Shingeki no Kyojin

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:És Jean hozzájuk akar csatlakozni. >.<"
De ugye nem fog? Valahol azt olvastam, hogy a tervei ellenére mégis a Felderítőknél fog kikötni.
Rui-chan írta:Igen, ember alakban is tud regenerálódni. Nem csak emiatt volt kérdéses, hogy meg tudják ölni. Azt már tudjuk, hogy Erennek meg kell sebesítenie magát, hogy át tudjon változni. Ha megpróbálták volna esetleg lelőni, akkor akár át is változhatott volna óriássá. Ezért is ijedtek meg, amikor Rivaille véresre verte szerencsétlent.
Hmm... erre nem is gondoltam... De tényleg eléggé tele volt a gatyójuk miközben Levi (így írom mert így egyszerűbb XD) lerendezte szegény Erent.
Rui-chan írta:Ő amolyan mad scientist típus, csak az óriások érdeklik nagyon. XD Ezzel, hogy "rátette a kezét" egy emberre, aki képes óriássá változni, olyan, mintha megütötte volna a főnyereményt.
Van egy olyan érzésem, hogy Hanjit bírni fogom. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Elsőre pár dolog, mielőtt elfelejtem:

1. A mostani részben mondott olyasmit a kereskedő, hogy szerinte azért kellene az összes kaput befalazni, mert akkor biztonságban lesznek, hiszen a Colossal Titan csak a kapukat képes áttörni, a falat nem. Ez igaz? Nem lehet, hogy eddig szimplán csak azért támadta a kapukat, mert azok voltak a legsebezhetőbb pontok, de ha nekiállna, a falat is át tudná törni előbb-utóbb? XD

2. Illetve erről beugrott még valami: az első részben látunk egy csomó olyan jelenetet, ami a mostani tudásunkhoz képest fura. Pl. Eren és Mikasa egy réten fekszik, ami teljesen úgy néz ki, mintha a falakon kívül lenne, de az lehetetlen, mert öt percig nem élnének odakint. Aztán olyat is látunk, hogy a kapun át szekerek mennek ki-be, ami szintén lehetetlen, lásd amit az előbb írtam. Most akkor a falak között is vannak komplett rétek, erdők, gazdálkodási területek és egyéb ilyen helyek és Erenék valahol ott feküdtek, de az még nem a legkülső falon kívül volt és a szekerek sem oda jártak ki? Illetve tudjuk, hogy a Felderítők viszont tényleg az óriásokhoz mennek, akkor most az ő kedvükért mindig kinyitják a kaput (kockáztatva ezzel, hogy közben esetleg bejutnak az óriások), vagy ők már olyan menők, hogy simán a falról vetik magukat a mélybe és valahogy a 3D Maneuver Gear-el elintézik, hogy még a talaj elérése előtt továbblendüljenek és mennek akciózni? XD És vissza is úgy jönnek, hogy megcsáklyázzák a falat? XD

3. Vajon hogy lehet, hogy míg Eren nem tud simán visszaváltozni, hanem úgy kell kiszedni az óriás nyakából és az "elhasznált" óriástest sem tűnik el egyből (meg Eren is utána kb. fél napig eszméletlen), addig a Colossal Titan simán "köddé válik"? (Jó, gondolom ez majd kiderül, csak most beugrott. XD) Meg arra lennék még kíváncsi, hogy ha a Colossalt és az Armored-et emberek irányítják, hol húzzák meg ők magukat a falon kívül, amikor épp nem óriásbőrben vannak? Gondolom őket is ugyanúgy megennék, mint a többi embert, amikor épp nincsenek átváltozva.
Rui-chan írta:Ööö... csak szimplán elrontották ezeket a részeket. Volt egy jelenet, ahol mutatják Titán-Eren lábát és a kő egy-két helyen lila és kék színben pompázott. ^^" Gondolom az utómunkálatokkal nem készültek el időre, a részt pedig le kellett adni szombat este. Kevesebb állóképet használtak, ezt a sok mindent pedig nem bírták. BD-re valószínűleg ki fogják javítani, akkor több idejük lesz dolgozni az epizódon. A lejátszóddal nincs semmi gond, én szombat este a RAW-ot szedtem le, aztán AA-n néztem meg a részt és mindkettőnél szaggatott a videó. Először valami művészkedésre gondoltam, de akik jobban értenek ehhez azt mondták, ez a készítők hibája. Azzal vigasztalom magam, hogy így legalább lesz indokom megnézni a BD kiadást az animéből. XD Mondjuk a cenzúra miatt úgyis leszedtem volna. ^^
Ehh... ^^" Az ilyesmit azért rühellem, mert most majd állhatok neki keresni egy olyan subbercsapatot, akik megvárják a BD ripet és hajlandóak azt is újra lesubbolni. Kb. két olyan csapattal találkoztam csak eddig, akik ilyesmit vállaltak, az egyik volt a Doki Fansubs (de mivel ők főleg moéban utaznak, nagyon meglepne, ha bevállalnák a Shingekit), a másik meg a Coal Girls, de ők tudtommal nem "igazi" subberek, hanem mindössze mások subjait pakolják rá raw BD ripekre. (Pl. a Mirai Nikki mikor kijött már végig BD-n is, ehhez képest ők még mindig a nyolcadik résznél járnak, gondolom ők sem találtak tovább subot, amit rárakjanak, vagy ilyesmi. ^^") Szóval egyáltalán nem biztos, hogy Shingekiből lesz végig subbolt BD rip, pedig én is úgy archiválnám majd magamnak. Persze ha valamelyikőtök tudna ilyen subberekről, akkor szóljon bátran, lehet csak én vagyok béna a témában. XD
Rui-chan írta:Páran írták, hogy mennyire megváltozott a személyisége, mert eddig óriásokat akart gyilkolni, most meg a falon kívülre vágyik. Na, kérdem én, ezek az emberek mit néztek az első részeknél? Többször is szóba kerül, hogy Eren azért akar csatlakozni a felderítőkhöz, mert nem akarja az egész életét falak között bezárva leélni. Az első részben beszélgetnek erről Arminnal, amikor a folyóparton ülnek. A kiképzés alatt is folyton előveszi a témát, főleg amikor Jean-nal veszekednek.
Na igen. Volt egy ilyen mém anno, ami az elfogult fanok reakciója miatt terjedt el, hogy "What's the matter, too DEEP for you?", vagyis hogy általában ha valaki egy népszerűbb animét bírált, akkor a fanjai úgy vágtak vissza az illetőnek, hogy biztos túl MÉLY ÉRTELMŰ számára a sorozat -> biztosan nem fogta fel -> biztosan ezért gondolja rossznak. Távol álljon tőlem, hogy ezt a hardcore fanboy mentalitást vegyem elő, viszont azt én is tapasztaltam már több ember esetében, hogy olyan dolgokba kötnek bele a sorozat kapcsán, ami tényként le volt fektetve, mindössze figyelniük kellett volna nézés közben. Szóval nem mondom, hogy "too deep for them", mert igazából ha figyelünk rá, egyáltalán nem "mély" a Shingeki, csak sokan részegen nézték/olvasták, vagy nem tudom elképzelni, hogy miért siklottak át olyan kimondott infók fölött, mint pl. az, hogy az óriások kb. 100 éve jelentek meg először. ^^" Ugyanilyen Eren hozzáállása is. Aki azzal jön, hogy a sorozat menet közben találta ki, hogy Eren indoka a szabadság iránti vágyból áttevődik az óriásölésre, az szerintem nem nézte eléggé figyelmesen a sorozatot, vagy már az első rész közben is elaludt. Mert a fő mozgatórugója mindvégig az, hogy nem akar falak közé zárva élni és ahogy mondod, ezt később is előveszik, pl. amikor Jean-al veszekszik, szóval még azt sem lehet mondani, hogy csupán az első részben kerül elő, aztán soha többet. (De még ha így is lenne, én azt sem tekinteném hibának, az első rész is a történet része és attól, hogy nem rágják a szánkba minden egyes epizódban, hogy mi a főhős célja, még a néző emlékezhetne rá. ) És igen, emellé valóban bejön második célnak az óriásölés és valóban azt mondja Eren, hogy minden egyes óriást meg fog ölni, de nyilván ezt is azért mondja, mert:

1. Miattuk kell falak közé zárva élnie.

2. Épp akkor mondja ezt először, miután épp felfalta az egyik óriás az anyját. Érthető, hogy érez "némi" bosszúvágyat. :-P

Egyébként meg nem tudom, miért mondták, hogy ez a mondat is mekkora hülyeség, szerintem határozottan érdekes, főleg annak fényében, miután kiderült, hogy ha úgy vesszük, ő maga is óriás, legalábbis "részben". (Értsd: nem lepődnék meg, ha a sztori vége valami olyasmi lenne, hogy feláldozza magát is, ezzel kinyírva a Colossalt, plusz önmagát, így valóban megöl minden óriást a végére. A barátságosabb verzió, ha a fater óriássá változtató szérumára létezik valami ellenanyag, amit ha beadnak az illetőnek, többé nem tud átváltozni, de akkor is el tudom képzelni, hogy nem lesz egy happy end a sztori vége.)
Rui-chan írta:Az már más kérdés, hogy Rivaille el tudna-e bánni Titán-Erennel. A sima óriásokat darálja, mint a gép, de Eren okosabb, gyorsabb és erősebb. ^^"
Bevallom, miután láttam már ilyen "Titán-Eren vs Rivaille" fanartot, plusz Rivaille arcozott a bíróságon a legutóbbi részben, én komolyan megnézném, hogy mit kezd ellene. Lehet nem tudná őt olyan könnyen levágni, mint hiszi :twisted:
Rui-chan írta:Szerk.: A videótól, amit linkeltél az összes agysejtem elpusztult. XDDDD
Tudom, az olyan, de szétröhögtem magam rajta, főleg, hogy már ebből is mém lett, vagyis, hogy ennek a dating simnek a dalára minél több animét vágjanak rá. XD (Asszem még valahol a Code Geass idején kezdődött, talán az volt az első ilyen. XD)
Rui-chan írta:Nem mellesleg tegnap végre megtaláltam a Shingeki manga spin-offját, a Shingeki! Kyojin Chuugakkou-t, ami egy középiskolai történet. A lényeg az, hogy az emberek és az óriások egy suliba járnak. Sikerült kifeküdnöm az első chapteren, szerintem elég beteg lesz ahhoz, hogy tovább olvassam. Csak a történetért felelős a mangaka, ezt más rajzolja. Kicsit fura volt így látni a szereplőket, de hamar meg lehet szokni a stílust.
Fú, ebből van angol fordítás? És mennyire spoileres a Shingekire nézve? Mert amúgy az ötlet legalább olyan kellemesen beteg stílusú, mint a dating sim opening. XD
Rui-chan írta:Jött ki egy 3 kötetes light novel előzmény is, Shingeki no Kyojin: Before the fall címen. Ez kb. 60-70 évvel a mostani események előtt játszódik. Többek között kiderül, hogyan készült el a 3D maneuver gear. Remélem hamarosan készül belőle fordítás, érdekesnek hangzik a történet.
Amekkora hype-ja van a sorozatnak, remélem én is. (Nem tudom, azt írtam-e már, de a manga eladásai is több milliós példányszámmal ugrottak meg az anime hatására. XD)
Mariko írta:Rui-chan, ha érdekel (mást nem nagyon hiszem) van dalszövegfordítás az OP kislemez minden számához:
Engem is érdekel, köszönöm! :D Csak eddig még nem írtam véleményt a teljes verziókról. XD A Guren no Yumija-t hallgattam meg még csak teljesben, hát...szokatlan, meg tény, hogy csalódtam valamennyire, de azért rossznak semmiképp nem mondanám. Főleg, hogy ha jól értem, a szöveg kb. úgy lett megírva, hogy 1-1 karakter történetét/személyiségét fedje le, akkor meg lehet, hogy a zenét ennek rendelte alá az író. Vagy lehet én magyarázom túl és szimplán szereti a random stílusú számokat. XD Szóval igen, bevallom, én is örültem volna, ha olyan "kommerszebb" lesz az opening teljes verziója (TV size -> TV size más szöveggel -> átkötő rész -> TV size = egy átlag anime OP/ED teljes verziójának receptje XD), de így sem rossz. :) Az új OP teljes verzióját majd akkor kezdem hallgatni, ha már rongyosra hallgattam a TV-t. XD (Amúgy lehet abban valami, hogy az emberek a másodikat azért fogadták kedvezőbben, mert az első után már fel voltak készülve. XD Én már az elsőre is fel voltam készülve, mivel itt írtátok, hogy ne egy átlagos teljes verziót várjon az ember, így nekem annál sem volt akkora csalódás. XD)
Rui-chan írta:Vártam a sok rosszalló kommentet a résszel kapcsolatban, de úgy tűnik a többségnek tetszett.
Vagy csak te, én, meg Mariko maradtunk itt állandó emberek, akik még mindig nézik, sőt, még tetszik is nekik. ^^" XD Cruel ugye a múltkor írta be, hogy neki ez már túl lassú és lehet majd csak akkor "nyúl hozzá" a sorozathoz, ha végig kijött. OJ kibukott azon, hogy Eren a "Hulk" és a nyolcadik rész óta azt emészti. XD (Szerintem mondjuk rohadtul túlreagálta a dolgot, de mindegy. XD Amúgy ha Eren = Hulk, akkor a mostani rész erről szólt. XD) Junchi meg pont a recap előtt írt a blogjára egy szép hosszú "anyázást", hogy szerinte eddig milyen vérszegény az egész sorozat és hány sebből vérzik, bár szerintem ő azért még követi. XD (Meg inkább éreztem annál a postnál is azt, hogy szimplán a Trost köves jelenetének elhúzása miatti haragos fanboy-reakció volt az, nem pedig a tényleges sorozat "bántása", szóval szerintem őt még látjuk errefelé majd, ha beindul az új arc. :D) Még scineram írta ide egyszer, hogy ő nézi, de ő meg mostanság alapból elég ritkán jár fórumra. ^^" Mondjuk ezt az egészet nem elkeserítés gyanánt írtam, csak szerintem tényleg ez a helyzet. XD Mordályos még talán ír majd ide, ha ideje lesz rá, ő egyébként imádja, oda meg vissza van a sorozattól és a legutóbbi rész is teljes mértékben bejött neki. :)
Rui-chan írta:Ez megint egy dumálós rész volt, viszont kellett a további cselekmény felépítéséhez.
Egyrészt, másrészt meg szerintem csak az animében tűnik úgy, hogy lassabb a sztori, mivel az előtte lévő köves részt húzták. A mangában gondolom Trost jóval hamarabb lezajlott, azzal a mangaka letudta az akció-adagot egy időre, így a tárgyalást szánta lightosabb-dumálósabb résznek, amivel nincs is semmi gond, csak mivel animében már Trost második fele is időhúzás volt, ezért el tudom képzelni, hogy voltak olyanok, akik szerint még ez a tárgyalós rész is lassú volt, pedig szerintem ez már nem.
Rui-chan írta:Ezen kívül jobban megismertük a különböző csoportokat, akik képviseltették magukat a tárgyaláson. A papokat utálom, olyan nagyra vannak magukkal, ráadásul még a falakat is nehezebb volt felfegyverezni miattuk. Valószínűleg ők fogják vissza a többi fejlesztést is, ami a falak védelmét illeti.
Az kellemes meglepetés volt, hogy ők is így előtérbe kerültek. Ugye a legelső részben már láttunk egy papot, de az még ilyen "random papnak" tűnt, most viszont kiderült, hogy gyakorlatilag a falat tisztelik istenként, vagy legalábbis Isten munkájának tartják és a javítási munkálatokat is igen megnehezítik. ^^" Meg hogy az utóbbi öt évben nőtték ki magukat közönséges szektából ilyen nagy befolyású erővé.
Rui-chan írta:Rivaille ebben a részben egyszerre volt szimpatikus és ellenszenves a számomra. Az nagyon tetszett, amikor beszólt a kereskedőnek. Viszont, amikor Erent jól szétrúgta (ez brutálisabb jelenet lett, mint a mangában), akkor kb. Mikasa reakciója rám is átragadt. Igen, Rivaille-nak Mikasát kellett volna megkérdeznie, hogy utálja-e. XD Eren inkább fél tőle, legalább is az arckifejezéséből erre következtettem.
Na igen, ha úgy vesszük, megmentette, de én is úgy voltam vele, ahogy a társai később: "Azért egy kicsit visszafoghattad volna magad." Szóval értem én, hogy meg kellett rugdosnia, de ennyire? ^^" Mellé az a nagyképű szöveg, hogy "látjátok, én könnyen elbánok vele" (persze, mert épp nem óriás és le is van láncolva...) Szóval nem tudom, egy kicsit már túl jól adta a szemét, nemtörődöm alakot. ^^" Meg tényleg érdekelne, hogy ez az egész most csak színjáték volt, vagy mivel ő gyűlöli az óriásokat, ezért valamennyire Erent is és élvezte, hogy jól megrugdoshatja? A fangirlöket meg rohadtul nem értem, mi ez a Rivaille-imádat? ^^" Az egyenesen lol, hogy még a megrugdosós jelenetet is imádták tőle. (Persze lehet, hogy az S&M yaoi fantáziájukat birizgálja, ahogy az egyik bish kínozza a másik megkötözött bishet, láttam én már fangirlöktől sokmindent... XD) Jó, a Mikasa-fanboyokat sem túlzottan értem, minden animében van ilyen "túlfanolt" karakter, de úgy látom, itt mindkét nem számára lett 1-1 ugyanabban a sorozatban. ^^" (Persze lehetne mondani, hogy Sashának is mekkora fantábora van, amikor ő jobbára csak egy comic relief karakter, de azért hol áll az ő fantábora mondjuk a Mikasáéhoz képest...) Ugyanakkor az szép volt tőle, hogy legalább megkérdezte, hogy Eren gyűlöli-e emiatt, szóval legalább érdekelte, hogy mit gondol róla a másik. Ezek miatt eddig nekem Rivaille eléggé semleges kari. Hogy Eren fél-e tőle? A mostani akciója után még ezen sem lepődnék meg, de nekem inkább úgy jött le, hogy zavarban volt, egyrészt, mert ugye ő mindig is Felderítő akart lenni, erre most ott ül velük egy szobában és a kapitányukkal beszélget, másrészt, mert épp fél órája rugdosta meg az illető, erre most azt kérdezi tőle, hogy utálja-e emiatt, kicsit hirtelen történtek az események. XD (Apropó, a sorozat hülye-fejei: Mikasa tárgyalás alatti fejei nagyon ütöttek. XDDD Azok a gyilkos pillantások, amiket először a meganekko csaj felé, majd később Rivaille-felé lövelt. XD Meg az is lol volt, hogy Arminnak kellett lefognia. XDDD)
Rui-chan írta:A Katonai Rendőrség nálam itt ásta el magát örökre. A kiképzőtérről egyből a legbelső fal békéjébe sétáltak, soha az életben nem harcoltak óriással, mégis nagyra vannak magukkal. Meg sem próbálták megérni, milyen lehetett a frontvonalon harcolni. Erent lazán kísérleti nyuszinak akarták használni, hogy a végén mártírt csináljanak belőle. És Jean hozzájuk akar csatlakozni. >.<"
Ja, azon néztem, főleg, hogy a fazon szinte büszkén mesélte el az egész tervét, hogy mit fognak vele csinálni, ha hozzájuk kerülne. Jean meg kár, hogy nem lehetett ott a tárgyaláson, olyan érzésem van, hogy határozottan jellemformáló hatással lett volna rá, ha ő is végighallgatja, amit mi. (Erős a gyanúm, hogy nem annyira nézett ő utána a dolgoknak, csak azért voltak neki szimpik a Rendőrök, mert ők élnek a legbiztonságosabb belső részen és neki ugye az elején csak ez volt fontos, de szerintem már a történet ezen pontján is zavarta volna, ha ezt végighallgatja, pláne majd később...)
Rui-chan írta:
Mariko írta:A felderítők (vagy minek lehetne őket fordítani?) meg úgy tűnik valami beteg egyének gyűjtőtára. Mondjuk tény, hogy valószínűleg kell egy kisebb fejlövés ahhoz, hogy valaki önként ezt a feladatkört válassza.
Ezzel kapcsolatban később lesz is egy megjegyzés. Egyébként a Felderítők tényleg különcök és még csak néhány tagot mutattak be a sok közül. XD Szerintem hamarosan mások is érteni fogják, miért Hanji a kedvenc női szereplőm. Ha nincs nyomós érv a csatlakozásra, mint pl. Erennél a bosszú, akkor marad a kattantság, mint második lehetőség.
Ja, én is ezt néztem, hogy kész diliház, mindegyiknek van valami zizije... XD Ezt a részt együtt néztük Mordályossal és a szaglászós fazonból ki is hoztuk, hogy ő tuti egy katonai kísérlet, aki kutyából tud emberré változni és igazából egy csivava ül a nyakában, az irányítja. XDDD
Rui-chan írta:Igen, ember alakban is tud regenerálódni. Nem csak emiatt volt kérdéses, hogy meg tudják ölni. Azt már tudjuk, hogy Erennek meg kell sebesítenie magát, hogy át tudjon változni. Ha megpróbálták volna esetleg lelőni, akkor akár át is változhatott volna óriássá. Ezért is ijedtek meg, amikor Rivaille véresre verte szerencsétlent.
És amúgy ez a képessége mióta van meg neki? Mióta megkapta az apjától a szérumot, vagy csak mióta először óriássá változott? Igaz, hogy már első átváltozáskor is visszanőtt a karja, de akkor még azt hittem, hogy azért, mert össze volt kötve az óriással és közben regenerálódott. Most viszont Rivaille kirúgta fogát, ami nem sokkal később vissza is nőtt neki, pedig közben nem változott át. Most akkor erősödik benne az "óriás gén", vagy mindig is tudott regenerálódni, de csak most tűnt fel a szereplőknek? (Meg a nézőknek is. XD) Mondjuk ja, Rivaille már csak ezért is visszafoghatta volna magát, honnan volt ő olyan biztos benne, hogy Eren nem fog akár önkéntelenül is átváltozni a zaklatás hatására? Amúgy ezt már több történetben is ellőtték: eléjük visznek egy szereplőt, akiről tudják, hogy "előjöhet belőle az állat". Erre mit csinálnak vele? Kínozzák, ütik, éheztetik, stb, biztos nem lesz belőle semmi baj. :dirr: Ja, meg ugye volt az a rész a tárgyalás közben, amikor Eren kiborult kicsit és még volt valami gőz-effekt is. Az csak animés túlzás volt, vagy ott is majdnem elkezdett átváltozni? (Oké, hogy le kell sérülnie, de nem tudom, végülis amikor először változott át, akkor valóban elvesztette a fél karját, de eltelt némi idő és amikor dühöngött az óriás gyomrában, hogy mennyire gyűlöli őket, akkor változott át, szóval már kezdtem attól tartani, hogy megint felhergeli magát, aztán lebontja a tárgyalótermet. XD)
Rui-chan írta:Abban mondjuk nem értettem egyet a jelenlévőkkel (és korábban az őrrel), hogy Eren szörnyeteg. Igaz, hogy néha dühkitörései vannak, erősen az érzelmei irányítják és átváltozva nem esne nehezére szétkenni pár embert, de egyértelműen az óriások kiirtása a célja. Akkor meg főleg bebizonyította, hogy ember, amikor kiállt Mikasáért. Nem csoda, hogy Mikasa arckifejezése erősen megváltozott. Az meg eleve hülyeség, hogy óriásból változik át emberré, mert akkor a testének kéne megváltoznia. Eren ember, csak megvan neki ez a képessége, hogy teremteni és irányítani tud egy óriást.
Szerintem ők pusztán a képessége miatt már potenciális óriásként, vagyis szörnyetegként tekintettek rá, függetlenül attól, hogy mit mond, vagy csinál. ^^" Az meg már tényleg röhejes volt, amikor Mikasát is elkezdték azzal vádolni, hogy lehet ő is az, most már az lesz, hogy mindenkire, aki Eren pártját fogja, rámondják, hogy az óriások "beépített ügynöke"? ^^" Illetve ismét előkerült Kőagy Őrnagy elmélete is valami hasonlóan okos szájából a tárgyalóteremben: "Az óriások most már képessé váltak emberi alakot felvenni, hogy megtévesszenek minket!" ^^" (LOL, miért szorulnának erre? Nem kell megtévesztés, ha tegyük fel tényleg emberré tudnának változni, max addig maradnának azok, amíg valahogy átjutnak a falon, aztán rögtön visszaalakulnának és elkezdenék zabálni a népet. ^^" XD)
Rui-chan írta:Muszáj volt azt a képet megcsinálnom avatarnak. Bár nem nagyon látszik, azért mégis mindig megmosolyogtat, amikor ránézek.
Jó lett. XD Amúgy ő tényleg olyan, mintha Sasha nővére lenne (Mariko írta egyszer XD), amikor nekivágódott a rácsnak, elsőre azt hittem, hogy Sasha az, csak valamiért épp szemüveg van rajta. XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:2. Illetve erről beugrott még valami: az első részben látunk egy csomó olyan jelenetet, ami a mostani tudásunkhoz képest fura.
Nekem az úgy jött le, hogy a legkülső fal és az eggyel beljebbi fal között olyan szignifikáns méretű területek vannak, ahol bőven elfér egy-egy rét, búzamező stb. Ezért volt olyan nagy ütés, hogy ezt elvesztették.
A kapuk pedig azért kapuk, mert kinyithatóak. Szóval igen, a "felfedező" alakulatnak kinyitják, visszaengedik. Illetve belsőbb falak között is csak a kereskedelem, egyéb polgári éa katonai közlekedése erejéig nyitják csukják.
Titkos írta:3. ... hol húzzák meg ők magukat a falon kívül, amikor épp nem óriásbőrben vannak? Gondolom őket is ugyanúgy megennék, mint a többi embert, amikor épp nincsenek átváltozva.
Konkrétum mentes spoiler: Ki mondta, hogy a falakon kívül húzzák meg magukat? :dirr:
Titkos írta:Cruel ugye a múltkor írta be, hogy neki ez már túl lassú és lehet majd csak akkor "nyúl hozzá" a sorozathoz, ha végig kijött
Maradtam, követem, legutóbbi rész tetszett is. Itt is volt egy két "animálatlan" jelenet, és végülis el lehet vitatkozni arról, hogy mennyire haladt előre vagy sem a történet, de mindenesetre mint karakter dráma a párbeszédekkel, Levi vicces és fájdalmas jelenetével kifejezetten szórakoztató volt. Szóval nem kell minden részben nekem kifejezett akció, csak történjen valami, ne csak az előző részi build-up utáni tovább build-up. XD
Titkos írta:...elsőre azt hittem, hogy Sasha az, csak valamiért épp szemüveg van rajta. XD
Én elsőre nem is észleltem a szemüveget. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yupp, itt vagyok még én is és követem a cuccot, sőt ez a legutóbbi rész kifejezetten bejött (leszámítva a diavetítést az elejéről, mert hát megint nem bírtak magukkal...).

Mondjuk ha megint arra megy majd ki a játék, hogy kihozzanak egy újabb NamekTrost-ot, csak hogy kihúzza vele az anime, mittomén, a sorozat végéig, akkor nagyon morc leszek.

Apropó, tetszik az új OP. Kimondottan. (Bár már előre félek a single-től, lévén ez is Linked Horizon szám... >_>)
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

az új ED nagyon jó (az előző annyira nem hatott meg), de az OP viszont elég gyenge... az előző nyomába sem ér :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moon Breaker 2013.07.17. 08:27-kor.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Eren és Mikasa egy réten fekszik, ami teljesen úgy néz ki, mintha a falakon kívül lenne, de az lehetetlen, mert öt percig nem élnének odakint. Aztán olyat is látunk, hogy a kapun át szekerek mennek ki-be, ami szintén lehetetlen, lásd amit az előbb írtam. Most akkor a falak között is vannak komplett rétek, erdők, gazdálkodási területek és egyéb ilyen helyek és Erenék valahol ott feküdtek, de az még nem a legkülső falon kívül volt és a szekerek sem oda jártak ki?
Erenék a fal egyik kiszögellésében éltek, gondolom a kapu, amit mutattak ezt kötötte össze a falon belüli nagyobb területtel. Egyébként ha jól emlékszem még az első részek valamelyikéban volt magyarázat arról, hogy mekkora területet is zárnak el a falak, de lehet hogy valaki olyan magyarázta, aki olvassa a mangát, minden esetre elég durva, országnyi méretű területről van szó.
Titkos írta:Főleg, hogy ha jól értem, a szöveg kb. úgy lett megírva, hogy 1-1 karakter történetét/személyiségét fedje le, akkor meg lehet, hogy a zenét ennek rendelte alá az író. Vagy lehet én magyarázom túl és szimplán szereti a random stílusú számokat. XD
Nem, jól gondolod, tényleg a szövegnek van alárendelve a zene. Ez egy concept album, Revo többi lemeze meg már egyenesen a rock opera/musical kategóriába esik. ^^
Titkos írta:Szerintem ők pusztán a képessége miatt már potenciális óriásként, vagyis szörnyetegként tekintettek rá, függetlenül attól, hogy mit mond, vagy csinál. ^^" Az meg már tényleg röhejes volt, amikor Mikasát is elkezdték azzal vádolni, hogy lehet ő is az, most már az lesz, hogy mindenkire, aki Eren pártját fogja, rámondják, hogy az óriások "beépített ügynöke"? ^^"
Kicsit olyan volt az az egész, mint egy boszorkányper. És igazából nem is Eren az, aki veszélyes, hanem az idióták, akik félnek tőle, és gerjesztik a hisztériát. ^^'
Junchi írta:Apropó, tetszik az új OP. Kimondottan. (Bár már előre félek a single-től, lévén ez is Linked Horizon szám... >_>)
Ugyanazon a kislemezen van rajta, mint az első OP. :wink: Bár itt szerintem a legélesebb stílusváltást (indulóból power metal) már a TV verzióban ellövik. XD

BTW: Ezt a képet linkelte már valaki? Nagyon LOL! XD

Also: Shingeki ölelőpárnák lányoknak! XD Eren nagyon OOC, Leviról meg a "Ha megölelsz, meghalsz!" üzenet sugárzik. XDD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mariko írta:Also: Shingeki ölelőpárnák lányoknak! XD Eren nagyon OOC, Leviról meg a "Ha megölelsz, meghalsz!" üzenet sugárzik. XDD
és nincs Ármin párna? XD Pedig azt hittem ő birizgálja a fangörlök shota komplexusát. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta: Ugyanazon a kislemezen van rajta, mint az első OP. :wink:
És tényleg. :D Kíváncsiságból le is szedtem, és bár ennek a single-jével sem vagyok valami elégedett (egy idő után olyan random az egész... >_>) , de határozottan jobb, mint a Guren.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Eddig nyaraltam, most páromnál vagyok, holnaptól meg Conra készülődés, szóval vasárnap vagy hétfőn bővebben fogok írni, akkor már kiegészítve a 15. rész élményeivel.

Ha már divat lett az a sok mém, akkor hadd vezessem fel a következő epizódot: "Brace yourselves, Recon Corps members are coming!" XDDD

Ölelőpárnák: Eren cuki, Rivaille még mindig nem kéne. :dirr: Nem tehetek róla, nekem ő semleges karakter. (Ezzel tudom kiakasztani a mangaolvasókat, a sok fan rossz szemmel néz rám. XD A másik dolog, amivel közfelháborodást tudok kelteni túl spoileres lenne, szóval azt inkább nem írom le. ^^")

Ezen röhögtem egy jót! Pacific Rim-et látta már valaki? :thumb:

Szerk.: Reméltem, hogy ez alatt a pár nap alatt írni fog valaki, de no problem, beszerkesztem ide a válaszaimat. ^^
Mariko írta:De ugye nem fog? Valahol azt olvastam, hogy a tervei ellenére mégis a Felderítőknél fog kikötni.
Jól olvastad. ^^ Eredetileg Eren tárgyalása előtt volt az a rész, amikor Jean döntésre jut, de gondolom itt majd egybe rakják a tényleges csatlakozással.
Titkos írta:Elsőre pár dolog, mielőtt elfelejtem:

1. A mostani részben mondott olyasmit a kereskedő, hogy szerinte azért kellene az összes kaput befalazni, mert akkor biztonságban lesznek, hiszen a Colossal Titan csak a kapukat képes áttörni, a falat nem. Ez igaz? Nem lehet, hogy eddig szimplán csak azért támadta a kapukat, mert azok voltak a legsebezhetőbb pontok, de ha nekiállna, a falat is át tudná törni előbb-utóbb? XD

2. Illetve erről beugrott még valami: az első részben látunk egy csomó olyan jelenetet, ami a mostani tudásunkhoz képest fura. Pl. Eren és Mikasa egy réten fekszik, ami teljesen úgy néz ki, mintha a falakon kívül lenne, de az lehetetlen, mert öt percig nem élnének odakint. Aztán olyat is látunk, hogy a kapun át szekerek mennek ki-be, ami szintén lehetetlen, lásd amit az előbb írtam. Most akkor a falak között is vannak komplett rétek, erdők, gazdálkodási területek és egyéb ilyen helyek és Erenék valahol ott feküdtek, de az még nem a legkülső falon kívül volt és a szekerek sem oda jártak ki? Illetve tudjuk, hogy a Felderítők viszont tényleg az óriásokhoz mennek, akkor most az ő kedvükért mindig kinyitják a kaput (kockáztatva ezzel, hogy közben esetleg bejutnak az óriások), vagy ők már olyan menők, hogy simán a falról vetik magukat a mélybe és valahogy a 3D Maneuver Gear-el elintézik, hogy még a talaj elérése előtt továbblendüljenek és mennek akciózni? XD És vissza is úgy jönnek, hogy megcsáklyázzák a falat? XD

3. Vajon hogy lehet, hogy míg Eren nem tud simán visszaváltozni, hanem úgy kell kiszedni az óriás nyakából és az "elhasznált" óriástest sem tűnik el egyből (meg Eren is utána kb. fél napig eszméletlen), addig a Colossal Titan simán "köddé válik"? (Jó, gondolom ez majd kiderül, csak most beugrott. XD) Meg arra lennék még kíváncsi, hogy ha a Colossalt és az Armored-et emberek irányítják, hol húzzák meg ők magukat a falon kívül, amikor épp nem óriásbőrben vannak? Gondolom őket is ugyanúgy megennék, mint a többi embert, amikor épp nincsenek átváltozva.
1. Azért, ha a Colossal nekiállna, akkor szép lassan le tudná bontani a falat. A kapuk tényleg gyenge pontok, azokat sokkal könnyebb áttörni, elég volt egy jól irányzott rúgás és máris ott tátongott egy lyuk a falon. Az Armored Titan is szépen elintézte a Mária fal kapuját, pedig ő "csak" 15 méter magas. ^^" Habár a fal titka miatt nem tudom, mennyire lenne esélyük máshol áttörni.

2. Az a jelenet a Mária falon belül játszódik. Utána Shiganshinába mentek vissza, ami az egyik "kinövés" a falon. Korábban linkeltem egy térképet, azon látszott jól, hogy tulajdonképpen hogyan is néz ki az egész felépítése. A Mária és Rózsa fal közötti területek hatalmasak, simán vannak ott mezők, erdők, hegyek, tavak stb. stb. Mintha láttam volna konkrét számadatokat valahol, hogy hány km a két fal közötti távolság. A Felderítők lovakkal mennek ki, és csak az erdőben használják a 3D manőver felszerelést. Az első részben említik is, hogy mindig rettegnek, amikor a Felderítők elindulnak, mert könnyen bejuthatnak olyankor az óriások. Szerintem a falról mindig figyelik az aktivitást, és amikor tiszta a levegő, akkor mennek ki. Előtte le is ágyúzhatják az éppen arra kóborló óriásokat. ^^ Az meg, hogy miért özönlött be annyi dög, miután a Colossal áttörte a kaput, meg lett magyarázva a mangában.

3. Cruel már írt egy spoilert, tovább ezt nem is ragoznám. Még annyit, hogy Eren kezdő, aznap tudta meg egyáltalán, hogy van egy ilyen képessége. Először magától változott vissza, mert az óriástest kimerült, nem tudta már tovább fenntartani. Másodjára csak egy csonka alakot hozott létre, de már abból is úgy kellett kitépnie magát. A lyuk lezárása után erőszakkal szedték ki az óriástestből, nem magától jött ki onnan. Nem volt idejük megvárni, amíg magától ki tud kászálódni, sietniük kellett. Gyakorlással szerintem neki is könnyebben fog menni a visszaváltozás.
Titkos írta:Ehh... ^^" Az ilyesmit azért rühellem, mert most majd állhatok neki keresni egy olyan subbercsapatot, akik megvárják a BD ripet és hajlandóak azt is újra lesubbolni. Kb. két olyan csapattal találkoztam csak eddig, akik ilyesmit vállaltak, az egyik volt a Doki Fansubs (de mivel ők főleg moéban utaznak, nagyon meglepne, ha bevállalnák a Shingekit), a másik meg a Coal Girls, de ők tudtommal nem "igazi" subberek, hanem mindössze mások subjait pakolják rá raw BD ripekre. (Pl. a Mirai Nikki mikor kijött már végig BD-n is, ehhez képest ők még mindig a nyolcadik résznél járnak, gondolom ők sem találtak tovább subot, amit rárakjanak, vagy ilyesmi. ^^") Szóval egyáltalán nem biztos, hogy Shingekiből lesz végig subbolt BD rip, pedig én is úgy archiválnám majd magamnak. Persze ha valamelyikőtök tudna ilyen subberekről, akkor szóljon bátran, lehet csak én vagyok béna a témában. XD
Ha nem zárkózol el a magyar felirattól, akkor ajánlom az AA-US közös projectet. Eddig mindig lecserélték a kiadásokat BD-re és szerintem szépen fordítják a Shingekit. Volt a szövegben néhány hiba, de azokat ki fogják javítani a cserére. Sokaktól hallom, hogy csak és kizárólag angol felirattal néznek animét, mert magyarul gáz. Elnézést, ha ebbe a kategóriába tartoznál, nincs bajom ezzel a hozzáállással, csak nekem teljesen mindegy, angolul vagy magyarul olvasom a szöveget. Ez főleg akkor nem érdekel, ha egy kedvencről van szó és a Shingeki mindenképpen az. Azért majd szólok, ha látok angol felirattal BD verziót. (Bár ez sem most lesz. XD)
Titkos írta:Na igen. Volt egy ilyen mém anno, ami az elfogult fanok reakciója miatt terjedt el, hogy "What's the matter, too DEEP for you?", vagyis hogy általában ha valaki egy népszerűbb animét bírált, akkor a fanjai úgy vágtak vissza az illetőnek, hogy biztos túl MÉLY ÉRTELMŰ számára a sorozat -> biztosan nem fogta fel -> biztosan ezért gondolja rossznak. Távol álljon tőlem, hogy ezt a hardcore fanboy mentalitást vegyem elő, viszont azt én is tapasztaltam már több ember esetében, hogy olyan dolgokba kötnek bele a sorozat kapcsán, ami tényként le volt fektetve, mindössze figyelniük kellett volna nézés közben. Szóval nem mondom, hogy "too deep for them", mert igazából ha figyelünk rá, egyáltalán nem "mély" a Shingeki, csak sokan részegen nézték/olvasták, vagy nem tudom elképzelni, hogy miért siklottak át olyan kimondott infók fölött, mint pl. az, hogy az óriások kb. 100 éve jelentek meg először. ^^"

Egyébként meg nem tudom, miért mondták, hogy ez a mondat is mekkora hülyeség, szerintem határozottan érdekes, főleg annak fényében, miután kiderült, hogy ha úgy vesszük, ő maga is óriás, legalábbis "részben". (Értsd: nem lepődnék meg, ha a sztori vége valami olyasmi lenne, hogy feláldozza magát is, ezzel kinyírva a Colossalt, plusz önmagát, így valóban megöl minden óriást a végére. A barátságosabb verzió, ha a fater óriássá változtató szérumára létezik valami ellenanyag, amit ha beadnak az illetőnek, többé nem tud átváltozni, de akkor is el tudom képzelni, hogy nem lesz egy happy end a sztori vége.)
Ez amúgy is ki tud akasztani, és nem csak az animék, hanem a filmek kapcsán is. Többször volt olyan, hogy hivatalos kritikustól olvastam olyan írást, amibe totális baromságot írt, pedig megmagyarázták a filmben, hogy miért történt az, ami. Ha már ezt választotta szakmájának, akkor figyeljen is oda, hogy mit csinál.
Junchi blogjára szokott írogatni egy emberke, Palacsintaxx néven, akitől mindig idegbajt kapok. Elvileg olvasta a mangát, mégis olyan, mintha fogalma sem lenne arról, mi is történik benne. A neveket összekeveri, a történetre nem figyel oda és még hasonló dolgok. Elég sok olyan animét láttam, ami nem tetszett, de igyekszem nem baromságokat írni. Ha kell, akkor rákeresek egy-egy részletre, amiről éppen írok, mert nem igazán érdekelt, amikor néztem és nem jegyeztem meg. A neveket pedig mindig ki szoktam nézni valamilyen oldalról, vagy csak utalok rájuk valamilyen jelző segítségével.

Fú, erre nem is gondoltam! O.O Szeretném, ha viszonylagos happy end lenne a vége, de el tudom képzelni, hogy nem lesz az. A Shiki-ben is tetszett a megoldás, ami az összes vámpír megölésére vonatkozott. A sorozat profiljába mindenesetre beleférne a sötétebb befejezés.
Titkos írta:Fú, ebből van angol fordítás? És mennyire spoileres a Shingekire nézve? Mert amúgy az ötlet legalább olyan kellemesen beteg stílusú, mint a dating sim opening. XD
Az a szerencse, hogy emlékeztem, pontosan honnan jutottam el arra az oldalra, ahol olvastam az első fejezetet. Link Egyáltalán nem spoileres, nyugodtan elolvashatod! ^^
Titkos írta:Vagy csak te, én, meg Mariko maradtunk itt állandó emberek, akik még mindig nézik, sőt, még tetszik is nekik. ^^" XD Cruel ugye a múltkor írta be, hogy neki ez már túl lassú és lehet majd csak akkor "nyúl hozzá" a sorozathoz, ha végig kijött. OJ kibukott azon, hogy Eren a "Hulk" és a nyolcadik rész óta azt emészti. XD (Szerintem mondjuk rohadtul túlreagálta a dolgot, de mindegy. XD Amúgy ha Eren = Hulk, akkor a mostani rész erről szólt. XD) Junchi meg pont a recap előtt írt a blogjára egy szép hosszú "anyázást", hogy szerinte eddig milyen vérszegény az egész sorozat és hány sebből vérzik, bár szerintem ő azért még követi. XD (Meg inkább éreztem annál a postnál is azt, hogy szimplán a Trost köves jelenetének elhúzása miatti haragos fanboy-reakció volt az, nem pedig a tényleges sorozat "bántása", szóval szerintem őt még látjuk errefelé majd, ha beindul az új arc. :D) Még scineram írta ide egyszer, hogy ő nézi, de ő meg mostanság alapból elég ritkán jár fórumra. ^^" Mondjuk ezt az egészet nem elkeserítés gyanánt írtam, csak szerintem tényleg ez a helyzet. XD Mordályos még talán ír majd ide, ha ideje lesz rá, ő egyébként imádja, oda meg vissza van a sorozattól és a legutóbbi rész is teljes mértékben bejött neki. :)
Nem csak erre a fórumra értettem, habár valóban kezdünk kihalni a topicból. Azon csodálkozom, hogy mégis sikerül kisregényeket gépelnem ide, pedig kb. csak hárman beszélgetünk. ^^" OJ-t nem értem, oké, hogy kissé meglepő fordulat lett, de azért nem annyira vészes, mint egy-két másik anime asspull megoldásai. Mellesleg így lemaradt a jó kis "gyomorleves" jelenetről. :dirr: Nem tudja, mit hagyott ki. XD Nem keseredtem el, meg amúgy is, ide sokkal szívesebben járok, mint AA-ra. A közösség nem valami aktív, de legalább normálisan meg tudjuk beszélni az észrevételeinket az animével kapcsolatban. Mellesleg itt is különbözik a véleményünk, mégse esünk egymásnak minden kis hülyeség miatt.
Titkos írta:Egyrészt, másrészt meg szerintem csak az animében tűnik úgy, hogy lassabb a sztori, mivel az előtte lévő köves részt húzták. A mangában gondolom Trost jóval hamarabb lezajlott, azzal a mangaka letudta az akció-adagot egy időre, így a tárgyalást szánta lightosabb-dumálósabb résznek, amivel nincs is semmi gond, csak mivel animében már Trost második fele is időhúzás volt, ezért el tudom képzelni, hogy voltak olyanok, akik szerint még ez a tárgyalós rész is lassú volt, pedig szerintem ez már nem.
A mangában pont a lyuk lezárása után jött a kiképzés, ami szintén nem egy akció dús valami, szóval mondhatni, hogy a 4. és 5. kötet kicsit lazább hangvételű. Az tény, hogy a mangaka gyorsabban lerendezte a Trost arc-ot, és még véresebbek is voltak a harcok, szóval kellett egy kis lazítás.
Titkos írta:Az kellemes meglepetés volt, hogy ők is így előtérbe kerültek. Ugye a legelső részben már láttunk egy papot, de az még ilyen "random papnak" tűnt, most viszont kiderült, hogy gyakorlatilag a falat tisztelik istenként, vagy legalábbis Isten munkájának tartják és a javítási munkálatokat is igen megnehezítik. ^^" Meg hogy az utóbbi öt évben nőtték ki magukat közönséges szektából ilyen nagy befolyású erővé.
Tetszett az a cameo, hiszen a mangásoknak előrevetítették a történéseket. Ott konkrétan csak a tárgyaláson jelentek meg, de az éppen elég volt nekem. A szektásokkal mindig csak a baj van. ^^" Azért az elég félelmetes, hogy öt év elég volt nekik arra, hogy annyi pénzt szerezzenek, amivel simán lekörözhetik a katonaság támogatóit. Velük kapcsolatban ki fognak még derülni érdekes dolgok, csak sajnos egy része már nem lesz benne az animében.
Titkos írta:Na igen, ha úgy vesszük, megmentette, de én is úgy voltam vele, ahogy a társai később: "Azért egy kicsit visszafoghattad volna magad." Szóval értem én, hogy meg kellett rugdosnia, de ennyire? ^^" Mellé az a nagyképű szöveg, hogy "látjátok, én könnyen elbánok vele" (persze, mert épp nem óriás és le is van láncolva...) Szóval nem tudom, egy kicsit már túl jól adta a szemét, nemtörődöm alakot. ^^" Meg tényleg érdekelne, hogy ez az egész most csak színjáték volt, vagy mivel ő gyűlöli az óriásokat, ezért valamennyire Erent is és élvezte, hogy jól megrugdoshatja? A fangirlöket meg rohadtul nem értem, mi ez a Rivaille-imádat? ^^" Az egyenesen lol, hogy még a megrugdosós jelenetet is imádták tőle. (Persze lehet, hogy az S&M yaoi fantáziájukat birizgálja, ahogy az egyik bish kínozza a másik megkötözött bishet, láttam én már fangirlöktől sokmindent... XD) Jó, a Mikasa-fanboyokat sem túlzottan értem, minden animében van ilyen "túlfanolt" karakter, de úgy látom, itt mindkét nem számára lett 1-1 ugyanabban a sorozatban. ^^" (Persze lehetne mondani, hogy Sashának is mekkora fantábora van, amikor ő jobbára csak egy comic relief karakter, de azért hol áll az ő fantábora mondjuk a Mikasáéhoz képest...) Ugyanakkor az szép volt tőle, hogy legalább megkérdezte, hogy Eren gyűlöli-e emiatt, szóval legalább érdekelte, hogy mit gondol róla a másik. Ezek miatt eddig nekem Rivaille eléggé semleges kari. Hogy Eren fél-e tőle? A mostani akciója után még ezen sem lepődnék meg, de nekem inkább úgy jött le, hogy zavarban volt, egyrészt, mert ugye ő mindig is Felderítő akart lenni, erre most ott ül velük egy szobában és a kapitányukkal beszélget, másrészt, mert épp fél órája rugdosta meg az illető, erre most azt kérdezi tőle, hogy utálja-e emiatt, kicsit hirtelen történtek az események. XD (Apropó, a sorozat hülye-fejei: Mikasa tárgyalás alatti fejei nagyon ütöttek. XDDD Azok a gyilkos pillantások, amiket először a meganekko csaj felé, majd később Rivaille-felé lövelt. XD Meg az is lol volt, hogy Arminnak kellett lefognia. XDDD)
El se tudod képzelni hány helyen olvastam, hogy "untam már az animét, de Rivaille miatt megint tetszik". o.O Gondolkoztam azon, hogy esetleg Erent is utálja, mert óriás, és őt is meg akarja ölni. Mindenesetre túlságosan is élvezte, hogy így elbánhat vele. Már egy csomó yaoi képbe belefutottam, szóval nem kizárt, hogy a fangirl-ök ezért élvezték ennyire a jelenetet. ^^" Kezdetben nekem szimpatikus volt Mikasa, de csak azért, mert a visszaemlékezésben kiderült róla egy s más, na meg irtotta rendesen az óriásokat. Ahogy haladtam előre a történetben, úgy vált egyre semleges karakterré. Aztán bejött a képbe Hanji és abszolút kedvenccé lépett elő. XD
Ha így nézzük, akkor tényleg gyorsan történtek vele az események. Valószínűleg még a tárgyaláson történteket sem tudta rendesen feldolgozni, aztán meg közölték vele, hogy hivatalosan is a Felderítőkhöz tartozik. Egyébként Erwint nagyon bírtam abban a jelenetben, szemtől-szemben üdvözölte Erent, és az a kézfogás teljesen egyenrangúnak hatott.
(Ha már a vicces fejeknél tartunk, nekem az tetszett, amikor a pap elkezdte lökni a süket dumáját, a kamera pedig váltott és láthattuk a katonák arckifejezését. XDDD)
Titkos írta:Ja, azon néztem, főleg, hogy a fazon szinte büszkén mesélte el az egész tervét, hogy mit fognak vele csinálni, ha hozzájuk kerülne. Jean meg kár, hogy nem lehetett ott a tárgyaláson, olyan érzésem van, hogy határozottan jellemformáló hatással lett volna rá, ha ő is végighallgatja, amit mi. (Erős a gyanúm, hogy nem annyira nézett ő utána a dolgoknak, csak azért voltak neki szimpik a Rendőrök, mert ők élnek a legbiztonságosabb belső részen és neki ugye az elején csak ez volt fontos, de szerintem már a történet ezen pontján is zavarta volna, ha ezt végighallgatja, pláne majd később...)
Azt én is nagyon sajnáltam, hogy csak Mikasát és Armint állították elő, mint tanúkat, holott még páran látták mi történt vele. Jean biztos nézett volna ki a fejéből, hogy mi van. Akik a Rendőrséghez akartak csatlakozni, csak a biztonság miatt hozták meg ezt a döntést. Akik oda jelentkeznek, soha többé nem találkoznak egy óriással sem. Nekik a rend fenntartása és a király védelme a feladatuk. A nyomozásokban is segédkeznek, pl. Mikasa emberrablási ügyében is őket értesítette Eren apja.
Titkos írta:És amúgy ez a képessége mióta van meg neki? Mióta megkapta az apjától a szérumot, vagy csak mióta először óriássá változott? Igaz, hogy már első átváltozáskor is visszanőtt a karja, de akkor még azt hittem, hogy azért, mert össze volt kötve az óriással és közben regenerálódott. Most viszont Rivaille kirúgta fogát, ami nem sokkal később vissza is nőtt neki, pedig közben nem változott át. Most akkor erősödik benne az "óriás gén", vagy mindig is tudott regenerálódni, de csak most tűnt fel a szereplőknek? (Meg a nézőknek is. XD) Mondjuk ja, Rivaille már csak ezért is visszafoghatta volna magát, honnan volt ő olyan biztos benne, hogy Eren nem fog akár önkéntelenül is átváltozni a zaklatás hatására? Amúgy ezt már több történetben is ellőtték: eléjük visznek egy szereplőt, akiről tudják, hogy "előjöhet belőle az állat". Erre mit csinálnak vele? Kínozzák, ütik, éheztetik, stb, biztos nem lesz belőle semmi baj. :dirr: Ja, meg ugye volt az a rész a tárgyalás közben, amikor Eren kiborult kicsit és még volt valami gőz-effekt is. Az csak animés túlzás volt, vagy ott is majdnem elkezdett átváltozni? (Oké, hogy le kell sérülnie, de nem tudom, végülis amikor először változott át, akkor valóban elvesztette a fél karját, de eltelt némi idő és amikor dühöngött az óriás gyomrában, hogy mennyire gyűlöli őket, akkor változott át, szóval már kezdtem attól tartani, hogy megint felhergeli magát, aztán lebontja a tárgyalótermet. XD)
Na, ezt a kérdést passzolom! Gondolom azóta, hogy először óriássá változott. Esetleg az indíthatta be nála a képességét, hogy összefonódott egy óriástesttel és visszanövesztette a karját és a lábát. Mondjuk lehet, hogy korábban is megvolt a regenerálódó képessége, de akkor már biztosan utaltak volna rá, még ha csak egy mondat erejéig is. Ezért tartom valószínűbbnek az első elméletemet.
Szerintem Rivaille elolvasta a jelentést, amit írtak az akcióról, de tudhatta volna, hogy milyen ingatag talajon járkál. Eren meg volt bilincselve, de az egyik jelenetben majdnem eltépte. Néztek is a jelenlévők, hogy most mi lesz. X'D A gőz-effekt animés rájátszás volt, a mangában csak simán elüvölti magát. Persze attól még átváltozhatott volna, főleg a sok sérülés hatására. Na, mondjuk az vicces lett volna, ha ott a tárgyalóteremben változik át! XDDD Nem kicsit sz*rtak volna be a jelenlévők. ^^"
Mariko írta:
Junchi írta:Apropó, tetszik az új OP. Kimondottan. (Bár már előre félek a single-től, lévén ez is Linked Horizon szám... >_>)
Ugyanazon a kislemezen van rajta, mint az első OP. :wink: Bár itt szerintem a legélesebb stílusváltást (indulóból power metal) már a TV verzióban ellövik. XD
Azért a végén is van egy elég éles stílusváltás, és eléggé random, de nekem továbbra is nagyon tetszik. ^^ Szerintem pont azért kedveltem meg Revo stílusát, mert nem mainstream zenét csinál. A dalszövegeket pedig kész felüdülés olvasni, a változatosság kedvéért nem a szerelem van a középpontban. A kislemezen lévő harmadik szám pedig olyan, mintha Armin-hoz kapcsolódna. Persze lehet, hogy nincs igazam. ^^"

Akkor most a 15. részről, ha már írtam egy kisregényt. ^^
Ez sem volt valami akció dús epizód, mégis végig lekötött. Mondjuk, ebben az is közrejátszhat, hogy a Felderítők nagy kedvenceim, kattant egy társaság, de lehet őket szeretni. Rivaille osztaga bemutatkozott, közülük Petra az egyik legnormálisabb. A takarítás közben úgy nézett ki, mint Hamupipőke. ^^ Auruo megpróbálta a menőt játszani, aztán jól ráfázott, elharapta a nyelvét. XD Lovaglás közben nem igazán szerencsés beszélni. ^^” Azért Rivaille se volt semmi azzal a fejkendővel, önkéntelenül is kitört belőlem a röhögés! XDDD Az ilyen apró pillanatok miatt kedvelem csak a karakterét. Az is jó volt, amikor pszichopata fejjel közölte Erennel, hogy újra ki kell takarítania a felső szintet. XD A 3D manőver felszerelést az egyik jelenetben úgy használták, mintha biztonsági kötél lett volna. A tisztaságmánia vicces helyzeteket szül.
Ez tulajdonképpen Hanji epizód volt, egy évre elég avatarnak való képet tudnék összegyűjteni a részből. Hihetetlen milyen fejeket tud vágni. Az ajtónak pedig simán nekiment. Azért az óriásokról is megtudtunk plusz dolgokat, csak napfény kell nekik az életben maradáshoz. Vagyis tényleg csak azért eszik az embereket, mert megtehetik, nem pedig étkezés céljából. Egyébként, ha lenne segglyukuk, Hanji biztos rájött volna. XD Az elnevezési ceremónia se volt semmi, többen elkezdtek hányni a kannibálok története hallatán. Ez egyébkén filler rész volt, valamint a korábban elfogott óriások nevét sem közölték a mangában. Szerencsére a hülyéskedésen kívül másra is kitértek Hanji karakterével kapcsolatban. Másképp szeretné megközelíteni a dolgokat, és látszott, hogy Erenre is nagy hatással van, amikor említette, hogy a gyűlölet nem megoldás mindenre. Jól összerakott szereplő, na! ^^ A mangában mondjuk viccesebben jött ki a kísérlet, a szövegbuborékot úgy rajzolták be, hogy először azt hittem az óriás üvölt. A következő képen pedig megjegyezte a katona, hogy Hanji végezhetné a feladatát ordítás nélkül. XD
Az egész éjszakán át tartó beszélgetés után Eren kezdett rájönni, hogy veszélyes dolog a kísérletekről kérdezősködni. A karikás szemei viccesen néztek ki. Bárki is ölte meg az óriásokat, megmentette az újabb órákig tartó beszédtől. Na, innen is kihagytak egy mondatot, viszont ezt kivételesen jól tették! Az egyik side-story kimaradt az animéből, szóval, akik nem olvasták a mangát, csak néztek volna, hogy mi van.
Erwin pedig tud valamit, amit mi még nem. Vagyis a mangások már tudják, hogy mire gondolt, mert később benne volt a magyarázat.

Most, hogy kijött már a 15. rész, nyugodtam linkelhetem ezt és ezt a képet. XDDD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:Ezzel tudom kiakasztani a mangaolvasókat, a sok fan rossz szemmel néz rám. XD
Mondjuk nem értem miért, elvégre nem utálod, csak semleges... :weh: Egyelőre engem se tudott különösebben lázba hozni, a tisztaságmániája poén, meg szimpi volt, ahogy anno még az első feltűnésekor a haldokló emberével bánt, de 14. részben nekem túl brutális volt. Amúgy láttad a conon a csajt, aki a fejkendős Levi-t cosplayelte? XD
Rui-chan írta:Jól olvastad. ^^ Eredetileg Eren tárgyalása előtt volt az a rész, amikor Jean döntésre jut, de gondolom itt majd egybe rakják a tényleges csatlakozással.
Köszi az infót! Valamiért szimpi Jean, és hiányozna, ha eltűnne a gárdából. ^^
Rui-chan írta:Junchi blogjára szokott írogatni egy emberke, Palacsintaxx néven, akitől mindig idegbajt kapok. Elvileg olvasta a mangát, mégis olyan, mintha fogalma sem lenne arról, mi is történik benne. A neveket összekeveri, a történetre nem figyel oda és még hasonló dolgok.
Arra a gyerekre az anti-fanboy kifejezés illene a leginkább szerintem. ^^'
Rui-chan írta:Nem keseredtem el, meg amúgy is, ide sokkal szívesebben járok, mint AA-ra. A közösség nem valami aktív, de legalább normálisan meg tudjuk beszélni az észrevételeinket az animével kapcsolatban. Mellesleg itt is különbözik a véleményünk, mégse esünk egymásnak minden kis hülyeség miatt.
Az ilyen népszerű sorozatokat, nem nagyon lehet normálisan kibeszélni AA-n, mert mindig jönnek a haterek. ^^' Én direkt nem nagyon írok oda véleményt egyik Titán topicba se, de gyakran már azon felhúzom magamat, hogy csak olvasom őket. Ami meg a mangakához kapcsolódó hírnél ment az már gusztustalan volt. :dirr:
Rui-chan írta:Már egy csomó yaoi képbe belefutottam, szóval nem kizárt, hogy a fangirl-ök ezért élvezték ennyire a jelenetet. ^^"
Naná, hogy ezért! S&M! XD
Rui-chan írta:A kislemezen lévő harmadik szám pedig olyan, mintha Armin-hoz kapcsolódna. Persze lehet, hogy nincs igazam. ^^"
Elvileg az is Eren character song, de szerintem is passzolna Arminhoz is.

BTW: Még azt hiszem tavasszal elkaraokézták a seiyuu-k az első openinget, most pedig a Kaji Yuuki + Shimono Hiro + Revo trió is elénekelte. A vége fáj! :lol:
Rui-chan írta:Az egész éjszakán át tartó beszélgetés után Eren kezdett rájönni, hogy veszélyes dolog a kísérletekről kérdezősködni. A karikás szemei viccesen néztek ki.
Az nagyon nagy volt, amikor Eren feltette a kérdését, és mindenki felállt és kiment. Ők már tudták, hogy mi jön. XD Egyébként Hanji nagyon kemény, a rész folyamán többször is csak egy hajszálon múlott, hogy nem lett belőle titánkaja, és tök lazán kezelte az egészet. Az többiek mondjuk idegeskedtek helyette is. XD

Ja, amúgy kíváncsi lennék, hogy ki és miért ölte meg a két kísérleti titánt. Ez kiderül majd?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:Ja, amúgy kíváncsi lennék, hogy ki és miért ölte meg a két kísérleti titánt. Ez kiderül majd?
Az epizód végén nagyban ment a hint az OnoD hangú fazonra (fogalmam sincs hogy hívják ^^""), szal ez alapján akár ő is lehetne, viszont ismerve a klasszikus dramaturgiát, két lehetőség van ebben: 1) nagyban "rámutogat" a rendező, miközben más követte el a dolgot, 2) egyértelműen ő volt, de nem is az a lényeg, hogy legyilkolta az óriásokat, hanem a mögötte lévő indok/plot/miértek.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Mondjuk nem értem miért, elvégre nem utálod, csak semleges... :weh: Egyelőre engem se tudott különösebben lázba hozni, a tisztaságmániája poén, meg szimpi volt, ahogy anno még az első feltűnésekor a haldokló emberével bánt, de 14. részben nekem túl brutális volt. Amúgy láttad a conon a csajt, aki a fejkendős Levi-t cosplayelte? XD
Jaja, a 9. részben nekem is szimpi volt. Egyébként lesznek még jó pillanatai, de akkor sem tudtam megkedvelni. Amúgy fura, mert jelenleg ebben a mangában/animében úgy nem utálok senkit, mint más cuccokban. Még a mangában szereplő mostani ellenséget sem, mert erősen utaltak rá, hogy okkal tették mindazt, amit.
Bár nem sokat tudtam elmozdulni a pult mögül, mégis sikerült meglátnom egy pillanatra a tömegben. XD Rögtön eszembe is jutott a jelenet. :vigyor:
Mariko írta:Köszi az infót! Valamiért szimpi Jean, és hiányozna, ha eltűnne a gárdából. ^^
Én is hiányolnám. Kezdetben egyedül ő volt ellenszenves a csapatból, de sokat fejlődött és jelenleg az egyik legjobb karakternek tartom.
Mariko írta:Az ilyen népszerű sorozatokat, nem nagyon lehet normálisan kibeszélni AA-n, mert mindig jönnek a haterek. ^^' Én direkt nem nagyon írok oda véleményt egyik Titán topicba se, de gyakran már azon felhúzom magamat, hogy csak olvasom őket. Ami meg a mangakához kapcsolódó hírnél ment az már gusztustalan volt. :dirr:
Azzal nincs bajom, ha valaki negatív kritikát fogalmaz meg, Junchinak sem estem neki, amikor írt a blogjára a Shingekiről. Mindenkinek megvan a véleménye a cuccról, attól még, hogy én fanolom, másnak nem kell tetsszen. Inkább a stílus tud kiakasztani, amit egyes emberek képviselnek. Amikor látom, hogy nagyon elharapódzik a veszekedés, akkor pár napig a topic környékére sem megyek. A mangakával kapcsolatos cikknél megláttam a 6 oldalnyi hozzászólást, és már gyanúsan kezdtem méregetni a dolgot. A legrosszabb az volt, hogy egyesek direkt adták a troll alá a lovat, nem hagyták lenyugodni.
Mariko írta:Elvileg az is Eren character song, de szerintem is passzolna Arminhoz is.

BTW: Még azt hiszem tavasszal elkaraokézták a seiyuu-k az első openinget, most pedig a Kaji Yuuki + Shimono Hiro + Revo trió is elénekelte. A vége fáj! :lol:
Mindketten a kinti világba vágynak, úgyhogy ezért gondoltam Arminra. Maradjunk annyiban, hogy mindkettejükre illik a szöveg.

Juj, ez beteg! Nekem az egész fájt, nem csak a vége. :LOL: Az meg poén, hogy a képen Shimono Hiro a rossz kezével tiszteleg, pont mint Connie a kiképzés kezdetén. XDDD
Mariko írta:Az nagyon nagy volt, amikor Eren feltette a kérdését, és mindenki felállt és kiment. Ők már tudták, hogy mi jön. XD Egyébként Hanji nagyon kemény, a rész folyamán többször is csak egy hajszálon múlott, hogy nem lett belőle titánkaja, és tök lazán kezelte az egészet. Az többiek mondjuk idegeskedtek helyette is. XD
Jaja, gyorsan kimenekültek a teremből. Auruo még szólt is Erennek, hogy ne kérdezzen rá a kísérletekre. XD Másképp nem is lehetne kezelni a helyzetet. Az emberei aggódnak eleget érte. ^^
Junchi írta:
Mariko írta:Ja, amúgy kíváncsi lennék, hogy ki és miért ölte meg a két kísérleti titánt. Ez kiderül majd?
Az epizód végén nagyban ment a hint az OnoD hangú fazonra (fogalmam sincs hogy hívják ^^""), szal ez alapján akár ő is lehetne, viszont ismerve a klasszikus dramaturgiát, két lehetőség van ebben: 1) nagyban "rámutogat" a rendező, miközben más követte el a dolgot, 2) egyértelműen ő volt, de nem is az a lényeg, hogy legyilkolta az óriásokat, hanem a mögötte lévő indok/plot/miértek.
Az első tipped a helytálló. Bár a "mutogatást" nem értem, Erwin (OnoD hangú fazon ^^) eddig mindig ilyen titokzatosan beszélt. Még Mike (a szaglászó fazon) is megjegyzi, hogy legalább előtte nem kéne viselnie a szokásos "maszkját". Szóval Erwin már sejt valamit, csak nem akarja kiteregetni az információit.
Egyébként kiderül, hogy ki ölte meg a két óriást. És szerencsétek van, mert ez még az animében is benne lesz. ^^

Szerk.: Olyan pletykák kezdtek el keringeni a neten, miszerint Rivaille 34 éves. o.O A fiatalos kinézete ellenére azt tippeltem, hogy olyan 25-28 éves lehet, de ha tényleg igaz ez az életkora, akkor nagyon jól tartja magát. XD
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

egy haverom mindig ellát hülyeségekkel animékről.. ma ezt küldte: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... hfmu7Jeyz0 :wwall:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Baromi jó volt a legújabb rész! :D (Értsd: a múlt heti, mivel a mostanit még nem láttam, várom a GG verziót belőle. XD) Nem kell minden epizódba akció, ha amúgy halad a plot és most nagyon haladt. Meg amúgy is imádom a titán-biológiával foglalkozó részeket és most megint megtudtunk róluk pár új infót. (Btw, ha Eren Hulk, akkor a sima óriások meg Supermanek, a napfényből nyerik az erejüket. XDDD) Hanji meg nagyon kész. XD Mondjuk továbbra is Sasha a kedvencem, Hanji már talán túl beteg is egy kicsit, de ettől még így is ő a legnagyobb arc a Felderítők között. XD Petrán meg csodálkoztam, neki talán nincs zizije? XD Eddig "ijesztően" normálisnak tűnik. XD Amúgy meg talán ez volt az eddigi legviccesebb epizód, Hanji jelenetei sem voltak semmik, de pl. a nyelvelharapáson is jót röhögtem. XDDD Meg amin meglepődtem: amikor tesztelték az óriások regenerációját és Hanji épp egy bazi nagy karóval szúrta szemen az egyiket, akkor érdekes módon én is megsajnáltam. ^^" XD Az epizód vége pedig ismét érdekes volt, Erwin kommentje is, meg az a tény, hogy egyértelműen egy katona ölte meg az elfogott óriásokat. (Amúgy jól értettem, hogy Erwin titkol valamit és még "szagolós" faggatására sem volt hajlandó elárulni?) Ja, meg azt akartam még a múltkor kérdezni, hogy ugye most, hogy bővebben foglalkozik a sorozat a felderítőkkel, azért ugye nem az lesz, hogy akik nem hozzájuk csatlakoznak, azok mind háttérbe szorulnak? Viszont a legutóbbi rész preview-ja megnyugtatott, hogy a következő epizódban már visszatérünk Mikasához, Arminhoz és a többiekhez is. (Bár mit mondjak, szerintem az kissé azért irreális lenne, ha az összes eddigi "újonc" a Recon Corps-hoz csatlakozna, de meglátjuk, hogy mi lesz... XD)
Cruel Angel írta:Nekem az úgy jött le, hogy a legkülső fal és az eggyel beljebbi fal között olyan szignifikáns méretű területek vannak, ahol bőven elfér egy-egy rét, búzamező stb. Ezért volt olyan nagy ütés, hogy ezt elvesztették.
Bevallom, közben nézegettem a manga azon részeit, amiken az anime már túlhaladt és abban egyértelműbb volt (bár lehet csak azért, mert már láttam az animéből is X részt), hogy az tényleg a két fal közötti terület.
Cruel Angel írta:A kapuk pedig azért kapuk, mert kinyithatóak. Szóval igen, a "felfedező" alakulatnak kinyitják, visszaengedik. Illetve belsőbb falak között is csak a kereskedelem, egyéb polgári éa katonai közlekedése erejéig nyitják csukják.
Oké, csak fura volt, hogy hogyan tudják ezt kivitelezni, ha eddig mindig azt láttuk, amikor a legkülső falat mutatták, hogy egyszerre 10-20 óriás nyújtogatja a kezét és alig várják, hogy valahol megnyíljon a fal. ^^" Akkor az lehet, amit Rui-chan írt, hogy folyamatosan figyelik az aktivitást, meg ugye a mostani részből is kiderültek infók, pl. hogy éjjel az óriások szinte "lemerülnek". (Illetve amit szintén Rui írt, hogy nem volt az véletlen, hogy amint a Colossal berúgta a kaput, egyből özönlöttek befelé az óriások, gondolom majd az is meg lesz magyarázva.)
Junchi írta:Mondjuk ha megint arra megy majd ki a játék, hogy kihozzanak egy újabb NamekTrost-ot, csak hogy kihúzza vele az anime, mittomén, a sorozat végéig, akkor nagyon morc leszek.
Rui-chan szerint egy konkrét eseményt már kinéztek "szezonzárónak", ergo nyilván valamilyen szinten lesz gyorsulás vagy lassulás a sztoriban, ha az kell hozzá, hogy pont ennél a résznél fejeződjön be a sorozat, viszont remélhetőleg olyan húzás-nyúzás már nem lesz, mint a kőcipeléssel volt a Trost arc végén.
Mariko írta:Kicsit olyan volt az az egész, mint egy boszorkányper. És igazából nem is Eren az, aki veszélyes, hanem az idióták, akik félnek tőle, és gerjesztik a hisztériát. ^^'
Ja, a tárgyalásos részt pont Mordályossal együtt néztük és Mikasa "megtámadására" ő is úgy reagált, hogy "júúj, boszorkányégetés!". XD
Mariko írta:BTW: Ezt a képet linkelte már valaki? Nagyon LOL! XD
Még nem, de tényleg marha nagy. XDDD Apropó, én meg olyat láttam múltkor, hogy volt valami "a shounen hősök coolabbak lettek a sorozat folyamán" összehasonlítás, vagyis mutattak egy képet róluk mondjuk a sorozat első részéből, meg a sorozat sokadik részéből, jellemzően úgy, hogy az elején még kisfiúsabbnak tűnjenek. Na, Shingekinél ez úgy nézett ki, hogy normál Eren volt az első képen és Titán-Eren a másodikon. XDDDD
Mariko írta:Also: Shingeki ölelőpárnák lányoknak! XD Eren nagyon OOC, Leviról meg a "Ha megölelsz, meghalsz!" üzenet sugárzik. XDD
OMG! XDDD
Cruel Angel írta:és nincs Ármin párna? XD Pedig azt hittem ő birizgálja a fangörlök shota komplexusát. XD
Valószínűleg így is van, csak fontossági sorrendben gyártják a párnákat, a legtöbb fangirlje pedig Rivaille-nek van, utána jön Eren, és Armin max a harmadik helyre fér be. XD
Rui-chan írta:Szerk.: Reméltem, hogy ez alatt a pár nap alatt írni fog valaki, de no problem, beszerkesztem ide a válaszaimat. ^^
LOL, én is pont azt vártam, hogy vajon ír-e valaki, mert könnyebb a máséra reagálni, mint saját novellával előrukkolni (mondjuk így is mindig azt írok a végén... XD), csak éppen azt felejtettem el, hogy ha a legutóbbi postodat szerkeszted, akkor nem jelzi a fórum, hogy új szöveg található a topicban, szóval most is kb. véletlenül vettem észre, hogy közben írtál. ^^" XD
Rui-chan írta:Ha nem zárkózol el a magyar felirattól, akkor ajánlom az AA-US közös projectet. Eddig mindig lecserélték a kiadásokat BD-re és szerintem szépen fordítják a Shingekit. Volt a szövegben néhány hiba, de azokat ki fogják javítani a cserére. Sokaktól hallom, hogy csak és kizárólag angol felirattal néznek animét, mert magyarul gáz. Elnézést, ha ebbe a kategóriába tartoznál, nincs bajom ezzel a hozzáállással, csak nekem teljesen mindegy, angolul vagy magyarul olvasom a szöveget. Ez főleg akkor nem érdekel, ha egy kedvencről van szó és a Shingeki mindenképpen az. Azért majd szólok, ha látok angol felirattal BD verziót. (Bár ez sem most lesz. XD)
Nos igen, mondhatjuk, hogy sajnos-nem sajnos, de ebbe a kategóriába tartozom. ^^" Az egyik ok, amiért nem igazán bízom a magyar fordításban, az az, hogy ugye ezek rendszerint valamelyik angol fansubber csapat feliratának fordítása alapján készülnek, mivel viszonylag kevés az olyan japánul jól tudó fordító, aki be meri vállalni, hogy japánból hallás alapján egyből fordítson magyarra. Ergo a legtöbb magyar felirat már a fordítás fordítása (japán -> angol -> magyar) és ilyen esetben már jó esély van arra, hogy sokszor az eredeti mondatra csak nyomokban emlékeztető "valamit" kap az ember, még akkor is, ha amúgy baromi jó volt mind az angol, mint a magyar fordító, mivel ugye elkerülhetetlenül beleviszik valamennyire a saját stílusukat, nem beszélve arról, amikor kénytelenek át is írni, mert teszem azt van eredetiben egy versike, amit muszáj rímben fordítani, vagy ilyesmii. ^^" A másik ok pedig, hogy míg angol subbereknél kb. már tudom, hogy melyikük a jobb, melyikük a gyengébb, melyikük a "troll", stb. addig a magyaroknál ez nincs így, ráadásul amíg angoloknál 4-5 fős, vagy annál is nagyobb subbercsapatok működnek, addig nálunk elég nagy keletje lett annak, hogy random gimnazista fanok maximum középfokú angollal már nekiállnak Addictsra fansubot feltöltögetni. ^^" Értitek, amíg látom, hogy az angol subban ott van, hogy "GG Subs", vagy "HorribleSubs" és kb. tudom, hogy mire számíthatok, addig egy "feltöltötte: Kikyou 1462" nem sok infóval szolgáltat nekem afelől, hogy mennyire is megbízható az adott fordítás. Persze vannak üdítő kivételek is, pl. a Detroit Metal City fordítása állítom, hogy bármelyik angol subnál jobb lett. XD Nem tudom sajnos, hogy ki csinálta, de ott ragaszkodtam hozzá, hogy a magyar feliratosat írjam ki magamnak, a fordító nagyon elkapta az anime stílusát. XDDD Szóval röviden: igazából ha nem lesz más feliratozott BD rip, akkor ennek a magyar feliratosnak is örülni fogok, de azért szurkolok, hogy valamelyik csapat vállalja be angolul. ^^" (Na jó, azért még a "kedvenc" magyar fordításomat csak beírom. XD Angol felirat: "Consider it done!", ugyanez magyarban mi lett: "Minden le van zsírozva!" XDDDDDDDDDDDD Ez a "totál nem érzi az egész mondat stílusát, de legalább szétröhögöd magad rajta" esete. XD Oké, ez valami ősrégi felirat volt, ma már talán nincsenek ennyire durvák, de ez ráadásul pont a Berserk animében volt, amiben már eleve a középkori miliő miatt érdekes lenne, ha a karakterek ilyen mai stílusú szlengben beszélnének. XD)
Rui-chan írta:Junchi blogjára szokott írogatni egy emberke, Palacsintaxx néven, akitől mindig idegbajt kapok. Elvileg olvasta a mangát, mégis olyan, mintha fogalma sem lenne arról, mi is történik benne. A neveket összekeveri, a történetre nem figyel oda és még hasonló dolgok. Elég sok olyan animét láttam, ami nem tetszett, de igyekszem nem baromságokat írni. Ha kell, akkor rákeresek egy-egy részletre, amiről éppen írok, mert nem igazán érdekelt, amikor néztem és nem jegyeztem meg. A neveket pedig mindig ki szoktam nézni valamilyen oldalról, vagy csak utalok rájuk valamilyen jelző segítségével.
Bevallom, én is pont arra a srácra gondoltam, amikor írtam, hogy "egyes emberek mintha részegen néznék az epizódokat, vagy nem tudom..." XD ^^" Amúgy igen, nála engem sem az zavar, hogy szerinte a Shingeki "minden tekintetben átlagos", meg "3/10-nél többet nem ér", sőt, még csak nem is az, hogy ezek mellett viszont szerinte a Pet no Kanojo (vagy a mi volt annak a címe ^^"), meg a Mekis démonúr mennyivel jobb, mert lelke rajta, viszont az már tényleg idegesítő, hogy egy csomó tárgyi tévedése van a sorozattal kapcsolatban, de ezek mellett mégis úgy döngeti a mellét, hogy "láttam az animét, olvastam a mangát, egyik sem egy nagy szám." Ja, szerintem sem, ha a felét átaludnám... ^^" Aztán persze ha ezekre a dolgaira rámutat az ember, azokra vagy nem reagál semmit, vagy visszaír ugyan, de nem arra reflektálva, hanem helyette kitalál egyéb légbőlkapott "hibákat", amik szerinte benne vannak a sorozatban, csak éppen rajta kívül még senki nem látta őket. XD Kedvencem tőle a "minden ember csak áll egy helyben, amíg meg nem eszik őket", ami így ebben a formában egy baromság. Amúgy mintha görcsösen próbálná Pétert meg a hasonló "minden hypolt sorozatnak keményen beszólok" embereket utánozni, csak éppen vele az a gond, hogy egy sorozat lehúzásához értelmes érvek is kellenek, ahhoz viszont előbb figyelmesen végig kéne nézni, vagy ha nem is végig, de legalább mondjuk azt az első 2-3 részt figyelemmel követni, amíg nem dönt úgy, hogy elkaszálja. (Mert akkor pl. nem bukna be ilyeneket, hogy "500 éve jönnek az óriások" vagy mi, amikor ha jól emlékszem, a legelső rész bevezetője úgy kezdődik, hogy említik a 100 vagy 107 évet, amikor először felbukkantak.)
Rui-chan írta:Az a szerencse, hogy emlékeztem, pontosan honnan jutottam el arra az oldalra, ahol olvastam az első fejezetet. Link Egyáltalán nem spoileres, nyugodtan elolvashatod! ^^
Köszi és ez súlyos volt. XDDD Még csak átfutottam, de ááá.... XDDDD (Figyeltétek már, hogy a japánok sokszor a leginkább tragédiára épülő sorozataikhoz tudják a legjobb paródia cuccokat csinálni? XDDD)
Rui-chan írta:OJ-t nem értem, oké, hogy kissé meglepő fordulat lett, de azért nem annyira vészes, mint egy-két másik anime asspull megoldásai.
Nekem már Sankakun fura volt, amikor valaki írta, hogy ez ilyen "vízválasztó" és sok fan ennél fogja dobni szerinte a sorozatot. ^^"
Rui-chan írta:Mellesleg így lemaradt a jó kis "gyomorleves" jelenetről. :dirr: Nem tudja, mit hagyott ki. XD
Jaja. XDDD
Rui-chan írta:A szektásokkal mindig csak a baj van. ^^" Azért az elég félelmetes, hogy öt év elég volt nekik arra, hogy annyi pénzt szerezzenek, amivel simán lekörözhetik a katonaság támogatóit.
Amúgy gondolom ez valahogy úgy gyűrűzött be, hogy miután az emberek elvesztették az legkülső falat (meg kéne már jegyeznem a nevüket, a legkülső a Rózsa? ^^"), megnőtt a népesség, viszont kevesebb volt a termény, nőtt a nyomor és emiatt többen hajlamosak különböző szélsőséges mozgalmakhoz csatlakozni, mint pl. ez a szekta. Ez elvileg egy valóságban is létező jelenség. Aztán gondolom a sok hívőtől beszedett pénzen szedték így meg magukat, de még Eren is meglepődött, hogy már így megnőtt a befolyásuk, amikor öt éve még senki nem vette őket komolyan.
Rui-chan írta:El se tudod képzelni hány helyen olvastam, hogy "untam már az animét, de Rivaille miatt megint tetszik". o.O Gondolkoztam azon, hogy esetleg Erent is utálja, mert óriás, és őt is meg akarja ölni. Mindenesetre túlságosan is élvezte, hogy így elbánhat vele. Már egy csomó yaoi képbe belefutottam, szóval nem kizárt, hogy a fangirl-ök ezért élvezték ennyire a jelenetet. ^^" Kezdetben nekem szimpatikus volt Mikasa, de csak azért, mert a visszaemlékezésben kiderült róla egy s más, na meg irtotta rendesen az óriásokat. Ahogy haladtam előre a történetben, úgy vált egyre semleges karakterré. Aztán bejött a képbe Hanji és abszolút kedvenccé lépett elő. XD
De azt bírom, hogy ilyenkor egyből túlmisztifikálják a karaktert. XD Pl. Rivaille eddig nem nagyon csinált sok dolgot, láttuk, hogy coolan vágja az óriásokat, meg a tárgyaláson kihúzta Erent a szarból, de...kb. ennyi. ^^" Azt még értem, ha a mangások fanolják, mert gondolom, hogy róla is derülnek majd ki infók, meg fog még egyéb dolgokat is csinálni, de az nem semmi, hogy az animében már pusztán a tárgyalós rész után mennyi fanja lett. ^^" Jó, lehetne mondani, hogy pl. Sasha is hasonló, aki meg egy comic relief krumplis jelenet miatt éltetünk már mióta, de azért állítom, hogy neki még comic relief karakterként is több jelenete volt eddig, mint Rivaille-nek, másrészt meg pont ez az, hogy őt a lökött stílusa miatt szeretjük, de nem tiszteljük egyből félistenként. ^^" Mikasa amúgy nekem most olyan semleges, az mondjuk bejön történeti szempontból, hogy bár ez a "yanderizmus" engem rendszerint idegesíteni szokott, de nála eddig rendszerint olyankor hozták elő, amikor én is együtt tudtam érezni vele. Az egyik ilyen volt most Rivaille rugdosása, de pl. korábban is bejött, amikor a dilis parancsnok ki akarta nyíratni Erent, erre Mikasa megfenyegette az egész szakaszt, hogy nagyon jól bánik ám a karddal... XD Hanji meg eddig nagyon poén. XDDD
Rui-chan írta:(Ha már a vicces fejeknél tartunk, nekem az tetszett, amikor a pap elkezdte lökni a süket dumáját, a kamera pedig váltott és láthattuk a katonák arckifejezését. XDDD)
Az nekem is, bár ott szerintem sok néző röhögött. XDDD
Rui-chan írta:Szerintem Rivaille elolvasta a jelentést, amit írtak az akcióról, de tudhatta volna, hogy milyen ingatag talajon járkál. Eren meg volt bilincselve, de az egyik jelenetben majdnem eltépte. Néztek is a jelenlévők, hogy most mi lesz. X'D A gőz-effekt animés rájátszás volt, a mangában csak simán elüvölti magát. Persze attól még átváltozhatott volna, főleg a sok sérülés hatására. Na, mondjuk az vicces lett volna, ha ott a tárgyalóteremben változik át! XDDD Nem kicsit sz*rtak volna be a jelenlévők. ^^"
Ja, főleg így a legutóbbi rész fényében (amikor mondta Eren, hogy "általában akkor változom át, ha sérülés ér") esett le, hogy Rivaille abban a jelenetben mennyire a tűzzel játszott. ^^"
Rui-chan írta:Azért az óriásokról is megtudtunk plusz dolgokat, csak napfény kell nekik az életben maradáshoz. Vagyis tényleg csak azért eszik az embereket, mert megtehetik, nem pedig étkezés céljából.
Mondjuk az egyiken azért letesztelhetnék, hogy ha teljesen megvonják tőlük a napfényt, végül az is ugyanúgy megöli őket, mintha a tarkójukat vágnák át? Tudom, hogy mondta Sanji, hogy ezt nem merték, mert túl ritkán sikerült elfogniuk élve 1-1 óriást, de ha néha összejön, az egyiket "beáldozhatnák" erre a célra. Persze nyilván nem húzhatnak ponyvát egész városrészekre (báááár... XD), de ez mégis egy olyan infó, amit jó tudni, ha igaz. Mondjuk mivel ezek is jó hamar merénylet áldozatai lettek, így most már elúszott ez az esélyük. ^^"
Rui-chan írta:Egyébként, ha lenne segglyukuk, Hanji biztos rájött volna. XD
LOL, na az már biztos! XDDD
Rui-chan írta:Az elnevezési ceremónia se volt semmi, többen elkezdtek hányni a kannibálok története hallatán. Ez egyébkén filler rész volt, valamint a korábban elfogott óriások nevét sem közölték a mangában.
Akkor ez megmagyarázza, miért hatott nekem furának az a hányós rész. ^^" Ezek a katonák elvileg óriások ellen harcolnak, már valószínűleg nem egyszer látták, ahogy a bajtársaikat előttük ették meg és erre elhányják magukat egy ilyen emberevős sztoritól, amit ráadásul csak hallás alapján ismernek? (Bár ha megfordítjuk, lehet pont azért kezdtek hányni néhányan, mert az emberevős témáról eszükbe jutott, hogy miket láttak már a harctéren... ^^")
Rui-chan írta:Szerencsére a hülyéskedésen kívül másra is kitértek Hanji karakterével kapcsolatban. Másképp szeretné megközelíteni a dolgokat, és látszott, hogy Erenre is nagy hatással van, amikor említette, hogy a gyűlölet nem megoldás mindenre. Jól összerakott szereplő, na! ^^
Meg főleg az a része volt érdekes, amikor magyarázta, hogy az óriás teste könnyűnek érződött és hogy lehet, hogy amiket ők óriásnak látnak, azok valójában nem is azok. Ezt lehet úgy érteni, hogy óriás helyett valami más van ott, illetve úgy is, hogy a valódi ellenség valójában emberek egy csoportja, akik az óriásokat használják "elterelésként".
Rui-chan írta:Az egyik side-story kimaradt az animéből, szóval, akik nem olvasták a mangát, csak néztek volna, hogy mi van.
Ja, arra az "Ilse's Journal" történetre gondolsz? Azt pont olvastam, amikor nézegettem a mangában azokat a részeket, amiket az anime már feldolgozott és eleinte csodálkoztam is, hogy miért nem rakták bele az animébe, de aztán láttam, hogy a decemberi OVA pont az a sztori lett, szóval akkor majd megkapjuk. :D Spoilerek nélkül: nagyon durva elméletem született az alapján a 16 oldal alapján is, ami még akkor is elég kemény lesz, ha csak a fele igaz, ha viszont az egész betalál, akkor...
Rui-chan írta:Most, hogy kijött már a 15. rész, nyugodtam linkelhetem ezt és ezt a képet. XDDD
Na, arra a "véres Armin" jelenetre pl. már nagyon kíváncsi vagyok. XD
Mariko írta:
Rui-chan írta:Ezzel tudom kiakasztani a mangaolvasókat, a sok fan rossz szemmel néz rám. XD
Mondjuk nem értem miért, elvégre nem utálod, csak semleges... :weh:
Sajnos ha a canonban van egy olyan szereplő, akit direkt coolra csinálnak, annak nagy valószínűséggel lesz egy olyan fantábora, akik majdhogynem vallásosan követik őt, valamint általánosan elfogadott nézet lesz a fandomon belül, hogy "XY ANNYIRA COOL!" és eretneknek bélyegeznek mindenkit, aki ezt kétségbe vonja, vagy esetleg megjegyzi, hogy nem ő a kedvenc karaktere. ^^" (Engem a TTGL fanok csinálnának ki, ha megjegyezném, hogy Kamina valóban tök jó, de kb. lehet, hogy mind a halálba meneteltek volna, ha végig az ő "fejjel a falnak, mint a hülyegyerek!"-mentalitását követik. XD)
Mariko írta:Arra a gyerekre az anti-fanboy kifejezés illene a leginkább szerintem. ^^'
Az. XD Esetleg a "hype-hater". XD Amivel még nem is lenne akkora baj, én sem szívelek nem egy hypolt cuccot, csak akkor valahogy értelmesen is kéne belekötni, nem ilyen "a kákán is csomót keresek (és a csomók legalább felét én kötöttem)"-stílusban. XD
Mariko írta:Az ilyen népszerű sorozatokat, nem nagyon lehet normálisan kibeszélni AA-n, mert mindig jönnek a haterek. ^^' Én direkt nem nagyon írok oda véleményt egyik Titán topicba se, de gyakran már azon felhúzom magamat, hogy csak olvasom őket. Ami meg a mangakához kapcsolódó hírnél ment az már gusztustalan volt.
Remek, szóval ez lett az új divat? Úgy 5-10 éve még az számított menőnek, ha valaki hardcore anime fan volt és nagykanállal zabálta-fanolta az összes eléje rakott sorozatot, az online népszerűségét meg az határozta meg, hogy hány animét látott, illetve hányból tud akár fejből is idézni, meg ilyesmi, és nem mondom, hogy az a hozzáállás követendő példa, de most meg már sokan átesnek a ló túloldalára, vagyis egyre több sorozatot néznek úgy, hogy szándékosan a hibákat keresik benne, hogy aztán jól lehúzhassák őket, ami meg persze bejön a sok kis tizenévesnek, mert "fú, ez is olyan kemény, tökös megmondóember, mint a Puzsér!" és próbálják utánozni, csak éppen mivel még nem láttak annyi animét, vagy nincs annyi élettapasztalatuk, ezért értelmes kritika helyett leginkább csak fröcsögésre telik nekik és azt hiszik, hogy attól lesznek felnőttek és menők, ha jól leoltanak egy-egy népszerű sorozatot, meg persze személyeskedve a fanjait is. Mellesleg ha az ilyen népszerű sorozatokat nem lehet kibeszélni jól AA-n, akkor mi az, amit ki lehet? A tucatloli moe izéket, a hatvanadik dögunalmas slice of life-ot, meg a fanservice-csapda csápcsöcs-cuccokat? Jól sejtem, hogy azokkal jellemzően nem szokott semmi baja lenne a "nagyérdeműnek"? (Amúgy igen, kb. én is pont ezért nem járok oda, mert sokszor már pusztán a hozzászólások elolvasása is felidegesít, hát még, ha be is írnám, amit ilyenkor gondolok... XD)
Mariko írta:
Rui-chan írta:Már egy csomó yaoi képbe belefutottam, szóval nem kizárt, hogy a fangirl-ök ezért élvezték ennyire a jelenetet. ^^"
Naná, hogy ezért! S&M! XD
Úgy tudtam. XDDD
Mariko írta:BTW: Még azt hiszem tavasszal elkaraokézták a seiyuu-k az első openinget, most pedig a Kaji Yuuki + Shimono Hiro + Revo trió is elénekelte. A vége fáj!
A legjobb, hogy az "áriás" részt is éneklik... XDDDDDDDD (Meg amit Rui-chan is írt, hogy a baloldali direkt rosszul tiszteleg, ahogy a karaktere is tette anno. XD)
Junchi írta:Az epizód végén nagyban ment a hint az OnoD hangú fazonra (fogalmam sincs hogy hívják ^^""), szal ez alapján akár ő is lehetne, viszont ismerve a klasszikus dramaturgiát, két lehetőség van ebben: 1) nagyban "rámutogat" a rendező, miközben más követte el a dolgot, 2) egyértelműen ő volt, de nem is az a lényeg, hogy legyilkolta az óriásokat, hanem a mögötte lévő indok/plot/miértek.
Ja, Erwin nekem is gyanús volt kicsit a végén, azt a mondatot lehet úgy is érteni, hogy tégla van köztük a seregben és az után nyomoz, meg úgy is, hogy "rohadt emberek, most sem bírták ki, hogy ne öljék meg az óriásokat, pusztuljon az összes ember!". ^^" De amúgy ja, szerintem is "Harry Potter plot" lesz, vagyis tutira a hintelgetett egyénről derül majd ki, hogy ártatlan, míg egy totál nem várt szereplő lép majd elő gonosszá. XD
Rui-chan írta:Bár nem sokat tudtam elmozdulni a pult mögül, mégis sikerült meglátnom egy pillanatra a tömegben. XD Rögtön eszembe is jutott a jelenet.
Majd ha Conon egyszer összefutnánk, nyugodtan köszönj rám. XD (Nem fogsz eltéveszteni, tudtommal csak én hordok fórumos nicknevet magamon kitűző gyanánt. XDDD)
Rui-chan írta:
Mariko írta:Köszi az infót! Valamiért szimpi Jean, és hiányozna, ha eltűnne a gárdából. ^^
Én is hiányolnám. Kezdetben egyedül ő volt ellenszenves a csapatból, de sokat fejlődött és jelenleg az egyik legjobb karakternek tartom.
Nálam lassan Jean lesz a másik kedvenc karakter Armin mellett. Eren is jó, de talán ők ketten fejlődtek eddig a leginkább jellemileg.
Hakuma Riyuichi írta:egy haverom mindig ellát hülyeségekkel animékről.. ma ezt küldte: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... hfmu7Jeyz0
Súlyos. XDDD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Baromi jó volt a legújabb rész! :D (Értsd: a múlt heti, mivel a mostanit még nem láttam, várom a GG verziót belőle. XD) Nem kell minden epizódba akció, ha amúgy halad a plot és most nagyon haladt. Meg amúgy is imádom a titán-biológiával foglalkozó részeket és most megint megtudtunk róluk pár új infót. (Btw, ha Eren Hulk, akkor a sima óriások meg Supermanek, a napfényből nyerik az erejüket. XDDD) Hanji meg nagyon kész. XD Mondjuk továbbra is Sasha a kedvencem, Hanji már talán túl beteg is egy kicsit, de ettől még így is ő a legnagyobb arc a Felderítők között. XD Petrán meg csodálkoztam, neki talán nincs zizije? XD Eddig "ijesztően" normálisnak tűnik. XD Amúgy meg talán ez volt az eddigi legviccesebb epizód, Hanji jelenetei sem voltak semmik, de pl. a nyelvelharapáson is jót röhögtem. XDDD Meg amin meglepődtem: amikor tesztelték az óriások regenerációját és Hanji épp egy bazi nagy karóval szúrta szemen az egyiket, akkor érdekes módon én is megsajnáltam. ^^" XD Az epizód vége pedig ismét érdekes volt, Erwin kommentje is, meg az a tény, hogy egyértelműen egy katona ölte meg az elfogott óriásokat. (Amúgy jól értettem, hogy Erwin titkol valamit és még "szagolós" faggatására sem volt hajlandó elárulni?) Ja, meg azt akartam még a múltkor kérdezni, hogy ugye most, hogy bővebben foglalkozik a sorozat a felderítőkkel, azért ugye nem az lesz, hogy akik nem hozzájuk csatlakoznak, azok mind háttérbe szorulnak? Viszont a legutóbbi rész preview-ja megnyugtatott, hogy a következő epizódban már visszatérünk Mikasához, Arminhoz és a többiekhez is. (Bár mit mondjak, szerintem az kissé azért irreális lenne, ha az összes eddigi "újonc" a Recon Corps-hoz csatlakozna, de meglátjuk, hogy mi lesz... XD)
Petra a Felderítők kabalája, legalább is én így neveztem el. ^^ Neki nincs semmilyen kattanása, normális karakter. Amúgy ezt a titulust azért ragasztottam rá, mert az újoncok közül Christa (a szőke hajú lány, aki Sashának adott egy kenyeret a 3. részben) volt a kami-sama, és egy picit hasonlítanak egymásra. A mangában egyébként jobban, gondolom azért is döntöttek úgy az anime készítői, hogy Petra nem szőke, hanem világos vörös hajat kap. Erwin pár lépéssel mindenki előtt jár, és tényleg titkol valamit. Később persze ennek is lesz jelentősége, az elkövetkezendő részekben nagyon érdemes lesz figyelni minden egyes részletet. (Nagyon remélem, hogy nem hagynak ki apróbb dolgokat, amiknek később iszonyú nagy jelentőségük lesz. Bár eddig is ment a foreshadowing rendesen, szóval nem hinném, hogy pont a végére gondolnák meg magukat az utalásokkal kapcsolatban.)
A nyelvharapás tényleg vicces volt, de nekem az jutott róla eszembe, hogy tök jó, ilyenre is odafigyelnek, mint részlet. Eddig bármilyen animében vagy filmben láttam lovaglást, ezt nem említették meg, pedig elég rázós tud lenni egy ilyen út. (Ültem már lovon, és eléggé megrázatott, pedig csak ilyen vásári gyerekprogram volt, ahol szép lassan sétálnak a lovak.)
Hanji a végén annyira kiakadt, nagyon sajnáltam szegényt. Ő meg a két óriást siratta. XD
Titkos írta:Rui-chan szerint egy konkrét eseményt már kinéztek "szezonzárónak", ergo nyilván valamilyen szinten lesz gyorsulás vagy lassulás a sztoriban, ha az kell hozzá, hogy pont ennél a résznél fejeződjön be a sorozat, viszont remélhetőleg olyan húzás-nyúzás már nem lesz, mint a kőcipeléssel volt a Trost arc végén.
Nem hivatalos forrás szerint az anime a manga 34. fejezetéig fogja feldolgozni a történetet. Innentől beindulnak az események, nekem az egyik kedvenc arc-om volt a most kezdődő. Lol, azon röhögnék, ha a 17. résztől az lenne az emberek baja, hogy túl gyorsan halad az anime. XD
Titkos írta:Apropó, én meg olyat láttam múltkor, hogy volt valami "a shounen hősök coolabbak lettek a sorozat folyamán" összehasonlítás, vagyis mutattak egy képet róluk mondjuk a sorozat első részéből, meg a sorozat sokadik részéből, jellemzően úgy, hogy az elején még kisfiúsabbnak tűnjenek. Na, Shingekinél ez úgy nézett ki, hogy normál Eren volt az első képen és Titán-Eren a másodikon. XDDDD
Ismerem azt a képet. XDDD Van olyan is, hogy "puberty, Eren did it right". A before képen a 10 éves Eren szerepelt, az after-en pedig Titán-Eren. ^^ Nagyon sok poénos kép kerül fel a netre, nem győzök csemegézni. Az meg külön rádobott egy lapáttal, hogy a Free! a Shingekivel párhuzamosan fut a mostani szezonban. XD Rivaille takarítós szerelését szintén sokat parodizálják, már láttam olyat is, hogy a Disney Csipkerózsika környezetébe Photoshoppolták bele. XDDD
Titkos írta:LOL, én is pont azt vártam, hogy vajon ír-e valaki, mert könnyebb a máséra reagálni, mint saját novellával előrukkolni (mondjuk így is mindig azt írok a végén... XD), csak éppen azt felejtettem el, hogy ha a legutóbbi postodat szerkeszted, akkor nem jelzi a fórum, hogy új szöveg található a topicban, szóval most is kb. véletlenül vettem észre, hogy közben írtál. ^^" XD
Okké, ez most nagyon viccesen jött ki. XD Kétszer egymás után meg nem akartam írni, mert azt nem igazán díjazzák a moderátorok.
Titkos írta:Nos igen, mondhatjuk, hogy sajnos-nem sajnos, de ebbe a kategóriába tartozom. ^^" Az egyik ok, amiért nem igazán bízom a magyar fordításban, az az, hogy ugye ezek rendszerint valamelyik angol fansubber csapat feliratának fordítása alapján készülnek, mivel viszonylag kevés az olyan japánul jól tudó fordító, aki be meri vállalni, hogy japánból hallás alapján egyből fordítson magyarra. Ergo a legtöbb magyar felirat már a fordítás fordítása (japán -> angol -> magyar) és ilyen esetben már jó esély van arra, hogy sokszor az eredeti mondatra csak nyomokban emlékeztető "valamit" kap az ember, még akkor is, ha amúgy baromi jó volt mind az angol, mint a magyar fordító, mivel ugye elkerülhetetlenül beleviszik valamennyire a saját stílusukat, nem beszélve arról, amikor kénytelenek át is írni, mert teszem azt van eredetiben egy versike, amit muszáj rímben fordítani, vagy ilyesmii. ^^" A másik ok pedig, hogy míg angol subbereknél kb. már tudom, hogy melyikük a jobb, melyikük a gyengébb, melyikük a "troll", stb. addig a magyaroknál ez nincs így, ráadásul amíg angoloknál 4-5 fős, vagy annál is nagyobb subbercsapatok működnek, addig nálunk elég nagy keletje lett annak, hogy random gimnazista fanok maximum középfokú angollal már nekiállnak Addictsra fansubot feltöltögetni. ^^" Értitek, amíg látom, hogy az angol subban ott van, hogy "GG Subs", vagy "HorribleSubs" és kb. tudom, hogy mire számíthatok, addig egy "feltöltötte: Kikyou 1462" nem sok infóval szolgáltat nekem afelől, hogy mennyire is megbízható az adott fordítás. Persze vannak üdítő kivételek is, pl. a Detroit Metal City fordítása állítom, hogy bármelyik angol subnál jobb lett. XD Nem tudom sajnos, hogy ki csinálta, de ott ragaszkodtam hozzá, hogy a magyar feliratosat írjam ki magamnak, a fordító nagyon elkapta az anime stílusát. XDDD Szóval röviden: igazából ha nem lesz más feliratozott BD rip, akkor ennek a magyar feliratosnak is örülni fogok, de azért szurkolok, hogy valamelyik csapat vállalja be angolul. ^^" (Na jó, azért még a "kedvenc" magyar fordításomat csak beírom. XD Angol felirat: "Consider it done!", ugyanez magyarban mi lett: "Minden le van zsírozva!" XDDDDDDDDDDDD Ez a "totál nem érzi az egész mondat stílusát, de legalább szétröhögöd magad rajta" esete. XD Oké, ez valami ősrégi felirat volt, ma már talán nincsenek ennyire durvák, de ez ráadásul pont a Berserk animében volt, amiben már eleve a középkori miliő miatt érdekes lenne, ha a karakterek ilyen mai stílusú szlengben beszélnének. XD)
Mint mondtam, nincs bajom ezzel a felfogással, főleg mivel párom is csak angol felirattal néz animét. Az mondjuk igaz, hogy az angol alapján fordítanak, viszont többször megfigyeltem, hogy igyekeztek kijavítani az angol sub fura írásait. Emlékszem a SAO egyik részébe tettek bele ilyen poént a subber csapatok, hogy "I'm willing to bet my virginity, that it was Grimlock.". Értem én, hogy Kirito-t nagy kockának tartották, de nálam nem talált be a poén. A magyar felirat meg valami ilyesmi volt: "Fogadni mernék, hogy Grimlock volt." A Berserket angol felirattal néztem meg, szóval erről a poénról lemaradtam. XD
Nagy mákod van, mert találtam egy angol fansub csapatot, Flax néven, aki kiadta a BD-n megjelent 2 részt. Igazából ők csak rápakolták a GG feliratát, akik a második legjobb feliratot készítik, úgyhogy nincs nagy probléma. (A legjobb szerintem az EveTaku felirata. A HorribleSubs meg tényleg horrible. ^^") Az opening karaoke szövege viszont maradt az eredeti, amit hallás alapján készítettek és még bele is égették a videóba. ^^" Ezt igazán kijavíthatták volna. A DeadFish is viszi az animét, és náluk divat, hogy utána lecserélik BD-re a részeket. Velük az a baj, hogy a Commie által készített feliratot használják, ami szvsz elég fura. Direkt leszedtem a 16. részt az ő verziójukban és nem győztem pislogni a fordításokon.
Ha már BD, az első két részben nem történt érdemi változás, talán csak "élesebb" a kép. Az első rész kapott endinget, nem az epizód végi jelenet alatt futott a stáblista. Szerintem a 7. résztől lesz érdekes a BD kiadás, akkor derül ki, hogy mennyire lesz cenzúra mentes ez a verzió.
Titkos írta:Bevallom, én is pont arra a srácra gondoltam, amikor írtam, hogy "egyes emberek mintha részegen néznék az epizódokat, vagy nem tudom..." XD ^^" Amúgy igen, nála engem sem az zavar, hogy szerinte a Shingeki "minden tekintetben átlagos", meg "3/10-nél többet nem ér", sőt, még csak nem is az, hogy ezek mellett viszont szerinte a Pet no Kanojo (vagy a mi volt annak a címe ^^"), meg a Mekis démonúr mennyivel jobb, mert lelke rajta, viszont az már tényleg idegesítő, hogy egy csomó tárgyi tévedése van a sorozattal kapcsolatban, de ezek mellett mégis úgy döngeti a mellét, hogy "láttam az animét, olvastam a mangát, egyik sem egy nagy szám." Ja, szerintem sem, ha a felét átaludnám... ^^" Aztán persze ha ezekre a dolgaira rámutat az ember, azokra vagy nem reagál semmit, vagy visszaír ugyan, de nem arra reflektálva, hanem helyette kitalál egyéb légbőlkapott "hibákat", amik szerinte benne vannak a sorozatban, csak éppen rajta kívül még senki nem látta őket. XD Kedvencem tőle a "minden ember csak áll egy helyben, amíg meg nem eszik őket", ami így ebben a formában egy baromság. Amúgy mintha görcsösen próbálná Pétert meg a hasonló "minden hypolt sorozatnak keményen beszólok" embereket utánozni, csak éppen vele az a gond, hogy egy sorozat lehúzásához értelmes érvek is kellenek, ahhoz viszont előbb figyelmesen végig kéne nézni, vagy ha nem is végig, de legalább mondjuk azt az első 2-3 részt figyelemmel követni, amíg nem dönt úgy, hogy elkaszálja. (Mert akkor pl. nem bukna be ilyeneket, hogy "500 éve jönnek az óriások" vagy mi, amikor ha jól emlékszem, a legelső rész bevezetője úgy kezdődik, hogy említik a 100 vagy 107 évet, amikor először felbukkantak.)
A vicces az, hogy az a srác rám írt AA-n, hogy én mit látok a Shingekiben, magyarázzam már el neki! XD Szerinte a kommentjeid nem bizonyítottak számára semmit, csak belekötöttél az írásába, ahogy azt a legtöbb elvakult fan szokta tenni, ha szidják a kedvencét. Az meg külön durva volt, hogy válaszként lelőtt egy csomó spoilert a mangával kapcsolatban. Mi van azokkal, akik nem olvasták a mangát, mert csak az anime után akarnak belekezdeni? Egyébként küldtem neki egy szép hosszú levelet, aztán elkezdtünk "beszélgetni". Ahogy levettem, ő nem is egy nagy animés, csak unaloműzőként szokta nézni. (A Sakurasou no Pet na Kanojo első részébe belenéztem, de nem estem hanyatt tőle. A másik pedig, hogy amikor haverokkal nyaraltunk Balatonon, akkor megnéztük a Girls und Panzer című sorozatot. Attól is mindenki el volt ájulva, de szerintem csak egy újabb "moe kislányok komoly dolgokat csinálnak" anime. A lolik tankot vezetnek, és egymást lövöldözik, iskolai klubtevékenység címszó alatt. Ehh... ^^") És akkor csodálkoznak, hogy egy kiemelkedő animének tartom a Shingeki-t. >.<"
Titkos írta:Amúgy gondolom ez valahogy úgy gyűrűzött be, hogy miután az emberek elvesztették az legkülső falat (meg kéne már jegyeznem a nevüket, a legkülső a Rózsa? ^^"), megnőtt a népesség, viszont kevesebb volt a termény, nőtt a nyomor és emiatt többen hajlamosak különböző szélsőséges mozgalmakhoz csatlakozni, mint pl. ez a szekta. Ez elvileg egy valóságban is létező jelenség. Aztán gondolom a sok hívőtől beszedett pénzen szedték így meg magukat, de még Eren is meglepődött, hogy már így megnőtt a befolyásuk, amikor öt éve még senki nem vette őket komolyan.
A legkülső a Mária, ahol most vannak, az a Rózsa. Ebben igazad van, hiszen erősen a középkorra hajaz az anime, amikor a vallás elég meghatározó erő volt. Erről eszembe jutott, hogy lehet, pont a papok miatt nem fejlődik az emberiség. A falak védelmét is erősen lekorlátozták, szóval nem tartom kizártnak, hogy másba is elég lazán beleszólnak.
Titkos írta:De azt bírom, hogy ilyenkor egyből túlmisztifikálják a karaktert. XD Pl. Rivaille eddig nem nagyon csinált sok dolgot, láttuk, hogy coolan vágja az óriásokat, meg a tárgyaláson kihúzta Erent a szarból, de...kb. ennyi. ^^" Azt még értem, ha a mangások fanolják, mert gondolom, hogy róla is derülnek majd ki infók, meg fog még egyéb dolgokat is csinálni, de az nem semmi, hogy az animében már pusztán a tárgyalós rész után mennyi fanja lett. ^^" Jó, lehetne mondani, hogy pl. Sasha is hasonló, aki meg egy comic relief krumplis jelenet miatt éltetünk már mióta, de azért állítom, hogy neki még comic relief karakterként is több jelenete volt eddig, mint Rivaille-nek, másrészt meg pont ez az, hogy őt a lökött stílusa miatt szeretjük, de nem tiszteljük egyből félistenként. ^^" Mikasa amúgy nekem most olyan semleges, az mondjuk bejön történeti szempontból, hogy bár ez a "yanderizmus" engem rendszerint idegesíteni szokott, de nála eddig rendszerint olyankor hozták elő, amikor én is együtt tudtam érezni vele. Az egyik ilyen volt most Rivaille rugdosása, de pl. korábban is bejött, amikor a dilis parancsnok ki akarta nyíratni Erent, erre Mikasa megfenyegette az egész szakaszt, hogy nagyon jól bánik ám a karddal... XD Hanji meg eddig nagyon poén. XDDD
Mikasát jobban kedvelem, mint Rivaille-t. A mangában mondjuk feljebb hozta magát a szememben, de még mindig nem tud akkorát dobbantani nálam, mint egyes embereknél. ^^" A 9. részben szimpatikus volt, de a tárgyalás alatt visszaesett semleges szereplővé. Ha már kedvenc, régebb óta a Felderítőknél szolgáló férfi karaktert kell mondanom, akkor kapásból Erwint említem meg. Mikasa yandere arckifejezései feldobják a hangulatot. A 16. részben is milyen fejet vágott, amikor Rivaille nevét megemlítette. XD Jaj, az nagyon jó volt, amikor közölte a katonákkal, hogy a hús felvagdalása a specialitása. Szerintem akkor jobban féltek Mikasától, mint Erentől. XDDD Sasha poén és később lesz még szerepe az evésen kívül is.
Titkos írta:Mondjuk az egyiken azért letesztelhetnék, hogy ha teljesen megvonják tőlük a napfényt, végül az is ugyanúgy megöli őket, mintha a tarkójukat vágnák át? Tudom, hogy mondta Hanji, hogy ezt nem merték, mert túl ritkán sikerült elfogniuk élve 1-1 óriást, de ha néha összejön, az egyiket "beáldozhatnák" erre a célra. Persze nyilván nem húzhatnak ponyvát egész városrészekre (báááár... XD), de ez mégis egy olyan infó, amit jó tudni, ha igaz. Mondjuk mivel ezek is jó hamar merénylet áldozatai lettek, így most már elúszott ez az esélyük. ^^"
Ööö, izé... spoiler, spoiler, spoiler! ^^" XD Erre majd akkor válaszolok, ha elértünk egy bizonyos részhez az animében. Ha jól tippelem, akkor az utolsó előtti részben kerül erre sor.
Titkos írta:Akkor ez megmagyarázza, miért hatott nekem furának az a hányós rész. ^^" Ezek a katonák elvileg óriások ellen harcolnak, már valószínűleg nem egyszer látták, ahogy a bajtársaikat előttük ették meg és erre elhányják magukat egy ilyen emberevős sztoritól, amit ráadásul csak hallás alapján ismernek? (Bár ha megfordítjuk, lehet pont azért kezdtek hányni néhányan, mert az emberevős témáról eszükbe jutott, hogy miket láttak már a harctéren... ^^")
Nekem egyből az jutott eszembe, hogy erről beugrott a katonáknak, amit a harctéren tapasztaltak. Nem lehet könnyű feldolgozni, amit ott átélnek, főleg, hogy ők a frontvonalon harcolnak.
Titkos írta:Ja, arra az "Ilse's Journal" történetre gondolsz? Azt pont olvastam, amikor nézegettem a mangában azokat a részeket, amiket az anime már feldolgozott és eleinte csodálkoztam is, hogy miért nem rakták bele az animébe, de aztán láttam, hogy a decemberi OVA pont az a sztori lett, szóval akkor majd megkapjuk. :D Spoilerek nélkül: nagyon durva elméletem született az alapján a 16 oldal alapján is, ami még akkor is elég kemény lesz, ha csak a fele igaz, ha viszont az egész betalál, akkor...
Igen, arra gondoltam. Ez is olyan történet, hogy csak még több megválaszolásra váró kérdést tesz fel. Egyébként tényleg brutál elméleteket lehet gyártani. A történetben elhangzó névre pedig érdemes figyelni. (Nem Ilse-re gondolok, hanem a másikra.) Eredetileg augusztusban jött volna ki, de átrakták decemberre a megjelenést. Én mondjuk nem bánom, mert augusztusban még futni fog a fő sorozat, szóval így még decemberre is jutni fog egy kis Shingeki. ^^ Ezt az időt pedig felhasználhatják arra, hogy jobban kidolgozzák a történetet és az animáció minőségét is javíthatják.
Titkos írta:Na, arra a "véres Armin" jelenetre pl. már nagyon kíváncsi vagyok. XD
Csak nehogy a végén csalódj! ^^" Lehet, hogy már a 17. részben benne lesz ez a jelenet.
Titkos írta: Mellesleg ha az ilyen népszerű sorozatokat nem lehet kibeszélni jól AA-n, akkor mi az, amit ki lehet? A tucatloli moe izéket, a hatvanadik dögunalmas slice of life-ot, meg a fanservice-csapda csápcsöcs-cuccokat? Jól sejtem, hogy azokkal jellemzően nem szokott semmi baja lenne a "nagyérdeműnek"? (Amúgy igen, kb. én is pont ezért nem járok oda, mert sokszor már pusztán a hozzászólások elolvasása is felidegesít, hát még, ha be is írnám, amit ilyenkor gondolok... XD)
Hogy AA-n mit lehet normálisan kibeszélni? Kb. semmit. ^^" Régóta tag vagyok, de csak az utóbbi időben szoktam rendszeresen írni oda. Próbálok mindenkivel jól kijönni, aki reagál a hozzászólásaimra vagy, ha vitába csapna át egy „párbeszéd”, akkor poénnal lerendezni és továbblépni. Nem is annyira off ez a téma, mert pont a Shingeki kapcsán esett meg velem, amit elmesélek. Ugyebár a topicjába érkeztek a rosszalló kommentek, amiket elolvastam és elfogadtam, mondván nem egyezhet mindenkinek az ízlése. Ha nagyon elharapództak az indulatok, akkor elegánsan távoztam és napokig nem néztem be a topicba, mert nem volt kedvem azt olvasni, ahogy egymást oltogatják az emberek, olykor eléggé sértő stílusban. (Ez még az anime indulásának elején volt, és ha jól emlékszem, akkor költöztem át erre a fórumra.) Írtam én is pár embernek, de csak tisztáztam pár dolgot az animével kapcsolatban, mivel igény volt rá. Viszont soha senkinek nem vetettem a szemére, amiért nem tetszik neki a Shingeki! A nyári szezonban indult Inu to Hasami wa Tsukaiyou-val kapcsolatban megemlítettem, hogy mennyire megölte a jó alapötletet az otakucsapda megvalósítás, a főszereplő csaj nem jön be, mert szadizza azt a szerencsétlen kutyát és dobtam az animét egy rész után. Erre rögtön reagáltak, bezzeg az nem zavar engem, hogy a Shingekiben óriások esznek embereket! Egyébként AA-n most mindenki odavan a Highschool DxD-ért, aminek elég volt egyetlen egy jelenetét megnéznem, hogy tudjam, miről szól. >.<” Mellesleg Kaji Yuuki ott is fülsértően nyávogó hangon szólaltatja meg a főszereplőt.
Titkos írta:Majd ha Conon egyszer összefutnánk, nyugodtan köszönj rám. XD (Nem fogsz eltéveszteni, tudtommal csak én hordok fórumos nicknevet magamon kitűző gyanánt. XDDD)
Ha MondoConra jössz, akkor AnimeLand pultjánál biztosan megtalálsz majd. ^^ Náluk vagyok segítő, a figurás részlegnél. XD Kisebb rendezvényekre is szoktunk menni, Miskolcon mindig ott vagyunk. Régebben jártunk Oszakére is, de oda már nem éri meg lemenni.
Titkos írta:Nálam lassan Jean lesz a másik kedvenc karakter Armin mellett. Eren is jó, de talán ők ketten fejlődtek eddig a leginkább jellemileg.
Ezt most nagyon jól esett olvasni. ^^ Azt hittem egyedül vagyok Armin fan, mivel sokan idegesítő karakternek kiáltották ki, de nem vették észre, hogy ő fejlődött legtöbbet. És most a mangáról nem is beszélek, mert erősen spoileres lenne. Valószínűleg nagyon fog tetszeni a 16. rész, mert Jean karakterére koncentrál. A mangában jelenleg Reiner-t és Bertholdt-ot kedvelem még, az utóbbi fejezetekben sok minden kiderült róluk.

16. rész

Nem volt ismétlés, rögtön az opening kezdődött. Az állóképek száma minimális lett, ennyi még bőven belefér.

Ne már, miért kellett szomorúbbra csinálni, mint a mangát!? :( Ez amúgy is érzelmesebb epizód volt, de az apró kis bevágásokkal nálam csak rásegítettek a hatásra. Örülök, hogy végül nem hagyták ki Jean jelenetét a tűznél. Mondjuk akkor nem is lett volna annyira érthető, miért csatlakozik a Felderítőkhöz. Jó volt látni, hogy Annie igenis törődik a többiekkel, hiába tagadta, tényleg aggódott a csapattársai miatt. Armin mondata ütött, bár nála nagyon erős a karakterfejlődés, ez mégis meglepett vele kapcsolatban. Erwin hozta a szokásos epic karakterét. Nem kertelt, belevágott a közepébe és még szépíteni sem akart a Felderítők helyzetén. Inkább az igazságot mondta el, kockáztatva, hogy senki nem csatlakozik, mintsem hazudott, hogy később derüljön ki, mikkel kell szembenéznie egy Felderítőnek. Btw, az epizód végén nagyon érdekes arckifejezése volt, majdnem olyan creepy, mint Erené a 9. és 13. részben.
Erent nagyon bírtam ebben a részben, látszott, hogy megviselte Marco halálhíre. Alapvetően agresszív ember, de nem csak ebből áll az egész jelleme. A végén pedig olyan cuki volt, ahogy elmosolyodott a gyerekek láttán. (Amúgy a két gyerek ebben a részben csak filler karakterként tűnt fel, de később még viszontlátjuk őket, habár akkor is csak néhány pillanatra.) Nem sok újonc csatlakozott a Felderítőkhöz, de egy ilyen támadás után várható volt. Sokan nem heverték ki a sokkot. A legnagyobb poén az volt, amikor Mikasa chibinek nevezte Rivaille-t, és ezzel nem is lőtt nagyon mellé. XD Meg, amikor Jean kérdésére azt felelte, hogy Titán-Eren csak le akart csapni egy legyet. XDDD Yay, újra együtt a csapat! ^^ Megkapták a szárnyakat a hátukra, szóval most már hivatalosan is Felderítők.

A rész végi zene epic lett, igazán fokozta a hangulatot. Végre kinyílt a kapu és elkezdődhet a falon kívüli expedíció! Figyelem, öveket becsatolni, innentől rázós lesz az út! :cool:

Ha megfogadjátok egy manga olvasó tanácsát, akkor figyeljetek oda a térképekre, amiket szétosztogattak! A történet folyamán nagyon fontos szerepet fog kapni ez az apró információ.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:(Mert akkor pl. nem bukna be ilyeneket, hogy "500 éve jönnek az óriások" vagy mi, amikor ha jól emlékszem, a legelső rész bevezetője úgy kezdődik, hogy említik a 100 vagy 107 évet, amikor először felbukkantak.)
Mondjuk a topic elején te is ezer évet írtál, most (pár kommentel fentebb) meg azt, hogy a falon kívül voltak a gyerkőcök, szóval azt mondanám, hogy nem olyan nehéz figyelmetlenül nézni valamit. :roll:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:A nyelvharapás tényleg vicces volt, de nekem az jutott róla eszembe, hogy tök jó, ilyenre is odafigyelnek, mint részlet.
Én meg nem emlékszem, hogy írtam-e már ide, vagy csak Mordályosnak meséltem, de mennyire jófejség már a mangakától, hogy ha megnézitek, nincs két egyforma fizimiskájú óriás, pedig azért már láttunk egy párat. Oké, lehetnek hasonló-fejűek, nyilván az ő fantáziája is véges, de még így is tök kreatív már, hogy mindet másmilyenre csinálja, megtehetné, hogy a buta "közkatonák" kapnának egy "egyenóriás" dizájnt és csak a Colossal, meg a hasonló intelligens titánok lennének egyediek.
Rui-chan írta:Nem hivatalos forrás szerint az anime a manga 34. fejezetéig fogja feldolgozni a történetet. Innentől beindulnak az események, nekem az egyik kedvenc arc-om volt a most kezdődő. Lol, azon röhögnék, ha a 17. résztől az lenne az emberek baja, hogy túl gyorsan halad az anime. XD
Na, most gyorsan megnéztem, az pont a nyolcadik kötet vége és még marad is három egész kötet az aktuális fejezetig, szóval remélem, ez igaz lesz. Amúgy ha most meg az lenne a bajuk, hogy túlságosan begyorsul a sztori, akkor tényleg azt tudom mondani, hogy "egyeseknek semmi se jó".
Rui-chan írta:Mint mondtam, nincs bajom ezzel a felfogással, főleg mivel párom is csak angol felirattal néz animét. Az mondjuk igaz, hogy az angol alapján fordítanak, viszont többször megfigyeltem, hogy igyekeztek kijavítani az angol sub fura írásait. Emlékszem a SAO egyik részébe tettek bele ilyen poént a subber csapatok, hogy "I'm willing to bet my virginity, that it was Grimlock.". Értem én, hogy Kirito-t nagy kockának tartották, de nálam nem talált be a poén. A magyar felirat meg valami ilyesmi volt: "Fogadni mernék, hogy Grimlock volt." A Berserket angol felirattal néztem meg, szóval erről a poénról lemaradtam. XD
Persze, angol subban is előfordulnak amatőrök, vagy szándékosan "poénkodók", de náluk nagyobb rá az esély, hogy tudom, melyikükre jellemző és azt elkerülöm, míg a magyarokkal nem nagyon vagyok képben. ^^" Pl. az egy dolog, hogy GG-ék rendszerint tök jól fordítanak, de azt tudni kell róluk, hogy ha úgy ítélik meg, hogy szerintük "passzol a sorozat profiljába", simán elkezdenek "poénkodni" a subban. Pl. feliratozták anno a Hetaliát, van az a rész, hogy Észak-Olaszország hirtelen felnő, és ugye mélyül a hangja valamennyit, amire japánul mondja, hogy "henna koe", vagyis, hogy fura lett a hangja, ebből a GG kihozta, hogy "De buzis hangom lett!", pedig nem arról van szó, hogy ne értették volna, hogy mit mondott a karakter japánul, csak egyszerűen úgy voltak vele, hogy ez így viccesebb lesz. (Véletlenül ez "a szüzességemben mernék fogadni" nem szintén az ő subjuk volt? XDDD) A Berserknél amúgy remélem, hogy ezt a gagyi feliratot már rég dobták Addictsról és valami normálisabbra cserélték, szóval még ha magyarral is nézted volna, akkor is kimaradna szerintem, csak úgy meséltem, hogy anno ilyesmi színvonalúak voltak a magyar subok, persze tisztelet a kivételnek, meg igazából ezen a mondaton azóta is röhögök, szívesen néznék szigorúan poén jelleggel egyéb sorozatokat is ettől a fordítótól. XDDD (Pl. ha ő fordítaná a Shingekit, nézzük meg mondjuk a 16-os részből Erwin beszédének lehetséges fordítását: HorribleSubs: "We will find a clue that will end this century of Titan rule.", a Berserk magyar feliratozója: "Az óriások évszázados faszagyerekségének lőttek!", vagy valami hasonló lenne, ha megtartaná azt a szokását, hogy mindig tökéletes érzékkel találja el az animéhez leginkább passzoló beszédstílust. XDDD)
Rui-chan írta:Nagy mákod van, mert találtam egy angol fansub csapatot, Flax néven, aki kiadta a BD-n megjelent 2 részt. Igazából ők csak rápakolták a GG feliratát, akik a második legjobb feliratot készítik, úgyhogy nincs nagy probléma. (A legjobb szerintem az EveTaku felirata. A HorribleSubs meg tényleg horrible. ^^") Az opening karaoke szövege viszont maradt az eredeti, amit hallás alapján készítettek és még bele is égették a videóba. ^^" Ezt igazán kijavíthatták volna. A DeadFish is viszi az animét, és náluk divat, hogy utána lecserélik BD-re a részeket. Velük az a baj, hogy a Commie által készített feliratot használják, ami szvsz elég fura. Direkt leszedtem a 16. részt az ő verziójukban és nem győztem pislogni a fordításokon.
Tök jó, köszi! :D Akkor majd tőlük szedem le, ha a TV végig kijött. :) (Az opening karaoke mondjuk így tényleg gáz, de semmi sem lehet tökéletes. ^^")
Rui-chan írta:A vicces az, hogy az a srác rám írt AA-n, hogy én mit látok a Shingekiben, magyarázzam már el neki! XD
Fura, ha utálja a sorozatot, meg a fanjait is, nem értem, mit akar... XD (Vagyis sejtem: vitázni, hogy aztán utólag azzal is henceghessen, hogy ő "hogy kiosztja a kis hülye fangörcsöket, akik nem tudják, hogy mi a minőségi anime", függetlenül attól, hogy amúgy a vitában mennyire is volt neki igaza. ^^""")
Rui-chan írta:Szerinte a kommentjeid nem bizonyítottak számára semmit, csak belekötöttél az írásába, ahogy azt a legtöbb elvakult fan szokta tenni, ha szidják a kedvencét.
Ha szerinte az "belekötés" volt, hogy rámutattam arra, hogy hamis tényekre alapozva kritizálja a sorozatot, akkor nem tudok vele mit csinálni. ^^" "Belekötést" meg nem tudom látott-e már, de az szerintem valahogy úgy nézne ki, hogy "Hüjjegyerek, a Shingeki no Kyojin a világ legjobb animéjje!!!!444" XD Btw, ha más animéknél is így érvel, szerintem még meg is érdemli, hogy rátámadjanak a fanok, hiszen nem csoda, hogy megteszik, ha egyszer hülyeségekkel érvel. XD (Mondjuk azzal kapcsolatban legalább nem lőtt mellé, hogy valóban az egyik kedvence animémet szidta, a Shingeki ugyanis már most bekerült azok közé, pedig még vége sincs. :3 XD)
Rui-chan írta:Az meg külön durva volt, hogy válaszként lelőtt egy csomó spoilert a mangával kapcsolatban. Mi van azokkal, akik nem olvasták a mangát, mert csak az anime után akarnak belekezdeni?
Na igen, hogy pozitívumot is írjak róla, legalább azt értékeltem, hogy Junchinál még nem volt annyira szemét, hogy akár "csak úgy", akár "bosszúból" elkezdjen a mangából spoilerezni, hogy kitoljon azokkal, akik még nem olvasták. (Bár lehet csak Junchit nem akarta felhergelni, mivel tudtommal ő is csak az animét nézi és mivel a saját blogja, kénytelen minden postot átolvasni, már csak a moderáció miatt is, ergo lehet Palacsinta nem akarta kockáztatni, hogy vele is kitoljon. XD)
Rui-chan írta:Egyébként küldtem neki egy szép hosszú levelet, aztán elkezdtünk "beszélgetni". Ahogy levettem, ő nem is egy nagy animés, csak unaloműzőként szokta nézni. (A Sakurasou no Pet na Kanojo első részébe belenéztem, de nem estem hanyatt tőle. A másik pedig, hogy amikor haverokkal nyaraltunk Balatonon, akkor megnéztük a Girls und Panzer című sorozatot. Attól is mindenki el volt ájulva, de szerintem csak egy újabb "moe kislányok komoly dolgokat csinálnak" anime. A lolik tankot vezetnek, és egymást lövöldözik, iskolai klubtevékenység címszó alatt. Ehh... ^^") És akkor csodálkoznak, hogy egy kiemelkedő animének tartom a Shingeki-t. >.<"
Amúgy kb., szóval nehogy már még mi érezzük magunkat hülyén, amiért szeretjük a Shingekit, miközben olyan emberek szólják le, akik hatszor kommerszebb animékért rajonganak. Amúgy Palacsintánál az még talán nem is lenne baj, hogy nem sok animét látott, csak közben mégis igyekszik úgy beállítani magát, mintha ő szakértője lenne, pontosan meg tudná mondani, hogy melyik "ér valamit" és melyik nem (ez a legidegesítőbb, mert ha úgy fogalmazna, hogy melyik tetszik neki és melyik nem, az mindjárt szebben és igazságosabban hangzana), illetve rendre a nagyon hypolt cuccokba köt bele. Van egy olyan érzésem, hogy ha mondjuk a Sakurasou no Pet na Kanojo, meg a Hataraku Maou-sama is akkora hype-ot kapott volna, mint a Shingeki és mindenki dobálná rá a 9-10 pontokat, akkor hirtelen már nem azok lennének az ajánlott animéi, hanem egyből osztani kezdené őket. A Girls und Panzer meg szerintem is elég gyenge lett, bevallom, három epizódot bírtam belőle, aztán töröltem a fenébe. ^^" Persze volt, aki mondta, hogy "amíg az oroszokig nem jutottál el, addig nem láttál semmit", de hadd ne nézzem már meg azért a sorozat felét, mert ott van egy fordulópont, ami után már fúdejó. (Vagy esetleg az sem, csak pont az a csata kivételesen jobb lett, de amúgy előtte és utána is unalmas.) Akartak valami újabb koncepciót, de egyrészt ahogy mondod, annyi "loli + valami más" párosítást láttunk már, hogy egyrészt ez a "loli + tank" sem lett akkora úttörő újítás, másrészt meg minél inkább próbálták az animében magyarázgatni, hogy ez tök normális abban a világban, annál erőltetettebbnek és nevetségesebbnek érződött számomra az egész. ^^" Leginkább arra mentek a készítők, hogy egyszerre fogják meg a loli-, illetve military-otaku közönséget, ez valszeg sikerült is nekik, de ettől még nem kéne a szezon legjobbjának, meg mit tudom én minek kikiáltani. ^^"
Rui-chan írta:Mikasát jobban kedvelem, mint Rivaille-t. A mangában mondjuk feljebb hozta magát a szememben, de még mindig nem tud akkorát dobbantani nálam, mint egyes embereknél. ^^" A 9. részben szimpatikus volt, de a tárgyalás alatt visszaesett semleges szereplővé. Ha már kedvenc, régebb óta a Felderítőknél szolgáló férfi karaktert kell mondanom, akkor kapásból Erwint említem meg. Mikasa yandere arckifejezései feldobják a hangulatot. A 16. részben is milyen fejet vágott, amikor Rivaille nevét megemlítette. XD Jaj, az nagyon jó volt, amikor közölte a katonákkal, hogy a hús felvagdalása a specialitása. Szerintem akkor jobban féltek Mikasától, mint Erentől. XDDD Sasha poén és később lesz még szerepe az evésen kívül is.
Mikasát én az elején nem annyira csíptem, de nem utáltam, csak nagyon sztereotip szereplőnek tűnt és igazából azóta sem nagyon fejlődött a karaktere, de ha közte és Rivaille között kell választanom, még mindig inkább ő. (Apropó, nem tudom, hogy a MAL mennyire megbízható infóforrás, de most már oda is felkerült Rivaille karakterlapjára, hogy: "Age: Unknown (+30)", szóval fura, hogy már elvileg csak pletyka és nem tudni pontosan, de azért abban biztosak, hogy 30 fölött jár. XD Van erre valami utalás, ami alapján számoltak, vagy csak nagyon elharapódzott egy random fanpletyka? XD) A Felderítők férfijai közül Erwin eddig tényleg érdekes, bár még várok, amíg több dolog derül majd ki róla, egyelőre a titokzatossága enyhe bizalmatlanságot szül bennem. XD Sashánál meg nagyon fogok örülni, ha kissé fontosabb/komolyabb szerepben is látjuk majd. :D
Rui-chan írta:Igen, arra gondoltam. Ez is olyan történet, hogy csak még több megválaszolásra váró kérdést tesz fel. Egyébként tényleg brutál elméleteket lehet gyártani. A történetben elhangzó névre pedig érdemes figyelni. (Nem Ilse-re gondolok, hanem a másikra.) Eredetileg augusztusban jött volna ki, de átrakták decemberre a megjelenést. Én mondjuk nem bánom, mert augusztusban még futni fog a fő sorozat, szóval így még decemberre is jutni fog egy kis Shingeki. ^^ Ezt az időt pedig felhasználhatják arra, hogy jobban kidolgozzák a történetet és az animáció minőségét is javíthatják.
Igen, pont az említett név volt az, ami az elméletem igazán durva oldalát szolgáltatja. Ráadásul lehet, hogy csak én látom bele, vagy a mangaka vezet direkt félre, de a legutóbbi anime epizód is alátámasztotta ezt, bár lehet tényleg csak beleképzeltem. Viszont ha beigazolódik, akkor megint be fog bizonyosodni, hogy a mangaka nagyon jól kitalált mindent előre. És erről a témáról ugrok is, mert most majdnem olyasmivel akartam poénkodni, ami ha nem is közvetlenül az extra fejezetre utal, de akinek kettőnél több agysejtje van, egyből kitalálta volna magától is, hogy mire célzok, szóval gyorsan abba is hagyom. ^^" Ja, még annyit, hogy én épp azért örültem volna, ha már augusztusban kijön ez a sztori animében is, mivel egyrészt a mangában is kb. a történet ezen pontján hozta be a mangaka és gondolom nem véletlenül, másrészt meg így akkor nem kéne decemberig hallgatnom az elméleteimről, mert elég durván lendített ez a rövid fejezet a történeten. XD
Rui-chan írta:Hogy AA-n mit lehet normálisan kibeszélni? Kb. semmit. ^^" Régóta tag vagyok, de csak az utóbbi időben szoktam rendszeresen írni oda. Próbálok mindenkivel jól kijönni, aki reagál a hozzászólásaimra vagy, ha vitába csapna át egy „párbeszéd”, akkor poénnal lerendezni és továbblépni. Nem is annyira off ez a téma, mert pont a Shingeki kapcsán esett meg velem, amit elmesélek. Ugyebár a topicjába érkeztek a rosszalló kommentek, amiket elolvastam és elfogadtam, mondván nem egyezhet mindenkinek az ízlése. Ha nagyon elharapództak az indulatok, akkor elegánsan távoztam és napokig nem néztem be a topicba, mert nem volt kedvem azt olvasni, ahogy egymást oltogatják az emberek, olykor eléggé sértő stílusban. (Ez még az anime indulásának elején volt, és ha jól emlékszem, akkor költöztem át erre a fórumra.) Írtam én is pár embernek, de csak tisztáztam pár dolgot az animével kapcsolatban, mivel igény volt rá. Viszont soha senkinek nem vetettem a szemére, amiért nem tetszik neki a Shingeki! A nyári szezonban indult Inu to Hasami wa Tsukaiyou-val kapcsolatban megemlítettem, hogy mennyire megölte a jó alapötletet az otakucsapda megvalósítás, a főszereplő csaj nem jön be, mert szadizza azt a szerencsétlen kutyát és dobtam az animét egy rész után. Erre rögtön reagáltak, bezzeg az nem zavar engem, hogy a Shingekiben óriások esznek embereket! Egyébként AA-n most mindenki odavan a Highschool DxD-ért, aminek elég volt egyetlen egy jelenetét megnéznem, hogy tudjam, miről szól. >.<” Mellesleg Kaji Yuuki ott is fülsértően nyávogó hangon szólaltatja meg a főszereplőt.
Ezt a kutyásat bevallom, nem is ismertem, de így a kép és a MAL-os leírás alapján tényleg arra játszik rá, hogy a mazochista otakukat szolgálja ki. (Bakemonogatariban is ment ugye Senjougahara és Araragi között ez a fizikai kínzás tűzőgéppel, ollóval, tollal és egyéb tárgyakkal, na itt most emelik a tétet és a srác még csak nem is ember, hanem kutya. Abszolút kiszolgáltatottság, oh yeah! :dirr:) Mondjuk oké, ebbe az elborult alapsztori miatt még lehet be is néznék, de kétlem, hogy halálra isteníteném, legalábbis nem a Shingekivel szemben. XD A Highschool DxD-n korábban gondolkodtam, hogy lehet majd egyszer belekezdek, az más kérdés, hogy pontosan tudom, hogy valóban csaj "arról" szól, és eszem ágában sem lenne egy lapon említeni a Shingekivel minőség vagy sztori terén. XD Amúgy ilyen hárem-ecchi cuccokban az én "szerelmem" a To Love Ru, arra 10/10-et adtam fanboyságból, de attól még nyilván az is mérföldekre van egy Gurren Laganntól, egy FMA-tól vagy egy Shingekitől, eleve más kategória a kettő.
Rui-chan írta:Ha MondoConra jössz, akkor AnimeLand pultjánál biztosan megtalálsz majd. ^^ Náluk vagyok segítő, a figurás részlegnél. XD Kisebb rendezvényekre is szoktunk menni, Miskolcon mindig ott vagyunk. Régebben jártunk Oszakére is, de oda már nem éri meg lemenni.
Most már azt sem tartom kizártnak, hogy ott voltam már, ahol ti is, csak pont elkerültük vagy nem vettük észre egymást. XD Oszakén ugyanis eddig minden alkalommal jelen voltam, MondoConon meg igaz, hogy csak évi egyszer (általában az őszi vagy tavaszi Conra szoktam menni, de előtte ide a fórumra is kiírjuk általában, hogy ki megy), viszont ilyenkor sosem felejtettem el "benézni" Yakumóékhoz, megnézni, hogy miket árulnak, köszönni nekik, ilyesmi. XD Ha fiú lennél, most simán rákérdeztem volna, hogy nem az a nagydumás srác vagy-e, akit szerintem Yakumo azért hív mindig, mert helyette is baromi jó marketingszöveget nyom, gyakorlatilag majdnem minden mangához van valami hozzáfűzni valója, sőt, amikor meglátta a My Little Pony-s kitűzőmet, akkor arról is elkezdtünk vele beszélgetni. XD Bár lehet, hogy ennyiből már tudod, kire gondolok. XD (A nevét sajnos nem tudom.) Na, a lényeg, hogy akkor ha valamelyik következő MondoConon leszek (azért évente legalább egyszer szeretek eljutni rá ), tuti találkozni fogunk. :)
Rui-chan írta:Ezt most nagyon jól esett olvasni. ^^ Azt hittem egyedül vagyok Armin fan, mivel sokan idegesítő karakternek kiáltották ki, de nem vették észre, hogy ő fejlődött legtöbbet. És most a mangáról nem is beszélek, mert erősen spoileres lenne. Valószínűleg nagyon fog tetszeni a 16. rész, mert Jean karakterére koncentrál. A mangában jelenleg Reiner-t és Bertholdt-ot kedvelem még, az utóbbi fejezetekben sok minden kiderült róluk.
Armin szerintem teljesen okés, még talán a legeleje körül volt pár olyan reakciója, amire rá lehetne kenni, hogy idegesítő, de könyörgöm, akkor épp felfalták előtte az egyetlen barátját. ^^" Nem tudom, egyesek úgy néznek animét, hogy elvárják, hogy minden karakter Superman legyen... Ja és ahogy fentebb is utaltam rá, végül csak leszedtem a HorribleSubs-féle verziót, nem bírtam már kivárni GG-éket, legkésőbb hétfőre ígérték a részt, ma meg már szerda van. És igen, ez is jó rész volt, olyan sok esemény mondjuk most nem történt, de az a kevés fontos volt (csatlakozás, Eren találkozása a többiekkel, stb.), viszont még tényleg várnék a teljes véleményezéssel addig, amíg GG-ék kihozzák az ő verziójukat, mert jobb lesz úgy írni róla. Már nézés közben is zavart a másféle fordítás, pl. hogy a Recon Corps nem Recon Corps. (De eltaláltad, a Jean-os jeleneteknek nagyon örültem. :D)
A mordályos nyul írta:Mondjuk a topic elején te is ezer évet írtál, most (pár kommentel fentebb) meg azt, hogy a falon kívül voltak a gyerkőcök, szóval azt mondanám, hogy nem olyan nehéz figyelmetlenül nézni valamit. :roll:
Az "ezer vs száz" valóban az én hülyeségem, azt szimplán keverem néha, de igyekszem memorizálni. XD A fal meg jóval "érthetőbb" a mangában, megnéztem abban a sztori elejét és látszott is, hogy két fal között vannak Erenék. (Meg akkor még nem tudtam, hogy vannak ilyen kiszögellések a falon és azokban is egy komplett városnegyed helyezkedik el, Rui-chan írta azt is utólag, hogy ezt direkt csinálták ilyenre az emberek, hogy a nagy számú lakossal "odacsalják" az óriásokat és inkább csak azokon a bizonyos pontokon támadják a falat, ne pedig akárhol.) A másik meg, hogy azért szerintem van különbség aközött, hogy én az első pár rész során még félreértettem dolgokat, meg spekulálgattam és aközött, hogy Palacsinta elvileg már a teljes Shingeki mangát lenyomta és még döngette is a mellét, hogy ő már ismeri a teljes sztorit és ebből látja, hogy 3/10-nél nem ér többet, majd ezt a véleményét elkezdte mindenféle rosszul megjegyzett, illetve légből kapott infókra alapozni. Az még talán bocsánatos bűn, ha valaki eltéveszt valamit, vagy nem emlékszik egy infóra, de ha már annyira a sorozatról akar vitázni, legalább "készüljön fel belőle". (Amikor anno Naruto-fanokkal vitáztam, volt is, aki megkérdezte, hogy nem vagyok-e "látens fan", mert szerinte túl jól ismertem a mangát/animét ahhoz képest, hogy elvileg utálom. XD Én meg mondtam, hogy nem erről van szó, de szerintem ha már valaki feltétlenül ilyen belemenős stílusban, a sztori egyes pontjait szeretné kritizálni, akkor az a minimum, hogy legalább nézzen utána a dolgoknak, különben a fanok jogosan fogják kiröhögni. XD) Meg ezt pont neked magyarázzam, amikor téged még talán jobban felhúzott Palacsinta, mint engem? XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A Horrible subs mitől horrible? :S Én az övéket néztem, és nem vettem észre semmi durvát, persze lehet csak nem tűnt fel.
A recon-ról most néztem csak meg most néztem meg csak, hogy pontosan mit is jelent, de Horrible-ék fordítása sem rossz csak nem jutott eszükbe, hogy van katonásabb kifejezés rá. Persze hacsak nincs valami hivatalos mangakai kikötés, hogy ez a hivatalos név, mint a Fullmetal Alchemist-nél.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Most már azt sem tartom kizártnak, hogy ott voltam már, ahol ti is, csak pont elkerültük vagy nem vettük észre egymást. XD
Én Rui-chant mindig megtalálom, csak sosem tudok hosszabban szót váltani vele, mert AL pultja finoman szólva is mágnesként vonzza a népeket, és ha én ott feltartanám az embereket szövegeléssel, félek nem lennék valami közkedvelt. :D
Titkos írta:Ha fiú lennél, most simán rákérdeztem volna, hogy nem az a nagydumás srác vagy-e, akit szerintem Yakumo azért hív mindig, mert helyette is baromi jó marketingszöveget nyom, gyakorlatilag majdnem minden mangához van valami hozzáfűzni valója, sőt, amikor meglátta a My Little Pony-s kitűzőmet, akkor arról is elkezdtünk vele beszélgetni. XD
Ő amúgy Jakker és jah, kábé akármilyen témát dobsz föl, ő reflexből hozzá tud szólni. xD

(Nah, de abbahagyom az OFFot...)

Hogy azért érdemben is hozzászóljak:

Ok, szóval akkor már biztos, hogy nem OnoD a bűnös. (Mehh, egyszerűen nem akaródzik a nyelvemre esni a fickó neve, de nem ő az egyetlen - valahogy itt legjobb esetben is elégségesre vizsgáznék a nevekből, pedig nem szokott az ilyesmivel gondom lenni, a Bleachben anno kívülről fújtam az összes karaktert, de még a kardjaikat is... Öregszem.)

Viszont sajna pár hete lelőttem egy durva spoilert, hogy Annie szarkavaró, sőt ő a női óriás + az előző részben feltűnően fókuszba lett ismét hozva, szal ez alapján azt mondanám, ő volt az, aki legyakta a két teszt subjectet.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Én meg nem emlékszem, hogy írtam-e már ide, vagy csak Mordályosnak meséltem, de mennyire jófejség már a mangakától, hogy ha megnézitek, nincs két egyforma fizimiskájú óriás, pedig azért már láttunk egy párat. Oké, lehetnek hasonló-fejűek, nyilván az ő fantáziája is véges, de még így is tök kreatív már, hogy mindet másmilyenre csinálja, megtehetné, hogy a buta "közkatonák" kapnának egy "egyenóriás" dizájnt és csak a Colossal, meg a hasonló intelligens titánok lennének egyediek.
A mangában pedig még inkább különböznek, az anime valahogy kicsit egységesebbre rajzolta meg a sima óriásokat. Egyébként tényleg nagyon jó, hogy másmilyennek néznek ki a dögök, így nem lehet csak úgy "odadobni" őket, mint más animék ellenségeit. Pl. a Muv-Luv Alternative volt ilyen, hogy a típus-szörnyeket ctrl+c, ctrl+v megoldással dobták be, hogy jól nézzen ki a csata.
Titkos írta:Na, most gyorsan megnéztem, az pont a nyolcadik kötet vége és még marad is három egész kötet az aktuális fejezetig, szóval remélem, ez igaz lesz. Amúgy ha most meg az lenne a bajuk, hogy túlságosan begyorsul a sztori, akkor tényleg azt tudom mondani, hogy "egyeseknek semmi se jó".
Ráadásul ez pont egy olyan kötet, ami úgy ér véget, hogy van egy váltás benne. Van egy olyan érzésem, hogy az utolsó néhány oldal már nem lesz benne, mert akkor túlságosan is nagy cliffhangerrel végződne az anime. Így is megrökönyödést fog kiváltani, de talán kevesebben fognak hisztizni, mint egyébként. Ha egyszer belelendülsz a mangába, nagyon nehéz abbahagyni. Amikor behoztam magam a legújabb fejezetig, közel 7 kötetet olvastam el egy nap. XD Jaj, de várom már a szombat estét, amikor végre leszedhetem a raw-ot! ^^
Titkos írta:Persze, angol subban is előfordulnak amatőrök, vagy szándékosan "poénkodók", de náluk nagyobb rá az esély, hogy tudom, melyikükre jellemző és azt elkerülöm, míg a magyarokkal nem nagyon vagyok képben. ^^" (Véletlenül ez "a szüzességemben mernék fogadni" nem szintén az ő subjuk volt? XDDD)
Nem tudom, hogy melyik csapat követte el a SAO azon fordítását, de elképzelhető, hogy GG volt. Szép lassan kitapasztaltam a magyar fansub csapatokat is, és tényleg vannak furcsák, de a többségük most már minőségi munkát ad ki a keze alól.
Titkos írta:Tök jó, köszi! :D Akkor majd tőlük szedem le, ha a TV végig kijött. :) (Az opening karaoke mondjuk így tényleg gáz, de semmi sem lehet tökéletes. ^^")
Még jobb hír, közben felkerül nyaatorrents-re egy másik BD kiadás. ^^ Asenshi néven fut a csapat és csináltak egy pöpec karaoket az openinghez, valamint úgy tűnik, hogy saját maguk fordítják a szöveget. Remélem végig fogják vinni, bár úgy tűnik, ők mindig kicsit késve fogják kiadni a BD verziót. Mondjuk ez nem akkora baj, sokan úgyis egyben töltik le az egészet.
Titkos írta:Ha szerinte az "belekötés" volt, hogy rámutattam arra, hogy hamis tényekre alapozva kritizálja a sorozatot, akkor nem tudok vele mit csinálni. ^^" "Belekötést" meg nem tudom látott-e már, de az szerintem valahogy úgy nézne ki, hogy "Hüjjegyerek, a Shingeki no Kyojin a világ legjobb animéjje!!!!444" XD Btw, ha más animéknél is így érvel, szerintem még meg is érdemli, hogy rátámadjanak a fanok, hiszen nem csoda, hogy megteszik, ha egyszer hülyeségekkel érvel. XD (Mondjuk azzal kapcsolatban legalább nem lőtt mellé, hogy valóban az egyik kedvence animémet szidta, a Shingeki ugyanis már most bekerült azok közé, pedig még vége sincs. :3 XD)
Téged AA-n már rég széttéptek volna. XDDD Nagyon sok olyan Shingeki fannal találkoztam már, akik tényleg így próbálják megvédeni a sorozatot, de ők valószínűleg csak a hype vonattal utaznak, ha vége lesz, akkor lecsillapodnak. Ilyenek mindig vannak és még bőven lesznek is, de nálad pont érződik, hogy tényleg szereted az animét. Főleg, mivel korábban írtad, hogy az eleje annyira nem jött be, csak a 4. résztől kezdted igazán megkedvelni. Nekem is kedvencekben fog kikötni, mert az igaz, hogy a Trost arc totyogása nem tett valami jót az animének, de nálam az utóbbi 3-4 rész megint erősen felhúzta az értékelést.
Titkos írta:(Apropó, nem tudom, hogy a MAL mennyire megbízható infóforrás, de most már oda is felkerült Rivaille karakterlapjára, hogy: "Age: Unknown (+30)", szóval fura, hogy már elvileg csak pletyka és nem tudni pontosan, de azért abban biztosak, hogy 30 fölött jár. XD Van erre valami utalás, ami alapján számoltak, vagy csak nagyon elharapódzott egy random fanpletyka? XD) A Felderítők férfijai közül Erwin eddig tényleg érdekes, bár még várok, amíg több dolog derül majd ki róla, egyelőre a titokzatossága enyhe bizalmatlanságot szül bennem. XD Sashánál meg nagyon fogok örülni, ha kissé fontosabb/komolyabb szerepben is látjuk majd. :D
Végül kiderült, hogy Rivaille életkorát csak úgy elkezdték terjeszteni, aztán a sok fan bevette és futótűzként terjedt el a neten. Érdekes, hogy MAL-ra is feltették, pedig kijött már egy hivatalos Shingeki Guide Book és abban sem szerepel az életkora. A Shingeki wikia oldalon is unknown szerepel, pedig az tényleg naprakész információkat közöl. (Emellett rendkívül spoileres, tehát extrém óvatossággal kell ott nézelődni.) A titokzatosságnak oka van, de ezt majd úgyis elmondják az animében. ^^ Sasha igazán komoly szerepet csak a későbbi fejezetekben kapott, ami már nem fog beleférni az animébe, de ő is kilép a comic relief karakteréből.
Titkos írta:Igen, pont az említett név volt az, ami az elméletem igazán durva oldalát szolgáltatja. Ráadásul lehet, hogy csak én látom bele, vagy a mangaka vezet direkt félre, de a legutóbbi anime epizód is alátámasztotta ezt, bár lehet tényleg csak beleképzeltem. Viszont ha beigazolódik, akkor megint be fog bizonyosodni, hogy a mangaka nagyon jól kitalált mindent előre. És erről a témáról ugrok is, mert most majdnem olyasmivel akartam poénkodni, ami ha nem is közvetlenül az extra fejezetre utal, de akinek kettőnél több agysejtje van, egyből kitalálta volna magától is, hogy mire célzok, szóval gyorsan abba is hagyom. ^^" Ja, még annyit, hogy én épp azért örültem volna, ha már augusztusban kijön ez a sztori animében is, mivel egyrészt a mangában is kb. a történet ezen pontján hozta be a mangaka és gondolom nem véletlenül, másrészt meg így akkor nem kéne decemberig hallgatnom az elméleteimről, mert elég durván lendített ez a rövid fejezet a történeten. XD
A névvel kapcsolatban erősen lehet sejteni, hogy mi a helyzet. A legutóbbi manga fejezetben ráadásul volt egy akkora WTF moment, hogy csak pislogtam. És pont a név miatt volt annyira fura ez az új információ. Mondjuk mostanában a manga tele van ilyen magyarázatokkal, amik elsőre tök értelmetlennek tűnnek elsőre, de visszaolvasva a legtöbb dologról kiderül, hogy már korábban volt rá erős utalás. Úgy érzem most érkezett el a történet egy fordulóponthoz, vagyis innentől bármi megtörténhet. (Karakterhalálokra már felkészültem, mert néhányuk köré erősen gyűlnek a death flag-ek.) Mondjuk PM-ben nekem elküldheted a gondolataidat, hiszen úgyis jóval előrébb járok a mangában, szóval inkább én tudnék spoilerezni. XD
Titkos írta:Ezt a kutyásat bevallom, nem is ismertem, de így a kép és a MAL-os leírás alapján tényleg arra játszik rá, hogy a mazochista otakukat szolgálja ki. (Bakemonogatariban is ment ugye Senjougahara és Araragi között ez a fizikai kínzás tűzőgéppel, ollóval, tollal és egyéb tárgyakkal, na itt most emelik a tétet és a srác még csak nem is ember, hanem kutya. Abszolút kiszolgáltatottság, oh yeah! :dirr:) Amúgy ilyen hárem-ecchi cuccokban az én "szerelmem" a To Love Ru, arra 10/10-et adtam fanboyságból, de attól még nyilván az is mérföldekre van egy Gurren Laganntól, egy FMA-tól vagy egy Shingekitől, eleve más kategória a kettő.
A kutyás anime alapsztorija szerintem nagyon jó, ha egy normális, fanservice mentes krimit hoztak volna ki belőle, akkor nem hőbörögnék. (Szegény kutyust pedig annyira sajnáltam, tényleg olyan kiszolgáltatott volt a csajjal szemben.)
A To Love-Ru első évadát láttam és még tetszett is, de tovább már nem folytattam. Állítólag az utána következő évadok már sokkal jobbak, de a Darkness egyik jelenetébe sikeresen belefutottam és akkor mondtam azt, hogy "na jó, nem hentait akarok nézni ecchinek álcázva"! :? Nekem is vannak ilyen guilty pleasure animéim, amikről jól tudom, hogy történetileg nem sokat érnek, viszont minden más annyira megfogott bennük, hogy lazán adtam rájuk a 8, 9 pontokat. XD
Titkos írta:Most már azt sem tartom kizártnak, hogy ott voltam már, ahol ti is, csak pont elkerültük vagy nem vettük észre egymást. XD Oszakén ugyanis eddig minden alkalommal jelen voltam, MondoConon meg igaz, hogy csak évi egyszer (általában az őszi vagy tavaszi Conra szoktam menni, de előtte ide a fórumra is kiírjuk általában, hogy ki megy), viszont ilyenkor sosem felejtettem el "benézni" Yakumóékhoz, megnézni, hogy miket árulnak, köszönni nekik, ilyesmi. XD
A legutóbbi Oszakén már nem voltunk, előtte igen, viszont akkor jól leléptem a pult mögül és elmentem DDR-ezni. XD Legközelebb már figyelni fogok, a névtáblád miatt úgyis meg foglak ismerni. ^^ Támpontnak pedig használhatod majd a rengeteg kisfigurát és a két vitrint, amik mögé bújni szoktam.
Titkos írta:Armin szerintem teljesen okés, még talán a legeleje körül volt pár olyan reakciója, amire rá lehetne kenni, hogy idegesítő, de könyörgöm, akkor épp felfalták előtte az egyetlen barátját. ^^" Nem tudom, egyesek úgy néznek animét, hogy elvárják, hogy minden karakter Superman legyen... Ja és ahogy fentebb is utaltam rá, végül csak leszedtem a HorribleSubs-féle verziót, nem bírtam már kivárni GG-éket, legkésőbb hétfőre ígérték a részt, ma meg már szerda van. És igen, ez is jó rész volt, olyan sok esemény mondjuk most nem történt, de az a kevés fontos volt (csatlakozás, Eren találkozása a többiekkel, stb.), viszont még tényleg várnék a teljes véleményezéssel addig, amíg GG-ék kihozzák az ő verziójukat, mert jobb lesz úgy írni róla. Már nézés közben is zavart a másféle fordítás, pl. hogy a Recon Corps nem Recon Corps. (De eltaláltad, a Jean-os jeleneteknek nagyon örültem. :D)
Engem sokkal jobban zavarnak a faarcú karakterek, akik semmilyen érzelmet nem mutatnak ki, mert az milyen „cool”. Nos, nekem baromira nem az, érzelmeket akarok látni a szereplők arcán! Ezért nem is idegesít az anime ábrázolásmódja, amibe sokan belekötnek. Úgy vagyok vele, hogy nem kell minden részbe tömény akció és halál, ezeket is ugyan úgy tudom élvezni. Sőt, ez a mostani rész nekem nagyon tetszett és ciki vagy sem, bizony könnybe lábadt a szemem bizonyos jeleneteknél! Jean üvöltése pedig megborzongatott, a seiyuuk nagyon jól játszanak az érzelmekkel.
A mordályos nyul írta:A Horrible subs mitől horrible? :S Én az övéket néztem, és nem vettem észre semmi durvát, persze lehet csak nem tűnt fel.
Kíváncsiságból leszedtem a legújabb részt a Horri verziójában. Talán a 3. vagy 4. részt néztem meg anno az ő fordításukban és akkor még nem álltak a helyzet magaslatán, de a mostani már tényleg jól sikerült.
Junchi írta:Én Rui-chant mindig megtalálom, csak sosem tudok hosszabban szót váltani vele, mert AL pultja finoman szólva is mágnesként vonzza a népeket, és ha én ott feltartanám az embereket szövegeléssel, félek nem lennék valami közkedvelt. :D
Néhány ismerősömet ez nem zavarja, rendszerint szóval tartanak, pedig figyelnem kéne a vevőkre. Sajnos még azt sem tudom mondani, hogy gyere oda egy kevésbé forgalmas időszakban, mert minden Conon más-más időpontban döntenek úgy az emberek, hogy szépen eltűnnek és ott hagynak minket unatkozni.
Junchi írta:
Titkos írta:Ha fiú lennél, most simán rákérdeztem volna, hogy nem az a nagydumás srác vagy-e, akit szerintem Yakumo azért hív mindig, mert helyette is baromi jó marketingszöveget nyom, gyakorlatilag majdnem minden mangához van valami hozzáfűzni valója, sőt, amikor meglátta a My Little Pony-s kitűzőmet, akkor arról is elkezdtünk vele beszélgetni. XD
Ő amúgy Jakker és jah, kábé akármilyen témát dobsz föl, ő reflexből hozzá tud szólni. xD
És nem mellesleg kedves párom, szóval ismerem a stílusát. XDDD Néha úgy érzem, hogy túlságosan is nyomul a vevőkre, de úgy látszik őket ez nem zavarja. ^^
Junchi írta:Ok, szóval akkor már biztos, hogy nem OnoD a bűnös. (Mehh, egyszerűen nem akaródzik a nyelvemre esni a fickó neve, de nem ő az egyetlen - valahogy itt legjobb esetben is elégségesre vizsgáznék a nevekből, pedig nem szokott az ilyesmivel gondom lenni, a Bleachben anno kívülről fújtam az összes karaktert, de még a kardjaikat is... Öregszem.)
Ez mondjuk nem csoda, hiszen a japán nevek helyett itt főleg germán, angolszász, illetve szláv eredetű nevek vannak, amik szerintem eleve nehezebben ragadnak meg az ember fejében. Én könnyebben beszélek, 11 kötetnyi manga és 16 anime rész alatt csak megjegyeztem a neveket. Mondjuk a manga hivatalos angol fordítása néhol eléggé eltér a fanfordítástól nevek terén, úgyhogy már kezd kialakulni bennem egy kisebb kavarodás.
Junchi írta:Viszont sajna pár hete lelőttem egy durva spoilert, hogy Annie szarkavaró, sőt ő a női óriás + az előző részben feltűnően fókuszba lett ismét hozva, szal ez alapján azt mondanám, ő volt az, aki legyakta a két teszt subjectet.
Uhh, az nem jó! >.<" Magamnak a Colossal és Armored Titan kilétét lőttem le, még mielőtt eljutottam volna a mangában odáig, hogy kiderül, szóval üdv a klubban! ^^" Spoiler:Egyébként igazad van, valóban Annie ölte meg a két elfogott óriást.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mivel GG-ék még most sem voltak képesek kihozni az epizódot, én meg két nap múlva utazom és egy hétig nem leszek utána netközelben, ezért inkább gyorsan véleményezem a 16-os részt, így is lesz két másik, mire visszatérek. XD

Túl sok esemény még ebben az epizódban sem történt (de a preview alapján a következő részben már annál több fog XD), viszont az a kevés fontos volt a történet és a szereplők szempontjából, valamint nem elhanyagolható, hogy végig hihetetlenül feelinges volt a rész. Először a lágy zene, miközben Connie, Annie és Armin beszélgettek, aztán Erwin beszéde után a szereplők választása és egyik kedvenc számunk felhangzása a jelenet végén (aminek még sajnos mindig nem tudom a címét fejből ^^"), majd ami mindent vitt: az epizód zárójelenete, amikor nyitják a kaput és közben az az isteni zene szólt. (Tényleg, ez utóbbi rajta volt az OST-on, vagy ez már annak egy újabb feldolgozása/remixe volt?) Illetve nagyon tetszett még az a grafikai megoldás, meg az egész jelenet, amikor mutatják, hogy főszereplőinken kívül mindenki otthagyja a teret, amikor dönteni kell és az a rengeteg ember megy el mellettük, ők meg a halálfélelemmel dacolva állnak ott. Az nagyon ütött. (Külön tetszett, hogy mutatták, hogy senki nem vidáman csatlakozik a Felderítőkhöz, örülök, hogy nem raktak be valami "comic relief" jelenetet, hogy az egyik szereplő mondjuk alig várja, hogy óriásokat irtson és ott vigyorog, miközben a többiek sírással küszködnek, vagy ilyesmi. Erre a szerepre amúgy is ott van már Eren meg Hanji, ők mindketten megszállottak a maguk nemében. XD

Btw, azért kb. igazam lett: egyedül Annie nem lett Felderítő, az összes többi főszereplő igen, azért ez így kicsit lol. XD Arra gondoltam, hogy a kevésbé bemutatott karik (pl. a szőke, rövid hajú fazon, meg a másik, aki hasonlóan néz ki, csak fekete/barna hajú kiadásban XD) mondjuk szintén vagy a rendőrséghez, vagy a harmadik csoporthoz fognak csatlakozni, aztán esetleg majd több szálon fut a sztori, mert kiderül, hogy azokban a körökben sincs minden rendben, vagy ilyesmi, de akkor ezek szerint nem így lesz. Annie-ra mondjuk kíváncsi leszek, hogy akkor most "kiírják", vagy neki külön szálon fut tovább a sztorija, bár azt is el tudom képzelni, hogy tényleg kiderül majd, hogy a rendőrségnél sem stimmel minden és ő lesz az, aki "téglaként" szállítja majd az infókat Erenéknek. (Végülis a mostani részből kiderült, hogy aggódik Arminék miatt is, szóval lenne értelme, hogy segítsen nekik.) Mondjuk az fura volt, hogy Arminék már tényként közölték, hogy "Annieról tudjuk, hogy rendőr akar lenni", kimondták ezt valaha korábban? ^^" (Gondolom még a kiképzés során.) Armin "készen állok arra, hogy meghaljak, ha kell" mondata engem is meglepett, bár igaza volt Annie-nak: ő gyenge, de elszánt és tényleg gyorsan fejlődik. :D

Aztán: Arminnal ugyanarra gondoltunk: Erwin vagy nagyon hülye, vagy nagyon tervez valamit, mert szvsz hatalmas baromság volt közölnie mindenkivel, hogy Erenék régi pincéjében lehet a megoldás kulcsa. Főleg annak fényében, hogy ezen a ponton már tudják, hogy tégla van a seregben. Ahogy kinyírták a két titánt a múltkori részben, úgy azt is simán megcsinálhatják, hogy titánná változnak, átrohannak Shiganshinába és szépen felgyújtják/lerombolják az egész pincét, aztán lőttek Erenék előnyének.

Mikasa pedig még mindig be van rágva Rivaille-ra. XD (És igen, az röhej volt, amikor azzal a legyes dumával próbálta menteni Erent. XD) A végén amúgy Eren mosolygása nekem is tetszett, főleg, mert beugrott, hogy anno gyerekként ő is ugyanúgy fanolta a Felderítőket, most meg már köztük van. :) Nekem is tetszett a hozzáállása Marco halálához, meg az is, hogy ha jól értettem, a vége felé őt is odaképzelte, mintha ott lenne Felderítőként a tobbiekkel együtt.
Rui-chan írta:Nem tudom, hogy melyik csapat követte el a SAO azon fordítását, de elképzelhető, hogy GG volt. Szép lassan kitapasztaltam a magyar fansub csapatokat is, és tényleg vannak furcsák, de a többségük most már minőségi munkát ad ki a keze alól.
Na, ennek örülök. :)
Rui-chan írta:Még jobb hír, közben felkerül nyaatorrents-re egy másik BD kiadás. ^^ Asenshi néven fut a csapat és csináltak egy pöpec karaoket az openinghez, valamint úgy tűnik, hogy saját maguk fordítják a szöveget. Remélem végig fogják vinni, bár úgy tűnik, ők mindig kicsit késve fogják kiadni a BD verziót. Mondjuk ez nem akkora baj, sokan úgyis egyben töltik le az egészet.
Ennek pedig még jobban. :D Az abszolút nem gond, ha lassabban haladnak, csak csinálják jól, türelmes ember vagyok. XD (Főleg, hogy lehet én is azt fogom csinálni, hogy ha elérnek a végére és kiadnak valami BD batch file-t, akkor azt szedem le. XD)
Rui-chan írta:Téged AA-n már rég széttéptek volna. XDDD
Sanszos, főleg, hogy pl. Usteamen volt már hasonló vitám, csak ott "megcserélődtek" a szerepek: én voltam úgymond a "hater", ők meg a hardcore fanboyok (meg ott nem egy konkrét sorozatról beszéltünk, hanem úgy általában a lolis animékről), de a lényeg az, hogy a dolog egészen hamar odáig fajult, hogy mindenkinek habzott már a szája, végül a mod jött és lenyomott valami "szerencséd, hogy itt ilyen megértőek az emberek, mert máshol már rég kimoderáltak volna ilyen stílussal" (pedig nem éreztem úgy, hogy parasztabb lettem volna annál a stílusnál, ahogy mondjuk ide is irkálok, meg mondta ezt úgy, hogy a fanboyok már ilyeneket vágtak a fejemhez, hogy "lóf*szt érdekel, hogy neked herótod van a loliktól!"), és végül tényleg nem lett moderálás, de egy jó kis flame war azért kerekedett a dologból és nem igazán sikerült értelmesen megbeszélnünk a dolgokat, szóval azóta kb. kétszer is meggondolom, hogy ilyen nagyon hardcore fanközegben mennyire írjak akár negatív akár pozitív dolgokat bármiről. ^^" (A vicces, hogy volt egy másik kisebb beszélgetésünk szintén ugyanott, akkor meg pont a To Love Ru Darkness jött elő, ott arról írtam, hogy szerintem piszok gyenge lett a Darkness az alapsorozathoz képest, és kb. meg is indokoltam, hogy mi alapján gondolom ezt, erre ők annyira vettek komolyan, hogy kaptam valami "1/10, troll harder next time" postot, szal...) Szóval ja, ha AA-n is ez megy, csak mellé még azt is el kell viselnem, hogy úgy 2-3 éve animéző kamaszok osztják az észt, mintha ők lennének az animék Roger Ebert-jei, arra valahogy végképp nem vágyom. ^^"
Rui-chan írta:Nagyon sok olyan Shingeki fannal találkoztam már, akik tényleg így próbálják megvédeni a sorozatot, de ők valószínűleg csak a hype vonattal utaznak, ha vége lesz, akkor lecsillapodnak. Ilyenek mindig vannak és még bőven lesznek is, de nálad pont érződik, hogy tényleg szereted az animét.
Ennek örülök. :) Mármint, hogy érződik rajtam, hogy nem csak az aktuális hype miatt "másztam rá" a sorozatra. Igazából sosem értettem azokat, akiknél addig tart 1-1 cucc népszerűsége, amíg az éppen fut, azt meg végképp nem, amikor később, 1-2 év múlva a legnagyobb fanokból a legnagyobb haterekké vedlenek át és egyrészt magát a sorozatot szólják le (amit egykor ők is úgy istenítettek), másrészt az akkori fanokat is elkezdik fikázni (miközben anno ők is azok voltak). Junchit kérdeztem egyszer, hogy ez hogy lehet, mondta, hogy 1-1 újranézés azért megváltoztathatja az adott sorozatról alkotott képét az embernek és ezt meg is értem, de néha még így is extrémen magas azok száma, akik tényleg csak addig szeretnek egy animét, amíg "az a sláger". Na ők azok, akik tényleg a hype miatt kapaszkodnak fel rá, aztán ahogy vége a sorozatnak, el is felejtik, hogy egyáltalán létezett ilyen valaha. Engem a hype max annyiban befolyásol, hogy esetleg jobban felfigyelek egy olyan címre, amit ezren sztárolnak, vagy valamivel nagyobb elvárásaim lesznek vele szemben, de ennyi, ettől még ha az ember végignézi a MAL listámat, ugyanannyi lepontozott hype sorozatra bukkanhat rajta (Naruto - 3 pont, Bakemonogatari - 6 pont, stb.), mint istenítettekre (Gurren Lagann - 10, Shingeki -10, csak utóbbit majd akkor írom be, ha végig lement, de ezt már megelőlegezem neki xD).
Rui-chan írta:Főleg, mivel korábban írtad, hogy az eleje annyira nem jött be, csak a 4. résztől kezdted igazán megkedvelni. Nekem is kedvencekben fog kikötni, mert az igaz, hogy a Trost arc totyogása nem tett valami jót az animének, de nálam az utóbbi 3-4 rész megint erősen felhúzta az értékelést.
Igen, igazából az első négy rész nekem egy pöttyet hosszú felvezetés volt, egyrészt nem számítottam arra, hogy két egész epizód fog a kiképzésről szólni, másrészt Erenék anyjának megevését és az első Colossal Titan megjelenést is azt hittem, hogy lezavarják egy epizódban és végül ugye az is dupla lett. Szóval ott még nagyon rétestésztásan húzósnak éreztem a sorozatot, amin nem segített, hogy kapott egy olyan látványos és pörgős openinget, hogy azt hittem, itt minden egyes karakter epizódonként levág majd vagy tíz titánt. XD (Persze aztán az is be lett mutatva, hogy ez miért nem így működik. XD) Aztán a negyedik résztől felpörgött a sztori, ott már tényleg volt igazi "titánok vs. emberek" harc és onnantól jött be az is, hogy majd' minden epizódban volt legalább egy "ÚRISTEN, MOST MI LESZ? O__O" jelenet, ami határozottan jót tett a sorozatnak. XD (Plusz ne felejtsük ki Titán-Erent, aki baromi cool és az ő megjelenése, illetve maga az ötlet, hogy legyen a jófiúk oldalán is legalább egy titán harcos, nagyot lendített nálam az egész sorozat megítélésén, jó történeti fordulatnak tartottam.) Aztán ahogy írod, picit Trost vége felé lassult be ismét a sorozat, de mivel addigra már kellően magába szippantott, ezért egyrészt azt jobban elnéztem neki, másrészt ott érthető volt, hogy azért húzzák el, hogy pont a sorozat felénél legyen a váltás és utána kezdődjön a Felderítős arc. A mostani részek pedig ismét nagyon jók és vagy pörögnek (csak épp nem akció, hanem válaszok terén, ami szintén nem árt), vagy ha nem is pörögnek, de egy csomó fontos esemény zajlik, ami úgymond már "régóta érett", pl. a mostani részben a szereplők választásai, hogy hová is csatlakozzanak.
Rui-chan írta:Mondjuk PM-ben nekem elküldheted a gondolataidat, hiszen úgyis jóval előrébb járok a mangában, szóval inkább én tudnék spoilerezni. XD
Oké, akkor PM megy! XD
Rui-chan írta:A To Love-Ru első évadát láttam és még tetszett is, de tovább már nem folytattam. Állítólag az utána következő évadok már sokkal jobbak, de a Darkness egyik jelenetébe sikeresen belefutottam és akkor mondtam azt, hogy "na jó, nem hentait akarok nézni ecchinek álcázva"! :? Nekem is vannak ilyen guilty pleasure animéim, amikről jól tudom, hogy történetileg nem sokat érnek, viszont minden más annyira megfogott bennük, hogy lazán adtam rájuk a 8, 9 pontokat. XD
Igen, ez is ilyesmi nálam, szóval a sztorija nulla, a karakterek is kb. csak a szokásos otaku sztereotípiák, viszont ami lenni akart (fanservice-ecchi sorozat férfiaknak), abban szerintem az egyik legjobb volt. Talán pont azért, mert sosem akart több lenni, illetve azért is, mert az alap TLR-ben még nem vitte túlzásba a mangaka a dolgokat, lehet hülyén hangzik, de úgy éreztem, hogy a sok fanservice jelenetet is úgymond "szívvel írta", kedvelte a szereplőket és nem is volt olyan "borderline hentai" szintig fokozva a dolog, mint mondjuk egy Queen's Blade vagy hasonló csöcsfesztivál sorozatok. (Meg igazából elég jól végigment a különböző fétiseken is... XD Maid, nekomimi, stb., szóval meztelen nőt bármelyik mangaka képes rajzolni, az még nem is akkora kunszt, de ilyen jól végigmenni a fanboy fétiseken már tényleg bizonyos mértékű hozzáértésről tanúskodik, még úgy is, ha a hozzáértés lehet csak annyi volt, hogy épp elég hasonló mangát olvasott a mangaka. XD)

Mind a mangára, mind az animére igaz, hogy ami jó belőlük, az az alapsorozat (mangaként simán To Love Ru, animeként To Love Ru, To Love Ru OVA, illetve a Motto To Love Ru). A Darkness szvsz borzalmas lett, bár mondják, hogy ez a sorozat fanokat megosztó része, szóval az egyik tábor szerint még felül is múlta az alapsorozatot, a másik szerint pedig lerombolta azt, én az utóbbiakhoz tartozom. (Hogy értsd: a TLR mangát és az azokból készült animéket mindet olvastam/láttam és mindet 10/10-re értékeltem, persze ez fanboyizmus, de ez van. XD Ezzel szemben a Darkness mangát úgy 4-5 kötetig bírtam követni, aztán kb. majdnem dropped-ra is raktam, nagyon ritkán nézek már bele, hogy mi a fene folyik épp, és 3/10-re értékeltem, a belőle készült animéket pedig már meg sem néztem, mivel már a manga sem érdekelt. Szóval kb. ennyivel lett rosszabb. Amúgy ha jól rémlik, az volt az utolsó csepp a pohárban, amikor a mangaka a kedvenc karakteremet próbálta "gonosz szerepbe" erőltetni, amivel egyébként semmi bajom nem lenne, de történetileg olyan idiótán volt megcsinálva az egész, hogy ott lett végleg elegem a cuccból. Ja és azt még nem is tettem hozzá, hogy a sima TLR-t képes voltam végig beszerezni németül, úgy, hogy max nagyon alapfokon beszélem a nyelvet, csak hogy még erősebb legyen a love-hate kontrasztom a két sorozat között. XD)

A Darknessel szerintem nagyon sok gond van, most nagyon hosszan nem is fejtem ki, mert már így is off, meg lehet majd ezt is inkább PM-ben, de pár dolog:

-Történetet próbáltak erőltetni egy alapvetően nem történetorientált sorozatba, ráadásul komoly történetet egy alapból nem túl komoly hangvételű mangába...

-Az ecchi jeleneteket a végtelenségig felfokozták, már tényleg "majdnem hentai" szinte víve a cuccot. A sok fanboy persze tapsolt hozzá, de őszintén: inkább rajzolna akkor a mangaka hivatalos hentaiokat, de a "fő sorozatát" ne barmolja már szét. (Ez egyébként nem példa nélküli, nem olyan rég láttam, hogy pl. a Highschool of the Dead mangakája álnéven rajzolt hentait. XDDD)

-A sorozat addigi főszereplőit háttérkarakterekké silányította, míg a sorozat addigi háttérkaraktereit előtérbe tolta. Miért? Pontosan még én sem tudom, bár van egy tippem: a háttérkarik szinte mind lolik voltak, és ugye "loli = profit".

Na jó, tényleg abbahagyom, de ez nekem hatalmas sérelem volt, nincs rosszabb, amikor egy alkotó a saját művét teszi tönkre idővel.
Rui-chan írta:A legutóbbi Oszakén már nem voltunk, előtte igen, viszont akkor jól leléptem a pult mögül és elmentem DDR-ezni. XD Legközelebb már figyelni fogok, a névtáblád miatt úgyis meg foglak ismerni. ^^ Támpontnak pedig használhatod majd a rengeteg kisfigurát és a két vitrint, amik mögé bújni szoktam.
Oké. XD DDR-en sajnos tényleg nem találkoztunk volna, mert az nem annyira a kenyerem (inkább a karaoke), ellenben van egy haverom, aki minden Conra kb. azért megy, hogy bevegye magát a DDR terembe és zárásig kb. ki sem lehet szedni onnan, max vásárolni/enni hagyja el. XD Szóval max úgy futhattunk volna össze, ha épp benézek, ő meg szól, hogy "Hali Titkos!", de akkor majd AnimeLand pultnál... XD
Rui-chan írta:Engem sokkal jobban zavarnak a faarcú karakterek, akik semmilyen érzelmet nem mutatnak ki, mert az milyen „cool”. Nos, nekem baromira nem az, érzelmeket akarok látni a szereplők arcán! Ezért nem is idegesít az anime ábrázolásmódja, amibe sokan belekötnek. Úgy vagyok vele, hogy nem kell minden részbe tömény akció és halál, ezeket is ugyan úgy tudom élvezni. Sőt, ez a mostani rész nekem nagyon tetszett és ciki vagy sem, bizony könnybe lábadt a szemem bizonyos jeleneteknél! Jean üvöltése pedig megborzongatott, a seiyuuk nagyon jól játszanak az érzelmekkel.
Na igen, igazából a cool karikkal az a gond, hogy sokszor annál nem is többek, azt meg szerintem azért hosszútávon könnyű megunni. ^^" (Bár a Rivaille fangirlök és Mikasa fanboyok nem engem igazolnak. XD Mondjuk az üdítő változatosság volt, hogy kivételesen nem a dinnyemelleket várják el fanartokon, szóval volt valami Mikasa art, nem emlékszem már, hogy hivatalos vagy fanmade, de ott felhördültek, hogy "de gagyi már, mi ez a nagy mell, nincs is neki ekkora, és azt is mindenki tudja, hogy Mikasának kockahasa van!" XD) Amúgy még Jean-nál féltem kissé az eleje körül, hogy nála is az lesz, hogy szimplán ilyen beszólogatós, "olyan laza vagyok, hogy szétesek és senki nem érdekel" paraszt/cool karakternek szánják majd, de szerencsére mekkorát tévedtem. :D (Kicsit attól féltem, hogy olyan lesz, mint most az a lóval a nyelvét elharapó fazon, de mondjuk ő meg azért nem zavar, mert érződik, hogy próbálna menőzni, de igazából marhára nem jön neki össze és így tényleg vicces. XDDD Petra mondta is neki, hogy "Szerintem te Rivaille kapitány stílusát próbálod utánozni, de hagyd abba, mert nagyon nem áll jól." XD)
Rui-chan írta:
Junchi írta:Ő amúgy Jakker és jah, kábé akármilyen témát dobsz föl, ő reflexből hozzá tud szólni. xD
És nem mellesleg kedves párom, szóval ismerem a stílusát. XDDD Néha úgy érzem, hogy túlságosan is nyomul a vevőkre, de úgy látszik őket ez nem zavarja. ^^
LOL, ez így jól összejött! XD Apropó, ismerős a nickje, nem tudjátok, hová írogatott? Ide, Usteamre, a régi A+/Animax fórumra, esetleg Junchi, vagy valaki más blogjára? Vagy valaki mással keverem, pl. Jakku-val? Amúgy én vevőként nem találtam tolakodónak, sőt, kifejezetten szeretem, ha úgy érzem, hogy ahol vásárolok, ott az eladó ismeri a termékeit és tud segíteni. (Meg szerencsére nem úgy kezdte, mint általában a boltokban, hogy csak belépsz és egyből "SZIATUDOKVALAMIBENSEGÍTENI???", viszont ha rákérdeztem valamire, egyből tudta a választ.) Szóval én inkább pont Yakumónál voltam úgy, hogy picit tanulhatna tőle "eladói rámenősséget", az sosem árt. XD Max akkor volt picit zavaró, ha már nagyon látszott, hogy azért reklámoz valamit, hogy el tudják adni, pl. azzal sajnos a mai napig nem értek egyet, hogy az Oreimo manga szebb karakterdizájnú, mint az anime, bár lehet ez már egyéni ízlés kérdése. XD (Challenge neki: a Shingeki mangára mondja azt, hogy szebb kidolgozású, mint az anime és ezt hitesse is el valakivel! XDDDD Nem azért, a manga is jó, de erősen szoknom kellett a rajzolását az anime után. ^^" XD)
Rui-chan írta:
Junchi írta:Ok, szóval akkor már biztos, hogy nem OnoD a bűnös. (Mehh, egyszerűen nem akaródzik a nyelvemre esni a fickó neve, de nem ő az egyetlen - valahogy itt legjobb esetben is elégségesre vizsgáznék a nevekből, pedig nem szokott az ilyesmivel gondom lenni, a Bleachben anno kívülről fújtam az összes karaktert, de még a kardjaikat is... Öregszem.)
Ez mondjuk nem csoda, hiszen a japán nevek helyett itt főleg germán, angolszász, illetve szláv eredetű nevek vannak, amik szerintem eleve nehezebben ragadnak meg az ember fejében. Én könnyebben beszélek, 11 kötetnyi manga és 16 anime rész alatt csak megjegyeztem a neveket. Mondjuk a manga hivatalos angol fordítása néhol eléggé eltér a fanfordítástól nevek terén, úgyhogy már kezd kialakulni bennem egy kisebb kavarodás.
Én meg ráadásul eléggé lassan szoktam megjegyezni a neveket, főleg egy ilyen animében, hogy már az első részekben bedobtak vagy tíz különböző karaktert, szóval akkor engem képzelj el... ^^" Szerencsére ahogy egyre többet szerepelnek és mondják a nevüket, úgy berögzülnek, most konkrétan a fő csapatból csak a szőke és barna/fekete pasas nevét nem tudom, meg a kis szőke csajét, aki a vizet vitte Sashának anno, illetve akit a fandom szeret Ymir yuri-társaként beállítani, csak azért, mert még az elején volt Ymirnek egy olyan mondata, hogy "ha ennek a harcnak vége, házasodjunk össze". XD

Edit: Ja igen, időközben meghallgattam a második opening teljes verzióját is és valóban tök random, talán még jobban, mint az első volt, ennek ellenére tetszik, főleg az, ami az utolsó egy percben van, ahol már mixelik is kb. az első openinggel, de nagyon jól passzol oda. *______* (El is képzeltem, hogy ha valami "Titán-Eren vs másik ember által irányított titán" csatával érne véget az anime, akkor a finálé alá bevághatnák a számnak ezt a részét, NAGYON ütne!)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Wááá, mi ez a csomó wall of text post?! :shock: Ja, csak Titkos és Rui-chan beszélgetnek. XD

Egyébként én is csatlakoznék az Armint és Jeant kedvelőkhöz, mert eddig nekem is ők a legszimpatikusabbak a fiúk közül. A lányok közül meg Hanji és persze Sasha. XD Mikasa semleges, bár vannak azért jó megmozdulásai (pl. amikor chibinek nevezte Levit vagy amikor helyrerakta a kereskedőt, aki elállta a kaput).

Az eheti részhez: Csak nekem tűnt túl csodásnak Reinek megmenekülése? És mintha utána füstölt volna. Ez csak egyféleképpen lehetséges, ha ő is képes titánná váni, mint Eren. A női titán kilétét más sajnos lelőtte nekem egy kedves user a youtube-on (hogy szakadjon meg!), a kolosszálisról és a páncélosról viszont még nem tudod, hogy kicsoda valójában, de biztos vagyok benne, hogy mindkettő valaki olyan, akit ismerünk. Talán Reiner az egyikük?
Szerk.: Közben eszembe jutott, hogy esetleg nem is ő maga füstölt, hanem a ráfröccsent titánvér, de minden esetre akkor is gyanús.

Ja és persze Erwin pontosan tudja, hogy titánok, vagy legalábbis árulók vannak a felderítők között, és ezért tartotta annyira titokban Eren hollétét. És ha már itt tartunk, gyanús hogy a női titán Reiner megszorongatása után rögtön a jó irányba indult tovább. Talán valamilyen módon elárulta neki, hogy hol van Eren?

Egyre erősebb egyébként a gyanúm, hogy az ED-ben jelentősége van annak, hogy ki melyik oldalán áll a falnak, és ez alapján megvannak a tippjeim, hogy kik lesznek még titánok. Mondjuk a kilétüknél is jobban érdekelne a motivációjuk. Miért törnek az emberiség elpusztítására, ha közben egyébként emberként élnek? És nyilvánvalóan kötődnek is a többi emberhez, hiszen a nőit titán nem ölte meg Armint, pedig kétszer is lett volna lehetősége rá.

A eheti poén beszólás Reinertől volt, amikor "jó seggű"-nek nevezte a női titánt. :lol: De Auruón is jót mosolyogtam, hogy megint sikerült lováglaás közben elharapnia a nyelvét. XD

Ha már az OP is előjött feljebb, akkor muszáj itt is megmutatnom Revo új gitárját. Flying Freiheitnak hívja. :vigyor:
Amúgy én annak örülnék még nagyon, ha a kislemez harmadik számát is felhasználnák valamilyen módon az animéhez, mondjuk insert songként, vagy az utolsó rész endingjeként, elvégre az is erősen kötődik a sorozathoz, úgyhogy megérdemelné, hogy el is hangzzon benne.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Direkt hagytam mostanra a hozzászólásom, mert bele akartam venni a legújabb részt is. (A nyári munkám miatt amúgy is kevesebb időm jut fórumozásra, szóval végül egy nappal később született csak meg a hozzászólásom.)
Titkos írta:Túl sok esemény még ebben az epizódban sem történt (de a preview alapján a következő részben már annál több fog XD), viszont az a kevés fontos volt a történet és a szereplők szempontjából, valamint nem elhanyagolható, hogy végig hihetetlenül feelinges volt a rész. Először a lágy zene, miközben Connie, Annie és Armin beszélgettek, aztán Erwin beszéde után a szereplők választása és egyik kedvenc számunk felhangzása a jelenet végén (aminek még sajnos mindig nem tudom a címét fejből ^^"), majd ami mindent vitt: az epizód zárójelenete, amikor nyitják a kaput és közben az az isteni zene szólt. (Tényleg, ez utóbbi rajta volt az OST-on, vagy ez már annak egy újabb feldolgozása/remixe volt?) Illetve nagyon tetszett még az a grafikai megoldás, meg az egész jelenet, amikor mutatják, hogy főszereplőinken kívül mindenki otthagyja a teret, amikor dönteni kell és az a rengeteg ember megy el mellettük, ők meg a halálfélelemmel dacolva állnak ott. Az nagyon ütött. (Külön tetszett, hogy mutatták, hogy senki nem vidáman csatlakozik a Felderítőkhöz, örülök, hogy nem raktak be valami "comic relief" jelenetet, hogy az egyik szereplő mondjuk alig várja, hogy óriásokat irtson és ott vigyorog, miközben a többiek sírással küszködnek, vagy ilyesmi. Erre a szerepre amúgy is ott van már Eren meg Hanji, ők mindketten megszállottak a maguk nemében. XD
Az OST remek volt, de a végén lévő zenét nem ismertem fel. Az lehet, hogy valami remix, esetleg a második OST lemezen lesz rajta. Ha a Linkin Park stílusú számra gondolsz, akkor az a Call my name. ^^ Ebbe a részbe egyáltalán nem illett volna bele semmilyen comic relief jelenet, ez most a sírásról szólt. Amit meg tudok érteni, mert még mindig nem heverték ki azt a sokkot, amit a trosti csata alatt érte a szereplőket.
Titkos írta:Btw, azért kb. igazam lett: egyedül Annie nem lett Felderítő, az összes többi főszereplő igen, azért ez így kicsit lol. XD Arra gondoltam, hogy a kevésbé bemutatott karik (pl. a szőke, rövid hajú fazon, meg a másik, aki hasonlóan néz ki, csak fekete/barna hajú kiadásban XD) mondjuk szintén vagy a rendőrséghez, vagy a harmadik csoporthoz fognak csatlakozni, aztán esetleg majd több szálon fut a sztori, mert kiderül, hogy azokban a körökben sincs minden rendben, vagy ilyesmi, de akkor ezek szerint nem így lesz. Annie-ra mondjuk kíváncsi leszek, hogy akkor most "kiírják", vagy neki külön szálon fut tovább a sztorija, bár azt is el tudom képzelni, hogy tényleg kiderül majd, hogy a rendőrségnél sem stimmel minden és ő lesz az, aki "téglaként" szállítja majd az infókat Erenéknek. (Végülis a mostani részből kiderült, hogy aggódik Arminék miatt is, szóval lenne értelme, hogy segítsen nekik.) Mondjuk az fura volt, hogy Arminék már tényként közölték, hogy "Annieról tudjuk, hogy rendőr akar lenni", kimondták ezt valaha korábban? ^^" (Gondolom még a kiképzés során.) Armin "készen állok arra, hogy meghaljak, ha kell" mondata engem is meglepett, bár igaza volt Annie-nak: ő gyenge, de elszánt és tényleg gyorsan fejlődik.
Jó fele tapogatózol, de közben mégsem. Annie nem vész el a feledés homályába, találkozunk még vele. Reiner és Bertholdt szintén a Rendőrséghez akart csatlakozni, de meggondolták magukat. A mangát olvasva nekem van pár tippem, hogy miért, de ezt egyelőre megtartom magamnak. Majd ha beéred a mangát, akkor elmondom részletesebben az ötleteimet. A kiképzés alatt utaltak rá, hogy Annie a Rendőrséghez akar csatlakozni, de ha jól emlékszem, utána nem került elő ez a téma. A lényeg, hogy neki nem változott a véleménye, menteni akarja magát. (Jó, azért más indoka is van, nem csak a menekülés!)
Titkos írta:Aztán: Arminnal ugyanarra gondoltunk: Erwin vagy nagyon hülye, vagy nagyon tervez valamit, mert szvsz hatalmas baromság volt közölnie mindenkivel, hogy Erenék régi pincéjében lehet a megoldás kulcsa. Főleg annak fényében, hogy ezen a ponton már tudják, hogy tégla van a seregben. Ahogy kinyírták a két titánt a múltkori részben, úgy azt is simán megcsinálhatják, hogy titánná változnak, átrohannak Shiganshinába és szépen felgyújtják/lerombolják az egész pincét, aztán lőttek Erenék előnyének.
Erwin mindig tervez valamit. XD Még a tárgyalásra is több terve volt, minden azon múlott, Eren ott hogy fog viselkedni. Mondjuk így magában nem sokat jelent a beszéd, ennek is csak később lesz értelme, mint sok más apró jelnek.
Titkos írta:A végén amúgy Eren mosolygása nekem is tetszett, főleg, mert beugrott, hogy anno gyerekként ő is ugyanúgy fanolta a Felderítőket, most meg már köztük van. Nekem is tetszett a hozzáállása Marco halálához, meg az is, hogy ha jól értettem, a vége felé őt is odaképzelte, mintha ott lenne Felderítőként a tobbiekkel együtt.
Pontosan, eszébe jutott a régi énje, ezért is mosolyodott el. Mondhatjuk, hogy egy régi álma vált valóra azzal, hogy csatlakozott a Felderítőkhöz. Habár nem hiszem, hogy pont így képzelte el a csatlakozást. XD Igen, Marco-t is odaképzelte a többiek közé. ^^
Titkos írta:Ennek örülök. Mármint, hogy érződik rajtam, hogy nem csak az aktuális hype miatt "másztam rá" a sorozatra. Igazából sosem értettem azokat, akiknél addig tart 1-1 cucc népszerűsége, amíg az éppen fut, azt meg végképp nem, amikor később, 1-2 év múlva a legnagyobb fanokból a legnagyobb haterekké vedlenek át és egyrészt magát a sorozatot szólják le (amit egykor ők is úgy istenítettek), másrészt az akkori fanokat is elkezdik fikázni (miközben anno ők is azok voltak). Junchit kérdeztem egyszer, hogy ez hogy lehet, mondta, hogy 1-1 újranézés azért megváltoztathatja az adott sorozatról alkotott képét az embernek és ezt meg is értem, de néha még így is extrémen magas azok száma, akik tényleg csak addig szeretnek egy animét, amíg "az a sláger". Na ők azok, akik tényleg a hype miatt kapaszkodnak fel rá, aztán ahogy vége a sorozatnak, el is felejtik, hogy egyáltalán létezett ilyen valaha. Engem a hype max annyiban befolyásol, hogy esetleg jobban felfigyelek egy olyan címre, amit ezren sztárolnak, vagy valamivel nagyobb elvárásaim lesznek vele szemben, de ennyi, ettől még ha az ember végignézi a MAL listámat, ugyanannyi lepontozott hype sorozatra bukkanhat rajta (Naruto - 3 pont, Bakemonogatari - 6 pont, stb.), mint istenítettekre (Gurren Lagann - 10, Shingeki -10, csak utóbbit majd akkor írom be, ha végig lement, de ezt már megelőlegezem neki xD).
Úgy vagyok vele, hogy a hype abszolút nem érdekel, ha leírás alapján tetszik egy anime, akkor belenézek. Mangát ritkán olvasok, szóval azok alapján nem tudok ítélni. Ha nagyon megtetszik egy anime, vagy úgy vágják el, hogy hülye vége legyen, akkor esetleg elkezdem a mangáját olvasni, de ez sem mindig következik be. Azt nem mondanám, hogy a hype idejére az animére akaszkodott fanok miatt kerülnék egyes darabokat, ilyenkor általában csak tisztes távolságból követem nyomon a fórumokat. (A legdurvább eset nálam a Death Note, ami tényleg hype, én pedig 3 rész után dobtam. ^^”) Junchival pedig egyetértek, változhat az ember ízlése az évek során. (Amikor kezdő animés koromban megnéztem a Rosario-t, nekem tényleg tetszett. XD Aztán úgy kb. 1 éve megint volt hozzá szerencsém és szörnyülködve álltam a tény előtt, hogy ezt korábban annyira éltettem. Csak, hogy legyen ellenpélda is, a Nauszikát akkor kedveltem meg igazán, amikor gimnazista fejjel újranéztem és sokkal több mindent értettem meg belőle.)
Titkos írta:Igen, igazából az első négy rész nekem egy pöttyet hosszú felvezetés volt, egyrészt nem számítottam arra, hogy két egész epizód fog a kiképzésről szólni, másrészt Erenék anyjának megevését és az első Colossal Titan megjelenést is azt hittem, hogy lezavarják egy epizódban és végül ugye az is dupla lett. Szóval ott még nagyon rétestésztásan húzósnak éreztem a sorozatot, amin nem segített, hogy kapott egy olyan látványos és pörgős openinget, hogy azt hittem, itt minden egyes karakter epizódonként levág majd vagy tíz titánt. XD (Persze aztán az is be lett mutatva, hogy ez miért nem így működik. XD) Aztán a negyedik résztől felpörgött a sztori, ott már tényleg volt igazi "titánok vs. emberek" harc és onnantól jött be az is, hogy majd' minden epizódban volt legalább egy "ÚRISTEN, MOST MI LESZ? O__O" jelenet, ami határozottan jót tett a sorozatnak. XD (Plusz ne felejtsük ki Titán-Erent, aki baromi cool és az ő megjelenése, illetve maga az ötlet, hogy legyen a jófiúk oldalán is legalább egy titán harcos, nagyot lendített nálam az egész sorozat megítélésén, jó történeti fordulatnak tartottam.) Aztán ahogy írod, picit Trost vége felé lassult be ismét a sorozat, de mivel addigra már kellően magába szippantott, ezért egyrészt azt jobban elnéztem neki, másrészt ott érthető volt, hogy azért húzzák el, hogy pont a sorozat felénél legyen a váltás és utána kezdődjön a Felderítős arc. A mostani részek pedig ismét nagyon jók és vagy pörögnek (csak épp nem akció, hanem válaszok terén, ami szintén nem árt), vagy ha nem is pörögnek, de egy csomó fontos esemény zajlik, ami úgymond már "régóta érett", pl. a mostani részben a szereplők választásai, hogy hová is csatlakozzanak.
Megmondom őszintén, nálam a 4. rész volt a fordulópont. Az elején a felvezetést nagyon jónak találtam, plusz Erent itt rakták helyre. Voltak benne poénos részek, pl. amikor meg akarták leckéztetni Annie-t és mindkét srácot leterítette a földre. XD Az első kötetet akkor már olvastam, de a kiképzés meglepetés volt nekem is, mert ugye az csak később szerepelt a mangában. Az ötödik rész végén meg komolyan felvisítottam, pedig tudtam, hogy mi fog történni Erennel. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy Armin seiyuuja nagyon adta a végén, annyira brutális volt az az üvöltése, hogy utána percekig csak ültem. O.O (Ja, Titán-Eren hihetetlenül badass, az óriásirtás igazán látványosra sikerült, hála neki! ^^ Az animében pedig rá is segítettek a hatásra, azok a zölden világító szemek nagyon ijesztőek, de a cool faktort is fokozzák.) Míg páran már a 9. résznél fanyalogni kezdtek, addig nekem a 11. részig nem volt bajom a sorozattal. A 10. résszel kapcsolatban elfogult vagyok, mert az Armin epizód volt és mivel akkor már régóta a kedvencemnek tartottam a manga miatt, engem nem zavart, hogy középpontba került. Úgyhogy mondhatjuk, hogy nálam csak a 11. és 12. rész az, ami kicsit kilóg a sorból, de azokat is élveztem, csak nem annyira, mint a többit. XD A 13. résztől pedig visszatért az a Shingeki, amit annyira szerettem. Ezek a mostani epizódok pedig nem az akciózásról szólnak, de akkor is nagyon tetszenek. Különösen a 16. hagyott mély nyomot bennem, szeretem, ha ennyire magával tud ragadni egy rész.
Titkos írta:Na igen, igazából a cool karikkal az a gond, hogy sokszor annál nem is többek, azt meg szerintem azért hosszútávon könnyű megunni. ^^" (Bár a Rivaille fangirlök és Mikasa fanboyok nem engem igazolnak. XD Mondjuk az üdítő változatosság volt, hogy kivételesen nem a dinnyemelleket várják el fanartokon, szóval volt valami Mikasa art, nem emlékszem már, hogy hivatalos vagy fanmade, de ott felhördültek, hogy "de gagyi már, mi ez a nagy mell, nincs is neki ekkora, és azt is mindenki tudja, hogy Mikasának kockahasa van!" XD) Amúgy még Jean-nál féltem kissé az eleje körül, hogy nála is az lesz, hogy szimplán ilyen beszólogatós, "olyan laza vagyok, hogy szétesek és senki nem érdekel" paraszt/cool karakternek szánják majd, de szerencsére mekkorát tévedtem. :D (Kicsit attól féltem, hogy olyan lesz, mint most az a lóval a nyelvét elharapó fazon, de mondjuk ő meg azért nem zavar, mert érződik, hogy próbálna menőzni, de igazából marhára nem jön neki össze és így tényleg vicces. XDDD Petra mondta is neki, hogy "Szerintem te Rivaille kapitány stílusát próbálod utánozni, de hagyd abba, mert nagyon nem áll jól." XD)
Jean karakterét azért nem féltettem, mert azon kívül, hogy beszólt Erennek, voltak jó pillanatai is. Sokszor kimondta, amit gondolt és nálam már némi plusz ponttal indult. A legjobb mégis az volt, amikor a 3. részben Connie ruhájába törölte a kezét. Amikor Connie megkérdezte, hogy mi volt az, azt válaszolta, hogy a többiekbe vetett hite. XDDD Hozzá az a fej valami zseniális volt, még Mikasa yandere arckifejezéseinél is jobban tetszett. (Mikasa kockahasának meg azért örültem, mert így végre több fanarton szerepel ruhában, mint anélkül. Amikor Shingeki-s képeket keresek, mindig belefutok 18+-os darabokba is.) Auruo tényleg nagyon vicces, mert sosem jön össze neki az a stílus, amit szeretne. Tényleg nem áll jól neki ez a menőzés, de legalább poénforrásnak jó. XD
Titkos írta:LOL, ez így jól összejött! XD Apropó, ismerős a nickje, nem tudjátok, hová írogatott? Ide, Usteamre, a régi A+/Animax fórumra, esetleg Junchi, vagy valaki más blogjára? Vagy valaki mással keverem, pl. Jakku-val? Amúgy én vevőként nem találtam tolakodónak, sőt, kifejezetten szeretem, ha úgy érzem, hogy ahol vásárolok, ott az eladó ismeri a termékeit és tud segíteni. (Meg szerencsére nem úgy kezdte, mint általában a boltokban, hogy csak belépsz és egyből "SZIATUDOKVALAMIBENSEGÍTENI???", viszont ha rákérdeztem valamire, egyből tudta a választ.) Szóval én inkább pont Yakumónál voltam úgy, hogy picit tanulhatna tőle "eladói rámenősséget", az sosem árt. XD Max akkor volt picit zavaró, ha már nagyon látszott, hogy azért reklámoz valamit, hogy el tudják adni, pl. azzal sajnos a mai napig nem értek egyet, hogy az Oreimo manga szebb karakterdizájnú, mint az anime, bár lehet ez már egyéni ízlés kérdése. XD (Challenge neki: a Shingeki mangára mondja azt, hogy szebb kidolgozású, mint az anime és ezt hitesse is el valakivel! XDDDD Nem azért, a manga is jó, de erősen szoknom kellett a rajzolását az anime után. ^^" XD)
Jakker nem nagyon szokott fórumozni, neki csak blogja van, de másokéra nem írogat. Az lehet, hogy kevered valakivel, bár megmondom őszintén, Usteam-re csak azért regisztráltam, hogy reklámozzam az eladó figuráimat. ^^" Oda nem is igazán írtam még animéről véleményt. Átadom mindkettőjüknek az üzenetet! XD (Bár Jakker nem nézi a Shingeki-t, a mangájába régen beleolvasott, de abbahagyta, mert nem igazán jött be neki.)
Mariko írta:Wááá, mi ez a csomó wall of text post?! :shock: Ja, csak Titkos és Rui-chan beszélgetnek. XD
:lol: Ezen kívül még PM-ben is váltottunk egy wall of text levelet, mert az Ilse's Journal mangafejezetet ki kellett valahol beszélnünk. XD Általában nem szoktam sokat írni, de ha van ki ösztönözzön, akkor nálam is megy a kisregény.
Mariko írta:Egyébként én is csatlakoznék az Armint és Jeant kedvelőkhöz, mert eddig nekem is ők a legszimpatikusabbak a fiúk közül. A lányok közül meg Hanji és persze Sasha. XD Mikasa semleges, bár vannak azért jó megmozdulásai (pl. amikor chibinek nevezte Levit vagy amikor helyrerakta a kereskedőt, aki elállta a kaput).
Nahát, ez nagyon kellemes meglepetés! ^^ Azon mondjuk nem csodálkozom, hogy Hanji és Sasha a két kedvenc lány karaktered, mindketten nagyon viccesek a maguk módján. XD Mikasa akkor is aranyos volt, amikor elpirult, mert Ian azt mondta neki, hogy "védd meg a fiúdat".
Mariko írta:Az eheti részhez: Csak nekem tűnt túl csodásnak Reinek megmenekülése? És mintha utána füstölt volna. Ez csak egyféleképpen lehetséges, ha ő is képes titánná váni, mint Eren. A női titán kilétét más sajnos lelőtte nekem egy kedves user a youtube-on (hogy szakadjon meg!), a kolosszálisról és a páncélosról viszont még nem tudod, hogy kicsoda valójában, de biztos vagyok benne, hogy mindkettő valaki olyan, akit ismerünk. Talán Reiner az egyikük?
Spoiler: Jah, Reiner szépen elfüstölt! :dirr: Ezért is írtam AA-n, hogy az anime csak akkor tudná jobban a képünkbe tolni a megoldást, ha hatalmas betűkkel kiírná, amit tudni kell. A manga ismerete nélkül is csodálkoztam volna, hogy ilyen könnyedén megmenekült. Mondjuk az újoncok között másodikként végzett, de a női titán akkor is túl okos és erős volt hozzá képest. Azért az nagyon badassre sikerült, amikor pörögve vágta ki magát az óriás kezéből. :cool: Az vicces volt, ahogy felkapta Armint és úgy futott el a helyszínről. XD
Mariko írta:Ja és persze Erwin pontosan tudja, hogy titánok, vagy legalábbis árulók vannak a felderítők között, és ezért tartotta annyira titokban Eren hollétét. És ha már itt tartunk, gyanús hogy a női titán Reiner megszorongatása után rögtön a jó irányba indult tovább. Talán valamilyen módon elárulta neki, hogy hol van Eren?
Ilyen kérdéseket ne nagyon tegyél fel, mert rögtön rá akartam vágni a választ! Megfogadtam, hogy nem fogok nagyon spoilerezni, szóval csak akkor mondom el, ha tényleg kíváncsi vagy rá. Annyi segítséget adok, hogy nézd meg jobban, nem találsz-e valamit furának a női titánnal kapcsolatban, miután Reiner kiszabadul a kezéből.
Mariko írta:Egyre erősebb egyébként a gyanúm, hogy az ED-ben jelentősége van annak, hogy ki melyik oldalán áll a falnak, és ez alapján megvannak a tippjeim, hogy kik lesznek még titánok. Mondjuk a kilétüknél is jobban érdekelne a motivációjuk. Miért törnek az emberiség elpusztítására, ha közben egyébként emberként élnek? És nyilvánvalóan kötődnek is a többi emberhez, hiszen a nőit titán nem ölte meg Armint, pedig kétszer is lett volna lehetősége rá, sőt egy kis érzelmi manipulációval Armin szinte teljesen meg is tudta bénítani.
A motivációjuk engem is nagyon érdekelne, mert erre még nem tértek ki a mangában. Az nagyon jó jelenet volt, amikor Jean azt hitte, meg fog halni, erre a női titán leblokkolt, mert Armin elüvöltötte magát. Ráadásul ki sem mondta Eren nevét, mégis nyilvánvaló volt, hogy róla beszél.
Mariko írta:A eheti poén beszólás Reinertől volt, amikor "jó seggű"-nek nevezte a női titánt. :lol: De Auruón is jót mosolyogtam, hogy megint sikerült lováglaás közben elharapnia a nyelvét. XD
A 8. részben elhangzott beszólása után már semmin nem lepődök meg vele kapcsolatban. XD Auruo másodszorra is vicces volt. A mangában azért röhögtem jobban, mert egy köteten belül harapta el kétszer a nyelvét, ami azért nem rossz teljesítmény. XDDD
Mariko írta:Ha már az OP is előjött feljebb, akkor muszáj itt is megmutatnom Revo új gitárját. Flying Freiheitnak hívja. :vigyor:
Amúgy én annak örülnék még nagyon, ha a kislemez harmadik számát is felhasználnák valamilyen módon az animéhez, mondjuk insert songként, vagy az utolsó rész endingjeként, elvégre az is erősen kötődik a sorozathoz, úgyhogy megérdemelné, hogy el is hangzzon benne.
Wow, nagyon jól néz ki a gitár! Revo nem kicsit Shingeki fan, de jól van ez így. Mellesleg, ha egyszer készül második évad, akkor megint megkérhetik az OP páros elkészítésére. A harmadik dal tényleg szerepelhetne az animében, főleg, hogy vannak olyan részek, ahová nagyon beillene a stílusa miatt.
A Jiyuu e no Shingeki CD-hez pedig gratulálok, nekem is megfordult a fejemben, hogy be kéne szereznem.

A legújabb részből csak nekem nem hiányzott Mikasa és Rivaille? XD Az akció mellett pont azok a karakterek kerültek főbb szerepbe, akiket amúgy is kedvelek. A női titán nagyon félelmetesre sikerült, amikor azokkal a fehér ujjakkal nyúlt Arminért, majdnem megfagyott bennem a vér. O.O Azért voltak még poénok a részben. Először Reiner szólt be Jeannak, hogy akit ő ismer, csak magára gondol, nem pedig a többiekre. Aztán Jean következett, szánalmasnak nevezte Armin ragaszkodását Erenhez. Ezzel legalább lerendezték egymás szidását, és következhetett az akció. Mozgalmas volt az egész, úgy éreztem nem hagyják pihenni a nézőt. Amikor nem konkrét harc volt, akkor újabb információkat kaptunk és megint nagyban ment a foreshadowing. Főleg Reiner gyanús, és ezt úgy mondom, hogy félretettem a legújabb ismereteimet a történettel kapcsolatban. Rákérdezett, hogy hol lehet Eren, majd csodák-csodájára a női titán pont arra indult el. Ezen kívül arról érkezett, ahol Reiner térképén Eren helyzete szerepelt. A füstölést már fentebb is említettem. Sokan erre azt mondják, hogy csak az óriás vére párolgott el róla. Ez részben igaz is, amikor földet ér és felkapja Armint, akkor látszik, hogy tényleg a vér volt. Amikor újból őt mutatják, akkor már nincs rajta óriásvér. Ezen kívül mielőtt nekiment volna a női titánnak, levette a csuklyáját, hogy látható legyen az arca.

Nézegettem kicsit a MondoConos versenyek eredményeit és láttam, hogy az AMV verseny első helyezettje egy Shingeki-s videóval nevezett. Szerintem nagyon jó lett, megérdemelte az első díjat. Az AMV-t nem effektezte agyon és bár nem vagyok K-Pop fan, a zene is egészen jól illik a videó alá.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

ep18. - és iggen ! ismét egy fantasztikus , akciódús rész... sztem lesz vagy 50részes az tuti, amit kb. 15részbe simán belehet sűríteni XD
még 6-7 rész és meg is érkeznek a régi házukhoz Erenéknek.remélhetőleg :LOL:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Moon Breaker írta:ep18. - és iggen ! ismét egy fantasztikus , akciódús rész... sztem lesz vagy 50részes az tuti, amit kb. 15részbe simán belehet sűríteni XD
még 6-7 rész és meg is érkeznek a régi házukhoz Erenéknek.remélhetőleg :LOL:
Ha arra vársz, hogy eljussanak a pincéig, akkor lehet jobb lesz, ha még most dobod az animét. Ugyanis még a magában sem tartanak ott, tehát a mangaolvasók sem tudják, hogy mi rejtőzik Erenék házának pincéjében.
Az animét egyébként 25 részesre tervezték, tehát már csak 7 rész van hátra.

18. rész, avagy a Mortal Kombat :knife:
A női titán igazán változatos módon tud ölni, és ezt nem is rejti véka alá. Azt hittem több cenzúra lesz a részben, de egészen jól megoldották. Annyira közelről sosem mutatták a holttesteket, a véres foltok pedig még beleférnek. Amikor felugrott a levegőbe, néztem egy nagyot, szerintem ezt igazán jól animálták meg a készítők. Az meg szerintem nagyon durva volt, hogy a Felderítők sem bírtak el a női titánnal, hiszen ők egészen idáig profinak tűntek a szememben. :shock: Elvileg vissza kellett volna vonulniuk, mert olyan sok embert vesztettek, de inkább megcélozták az erdőt. Ami Rivaille szerint tele van b*szott nagy fákkal. XD Erwin már megint valami olyat tervez, amit nem árult el senkinek. Még szerencse, hogy Armin már sejt valamit, így megtudtuk, hogy mi is ennek a felderítő útnak a célja. Ezen kívül erősen utaltak rá, hogy Armin rájött, kicsoda valójában a női óriás. (Mondjuk a rajzolás alapján szerintem nem nehéz, bár ennek az óriásnak a kilétét már könnyebben tippeltem meg. Eren esetében azért majdnem a végéig nem esett le, hogy mi a helyzet.)
Sajnos megint sok olyan kommentet olvastam, hogy kezdik időhúzós részeknek érezni az epizódokat. Jó, sokan nem olvasták a mangát, de én igen és kijelenthetem, hogy megint szépen tartják az elején megkezdett másfél fejezet/rész sebességet! Filler csak annyi volt benne, hogy megtudtuk Jean lovának a nevét. ^^ Reiner megint nagyot alakított a beszólásával, feleségül akarta venni Christát. Lol Ymir-nek vetélytársa lesz. XD Most Rivaille beszólása is tetszett, ahogy Erent gondolkodásra ösztönözte. :vigyor:
Amikor olvastam a mangát, Armin ezeknél a részeknél lopta be magát véglegesen a szívembe! :3 Nagyon sokat fejlődött a sorozat kezdete óta és úgy éreztem, hogy itt teljesedett ki igazán a karaktere. Simán ott maradt volna a nyílt terepen, hogy Jean és Reiner el tudjon menekülni. Ezúttal viszont nem a bűntudat vezérelte, mint a 7. részben, hanem a többiek életét a sajátja elé helyezte. Jean pedig megint kezdte a fura stílusát, de végül közölte, hogy követni fogja a parancsot, bármi is legyen az. Ez is nagyon tetszett.

A következő részben lesz egy visszaemlékezés, amit már nagyon várok, mert Hanji ismét hű lesz a stílusához. XD Előre félek, hogy ha ez a rész ekkora felháborodást váltott ki, akkor mi lesz a 19. esetében. :? Nekem mondjuk a mangában nagyon tetszett, igazi csapatépítő jelenetek voltak benne.
Kép
Válasz küldése