Vinland Saga

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Junchi
Félisten
Félisten
Nem: Férfi

Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2019.07.09. 18:07

Vinland Saga 1-3

Eddig jó.

Leara
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara » 2019.07.09. 20:49

Junchi írta:
2019.07.09. 18:07
Vinland Saga 1-3

Eddig jó.
:goodpost:
Ráadásul az animáció is sokkal jobb, mint amire a trailer alapján számítottam (bár bevallom, hogy csak az elsőt láttam, a későbbieket nem). Askeladd pedig rulez! Pedig a 2. rész végén nem jött be a seiyuuja, de a 3. részben azért meggyőzött, hogy passzol hozzá.

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2019.07.11. 16:02

A Vinlandban egyelőre semmi komolyabb kivetnivalót nem találtam egyébként, de mást egyelőre nem merek mondani, szal nem akarok úgy járni, mint a Dororóval, ami hasonlóan kezdett, aztán láttuk, mi lett belőle.

Mondjuk eddig a legszimpatikusabb húzása az, hogy tényleg elhiszem ezekről a karakterekről, hogy harcosok, mert olyan a dizájnjuk, a jellemük és egyéb tulajdonságaik, szóval nincsenek meg ezek az animés túlkapások, meg a többi irreális baromság. Most képzeljétek el azt a verzióját, ahol Askeladd vagy Thors 60 kilós pretty boy. Menne is a lomtárba rögvest.

Ja, és a CG is tök okés egyelőre. Tényleg csak ott élnek vele, ahol nagyon indokolt, és még az is elfogadhatóan néz ki. (Úgyhogy részemről kibékülnék, ha a Wit azért nem csinál több Shingekit, mert inkább ezzel szeretne foglalkozni. :D)

Sheev Palpatine
Haladó
Haladó

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2019.07.13. 20:52

1. rész: tetszik. A 2-3. viszont holnapra marad

(végre valami felüdülés ebben a szezonban Astra és Dr. Stone után...)

Grimlock
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Grimlock » 2019.07.21. 23:03

Azon felül, hogy olyan ritkán tévedek a fórumra, hogy szinte azt is elfelejtették hogy ide regisztráltam valaha is, de mégis kedvem támadt ide firkantani. :D

Ezt az animét már régóta vártam a szezontól, és tényleg szerencsére jobb lett az animáció, és grafika annál amit mutatott az előzetes. Illetve eddig csak töredékben tartalmazott CG-it( az első rész elején, de nem is volt súlyos) amit én jó magam se szeretek az animékben, pedig sajnos egyre gyakoribb ez az eljárás animéknél. :(
Szóval eddig meg vagyok elégedve azzal a három résszel ami kijött, és mint ahogyan a mangában is ugyan úgy átadja az anime azt,hogy azok a vikingek, tényleg vikingek, és nem fanservice töltelékek. Tudom, mást ismétlek, de ez tényleg így van. A vinland-hoz hasonló animék elég ritkák, és én jó magam is bizom benne, hogy nem rontják el. Bár a mangát én olvastam ameddig tudtam. Konkrétan 21 fejezetett olvastam el, és bátran kijelenthetem hogy amennyiben követi a mangát ugyan úgy mint eddig akkor szerintem biztos nem fog a csalódások közé kerülni ez az anime.

Sheev Palpatine
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2019.07.28. 21:12

4. rész: Na, ezzel most nem voltam annyira elégedett.
SPOILER
Itt most elég nevetségesen volt az elején Thors ereje ábrázolva. A párbaja Askeladd-dal viszont pazar volt. Már egy pillanatra azt hittem, nem itt fog Thors meghalni, aztán hirtelen mégis így lett. Kár érte, hogy ezt már elspoilerezte az ismertető mind MAL-on, mind AA-n, amúgy maga a lenyilazás egész ütős lett volna így (persze Thors halálára lehetett számítani, az egész karakternek Ned Stark-szaga volt). Viszont utána ahogy állt ott egy helyben a nyílvesszőkkel, az megint nagyon fura volt.

Amúgy a spoileres imertetők oka elvileg az, hogy a mangában már eleve úgy kezdődik a történet, Thors már halott. A mangát nem ismerem, de szerintem jó húzás volt, hogy úgy ismerjük meg a történteket, amilyen sorrendben történtek, sose volt a szájízemre az in medias res kezdés.

pintergreg
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2019.07.31. 07:38

Junchi írta:
2019.07.11. 16:02
Mondjuk eddig a legszimpatikusabb húzása az, hogy tényleg elhiszem ezekről a karakterekről, hogy harcosok, mert olyan a dizájnjuk, a jellemük és egyéb tulajdonságaik, szóval nincsenek meg ezek az animés túlkapások, meg a többi irreális baromság. Most képzeljétek el azt a verzióját, ahol Askeladd vagy Thors 60 kilós pretty boy. Menne is a lomtárba rögvest.
Tegnap megnéztem az eddigieket. Pontosan ez a véleményem! Főleg a karakterek tekintetében. Bár a (?) 4. részben azért volt ilyen animés jelenet, hogy vág egyet és hárman halnak meg, plusz elvágja az árbócos is, de ez még mondjuk belefér. (Az első rész csatajelenete viszont annyira nem jobb be animáció terén.)
SPOILER
Az opening lelőtte, hogy látjuk a dühös fiút felnőni, de mikor a 4. részt indítottam pont nem vártam, hogy innen indul majd a sztori.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép

pintergreg
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2019.08.13. 21:25

6. rész: Ez most nagyon bejött. Egyre jobban tetszik. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2019.08.20. 07:05

Ep7

A sőneni túlzások ellen nem emelek vádat (ennyi még éppen belefér, bár azért nélkülük is meglennék), viszont az olyan karaktereket, mint amilyen az a békapofájú törpe volt, nem lehetne a jövőben hanyagolni? Nagyon szükség van pont ebben az animében egy ilyenre, és most nem csak a dizájnra gondolok, hanem, hogy szándékosan lett úgy megírva, hogy mindenki rühellje, annyira egydimenziós és sztereotip.

ETA: Még mielőtt elfelejtem, a másik dolog: Azért ezeket a nyelvi akadályokat is megoldhatnák jobban, szal kissé komikus volt, mikor japánról japánra fordítottak Thorfinnak.

pintergreg
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2019.08.20. 07:50

Junchi írta:
2019.08.20. 07:05
Ep7

A sőneni túlzások ellen nem emelek vádat (ennyi még éppen belefér, bár azért nélkülük is meglennék), viszont az olyan karaktereket, mint amilyen az a békapofájú törpe volt, nem lehetne a jövőben hanyagolni? Nagyon szükség van pont ebben az animében egy ilyenre, és most nem csak a dizájnra gondolok, hanem, hogy szándékosan lett úgy megírva, hogy mindenki rühellje, annyira egydimenziós és sztereotip.

ETA: Még mielőtt elfelejtem, a másik dolog: Azért ezeket a nyelvi akadályokat is megoldhatnák jobban, szal kissé komikus volt, mikor japánról japánra fordítottak Thorfinnak.
A békapofával és a fordítással is egyetértek. Mindkettő zavaró volt, bár a fordításon hamar túltettem magam (mivel nyilván egyszerűbb volt így mint az adott jelenetekben két nyelvet használni), de a karakterdizájnon nem. Egyszerűen nem illett bele, viszont sajnos a mangában is ilyen (direkt kikerestem).
Kép

Leara
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2019.08.20. 07:59

Mindenkit megnyugtatok, hogy ez az egy ilyen karakter volt eddig benne :D. Engem mondjuk nem zavart, ez a rész az első fejezetet adaptálta, hamar túltettem magam a csávón. Talán ezzel akart a mangaka kicsit lazítani a hangulaton, aztán hamar rájött, hogy minek XD.

SaiyaGin
Újonc
Újonc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin » 2019.08.21. 20:11

Ma néztem meg a 7. részt, és már megint csatlakoznom kell az előttem szólókhoz: eddig tetszik a sorozat - egyedül a harcjelenetek Super Viking-jin húzásai zavarnak, de ezt kárpótolja az, hogy (amennyire meg tudom ítélni) a sorozat ügyel a történelmi hűségre.

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2019.08.21. 21:59

Jövök én is panaszkodni a békapofájú vezér miatt! Ha már poénkodás, a múltkori epizódban Thorfinn zabolázatlan bolhái legalább aranyosan kacagtatóak voltak, tényleg oldották a hangulatot. :) Viszont ez a fazon inkább idegesített, úgyhogy jó tudni, a mangaka később hanyagolta a comic relief-nek szánt karaktereket. Ebbe a történetbe és közegbe amúgy sem illenek. A túlzásokkal egyelőre nincs bajom, ennyi még belefér és annak külön örülök, hogy Thorfinn inkább két kisebb késsel hadakozik, mintsem valami kétméteres karddal.

Kicsit utána olvasgattam, a történelmi elemeket nem csak hasraütésszerűen pakolják bele, hanem valós eseményeken alapulnak. Amúgy engem jobban érdekel ez a része, mint Thorfinn bosszúálló szála. Magára Vinlandra is kíváncsi vagyok, remélem komolyabban eljut oda a történet, nem csak elbeszélésekkel.
Askeladd-ot pedig egyre jobban kedvelem, az elején nem gondoltam volna, hogy valaha pozitívan fogok róla nyilatkozni.

A tájképek eszméletlen gyönyörűek, gratula a Wit Studio-nak!
Kép

Sheev Palpatine
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2019.08.22. 21:40

Én is csatlakozni tudok az előttem szólóakhoz, a békapofa nagyon nem jött be. A nyelvi problámák nem zavarnak, azon jót mosolyogtam :D bár nem tudom melyik komikusabb, ez, vagy az mikor a japán seiyuu-k törik az Engrisht. :D

Amúgy eddig nagyon bejön, kedvet adott a mangához is, ami nagy szó, mert nagyon ritkán olvasok azt... Habár ez a 7. rész picit gyengébb lett mint az előzőek.

SaiyaGin
Újonc
Újonc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin » Tegnap, 18:38

9. rész: nem mondom, hogy Thorkell nem szórakoztató karakter, de valahogy nagyon kilóg a többi szereplő közül.
SPOILER
...és itt nem a magasságára gondoltam. :D

Válasz küldése