Legend of Galactic Heroes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2018.03.04. 14:07 viszont emlékeztem rá, hogy Junchi rühelli, mint állat
A rühellés talán túlzás (ilyen szinten nem élem azért bele magam), de az kétségtelen, hogyha ellehetne küldeni valamelyik seiyuut - mondjuk havat lapátolni - akkor az ziher, hogy az ő neve ugrana be legelőször. Egy, hogy ez a fickó szerintem totál nem tud színészkedni (mindig ugyanazt a hangját használja mindenhol), de ami ennél is jobban zavar, az maga a hangja, amitől egyszerűen a falat marom át a szomszédig (az meg már tényleg csak hab a tortán, hogy 10-ből 10-szer olyan karaktereknek kölcsönzi a hangját, akiket szintén elküldenék vele együtt lapátolni).
Titkos írta: 2018.03.04. 14:07úgyhogy innentől már hivatalos, hogy az egész LoGH-remake direkt az ő szívatása miatt készült el. :lol:
Sounds about right! Érzékenyen érinti a kis lelkemet, mikor szívemhez közel eső darabokat herélnek ki premierplánban az orrom előtt.
Titkos írta: 2018.03.04. 14:07volt és ha jól tudom, már akkoriban is csak rajongói crowdfundinggal (legalábbis Mufurc nekem anno ezt mondta XD) sikerült végig meganimálniuk.
Ezt anno-anno hallottam én is, de úgy tudom, nem igaz, inkább csak afféle legenda. (Egyébként jó is, hogy emlegeted Mufurcot, kíváncsi lennék ő mit szól ehhez a készülő merénylethez, már csak azért is, mert neki még nálam is jobban szívügye volt ez a sorozat.)
Titkos írta: 2018.03.04. 14:07Illetve így a végére még lenne egy kérésem/kérdésem: tudtok olyan torrentet, ami a régi LoGH-ot tartalmazza végig (specialok, előzmények, meg mittudomén még mi jött ki ehhez... XD), rendes subbal, rendes minőségben, stb-stb.?
Igen, nyaa-n keress rá a japán nevére (Ginga Eiyuu Densetsu). Nem tudom, mik a prioritásaid például a fájltípusokat, méreteket illetően, ezért sem linkelek konkrét torrentet, DE mindenképp a Central-Anime (CA) feliratával keresd, akárki is végezte a re-encode-ot. Jómagam tavaly nyáron, mikor újráztam, a feljavított BD-ripet töltöttem le. Na, ott ilyen 1 giga/epizód volt az arány, összesen meg valami 225 GB, igaz, az összes film és előzmény OVA benne van ebben. :D
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Risa »

Junchi írta: 2018.03.04. 19:40mindig ugyanazt a hangját használja mindenhol
Ez amúgy tökre nem igaz ám, csak alig nézel animét. :lol: Egy példa (Kaji Yuuki a szőke srác).
Bocs, de low-key szurkoltam, hogy vagy Kaji Yuuki vagy Matsuoka Yoshitsugu benne legyen az új feldolgozásban, hadd bosszankodhass. XD Én Miyano Mamoru Reinhardjától vagyok már a trailer alapján rosszul, DE. Akárki akármit mond, a LoGH nem az a cucc, ami olyan sokrétű színészi alakításokat igényel. Rettenetesen kevés az érzelmes, magánéleti jelenet ("kedvencem", amikor a karakter belső vívódásáról a narrátor számol be szenvtelen hangon), humor nincs (legalábbis nem olyan, amihez mondjuk más hangszín kellene), igazából rohadtul nem fontos, hogy ki alakít kit, mert kb. bármelyik tapasztaltabb seiyuu el tudná játszani bármelyik karaktert. :drop:

A Central-Anime feliratban amúgy a jó hírnevéhez képest meglepően sok mellényúlás van sajnos. Persze nagyon nehéz az anime nyelvezete.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Risa írta: 2018.03.04. 20:34A Central-Anime feliratban amúgy a jó hírnevéhez képest meglepően sok mellényúlás van sajnos. Persze nagyon nehéz az anime nyelvezete.
Sz*punk is emiatt Dottrissal, hogy miképp húzzuk újra. Nem lesz tökéletes, de a CA-tól mindenképp jobb. És olyan részeken is egyébként, amikor látom és hallom is, hogy ez nem éppen az, amit leírnak. De amúgy a CA a technikai dolgokat rendre elszúrja, már hogy minek milyen nevet ad. Mint mikor egy nyolcadikos diák sci-fit akar írni, olyan a hatása.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2018.03.04. 19:40Igen, nyaa-n keress rá a japán nevére (Ginga Eiyuu Densetsu). Nem tudom, mik a prioritásaid például a fájltípusokat, méreteket illetően, ezért sem linkelek konkrét torrentet, DE mindenképp a Central-Anime (CA) feliratával keresd, akárki is végezte a re-encode-ot. Jómagam tavaly nyáron, mikor újráztam, a feljavított BD-ripet töltöttem le. Na, ott ilyen 1 giga/epizód volt az arány, összesen meg valami 225 GB, igaz, az összes film és előzmény OVA benne van ebben. :D
Risa írta: 2018.03.04. 20:34A Central-Anime feliratban amúgy a jó hírnevéhez képest meglepően sok mellényúlás van sajnos. Persze nagyon nehéz az anime nyelvezete.
Akkor egy pro, egy kontra, bár szerintem "kizárásos alapon" (értsd: simán elhiszem, hogy a Central-verzió sem tökéletes, de valszeg a többi még gázabb, ha mindenki az előbbit sztárolja XD) maradok akkor én is ennél. Btw, olyan nagy elvárásaim nincsenek subok terén azon túl, hogy azért körülbelül az legyen a képernyőre írva, amit a karakter valóban mond (szal a már korábban emlegetett "trololol, amcsi szlengekkel/mémekkel tömöm tele a teljes feliratot, csak mert megtehetem!" és hasonló trollsubok kíméljenek XD). Fájltípus/méret: megszokásból általában megelégszem a 720p-vel, de amúgy most már az 1080p-s epizódokat is simán viszi a gépem, illetve közel két terrás 1-1 vinyója, úgyhogy most már a hely sem akkora gond. :D Amúgy ez az "1 giga egy rész" szerintem még annyira nem is durva, főleg, ha ez már a felújított változat és tényleg minden benne van, ami valaha kijött a LoGH-hoz, láttam már olyat is, ahol valami 2-3 giga volt 1-1 epizód valamelyik animénél. XD Apropó felújított változat: néztem itt az előző oldalon az összehasonlító képedet és ja, ez az a felújítás, aminek értelme is van, mert retróság ide vagy oda, az alsóbb képen egyszerűen jobban néz ki Yang (már ha ő az XD), meg úgy minden. :D
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Hű, most megnyugodtam a fansubot illetően! Előástam a külső merevlemezemet, mert nekem is azon van eltéve. Szerencsére a forrás a Central Anime, csak anno direkt hardsubos megoldást kerestem, hogy biztosan megjelenítse a tv-m. :D
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Risa »

Jobb angol alternatíva mondjuk tényleg nincs.

De pár hónapja még írtam is Junchinak egy csúnya félrefordításról MAL-on, most direkt kikerestem:

"My greatest wish is to see the restoration of the Goldenbaums. But for the children who grew up with this... those who cared for them should take up that responsibility." Japán szöveg szerint: "A Goldenbaum-dinasztia visszaállítását már nem kívánom. De azt akarom, hogy akik eszköznek tekintették, és kihasználták a gyermeket (egy bizonyos gyermeket), vállalják érte a felelősséget."

Nem is értem, hogy ezt hogy tudták így elcseszni, totál nem katonai szakszöveg. :drop:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A CA-sok feliratát én is főleg amiatt javasoltam, mert egyszerűen nincs jobb alternatíva (meg az az undorító sárga font valahogy túlzottan az ember szívéhez nő a végére :D). Az emlékek meg közben feltörtek, mikor legelőször néztem ezt a cuccot, és ilyen ircekről, meg hasonlókról kapartam le a sokszor occókínai feliratos változatot, meg ami éppen szembe jött. Régi (nem) szép idők...
Risa írta: 2018.03.04. 20:34 Rettenetesen kevés az érzelmes, magánéleti jelenet ("kedvencem", amikor a karakter belső vívódásáról a narrátor számol be szenvtelen hangon), humor nincs (legalábbis nem olyan, amihez mondjuk más hangszín kellene), igazából rohadtul nem fontos, hogy ki alakít kit, mert kb. bármelyik tapasztaltabb seiyuu el tudná játszani bármelyik karaktert.
Ezt azért erősen sarkítottnak érzem, szal oké, valóban nem kell olyan széles érzelem-skálán mozognia a LoGH-os seiyuuknak, viszont az összes karakter hangja telitalálat, a szereplők jellemét baromi jól visszaadja ez a gárda, ahogy nyilván az sem véletlen, hogy a legnagyobb japán nyelvű animés site-on, az AniKore-on a legjobb seiyuu-átlaggal pont a LoGH fut, szóval ezeket a karaktereket azért messze nem játszhatja el akárki és ezt nem csak én vélem így it seems.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Risa »

^ És ezt egyébként nem értem. Emlékszem, úgy futottam neki anno az animének, hogy rá voltam készülve, hogy itt micsoda fantasztikus színészi alakítások lesznek, közben meg különösen az első felében kb. mindenki csak érzelemmentesen hadart. (Ez nyilván annak köszönhető, hogy az első két évadban érthetetlenül rohant valahova a sorozat, és annyi mindent megpróbáltak beletömködni egy-egy epizódba, hogy sokszor még az ending alatt is ment a duma, vagy nem is volt ending/opening/nem emlékszem, melyik volt a jellemzőbb.)

Jó, nyilván fontos azért, hogy melyik karakter milyen korú/jellegű seiyuut kap, de egy bizonyos határon belül jelen esetben szerintem majdnem mindegy. Egy Kikuhikót az SGRS-ből nem tudna bárki eljátszani, ahhoz Ishida Akira kell, Gintokihoz Sugita Tomokazu kell, és a Mangaka-san to Assistant-san Aitójához is Matsuoka Yoshitsugu kell, mert nincs mindenkinek olyan hangterjedelme és komikusi vénája, mint neki. De itt pl. Schönkopfot nyugodtan eljátszhatná Koyasu Takehito is, ő is ugyanolyan jó lenne, mint MikiShin. Vagy Ono Daisuke és Nakamura Yuuichi akár cserélhetnének is, mert mindkettő el tudná játszani Mittermeyert vagy Reuenthalt. Apropó, Reuenthal: nekem pont nem tetszett Wakamoto Norio alakítása Reuenthal egy bizonyos szenvedélyesebb jelenetében - teljesen összezavart a karakter motivációját és érzelmeit illetően.

De mindegy, most már el kell fogadnom, hogy totál vak vagyok a LoGH (anime!!; hangsúlyozom: elképzelhetőnek tartom, hogy regény formátumban nálam is működne) nagyszerűségére. Kb. annyira állok értetlenül az elismertsége előtt, mint a SAO népszerűsége előtt. Van egy csomó kis jegyzetem róla, majd megpróbálok összerakni belőle valami koherenset, ha egyszer sikerül befejeznem.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Risa írta: 2018.03.04. 22:30 De mindegy, most már el kell fogadnom, hogy totál vak vagyok a LoGH (anime!!; hangsúlyozom: elképzelhetőnek tartom, hogy regény formátumban nálam is működne) nagyszerűségére. Kb. annyira állok értetlenül az elismertsége előtt, mint a SAO népszerűsége előtt.
Hehe, hogy a Junchinak írt tweet válaszomat idézzem: "Az első 5 részből 2 sztori, 2 háttértörténet, 1 meg fillerforma." 21-ig van előre átnézve nekem, szóval addig tudok haladni, talán javul is az arány, de így kezdésnek kicsit gyászos szerintem, főleg, hogy igazi esemény a 2. részben volt a csatával, ami kicsit megindította a dolgokat valamelyik irányba.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Közben nem tudom mennyire figyeltétek pl. ezt a hírt, de úgy fest az első évad az első kötetet fogja a 10-ből feldolgozni, ami a retro sorozatban a 16. résszel záródik. (Uhm, reméltem, hogy most gyorsabban haladnak majd, de sokkal nem tűnik szűkebbnek - főleg ha az OVA sztorikból is említenek ezt-azt.XD)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Új PV így, a kezdés előtt pár nappal.

Érdekes módon "élesben" annyira nem zavaróak ezek az új designok (mínusz Kircheis, ő így is-úgy is borzalmas...), sőt van egy-kettő, aki még jobb is, mint a régiben, például ez az új Merkatz design, szal ez a Gary Oldman-fíling jobban adja, mint a korábbi Charles Bronson. Fahrenheit viszont érdekes, mintha rádobtak volna 15 évet a korára...

A CG viszont egész bejön a PV alapján (főleg a Brünhild), valahogy nem érzem olyan kilógónak vagy rondának, de persze nem akarom elkiabálni. Mindegy, a scepticism-level-öm azért továbbra is 9000 körül jár, de talán nem lesz annyira rossz, mint ahogy vizionáltam.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

LOGH Remake - 01. rész

Volt egy kis szivárgás, mert valaki kitette Jótyúkra az első részt rawban. Először valami április tréfának hittem, de nem. Tényleg az első részt tartalmazta.

Szögezzük le: a grafika és a(z) (CG-)animáció jó lett. Megkapta a kor színvonalát, igaz a hagyományos részek nem voltak valami túlzottan grandiózusak. De a CGI meg nagy átlagban elég pöpec. Egyedül a birodalmi hajókon éreztem nagyon sterilnek. Na meg úgy csillogtak, mintha JJ Abrams élvezett volna rájuk. Nem lensflare-fesztivál, de úgy csillognak, mintha külön személyzet takarítaná a hajóburkolatot.
Karakterdizájn: korábban ezt kiveséztük, de itt bejött egy új gondolat a részemről, ami inkább kortünet. Aki még nem múlt el 27, de minimum közelít a 30-hoz, az bishis. Nagyon erősen májersrác feje van Kircheisnek és a szöszinek a végleges formában. Mindenki más úgy néz ki, mint az, ahogy elvárjuk egy középkorú embertől. Nekik szögletesebb a fejük, komolyabb, méltóságot sugárzóbb. Nő még nem volt, de ezek alapján a 40 éves is olyan dögös lesz, mintha csak most múlt volna 18.
Zene. Az OP és az ending elmegy. A mostani opening olyan, mint a régi endingje, de női előadóval. Semmi áriajelleg, magas hang, csak végig nyugodt hangvételű darab, amire a leginkább egy táj fölötti suhanást tudsz elképzelni a hallgatása közben. És igazából a képsorok előrevetítik az eseményeket, mik lesznek a múltból is felhasználva. Az ending dettó ilyen, viszont itt a képsor annyi, hogy mint egy hosszúvásznon menne végig a kamera, és a vásznon rajta van az összes szereplő, akvarellesen megfestve.

A történet. Nos, egy az egyben az első rész, némi összébb húzással, így kapott valamennyit a 2. részből is. Az epizód Wenli feltűnésével zár, akit ilyenkor már rég megismertünk. A húzás annyiban jó, mert így a karakterhez kellő rejtélyességet megadja, hogy ki az, aki el fogja kerülni a megsemmisítő vereséget Astate-nál. Szóval a rendezésre túl sok panaszom nincs. Egyelőre.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nu, hát akkor első rész (tegnap már nem volt kedvem írni róla): Rögvest egy ijesztő dologgal kell kezdjem a sort, nevezetesen, hogy sokkal fogyaszthatóbb volt, mint amire számítottam! Szó se róla, a karakterdesign ezekkel az ultrabishi kinézetekkel még mindig nagyon gány (és az is marad), a CG viszont meglepően használható (a Brünhild marha jól néz ki pölö, de nekem a valkűrök is bejöttek), fanservice-nek egyelőre nyomát sem látni, az űrcsatákban pedig határozottan nagyobb a potenciál, mint a régi sorozatban, szal ezen a fronton azért beelőzheti bőven.

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez az első két rész az astarte-i ütközettel még az OVA-ban sem volt azért az igazi, ilyen szempontból az Overture to a New War film sokkal több és jobb, én mindig is inkább azt tekintettem a prológusnak, már csak azért is, mert abban Lapp effektíve karakter, meg az egész felvezetés valahogy kevésbé rendszertelen.

Mindezektől függetlenül azért voltak dolgok, amiket hiányoltam, például az arisztokrácia életéből bizonyos szegmenseket, a mazsolák csata közbeni pillanatait, és az átvezetőiket, amik nagyon sokat hozzátettek az űr szettinghez, illetve mi a fakkom ez, hogy Reinhardék nem ismerik Yangot? A regényt sajnos továbbra sem olvastam (shame on me), szal lehet abban is így van, de nekem - az OVA-k és filmek ismeretében - ez valahogy nagyon furcsa.

Ja igen, a seiyuukról még: Kircheis olyan semmilyen eddig, Reinhardnak Miyano nem az igazi (pedig a PV alapján még nem így gondoltam), Merkatz érdekes eset (az ő mostani seiyuuja volt a régiben Truniht), Fahrenheit Haj ami Só nélkül nem nyerő, Yangnak viszont baromi jó választás volt Suzumura Kenichi! Tomiyama Keivel nagyon magasan volt nálam a Yang-mérce (meg persze magával a karakterrel is), de Suzumura nagyon kellemes csalódás így első blikkre.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Risa »

Szerintem is jó kezdés volt, követhetőbb és fogyaszthatóbb, mint az OVA. Ezek szerint a készítők is tisztában voltak vele, hogy a régi feldolgozás nem volt valami... nézőbarát. :drop: Már azért hálás vagyok, hogy amikor kiírták a karakterek nevét, nem feltétlenül kezdett el azonnal beszélni is az adott karakter, és nem szimultán kellett feldolgoznia az agyamnak, hogy ki ez és mit akar.

A CGI abszolút vállalható, sőt. Bár az űrcsaták most sokkal látványosabbak, még mindig nem lettek háromdimenziósak, illetve minél több részt látok ebből a cuccból, annál kevésbé értem, hogy miért nem zavar senkit sem az az epikus mennyiségű űrszemét, amit egy-egy ilyen csata során produkálnak. És nem környezettudatosságból érdekelne, hanem hogy miért nem árt ez a sok törmelék a hadihajóknak és az űrrepülőknek? Nem zavaró, hogy kerülgetni kell őket? Vagy ha nem kerülgetik őket, nem gáz, ha beléjük rohannak?
A taktika nagyszerűségét pedig most sem értem. Oké, hogy unortodox, és visszavonulást vártak Reinhardéktól. De a Szövetségnek nincs olyan bazi kijelzője, mint Reinhardnak, amin látszik, hogy mégis mi történik? Szóval amikor Reinhard elindul a középső hadtest felé, akkor azt a jobb meg a bal oldal miért nem látja? Konkrétan közelebb vannak egymáshoz, mint a birodalmi sereg hozzájuk, ezért csatlakozhatnának a középső hadtesthez, vagy ha ez nem sikerül időben, még mindig simán be tudnák keríteni a birodalmi sereget. Ha nincs nekik ilyen kijelzőjük, miért nincs? Ha meg van, akkor meg mit tökölnek?
Én egyszerűsítem le ezt a dolgot? A régi OVA is tele volt számomra ugyanilyen kérdéses részekkel, de ezekre sose panaszkodott senki a fórumokon.

A karakterdizájn legnagyobb vesztesei egyértelműen Kircheis és Reinhard, akik jó adag egyéniségtől szabadultak meg ezzel a generic ikemen külsővel, Reinhardon ráadásul Miyano Mamoru sem segít. Remek seiyuu, de valahogy túlságosan emlékezetes a hangja, és rengeteg más szerepe jut azonnal az eszembe, ahogy megszólal. Reinhard pedig túlságosan one and only karakter ahhoz, hogy a szövegei közben Yagami Light, Matsuoka Rin, JJ, Okabe stb. lebegjen a lelki szemeim előtt.

A zenével viszont nincs bajom. Bár nem a híres klasszikusok, így is komolyzenei maradt az OST, és az OP-ED is emlékeztet a régiekre.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Risa írta: 2018.04.04. 13:06 A CGI abszolút vállalható, sőt. Bár az űrcsaták most sokkal látványosabbak, még mindig nem lettek háromdimenziósak, illetve minél több részt látok ebből a cuccból, annál kevésbé értem, hogy miért nem zavar senkit sem az az epikus mennyiségű űrszemét, amit egy-egy ilyen csata során produkálnak. És nem környezettudatosságból érdekelne, hanem hogy miért nem árt ez a sok törmelék a hadihajóknak és az űrrepülőknek? Nem zavaró, hogy kerülgetni kell őket? Vagy ha nem kerülgetik őket, nem gáz, ha beléjük rohannak?
Nem ismerem a sorozatot így csak a szokásos sci-fi megoldásokat tudom mondani:
1, A hajókat védőpajzs védi így a kisebb törmelékeknek először ezen a védőrétegen kellene átjutniuk. De mivel a védőpajzsokat általában valamilyen masszívabb támadás ellen van kifejlesztve így a törmelék nem tudd benne kárt okozni.
2, A hajóknak olyan erős védőpáncélzatuk van, ami simán kibír egy ilyen ütközést.
3, A főbb űr sztrádákról letakarítják a felhalmozódott szemetet. Ezt tehetik roncs fosztogatók, valamilyen hivatalos szerv esetleg magán cég, vagy csak szimpla nonprofit egyesületek is.
4, Egy olyan technikát alkalmaznak, ami a hajó előtt lévő szemetet folyamatosan eltávolítja. Itt bármire lehet gondolni: elpusztítja, félre söpri etc.
5, Az írók nem foglalkoznak vele.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Risa írta: 2018.04.04. 13:06 Bár az űrcsaták most sokkal látványosabbak, még mindig nem lettek háromdimenziósak
Azok nem is lesznek három-dimenziósnál többek soha, méghozzá két okból, az egyik (valahol) tudományos, a másik prózai.

A tudományos oka soktényezős, a lényeg nagyjából annyi, hogy a forgásokból, ütközésekből, és energiaváltozásokból a mozgásban részt vevő, alapvetően három-dimenzióba szánt objektumok az esetek nagyon nagy részében "igyekeznek megszabadulni a tér egy koordinátájától", a fizikai értelemben zárt rendszereknek meg megvan az a jó tulajdonságuk, hogy eleget tesznek az impulzusmomentum-megmaradás (vagy perdületmegmaradás, de én ezt a kifejezést nem szeretem) törvényének. Elég belegondolni abba, hogy az űrben rengeteg minden ezt a kvázi-2D-s struktúrát követi, elég csak a Naprendszerre gondolni, ahol gyak egy síkban kering az összes bolygó a Nap körül. (Arról már nem is beszélve, hogy az űrben is van különbség közlekedés és közlekedés között, az ilyen minden irányba történő manőverek pedig még pluszba rengeteg üzemanyagot zabálnának fel.)

A prózai oka meg egyszerűen annyi, hogy a sci-fikben nem ezt szoktuk meg. :D Látványosabb, könnyebben kezelhető és célratörőbb a 2D-s űr szindróma.

Egyébként meg van az FPA-nak is kijelzője, Yangék is innen tájékozódtak az OVA-ban már a legelején, szóval nem tudom, hogy a feldolgozásban ezek hová lettek.
Risa írta: 2018.04.04. 13:06 A karakterdizájn legnagyobb vesztesei egyértelműen Kircheis és Reinhard, akik jó adag egyéniségtől szabadultak meg ezzel a generic ikemen külsővel
Nekem inkább Obe fáj a legjobban, aki bár egy percet nem szerepelt még, de már most hiányzik belőle az a fajta jellegzetesség, ami az OVA-ban megvolt neki. (Marad is még egy darabig a kávézó Obe avatarnak, legalább lesz mivel nyugtatnom a látóidegeimet, ha majd ténylegesen is szerepelni fog ez a rémséges új inkarnáció.)
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Risa »

Iskariotes: köszi a válaszokat! :cool: Ezek szerint tehát vannak erre megoldások, csak a LoGH-ban sosem került szóba. Vagyis 5. XD

Junchi: neked is köszi! Egész ki leszek itt művelve, ha mindig felteszem a technikai kérdéseimet. XD
Junchi írta: 2018.04.04. 17:01Egyébként meg van az FPA-nak is kijelzője, Yangék is innen tájékozódtak az OVA-ban már a legelején, szóval nem tudom, hogy a feldolgozásban ezek hová lettek.
Ebben az esetben viszont még mindig áll a kérdésem: ha van nekik, akkor meg mit tökölnek? :"D

Karakterdizájn: hát szerintem pont, hogy Obi tök jó. :oops: Az arcberendezése hasonlít a régire (ez is citromba harapott, az is), és legalább nem csíkokban őszül. :')
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Catrin »

1. rész

Nem volt rossz, a legutóbbi trailer fényében már erre a hangulatra és szőkéék vállalható fejére számítottam. Kirchi mondjuk tényleg sokkal unalmasabbnak tűnik, de a hangja illik az új külsőhöz. Nem zavart eddig. Reinhard Miyanóval viszont elvesztett egyfajta sajátos kawaiiságot (XDboccs), ami az ovákban végig jellemző rá. Túl komoly bishi lett, a régiben pedig inkább moe bishi volt. :D
Az opening te jesszus, mint valami nyálas amcsi pop szám 2000 körülről. Egyelőre nem kedvelem, az ending lájtos, az OST okés.
Obe új kinézetével nekem sincs bajom, szebb, mint volt... a jellegzetességét persze ránézésre ő is elvesztette (de majd meglátjuk).
Az upgrade-elt tetrisz képernyőt díjaztam, ahogy a cg látványt is. A narrátor is kevesebbet beszélt, gondolom sokak örömére, de azért hallhattuk, ami hozzájárult a nosztalgiához.^^
A következő részben, még simán beugorhat nekik Yang személyeXD, vagy lehet itt módosítani akartak, hogy "extraként" hasson a két nagy fél "ismerkedése"? Anno amúgy nekem az első két résszel nem volt problémám (a kibővített film nélkül is teljesen működő kezdés volt), de nem bánom, hogy Yangot itt még csak felvillantották.

Szumma azért jó látni, ahogy az új adaptáció is kitűnik a mostanában szokásos animés sci-fi felhozatalból.

Jah és ha már van extra vaccs-élményem, ebből egy kis szeletXDDD:
Hirotaka úgy kb. 5 perc után megszólalt: "eddig teljesen hozza a logh-feelinget, három másodpercenként elkalandozom" *nevetek* "de tényleg, csak minden második mondatra figyelek". Később hozzátette: "amúgy most egész jól játszik ez a NEMPUBLIKUSJELZŐ, ha nem tudnám, hogy ő az, most fel se ismerném" utalt Mamóra, hát... sose volt egy Mamo figyelő/megjegyző, szóval elnézem neki, de azért Reinhard beszédstílusáról diskuráltunk kicsit. :D A közepénél következett a kérdés: "ugye ez csak 24 perces, nem félórás, mint a régi?" én: "25 perc" ő: "ezt nem hiszem el, hogy 1 perccel hosszabbnak kell lennie". Majd a végén a konklúzió: "de jó, hogy csak 12 részes". :3
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Catrin írta: 2018.04.05. 11:23Hirotaka úgy kb. 5 perc után megszólalt: "eddig teljesen hozza a logh-feelinget, három másodpercenként elkalandozom" *nevetek* "de tényleg, csak minden második mondatra figyelek".
Oké, kicsit megkönnyebbülés, hogy nem csak én követtem el ezt a dolgot, bár én még rosszabb vagyok, mert az egyik játékommal osztozott a figyelmemen.

Az a baj vagy nem baj, csak ízlés kérdése, hogy az ízlésemtől ezek a típusú sorozatok, filmek, mint, űrcsaták, politika cselszövés messze állnak. Vannak kivételek, mert úgy tálalják, vagy olyan témát csempésznek bele, amiért úgymond érdemes végigszenvednem a számomra unalmasabb részeket. Viszont az előzetes hallomások alapján ez pont nem az a fajta sorozat. Ezért sem mernék soha vállalkozni arra, hogy egyben végignézzem, de a fantáziámat, mint afféle alapmű azért mindig piszkálgatta. Ez az újrafeldolgozás, ha másra nem is, arra jó lesz, hogy biztosan meggyőződjem róla, tudnám-e értékelni vagy nem . Szintén sajnos vagy nem, de az első rész igazolta ezt a félelememet, mert úgy kb. a 10. percben indult el a SideM párhuzamosan a résszel. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz vagy ilyesmi, csak ez pont az a fajta, amit engem személyesen nagyon nehezen szippant be.

Valahol jó is, hogy nincs semmi előismeretem, mert így talán én engedékenyebb vagyok vele szemben, szóval nekem most teljesen megfelelnek a seiyuuk, meg a küllem, meg úgy minden. Hogy aztán a végére hova fejlődik a kapcsolatunk, még a jövő zenéje, de egyelőre úgy érzem, nem lesz túl tartós a dolog.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Továbbra is mint kibic:

Miért nem látták őket?
1, Ha játszottál vagy most is játszol csapatsportot akkor tudod, hogy a pályán fejben tartani 10-20 ember mozgását nem könnyű. Most gondold el ugyan ezt, ha közben lőnek is rád.
2, Ha volt valamilyen természeti objektum (hold, bolygó, kiskutyafüle etc.) akkor az „mögé” bújva meglepheti az ellenséget.
3, Mivel ez egy váratlan támadás volt (mint ahogyan olvastam) akkor gondolom erre nehezebben tudtak reagálni, hiszen erre nem volt protokolljuk.
4, Plusz, ha egy kisebb támad meg egy nagyobbat akkor az erősebb fél gyakran támaszkodik a nyers erejére semmint, hogy az eszét használná.
5, Végül pedig még valami. Mivel még nem vívtunk űrben csatát, így nem tudjuk, hogy valójában miképpen is zajlana az ilyesmi. Lehet, hogy sokkal veszélyesebb feltörni az ellenség informatikáját és mondjuk kikapcsolni a mesterséges gravitációt már nyertél. De az is lehet, hogy a csatát dronok vívják meg az őket irányitó emberek pedig távol vannak a harctól. Arról sem szabad elfelejtkezni, hogy a mai technológiával is képesek vagyunk az űrben keringő műhódokat leszedni, pedig azok 200-2000 km-re keringenek.

Amúgy itt egy kis írás, hogy már most sem tudjuk követni mi is van fent az égen.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

1. rész

Ahhoz képest, hogy mire készültem, kellemesen csalódtam az első részben. Azt továbbra sem értem, hogy egy alapvetően politikai, űrcsatározós animéhez miért kellett a KnB karakterrajzolóját felkérni... Mindettől függetlenül a kevésbé előtérbe helyezett katonák viszonylag normálisan néztek ki, nem kaptak az arcuk 2/3-át elfoglaló moe szemeket, se egyéb furcsaságokat.
Sajnos szegény Reinhard már nem volt ennyire szerencsés. Először inkább kapartam az arcomat, majd ahogy egyre többet mutatták a fejét, inkább kínos röhögés jött rám. Kircheis még egészen tűrhető, bár egy árnyalatnyival rózsaszínűbb hajjal már elmehetne Telekom reklámba. ^^"
A seiyuukról nem igazán tudok nyilatkozni, mert korábban sem foglalkoztam ezzel annyira. Plusz sosem szoktam olyan mélyen belemászni egy-egy szinkronszínész adatlapjába, hogy két mondat után rájöjjek, kinek adta a hangját korábban. Azt elismerem, hogy néhol furcsának találtam a választást, pedig a régi animét még mindig nem gyűrtem magam alá.
Az animáció és a CGI jól sikerült, a Production IG tett némi alapot a koncepcióhoz. Ez a csata látványosra sikeredett, kíváncsi vagyok mennyire tartják majd ezt a színvonalat. A zenék tetszettek, különösen az opening, amit érdekes módon Sawano Hiroyuki szerzett. Ezen tökre meglepődtem, mert előtte semmilyen infót nem találtam arról, hogy köze lesz az animéhez. Persze egyből felismertem a jellegzetes stílusát. :)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Remake 2. rész

Azért nem olyan vészes ez. Nem hagyták ki az SZBSZ jeleneteit, csak most mesélték el. Viszont kaptunk egy rakás új jelenetet, kiegészítő pillanatot, illetve Yang parancsnokságát is jobban aládúcolták, finomabban érzékeltették a katonai attitűdjét, illetve a helyét a parancsnoki láncban, vezetésben. Szóval kaptunk azért még valami pluszt az eredetihez képest. Graf/anim/hang meg olyan, amilyen volt. A seiyuu-khoz meg egyébként is botfülem van (na meg letojom ki kit szinkronizál, és csak az a lényeg, hogy azzal a pofával el tudom-e hinni, hogy olyan lenne a hangja, vagy sem, vagy azt hogy plain out irritáló).

Amúgy Yangot nem ismerték eredetileg sem. Visszanéztem a klasszikus 2. rész szövegét, ott így szerepelt:
- Mindazonáltal... az az ember ügyesen kijátszott minket...
- Yang Wenli flotillatengernagy?
- Igen. Kérlek, küldj neki egy üzenetet a nevemben.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2018.04.10. 23:24 Amúgy Yangot nem ismerték eredetileg sem. Visszanéztem a klasszikus 2. rész szövegét, ott így szerepelt:
- Mindazonáltal... az az ember ügyesen kijátszott minket...
- Yang Wenli flotillatengernagy?
- Igen. Kérlek, küldj neki egy üzenetet a nevemben.
Az oké, de volt egy olyan diskurzusuk is Reinhardéknak az első vagy második részben, hogy "Az az ember is biztosan az ellenség oldalán harcol." "Yang Wenli?"
Ebből az általad mutatott diskurzusból is inkább az látszik, hogy pont ismerik már a nevét, a kánon kronológia (a My Conquest Is the Sea of Stars film az OVA előtt játszódik, ami a csata a Legnica bolygón, ott találkozik közvetett módon először Reinhard és Yang) szerint is így van.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2018.04.11. 09:16 Az oké, de volt egy olyan diskurzusuk is Reinhardéknak az első vagy második részben, hogy "Az az ember is biztosan az ellenség oldalán harcol." "Yang Wenli?"
Ebből az általad mutatott diskurzusból is inkább az látszik, hogy pont ismerik már a nevét, a kánon kronológia (a My Conquest Is the Sea of Stars film az OVA előtt játszódik, ami a csata a Legnica bolygón, ott találkozik közvetett módon először Reinhard és Yang) szerint is így van.
Úgy van a szöveg (amúgy 1. részben), hogy:
- Nem tudom, hogy ő az ellenség táborában van-e.
- Arra gondol, akit El Facil hőseként emlegetnek?
- Igen.
Nekem inkább (és a közvetett találkozásból) inkább az jön le, hogy hallották a nevét, de nincs összekapcsolva mondjuk egy hanggal, így nem ismerik fel. Volt már ilyenre példa bőven a történelemben, hogy a név beelőzte az embert az ellenfélnél, de lazán "elsétáltak egymás mellett".

BTW, ezt úgy lehetne a legjobban leszűrni, ha belekukkantanánk az első kötet angol kiadásába, úgy is alig 2 éve jelent meg (a sorozat felét meg ahogy nézem, be lehet rendelni, szóval a GinEi Wiki nagyon nem akar frissülni ezen a téren). Mert nem tartom kizárva, hogy a filmbe retcon került, mert annak a sztorija egyetlen fejezet az első Gaiden kötetből.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Legend of Galactic Heroes

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nah, az a helyzet, hogy én már anno megvettem a regényt, csak más olvasmányok és egyéb kedv hiány miatt azóta is csesztem elolvasni. De most a kedvetekért megnéztem, hogyan is zajlik benne a dolog. (Btw, visszanéztem, azért ismerik a nevét, mert mikor lehallgatták az üzijét abban bemutatkozott, hogy Yang Wenli beszél).
A rész amúgy az elsőhöz hasonlóan okés volt, csak úgy özönlik a cg-flotta. Látványos.
Válasz küldése