Dororo

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: dresthar »

pintergreg írta: 2019.04.19. 08:51 Amin gondolkodtam még, hogy ha a látását visszakapja, akkor vajon elveszti-e a léleklátást?
Valószínűleg igen, de ha azt kapja vissza utoljára, akkor nem feltétlen fog ez gondot okozni.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: Junchi »

pintergreg írta: 2019.04.19. 08:51 Tehát még hat dolognak kellene lennie, ebből ott van a 2 kar, egy láb, a szemek.
A szemeket szükségtelen külön venni, azokat úgyis egyszerre kapja majd vissza (szerintem is a sorozat vége felé, amire az OP is utal). Talán még a karokat is, bár a lábakbl kiindulva ez már kétséges.

Mindenesetre ha jól emlékszem, már csak 3-4 érintetlen szobor maradt a Hall of Hellben, amivel pont ki is jönne.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Junchi írta: 2019.04.19. 06:59 Kevés az érdemi progresszió, ráadásul ezek a minitörténetek sem olyanok, mint a sorozat elején.
Ebben mondjuk szerepet játszhat az is, hogy a legtöbb ember-szellem szituációt már ellőtték, és leginkább csak ezek finomított/rontott változatai vannak hátra. Most is próbálnak valamit variálni, de attól ez még nekem rém ismerősnek tűnik.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Junchi írta: 2019.04.19. 09:43
pintergreg írta: 2019.04.19. 08:51 Tehát még hat dolognak kellene lennie, ebből ott van a 2 kar, egy láb, a szemek.
A szemeket szükségtelen külön venni, azokat úgyis egyszerre kapja majd vissza (szerintem is a sorozat vége felé, amire az OP is utal). Talán még a karokat is, bár a lábakbl kiindulva ez már kétséges.

Mindenesetre ha jól emlékszem, már csak 3-4 érintetlen szobor maradt a Hall of Hellben, amivel pont ki is jönne.
Nem vettem külön a szemeket (csak nem fogalmaztam érthetően), de a karokat igen.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Most inkább kicsit Dororo fókuszú lesz a sorozat, ha jól veszem ki, hiszen az öröksége szerepet fog játszani a végkifejletben. Legalábis, már a jelek erre utalnak. Illetve ez a molydémon is, amit mondott. Mint kiderült
SPOILER
a 12. testrészét nem tudta megenni a 12. démon, mert azt az Avalókitésvara (avagy a könyörületesség buddhája) azt megvédte, és emiatt maradhatott életben Hyakkimaru.
Ami miatt kicsit szomorú vagyok, mert én frankón kihoztam volna arra, hogy még az is egy démon, csak ő nem a mások nyomorán élősködik, hanem abban, hogy rákényszeríti az embereket, hogy imádják őt, fohászkodjanak hozzá, így az összes kagai katasztrófa igazából az ő műve lett volna. Az úgy egy pofán vágás lett volna fordulat gyanánt, de erre már semmi esély.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep15

Ez az ep közel minősíthetetlen volt. Szóval alapból fájt, hogy az egész sztorinak semmi értelme nem lett és borzasztó volt a rendezés (tele antiklimatikus, csapongó, vak világba siető momentummal), de ez az art + animáció egyszerűen csak... nem! Én aztán igazán nem vagyok visual-sznob, a kevesebb költségvetést, vagy a kissé szerényebb grafikát is simán lenyelem, ha mellette van tartalom és egyéb dolgok, de nem egy olyan animétől, ami pont az erős visual stroytellingjével és decens animációjával tűnt ki még az elején. Mondjuk mit panaszkodok, például ezen baromi nagyot röhögtem...
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Hát szó mi szó, lesz itt mit javítani a BD-re, és az csak az animáció és a rajz. A többit semmi se fogja helyretenni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jaja, mindig rémes látni ezt a fajta (évadok közepén pláne gyakori) vállalhatatlanságot. Tényleg nevetséges, de én a Piano no Mori sajnálatos adaptálási módja után az ilyen apróságokon már le sem akadok (már a mostani szezonokra értve). Sokkal inkább zavar, hogy nagyon gagyik ezek a filler epizódok. A régi adaptációban sem mindegyik főnyeremény, de azért ennél nézhetőbbek és érdekesebbek voltak, a testrészek visszakapásának tempójával is sokkal elégedettebb voltam (btw, anno a szemeit külön szerezte vissza, ha már említettétekXD).
Legjobban az fáj, hogy a mangában is szereplő arccserélős-követelős részt lerendezték egy darab nulla feszültséggel rendelkező epizódban... (ez volt a 13. ... azóta csak várom, hogy jöjjön valami erősebb így a második felére... és várhatom tovább)
De komolyan az arcmániás szobor a retróban két epizód volt, Dororo külön, Hyakki nélkül szenvedgetett, végig volt egyfajta feszültsége az egésznek... nem beszélve, hogy EZ A KARAKTER pesztrálta őt anyuciként (X'D), majd Hyakkimaru belépője konkrétan epic minőségben zajlott, akkori trendeket nézve pláne. Szóval az amúgy is súlytalan mostani adaptáció, ehhez a részhez képest konkrétan siralmas is volt. Persze szarügy, hogy pont megnéztem előtte a régit, ahol sokkal jobban megkedveltem a hiperpörgős kiscsajt is.

Egyébként nekem tetszett elsőre, hogy ez az új sokkal visszafogottabban és komolyabbra véve tálalja a főszereplő párost, mellőzve a régi Tezukás lököttséget. Mert így ad valami újdonságot számomra a tálalás. De az a helyzet, hogy epizódról epizódra veszti el az egész a hatását, míg a régi lehet gyermetegebbnek tűnik elsőre, de pont emiatt 1-2 moment meg üt benne.
Amiben még van enyhe potenciál az Tahomaru szála. Kb. várható is volt, hogy az újban őt nem rendezik le az évad felénél, sőt árnyalták a karakterét, hogy a végére legyen kivel Hyakkinak szembenéznie. Csak ez ilyen tálalás mellett nem tűnik többnek egy talán majd hatásvadászatként működő sablonos shounen zárásnál (LOL, nem mintha amúgy több lenne, csak na). Ezzel szemben a mangában/retró animében bár furcsa volt, hogy a közepén
SPOILER
ki kellett nyírnia a tesót, a vége valamivel emiatt egyedibben, sőt, elég lájtosan alakult. Mangában ugye ilyen félig-meddig nyitott zárással (a közös útjuk lezárul, de Hyakkié még nem), az animében pedig teljesen összecsapva, de kikerekítve (Hyakki legyőz mindenkit, fater tali is letudva, Dororóval pedig ugyanúgy különválnak).
A mostani gondolom utóbbit hozza majd azzal a különbséggel, hogy a végére kerül Tahomaru
SPOILER
megölésének kérdése, és van egy olyan érzésem, hogy Dororo Hyakkival marad a sok moe hintés miatt.
Meglátjuk.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep17

Ezzel az epizóddal többé-kevésbé megbocsátva az előző pár hét malőr-festje. Hasonló színvonalon érkezzen a visszamaradó hét is, ha szabad ilyet kérnem!
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Junchi írta: 2019.05.08. 07:23 Ep17

Ezzel az epizóddal többé-kevésbé megbocsátva az előző pár hét malőr-festje. Hasonló színvonalon érkezzen a visszamaradó hét is, ha szabad ilyet kérnem!
Támogatom. Az elmúlt epizódok során teljes érdektelenségbe fulladt már nálam ez a sorozat. Az, hogy gerince sem volt meg teljesen kiakasztott, de addigra már annyira közömbössé vált az egész, hogy szóvá tenni sem érte volna meg. :D Ez a 17. rész viszont egy jókora ugrást jelent élvezhetőségben az elmúlt részekhez képest.

Már kíváncsi voltam, hogy milyennek látja saját magát. Azt tudtuk, hogy a pap -korábban- piros foltos fehérnek, de mostani zöld sok mindent egyértelművé tett. A másik ami tetszett az a szobor fejével kapcsolatos magyarázat. Ez nálam sokat javított az egész életben maradásának „hihetőségén”, ami amúgy legnagyobb bajom az egésszel és emiatt nem tudom (annyira) komolyan venni (amennyire az anime komolyan akarja venni magát).
Kifejezetten tetszett az „anyjával” való párbeszéde is, gyönyörűen látszik rajta a megszállottság, ami vizuálisan a zöld szín is támogat. Szóval én is remélem, hogy a hátralevő részen legalább ezen a szinten mozognak majd.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A magam részéről annak örültem a legjobban, hogy visszatértek az erős vizuális megoldások, meg hogy újra előkerült Hyakki emberi mivoltának dilemmája, hogy hiába kap vissza minél több testrészt, legbelül csak jobban eltorzul a lelke, aztán persze a végére csak kiderült, hogy Törpapának (nem tudok elvonatkoztatni, tisztára úgy néz ki a fazon, pláne azzal a sapkával) azért még sincs mindenben igaza.

Mondjuk Hyakki szülei szerepelhetnének a visszamaradó részben többet is, szal a plot simán elbírná.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Javítsatok ki, hogyha tévedek: (A 20. rész alapján írok...)
SPOILER
Akkor most arra megy ki a buli, hogy az utolsó démon tag, aki "nem tudta megmarni" Hyakkimarut, az valójában elvette tőle a lelkét és azért ölette meg vele a többit, hogy teljesen az övé legyen a srác? A Daigóéknál maradt védőszobor megsemmisülése kellett ehhez, vagy eleve uralta már? A szerzetes csávó most a szobor szentjének a nevében jár el, vagy most minek jár még Dororóék seggében? Dororo maga milyen szerepet fog betölteni azon kívül, hogy megpróbál Hyakki lelkére beszélni? A Mio-szál szerintetek fel fog merülni ennek apropóján?
El se hiszem, hogy a hó végére vége lesz. ::jtears::
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: Ricz »

higashikata írta: 2019.06.04. 23:27 Javítsatok ki, hogyha tévedek: (A 20. rész alapján írok...)
SPOILER
Akkor most arra megy ki a buli, hogy az utolsó démon tag, aki "nem tudta megmarni" Hyakkimarut, az valójában elvette tőle a lelkét és azért ölette meg vele a többit, hogy teljesen az övé legyen a srác? A Daigóéknál maradt védőszobor megsemmisülése kellett ehhez, vagy eleve uralta már? A szerzetes csávó most a szobor szentjének a nevében jár el, vagy most minek jár még Dororóék seggében? Dororo maga milyen szerepet fog betölteni azon kívül, hogy megpróbál Hyakki lelkére beszélni? A Mio-szál szerintetek fel fog merülni ennek apropóján?
El se hiszem, hogy a hó végére vége lesz. ::jtears::
Hát, ha azt veszem, hogy
SPOILER
amikor Tahoumaru benn volt a csarnokban, a hátsó szoborba vándorolt az egyik megölt démon ereje, valszeg inkább az lesz a 12., és a mostanitól nem kapott vissza semmit. Ha meg úgy vesszük, Hyakkinak kell legyen lelke, hiszen van kisugárzása (amit a szerzetes lát), illetve elkezdett törődni Dororóval annyira, hogy meg akarja menteni kétségbeesetten... én inkább az érzéseire gondolok, hogy az veszett el.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Dororo

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Most értem a sorozat végére és nagyon vegyes érzések fogtak el...

Alapvetően tetszett ez a fantasy-be bújtatott kosztümös dráma setting; tetszett az, ahogy Hyakkimaru eltökélten küzdött a maga igazáért, tetszett az a nihili hangulat, ami a kezdetekben átjárta, a megannyi társadalom-kritika a "mennyi mindent kell feláldozni azért, hogy a cél szentesítse az eszközt"-gondolat mentén... DE!!!!

A sorozat amilyen erősen indított az elején, a második etap úgy vágott földhöz. (Nem CSAK az elkefélt 15. részre gondolok a finoman szólva is pocsék grafikájával és limonádés epizód-rendezésével, félreértés ne essék...) Folyamatosan a pofánkba tolt MAPPA-intro ide vagy oda, ne felejtsük el, hogy a Tezuka Productions is ugyanúgy benne volt a buliban és ezek után élek a gyanúperrel, hogy egy 50-50%-os megoszlásban dolgoztak össze. Visszagondolva pár, a MAPPA gondozásában készült korábbi shounen-animékre, a tagok nem vágják a dramaturgiát.

Példa:
- Az Ushio to Toránál az volt a baj, hogy a kezdeti komikusra vett vonalhoz képest a végére túlságosan is komolyan gondolták az agyonhasznált "gyakjuk le a főgonosznak kikiáltott genyót, mert ő a főgonosz"-klisét, ezt adták a 12-részes záróévad értelméül és persze, hogy az ezzel járó klisétenger elnyomta a sorozatot...
- A Banana Fish 3 irányból is megpróbált sztorit építeni (értsd: maffia-setting, tragikus főhős coming-on-age-sztorija, "Túl a barátságon"), de a felénél elfogy a lendülete, gyakorlatilag beleun az összes opcióba és felemás megoldások összefércelt keverékét kaptuk meg...
SPOILER
...és még a főhős is méltatlan körülmények között meghal. Ki mit vesz magára, szerintem sem lehetett volna normálisabban lezárni azt a cuccost, de na. Kitalálhattak volna valami mást is... :/

A Dororo ezekhez (és a saját elődjeihez) képest az első részek alkalmával leszállított egy korrektül kidolgozott drámát, tele tragédiák füzérjével és egy halom társadalom-kritikával, majd az egészet beáldozta a felesleges mellékszálak és a sz@rul átgondolt lezárás oltárán. :/

SPOILER
Bocs gyerekek, de ezt az "uccsó démon mindent bevet Hyakki egész testének a megszerzéséért"-gondolatot nem veszi be a gyomrom, Jukai és Nuinokata kvázi öngyilkosságát teljesen feleslegesnek tartom, a végső harcot Tahoumaru és Hyakki között borzalmasan elnagyolták... és az a szemekkel való tötyörgés, bazz... Szabályszerűen a kezeimbe temettem az arcom, annyira kínosan éltem meg. Egyáltalán hogy a francba keveredett oda az a valami? Legalább végig ezek alatt a tökfejek alatt élt? Ha igen, hogy nem vették észre éveken át? Így, ebben a formában mi értelme volt a védőszentes szálnak az elején?

Összességében sajnálom ezt az animét. Nagyon jó esélyekkel indult, hogy az év animéje legyen, de a második fele csúnyán élét vette nálam. :(

Ha ezért a Pokol Csarnokának 12 démona fog felemészteni, akkor sem vagyok hajlandó 7/10-nél többet adni. Bocs skacok, de ez így, ebben a formában túlságosan felemás munka lett. Kár érte...
Válasz küldése