Shingeki no Kyojin

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ez mondjuk függ attól is, hogy mennyi kötetet szándékoznak most adaptálni. Egyáltalán most is két évad (25 rész) lesz? Utána számolva, jelenleg sokkal több manga fejezet áll a rendelkezésükre, mint az első évad alatt, de ugye nagyban függ az első mondatban említett dologtól, mert ha bizonyos pontnál vágják el, akkor gondolom ahhoz fogják igazítani a tempót. Persze ezek most csak találgatások, majd úgyis kiderül tavasszal.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Akkor sem volt sokkal kevesebb, mert az volt a vicc, hogy a két félévad más és más sebességet ütött meg. Az elején darálósabb volt, aztán belassúztak. Viszont nyugodtan lezárhatták volna 1-2 kötettel előrébb lévő ponton, ahonnan sokan úgy számoltak vissza, hogy "elnézve ezt, XY dolog már nem lesz benne", "most úgy fest, hogy még az előtte lévő fejezetből ZA sem". Azt a bizonyos zászlót folyamatosan hozták előrébb, ami a fal titkáig tartott igazából.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Egy biztos: a trailer alapján a hangulatra most sem lesz panaszunk. :D Nekem amúgy kifejezetten tetszik, hogy ennyi mindent "ellőttek" már a trailerben is, az animetrailerek 90%-ával az szokott lenni a bajom, hogy kis túlzással 15 mp alatt bevágnak három rövid jelenetet, meg pár egészképernyős, sötét hátteres fehér szöveget, aztán kalap-kabát. Ellenben ennek olyan igazi "nyugati filmes" trailere lett, sok akció, láttuk az arc fontosabb szereplőit, stb.

Az "időhúzásról" meg: ezen én így előre nem görcsöltetem magam, majd kiderül, de igazából én az első sorozatnál sem buktam ki rajta annyira (jó, lehet azért nem, mert a mangát csak utána kezdtem el olvasni... XD), max úgy a fele körül, a Trost-os kőcipelésnél néztem, hogy miért kell ezt kb. 2-3 részig elhúzni, de gondolom ez kellett ahhoz, hogy utána Annie legyőzésénél fejezhessék be a végén. "1-2 kötettel hamarabb" meg szerintem azért nem lehetett volna lezárni, mert a "Female Titan Arc"-ba még ugye muszáj volt belekezdeni, azt meg utána már nem lehetett sehol elvágni, vagy ha igen, hát elég hülyén nézett volna ki a dolog. (Plusz ugye a hülye leosztásokra is ügyelniük kell, szóval ez nem úgy megy, hogy kijelentik a készítők, hogy "20 rész és akkor végig pörögni fog!", mert a fejesek egyből szólnak, hogy "á-á, 12-26-52-es leosztásokban tessék gondolkozni!") Én egyedül az utolsó 1-2 részes "filler betoldásokra" voltam pipa, de azokra is csak azért, mert character rape-hez és/vagy logikátlan marhaságokhoz kötődtek.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A magam részéről erősen Micimackó-pózban töprengek azzal kapcsolatban, akarom e ezt a második évadot vagy sem (én és a Shingeki ugyebár...). Majd... tovább töprengek.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^ Kell valaki, hogy kicsit ellensúlyozza az általános nyálcsorgatást a cuccra, sz'al én számítok rád ebben a topicban. :wink:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Oké, ezért jó ha az ember benne van a facebookos Sound Horizon/Linked Horizon csoportban. :thumb:

Hivatalos twitter közlemény, valamint már a Shingeki honlap is frissült az infoval. Revo ismét nyeregbe pattan, szóval az openinggel már nem lesz gond. Hypehypehypehypehype ::jthrill:: :taps:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2017.02.07. 20:25 Oké, ezért jó ha az ember benne van a facebookos Sound Horizon/Linked Horizon csoportban. :thumb:

Hivatalos twitter közlemény, valamint már a Shingeki honlap is frissült az infoval. Revo ismét nyeregbe pattan, szóval az openinggel már nem lesz gond. Hypehypehypehypehype ::jthrill:: :taps:
Ez aaaazzzz! :vigyor: Pont múltkor meséltem havernak ilyen mémesen, hogy "Mindenki amiatt aggódik, hogy tartani tudják-e majd az előző szezon színvonalát, meddig dolgozzák fel a mangát, stb. Én pedig csak itt ülök és reménykedek abban, hogy megint Revo fogja csinálni az openinget." :lol:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, akkor ideje felhozni a témát (szerencsére nem kellett azért annyira mélyre leásni érte :D), lévén ma elindult a második szezon. (Ákosnak és Ruinak köszi a hírt, meg az opening/endinget, én a pontos dátumot nem is néztem, csak annyit tudtam, hogy "valamikor most tavasszal", viszont ezek hatására rákerestem MAL-on a pontos dátumra és örömmel konstatáltam, hogy ma kezdődik. ^_^) Ahogy írtam, az OP/ED annyira elsőre nem vágott földhöz, persze nincs arról szó, hogy rosszak lennének, vagy bármi, csak az OP nekem nagyon a legelső OP "patchelt" verziója még, az ending meg zeneileg elég WTF. De már így az első rész megnézése után is kezdenek a szívemhez nőni, szal valszeg nem lesz itt gond hosszútávon. XD Viszont az epizód: na, az szerencsére mindenben hozta a megszokott minőséget. :D Ugye mindig izélgették azzal ezt a cuccot, hogy "túl lassú", na most lehet, hogy csak azért, mert ezeket a sztorikat már én is olvastam mangában, de most még meg is lepődtem, hogy már az első rész végénél el is jutottunk pl. a majom-titánhoz, szal egyelőre pörög ez rendesen. :D (Apropó, Majomtitán 10-10 volt, az a hang, tökéletesen creepy!) Haver meg, aki a mangát nem olvasta, azt hiszem, minden néző nevében nyilatkozott az epizód végi jelenetről. (Erősen cenzúráznom kéne, hogy mit mondott, de maradjunk annyiban, hogy a "szőrös yetit" és bizonyos felmenőit emlegette közös szókapcsolatban... XDDD) Btw, Mike (vagy hogy romanizálják most...XD) halála talán még szívszorítóbb lett, mint a mangában, pedig már ott sem volt semmi. :( Az mondjuk eléggé lol, pofátlan és olcsó megoldás is volt egyszerre, hogy az anime only befejezést majdhogynem egy laza mozdulattal retconolták, legalábbis most teljesen úgy adták elő, mintha az előző sorozat mangahűen ért volna véget. :dirr: Ugye úgy végződött az első szezon, hogy picit leomlik a fal és végső cliffhangernek ott a falba épített titán, na, most ezt átemelték a mangából és közvetlenül a balhé után vagyunk és Hanjiék veszik észre és rögtön kérdőre is vonja a papot. A másik ilyen lol mondat az volt, amikor Erwin kérdezi Lavitól (csak át kellett szoknom a hivatalos nevére, damn :( ), hogy "hogy van a lábad?" (ugye ő lesérült még az előző szezon közepén, amikor Mikasát mentette az erdőben Annie ellen), ami annak fényében erősen poénosra sikerült, hogy az anime-only befejezésben lazán megállította Lángoló Erent. :dirr: Persze egyfelől jó, hogy azt az egész baromságot úgy kezelik, mintha meg sem csinálták volna, csak így meg könnyű kibújni a felelősség alól. Majd S2 végére is kitalálnak valami saját marhaságot, amit aztán S3 elején megint "meg nem történtté tesznek"? :dirr:

Na, de úgy mindent egybevetve jólesett a cucc, örülök, hogy visszatért a Titán. :) Btw, sokan kérdezik itt, hogy mitől vagyunk így hasra esve ettől, meg ilyesmi. Az a helyzet, hogy ez a cucc egyszerűen nézeti magát. Lehet kifogásolni a plotot, a karikat, meg egyéb dolgokat benne, de az van, hogy elindul egy epizód, egyből berántja az embert és kb. a végéig nem is ereszti. Persze nyilván ez is emberfüggő, de megint egyből feltűnt, hogy míg más animénél van, hogy az epizód közben a csúszkát nézem, hogy "mennyi van még a végéig?", vagy éppen nézés közben valami totál más téma irányába kalandozik el az agyam, addig itt egyszerűen végig "benne vagyok a sztoriban" és ha a csúszkát nézem, akkor sem azért, hogy "bazeg, mennyi van még hátra ebből?", hanem pont az ellenkezőjéért: hogy kár, hogy csak annyi van már hátra, amennyi. (A mostani résznél is kíváncsiságból ránéztem, hogy "mibe, hogy már minimum az epizód felénél járunk?" és kb. el is találtam, a tizedik perc körül jártunk. Más animénél egy ilyet úgy a 2-3. perc körül szoktam megejteni, szal ez pont, hogy jobban pörög. XD) Ja, ami még feltűnt, hogy a zene is nagyon király volt a mostani részben, pörgős harci zene a harcolós, vagy akár csak agyalós/plot thickens típusú jeleneteknél, míg az Eren - Mikasa résznél meg a Vogel im Kafig lightos elejéről vágtak be egy részt, már ha jól hallottam.

Ja, az is tetszett még, hogy olyan Inu Yasha: Kanketsuhen mintára a zenétől az artig minden olyan, mintha két év helyett csak két hét telt volna el az előző rész óta, azon külön röhögtem, hogy még az epizódszámozás is a 26-os résztől indult. XD Illetve na ugye, hogy lehet animéknél is szimplán "S2-nek" hívni hivatalosan is az újabb szezont, nem kell mindenféle debil, erőltetett alcímet, vagy idióta jeleket (dupla pont, dupla felkiáltójel, stb.) aggatni a második szezonra. :dirr:
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Leara »

Nekem ez a sztori valahogy jobban működik animében. A mangával megvan a magam baja, már többször is elakadtam vele, viszont az animét szívesen nézem. Ez kifejezetten jó kezdet volt, pláne, hogy benne volt az egyik kedvenc jelenetem, természetesen
SPOILER
a beast titán felbukkanása... az azért anno a mangában is ütött, de így hanggal még jobb volt :D.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

Óóóóigen, elég volt megnézni ezt az első epizódot hogy emlékeztessen, mitől is buzultam bele anno annyira a Shingekibe. Még csak felvezető volt, de már most ezerrel megy a pörgés, durvulás (Mike halála itt még durvábban hatott mint a mangóban), EPIKUS zenék - alig várom az OST-t is... Nagyon kell ez a sorozat!

Semmi bajom nem volt azzal, ahogy a Wall-Titán-dolgot felvezették, bár ebben szerepe van annak hogy olvastam a mangót. Hanji máris badass, ezt az énjét jobban bírom mint a Titán-addict perszónáját. A Majom-titán itt sokkal DURVÁBB mint papíralapon, a hangja pedig telitalálat. Szal feeling terén dettózhatnám Titki előző kommentjét, de nekem is muszáj volt postolnom, mert valahogy jeleznem kell azt a tömény fanságot, amit a CUCC megtekintése váltott ki belőlem - és ja, az a 20 perc nekem is 10nek tűnt, ilyenkor érzem hogy mennyire nehéz kivárni azt az 1 hetet...

Openingen RÉDZSelni pedig felesleges, olyan EPIC úgyse lesz egyik sem, mint a Guren no Yumiya. Ezt el kell fogadni, tudomásul kell venni, ez van :cool: Btw ez a mostani OP nem rossz, de semennyire nem fogott meg, a Shingeki Chuugakkou openingjét is jobban élveztem. Annak viszont örülök, hogy Revo továbbra is elkötelezett Shingeki-fan.

Leara írta: 2017.04.02. 17:59 Nekem ez a sztori valahogy jobban működik animében.

+1. Először is mert az anime vizuálisan szép, igényes, ellenben Isayama instant szemrákot okozó artworkjával aztán akciók szépen vannak animálva, az ember jobban érzi mind a sebességet, mind a teret a kameraállásoknak köszönhetően. És mellé a hangok és az OMGEPIC OST is rendesen adnak a feelinghez. 60. fejezetig olvastam a mangát, és nem is tervezem tovább, nem fogom lespoilerezni magamnak, még ha kínszenvedés lesz is kivárni, mire odáig jut az anime.

Ja és nem szóltam hozzá a másik topicban, de WIT-ék szerintem is bekaphatják, főleg hogy a Kabaré első és teljesen felesleges szezonja miatt kellett eddig várni, és a mostani epizódszám a Kabaré második, ha lehet még feleslegesebb szezonja miatt lett ennyi. Nem szokásom üzletpolitikai szempontokon leakadni, de 4 év várakoztatás után ennyivel előállni, mindezt úgy hogy az S3 ki tudja mikor érkezik, pláne ilyen szarságok miatt... a pofátlanság csúcsa. Na mindegy, nem akarom újrakezdeni, de azért csak hadd álljon ez itt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta: 2017.04.01. 23:56 Btw, sokan kérdezik itt, hogy mitől vagyunk így hasra esve ettől, meg ilyesmi. Az a helyzet, hogy ez a cucc egyszerűen nézeti magát. Lehet kifogásolni a plotot, a karikat, meg egyéb dolgokat benne, de az van, hogy elindul egy epizód, egyből berántja az embert és kb. a végéig nem is ereszti.
Pontosan. Ez az, ami a legendássá váló cuccokat azzá tette. Az első két új rész között betoltam egy teljes revacsit, ás azonnal előjött a vonzata. Én nem olvasom a mangát, de egy nagyon korrektül misztikus epikus sztorit rittyentett Isayama. És maximálisan ki is farmolja, remekül adagolva a wolrd building hintókat. Az apró részletek mellett meg időnként jönnek a pofánrúgó fordulatok, de azokat is teljesen sallangmentesen, remek érzékkel adja elő. Berobban az óriás Eren háta mögött, egyszer csak rohan feléjük egy női titán a távolból, egy új titán széttépi a másikat. Felejthetetlen pillanatok, amiktől meg áll benned az ütő. Pont ilyen volt, ahogy hirtelen megszólalt a orángután. Jól kodilgozott, izgalmas sztori, és ugranak is rá a népek. Milyen egyszerűnek hangzik.
Surci írta: 2017.04.06. 09:10 Ja és nem szóltam hozzá a másik topicban, de WIT-ék szerintem is bekaphatják, főleg hogy a Kabaré első és teljesen felesleges szezonja miatt kellett eddig várni, és a mostani epizódszám a Kabaré második, ha lehet még feleslegesebb szezonja miatt lett ennyi. Nem szokásom üzletpolitikai szempontokon leakadni, de 4 év várakoztatás után ennyivel előállni, mindezt úgy hogy az S3 ki tudja mikor érkezik, pláne ilyen szarságok miatt... a pofátlanság csúcsa. Na mindegy, nem akarom újrakezdeni, de azért csak hadd álljon ez itt.
Én még nem tettem le arról, hogy ez split cour lenne. De azt is el tudom képzelni, hogy már jövőre jön egy újabb folytatás. Úgy hallottam, durva dolgok jönnek, lehet nem merték bevállalni egy színvonalon aluli produkcióját egy ekkora slágernek. Lehet az animátorok már most halálukon vannak, és szünet nélkül nem bírták volna a tempót. Persze ha megint semmi két-három évig, akkor kapják be!

Hogy áll egyébként a cucc a manga lefedésében? 4 év volt amúgy, mennyi a feldolgozatlan sztori fejezetek számában?
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

scineram írta: 2017.04.12. 20:19 Hogy áll egyébként a cucc a manga lefedésében? 4 év volt amúgy, mennyi a feldolgozatlan sztori fejezetek számában?
34. fejezetig vitte az első sorozat, a mostanival kb. 50-ig jutunk. A mangából most jön ki a 91. ch. Felénél járunk (lassan vége lehetne már), kövi sorozat bejelentése sehol, Kabaré 2 jövő tavasszal startol, max utána lehet valami.

Mostani ep jó lett... volna, ha nem akció közben nyomnak be 2 flashbacket is. Rendezőúrnak szólni kéne hogy bár a mangában is így van, de itt azért van zene, hangulat, feszültség meg minden, úgyhogy ezeket nem kéne ilyen módon megszakítani mert hazavágja az egész jelenet dinamikáját. Simán be lehetett volna tenni azt a Krisztis scénát azután is, hogy Sasha találkozik az apjáékkal. Másik pedig, hogy az egy dolog hogy manga olvasói tudják hogy miért nincs Sasháék csapatánál felszerelés, de animu-only nézők nem, úgyhogy ide szintén betehettek volna egy extra jelenetet, amivel ezt megmagyarázzák. Na leállok, csak nem kellene ilyen amatőr hibákkal degradálni a CUCCot.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nem tudom, hogy a most már elvárások nélküli hozzáállásom vagy az idétlen főhőstrió + Levi hiánya okozza e, de egész jól elvagyok eddig ezzel a második évaddal. Valahogy az egy helyben toporgást, a szögletes rendezést és a repetitív reakciókat sem érzem most olyan feltűnően, a szőrös óriás meg kimondottan jópofa. Lehet jót tesz a sorozatnak ez a 12 epizódos beidegződés.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

^Konkrétan én se ültem le nagy elvárásokkal az S2 elé, de szerintem inkább az Eren/Mikasa/Revi (avagy Mitugrász Eren és a Két Superman Fanfiction) hármas szereplésének visszaszorítása az, ami NAGYON sokat tesz hozzá eddig a második évadhoz, mert pölö egy Sasha, Connie, vagy a mostani részben Reiner jóval érdekesebb és szimpatikusabb figura mint a fenti idézőjeles mesterhármas. Az egy dolog, hogy az egyéni szoc problémám még így is megvan a franchise-al (vagyis túlontúl sokszor hat mesterkéltnek és erőltetetten EPIC-nek a stílusa), de pölö Reiner "titánt a hátamon cipelem és az ablakon kiugrok vele, hogy Connie-t és a többieket megmentsem" magánszáma, és az azt követő "feleségül kell vennem" pillanata Krisa-val messze emberközelibb és hitelesebb volt, mint teszem azt Eren jeleneteinek a 98 százaláka, kvázi ilyenkor jön ki tényleg az a vonása a sorozatnak, hogy tényleg hétköznapi embereknek kell egy túlméretezett zombi-inváziót visszavennie. Persze az is segít, hogy Sasha/Connie/Reiner/stb. jó karakterek ehhez az irányvonalhoz, de akármennyire forgattam a szemem az iszákos fickó halálán (mert az már sajnos tipikusabban volt AoT-s jelenet), már ez a kis változás is élből jobbá teszi ezt az évadot a szememben az elsőnél, és csak remélni tudom, hogy Eren és a két OC tovább lesz távol a reflektorfénytől.
Kép Kép
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Balus »

Osztom az előttem szólók véleményét, amint nem Eren "Megölök Mindenkit" Yaeger & Co. és EdgeBoi Levi van a középpontban, rögtön élvezhetőbbé válik az egész. Ahhoz képest, hogy mennyit szidtam a WIT-et, amikor kiderült, hogy csak 12 epizódos lesz a 2. évad, eddig inkább az előnyére válik a tempónak és a rendezésnek egyaránt.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Eddig nekem is tetszik, feszes a tempó, nem húzzák el mint az első évadban Trost visszavételét. Nyugodtan lehetne 24 részes, van bőven alapanyag.
Amúgy észrevettétek, hogy Hanji meglepődik, amikor Ymir nevét említik? Szerintem itt az OVA-ra utalnak (Attack on Titan: Ilse's Journal).
Ott volt az, hogy az egyik titán
SPOILER
beszélt, és azt mondogatta, hogy Ymir.
Ezzel kapcsolatba még egy spoiler, amit csak az olvasson el, aki a mangával is up-to-date:
SPOILER
sztem az a titán a Ymir szektát vezető ember volt eredetileg.
Szeretem, amikor ilyen apróságokra figyel a szerző. :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

Többször is gondoltam már rá hogy felfüggesztem a cuccot, míg az összes epizód ki nem jön az évadból, mert rendesen kínszenvedés kivárni az egy hetet. De végül sosem bírom megállni... A mostani rész szintén DURVA volt, OMG amikor azt a csajt szétszedték a titánok, rendesen lesokkolt, pedig egy kvázi noname plot device chara volt erre a kivégzésre megírva, de akkoris...

Egyébként mostantól több szerepet kapnak majd az eddig inkább háttérben lévő karik, mint Christoria vagy Hanji, de lesz még Jean is, akit már várok, mert Annácska után őt bírtam a legjobban. Levi különösebben nekem sem hiányzik, de Erenből kapunk majd bőven, lehet készülni Yuki Kajira :D De kitérdekel, mert lesznek EPIK harczjelentek és durva csavarok, remekül felépített jellemfejlődések és brutál hatásvadászat, király BGM-ek és... HYPEHYPEHYPE.EKSZE
Junchi írta: 2017.04.24. 08:16 Lehet jót tesz a sorozatnak ez a 12 epizódos beidegződés.

NEM
weingartia írta: 2017.04.25. 21:45 Nyugodtan lehetne 24 részes, van bőven alapanyag.

EZ!

Első évadban majdnem beérték a mangót, azért volt úgy belassulva a pacing, de most már DUPLAANNYI anyag van kinn, mint amiből az első sorozat készült, ergo még akkor se biztos hogy beérnék, ha 24 ep-be nyomnák bele ezzel a tempóval (itt már más események is lesznek, mint alap titángyakás).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: scineram »

Jómagam is nagyra értékelem, hogy a többi szereplő is bőven kap most reflektorfényt. Kriszta valóban masszív yamato nadeshiko, úgyhogy maximálisan megértem Reineréket.
Dodgers írta: 2017.04.24. 14:59 akármennyire forgattam a szemem az iszákos fickó halálán (mert az már sajnos tipikusabban volt AoT-s jelenet)
Hogyha valami negatívumot kell mondani, nálam inkább a csaj halála volt a gáz, és a hozzá hasonlók. Vagyis ahogy mindenki, akit elkapnak a titánok, elkezdi ezt a szánalmasan kétségbeesett rimánkodást mielőtt szétcincálnák. Értem én, hogy mire akar menni ezzel a szerző, de ahogy még az elvileg legkirályabb katonák sem tudnak még minimális méltósággal sem meghalni, az egy idő után már nekem szemforgatásba fordult. Bármennyire realisztikus is ez.

A split cour reményét továbbra sem adtam fel.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

scineram írta: 2017.04.30. 21:16
Dodgers írta: 2017.04.24. 14:59 akármennyire forgattam a szemem az iszákos fickó halálán (mert az már sajnos tipikusabban volt AoT-s jelenet)
Hogyha valami negatívumot kell mondani, nálam inkább a csaj halála volt a gáz, és a hozzá hasonlók. Vagyis ahogy mindenki, akit elkapnak a titánok, elkezdi ezt a szánalmasan kétségbeesett rimánkodást mielőtt szétcincálnák. Értem én, hogy mire akar menni ezzel a szerző, de ahogy még az elvileg legkirályabb katonák sem tudnak még minimális méltósággal sem meghalni, az egy idő után már nekem szemforgatásba fordult. Bármennyire realisztikus is ez.

A split cour reményét továbbra sem adtam fel.
Nem tudom, szerintem a csaj halála "vállalhatóbb" volt a piához nem kötés miatt, bár összességében nézve inkább a franchise egészének stílusa az, aminél szerintem kilóg a lóláb a haláloknál (is). Maguk a rimánkodós halálok illenek a sorozathoz, hiszen mégiscsak bizarro óriás zombik szedik szét őket elevenen, de mégsem működnek olyan jól amikor a sorozat maga túl sokszor hatásvadász/EPIC/hiteltelen/satöbbi, ami meg befolyásolja ezeket a halálokat is ennek következményeként. Azt mindenképpen aláírom, hogy az S2 javított kicsit ezeken az egyéni szoc problémákon, de ahhoz még mindig túl gyakran jönnek elő, hogy a halálok hatását növelje, már amikor a halálok maguk sem kifogásolhatóak (a piás csávó, vagy éppen Mike [?] az első részből, aki *csakazértis* kötötte az ebet a karóhoz az EPIC érdekében).
Kép Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: weingartia »

s02e06 (31)

Végre, már vártam ezt a részt! Azért kíváncsi lennék, hogy milyen logika alapján lett a colossal titan cgi (jaj!), az armored meg rajzolt. :roll: A colossal túl nagy, a festékkel meg spórolni kell? :-P Lehet, hogy ezt a lassú, komótos mozgást egyszerű cgi-jal megcsinálni? Bár szerintem rajzolni is könnyebb lehet, mint az armored titant. Igazából semmit nem értek hozzá, csak egyszerű nézőként találgatok.
Még egy lehetőség: a cgi felelős Józsinak épp nem volt munkája erre a részre, azt kiosztották neki ezt. :lol:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

6

Kimondottan jó rész volt, nem egy ügyes rendezésbeli húzással (csak fejlődik a tag), mind közül az volt a kedvencem, mikor a többiek távolodnak el, Reiner meg odahívja Erent és mintha csak valami lényegtelen információ lenne, benyögi, hogy ő, meg Bertolt a páncélos, meg a nagydarab.

A titánná válás agyoneffektezett és hatásvadász pillanatai mondjuk továbbra is a cringe felségterülete, ráadásul a nagydarab most már CG-vel fut, amit nem igazán értek, de annyi baj legyen, még ezek sem tudták elrontani ezt az epizódot.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Leara »

Junchi írta: 2017.05.08. 06:56 6

Kimondottan jó rész volt, nem egy ügyes rendezésbeli húzással (csak fejlődik a tag), mind közül az volt a kedvencem, mikor a többiek távolodnak el, Reiner meg odahívja Erent és mintha csak valami lényegtelen információ lenne, benyögi, hogy ő, meg Bertolt a páncélos, meg a nagydarab.
EZ! Az eddigi kedvenc jelenetem :D. Nagyon élvezetes eddig ez az évad, pedig ezeket a részeket még a mangában is olvastam, szóval túl sok meglepetés nem igazán ért, de mindig gyorsan eltelik az a 20 perc.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^
Jap, a korábbi Ymir átváltozás sokkal szebbre sikeredett, főleg azzal az ordítással lett hidegrázós jelenet. Azt én se értem, miért pont most kellett CG-re váltani, ha eddig ment anélkül... (Hiába na, kell a pénz a Kabaneri második évadára! :dirr: )

Amikor korábban a manga kapcsán Titkossal beszéltünk PÜ-ben, akkor mindkettőnknek az volt a benyomása, hogy Reiner totál úgy adta elő magát, mintha az időjárásról beszélne. ^^" Amúgy a kis bekattanása az egyik kedvenc jelenetem ebből az "arcból", főleg mert Eren is próbálja meggyőzni, hogy hülyeségeket beszél. Az külön tetszett, hogy az anime megtartotta a katona-harcos kettősséget, még a címeket is úgy adták az epizódoknak. Két epizóddal ezelőtt Reiner tényleg katonaként viselkedett, ahogy azt tanították neki.
A végét pedig szerintem a legjobb helyen vágták el. Eren visszaemlékezése és csalódása egy testvér figurában, ütött rendesen. Oké, kicsit hatásvadász volt, de nálam betalált, ez van. :) Plusz a zene alatta, a Vogel im Kafig egy feldolgozása volt, ha jól hallottam.

Hanji továbbra is win, főleg ahogy lekezelte Historia valódi származását. ^^
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mindjárt itt a kövi rész HÁLA A JÓ ISTENNEK, és mivel semmiképp nem akarok kimaradni a legutóbbi EP méltatásából, úgyhogy dettóznám a remek rendezésre vonatkozó megjegyzéseket. Ez a mangában is hasonlóan volt prezentálva, semmi teljes duplaoldalas reveal-scéna, csak egy kocka az oldal alján, mintha valami apróságról lenne szó. Most persze MÉG jobban bejött, de ami ennél is jobban tetszett, az Mikasa reakciója, ahogy megjelenik Eren mögött azzal az insane tekintettel és egy pillanat alatt hazavágná a két delikvenst + mellé EPIK hatásvadász zene... ISTEN!!! Természetesen a széteffektezett átváltozások is viszik a prímet rendesen, eszméletlen király ez a sorozat! *hypehype* Emellett tipikusan az a rész volt amiben nagyrészt csak a duma ment, mégis kellően feszült és tartalmas tudott lenni. A következő részben DURVA fájtok, már alig várom, pláne hogy mindenki totál ki van akadva Reinerékre.

SZÁLLJ BE A KIBASZOTT TITÁNBA EREN!!44
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Leara »

9: oké, én eddig alapvetően nem kedveltem Erent, de elviseltem, ebben a részben viszont roppant idegesítő volt (még szerencse, hogy Ymir néha leoltotta :D). Néha úgy érzem, semmit sem ért neki a kiképzés, mert inkább viselkedik hisztis gyerekként, mint katonaként. Meg képes volt azt feltételezni, hogy mindössze Reiner és Bertolt az ellenség... ó, valóban? Ja, pont Reiner, akin még látszódik is, hogy nem nagyon tud mit kezdeni a tetteivel :D. Mindenesetre Reiner pár rész alatt simán a kedvenc karakteremmé vált, mert bár szemét dolgot tett, de legalább érdekes a személyisége (és nagyon örülök, hogy úgy néz ki, a Shingekit még végig leszinkronizálta Hosoya Yoshimasa, mielőtt szünetre ment... pláne, hogy pont most került így előtérbe a karaktere). Kíváncsi vagyok, hogy Bertolték honnan jöttek és hogy ott milyen életük lehetett, mert biztos van valamilyen háttér, ami majd magyarázatot ad a tetteikre.
Válasz küldése