Galilei Donna

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

[OFF]Akartam panaszkodni a Kill la Kill topicba miért csak a hypolt sorozat kap topicot. De rájöttem az is csak ott vezetne flamehez. Szóval inkább megelőzöm a dolgot, hogy beszélek másról.[/OFF]
Nekem eddig (2 rész, és nem a teljes kínálat ismeretében) ez tetszik a legjobban a 2013-as őszi szezonból.

Kép

Kicsit steam-punkos, kicsit sci-fis, kicsit történelmi kicsit futurisztikus hangulatú kaland sorozat.

3 nővér a főszereplő, akik Galileo Galilei leszármazottai. A történet pedig, Galilei öröksége körül játszódik, egyenlőre nem csak a spoiler veszély miatt nem árulom el mi ez, egy kis rejtély is van a sorozatban. És akció is! A 2 rész alatt már elég sokan alkalmaztak erőszakot a Ferrari családdal szemben. (Anyai ágon kötődnek a Galilei családhoz, az apjuk japán, várjuk így se stimmel ez a Ferrari név!) A harcot a két kisebb lány veszi fel, a loli szerelő a saját maga épített gépfegyverekkel felszerelt léghajó, és mini mecha ruháival, illetve a középső lány aki simán lekaratézza a legtapasztaltabb verő legényeket is. De a legnagyobb arc akkor is a joghallgató nővérük, aki mindenkinek elmondja milyen alapon is perelhetné be. :D
És akkor ezek után indulnak a nagy kalandjukra, közben üldözik őket a kalózok, maffiózók, korrupt rendőrök, és még egy megszállott Galileo fangirllel is meggyűlik a bajuk.


Kegyetlen alapszituáció. :)

A második rész bevezetője az OP előtt, nálam eladta a sorozatot. A loli kiszáll az aranyhalból. Az apja elámul, elkezdi dicsérgetni, már várom, hogy majd az anya szörnyülködik, de mégsem ő még annál is büszkébb. Aztán a jogász csajnak is van egy nagy beszólása, mindenki boldog a családban. De nem a középső kimondja az igazságot, azért az nincs rendben, hogy egy loli a pincében ekkora tűzerejű hajót építsen. :D

A második rész vége: Mi lett az aranyhallal? Sikerült vízbe rakni? ;_;
Ja és Anyuci és Apuci helyzete se fest jól.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kdanni írta:[OFF]Akartam panaszkodni a Kill la Kill topicba miért csak a hypolt sorozat kap topicot. De rájöttem az is csak ott vezetne flamehez. Szóval inkább megelőzöm a dolgot, hogy beszélek másról.[/OFF]
Mert nem tudok "normálisan" topicot nyitni és vártam, hogy valaki majd rákap az ízére. X'D Képet és leírást is tettél be, jobban megy ez neked.
Kdanni írta:3 nővér a főszereplő, akik Galileo Galilei leszármazottai. A történet pedig, Galilei öröksége körül játszódik, egyenlőre nem csak a spoiler veszély miatt nem árulom el mi ez, egy kis rejtély is van a sorozatban. És akció is!
Egyelőre én még nem láttam a 2. részt, de hamarosan pótolni fogom a hiányosságomat. Amúgy az alap ötlet kellően érdekes, bár az előzetes és a leírás alapján nem erre számítottam. Amikor letöltöttem az első részt és elindítottam, azt hittem valami rossz animét szedtem le. :dirr: Érdekes ez a futurisztikus berendezkedés, meg úgy egyáltalán az a tény, hogy Olaszországban vannak, de inkább hasonlít az időjárás és a környezet Szibériához. XD
A lányok érdekesek, nekem eddig a legidősebb jön be, egyetemista, aki inkább ellógja az órákat, hogy inkább a barátaival menjen piálni. A középsőről az első részben még csak annyit tudtunk meg, hogy szívesebben tölti az idejét a gyengélkedőn, mint az osztállyal. Az ügyeletes lolit egyelőre nem sikerült megkedvelnem, de ez később még változhat.
Az első részben szereplő rosszfiú pedig igazán érdekesnek néz ki, a ruhája egy dolog, de még szándékosan el is sütött egy klisés poént. :D

Az OP-ED páros nagyon szép lett, különösen az utóbbi tetszik.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Rui-chan írta:Érdekes ez a futurisztikus berendezkedés, meg úgy egyáltalán az a tény, hogy Olaszországban vannak, de inkább hasonlít az időjárás és a környezet Szibériához. XD
Állítólag valami jégkorszak van éppen, amit egyenlőre még elfelejtek megemlíteni. (Bár én rendben lennék azzal is, hogy nem mondanak semmit csak utalások lennének rá. Természetesebb mintha valaki elkezdi elemezni a környezetet, ami elvileg természetesnek kéne lennie neki.)
A másik dolog, hogy elvileg a jelenben játszódik. Gondolkoztam rajta, hogy ez a múlt, jövő, alternatív valóság? De erre nem számítottam, és észre se vettem, mikor néztem: http://kdanni.files.wordpress.com/2013/ ... 976394.png
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Az év animéje már biztos nem lesz nálam, bár ennek kiválasztása sose érdekelt komolyabban.
A 4. rész habár nem volt rossz, annyira olcsó volt, hogy az már fájt. (Ráadásul tovább zúznak mindent, amin aranyhal van. Már megint a tányérok!)
Az olcsóság: A szokásos kaland setting, a kalandoraink megérkeznek valahova találkoznak valakivel, és később pont az a valaki tud rajtuk segíteni. (És még ahhoz sem vették a fáradságot, hogy a keresett "kincset" máshogy találjak meg, pont az előbbi embernél volt.) Azon ki se akadtam, hogy a kalózokkal összefutnak a bevásárlókörúton, ha csak ez lett volna még jó poén is lett volna elsütni egy ilyen klisét.

Ezenkívül is volt még a hangulatot nagyon rontó nem olcsó hanem inkább igénytelen megoldás, de az spoileres: Loli lezuhan a hatodikról, (miután átugrott a 10 méterrel arrébb lévő ház tetőre), aztán egy injekcióval meggyógyítják. :?

Kár pedig az alap hangulat nagyon jó lenne. És a legidősebb nővér továbbra is rulz.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Közben én is beértem magam, már a 4. részt is megnéztem. Azzal egyetértek, hogy a legújabb epizód nem lett túl jó. Az azért tetszett benne, hogy Kazuki végre összeszedte magát és bemutatta, hogyan is kell elbánni a kalózokkal. Amit az előző két részben levágott, enyhén szólva kiakasztott. Van egy tippem, hogy mi lehet ennek az oka: inkább apuka génjeit örökölte, vagyis nincs annyi esze, másban tűnik ki, mint pl. a harci tehetség, amit korábban bemutatott.

A légikalózok miatt kicsit Laputa feelingem lett, és az is tetszett, hogy a vezetőjük valamennyire tisztességes is. Azon mosolyogtam egy jót, amikor lila monoklit vert az embere szeme alá, amiért miattuk került veszélybe Hozuki. Ezen kívül kiderült, hogy Annával sincs minden rendben, nem valószínű, hogy puszta emberbaráti szeretetből segíti a három lányt.

Szeretek pluszban hozzátenni dolgokat az eseményekhez, így kitaláltam egy megoldást, amitől nem hat olyan bénának a végén lévő megoldás. A technikai fejlettség jóval magasabb szinten jár, úgyhogy arra gondoltam, mi van ha a mikrodoktor-nak nem véletlenül ez a neve. Szerintem az injekcióban nanorobotok voltak, azok hozták helyre Hozuki sérüléseit. (Ezt nem kell készpénznek venni, de így számomra sokkal hihetőbb a gyógyulás.)

Hazuki eddig a kedvencem, bírtam, ahogy kiosztotta a kalóz csávót. :vigyor:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Rui-chan írta:Szeretek pluszban hozzátenni dolgokat az eseményekhez, így kitaláltam egy megoldást, amitől nem hat olyan bénának a végén lévő megoldás. A technikai fejlettség jóval magasabb szinten jár, úgyhogy arra gondoltam, mi van ha a mikrodoktor-nak nem véletlenül ez a neve. Szerintem az injekcióban nanorobotok voltak, azok hozták helyre Hozuki sérüléseit. (Ezt nem kell készpénznek venni, de így számomra sokkal hihetőbb a gyógyulás.)
Igen ez elég valószínű, már csak azért is mert végig operációról beszéltek, miközben csak egy injekciót adtak be Hozukinak.
Valaki még is arra is rámutatott, hogy az autók amikre Hozuki rázuhant úgy vannak tervezve, hogy egy gázolás esetén minél kevesebb sérülést okozzanak, és felfogják az ütközési energiát. Így még a zuhanás átvészelése se volt akkora blődség.

Viszont még ezekkel együtt se mondanám a legjobban kidolgozott és megvalósított jeleneteknek őket.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Hazukinak egyetlen értékelhető mondata van, de persze hogy az a rész legjobb pillanata. :vigyor:
A többi... :wwall:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kölcsönveszek Junchitól egy mondatot:
Jó, én már nem kérdőjelezek meg semmit ebben az animében... :hammer:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Jó látni, hogy nem csak én csalódtam ebben a sorozatban. Egyszerűen bugyuta az egész, a forgatókönyvírónak járna egy nagy seggberúgás, mert ebből az alapasztoriból ki lehetett volna hozni, egy ennél értelmesebb sorozatot is. Ja, és a vörös hajú légikalóz srác miért szerepel olyan keveset?! Még ő lenne ez egyetlen értékelhető pont a számomra.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A 8. rész sem mutatott semmi különlegeset. Vagyis inkább csak hozta a szokásos színvonalat, de egy ilyen témából tényleg sokkal több mindent ki lehetett volna hozni.

A legújabb részben Kyoto-ban jártak, csak sajnos alig mutattak valamit a városból, most is inkább Hozuki zsenialitásán volt a hangsúly. Nekem most is Hazuki volt a kedvencem, látszik, hogy neki azért próbáltak kicsit több jellemet adni, mint a húgainak. A légikalózok főnöke ismét beköszönt, csak sajnos elég keveset szerepelt. Nem igazán hiányzik a szerelmi szál, de Hazukival aranyos pár lennének. ::^_^:: Annára leszek nagyon kíváncsi, kezd egyre jobban kötődni a lányokhoz, szóval már nem csak a küldetésével foglalkozik. Egyébként praktikus helyen tartja a mobilját. :lol:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Az a szomorú, hogy a szereplők jelleme teljesen jól alakul, és az érzelmes pillanatok is mind jó helyen vannak. De maga a kaland és az egyéb események, amik ezeket kiváltják teljesen igénytelenek, vagy nincsenek is.
Most is mi történt megszereltek, egy szuper hatékony energia generátort, és Hazuki találkozott Chicinoval. Az egyik még egy Pokemon szintű kaland sorozatban is unalmas, a másiknak meg semmi körítése nem volt.

(ps. Apropó állítólag a legújabb Pokemon sorozat egész jól sikerült.)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Galilei Donna

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nem igazán értem, miért kellett az időutazást még beletenni. Ráadásul Galileo beleszeretett Hozukiba, aki a leszármazottja, de ezen már igazán nem kéne fennakadnom. Kaji Yuki egészen meglepett, először alig ismertem fel, hogy ő Galileo seiyuuja.
Kicsit sajnálom, hogy a legtöbb rivaldafényt a legkisebb testvér kapja, amikor a két nővérében is bőven lenne potenciál. Anna egyre szimpatikusabb, bár erősen sejtettem, hogy végül mit fog csinálni. Ez a gyűjtögetős téma amúgy nem lett volna rossz, ha kicsit több kalandot tesznek a hátuk mögé. Nem azt várom el, hogy minden részben meglegyen a heti x perc akció adag, mert az eseménytelenebb epizódokat is szeretem, ha jól vannak felépítve. Már csak egy rész van hátra, kíváncsi vagyok hogyan zárják le.
Kép
Válasz küldése