Legend of Galactic Heroes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
annarancs
Profi
Profi
Nem:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.04.22. 19:36

Ugyan tervben volt a remake, mégis inkább az eredeti adaptációt fogom egyszer majd valamikor bekebelezni először, ehhez viszont segítségre lenne szükségem. Van kismillió mozija/side storyja/előzménye a 110 részes OVA sorozatnak, milyen sorrendben érdemes megnézni őket, mivel kezdjem el a LoGH pályafutásomat?

Junchi
Fanatikus
Fanatikus
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.04.23. 16:31

annarancs írta:
2018.04.22. 19:36
milyen sorrendben érdemes megnézni őket, mivel kezdjem el a LoGH pályafutásomat?
A '88-as "sorozat" kezdőpontnak ideális, de lehet az Arata Naru Tatakai no Overture filmmel is kezdeni, ami lényegében az első két rész, csak sokkal jobban kifejtve és felvázolva.

A Waga Yuku wa Hoshi no Taikai film szintén lehet kezdőpont, mivel kronológiailag az sorozat előtt játszódik, de gyak bármikor meglehet nézni (érdemes is, fél órán át szól benne a Bolero :D).

A két OVA szintén előzmény (Senoku no Hoshi, Senoku no Hikari és Rasen Meikyuu), előbbivel kell kezdeni, de ezeket inkább érdemes a 110 részes móka után megnézni. (Én mondjuk mindig is tudtam ezek nélkül létezni, de azért megnéztem őket anno, ha már elkészültek.)

Illetve van még egy Ougon no Tsubasa film, de annak a létezéséről sem szabad tudomást venni.

Tehát kronológiailag így néz ki:
1. Senoku no Hoshi, Senoku no Hikari OVA
2. Rasen Meikyuu OVA
3. Waga Yuku... film
4. Arata Naru... film
5. "Sorozat"

Amondó vagyok, nézd meg az Arata Naru filmet kezdetnek, mert az azért elég jól felvázolja, hogy miről is fog szólni ez a cucc, aztán, ha bejön, folytasd nyugodtan a sorozattal.

annarancs
Profi
Profi
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.04.23. 17:45

Köszönöm, akkor az Arata Naru filmmel fogok majd valamikor kezdeni.
Junchi írta:fél órán át szól benne a Bolero :D
Remek, a zenével már biztosan nincs gond. :D

Surci
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Surci » 2018.04.23. 20:09

annarancs írta:
2018.04.23. 17:45
Köszönöm, akkor az Arata Naru filmmel fogok majd valamikor kezdeni.
Szerintem meg inkább kezdj az előzmény OVÁkkal. Lehet hogy időrendben később készültek, de Reinhard karakteréhez imho baromira kellett az a "felvezetés", főleg a Kircheis-al való kapcsolatának bemutatása végett. Ott az elejétől kezdik bemutatni a kettőjük közös életútját és karrierjét, nem csak a képünkbe kapjuk a csúcskategóriás atyaúristen prodidzsíként felvezetett Reinit. Ergo a kronológiai sorrendet javaslom.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.04.27. 21:07

Na, 4 rész eddig a remake-ből, és azt kell, hogy mondjam, eddig jobban tetszik, mint ugyanennyi és erőfeszítés alatt a klasszikus. Fokkal jobban megismerjük a világ hátterét,és nem csak a Reinhard-Kircheis párost és Wen-lit, hanem az ő szempontjukból mindkét oldalt is, ami így az elején jóval nagyobb pluszt ad a dolgok kibontásához, mint az, hogy sodortatják az eseményt több fél vagy teljes üresjárattal, és játékidőt kitöltő kitartott képsorokkal. Egyedül egyet sajnálok, hogy a vérg*ci Trunicht még nem kapott szerepet, pedig az a fazon olyan, hogy nem lehet nem imádni azt, ahogy mint néző, utálod.

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.05.03. 19:02

Yang és a vízsugár találkozása után vagy egy percig nevettem, de az már elég kínos volt, ahogy a katonák a nagy arcozás után léptek onnan a marhanagy védelem miatt. XD Többre nem telik most tőlem.

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.05.04. 17:21

Catrin írta:
2018.05.03. 19:02
Yang és a vízsugár találkozása után vagy egy percig nevettem, de az már elég kínos volt, ahogy a katonák a nagy arcozás után léptek onnan a marhanagy védelem miatt. XD Többre nem telik most tőlem.
Az egy dolog, hogy a Hazafias Lovagok itt arcoskodtak, de hogy egy vízágyúvá kalibrált locsolóból (sic! - a klasszikusban tűzoltórendszer szerepelt) simán elkergeti őket... És ezek a nagy radikális nacionalista huligánok, akiktől félnünk kéne. Hát előbb ijedek meg attól, ahogy Németh Szilárd egyáltalán valami mimikát magára erőltet a pulpitusnál. :drop:
Ami érdekes volt még az Trunicht és a reakciója. Itt sokkal jobban megőrizte a hidegvérét, kiemelték a számító és sunyi mivoltát vele, mintsem azt az impulzív demagógot, amikor Jessica felteszi neki a nagy keresztkérdést. Ezt a fazont mondjuk mindkettőben az ember imádja gyűlölni, de míg a klasszikusban nyílttá teszik, itt sokkal, nem is tudom, "sinister"-ebb (baljósabb?).

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.05.09. 21:15

6. rész - Már kezdett kicsit sok lenni a Szövetség-epizódokból, meglepett kicsit ez a felosztás (az már kevésbé, hogy jobban rámennek a karakterekre, bár 1-2 esemény meg nyilván a régiben volt tartalmasabb), de jó, hogy így az évad közepén lett végre egy kvázi metszet epizód... gondolom hasonlóan időzgetünk majd még a Birodalomban is, aztán jönnek a szezont záró ütközetek.

Amúgy meg új szépfiú Schönkopfból első látásra nem nézném ki, hogy van egy Katerose korú lánya, na sebaj.

Risa
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Risa » 2018.05.24. 09:01

OMG, nem hittem volna, hogy ezt is megérjük. XD
Kép

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.05.25. 21:33

Yang is be lett jelentve, rá viszont még várni kell.

Sokszor mondom, hogy a régi animét még mindig nem fejeztem be, de ez az új inkarnáció is megerősített benne, hogy nekem kéne valami "vágott" változat, ami inkább csak a Szövetséggel foglalkozik. Örültem, hogy egész sok részt szenteltek Yangéknak, azokat az epizódokat sokkal nagyobb lelkesedéssel néztem. Hiába érzem, hogy szeretnék mindkét felet egyenlően bemutatni, mert így a tipikus jó-rossz felállás is elkerülhető, attól még eléggé hidegen hagy a Birodalom. És nem csak Reinhard kinézete miatt. ^^"
Kép

Junchi
Fanatikus
Fanatikus

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2018.05.26. 06:06

Rui-chan írta:
2018.05.25. 21:33
Hiába érzem, hogy szeretnék mindkét felet egyenlően bemutatni, mert így a tipikus jó-rossz felállás is elkerülhető, attól még eléggé hidegen hagy a Birodalom. És nem csak Reinhard kinézete miatt. ^^"
Worry not, az eredetiben Reinhard messze értékelhetőbb kinézetet kapott, emiatt komolyabban is lehet venni.

És ha már karakterdesignok, meg új sorozat: Most, hogy feltűntek a többiek is a birodalom oldalán, lett csak még egyértelműbb a már eddig is halálosan egyértelmű igazság, nevezetesen, hogy ezt a karakterdesignt nem lehet megszokni, sőt tolerálni sem. Egyszerűen derogál nekik, hogy középkorú karaktereket rajzoljanak, mert még őket is ilyen nyomorék bishinek ábrázolják. Lutz az előző részben... az életben nem ismertem volna fel, hogy ő akar lenni, de az anti-kedvenc minden téren és szinten Reuenthal. Ezzel az új designnal akarják nekem azt beadni, hogy ez majd egy félelmetesen ambiciózus, törtető figura lesz a későbbiekben? (Ráadásul Nakamura Yuuichi parádésan rossz választás.) Nonszensz. Egyszerűen a férfiasság írmagja sincs meg az új karakterekben, szóval nem tudom, hogy kinek az ötlete volt a Kuroko no Basuke stábját megbízni ezzel az új sorozattal, de valaki itt nagyon félrekalkulált.

Ezt a maradék 4 részt most már lekínlódom, de az bizonyos, hogy ebből az új feldolgozásból nem kérek többet.

Nem mellesleg grat a Yang figurához, Rui! :D

Leara
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2018.05.26. 10:52

Junchi írta:
2018.05.26. 06:06
Worry not, az eredetiben Reinhard messze értékelhetőbb kinézetet kapott, emiatt komolyabban is lehet venni.
Pff, max. addig, amíg nem kapott hosszú hajat, onnantól kezdve számomra nem volt sokkal jobb, mint a mostani sorozatbeli kinézete :D.

Ricz
Sensei
Sensei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2018.05.26. 12:53

Junchi írta:
lett csak még egyértelműbb a már eddig is halálosan egyértelmű igazság, nevezetesen, hogy ezt a karakterdesignt nem lehet megszokni, sőt tolerálni sem. Egyszerűen derogál nekik, hogy középkorú karaktereket rajzoljanak...
Ha már itt tartunk, a Szövetség oldalán... Láttad Sithole igazgatót? Amikor szemből mutatták az 5. részben, komolyan nem tudtam eldönteni, hogy ezt most tényleg ők rajzolták, vagy a South Parkos Kula bá, az ünnepi kaki jött el vendégszereplésbe...

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.05.26. 14:45

Junchi írta:
Ezt a maradék 4 részt most már lekínlódom, de az bizonyos, hogy ebből az új feldolgozásból nem kérek többet.

Nem mellesleg grat a Yang figurához, Rui! :D
Szerintem maradok még, legalább 1 évadra, talán motiváltabb leszek, hogy a régit befejezzem. ^^"

Köszi! :D
Ma tartották a MegaHobby Expo-t, amire kihozták Yang festett prototípusát. Kis husik együtt. ::^_^:: Talán így nendo formában egy fokkal jobban néznek ki az új karakterdesignnal.
Kép

Válasz küldése