igen, a 3. részben volt az az ütős szám, amikor Eren végre megmarad egyenesen a szerkezettel, és nem fejeli le a földet. Erre gondoltál, ugye? A 4. rész elején is nagyon jó zene szól, amikor vizsgáznak és bemutatják a szereplőket. Az OST június 28-án jelenik meg, amit kész kínszenvedés lesz kivárni, de szerintem maximálisan meg fogja érni. Van egy olyan érzésem, hogy az egész album menni fog a telefonomra. :vigyor: Egyébként a zenét ugyan az szerzi, aki anno a Guilty Crown-nak is csinálta. Fentebb ugyan eléggé negatívan állítottam be ezt az animét, azt viszont el kell ismerjem, hogy a zenéjére nem lehetett panaszom.
A Hihetetlen Hulk már csak azért is nagyon jó példa, mert Eren nem mindig tudja irányítani az óriást, amikor átváltozik. Mellesleg nekem szintén ez volt az első gondolatom. XD Őszintén, ez a megoldás jobban tetszik, mert a legtöbb animében, ahol a főhős megkapja az erőt, rögtön tudja irányítani, nincs semmi mellékhatása és szép lassan istenkirály csávó lesz belőle. Ezzel szemben Eren fenyegetést jelent az emberiség számára, amit nagyon is jól tud, mégis mindent megtesz, hogy segítse az előrenyomulást. Az emberiségre tényleg ráfért már egy ilyen segítő, mert eddig csak vágóhídra mentek, nem is harcba.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Na jó, akkor már én is. ^^

Még mindig ez a kedvenc sorozatom a szezonból. Egyszerűen olyan hangulata van, hogy ha elkezdem nézni a monitorra tapadok és a körmömet rágva izgulok, amíg véget nem ér a rész. Az hogy a szereplőket nem csak szimplán megölhetik, hanem élve megehetik igazán félelmetessé teszi az egészet. A legutóbbi részben is a sarokba szorított kadétok kétségbeesése, meg ahogy a fiú meghúzta a ravasz... nagyon creepy volt...

Mikasa nekem attól a perctől vált szimpatikussá, amikor helyrerakta a kereskedőt. Ott látszott, hogy több is van a csajban azon túl, hogy "Eren így, Eren úgy" és hogy helyén van az esze is. Bár még így is a Klumpliscsaj a kedvenc női szereplőm. XD
Erennel meg nekem soha nem volt semmi bajom, bár Yuki Kaji miatt én is tartottam tőle kicsit, hogy rinyagéppé válhat (sajnos előszeretettek osztanak rá ilyen szerepeket).
Most már csak Arminnak kellene összekapnia magát, mert jelen pillanatban ő viselkedik tipikus "Yuki Kaji karakterként". ^^'

Az OST-ot meg én is nagyon várom már (egyébként a zeneszerzőnek köszönhettük anno a Sengoku Basara irtó pöpec zenéit is), de még annál is jobban az OP kislemezt. Július... :cry:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Most már csak Arminnak kellene összekapnia magát, mert jelen pillanatban ő viselkedik tipikus "Yuki Kaji karakterként". ^^'

Az OST-ot meg én is nagyon várom már (egyébként a zeneszerzőnek köszönhettük anno a Sengoku Basara irtó pöpec zenéit is), de még annál is jobban az OP kislemezt. Július... :cry:
Nem kell sokat várnod rá! :wink: Szerencsére neki is kijut majd a karakterfejlődésből, csak kicsit később kezdi el, mint a többiek.

Olyan szemétség, hogy az ending teljes verziója már májusban kijött, az openingre viszont várhatunk július 10-ig. Így már értem a fantasztikus zenéket, a Sengoku Basarában is nagyon jók voltak, különösen az első évad openingje.
Tudom, hogy szokás a 25 részes animéknél az op és ed csere, de itt nem kéne. Eléggé valószínűtlennek tartom, hogy ennél jobb lesz a második páros.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

ejj ez az anime be*arás jó.
és végre nem megint egy rongyosra rágott hárem anime,hanem egy új ötlet! zseniális OP -el.

kihagyhatatlan. ::japtoun::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:Nem kell sokat várnod rá! :wink: Szerencsére neki is kijut majd a karakterfejlődésből, csak kicsit később kezdi el, mint a többiek.
Ennek örülök. ^^ Valahol azt hallottam, hogy ő inkább stratéga típus lesz, de eddig nem épp a hideg fejjel gondolkodás volt rá a jellemző vészhelyzetekben.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:4. Hű, én nagyon nem örülök, hogy ez a cucc ennyire jó, mert így az anime akárhogy is záródik le csalódás lesz. 25 rész bár elég valamilyen történet felépítéséhez, de amennyire lejött nekem, eddig nincs szignifikáns eltérés mangához képest (javítsatok ki ha tévedek), már pedig most már lassacskán azért kezdünk a középsőrészéhez érni a sorozatnak. Remélem nem fognak egy Incognito sztájl érdektelen főellent beletenni utolsó négy részre. (Sőt, nagyon remélem, hogy a manga is korrektül zár majd egyszer, ami remélhetőleg a közeljövőben történik, mert a rétestésztát csak sütve szeretem.)
Abban reménykedek, hogy mivel ugyanaz rendezi, mint a HOTD-ot és ott sem hozott be a végén valami Resident Evil-ös Nemesist főbossnak, hanem csak elvágta a sztorit a "bevásárlóközpont arc" előtt, ezért itt is így fog tenni. A manga más tészta, mert azt még én sem olvasom, de ha olyan sebességgel halad a mangaka is, ahogy az anime, akkor bizony lesz itt még nyújtás. ^^"
Rui-chan írta:Egyre jobban kezdem érezni, hogy nem véletlenül húzzák ennyire az időt, el akarják nyújtani. Igazából fogalmam sincs, hol lehetne jól lezárni a történetet, mert mindig előjönnek újabb és újabb kérdések. Valószínűleg elég idegesítő helyen lesz a vágás, a fanok pedig vérszemet fognak kapni.
Amúgy igen, ha a sztori annyira összefüggő, hogy tényleg szinte sehol nem lehet elvágni, akkor azt szokták, hogy még direkt "fel is hpyolják", hogy a hoppon maradt nézők azonnal vessék rá magukat a mangára. Pl. Inu Yashánál volt ilyen, hogy direkt behozták az egyik új főgonoszt az utolsó két részre.
Rui-chan írta:Konkrétan Kaji Yuki-val van bajunk. Nem tudom, volt-e "szerencséd" a Guilty Crown nevű "remek" alkotáshoz, de azóta szerencsétlen seiyuu-t mindenki a pokolba kívánja. Nem elég, hogy Ouma Shoe (egyébkén Shu, de miután OJ elkezdte cipőnek írni, valahogy rajta maradt XD), aki alapból is gagyi karakter volt, idegesítően nyávogó hangot kapott Kaji Yuki által, azóta pedig minden hasonló kaliberű szereplő megkapja magának a csávót. Talán a Magi-ban még tűrhető volt, mint Alibaba hangja, de néha ott is fogtam a fejem, illetve a fülem be, hogy ne halljam. Az Accel World malackáját, Haruyukit szintén ő szólaltatta meg, aki naná, hogy egy siránkozó főszereplő volt!
Ehhez képest Erent nagyszerűen szólaltatja meg, igazán érződik rajta a badass faktor. :cool:
Jaaa, vagy úgy! XD A Guilty Crown anno nagyon minimálisan felkeltette az érdeklődésemet, mivel az akkori szezon egyik erősen hypolt cucca volt, de aztán mindenki mondta, hogy ne dőljek be neki, mert eléggé iszonyú, így inkább hagytam is, különben sem érdekelt annyira. ^^" Sőt, amiket így felsoroltál, azok közül csak az Accel World-öt néztem ki (bár mondták, hogy az sem lett egy akkora eresztés, de van egy ilyen "perverzióm", hogy a Sunrise stúdió által készített animéket szeretem megnézni XD), úgyhogy esetleg majd annál kiderül, hogy mennyire bírom elviselni ezt a seiyuut nyüzüge szeepben, de akkor eddig egész jól "megűsztam" a dolgot. XD
Rui-chan írta:A zene eszméletlenül jó, tökéletesen passzol a jelenetekhez, ami alá rakják. Igen, a 3. részben volt az az ütős szám, amikor Eren végre megmarad egyenesen a szerkezettel, és nem fejeli le a földet. Erre gondoltál, ugye?
Igen! *___* Amúgy is bírom az animékben az ilyen stílusú zenei betéteket és sajnálom, hogy viszonylag kevésszer találkozom velük.
Mariko írta:Még mindig ez a kedvenc sorozatom a szezonból. Egyszerűen olyan hangulata van, hogy ha elkezdem nézni a monitorra tapadok és a körmömet rágva izgulok, amíg véget nem ér a rész. Az hogy a szereplőket nem csak szimplán megölhetik, hanem élve megehetik igazán félelmetessé teszi az egészet. A legutóbbi részben is a sarokba szorított kadétok kétségbeesése, meg ahogy a fiú meghúzta a ravasz... nagyon creepy volt...
Fú, tényleg, azt nem is említettem, mert kb. "apróságnak" tűnt az egyéb események fényében, de többek között pontosan ezek az apró jelenetek segítenek abban, hogy ennyire bele tudjuk élni magunkat a sorozatba. Szóval a feeling és az izgalom "egy dolog", de én régen láttam már olyan sorozatot, ahol ennyire együtt tudtam érezni a szereplőkkel. A közkatonák félelme, a "jófej" óriás dühe, Mikasa "új reménye", Armin lesokkolódása mind-mind átjöttek, nagyon hatásosak a jelenetek. Nem tudom, itt írtam-e már (ha igen, akkor bocsi, és ígérem, abbahagyom... XD), de egy olyan fazonból, aki korábban rendezőként azt tartotta fő feladatának, hogy minél több ringó mellett tudjon a képernyőre zsúfolni, abszolút nem vártam volna, hogy ilyen normálisan és komolyan levezényeljen egy animét. (Bár gondolom ő is úgy állt hozzá, hogy pontosan annyi kreatív ötletet és energiát fektet egy adott sorozatba, amennyit az szerinte ér. :dirr:)
Mariko írta:Mikasa nekem attól a perctől vált szimpatikussá, amikor helyrerakta a kereskedőt. Ott látszott, hogy több is van a csajban azon túl, hogy "Eren így, Eren úgy" és hogy helyén van az esze is. Bár még így is a Klumpliscsaj a kedvenc női szereplőm. XD
Fú, igen, az szintén egy nagyon eltalált jelenet volt és egyben bizonyította is, hogy azért Erenen kívül más is érdekli a világon. XD Krumplilány meg tényleg a legjobb, nem is nézem tovább, ha ő meghal. XD Na jó, nem vagyok ennyire a fanboya, de imádom az ilyen dork karaktereket, meg amennyit eddig láttunk belőle, kellően optimista (és "genki"... XD), ugyanakkor a harcban sem ügyetlen. (Oké, igazi óriás ellen még nem láttuk, viszont anno a tréningen egész jól nyomta és amikor másodjára támadt a Colossal Titan, akkor is egyből ugrott a 3D-s cuccal megmenteni a srácot, aki különben szétplaccsant volna az utcakövön.)
Rui-chan írta:Olyan szemétség, hogy az ending teljes verziója már májusban kijött, az openingre viszont várhatunk július 10-ig.
Ráadásul én azt vettem észre, hogy nem egy animénél csinálják ugyanezt, ami még nem is lenne gond, csak éppen általában az opening alatt szól a jobb dal. XD
Rui-chan írta:Tudom, hogy szokás a 25 részes animéknél az op és ed csere, de itt nem kéne. Eléggé valószínűtlennek tartom, hogy ennél jobb lesz a második páros.
Igen, erre már én is gondoltam, bár személy szerint akkor is elégedett lennék, ha mondjuk csak fele ilyen jóra sikerülnének, de félek, hogy még azt a szintet sem fogják elérni, nagyon eltalálták az első párost.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Ennek örülök. ^^ Valahol azt hallottam, hogy ő inkább stratéga típus lesz, de eddig nem épp a hideg fejjel gondolkodás volt rá a jellemző vészhelyzetekben.
Igen, stratéga típus, amit a negyedik részben el is mondott a kiképző, tehát inkább az eszét használja. Ettől függetlenül helyt fog állni. Sőt, engem többször is meglepett a cselekedeteivel!
Titkos írta:Jaaa, vagy úgy! XD A Guilty Crown anno nagyon minimálisan felkeltette az érdeklődésemet, mivel az akkori szezon egyik erősen hypolt cucca volt, de aztán mindenki mondta, hogy ne dőljek be neki, mert eléggé iszonyú, így inkább hagytam is, különben sem érdekelt annyira. ^^" Sőt, amiket így felsoroltál, azok közül csak az Accel World-öt néztem ki (bár mondták, hogy az sem lett egy akkora eresztés, de van egy ilyen "perverzióm", hogy a Sunrise stúdió által készített animéket szeretem megnézni XD), úgyhogy esetleg majd annál kiderül, hogy mennyire bírom elviselni ezt a seiyuut nyüzüge szeepben, de akkor eddig egész jól "megűsztam" a dolgot. XD
A Valvrave-ben is adja a hangját egy mellékszereplőnek, szóval ha belenézel, ott is meghallhatod. Accel World egyszer nézős, de ha eléggé kocka vagy és szereted a virtuális valóságot, akkor akár még élvezni is fogod! :vigyor: A Guilty Crown mögött hatalmas hype volt, persze teljesen fölöslegesen, mert az átlagos szintet alig érte el az anime.
Azon mondjuk néznék, ha kiderülne, hogy az óriás üvöltését szintén Kaji Yuukinak köszönhetjük. O.O
Titkos írta:
Mariko írta:Még mindig ez a kedvenc sorozatom a szezonból. Egyszerűen olyan hangulata van, hogy ha elkezdem nézni a monitorra tapadok és a körmömet rágva izgulok, amíg véget nem ér a rész. Az hogy a szereplőket nem csak szimplán megölhetik, hanem élve megehetik igazán félelmetessé teszi az egészet. A legutóbbi részben is a sarokba szorított kadétok kétségbeesése, meg ahogy a fiú meghúzta a ravasz... nagyon creepy volt...
Fú, tényleg, azt nem is említettem, mert kb. "apróságnak" tűnt az egyéb események fényében, de többek között pontosan ezek az apró jelenetek segítenek abban, hogy ennyire bele tudjuk élni magunkat a sorozatba. Szóval a feeling és az izgalom "egy dolog", de én régen láttam már olyan sorozatot, ahol ennyire együtt tudtam érezni a szereplőkkel. A közkatonák félelme, a "jófej" óriás dühe, Mikasa "új reménye", Armin lesokkolódása mind-mind átjöttek, nagyon hatásosak a jelenetek. Nem tudom, itt írtam-e már (ha igen, akkor bocsi, és ígérem, abbahagyom... XD), de egy olyan fazonból, aki korábban rendezőként azt tartotta fő feladatának, hogy minél több ringó mellett tudjon a képernyőre zsúfolni, abszolút nem vártam volna, hogy ilyen normálisan és komolyan levezényeljen egy animét. (Bár gondolom ő is úgy állt hozzá, hogy pontosan annyi kreatív ötletet és energiát fektet egy adott sorozatba, amennyit az szerinte ér. :dirr:)
Bocsi, hogy emeletesen idézek, de csak így van értelme hozzáadni a saját gondolataimat is. A pisztolyos srác a mangában kicsit másképp volt benne, az animében valahogy jobban meglapozták a sokkot, amit át kellett éljünk. Nagyon szépen pucolta azt a fegyvert, szóval már azon gondolkodtam, hogy kiveszik belőle a jelenetet, mert túl brutális lenne. Aztán jött a felismerés, hogy mégis benne marad. Korábban említettem az 5. rész felkészülős jeleneteit, amit még mindig az egyik legjobbnak tartok. A szereplők arcára kiült a rettegés, az utálat, az undor és még sorolhatnám, hogy mi minden. Eléggé érzelmes típus vagyok, sokkal jobban bele tudom élni magam egy-egy karakter helyzetébe, tehát a készítők pont bele találtak nálam a közepébe. Apropó, Armin üvöltése, nem tudom ki látta a Valkyria Chroniclest, de úgy gondoltam az abban szereplő üvöltést soha az életben nem fogja felülmúlni senki és semmi. A 19. részben van egy jelenet, ami animés pályafutásom egyik meghatározó élménye volt. A mai napig nem tudom úgy megnézni azt a részt, hogy ne sírnám el magam rajta. Ott valami olyan kegyetlen módon törnek elő az érzelmek, hogy nagyon sok dráma sorozat megirigyelhetné. Erre jött a ShinKyo 5. része, aminek a végén Armin elüvöltötte magát és ezzel feltornázta magát a Valkyria azon jelenete mellé. Egyébként vicces, mert a Valkyriában a főszereplő lányt, Aliciát Inoue Marina szinkronizálja, aki most Armin hangja. ^^ Sok másik animében is hullanak a szereplők, de valahogy nem tudom sajnálni őket, mert vagy érdektelenek számomra, vagy úgy adják elő. Arról nem is beszélve, hogy sokszor egy hülye húzással visszahozzák a "halott" karaktert, egy "ja bocs, mégis életben van" mondattal. Erre jöhetne az, hogy Eren is megmenekült ilyen módon, csak ennek azért nem légből kapott magyarázata lesz. Pl. a Narutóban utálom azt, hogy mindig kiderül, csak egy újabb árnyék klón volt nem az igazi. >.<" A Gantzban meg a végén már senkit nem sajnáltam, mert úgyis tudtam, hogy ha elérik a 100 pontot, visszahozzák a halottakat.
Még mindig nem hiszem el, hogy ugyan az a fazon rendezte a HoTD-t, aki most a Shingekin dolgozik. :dirr:
Titkos írta:Krumplilány meg tényleg a legjobb, nem is nézem tovább, ha ő meghal. XD Na jó, nem vagyok ennyire a fanboya, de imádom az ilyen dork karaktereket, meg amennyit eddig láttunk belőle, kellően optimista (és "genki"... XD), ugyanakkor a harcban sem ügyetlen. (Oké, igazi óriás ellen még nem láttuk, viszont anno a tréningen egész jól nyomta és amikor másodjára támadt a Colossal Titan, akkor is egyből ugrott a 3D-s cuccal megmenteni a srácot, aki különben szétplaccsant volna az utcakövön.)
Spoiler: Van egy jó hírem, eddig még nem lett belőle óriáskaja, szóval az animében biztos, hogy végig szerepelni fog. ^^ Sasha igazi üde színfoltja az animének, mindig behozza a poénokat. Nagyon remélem, hogy a mostani részben benne lesz Reiner beszólása is, mert azon szintén fetrengtem egy jó öt percet. :lol:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sasha toronymagasan a cucc legjobb karaktere, period. :3

Btw akkor már ide is: xDD
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Junchi írta:Btw akkor már ide is: xDD
Ez mekkora egy epic újravágás :thumb:

Tuturu~ Mayushi desu :lol:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:Spoiler: Van egy jó hírem, eddig még nem lett belőle óriáskaja, szóval az animében biztos, hogy végig szerepelni fog. ^^
Ez jó hír! :D

És igazad volt, Armin már most összekapta magát, és ha nem is a harcban, de más téren nagy hasznára vált a csapatnak. Titán-Eren (most már asszem kimondhatjuk hangosan) pusztítása meg nagyon ott volt, főleg ahogy a végén az ugrós titánnak foggal esett neki. És újra feltűnt a moe titán is! XD
Jean meg meglepett, sose gondoltam hogy ő valaha is szimpatikus lesz számomra, de most elérte ezt. Ja, és nagyon badass volt, ahogy röptében levágta annak a titánnak az ujját, amelyik elkapta a lábát. Akkor meg komolyan megijedtem amikor az a titán fejjel beverte a falat, és ahogy Jean csak ott állt, már azt hittem, hogy titánkaja lesz belőle.
Rui-chan írta:A Valvrave-ben is adja a hangját egy mellékszereplőnek, szóval ha belenézel, ott is meghallhatod.
Ne is mond. ^^' Az a gyerek Yuki Kaji talán eddigi legszörnyűbb szerepe. Remélem hamar elpatkol. :dirr:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Btw akkor már ide is: xDD
Áááááá, az összes agysejtem elpusztult! :LOL:
Mariko írta:És igazad volt, Armin már most összekapta magát, és ha nem is a harcban, de más téren nagy hasznára vált a csapatnak. Titán-Eren (most már asszem kimondhatjuk hangosan) pusztítása meg nagyon ott volt, főleg ahogy a végén az ugrós titánnak foggal esett neki. És újra feltűnt a moe titán is! XD
Jean meg meglepett, sose gondoltam hogy ő valaha is szimpatikus lesz számomra, de most elérte ezt. Ja, és nagyon badass volt, ahogy röptében levágta annak a titánnak az ujját, amelyik elkapta a lábát. Akkor meg komolyan megijedtem amikor az a titán fejjel beverte a falat, és ahogy Jean csak ott állt, már azt hittem, hogy titánkaja lesz belőle.
Ez a rész is nagyon tetszett, de volt benne egy-két dolog, ami kevésbé, pl. a sok állókép. Armin és Jean is szép karakterfejlődést kapott az epizódban. ^^ A mangában konkrétan nem volt benne, ahogy Titán-Erent vezetik a főhadiszállás felé, ez egy plusz pont erre a részre. Marco és Jean beszélgetése eredetileg a kiképzés alatt történt meg, de ide is jól beleillett.
Az óriások aprítása hozta a szokásos hangulatot. :cool: Eren emberként is simán a földre nyomta Reinert, aki azért izmosabb és magasabb nála, titánként meg aztán brutálisan erősnek hatott a többihez képest. Amikor olvastam a mangát, nekem konkrétan itt kezdtek elméletek gyártódni a fejemben, hogy valaki irányítja azt az óriást. A végső nyom végül a Rendellenes óriás nyakon harapása volt, látszott, hogy bosszúvágytól vezérelve megy neki a másik. Ezeknél a jeleneteknél már volt cenzúra, kicsit homályosították néhol a kép egy-egy részletét. Nem értem, a karletépést miért kellett cenzúrázni, amikor az óriás kilátszó, repedező bordáit meg simán mutatták. :weh: Az is nagyon tetszett, amikor lassításban mutatták, ahogy megjelenik egy kósza ököl. :vigyor: Végre láthattunk igazi csapatmunkát a liftes jelenetnél! Eddig, úgy nagyjából mindenki ment a saját feje után, igyekeztek túlélni, de itt teljesen összedolgoztak, ahogy azt kellett. RIP, moe óriás, nem felejtelek el egyhamar. X'D

Benne volt Reiner beszólása! :lol: Lehet, hogy mégis van egy másik gyenge pontja az óriásoknak. :vigyor: Emellett megy benne rendesen a foreshadowing, amit igazán értékelek, mert annak a jele, hogy tervezik folytatni egy esetleges második évaddal. Ha már ennyire figyelnek a részletekre, nem hinném, hogy csak úgy elvágják valami idióta befejezéssel.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Jó kis rész volt ez a nyolcas, végre valami terran büszkeség is előjött már baromira hiányzott az elmúlt sírásrívásos részeknél.

Mondjuk innentől gondolom változik a felállás is, hogy meg tudják hogy a titánok gyakorlatilag félemberi irányítás alatt álló bazi nagy zombik... (gyakorlatilag biológiai harci lépegetők ,hogy egész pontos legyek)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Noha már vasárnap megnéztem az aktuális rész, csak most lett időm írni róla (meg még azelőtt be kéne ezt postolnom, mielőtt holnap jön a következő rész... XD), megpróbálom sorban a lényeget:

1. Riu-chan, az avád megacuki. XD Esetleg van ebből nagyobb méretű kép is? XD

2. Na igen, a két nagy spoiler közül a "Titán-Eren" volt az egyik, amit nekem már a sorozat elején voltak kedvesek angol oldalakon lelőni, de még így is marhára élveztem az epizódot. :D Mondjuk ez a rész inkább "csak" a cool jelenetekben bővelkedett, magyarázatokat majd a következő részben kapunk a preview alapján. Mondjuk az itteni spoilereket is olvastam és az alapján én tényleg azt hittem, hogy Eren olyan "Hulkosan" fog átalakulni, illetve vissza, viszont inkább tényleg olyan, mint valami "bio harci lépegető", ahogy Jim találóan megfogalmazta. XD Mondjuk kíváncsi leszek, hogy a továbbiakban ezt hogyan oldják majd meg. Oké, hogy most lenyelték és a "minden óriást megölök!" tettvágy annyira buzgott benne, hogy valahogy átvette az óriás fölött az irányítást, de ezt gondolom nem lehet majd állandó jelleggel eljátszani. Aztán az is érdekes volt, hogy pont a nyakából bukkant elő, ami "tök véletlenül" ugyanaz a hely, ahol az óriásokat le kell szúrni/meg kell vágni, ahhoz, hogy ne regenerálódjanak. Lehet, hogy valójában az "emberi irányítót" végzik ki ilyenkor a katonák? Viszont akkor egy "átlagembernél" megszűnik a szabad akarat, miután lenyeli egy óriás és a továbbiakban "motorként" funkcionál csak, és Eren volt az első, aki "felébredt a Mátrixban"? XD (Az nagyon durva lenne, ha kiderülne, hogy az összes óriás tudatánál lévő ember és úgy irtják a saját fajukat, de kétlem, hogy ezt meg merné lépni a mangaka, mert az már végképp ütne. XD) Illetve még szintén a preview-ból tudtuk meg, hogy Eren "jutalmul" büntetést fog kapni (azt még nem tudni, hogy hadbíróság, sitt, vagy kivégzés :dirr:), amiért megmentette az egész várost. Imádom, hogy az animékben is ugyanolyan hülyék az emberek, mint a valóságban. :dirr: (Mármint oké, értem, hogy Titán-Eren egy kétélű fegyver, de nézzünk szembe a tényekkel: nélküle nem győzhetnek, eddig folyamatosan vereséget szenvedtek, és már csak "minden mindegy" alapon is bevethetnék őt, maximum ha minden rosszra fordul, eggyel több óriás lesz, akit le kell vágniuk... :lol: ) Megjegyzem, ez így első körben nagyon cool, de azért még valamit ki kell majd találniuk a 60 méteres speckó monstrumok ellen is, mert ha egy olyan lendül támadásba, az még Titán-Erent is lazán felrúgná. ^^" Na, vissza az aktuális részhez... XD

3. A moe-óriás! XD Már akkor röhögtem rajta, amikor először felbukkant, de azt hittem, többé úgysem látjuk, de nagyon lol volt, hogy még felbukkant. XD

4. Sasha rulez volt ebben a részben is. XD

5. Jean-nal én is úgy vagyok, mint Mariko, nem gondoltam volna, hogy ő is ilyen irányba fog fejlődni, bírnám, ha a végére valami profi szakaszvezetővé válna, esetleg offenzív hadjáratot vezetne az óriások ellen. Ahhoz képest ugye, hogy az elején még katonának is csak azért állt be, hogy minél hamarabb a biztonságos legbelső város falain belül tudhassa magát. Szóval lehetne belőle egy ilyen Han Solo típusú karakter. XD (És igen, az tényleg nagyon cool volt, ahogy gyorsan levágta a titán ujját, bevallom, én ott valszeg bepánikoltam volna.)

6. Armin meg tök hamar összekapta magát, azt meséltétek, hogy ő lesz a stratéga, de nem gondoltam, hogy Eren "halála" után ilyen hamar összeszedi magát, szóval neki is respect. :) (Főleg úgy, hogy akkor még mindannyian halottnak hitték Erent és mégis volt energiája/lélekjelenléte ötletelni. Persze az is igaz, hogy előtte meg Mikasa rázta fel, szóval kezd jól együttműködni a csapat. :))

7. Reiner beszólásán én is röhögtem, főleg ahogy a többiek kommenteltek rá, hogy "Fura, én erről a gyenge pontról még nem hallottam..." "Én sem..." XDDDD

8. Az a fanvideó meg nagyon beteg, Attack on Moe. XD (És ha megfigyeljük, hogy Erennel mi történt, akkor felmerül a kérdés: vajon ezeket loliconok irányítják belülről? XD Mondjuk tuti élveznék... :dirr: Bocs. XD) Persze igazi moe-óriásból csak egy van, vagyis már egy sem... XD (Bár lehet még jön majd hasonló a hátrelévő részekben... XD)

Edit: Még a második ponthoz: Eren megbüntetésének akkor lenne értelme, ha a hadsereg végig tudta ezt az infót és azért zárják be őt is, hogy megelőzzék, hogy bárkinek is beszéljen erről. Akkor viszont durva összeesküvés lehet a háttérben, már olyanra is gondoltam, hogy ez a "Titan Project" valami titkos katonai kísérlet, vagy az volt, csak balul sült el. (És hogy még tovább spekuláljak, Eren apja is a tudósok között volt... XD) Amúgy ha Erent be akarják börtönözni, vagy bármi ilyesmi, ahhoz szerintem még yandere!Mikasának is lesz egy-két szava. XDDD
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

omg honnan ez a sok szöveg? suliban fogalmazásból biztos 5ösöket kaptál XD
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Persze, hogy van nagyobb kép. ^^
Titkos írta:2. Na igen, a két nagy spoiler közül a "Titán-Eren" volt az egyik, amit nekem már a sorozat elején voltak kedvesek angol oldalakon lelőni, de még így is marhára élveztem az epizódot. :D Mondjuk ez a rész inkább "csak" a cool jelenetekben bővelkedett, magyarázatokat majd a következő részben kapunk a preview alapján. Mondjuk az itteni spoilereket is olvastam és az alapján én tényleg azt hittem, hogy Eren olyan "Hulkosan" fog átalakulni, illetve vissza, viszont inkább tényleg olyan, mint valami "bio harci lépegető", ahogy Jim találóan megfogalmazta. XD Mondjuk kíváncsi leszek, hogy a továbbiakban ezt hogyan oldják majd meg. Oké, hogy most lenyelték és a "minden óriást megölök!" tettvágy annyira buzgott benne, hogy valahogy átvette az óriás fölött az irányítást, de ezt gondolom nem lehet majd állandó jelleggel eljátszani. Aztán az is érdekes volt, hogy pont a nyakából bukkant elő, ami "tök véletlenül" ugyanaz a hely, ahol az óriásokat le kell szúrni/meg kell vágni, ahhoz, hogy ne regenerálódjanak. Lehet, hogy valójában az "emberi irányítót" végzik ki ilyenkor a katonák? Viszont akkor egy "átlagembernél" megszűnik a szabad akarat, miután lenyeli egy óriás és a továbbiakban "motorként" funkcionál csak, és Eren volt az első, aki "felébredt a Mátrixban"? XD (Az nagyon durva lenne, ha kiderülne, hogy az összes óriás tudatánál lévő ember és úgy irtják a saját fajukat, de kétlem, hogy ezt meg merné lépni a mangaka, mert az már végképp ütne. XD) Illetve még szintén a preview-ból tudtuk meg, hogy Eren "jutalmul" büntetést fog kapni (azt még nem tudni, hogy hadbíróság, sitt, vagy kivégzés :dirr:), amiért megmentette az egész várost. Imádom, hogy az animékben is ugyanolyan hülyék az emberek, mint a valóságban. :dirr: (Mármint oké, értem, hogy Titán-Eren egy kétélű fegyver, de nézzünk szembe a tényekkel: nélküle nem győzhetnek, eddig folyamatosan vereséget szenvedtek, és már csak "minden mindegy" alapon is bevethetnék őt, maximum ha minden rosszra fordul, eggyel több óriás lesz, akit le kell vágniuk... :lol: ) Megjegyzem, ez így első körben nagyon cool, de azért még valamit ki kell majd találniuk a 60 méteres speckó monstrumok ellen is, mert ha egy olyan lendül támadásba, az még Titán-Erent is lazán felrúgná. ^^" Na, vissza az aktuális részhez... XD
Ez volt a legjobb hasonlatom, annyira nem akartam lelőni a poént. Így mégiscsak más volt, hogy az óriás nyakszirtjéből mászott elő. Szeretem olvasni a spekulációkat, mert így nekem is beindulnak a fogaskerekek. Mivel a manga elolvasásával mindent lelőttem magamnak, ezért marad az apró részletek elemzése, ami néhol nem mutat semmilyen értelmet, de valószínűleg ki fog derülni, hogy szándékosan rakta bele a mangaka. Az emberi irányítással kapcsolatban szerintem már túl sokat gondolkodtam, de valahogy még mindig hiányzik pár darab a kirakós összerakásához. Igen, ez a nyakszirt téma eléggé érdekes és biztos vagyok benne, hogy lesz valami jelentősége a későbbiekben. Ami miatt mégis próbálom elvetni az ötletet, hogy emberek irányítják a buta, zombiszerű óriásokat is, az az emberi csontváz hiánya. Amikor megölnek egy óriást, a bőre, a húsa, az izmai mind elpárolognak és csak a csontok maradnak vissza. Ha erről lenne szó, akkor valószínűleg kéne ott lennie egy emberi csontváznak, ami az óriás csontváz gerincoszlopán van rajta. Szerintem más módon jönnek létre a "hétköznapi" óriások, de erre még nem adott választ a mangaka. Talán a júniusi fejezetből kiderül valami érdekes.
Még szerencse, hogy az emberek közül nem mindenki komplett idióta. Belegondolva, én is félnék Eren erejétől, na meg attól is, hogy megvadulhat, de ő az egyik legjobb esélye az emberiségnek, ha túl akarják élni. Egyébként azt a szakállas manust már az 5. részben is a pokolba kívántam, csak akkor még nem mertem hangoztatni, mert meg is kellett volna magyaráznom. A jó hír az, hogy neki is van egy felettese. Azért Eren még korántsem mentette meg a várost, a lyuk, amit a 60 méteres óriás rúgott a falba, még mindig nyitva van. Azon át jöhet az újabb óriás utánpótlás, szóval egyelőre szélmalomharcot vívnak. A 60 méteres óriásból pedig csak egy van, de attól még tényleg ki kell találni ellene valamit, mert egy "csöppet" előnyben van, nagyjából úgy mindenkivel/mindennel szemben. ^^"
Titkos írta:6. Armin meg tök hamar összekapta magát, azt meséltétek, hogy ő lesz a stratéga, de nem gondoltam, hogy Eren "halála" után ilyen hamar összeszedi magát, szóval neki is respect. (Főleg úgy, hogy akkor még mindannyian halottnak hitték Erent és mégis volt energiája/lélekjelenléte ötletelni. Persze az is igaz, hogy előtte meg Mikasa rázta fel, szóval kezd jól együttműködni a csapat.)
És egyre jobb lesz. Sokan nem kedvelik Armint, nekem ő az egyik kedvenc szereplőm. Néha ugyan sír és feleslegesen marcangolja önmagát, de hamar talpra áll és mindent megtesz, hogy segítsen a többieknek. A harcban annyira ugyan nem tud, viszont minden másban igen. Szerintem nem úszták volna meg olyan könnyen az utat, ha nem találja ki, hogy használják fel Titán-Erent az akcióhoz.
Titkos írta:7. Reiner beszólásán én is röhögtem, főleg ahogy a többiek kommenteltek rá, hogy "Fura, én erről a gyenge pontról még nem hallottam..." "Én sem..." XDDDD
Azért Jean is megmondta a véleményét. XDDDD A vicces az, hogy lehet, működne a dolog. :lol: Elvégre mondták, hogy nem sokat tudnak még az óriásokról. Írnék még többet is, csak azzal erősen spoilereznék, amit meg nem akarok.

Szerk.: 9. rész megnézve RAW-ban. Az arckifejezésem a rész alatt: :shock: Kaptunk egy kis Rivaille-t is, így leglább értelmet nyert a 8. rész végén mutatott előzetes. Yay, újra hallhattam az epic zenét, ami a 3. rész végén volt! Egyébként a rész végén tűnt csak fel, hogy nyitva volt egy kicsit a szám és azon keresztül vettem levegőt. XDDD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Miért! Miért ilyen rövid minden rész! Sokkal rövidebbek, mint a többi anime epizódjai! Esküszöm egyik sem hosszabb 10 percnél! >_<

Titán Eren még minidig iszonyat butálisan badass! Az az átszellemülten creepy arc meg, amit Eren akkor akkor vágott, amikor magához tért... eddig csak óriásokon láthattunk ilyen arckifejezést.

Úgy tűnik a krumplis csajnak van egy rég elvezett nővére. XD Ez a Rivaille vagy Levi (kétféle átírást is láttam) meg Mikasa szintű badass, és nagyon szimpi volt, amikor a tisztaságmániája ellenére megfogta a haldokló katonája véres kezét, csak hogy az békében halhasson meg. Szerintem őt bírni fogom.
A szakállas fickó viszont egy idióta, láthatóan fogalma sem volt, arról, hogy mit kellene tennie, hanem beparázott és eluralkodott rajta a félelem, aztán rögtön az "öljük meg, mert még veszélyes is lehet" taktikát alkalmazta. :roll:

Ja, és OnoD is szerepel a sorozatban! :vigyor:

Gondolom, most az lesz, hogy Erenék a falon túlra menekülnek, aztán elmennek megnézni a titkos pince tartalmát. Tuti fix, hogy apuci csinált valamit Erennek, amitől titánosodott, és gondolom nem is ő volt az egyetlen. Talán a pincében lehetnek a kutatási feljegyzései. Mondjuk az még érdekelne, hogy hová lett apu. Talán az 50 méteres titán is az ő egyik félresikerült kísérlete volt, és felelősségre vonták miatta vagy elmenekült a felelősségre vonás alól?

Az OST-ot meg mostakarom! Még jó hogy ez legalább egy picivel hamarabb megjelenik.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Titán Eren még minidig iszonyat butálisan badass! Az az átszellemülten creepy arc meg, amit Eren akkor akkor vágott, amikor magához tért... eddig csak óriásokon láthattunk ilyen arckifejezést.
Azért Armin arca se volt semmi. XD Mikasa újból visszatért yandere üzemmódba, amit ezúttal nagyon jól tett, elvégre nem kevés ember szegez rájuk kardot.
Mariko írta:Úgy tűnik a krumplis csajnak van egy rég elvezett nővére. XD Ez a Rivaille vagy Levi (kétféle átírást is láttam) meg Mikasa szintű badass, és nagyon szimpi volt, amikor a tisztaságmániája ellenére megfogta a haldokló katonája véres kezét, csak hogy az békében halhasson meg. Szerintem őt bírni fogom.
A szakállas fickó viszont egy idióta, láthatóan fogalma sem volt, arról, hogy mit kellene tennie, hanem beparázott és eluralkodott rajta a félelem, aztán rögtön az "öljük meg, mert még veszélyes is lehet" taktikát alkalmazta. :roll:
Hanji és Rivaille közös jelenete cuki volt. ^^ (Egyébként a hivatalos angol fordításban lett Levi, de már megszoktam a Rivaille-t, úgyhogy azt használom.) Nekem Hanji az egyik kedvenc női szereplőm, annyira kattant, hogy az már jó. XDDD Egy felmérés alapján Rivaille a legnépszerűbb karakter a mangában, amit mondjuk meg tudok érteni, mert tényleg badass és van egyfajta stílusa. A tisztaságmániája nagyon vicces, főleg ha azt vesszük, hogy mit csinál. A bajtársait rendkívül tiszteli és szerintem ezzel nem fogok túl nagy spoilert lelőni, hiszen ezt már most is láthattuk. Az a jelenet nagyon szívbemarkoló volt. :cry: A manga alapján Petrát szőkének gondoltam, de ez a világos vörös haj sem rossz neki. A többieket még nem nagyon mutatták, de ez csak egy bevezető volt a Felderítők világába.
Nem tudom eldönteni, vajon én hogy reagáltam volna egy hasonló helyzetben. Az eddigiek alapján biztosan félnék Titán-Erentől, mert végül is az ellenség bőrébe tud bújni. Látva a pusztítást, amit az óriások vittek véghez, csak a rossz oldalára tudnék először gondolni. Még egy szörnyeteg, aki ráadásul bejutott a Rózsa fal mögé. Ugyanakkor segített az embereknek, megmentette a városrészt (legalább is egyelőre), tehát az érem másik oldala is ott van. Ha nem is rögtön, de egy idő után biztosan meggyőztek volna, hogy nem egy szörnyeteg. A szakállas pasas tisztára be van rezelve, csak azt nem fogja fel, hogy ettől még nem dönthet három ember életéről. A szemüveges nő pedig csak adta alá a lovat, semmit értelmesen nem mondott. Végül simán kiadták a tűzparancsot, pedig Eren tényleg komolyan gondolta, hogy ember. A végén mondjuk rácáfolt erre a kijelentésére, de elnézem neki. Hihetetlenül jó volt az animáció, ahogy összeállt a csontváz Mikasa és Armin felett!

Azt hittem jobban meg fog viselni a szakállas óriás gyomrában játszódó jelenet, de egészen jól bírtam idegileg. Az a kis jelenet Erennel és az anyukájával olyan aranyos volt, bár a mangában nem szerepelt, de kifejezetten üdítőnek hatott abban a környezetben. Az átalakulás nagyon badass-re sikerül, Titán-Eren szó szerint kirobbant. Kaji Yuki pedig remekül hozta a kissé "kattant", óriásokat gyilkolni akaró Eren hangját.
Megint változtattak kicsit az események sorrendjén, de annyira nem vészes és sokban nem befolyásolja a cselekményeket.

Most nagyon uralkodnom kell magamon, hiszen többször majdnem spoilereket írtam, amiket egyelőre nem kéne. Azt hiszem a következő részig csak azokra a gondolatokra fogok reflektálni, amik nem függnek össze annyira a cselekménnyel.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Moon Breaker írta:omg honnan ez a sok szöveg? suliban fogalmazásból biztos 5ösöket kaptál XD
Ha az ember gondolkodva néz 1-1 sorozatot, jó esetben spekulációs elméletek támadnak a fejében, amiket ha leír, akkor az legjobb esetben más fannál is beindítja az agytekervényeket, ahogy pl. Rui-chan is írta. :wink: Persze ehhez nyilván az is kell, hogy a sorozat legalább egy erős közepes, vagy annál is jobb legyen, de minimum rendelkezzen történettel, mivel pl. egy K-ON-nál én sem írnék kilométeres postokat arról, hogy "úristen, vajon mi lesz a következő részben?" XD (Amúgy a sulis fogalmazásokat igazából mindig is eléggé rühelltem és hármasnál jobbat ritkán kaptam rájuk, mert vagy a téma volt olyan, hogy halál nem érdekelt, vagy nem éreztem úgy, hogy vagyok annyira jóban a tanárral, hogy megosszam vele élményeimet a témáról. XD)
Örök hálám! :D
Rui-chan írta:Mivel a manga elolvasásával mindent lelőttem magamnak, ezért marad az apró részletek elemzése, ami néhol nem mutat semmilyen értelmet, de valószínűleg ki fog derülni, hogy szándékosan rakta bele a mangaka.
Apropó, bocs, ha kérdeztem már korábban, de ez havi manga? És ha régebb óta olvasod: a mangaka mennyire szokott kihagyni 1-1 hónapot? Csak azért, mert a legutóbbi időkig két havonta futó mangát olvastam, az egyiket sajnos úgy szétbarmolta a mangaka, hogy élvezhetetlenné vált és lassan már a képek miatt sem pörgetem át az új fejezeteket, mert annyira rossz emlék az egész, hogy így elszúródott, a másik meg tök jó lett volna, de a mangaka betegsége miatt egyre több és több szünet iktatódott be a fejezetek közé (havi manga volt, ehhez képest sokszor csak 2-3 havonta jött egy 18-20 oldalas fejezet) és mostanra eljutott odáig, hogy cancellelték. Meg persze vannak az olyan szemétláda mangakák, mint pl. a Berserké, aki tudatosan (üzleti okok + lustaság) húzza a cuccot, mint a rétest, gondosan vigyázva arra, hogy nehogy minden hónapban megjelenjen az új fejezet belőle. A Shingekié csinál ilyesmit? Nem azt mondom, hogy akkor nem fogom olvasni (annál már nagyobb fanja lettem a cuccnak XD), viszont ha ő is ilyen, legalább lelkileg felkészítem rá magamat előre. XD Ja és kb. hány oldal egy fejezet általában? Mert havi mangából láttam már 20 és 52 oldalas chaptereket is.
Rui-chan írta:A 60 méteres óriásból pedig csak egy van, de attól még tényleg ki kell találni ellene valamit, mert egy "csöppet" előnyben van, nagyjából úgy mindenkivel/mindennel szemben. ^^"
Ja bocs, valamiért úgy jött le nekem, hogy az Armored Titan is kb. hasonló magas, mint a Colossal, de most visszanézve az egyik rész elején lévő flashbacket, az nem lehet, mert kb. a válláig/fejéig érnek neki a házak. Viszont akkor is úgy sejtem, hogy ők valami spéci "alfajhoz" tartoznak, mivel még külön nevük is van, míg a többinek nincs, az "extrábbakra" is csak rámondják, hogy "an abnormal one". (Pl. arra, amelyik olyan gyorsan mozgott/ugrott, hogy "röptükben" ketté tudta harapni a katonákat.) Ja, amúgy imádom, hogy az óriások sem "egyenszörnyek", hanem különbözik az arcuk/alkatuk, ráadásul míg az elején inkább tűntek humanoid szörnyeknek, azóta rendesen "vegyültek" és volt már moe-fejű óriás, vagy a "szakállas Mikulás", aki lenyelte Erent, a legutóbbi részben pedig volt egy, amelyiknek tök olyan feje volt, mint Peter Parker főnökének, Jamesonnak. :lol: Persze azért a "szörny-vonal" is megmaradt, pl. a kettő közül, amelyikeket Revalierre (vagy hogy írják ^^") levágta, az egyik olyan volt, mintha csak egy koponya lenne, amin "mutatóba" maradt meg a bőr. ^^"
Rui-chan írta:És egyre jobb lesz. Sokan nem kedvelik Armint, nekem ő az egyik kedvenc szereplőm. Néha ugyan sír és feleslegesen marcangolja önmagát, de hamar talpra áll és mindent megtesz, hogy segítsen a többieknek. A harcban annyira ugyan nem tud, viszont minden másban igen. Szerintem nem úszták volna meg olyan könnyen az utat, ha nem találja ki, hogy használják fel Titán-Erent az akcióhoz.
Meg szerintem kell egy ilyen is, sokan úgy vannak vele, hogy mindenki legyen tökös, fasza karakter, de ez egyáltalán nem életszerű, főleg egy ilyen háborúban. Szóval, ahogy azokat sem értettem, akik az elején "bántották" Erent, hogy "idegesítő kis görcs", úgy az "Arminosokat" sem értem, mert szvsz annyira messze nem vészes a jelleme. Meg mondom, elég hülyén nézne ki, ha a főszereplők közül egyik sem pánikolna be soha. (Ennyi erővel Mikasa is bőven coolabb, mint ami "normális" lenne, őt mégsem bántja senki ezért. XD)
Rui-chan írta:Yay, újra hallhattam az epic zenét, ami a 3. rész végén volt! Egyébként a rész végén tűnt csak fel, hogy nyitva volt egy kicsit a szám és azon keresztül vettem levegőt. XDDD
Ráadásul most nem úgy, hogy csak "random" röpködtek az erdőben, hanem tényleges óriásaprítás közben. :vigyor:

Ez meg csak úgy beugrott, nem kell rá válaszolni, ha kiderül majd a mangából (vagy akár az anime hátralévő részeiből), de ha az emberek folyamatosan hátrányban voltak az óriásokkal szemben és ráadásul a "semmiből" jelentek meg nagy számban, akkor hogy volt ennyi idejük/energiájuk távol tartani őket legalább arra az időre, amíg felhúzták a három bazi nagy falat? XD Amennyit eddig láttunk az óriás vs. ember harcból, kis túlzással már az teljesítmény volt, ha vissza tudtak vonulni sikeresen, még azelőtt, hogy mindenkit felzabáltak volna. ^^" Szóval el sem tudom képzelni, hogy pl. kik és hogyan védték a munkásokat, akik a falakat építették. (Főleg, hogy akkoriban szerintem még nem létezett a 3D Maneuver Gear.)
Mariko írta:Miért! Miért ilyen rövid minden rész! Sokkal rövidebbek, mint a többi anime epizódjai! Esküszöm egyik sem hosszabb 10 percnél! >_<
Én is pont így érzek mindig. XD Mondjuk a dolog jó oldala az, hogy eddig kb. ez az egyetlen negatívum, amit fel tudok róni a sorozatnak és abban reménykedek, hogy ez sem "szemétkedős" húzás, hanem muszáj, hogy ilyen kevés dolog történjen egy epizódban, különben kénytelenek lennének fillerezni, mert elfogyna a manga, még azelőtt, hogy elérnénk a 25. részt. ^^"
Mariko írta:Titán Eren még minidig iszonyat butálisan badass! Az az átszellemülten creepy arc meg, amit Eren akkor akkor vágott, amikor magához tért... eddig csak óriásokon láthattunk ilyen arckifejezést.
Na igen, bár szegénynél extra hülyén jött ki, hogy ő gondolatban az óriásokat irtotta és rájuk mondta, hogy "megölöm mindet", a katonák meg arra gondoltak, hogy ezt az emberekre érti. Mondjuk azt szerettem volna látni, hogy ezek hogy tudták meg Eren titkát? Ha később értek oda, Mikasáék akármit hazudhattak volna róla, ha meg látták, hogy óriásból változott vissza emberré, az a rész kimaradt nekik, hogy gyakorlatilag védte az épületben lévő embereket és Street Fightert játszott a többi óriással? Ha annyira veszélyes lenne, akármikor megtámadhatta volna az embereket, sokkal táposabb volt a többi óriásnál.
Mariko írta:Úgy tűnik a krumplis csajnak van egy rég elvezett nővére. XD
Nekem is ez ugrott be, pontosabban az, hogy "Ha nem is annyira rulez, mint Krumplis, de második kedvencnek még befér." XDDD
Mariko írta:Ez a Rivaille vagy Levi (kétféle átírást is láttam) meg Mikasa szintű badass, és nagyon szimpi volt, amikor a tisztaságmániája ellenére megfogta a haldokló katonája véres kezét, csak hogy az békében halhasson meg. Szerintem őt bírni fogom.
Róla én is olyasmiket olvastam, hogy külsőre hűvösnek látszik, de a csapattársait nagyon szereti és tiszteli. Amúgy szerintem hallás alapján ez egyértelműen Rivaille lenne, nem tudom, hogy hozták össze hivatalos fordításban ebből a Levit. ^^" (Jó, tudom, amikor a mangát fordítják, még általában nincs anime, ahol meg lehetne hallgatni, hogy hogyan ejtik. ^^")
Mariko írta:A szakállas fickó viszont egy idióta, láthatóan fogalma sem volt, arról, hogy mit kellene tennie, hanem beparázott és eluralkodott rajta a félelem, aztán rögtön az "öljük meg, mert még veszélyes is lehet" taktikát alkalmazta. :roll:
Jajj, az a fazon valami "zseniális" parancsnok eddig, kb. két jelenete volt, mindkettőben totális inkompetenciáját bizonyította. Volt ugye ez, meg egy pár epizóddal korábbi, ott ha jól rémlik, katonákat hagyott magára óriáskajának, csak azért, mert akkor is beparázott és onnantól kezdve csak az volt a lényeg számára, hogy minél hamarabb visszavonuljon. Nem tudom, egy ilyen labilis idegrendszerű, beszari fazon hogy került ilyen magas beosztásba. (Armin nem vágott olyan "tele a gatyám" stílusú lesokkolt fejet, amilyet ez konstans "visel". XD)
Mariko írta:Ja, és OnoD is szerepel a sorozatban! :vigyor:
Az meg ki? ^^"
Mariko írta:Gondolom, most az lesz, hogy Erenék a falon túlra menekülnek, aztán elmennek megnézni a titkos pince tartalmát. Tuti fix, hogy apuci csinált valamit Erennek, amitől titánosodott, és gondolom nem is ő volt az egyetlen. Talán a pincében lehetnek a kutatási feljegyzései. Mondjuk az még érdekelne, hogy hová lett apu. Talán az 50 méteres titán is az ő egyik félresikerült kísérlete volt, és felelősségre vonták miatta vagy elmenekült a felelősségre vonás alól?
Kb. egyre gondolunk. XD Én is remélem, hogy most menekülés lesz, igazából izgalmasabb és szórakoztatóbb is lenne, ha kissé most különválnának és az Eren-Mikasa-Armin hármas a saját útját járná, legalábbis addig, amíg eljutnak apu pincéjébe és meg nem tudják a titkokat. Aztán attól függően, hogy azokból mit lehet hasznosítani, megpróbálhatják rábeszélni a sereget az együttműködésre, vagy ha az reménytelen, magánakciózhatnak is Titán-Erennel. (Úgyis többet érnek vele, mint a sereg egy egész szakasszal. XD) Csak aztán nehogy az legyen, hogy Titán-Eren viszi őket, közben azonban összefutnak Rivaille elit alakulatával, akik nem tudván, hogy mi a helyzet, helyből Erenre támadnak. ^^" (Ez a "fóbiám" amúgy még mindig megmaradt, fogadni mernék, hogy tuti lesz még olyan jelenet, ahol olyan katonák támadják őket, akik nem tudják, hogy Eren velük van és úgy kell majd védekezniük. Rosszabb esetben tudják, hogy ő az és pont azért küldik majd rá Rivaille-éket, mert Erent emberként és óriásként is halva akarják látni. ^^")

Az engem is nagyon érdekelne, hogy hová lett apu, ugye utoljára akkor láttuk (már olyan jelenetben, ami nem flashback volt XD), amikor a lovakkal hajtott vissza őrült módon a városba, még az első vagy a második részben és reménykedett benne, hogy jól van a családja, de ennyi. Nem tudjuk azóta, hogy megették-e az óriások, esetleg a romok között bújkál, vagy valóban elmenekült. Apropó, azt most nem értem, hogy hanyadik falon belül vagyunk már? ^^" Volt három fal, az elsőt áttörték a sorozat elején, akkor a legelső "városgyűrű" elveszett és még két fal áll? De akkor mi volt az, amit ott "tataroztak" a negyedik rész végén és amit ismét berúgott a Colossal Titan? Csak azért, mert én azt mondanám, hogy az már a második fal és most azt az állást akarják tartani, hogy ne nyomuljanak annál is előrébb az óriások, de azon mit kellett javítani/foltozni/erősítgetni? ^^" Szóval valaki világosítson fel. XD Apura visszatérve: Azért az tetszett, hogy most részletesebb volt a flashback és sírva adta be Erennek a cuccot, ergo talán mégsem az őrült tudós változatom lesz igaz (aminek nem örülnék, mert Apu eddig tök szimpatikus XD), hanem hogy kínjában kísérletezett ki egy ilyen óriás-szérumot, aminek a célja az lett volna, hogy sikerüljön megölni az összes óriást, de elsőre nem Erenen akarta tesztelni, az a kísérlet viszont félresikerült (vagy az a fazon még valami "béta verziós" szérumot kapott), így megszületett a Colossal Titan. (És az is lehet, hogy azért tűnik csak fel mindig annyi időre, amíg berúgja a falat, aztán el is húz, mert az ő "adagjában" nem volt annyi kakaó, amitől olyan sokáig maradhatna óriás formában, mint Eren. XD) Apropó, ha már itt tartunk: Eren honnan tudta, hogy ha az öklébe harap, át fog változni? Elsőre is tök véletlenül sikerült neki. XD Meg az is érdekes, hogy most nem olyan Titán-Eren lett, hanem csak egy csontváz, annak is csak a felsőteste.
Mariko írta:Az OST-ot meg mostakarom! Még jó hogy ez legalább egy picivel hamarabb megjelenik.
Én azt már lassan jobban várom, mint az openinget. XD Persze az opening rulez, meg minden, de azt már rongyosra hallgattam TV size-ban, míg a háttérzenéket azért nem lehet ugyanúgy élvezni, ha közben "aládumálnak", mintha csak a zene szól. Tényleg, azon kívül, hogy OST = június, full opening = július, van már valami konkrétabb dátum is, mondjuk napra pontosan?
Rui-chan írta:Mikasa újból visszatért yandere üzemmódba, amit ezúttal nagyon jól tett, elvégre nem kevés ember szegez rájuk kardot.
Ezt én el is vártam tőle, ha már annyira fontos neki Eren, ilyenkor is álljon ki mellette. XD Egy igazi yandere mindig yandere marad. XDDD
Rui-chan írta:Azt hittem jobban meg fog viselni a szakállas óriás gyomrában játszódó jelenet, de egészen jól bírtam idegileg.
Ja igen, az a "hullafürdő" is megy a sorozat creepy jeleneteinek listájára. ^^"
Rui-chan írta:Most nagyon uralkodnom kell magamon, hiszen többször majdnem spoilereket írtam, amiket egyelőre nem kéne. Azt hiszem a következő részig csak azokra a gondolatokra fogok reflektálni, amik nem függnek össze annyira a cselekménnyel.
Igen, a múltkor beszéltünk a Shingekiről Mordályossal (a negyedik résznél jár, mihelyt behozta magát, szerintem ő is csatlakozik majd hozzánk :)) és rájöttem, hogy ez a sorozat abból a szempontból "szemét", hogy nagyon vigyáznia kell az embernek, hogy mit mond azoknak, akik még nem járnak pont ott, ahol ő, mert már egyetlen epizóddal előrébb tartani is alaposan megkavarja a sztorit és nagyon könnyű lespoilerezni fordulópontokat, akár véletlenül is. ^^"
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Ez meg csak úgy beugrott, nem kell rá válaszolni, ha kiderül majd a mangából (vagy akár az anime hátralévő részeiből), de ha az emberek folyamatosan hátrányban voltak az óriásokkal szemben és ráadásul a "semmiből" jelentek meg nagy számban, akkor hogy volt ennyi idejük/energiájuk távol tartani őket legalább arra az időre, amíg felhúzták a három bazi nagy falat? XD Amennyit eddig láttunk az óriás vs. ember harcból, kis túlzással már az teljesítmény volt, ha vissza tudtak vonulni sikeresen, még azelőtt, hogy mindenkit felzabáltak volna. ^^" Szóval el sem tudom képzelni, hogy pl. kik és hogyan védték a munkásokat, akik a falakat építették. (Főleg, hogy akkoriban szerintem még nem létezett a 3D Maneuver Gear.)
Erre nekem van egy elméletem. Mi van akkor, ha a titánokat eredetileg az emberek alkották, és amolyan biológiai fegyverek voltak, de aztán elvesztették felettük az irányítást, és kénytelenek voltak menekülni a saját teremtményeik elől. Így elképzelhető hogy olyan, mára elfeledett, technológiájuk volt, amivel gyorsan fel tudták húzni a falakat, talán még esetleg titán erőt is alkalmaztak az építkezésnél.
Titkos írta:Az meg ki? ^^"
OnoD Ono Daisuke beceneve. ^^
Titkos írta:Tényleg, azon kívül, hogy OST = június, full opening = július, van már valami konkrétabb dátum is, mondjuk napra pontosan?
Az OST megjelenése június 28 (de szerintem lesz egy második is, mert ezen csak 16 szám lesz), az OP kislemezé meg július 10 (és ezen lesz a második OP is, mert azt is Revo csinálja :vigyor: )
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Most majdnem kihajítottam az egeremet a csukott ablakon! Megnyitott lapok között akartam váltani, erre nem bezárta az összeset!? :wwall: Persze mindezt azután, hogy már majdnem végig megírtam a hozzászólásomat. Ez már a második próbálkozásom a válaszadásra.
Titkos írta:Apropó, bocs, ha kérdeztem már korábban, de ez havi manga? És ha régebb óta olvasod: a mangaka mennyire szokott kihagyni 1-1 hónapot? Csak azért, mert a legutóbbi időkig két havonta futó mangát olvastam, az egyiket sajnos úgy szétbarmolta a mangaka, hogy élvezhetetlenné vált és lassan már a képek miatt sem pörgetem át az új fejezeteket, mert annyira rossz emlék az egész, hogy így elszúródott, a másik meg tök jó lett volna, de a mangaka betegsége miatt egyre több és több szünet iktatódott be a fejezetek közé (havi manga volt, ehhez képest sokszor csak 2-3 havonta jött egy 18-20 oldalas fejezet) és mostanra eljutott odáig, hogy cancellelték. Meg persze vannak az olyan szemétláda mangakák, mint pl. a Berserké, aki tudatosan (üzleti okok + lustaság) húzza a cuccot, mint a rétest, gondosan vigyázva arra, hogy nehogy minden hónapban megjelenjen az új fejezet belőle. A Shingekié csinál ilyesmit? Nem azt mondom, hogy akkor nem fogom olvasni (annál már nagyobb fanja lettem a cuccnak XD), viszont ha ő is ilyen, legalább lelkileg felkészítem rá magamat előre. XD Ja és kb. hány oldal egy fejezet általában? Mert havi mangából láttam már 20 és 52 oldalas chaptereket is.
Visszaolvasva a korábbi hozzászólásaimat, úgy jött le, hogy már ősidők óta olvasom a mangát, holott az a helyzet, csak január-február környékén kezdtem bele. ^^" Amikor kijött az első verziós képes ismertető a tavaszi szezonról, egyből kinéztem magamnak az animét. A leírás alapján viszont fogalmam se volt, hogy mire is számíthatok majd. Éppen ezért olvastam bele a mangába, ami egyből magába szippantott. Akármennyire is véres és creepy volt, valahogy bele tudtam magam élni és a szereplőkkel maximálisan azonosultam. Az első kötet végén jött a sokk, mert úgy lett vége, hogy Erent megeszi a szakállas óriás. Mondanom se kell, eléggé kiakadtam és félre is tettem. Persze azért elkezdtem elméleteket gyártani, hogy mi lesz a folytatás. A legvalószínűbbnek az tűnt, hogy Mikasa lesz a főszereplő és Eren tulajdonképpen azt a célt szolgálta, mint Kamina a TTGL-ben, vagyis rávezesse a tényleges főhőst az útra. Aztán lett egy olyan meredek elméletem is, miszerint a mostani karakterek közül mindenki meghal, ugrunk 10-15 évet és már sokkal jobb módszerekkel harcolnak az óriások ellen. XD Miután kijött az anime első része, úgy éreztem, túlságosan sokáig fog tartani, amíg megkapom a válaszaimat. Ráadásul kiderült, hogy a kiképzést előre fogják hozni, így még távolibbnak tűnt a magyarázat. (Erenék katonai kiképzése eredetileg a manga 4. kötetében van benne, mint visszaemlékezés.) Tehát fogtam magam és gyorsan ledaráltam a negyedik kötet végéig a mangát. Megpróbáltam még egy szünetet tartani ott, mert nem akartam mindent megtudni. Ez sajnos sikertelen kísérlet volt, egyszer csak azt vettem észre, hogy már nincs több fejezet, amit olvashatnék.
A bevezető után rátérnék a kérdés megválaszolására. XD Igen, havonta jön ki a manga, amit kész kínszenvedés kivárni, főleg most, amikor egyre érdekesebb dolgok derülnek ki. Nem úgy tűnik, mintha a mangaka beleesett volna a pénz csapdájába. Ahogy néztem, mindig rendszeresen jöttek ki a fejezetek, nem voltak kényszerszünetek, illetve felesleges időhúzások. A rajzoló nagyon tudja, hogy mit akar, nem hónapról-hónapra találja ki a történéseket. A 10. kötetben volt egy olyan durva fordulat, amit ugyan sikeresen lespoilerezett nekem a Shingeki no Kyojin Wikia, de még így is ütött rendesen. A mangaka pedig végig adagolta az információkat a korábbi kötetekben, igaz nagyon apró jelekként, de ott voltak. Visszaolvasva feltűnt, hogy mi mindenre figyelt már az elejétől kezdve. Ezért reménykedem benne, hogy normálisan fogja végigvinni és nem nyújtja majd el túlságosan a történetet. Egyébként ezeket a jeleket az animébe is beletették. Amikor utalok egy-egy foreshadowingra, akkor ezek azok.
A fejezetek száma olyan 40-45 oldal szokott lenne, ami azért elég jó. Legalábbis jobb, mint ha csak 23-24 oldalas lenne. Néha még így is rövidnek tűnik, gyorsan el lehet olvasni. A legutóbbi chapter mondjuk eléggé lassú folyású volt, ami miatt sokan húzták a szájukat, de nekem tetszett. Jelenleg olyan ponton van a manga, hogy ismét szükség van karakterfejlesztésre, amit meg is tett az író.
Titkos írta:Ja bocs, valamiért úgy jött le nekem, hogy az Armored Titan is kb. hasonló magas, mint a Colossal, de most visszanézve az egyik rész elején lévő flashbacket, az nem lehet, mert kb. a válláig/fejéig érnek neki a házak. Viszont akkor is úgy sejtem, hogy ők valami spéci "alfajhoz" tartoznak, mivel még külön nevük is van, míg a többinek nincs, az "extrábbakra" is csak rámondják, hogy "an abnormal one". (Pl. arra, amelyik olyan gyorsan mozgott/ugrott, hogy "röptükben" ketté tudta harapni a katonákat.) Ja, amúgy imádom, hogy az óriások sem "egyenszörnyek", hanem különbözik az arcuk/alkatuk, ráadásul míg az elején inkább tűntek humanoid szörnyeknek, azóta rendesen "vegyültek" és volt már moe-fejű óriás, vagy a "szakállas Mikulás", aki lenyelte Erent, a legutóbbi részben pedig volt egy, amelyiknek tök olyan feje volt, mint Peter Parker főnökének, Jamesonnak. :lol: Persze azért a "szörny-vonal" is megmaradt, pl. a kettő közül, amelyikeket Revalierre (vagy hogy írják ^^") levágta, az egyik olyan volt, mintha csak egy koponya lenne, amin "mutatóba" maradt meg a bőr. ^^"
Akkor lennének nagy sz*rban az emberek, ha a páncélos óriás is 60 méteres lenne! o.O Ha jól tudom, akkor a páncélos a 15 méteres kategóriába tartozik, vagyis még nem annyira vészes. Mondjuk a páncélja miatt nem is tudnák úgy levágni, mint a sima óriásokat, szóval vele is ott vannak, ahol a part szakad.
Volt egy "Freddy Mercury óriás" is a 9. részben. XD Amelyik betörte a 8. részben a falat és Jean-t szemelte ki magának, pedig Nicolas Cage-re hasonlított. XDDDD A moe-fejű óriás pedig el volt túlozva, a mangában nem voltak ilyen nagy szemei. ^^"
Titkos írta:Meg szerintem kell egy ilyen is, sokan úgy vannak vele, hogy mindenki legyen tökös, fasza karakter, de ez egyáltalán nem életszerű, főleg egy ilyen háborúban. Szóval, ahogy azokat sem értettem, akik az elején "bántották" Erent, hogy "idegesítő kis görcs", úgy az "Arminosokat" sem értem, mert szvsz annyira messze nem vészes a jelleme. Meg mondom, elég hülyén nézne ki, ha a főszereplők közül egyik sem pánikolna be soha. (Ennyi erővel Mikasa is bőven coolabb, mint ami "normális" lenne, őt mégsem bántja senki ezért. XD)
Erent néha tényleg helyre kell tenni, mint pl. a második részben, de véleményem szerint messze van az idegesítő karakterektől. Egy átlag shounen főszereplőhöz képest igazi felüdülés. Az pedig plusz pont, hogy hamar megszabadult a nyafogó hangjától. Pont emiatt tartom többre a mangát és az animét, mert sokkal emberibb karakterek vannak benne, mint a legtöbb hasonló műben. Ezért is szerettem anno a Gantz-ot, Kurono jelleme valami egészen zseniális volt, nagyon emberi!
Titkos írta:Ez meg csak úgy beugrott, nem kell rá válaszolni, ha kiderül majd a mangából (vagy akár az anime hátralévő részeiből), de ha az emberek folyamatosan hátrányban voltak az óriásokkal szemben és ráadásul a "semmiből" jelentek meg nagy számban, akkor hogy volt ennyi idejük/energiájuk távol tartani őket legalább arra az időre, amíg felhúzták a három bazi nagy falat? XD Amennyit eddig láttunk az óriás vs. ember harcból, kis túlzással már az teljesítmény volt, ha vissza tudtak vonulni sikeresen, még azelőtt, hogy mindenkit felzabáltak volna. ^^" Szóval el sem tudom képzelni, hogy pl. kik és hogyan védték a munkásokat, akik a falakat építették. (Főleg, hogy akkoriban szerintem még nem létezett a 3D Maneuver Gear.)
Többen feltették a kérdést, aminek az lett az eredménye, hogy egy másik fórumon valaki lelőtte a fallal kapcsolatos információt. Mielőtt még ebbe a hibába esnék, csak annyit mondok, hogy számolgattam az epizódokat és talán a magyarázat még pont benne lesz az animében.
Titkos írta:Na igen, bár szegénynél extra hülyén jött ki, hogy ő gondolatban az óriásokat irtotta és rájuk mondta, hogy "megölöm mindet", a katonák meg arra gondoltak, hogy ezt az emberekre érti. Mondjuk azt szerettem volna látni, hogy ezek hogy tudták meg Eren titkát? Ha később értek oda, Mikasáék akármit hazudhattak volna róla, ha meg látták, hogy óriásból változott vissza emberré, az a rész kimaradt nekik, hogy gyakorlatilag védte az épületben lévő embereket és Street Fightert játszott a többi óriással? Ha annyira veszélyes lenne, akármikor megtámadhatta volna az embereket, sokkal táposabb volt a többi óriásnál.
Szerencsétlen, tényleg rosszkor szólalt meg. ^^" Konkrétan még a mangában sem magyarázták meg, honnan tudták meg, hogy Eren egy óriás testből "mászott" elő. Gondolom, akik szemmel tartották az eseményeket, látták valami távcsövön keresztül, vagy ilyesmi. Az meg a másik, hogy még ha Mikasa és Armin hazudott volna Erenről, attól még a többiek nem biztos. Láthatóan Jean bukott ki a legjobban, talán véletlenül mondhatta el. Ezek részemről is csak találgatások.
Titkos írta:Az engem is nagyon érdekelne, hogy hová lett apu, ugye utoljára akkor láttuk (már olyan jelenetben, ami nem flashback volt XD), amikor a lovakkal hajtott vissza őrült módon a városba, még az első vagy a második részben és reménykedett benne, hogy jól van a családja, de ennyi. Nem tudjuk azóta, hogy megették-e az óriások, esetleg a romok között bújkál, vagy valóban elmenekült. Apropó, azt most nem értem, hogy hanyadik falon belül vagyunk már? ^^" Volt három fal, az elsőt áttörték a sorozat elején, akkor a legelső "városgyűrű" elveszett és még két fal áll? De akkor mi volt az, amit ott "tataroztak" a negyedik rész végén és amit ismét berúgott a Colossal Titan? Csak azért, mert én azt mondanám, hogy az már a második fal és most azt az állást akarják tartani, hogy ne nyomuljanak annál is előrébb az óriások, de azon mit kellett javítani/foltozni/erősítgetni? ^^" Szóval valaki világosítson fel. XD Apura visszatérve: Azért az tetszett, hogy most részletesebb volt a flashback és sírva adta be Erennek a cuccot, ergo talán mégsem az őrült tudós változatom lesz igaz (aminek nem örülnék, mert Apu eddig tök szimpatikus XD), hanem hogy kínjában kísérletezett ki egy ilyen óriás-szérumot, aminek a célja az lett volna, hogy sikerüljön megölni az összes óriást, de elsőre nem Erenen akarta tesztelni, az a kísérlet viszont félresikerült (vagy az a fazon még valami "béta verziós" szérumot kapott), így megszületett a Colossal Titan. (És az is lehet, hogy azért tűnik csak fel mindig annyi időre, amíg berúgja a falat, aztán el is húz, mert az ő "adagjában" nem volt annyi kakaó, amitől olyan sokáig maradhatna óriás formában, mint Eren. XD) Apropó, ha már itt tartunk: Eren honnan tudta, hogy ha az öklébe harap, át fog változni? Elsőre is tök véletlenül sikerült neki. XD Meg az is érdekes, hogy most nem olyan Titán-Eren lett, hanem csak egy csontváz, annak is csak a felsőteste.
Az a jelenet apukával csak egy filler volt, hogy tudjuk életben maradt a támadás után. A mangában csak Eren emlékeiben látjuk viszont, miután elmegy hajóval egy beteghez. Azóta pedig nem került szóba, tehát még akkor se tudnék választ adni a kérdésre, ha akarnék.
Találtam egy elég jó képet a falakról. Ezen látszik, hogy a három falnak van 4-4 "kinövése", amik az égtájak felé néznek. Erenék a Mária fal déli kerületéből, Shiganshinából jöttek. Ennek a kapuját törte be a kolosszális óriás, amikor először megjelent. Ez egy nagyon sűrűn lakott övezet volt, ezért tartott olyan sokáig a kiürítés. A páncélos óriás meg konkrétan a Mária fal kapuját törte át, ami már a köztes területekre vezetett. Amikor Erenék tisztították az ágyúkat, akkor a Rózsa fal, Trost kerületének falán álltak. Jelenleg azt próbálják meg óriásmentesíteni, már amennyire tudják. Egyelőre a Rózsa fal még biztonságban van, "csak" a kerületből kellett kimenekíteni az embereket. Kár, hogy a magyarázatát nem rakták rá egy vágóképre, habár elég sok szöveg lett volna. A lényeg az, hogy ezekbe a kerületekbe sok embert költöztetnek, mert valami módon a tömeg vonzza az óriásokat. Ezért is gyűltek össze az épület körül, ahol a katonák felszerelése volt. Tehát ezek amolyan csaliként működnek, ahonnan gyorsan evakuálni tudják a lakosságot, hogy aztán akciózhassanak a katonák. Egyébként nekem elsőre fura volt az elképzelés, de gondolom ez amolyan kisebbik rossz.
Ami Eren átváltozását illeti, szerintem mélyen el van temetve a tudás az agyában, mert még hat Apuka szere, amit beadott neki. Amikor meglátta a kulcsot, akkor eszébe jutott pár dolog, köztük az is, hogy meg kell harapnia magát. Később lesz még erről szó, bár konkrét választ ennél sem tudok.
Mariko írta:Az OST megjelenése június 28 (de szerintem lesz egy második is, mert ezen csak 16 szám lesz), az OP kislemezé meg július 10 (és ezen lesz a második OP is, mert azt is Revo csinálja :vigyor: )
Most, hogy tudom, a második openinget is Revo csinálja, jobban várom. Ha nem is lesz annyira epic mint az első, szerintem tetszeni fog.

Szerk.: Ellopom OJ dicsőségét és ide én linkelem be a zenéket! :twisted:
Második openingből egy részlet, ami a Jiyuu no Tsubasa címre hallgat. Az első tényleg magasra tette a lécet, ennek nem sikerült megugrania. Azért ez is tetszik, de közel sem annyira, mint a Guren no Yumiya.
OST első lemezébe bele lehet hallgatni ezen az oldalon.

Szerk. 2:
10. rész
Ez megint ilyen időhúzós epizód volt, nem gondoltam volna, hogy ennyire visszaveszik a tempót. Mindegy, azért ez a rész is tetszett, főleg mert Armin karakterfejlődésére koncentrált. :vigyor: Ismét kiegészítették néhány filler jelenettel, de megint csak apróbb változtatásokat eszközöltek. Eren "csonka óriás" formája a mangában csak úgy eltűnt, itt szerencsére ügyeltek rá, hogy szét is essen a csontváz. Megint sikerült érdekes fejeket vágnia Erennek és Arminnak, a múlt heti részt azonban meg se közelítették. XD Most először éreztem, hogy teljes hosszúságú egy rész, ezt viszont nem tudom hibának felróni. A parancsnok szerencsére háttérbe került a végére, nem bírtam volna tovább elviselni a pofáját. Armin már majdnem meggyőzte az összes többi embert, erre neki muszáj volt megint elkezdenie ezt az "árulóknak fizetnie kell" dumát. Még szerencse, hogy Pixis idejében érkezett, ráadásul meg is hallgatta a hármast. Az idősebb (felnőtt) karakterek közül nekem egyértelműen ő a kedvencem, nagyon nagy forma az öreg. ^^ Lazán elővette a szíverősítő itókát, pedig szolgálatban volt. XD Az a beszólása, hogy nem bánná, ha egy csinos óriáslány enné meg, megint szerzett nekem néhány röhögéssel teli percet. XD Plusz Erent szemtől-szemben kérte meg, hogy foltozza be a falat, nem pedig "fentről" csak úgy utasította. Ez alapvető pszichológia gyerekeknél, szerintem ezért is lett ennyire magabiztos a végén Eren.
A képességéről nem sokat árultak el, viszont vigasztalásként mondom, hogy a mangában sem viszik túlzásba a magyarázatokat. Azt legalább tudjuk, hogy azért lett ilyen ilyen az óriás alakja, mert gyorsan blokkolnia kellett az ágyúgolyót. Alulról nézve eléggé creepy lett ez a csontváz, ahogy néhány helyen volt rajta csak izom. o.O

Mariko, Titkos: Tudom, hogy mást vártatok, de remélem azért nem csalódtatok annyira. Az egyik terv az lett volna, hogy Eren átmászik a falon. Véleményem szerint jobb így, hogy megpróbálják visszafoglalni Trostot, mert nagyon ráférne az emberiségre valami pozitív történés. Armin ötlete kissé merésznek tűnik, a kockázat is elég nagy, de ebben a reménytelenségben más nem igazán maradt.

Szerk. 3: Lassan csak eszembe jut minden, amit akartam írni. XD Ha kijön végig az anime, biztos végignézem újra, mert az elején elhangzott pár információt már teljesen kiszelektálta az agyam. Sőt, lehet, hogy a recap előtti héten a 13. részig újranézem egyben. A falhoz kapcsolódó megjegyzésem annyiban nem volt helytálló, miszerint elfelejtették megmondani, mik azok a körzetek. A második részben elhangzik egy rövid magyarázat, ami említi Shinganshinát és a Mária falat. Benne volt az, csak már nem emlékeztem. ^^"
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem csalódtam nagyot. :D Nem jött be a számításom, de így is jó volt, és végre feltűnt valaki a vezérkarban, akinek nincs tele a gatyája, és agya is van. Kíváncsi vagyok mi lesz a következő részben, hogy Titán Eren hogyan tudja kontrollálni magát. Eddig inkább csak ösztönből pusztította a titánokat, de most azért egy kicsit bonyolultabb dolgot várnak tőle.
Ja, és Armin nagyon ügyesen mentett, remélem ezek után kicsit több önbizalma lesz, főleg hogy már tudja, hogy a barátai sem tartják haszontalannak.

Az új OP-et sajnos azóta kivágták a youtube-ról, de aki reggelve van nicovideón, az itt meghallgathatja még. Szerintem jó lesz, bár megközelítőleg sem olyan epic mint az első OP, de ez végül is várható volt. ^^
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: scineram »

Tetszett, ahogy a főnök poénból odadobta Erennek, hogy az óriásokat az emberiség összefogása céljából alkották esetleg. Beteg poén, ha így lenne. Azt sejtettem, hogy a terv nem fog nagyon simán menni, de azt nem, hogy ennyire hamar bedől. Mondjuk a szikla is elég nagynak tűnt az óriás Erenhez képest. Ezen kívül olyan sok továbbra sem történt, csak sokat prédikáltak hőseinknek.
Kép
Válasz küldése