Banana Fish

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nézzük innen páran, szóval hátha aktív lesz a topic... Plusz mégiscsak egy befejezett retrócucc adaptációja, ami ránézésre még egy jobbfajta, kedvelhetően hatásvadász gengszter-akció-dráma anime is lehet (nálam spec. kevés talált be eddig a műfajból). Meglátjuk.

Infókra többek között ott a Banánhal MAL

Eddigi rövid véleményem az 1-2. részről:
Eseménydús kezdés, eddig okés amcsi hangulattal, amiben a japán szereplő elsőre mókásan festett (fokozva a laza hangulatot, ami Ashből áradt), aztán persze durvultak az események. A második rész ebből a szempontból sokkal hatásosabbra és balhésabbra sikerült. Jól hozták/boncolgatták a gengszter témákat, Ash pedig szerencsére az áldozat szerepe mellé egy használható, kifejtésre váró karakter. A jelenetek többségének volt valamekkora súlya: az ugrás, Skip, a kihallgatás, Eiji-Ash párbeszéd, kicsit tömény ez így.
Kíváncsian várom, mennyire fog engem bosszantani a drámai elemek nyomatása, eddig jól tálalták, szóval remélem, hogy semennyire, csak nem tudom még, mire számítsak a szemét és tabu húzások mértékének és céljának ügyében. Kíváncsian várom az arányokat, ahogy azt is, mire fog kifutni az egész, mert remélem/gondolom, nem szimplán "csak" a főszereplő szopatására, mert eddig teljesen jól vezették be a karaktereket.
A seiyuuk tetszenek, az OP-ED sem rossz, de még nem függtem rájuk.
Akosss írta: 2018.07.07. 13:58 A Banana Fish is tetszett, de baromira kapkodtak, semmi átvezető két párbeszéd között, egyszer ezen a helyszínen vagyunk, aztán már tök máshol, rögtön megismertünk vagy 10 karaktert... nem volt követhetetlen, de a rendezése nagyon fura volt nekem. Remélem ez nem amiatt van, mert szeretnének 19 kötetet 22 részbe belesűríteni.
Attól tartok, de. Mondjuk engem még egyáltalán nem zavart se a tempó, se a karakter-mennyiség, de biztos kimaradnak majd dolgok (meglátjuk, hogy zavaró lesz-e, a mangásoknak valószínűbb).
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Leara »

Engem azért a második részben eléggé pofán csapott Ash múltja, nem nagyon számítottam rá, animékben ritkán jön elő ez a téma :/. Egyébként nem olvastam utána, hogy miről szól a manga, szóval egyelőre kíváncsian várom, hogy mi lesz ebből... a szereplők eddig szimpatikusak és a hangulata is megfogott, majd meglátjuk, milyen színvonalat hoz.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Risa »

Leara írta: 2018.07.16. 20:35 Engem azért a második részben eléggé pofán csapott Ash múltja, nem nagyon számítottam rá, animékben ritkán jön elő ez a téma :/.
Jah, same. A második rész után eléggé így éreztem magam:
Kép
:'D

Kicsit én is tartok tőle, hogy sok lesz a dráma, sőt inkább a tragédia, na de majd meglátjuk, hogy sikerül a tálalása. Eddig mindenesetre leköt.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ééééés a harmadik rész után a férfi nézők 90%-a visítva fog menekülni! X'D Engem is meglepett, hogy Ash ilyen látványosan és szenvedélyesen smárolta le Eijit, de hát az üzenetet csak át kellett adni. :D

A második részben sokkolt Ash múltja, gondoltam, hogy nem lehetett egyszerű, de azért na! :shock:

Csak 1 fejezetet olvastam a mangából, úgyhogy sok összehasonlítási alapom nincs. Az mondjuk feltűnt, hogy tényleg eléggé siettek. Még mindig bánom, hogy áthelyezték a modern korba, szerintem a '80-as évek is ugyan olyan jó lett volna. Mellesleg akkor még nagyobb divat volt a színes punk haj. :D

Úgy tűnik a szálak sokkal jobban összeforrnak, mint az elsőre gondoltam. Remélem kiderül, hogy mi vagy ki is pontosan a Banana Fish.
Kép
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Gyakorlatilag az első pillanattól fogva tudtam, hogy nem én vagyok a célközönség, de bíztam benne, hogy megmaradnak az „elég ha a fujoshik belelátják” szinten...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Risa »

Rui-chan írta: 2018.07.22. 14:38Remélem kiderül, hogy mi vagy ki is pontosan a Banana Fish.
Biztos forrásból tudom, hogy ki fog derülni. :D

Greg: ez a cucc a dark shoujo műfajba tartozik, szóval valóban nem te vagy az elsődleges célközönség, de a 80-as években még nem nagyon beszélhettünk fujoshi-baitről és egyebekről. :drop: Miért maradt volna a feldolgozás azon a szinten, ha a gay vonal (már ha egyáltalán mondhatjuk ezt, hiszen Ash-nek oka volt arra a csókra) eredendően a manga plotjának a része? Óvatosan a beszólásokkal, mert még annyit se fogok mosogatni, mint eddig. XDD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Oké, köszi nektek, ezen most túl jót nevettem, sorry! :oops: :vigyor:

Egyébként igen, az lett volna inkorrekt, ha kihagyják a mangának ezt a jelenetét/vonalát. Az már inkább sajnálatos, hogy vannak, akiket CSAK EZ riaszt el a cucctól. (Mindenestre én örülök, hogy a MAPPA bevállalta ennek az adaptálását, bár így még idegesebb leszek, ha a Yoi filmben - legyen akármennyire múltas a nagy része, nem lesznek a ViktorxYuuri jövő - vagy netán bankett - momenttel bevállalósabbak.XD)
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Leara »

Egyelőre nem értem, mi lenne olyan zavaró a sorozatban, bár fogalmam sincs, hogy mennyire fog elmélyülni a két srác kapcsolata és a manga ebből mennyit mutat. Azért itt adott egy valóban érdekes alap, egyáltalán nem érzem úgy, hogy fujoshi-baitként akarnák eladni. Ilyen jelenetek pedig már kb. mindennaposak a különböző filmekben/sorozatokban.
Rui-chan írta: 2018.07.22. 14:38 Ééééés a harmadik rész után a férfi nézők 90%-a visítva fog menekülni! X'D Engem is meglepett, hogy Ash ilyen látványosan és szenvedélyesen smárolta le Eijit, de hát az üzenetet csak át kellett adni. :D
Az jutott eszembe annál a jelenetnél, hogy mennyire kár, hogy a MAL fórum része még mindig nem működik, mert anno jókat derültem a Shinsekai yori ominózus epizódjának topicján is... itt is hasonlókra számítanék :lol:. Bár lehet, hogy a műfaja miatt ezt kapásból kevesebben nézik.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Igazából még mindig gondolkodom rajta (van még rá pár hónapom, mert futót ugye nem nézek), nincs yaoinak jelölve, szóval...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Na, bocsesz, nem akartam ilyen lavinát elindítani! :oops:

Amúgy így utólag belegondolva és ismerve Ash múltját, ez az jelenet már nem is tűnik olyan lazának. Gondolom később úgyis változni fog a kapcsolata Eijivel, de érdekes és egyben durva, mennyire ismeri a módját, hogyan vegyen le bárkit a lábáról. :o

Konkrét spoilerbe még nem nem futottam bele, de állítólag még komorabb lesz, ahogy halad előre a történet.
Leara írta: 2018.07.22. 18:26 Az jutott eszembe annál a jelenetnél, hogy mennyire kár, hogy a MAL fórum része még mindig nem működik, mert anno jókat derültem a Shinsekai yori ominózus epizódjának topicján is... itt is hasonlókra számítanék :lol:. Bár lehet, hogy a műfaja miatt ezt kapásból kevesebben nézik.
Jaj, ne is mondd! A Shinsekai Yoriban és itt is meg volt a helye a történetben. A shoujo műfaj bizonyos értelemben elrettentő lehet, a csókjelenet után meg pláne nem számítok eget rengetően magas nézőszámra.
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Risa »

Junchi írta: 2018.07.25. 06:38Elkezdtem én is a Banánhalat, teljes középszer az eddigi produkciója (a rendezés ennyi sincs), azért a bizonyos jelenetért nem rajongtam túlságosan (bár legalább nem fanservice céllal került oda, ezt az egyet díjaztam), viszont eskü, azon a seggre csapáson röhögtem egyet. :D Just didn't see that one coming.
(Egyébként kíváncsi vagyok, hány embernél borul ki a polkorrekt-bili, hogy az egyetlen fekete karaktert [aki egész véletlenül egy gyerkőc], rögtön le is lett durrantva a második részben...)
Nem nagyon van időm mostanában tumblr-re meg külföldi fórumokra, de állítólag sokaknál kiborult. Egyébként úgy hallottam, hogy lesznek még bőven fekete karakterek a sztoriban.

Mondjuk nemtom, miért pont ezt szemelted ki magadnak a szezonból, nem hiszem, hogy a te stílusod lesz. XD A Shingekit meg pont akkor dobod, amikor kezd érdekes lenni. XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Risa írta: 2018.07.25. 08:10 Mondjuk nemtom, miért pont ezt szemelted ki magadnak a szezonból, nem hiszem, hogy a te stílusod lesz. XD
Hátha valami kellemes csalódás lesz a vége. Hátha.

OFF
Risa írta: 2018.07.25. 08:10A Shingekit meg pont akkor dobod, amikor kezd érdekes lenni. XD
Define 'érdekes'. :D Oké, a MAL-os eszmecseréinkből azért megvan még, hogy mire gondolsz, de itt is csak azt tudom hozzátenni, amit már ott is mondtam: Nehéz egy olyan anime mellett kitartani, ahol sem a sztori, sem a karakterek nem érdekelnek, még csak minimális mértékben sem. Más gondjaim is voltak/vannak ezzel a cuccal, de legalább lenne valami halovány tényező, ami motiválhatna, hogy "ühm, hát igen, ezért vagy azért az egy-két dologért megéri követni". ._.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Risa »

Junchi írta: 2018.07.25. 18:39Hátha valami kellemes csalódás lesz a vége. Hátha.
Nem tudom... Meglepne. :drop: Eleve negatív előítéletekkel álltál neki, elég ritka eset, hogy ebből mégis pozitív legyen a végén a mérleg, főleg ha egy shoujóról van szó, borderline BL beütésekkel. (Ez utóbbit most nagyon óvatosan mondtam, mert tudtommal nem BL, de azért vannak kérdőjeles elemei.)

OFF - ezt most már tényleg nem tudom, hova kéne írni, sorry :'D
Junchi írta: 2018.07.25. 18:39Define 'érdekes'. :D Oké, a MAL-os eszmecseréinkből azért megvan még, hogy mire gondolsz, de itt is csak azt tudom hozzátenni, amit már ott is mondtam: Nehéz egy olyan anime mellett kitartani, ahol sem a sztori, sem a karakterek nem érdekelnek, még csak minimális mértékben sem. Más gondjaim is voltak/vannak ezzel a cuccal, de legalább lenne valami halovány tényező, ami motiválhatna, hogy "ühm, hát igen, ezért vagy azért az egy-két dologért megéri követni". ._.
Hát ha neked még a Great Erwin Smith sem elég motiváló tényező, akkor nincs miről beszélnünk. XDDD

Viccen kívül: DA-KA-RA. Engem is ezen a ponton kezdett el érdekelni a történet meg a karakterek is! A sztori meglepő fordulatot vesz, a szerző meg itt kezd el végre foglalkozni a karakterekkel (igaz, hogy némelyiknek a javára válik, némelyik meg még ellenszenvesebb lesz XD). Mi lenne, ha mondjuk megnéznéd az első három részt? Ha ezek után sem érdekel, békén hagylak vele. XD Ajánlhatsz valami movie-t vagy OVA-t cserébe, most úgyis szabin leszek. Csak azért, mert kicsit szarul esik, hogy nemcsak én, hanem kb. az egész fórum is egy emberként állítja, hogy tényleg nagy minőségi változás tapasztalható a manga ezen részénél, és így elég üres frázisnak érződik, amikor azt mondod, hogy adsz a véleményünkre.

Persze az is lehet, hogy fölöslegesen alkudozom, mert ha a WIT megint elba...ltázza az adaptációt, akkor ott vagyunk, ahol a part szakad.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Risa írta: 2018.07.26. 10:24 Nem tudom... Meglepne. :drop: Eleve negatív előítéletekkel álltál neki, elég ritka eset, hogy ebből mégis pozitív legyen a végén a mérleg, főleg ha egy shoujóról van szó, borderline BL beütésekkel. (Ez utóbbit most nagyon óvatosan mondtam, mert tudtommal nem BL, de azért vannak kérdőjeles elemei.)
Erm, azt ugye tudod, hogy az Utenában például konkrét BL sub-plot is ment a háttérben, mégsem panaszkodtam soha rá egyetlen percre sem? :D (Oké, ott Caps Lockos FABULOUSNESS volt, amit a Touga-Saionji-Akio trió művelt, de akkor is.) A shoujóval (legalábbis a régebbiekkel) meg megint nincs nagy gondom. A BL mondjuk indeed halálosan nem érdekel, de ha ilyen mellékzönge lenne csak, és nem valami pofámba tolt passionate male friendship, látványos fanservice-célzattal, ÉS lenne valami értékelhető tartalom vagy belbecs is mellette, akkor nem szólnék egy büdös szót sem.

A Shingekis dolgokra a megfelelő threadben reagálok.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Kicsit ugyan előremutatás, de ugye az egész mű gerincét adja Ash és Eiji kapcsolata. Tehát ez iszonyatosan fontos elem, így mellékzönge sem lehet, vagy ha azzá tennék, odaveszne a mű egy lényeges eleme. A Banana Fish nagy részben kettőjükről és a rengeteg árnyalatot öltő kapcsolatukról szól.

Sztori van persze, de az értékelhető történések és Ash személye elválaszthatatlanul összefonódik, ami hozza magával, hogy az Eijivel való kapcsolata is kikerrühetetlen elemmé válik. Így nem lehet kivágni, és/vagy csupán fanservicének hívni, hanem a plot szerves része a viszonyuk, nevezzük akárminek.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jucuky írta: 2018.07.26. 11:49 Kicsit ugyan előremutatás, de ugye az egész mű gerincét adja Ash és Eiji kapcsolata.
Amivel nekem nem is lesz/lenne gondom, ha megmaradna bizonyos határokon belül. A Berserk (amit én elsősorban mindig is a karakterek miatt néztem, függetlenül attól, hogy a 97-es anime sztoriban is baromi erős) fele ilyen jó nem lett volna, ha a Gutts-Griffith kapcsolat nem olyan, amilyen. A Gungrave fele olyan hatásos nem lenne, ha a Harry-Brandon egy elbagatellizált valami lett volna. A Cowboy Bebopban pedig kimondottan nagyon bántam, hogy a Spike-Vicious nem lett jobban bemutatva. (Meg mondtam volna még a LoGH fontosabb férfiak közti kapcsolatait is, csak nem akarok mindig ugyanazzal a tíz címmel dobálózni, még a végén unalmassá válok. :D Or maybe I'm already too late...)

Nem azt mondom, hogy az Eiji-Ash is legyen valami hasonló, mint az említettek, de azért lehetőleg ne valami BL-gyanús dolog legyen a vége, mert az viszont engem nem érdekelne.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Miért kellene határok közé beszorítani?7

Mármint én értem, hogy a te ízlésed szerint milyennek kellene lennie, de azt már most látom, hogy ez nem olyan és a gyanúm szerint nagyon túllépi a határaidat. Ennek ellenére nézed és várhatóan hibának rovod fel, ami például nekem egyáltalán nem hiba, mert látom a helyét és szerepét a plotban és mert máshol vannak a határaink. Nekem ez nem fanservice meg nem egyszerű BL klisés "románc", hanem egy kihagyhatatlan elem.

És valahol kettős mércének érzem, még ha nem is annak szánod, hogy mert itt két férfiről van szó, és "BL gyanús dolog" már határokat szabnál, de ha te shipjeidről van szó, örülsz, hogy fontos szerepet kap ez a sztoriban és van helye. Ugyanez van itt is, hiszen Ash és Eiji kapcsolata a mangaolvasók számára és várhatóan az anime nézőknek is legalább olyen sokat ad, mint mondjuk neked Okarin és Makise. Azért őket írom, mert róluk sokat hallottam tőled és tudom, hogy neked kettejük párosa a Steins;Gate-ben nagy OTP-d lett.

És ezt csak saját felelősségre, mert komoly spoilereket tartalmaz, de van itt egy jó összefoglaló, mit várhatsz a kapcsolatuktól a későbbiekben. Tulajdonképpen a mangaka soha nem nevezte nevén igazán a kapcsolatukat, szóval, ha nem akarod, nem muszáj romantikusnak látni, de az elvitathatatlan, hogy Ash-hez senki nem fog olyan közel kerülni, mint Eiji, ezért sokan látják szerelemnek. És erre néha a manga is rájátszik.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nem hibának látja a BL-gyanús dolgot (ha jól értem), csak akkor őt már nem érdekelné. Innentől csak az a kérdés, miért nem hisz megint a "sugallatoknak" itt-ott a fórumokon (már ha eddig figyelte), ergo "ez bizony BL-gyanús" lesz, és kezdett bele mégis? Mert azt hiszi, hogy csak a fujoshik látják bele vagy mert a saját érzékeivel szeretné megtapasztalni, hogy lesz-e BL gyanú, és ha lesz, mekkora mértékben? Én legalábbis így értelmezem Junchit (javítsatok ki, ha tévedek).

Ebből szimplán annyi lesz, hogy vagy meglátjuk mind, hogy ez egy nem a nevén nevezett BL kapcsolat, és akkor (ha zavarja a mértéke) nem nézi tovább, annak függvényében, hogy addig a többi szegmens egyáltalán mennyire tetszett neki. Vagy a (kevésbé valószínű eset?, hogy) lesznek, akik nem látják kicsit sem BL-gyanúsnak (köztük így esélyesen Junchi sem), és akkor még mindig ott a többi tragikus és drámai moment, ami vagy bejön vagy nem.
Az én benyomásaim az innen-onnan összeszedett manga véleményekből ez - amiből nekem inkább tűnik ki nem mondott BL kapcsolatnak az övék (meglátjuk), ezért nyilván nem ajánlanám én sem Junchinak, értem is, miért "sugalljátok", de minek bizonygassuk, amíg nem tudjuk biztosra (csak reméljükXD), hogyan tálalja a MAPPA? (Mert pl. a manga képei nekem nem tűnnek semennyire sem fanservice-nek - ellenben BL momentnek igen -, de az anime feltúrbózhatja remélhetőleg előnyére, a KÉRDÉST remekül eldöntve-mértékbenXD).
Különben is, hadd szenvedjen, ráfér... már alig animézik. :twisted:

Szerk.: Amúgy ha már szekálunk, Junchi, elmondom, én csak "attól kaptam hülyét", hogy nem volt képed/lusta voltál a nézem a bananát benyögésedet kapásból a topikjában megtenni.XD (Mondjuk engem mindig zavarnak az ilyenek a saját posztjaimban is - de ez a "Más" OTT direktebbnek tűnt.XD)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Azért azt elég nehezen tudtam nem észrevenni már a legelején, hogy Ash mekkora überseme, Eiji meg a mellérakott überuke, függetlenül attól, hogy mi lesz itt a későbbiekben.

Mást nem mondok, bár eleve kár volt megszólalnom...
Catrin írta: 2018.07.26. 13:17Szerk.: Amúgy ha már szekálunk, Junchi, elmondom, én csak "attól kaptam hülyét", hogy nem volt képed/lusta voltál a nézem a bananát benyögésedet kapásból a topikjában megtenni.XD (Mondjuk engem mindig zavarnak az ilyenek a saját posztjaimban is - de ez a "Más" OTT direktebbnek tűnt.XD)
Ebben amúgy most mi olyan nagy bűn, hogy "hülyét kell tőle kapni"? Válaszoltam Learának a Kaijis meglátására, és mivel épp lenyomtam ebből három epizódot, ezért nem akartam vele külön átjönni, hanem egy füst alatt lerendeztem az egészet, ami nem is volt több, mint egy gyors, első körös impresszió-adag.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Ep. 4

Eddigi 4 rész alapján valahogy az az érzésem, hogy ez az egész sorozat arról szól majd, hogy hogyan tudja a mangaka minél jobban lelkileg megrugdosni Asht, hogy szenvedjen, aki majd Eiji személyében találja majd meg az érzelmi menedéket. Eddig legalábbis rendesen veri a sors szegényt. :\
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep5

Noss, a szándék megvolt, az esélyt megadtam, mert belehajtott a kíváncsiságom a sűrűjébe-javába, de ennek az epizódnak a végére esett le, hogy ebből nem bírnék 20-akárhány részt elviselni, illetve két teljes szezonon át követni az Ifjú Ashther szenvedéseit (Goethe nyomán).

A karakterek nem szimpatikusak, a sztori teljesen random (egyedül ez a crime journalism része jönne be, de ezen a fronton meg úgysem fogunk semmi érdemit kapni), a rendezés valami hisztérikusan rossz (teljesen kiakasztó tempók [egyszer túl kapkodós, máskor meg lassúzik feleslegesen], béna időzítések, súlytalan drámai percek, ráadásul totál egyhangú, és üres, semmi vagányság nincs benne, ami pedig pont ide kívánkozna), illetve mindig történik valami abszurd dolog, ami miatt képtelenség komolyan venni. Mi volt pölö a legutóbbi részben ez a kamion tetején utazó, és onnan lövöldöző Ash? A másik: Most ezek tényleg elpoénkodták azt a jelentet, mikor Maxnek eszébe jut, hogy elfelejtette megemlíteni, hogy Dino végzett Ash bátyjával? Ezek után vegyen komolyan benne bármit is az ember, mi? Hát, a nagy túrót!
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Risa »

Junchi írta: 2018.08.04. 08:06Maxnek eszébe jut, hogy elfelejtette megemlíteni, hogy Dino végzett Ash bátyjával?
Öhh... itt valamit félreértettél, mert nem azt felejtette el megemlíteni, hanem arról felejtett el szólni Charlie-éknak, hogy pont hogy ELFECSEGTE Ash-nek, hogy Dino végzett a bátyjával. :')
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Risa írta: 2018.08.04. 18:26
Junchi írta: 2018.08.04. 08:06Maxnek eszébe jut, hogy elfelejtette megemlíteni, hogy Dino végzett Ash bátyjával?
Öhh... itt valamit félreértettél, mert nem azt felejtette el megemlíteni, hanem arról felejtett el szólni Charlie-éknak, hogy pont hogy ELFECSEGTE Ash-nek, hogy Dino végzett a bátyjával. :')
Lecsekkoltam, valóban. Mondjuk ettől függetlenül sem értem, miért kellett ezt majdnem teljesen elpoénkodni, hogy "Ash tudja, ki ölte meg a bátyját, és most lehet megpróbál bosszút állni xDD". Főleg úgy, hogy az epizód pont Ash gyászával zárul.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Banana Fish

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Chiao skacok, a JoJofag higashikata jelentkezik topic-feltámasztásra. :D

2018-ból nem sok animét követtem nyomon, de amit igen, abból is megvártam, hogy lefusson kb. a fele-harmada. Ennek pedig az a prózai oka, hogy rühellek hetente várni a következő részre, főleg, ha az adott mű nem ütötte meg pár rész alatt az ingerküszöbömet. ':D
Hiszitek vagy sem, a Banana Fish esetében meglepően hamar egy hullámhosszra keveredtem az atmoszférájával.
Ahhoz képest, hogy a maffia-setting majdnem a felénél ellaposodik, a lépten-nyomon megjelenő homoszexualitás be lett áldozva a karaterdráma javára (hálaisten :D ), a főszereplő párosunk története pedig minden utalás ellenére sem lép „Túl a barátságon”.
Ash Lynx tipikus sérelemharcos, akivel minden viharos természetű ember képes azonosulni, mégsem érzem rendületlenül klisésnek a jelenlétét. Az, hogy partnerül egy fiút kapott, pont a kliséhalmozás megkerülésének tudtam be; elvégre Eiji lányossága nem kicsit szembetűnő.
Ennek a történetnek nagyon jól esett a ráncfelvarrás (gondolok itt a Közel-Kelet beemelésére a vietnámi háború helyett, az USA-kritikára), a technikai részletekbe nehezen tudok belekötni; a MAPPA jól odatette magát.

Az külön jól esett (ha fogalmazhatok így), hogy a befejező epizódban megemlékeztek Ishizuka Unshou-ról, aki Golzine megszólaltatásáért felelt. Valahogy Ishizuka játékán a JoJo Part 4-es szereplésekor érzékelni véltem, hogy valami nem stimmel, de mindezek ellenére letett az asztalra egy hidegvérű maffiózó tata karakterét megannyi „öregember nem vénember” -figura után… Minden tiszteletem az övé, a síron túl is…

A vége igazán mellbevágó lett, Összességében a hibái ellenére is élveztem. :D
Válasz küldése